Reklama

pondělí 25. září 2017

Pokrytectví "demokratického světa: cení kurdské oběti, ale svobodu Kurdům dopřát nehodlá

Yekta Uzunoglu
25. 9. 2017        YektaUzunoglu
Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech
Říká se, že politika a politici mají krátkou paměť. Ještě před pár týdny přední politici civilizovaného světa básnili o statečnosti Kurdů v boji proti ISIS - zrůdám a kdejaký slavný politik se snažil vytěžit pro sebe před svými voliči politické body a vyslovoval slovo Pešmerge, kurdsky k smrti čelem....


Dokonce dnešní ministr zahraničí Velké Británie jel až na frontu a nechal se vyfotit s kurdskými Pešmerge a bral to jako investici do blížících se voleb.

Světové agentury básnili o statečnosti Kurdů a kdejaký státník spěchal do Kurdistánu, aby se stál po boku s kurdským prezidentem Masúdem Barzanim a nebo s nějakým náčelníkem kurdských Pešmerge.

Jednoho dne se Kurdové rozhodli skončit 100 let trvající otroctví, masakrů, diskriminace, genocidy aspoň v jedné části své vlasti, to jest v Iráku a to s tím nejdemokratičtějším instrumentem, referendem a bylo to....

Byl konec s naparováním se po boku kurdského prezidenta Masúda Barzáního, s okázalým prokazováním vlastní „statečnosti“ po boku kurdských náčelníků Pešmerge, s fotografováním se v rozvalinách válkou zničených kurdských měst, s okázalým roněním slz nad zavražděnými kurdskými dětmi...

V očích civilizovaného světa, který o nich básnil o Kurdech jako o ochráncích lidských hodnot a dokonce ochráncích civilizace před ISIS zrůdami, se Kurdové najednou se stali neposlušnými, drzými, tvrdohlavými, a bůh ví co ještě...

Proč? Protože chtějí konečně svobodu!

Všechny dveře se před Kurdy zavíraly, už nikdo nechtěl ani navštívit kurdského prezidenta, ale ani Pešmerge a když už se tam někdo z civilizovaného světa objevil, učinil to, aby Kurdům vynadal nebo vyhrožoval, poučil je o tom, že tohle se nedělá, že je přece brzo na to, aby chtěli svobodu, že ještě čas na svobodu nepřišel!

Nějaký prezident z Paříže nebo nějaký ministr z Washingtonu, sahal po telefonu jen proto, aby opět nadával Kurdům a vyzval je k poslušnosti.

A tzv. necivilizovaný svět? Ti začali přímo z půdy OSN (Erdogan či Irán) přímo vyhrožovat Kurdům a klidně před politiky těch civilizovaných a dokonce společně s některými vydali prohlášení o opovážlivosti Kurdů chtít referendum a nařizovali Kurdům, aby s tou drzou myšlenkou referenda okamžitě skoncovali.

Turecká armáda se zbraněmi z NATO začala na hranicích Iráckého Kurdistánu manévrovat! Manévry trvají už týden a hned tak ani neskončí. Ale nikomu ani nenapadne jim říct: stop drahý partnere, jsme demokratická instituce hájící demokracii a ty nemůžeš s našimi zbraněmi vyhrožovat národu, který v sousedním státě chce o své budoucnosti rozhodovat referendem, to jest demokraticky, nemáš právo zasahovat do záležitostí jiného státu! Nikdo se nepozastavil nad tím, že turecký Parlament dokonce obnovil turecké armádě mandát vojensky zasáhnout na území cizího státu – sousedního Iráku!

