Reklama

.

.

úterý 26. září 2017

Po zabití generála přišel drtivý úder. Střely Ch-101 změnily v prach teroristy i budovy (video není dostupné )

Napsal/přeložil: ea24
26.9. 2017   Eurasia24
Jen pár dnů po zabití ruského generála Valerije Asapova a útoku teroristů na vojenské policisty ruské strategické bombardéry s pomocí křižujících střel zaútočily na teroristické organizace odpovědné za tyto činy. Úder byl zcela přesný a zničující.Strategické bombardéry Tu-95MS ruského letectva v úterý 26. září zaútočily na objekty organizací Islámský stát a Džabhat an-Nusra v Sýrii.

Letouny vzlétly ze základny Engels v Rusku, přeletěly Írán a Irák a ve vzdušném prostoru Sýrie posádky vypustily křídlaté střely Ch-101, informoval generálmajor Igor Konašenkov z ruského ministerstva obrany.

Střely cílily na nejvýznamnější objekty Islámského státu a Džabhat an-Nusry v provinciích Dajr az-Zaur a Idlib. Udeřily na velitelská stanoviště teroristů, místa soustředění ozbrojenců i jejich techniky a také na muniční sklady.

„Dle objektivní kontroly bylo potvrzeno zničení všech cílů,“ konstatoval Igor Konašenkov.

Bombardéry ve vzduchu chránily víceúčelové nadzvukové letouny Su-30SM a Su-35S ze syrské základny Hmímím.

Strategické „raketonosiče“ Tu-95MS urazily vzdálenost okolo sedmi tisíc kilometrů, během níž provedly vzdušné doplnění paliva z létajících tankerů Il-78.

Ch-101 je strategická letecká protizemní řízená střela s plochou dráhou letu, konstruovaná s ohledem na co nejnižší pravděpodobnost odhalení protivníkem. Dosah střely je více než čtyři tisíce kilometrů, střela nese konvenční bojovou hlavici o hmotnosti 400 kilogramů a je mimořádně přesná – i na vzdálenost tisíců kilometrů zasáhne stacionární cíl s odchylkou nanejvýš pěti metrů. Existuje rovněž jaderná varianta této zbraně.

video zde  http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2601-po-zabiti-generala-prisel-drtivy-uder-strely-ch-101-zmenily-v-prach-teroristy-i-budovy-video

21 komentářů :

 1. Myslím, že tímto dávají ruští svým americkým "partnerům" vzkaz:
  Nejen vaši džihádisté, ale především vy si na nás dávejte pozor!! Dny Jelcinovského Ruska pominuly! A pro nás není až tak velkým technickým problémem zaměnit ty hlavice ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:23 no to je novina.Proč vlezl Rus do Sýrie,zamyslete se?Problém tam boje s terorismem neřeší syrskou otazku.To snad vám je jasný,né?Mírotvůrci z Moskvy od počátku hledaji v Syrii,dnes už otevřeně,konfrontaci s Amerikou,viz oficiální retorika-Ryabkov prohlásil,že byli to Američané,kteří zabili generála Asapova.

   Vymazat
  2. Ad 9:03 :-D,
   bacha, abyste se nezačal "vznášet jako holubička".

   Vymazat
  3. 9:03 - nějak vám nerozumím. Co je "syrská otázka"? Proč by Rusové, ekonomicky i vojensky slabší než USA či celé NATO, hledali konfrontaci s "Amerikou"? Jaký by ot pro ně mělo význam? To, že američtí poradci v řadách Daeš zorganizovali zabití generále je přece jasné. Ale to přece mluví o tom, že Američané provokují, aby se do konfliktu s Rusy v Sýrii dostali. Ta iniciativa je americká, stejně jako při cvičení Anakonda v Pobaltí. MM

   Vymazat
  4. Rus vlezl do Syrie na pozvání vlády státu, který je členem OSN. Vojáky USA tam nikdo z oficiálních
   a legálních vůdců země nezval.

