Reklama

středa 13. září 2017

P.C.Roberts: Hleď na toho bílého koně – jeho jezdec je smrt


13. 9. 2017    PaulCraigRoberts
Dva z amerických nejlidnatějších států, Texas a Florida, jsou v rozvalinách – a Washington štve k dalším válkám.
Americký národní dluh činí dnes 20 bilionů dolarů – a Washington štve k dalším válkám.
Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína.


Věřte nebo nevěřte, ale Rusko a Čína společně s Washingtonem hlasovaly v Radě bezpečnosti OSN pro uvalení dalších a ještě krutějších sankcí proti Severní Koreji. Proti zemi, která se neproviňuje ničím jiným, než touhou mít k dispozici prostředky, kterými by se Washingtonu ubránila, a nestala se po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Jemenu, Sýrii, Srbsku a Ukrajině a po Washingtonem zorganizovaném puči jeho obětí a tím i zemí zbídačenou.

Kdysi jsem věřil, že Rusko a Čína fungují jako jistá brzda washingtonského puzení ovládat svět, ale obě ty země se zjevně Washingtonu podrobily – a obě se uvolily k potrestání Severní Koreje za to, že se snaží být k obraně své země Washingtonem připravena.

Proč Rusko a Čína opakují tutéž chybu, kterou udělaly svou podporou o rezoluci o bezletovém prozu nad Libyí, kterou pak Washington a NATO v pravý čas obrátily v pravý opak, rozjely nad Libyí orkán leteckých útoků, jež pomohly CIA zorganizovaným džihádistům svrhnout libyjskou pokrokovou vládu a zabít Kaddáfího?

Rusko si je vědomo, že je obkoleseno americkými vojenskými nukleárními základnami a totéž ví o sobě i Čína. Takže na stole je otázka: Byl příčinou jejich kapituace strach? Anebo je jejich spolupráce s Washingtonem lstí, za kterou proti Washingtonu připravují svůj vlastní úder? Anebo se jejich vlády pokoušejí s USA ve věcí sankcí spolupracovat proto, aby se tak vyhnuly morální nutnosti případnému americkému útoku na Severní Koreu vzdorovat?

Je zapotřebí hodně kompetence na to, abyste se postavili ďáblu, a ďábel ve Washingtonu váží zřejmě víc, než váží kompetence v Rusku a v Číně. V zemích, které touží být bohaté až natolik, že jim hrozí přijít jak o suverenitu, tak o samu svoji existenci.

Když vidíte tak potenciálně mocné země jako Rusko a Čínu, jak v Radě bezpečnosti OSN podléhají tlaku USA, nutí vás to přemítat, zda ony nejrůznější analýzy o mnoha slabostech Washingtonu odpovídají skutečnosti – a pokud ano - zda o nich Rusko a Čína vědí?

Jak si dokážete vysvětlit, že dvě země, jejichž suverenita leží jako nepřekročitelné balvany v cestě světové hegemonie Washingtonu, pomáhají svému zcela zjevnému nepříteli tyranizovat další zemi – menší - která se dokonce nalézá v oblasti jejich vlastního vlivu? Jak si může Rusko stěžovat na sankce proti své zemi, nezaložené na ničem jiném než na washingtonské propagandě, když samo podporuje sankce proti Severní Koreji, založené taktéž jen na propagandě?

Rusko a Čína se samozřejmě severokorejských nukleárních zbraní obávat nemusejí. Nikdo se jich nemusí obávat – kromě země, která na Severní Koreu zaútočí. Kdo tedy vysvětlí, že Rusko a Čína zaujímají vůči Severní Koreji stejný postoj jako potenciální útočník na ni - Washington, když navíc obě ty země dobře vědí, že zahraniční politika Washingtonu vůči nim je veskrze nepřátelská?

Vždyť jen před pár dny Washington oznámil, že zvyšuje počet svých plavidel v Jihočínském moři, aby tak Čínu uvědomil o tom, že Jihočínské moře není čínské, ale americké. A taktéž před pár dny zaútočil Washington znovu na Rusko ve věci jeho údajného zásahu do amerických prezidentských voleb. Tenotkrát má být oním mechanizmem, jímž Rusko Americe volby ukradlo, Facebook.

Celá tahle americká politika je samozřejmě absurdní, ale neustálým opakováním se stává realitou. Na vlastní oči můžeme sledovat probíhající vývoj, kdy celý svět, celá OSN i její Rada bezpečnosti se staly zajatcem Washingtonu v Matrixu. A ani Rusko a Čína, zdá se, už nesledují své vlastní zájmy a ruku v ruce s Washingtonem pracují ke svému vlastnímu zániku..

Příběh se blíží příběhu biblickému: Wahington jako antikrist ničí všechno dobro na Zemi.

