Reklama

čtvrtek 21. září 2017

P.C.Roberts: Pár myšlenek k Trumpovu vyhlášení války Iránu a Severní Koreji


21. 9. 2017       PaulCraigRoberts
Řeč Trumpa v OSN vyloučila naději, že by se jeho prezidentství mohlo ubírat cestou lemovanou jeho splněnými sliby z volební kampaně, jako např. že Washington nebude už dále „policajtem světa“, že odejde ze Středního východu, či že napraví poškozené vztahy s Ruskem. S tím je tedy konec. CIA a vojenskobezpečnostní komplex drží vládu stejně pevně v rukou jako dřív, a Trump přijal jak statut zajatce, tak i přidělenou mu roli prosazovat hegemonii Washingtonu nad každou jinou zemí. Washington über alles zůstává tak jedinou politikou, kterou Washington zná a provádí.


V OSN Trump fakticky pohrozil, že vymaže Severní Koreu z tváře země. A k této hrozbě přidal i hrozbu Venezuele (http://stephenlendman.org/2017/09/trump-threatens-venezuela, a zdémonizoval Irán. Všechny tyto tři země označil za „darebácké státy“, když darebákem je ve skutečnosti Washington sám. Jen v tomto probíhajícím století zničil totiž, ať už zcela, nebo částečně, osm zemí, a tři až pět zemí má zrovna na mušce.

Otázka, která se za této situace sama nabízí, je tato: Jak je možné, že auditorium v zasedacím sále OSN Trumpa z pódia nevypískalo, když slyšelo, jaké nehorázné lži to vyslovuje?

Vysvětlení je jednoduché: PENÍZE. Američtí daňoví poplatníci hradí totiž zhruba jednu čtvrtinu ročního rozpočtu OSN, čímž na zbylých 130 zemí zůstává už jen docela snesitelná zátěž. A tak washingtonské vedení planety země směrem k Armageddonu probíhá bez problémů, neboť světoví vůdci dávají penězům přednost před pravdou, spravedlností – a dokonce i před přežitím. A diplomaté OSN vidí ve spolupráci s Washingtonem možnost, jak si přjít na pěkné peníze tím, že se spolu s celým Západem zúčastní vykořisťování svých vlastních zemí.

Washington, plně angažován svým úsilím zničit Sýrii, nechal na své saudskoarabské loutce, aby zlikvidovala Jemen. Saudská autokracie, spolu s USA hlavní to sponzor světového terorizmu, odvedla, díky z USA dodaným zbraním skutečně dobrou práci. Tahle totálně zbytečná válka pomohla totiž zvýšit zisk amerického vojenskobezpečnostního komplexu, to je partičky ďáblů, jaká se na zemi ještě nikdy nevyskytovala. UNICEF hlásí, že jeden milion jemenských dětí bude obětí „amerického soucítění“, kterýžto výraz se Trump nestyděl vyslovit, když v referování o jemenském konfliktu pochválil roli CIA.

Člověk dumá, zda Rusové a Číňané jsou až tak moc zahlceni touhou být tak bohatí, jak bohaté je naše jedno procento, že jim uniká vědomost o tom, že jsou na seznamu zemí, jež mají být za to, že nepřijímají hegemonii Washingtonu, eliminovány.

Skutečně. Kde byla ruská vláda, když Washington svrhával vládu Ukrajiny? Účastnila se sportovní události. A já z lhostejnosti obviňují Američany! A jak to, že ruská vláda nevěděla, co se děje?

Abych byl zcela otevřený, věci se mají takto: Jestliže Rusko a Čína nevytáhnou na USA, vytáhnou USA na Rusko a Čínu. Takže jedinou otázkou zůstává: kdo udeří jako první? To je situace, ze které se mohou Rusko a Čína vyvléct jedině tak, že se vzdají a hegemonii USA prostě přijmou. Toto je pevná a neúhybná dráha, na kterou neokonzervativci, CIA a vojenskobezpečnostní komplex posadily Spojené státy. A současnými koncovými body této dráhy jsou severní Korea s americkými raketami na hranici čínské, a Irán s americkými raketami na hranici ruské.