   Vymazat
  5. Posuzujte situaci z pohledu syrského lidu,

   který vnímá Američany jako okupanty a ruská vojska jako osvoboditele.

   Tak jednoduché je to, pane Novák.

   Vymazat
  6. Svatá pravda. Jen blb to nepochopí.

   Vymazat
  7. Jakej BLB cos stym mislel?????JA SEM NAHODOU ABZOLWENT PLZENSKEJCH prav!!!!!zdr

   Vymazat
 2. Správně, a tak to má taky být. S teroristy nulové slitování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíte brát v úvahu, kolik demokratických instruktorů a asi nejen z USA, při náletech zemřelo. Kdo bude džihádisty školit? Chovejte se trochu odpověďně.

   Vymazat
 3. Tak to má být. Oko za oko, zub za zub. Přesněji řečeno za jednoho generála zničíme stanoviště ISIS a pozabíjíme jeho vojáky ať to je kdo chce. Takových humanitárních bombardování by bylo třeba více a častěji. Sypat jim to na hlavy a bít je tak dlouho dokud nezničí všechny bojovníky ISIS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:51 No a pokud při tom náhodou zasáhnou kolony "umírněných", kteří se přes území IS přepravují za doprovodu amerických speciálních sil jak se nedávno stalo, tak je vždycky možné použít standardní výmluvu Amíků, že se "chybička vloudila".

   Vymazat
  2. ne ne je to trochu jinak - je to ukázka soudruhum z SS - vysvětlím: Ch-101 má dolet 4000 km, bombardery uletí 7000 km, tankujou za letu a nalítnou na kraj Syrie a vyplivnou střely na vzdálenost několika set km - je to naprosté plýtvání raketama s obrovským doletem !!! Ve skutečnosti Rusové ukazujou těm sebestředným zmetkům co si myslej že můžou vraždit po celém světě a klidně i beztrestně zautočit i na Rusko jak dopadnou - TU-95(50 let stará a pomalá plečka,kterou není problém sundat) prostě nalítne 4000 km od cíle, mimo dosah protivzdušné obrany SS, vyplyvne Ch-101 a zdrhne a ted si ty střely chytněte soudruzi
   Vaska

   Vymazat
  3. To co jste popsal není možné učinit v současné době, nyní je na přelet raket Ch-101 , Kalibr atd. povolení zemí přes které přelétají. RF ho buď neměla , či se snažila demonstrovat odkud lze rakety Ch-101 odpálit.

   Vymazat
 4. Ano Rusko není žádný otloukánek teroristů.

  OdpovědětVymazat
 5. Hr na ně bijte je a nikoho neživte!!

  OdpovědětVymazat
 6. Konecne jsem se dockala..Doufam,ze tim to neskonci a ze ted uz budou JEN takove utoky,az do uplneho vycisteni toho odpadu,aspon se ta zem poradne pohnoji...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlikvidovat všechny teroristy na území Sýrie do posledního Američana.

   Vymazat
  2. Souhlas ....a rozšířit bombardování na Washington a Pentagon včetně Wall Streetu.....

   Vymazat
 7. Doufám,že tam pochcípalo co nejvíc těch amerických Rambu!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Igor Konašenkov, zástupce ruského MO, 27.září 2017 - 04:20:

  „Obracím vaši pozornost na to, že na fotografiích opěrných bodů IS, obsazených speciálními jednotkami americké armády, nejsou žádné stopy po střetech, žádné krátery od úderů dělostřelectva nebo letecké munice a navíc, jak vidíte, není zde elementární ochrana, a zvláště obrana“.

  Konašenkov poznamenal, že s ohledem na dva roky bojových zkušeností získaných ruskými vojenskými silami pro zvláštní operace v týlu teroristů „Islámského státu“, „to vše vyvolává otázky: s kým a proti komu bojují americké speciální síly v Sýrii“.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-cekame-od-usa-vysvetleni-s-kym-bojuje-americka-armada-v-syrii/

  OdpovědětVymazat