Překlad: Lubomír Man

21 komentářů :

 1. Myslím, že tentokrát Roberts chybuje v interpretaci. Hlasování v Radě bezpečnosti bylo důsledkem těžce vybojovaného kompromisu. Symbolický význam je tentokrát méně důležitý...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Roberts je primitivní anti-ami fanatik. Rusko a Čína také nejsou nijak nadšeny jadernými zbraněmi a jejich nosiči v rukou neovladatelného fanatika v jejich těsném sousedství.

   Smazat
  2. Rusove a Cina hlasovali ale predtim musel Trump hodne moc slevit na sankcich, to v clanku neni....
   Je ovsem podivne ,ZE OBETI SANKCI /a nemalych a denne vzrustajicich a tvrdsich/ souhlasi se sankcemi roti JINYM !!!Velmi podivne a tezko uveritelne....SNAD MELI KLAST PODMINKU , JESTE PREDTIM ZRUSEN UPLNE VSECH SANKCI PRO VSECHNY , nebo adije penici FURIE...

   Smazat
  3. 13:50 No vidíte, jak jste šikovný - vždyť jste si sám odpověděl, Severní Korea musí být zničena, protože je jedním z posledních států, který se nedal fanatickými natisty ovládnout a je tedy USA neovladatelná nebo snad máte dojem, že elitní bernské internátní školy vychovávají neovládající se fanatiky? Ve Švýcarsku jej vedli k obrazu svému, tedy se dá předpokládat, že severokorejská nezávislost bude nadále udržována podobnými zákulisními hrátkami jako v případě tohoto malého, ale bohatého horského státu a pro jistotu ještě vlastnictvím jaderné zbraně jako v případě Izraele. Každopádně není Vám někdy líto, že neumíte používat vlastní hlavu a naskakujete na záměrně vysílaný obraz nepřítele, zkuste někdy vypnout bednu.

   Smazat
  4. 3:59 Rusko a Čína jsou země s omezenou suverenitou, které se pod náporem nadnárodních struktur klátí jak třtina ve větru. Krásně to bylo vidět na uvedeném příkladu Libye, kde Putin měl slibovat Kaddáfímu veto a Medveděv instruovat Čurkina v OSN, aby hlasoval pro zřízení bezletové zóny.

   "Kdo si pamatuje vyhlášení bezletové zóny nad Libyjskou džamáhiríjí, ví, že Putin a Lavrov instruovali velvyslance RF v libyjském Tripolisu, aby Muamaru Kaddáfímu předal zprávu, že rezoluce OSN bude Ruskem vetována. Kaddáfí to s ulehčením přijal. Ve skutečnosti ovšem bývalý prezident Medveděv instruoval Čurkina, aby rezoluci nechal projít. Rezoluce prošla, následky známe."
   http://www.novarepublika.cz/2017/02/protivna-umrti.html

   Ta samá prohlášení ode zdi ke zdi jsou občas vidět už i na Ukrajině, přijede zástupce americké státní elity a situace se vyostřuje, přijede do Kyjeva Trumpův Tillerson a zmatený Porošenko oznamuje, že více než jiní má zájem o zrušení sankcí proti Rusku.
   https://cz.sputniknews.com/politika/201707095609156-porosenko-zajem-sankce-rusko/

   Smazat
  5. Ad 14:03 - správný a bezvadný komentář. Je tomu skutečně tak.

   Smazat
 2. Ten blb Roberts se už dočista zbláznil. Už nadává a radí dokonce Rusku a Číně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni jsme blbové, jenom ty seš letadlo.

   Smazat
 3. Pjakin 5.9.2017 :
  ...seismologové tvrdí, že podle seismografů k žádnému výbuchu nedošlo, že šlo o zemětřesení s epicentrem, tedy s centrem tohoto zemětřesení v hloubce 10 km, a že došlo ke dvěma otřesům. To proto, že zhroucení skalní dutiny při výbuchu bomby, toho náboje nevyvolá takový otřes. Je značně menší, než dotřes, sekundární otřes při zemětřesení. A jak probíhaly ty reakce?