Pokud se ohlížím kolem sebe, málokdo si je vědom toho, že Armageddon je už za rohem. A západní presstitutky neprotestují. Neexistuje žádné mírové hnutí, žádné mírové pochody se nepořádají. A jeden z propagačních amerických webů nazvaný Američané pro omezenou vládu, označil destabilizující Trumpův projev v OSN za projev téměř mírový.

Za svého dlouhého života jsem se s takto falešným výkladem politického projevu ještě nesetkal. USA se zkrátka staly propagačním státem v každém ohledu. PRAVDA NIKDY NEVYJDE NA POVRCH.

Nikdy žádná jiná vláda nepohrozila jiné zemi totální záhubou, jak to ve svém projevu v OSN na adresu Severní Koreje učinil Trump. Stalo se to poprvé a v tomhle punktuTrump Hitlera trumfnul. Spojené státy se staly čtvrtým Reichem. A o tom, že svět přežije zahraniční politiku USA, lze úspěšně pochybovat.

Vybral a přeložil Lubomír Man

32 komentářů :

 1. Robi, to co ma, co mu prikazali... Likviduje USA ako velmoc, sko svetoveho zandara..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A přitom si neokons v jeho okolí, ze kterého vyštípali všechny oponenty a obřezaný zeť v rodině myslí, že ovládají 45. prezidenta USA, zatímco je jim umožněno pouze tahat kačera Donalda na špagátku. Naplnilo se to, co celé měsíce predikoval Pjakin, na továrnu světa a novou světovou velmoc povýšená Čína mentoruje znesvářené strany a ustanovuje se rozhodčím a soudcem tohoto sporu.

   Smazat
 2. Člověka až mrazí, když se tak chmurnou předpověď dovídá od toho, kdo ještě nedávno zaujímal vysoké postavení v US vládní administrativě. A kdo o všem dění v USA ví víc než si kdokoliv z nás dokáže vůbec i představit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Český maloměšťák zahlcený klopotnou prací na svém zbohatnutí si ani ve snu nedovede představit, že přijde chvíle, kdy přijde nejen o majetek, ale navíc i o život !! Naše zemička může udělat jedinou věc a to vystpoupit z válečnické organizace NATO a to co nejdříve i za cenu, že zničíme práci Zemana a Klause, když nás tito agenti amerického imperializmu do tohoto spolku zatáhli a to v rozporu s předvolebními sliby !!

   Smazat
  2. Vystoupit z NATO by sice bylo hezké gesto, ale před zničením v případné globální válce by nám naprosto nepomohlo, to si nutno uvědomit.Nicméně, udělat by se to samozřejmě mělo.
   Ovšem, řeči o americké dominanci ve světě jsou už, podle mého názoru jen dozvuky, krytí ústupu ze slávy. Světový hegemon už dnes je jasný, a je to Čína. Našvindlovaná čísla ekonomů o americké hospodářské převaze na tom nic nezmění a nedomnívám se že by by byli Amerikáni tak hloupí, aby o tom nevěděli. No Trump možná tak hloupý je, ale ten je malý pán na to,aby něco řídil.Skutečnými vládci USA jsou docela jiné síly.
   To si myslí Ex-Nemo

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Petr Herout Souhlas tak by to bylo nejlepší.

   Smazat
  5. Pane Heroute 20:46, dobře se pamatuji, že jestli existovalo nějaké pořadí zavlečení Česka do tohoto mordoru, musel bych, na rozdíl od Vás, psát Havel, Havel, Havel, Klaus, Klaus a teprve potom Zeman. No a agenti imperialismu? Pro toho prvního mi to zní až příliš hrdě. Jen slouha. Druzí? Spíš uhranutí realitou. Nakonec - jako téměř vždy, Vy už nepřekvapíte.

   Smazat
 3. Putin ví co dělá. Pokud není všechno jak potřebuje neriskuje. Jde o vše.

  OdpovědětSmazat
 4. Honolulu jak se Vám líbil projev Trampa v OSN. Rozeny miro tvůrce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopte, že na půdě OSN musel dštít síru, i když to za současného stavu potápějícího se světového kurvítka působí směšně, aby Čína měla koho udobřovat. Doufám za všechny přítomné, že je to pouze divadlo a Doník nevyvolá světovou válku, ale zachová potomstvo.

   Smazat
 5. Panove, mate v tom nepresnosti !

  Musite brat zretel na rozdil mezi NEOCON'S, ke kterym mlady Kushner nepatri a na Ortodoxni nabozensky zalozene Zidy, ke kterym patri, podle toho s kym se styka.
  To o cem se zminujete, je vsak nam Katolikum uplne jedno !
  Neocon's jsou potomci Trockystu a vede je Bill Kristol.

  Ortodoxni Zidy vede jejich Rabbi ucitel, a tito lide casto delaji demonstrace proti Israeli, cemuz z nas Katoliku nikdo nerozumi, ale je nam to take jedno.
  Globalisty vede Soros a jeho parta je v techto dnech nebezpecneji Cesku nez jsou Neocon's Rusku.

  KOREA je vazna vec a poradny prusvih, protoze je tam hlad a drive dostavali jidlo od nas. Trump ted neda nikomu nic zdarma - ani Kimovi, coz nam dela radost.
  Kim dupe vanilkami a vyhrozuje.
  Tomu se rika v anglictine extortion, nebo-li loupez.

  "Dej nam zradlo, nebo ti pustime raketu na Californii".

  Iran je take prusvih, nebot zesiluje denne a nema rad ani Israel a uz vubec ne Saudskou Arabii, ktera se s Israelem sblizila kvuli spolecnemu nepriteli Iranu.

  Zahranicni agendu presidenta Trumpa nepovazuji za tak dulezitou, jako jeho vnitrni agendu a jeji uspesne prosazeni, ktere je sabotovano GOP a jejich korupcniky.

  Premyslet nad Middle East je zbytecne, oni se tam vsichni dohromady fackuji uz 1000 let - coz je dobre jinak by se soustredili na nasi civilizovanou Evropu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HONOLULU Tak takový blábol že usa živí KLDR to je jak od kavárny. Nemáš co napsat na agresi usa proti KLDR. Kim brání svoji zem všemi dostupnými prostředky. A pokud zaútočíte budete se divit.

   Smazat
 6. Pokusim se vysvetlit neco sloziteho i kdyz budu
  zatracen !

  Vy zijete v urcitem prostredi - cely zivot a na zaklade tohoto prostredi, ktere je vam duverne zname,
  posuzujete svet - a to JE CHYBA !

  Svet ma jine HODNOTY a jine priority, nez jsou ve vasich predstavach, ktere urcuje vase prostredi.

  Teto chyby se dopousti i statnici a potom se nestaci divit, ze napr. v Libyi nikdo nechce demokracii, protoze vubec nevi, co t.zn. !

  Proto zahranicni politika delana lidmi, kteri posuzuji svet na zaklade jejich mistnich zkusenosti a neznalosti sveta, bude vzdy tragicka.

  Trump si to uvedomuje, a proto se chce distancovat od sveta a soustredit sa na domaci problemy a ne na ruzne svetove problemy. Proto v mnoha jeho projevech rekl "America First" (America na prvnim miste.)

  Neprijemnost pro Americu je v tom, ze kazdy od ni ocekava, ze bude bojovat PRAVE za jeho zajmy. Napr. Ukrajinci chteji pomoc proti Rusku, Indie proti Pakistanu, Israel proti Iranu, Bolivie proti Chile, atd. atd.
  Takze OSN nas tankuje mene, nez DOW na Wall Str.
  nick HONOLULU - rozeny cesky "Talleyrand" (z doby Napoleona.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty český Trdloláne. píšeš blbiny. Trump právě po americku tedy surově a kovbojsky, primitivně a barbarsky "dělá" zahraniční politiku - tu bezdůvodně bombarduje syrské letiště, tu přimhouří oči nad CIA, která režíruje DAEŠ, tu přimhouří oči, jak i jeho administrativa podporuje fašisty na Ukrajině a v Pobaltí, vyhrožuje Severní Koreji a Íránu, prostě bezohledný reprezentant bezohledných SS! Tak raději mlč, vole, když ničemu nerozumíš, běž si na nějaké krajanské či americké webu, tam opruzuj sovuo hloupostí a naivitou. A když už musíš exhibovat za každou cenu, tak si pořiď svůj web, třeba pod doménou nic-nevim-o-vsem-zvanim.org

   Smazat
 7. Honolulu, a ty tomu stále věříš, že se vrátí výroba z Číny zpět do USA, když Doník provdal svou dceru za sionistu?