  Napřed světová média informovala o tom, že Korejci otestovali vodíkovou bombu, a potom teprve Korejci potvrdili: „Ano my ji testovali.“ Ty reakce proběhly v opačném pořadí. Nebyli to Korejci, kteří by jako první ohlásili, co provedli, o čemž by následně informovala média, ale naopak. Jak to tedy bylo?
  Došlo k otřesům, k zemětřesení: „Ó, my máme v plánu pozvednout image Severní Koreje, jak se musí bránit, jak čelí USA, že disponuje takovými náboji." Potom se spojili s vedením Koreje, které to už jen v pohodě potvrdilo a dodalo potřebné fotografie, jak si Kim Čong-un prohlíží daný náboj s proudnicovým krytem, který může být dopraven až na území USA. K čemu je to všechno v podstatě dobré? Kvůli vyvolání pozdvižení. Co se tedy děje? Koreu, Severní Koreu spojují s Čínou. Čína musí to, Čína musí ono. Sama Čína vydává mnohoznačná prohlášení a světové společenství, které je vybuzeno, příslušně reaguje. A jak v podstatě správně řekl náš gosudar, ta situace vojenské řešení nemá, pouze politicko-diplomatické. A to je přesně to, co je cílem globálního prediktoru. Čeho chtějí dosáhnout? Světové společenství se dohodne, zatlačí na USA, které aby se postaraly o svůj blahobyt, o svou bezpečnost dodají Severní Koreji potraviny, ta utlumí svou válečnou horlivost a roli ručitele toho všeho sehraje Čína, která tak získá další body. Celý svět je srozuměný s těmito jejími zásluhami a s tím, že Čína začíná řešit a řídit určité světové procesy spojené s likvidací té severokorejské hrozby. Je to absolutní divadélko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je teda blábol...

   Smazat
  2. 14:27 A proč je to blábol ? Že to neříkali v České televizi ?

   Smazat
  3. 14:36
   Seismologové nic takového netvrdí, magore.

   Smazat
  4. 14:36 Vážně ? A Vy jste se jich ptal ? A kterých konkrétně ?

   Smazat
  5. Ad 15:09 - zbytečná argumentace, ten (14:51) je tak utvrzen, že jeho mozeček dalšího nic nebere.

   Smazat
 4. https://cz.sputniknews.com/svet/201709125959897-cina-valka-korejsky-poloostrov/

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím, jestli se jedná o jezdce - smrt na bílém koni. Màm spíše pocit, že ozbrojený americký cowboy -jezdec na uštvaném schváceném ponny (jménem Dolar) si jede pro smrt!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo...oni jednoho dne narazí, prostě to přijde, a jediné co se bude moc použít budou rakety, ale to by znamenalo úplně něco jiného a konečného i proně, ostatní totíž nebudou zjišťovat kam to letí...prostě to odpálí jako odpověď taky. Prostí lidé se ani nikdy dedozví kdo a proč...

   Smazat
 6. "Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína." naprostá hloupost! Čína ani Rusko nepotřebují "rozvojové" války k udržení globálního vlivu státního aparátu.

  OdpovědětSmazat
 7. 9:37: asi to bylo myšleno tak, jak před druhou světovou válkou, tedy nyní v případě Ruska a Číny - pasivním postojem klestí cestu Emeričanům.
  13:50 neovladatelný fanatik? - čili Vám případá Kim stejný jako Hitler? - Tuto představu, že Kim je neovladatelný fanatik máte z mainstreamu, kterému přiliš důvěřujete, netvrdím, že si myslíte, že Kim je stejný jako Hitler. Neovladatelný fanatik může stát v čele státu pouze v případě, že za ním stojí většina národa - jako to bylo v případě Hitlera - ještě v roce 1944, kdy každý soudný v Říši viděl konec války, vojáci měli strach svrhnout Hitlera, protože byla za nim většina národa - z toho vyplývá, že ta většina asi nebyla soudná /?/. Jinak další paralela - Leonidas s 300 sebevrahy - asi podle Vás rovněž neovladatelný fanatik, to jest člověk který pro něco hoří - ten hořel pro vlastní zemi, tak že byl ochotný pro ní zemřit a s ním jeho 300 vojáků. Znáte z historie příklad neovladatelného fanatika, který vede svůj lid do zkázy? Mě napadá jen Hitler. Ale je zde malý rozdíl. V roce 1939 byl Hitler nejsilnějším mužem v Evropě, nebo lépe vyjadřeno Německo bylo nejsilnějším státem v Evropě, samozřejmě co se týče materiálna, to jest zbraní atd, protože v moderním světě toto se počítá /Stalin: kolik má Vatikán divizí?/. To co měl Hitler v hlavě zde nerozebíráme /poznámka na okraj - Hitler byl přítel smrti - nekrofilní charakter - Erich Fromm/. Zdá se Vám, že ten Kim je na tom stejně jako Hitler? Mně moc ne.

  OdpovědětSmazat
 8. Článek bohužel je napsán mistrně, to jest pravdivě. Žel Bohu jasnozřivců je vždy poskrovně a blbců hodně. Je to vidět i zde. Termin - antiamerický fanatik pro Craigse Robertsa. Asi stejný fanatik jak z toho filmu o Hitlerovi, který se jmenoval Vzestup zla, produkce mám ten dojem Holywood. Mám na mysli toho novinaře, jehož život skončil v koncentračním táboře. To byl také fanatik, to jest pro vlastní přesvědčení tak hořel, že za něj položil život. Zdá se, že nyní takových lidí je zase poskrovnu, stejně jako v době vzestupu Adolfa Hitlera.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.