  OdpovědětSmazat
 8. 0:51 kdybych ja napsal takovy prispevek, tak budu okamzite smazan.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vem doporučení 0:51 vážně!!! Už se tu se svými hloupostmi neexhibuj!

   Smazat
  2. Vztekáte se, sprosťáci, že vás mažou? To je dobře!

   Smazat
  3. 1:27 Máš pravdu Honolulu. 1:52 a 9:42 jsou morálně pokřivené osoby, které ve svém závěšáctví nejsou schopny vyjádřit nic než závist a nenávist.

   Smazat
 9. V Americe se vede boj o nasmerovani zeme a zadny CECH nema pravo Trumpa odsuzovat, protoze sam neudelal pro zlepseni udelu druhych, ani hovno !

  Kdezto Trump mel uspechy i kdyz bojoval proti saboterum z GOP.
  Tak zavrete ty vase sproste snupaky (0:51) a kdyz se chcete neco dovedet, tak diskutujte slusne.
  Zvlaste to primitivni prase 0:51 !

  Remcani, kecani, zvaneni a kritizovani, to vam jde nejlepe, aniz by jste meli zakladni informace a znali duvody, proc se deje - co se deje.

  Mate mezi vami velke % primitivnich zvirecich rypaku, kteri neumi mluvit slusne.
  Koncim pro dnesek, zase jsem slapl do hovna.
  NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem svědkem, že Honolulu s urážkami nezačal, ale nechal se vyprovokovat 0:51.

   Smazat
  2. Já jsem svědek toho, že Honolul od samého začátku napadá lidi, bezdůvodně a sprostě. Není to diskutér, ale psychicky narušená osoba silně narcisticky založená. Člověk ostatním lidem nebezpečný. Navíc je sám sobě svědkem. To je opravdu skoro úsměvné.

   Smazat
  3. 9:44 Nejsi nic, dokonce ani značku nemáš, přilezl ses schovat do Honolulova stínu, kde anonymně šíříš urážky a pomluvy, ty jeden nactiutrhačný hade.

   Smazat
 10. Jediný muž na světě který ukazuje jak s Američany jednat je Kim.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prave naopak....Kim je zlaty beranek pro zbrojni prmysl. Kim hraje pro ne dobrou komedii (zbrojarum) a ty naivko jim to zeres.

   Smazat
 11. Dvořákova cenzorská piča tady zase důkladně mazala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:28
   Zavři tu hovnotlamu ty kokote ussackej!!!!!!!

   Smazat
 12. Trump by se měl víc zajímat o domácí problémy a neintervenovat v zahraničí. Američané ho zvoli kvůli jeho America first rétorice.

  http://www.epshark.cz/clanek/94/trump-opousti-ekonomicke-reformy-a-chysta-valecne-utraceni

  OdpovědětSmazat
 13. Kimovi dávaly co chtěl bez dohody o kontrole na co to používá a zda dodržuje podmínky dohody? To nemůžete myslet vážně? Stačí se zeptat "KOMU TO POSLOUŽILO". Teď je důvod ukázat světu jaké máme svaly. Vyrábět si nepřítele pro případné potřeby.

  OdpovědětSmazat
 14. Cenzore dokazujes svym smyslem pro spravedlnost, jaka jsi podradna politicky zamerena kurva !

  9:44 ty se nauc cist ty zmrde. Ty ctes pouze od vseho jen polovinu.

  Ale je dobre jaci jste neferovi hajzlove ! Ono vas to dostihne casem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:20 Spíše povýší a svými pomluvami Vás vyštípe. Jak chcete dosáhnout spravedlnosti, když na vyvýšeném místě sedí morálně narušená osoba nebo je to někde ve světě jinak?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.