Sunitský turecký Sultán Erdogan se spojil se svým tradičním islámským šíitským nepřítelem Iránem a Bagdádem ke společnému tažení proti těm k demokracii se uchylujících Kurdům! Erdogan uzavřel vojenské společenství se svým odvěkým nepřítelem Iránem a Iránské šíitské milice začaly rychle konat... Irán dokonce převzal kontrolu na hraničními přechody do Iráckého Kurdistánu a uzavřel svůj vzdušný prostor, tolik se obává referenda Kurdů! Turecko neprodyšně zavřelo svoje hranice, aby Kurdové zůstali odříznuti. A vláda v Bagdádu? Ta ukázala svoji pravou tvář! Kromě jiného ihned vyzvala všechny státy, aby uzavíraly kontrakty na kurdskou ropu jen s Bagdádem, nikoliv s kurdskou vládou nebo s prezidentem Barzáním! Za snahou udržet Kurdy v područí je stejná chamtivost jako před 100 lety!

No a? Kurdové opět zůstali sami a odkázáni jen a jen sami na sebe, sice na svém ostrově v kurdských horách, obklíčeni ze všech stran barbary, ale právě na ty barbary se svět v klidu dívá a čeká, jak brzy začnou masakrovat ty, kteří za ně bojovali proti ISIS zrůdám.

Všichni si snad mysleli, že se Kurdové po...

Kdejaké rozvědky, ať turecké či íránské či irácké a bůh ví čí ještě, se snažili ještě k tomu vnějšími nátlaku zkusit vnitřně štvát Kurdy proti sobě někdy penězi, někdy nátlakem....

Místo, aby podali pomocnou ruku k bezpečnému průběhu svobodného vyjádření lidu o své budoucností, posílají svoje rozvědky často skrývající se za novinářské legitimace a ještě nejlépe ženy, na náklady srdečných kurdských hostitelů, aby zaznamenali "co to tam ti blázniví Kurdové dělají". Statečný národ, který bojoval za záchranu civilizace opět vidí pravou tvář světa! Ano, to je ta pokrytecká tvář „demokratického“ světa, která se nastavuje Kurdům, zapomínajíce na jejich děti, které umíraly v boji za záchranu světové demokracie!

Kde jsou ti humanisté civilizovaného světa, kteří hlasitě bojují a demonstrují za práva Tibetu, Barmy, za práva gejů či lesbiček či transvestitů, kde jsou dnes?

Jak to, že nepořádají své okázalé demonstrace a pochody, jak to, že nemávají kurdskými vlajkami ve světových metropolích za práva víc než čtyřicetimilionového národa? Za jeho právo na určení vlastní budoucnosti, za jeho právo na vlastní domov, na vlastní zemi, na vlastní jazyk, kterým by se kurdské děti konečně směly vyučovat ve školách všude na světě? Jak to, že ti světoví humanisté stejným způsobem nebojují za budoucnost Kurdů? Kde jsou zalezlí ti všichni světoví aktivisté?

Ale Kurdové řekli svoje NE!

I kdyby se proti nám postavil celý svět, což se také postavil, my o své budoucnosti rozhodovat budeme! A k rozhodování použijeme demokratické prostředky v zemi, kde slovo demokracie působí na okolní státy, jako když se čert přiblíží ke kříži!

Dnes kurdsky národ se svou nezlomenou vůli stojí nejen proti těm místním barbarům z ISIS, ale i proti všem sousedícím panovníkům a jejich přátelům, i proti "civilizovanému světu"!

Nic víc než s vůlí!

Stovky tisíc Kurdů z celého světa opustili svou práci a vše, co s ní souvisí a někdy za své poslední dolary přicestovali do Kurdistánu, aby organizačně pomohli svým bratrům v Iráku!

OSN neposlala svoje lidi, aby pozorovali a dohlíželi na regulérnost referenda, ale advokáti ze 16 advokátních komor ze 16 kurdských měst přicestovali přes bariéry Turecka a jsou tam v Kurdistánu, aby sami pomohli svému národu! Kurdští lékaři z celého světa od Austrálie, až po USA opustili vše, včetně své práce a přicestovali, aby mohli poskytnout první pomoc v davu lidí, kteří se hrnou k urnám a rozhodují o své svobodě, aby pomohli svému národu, který nikdy o sobě nesměl svobodně rozhodovat!

Národ, který by neměl znát demokratické instrumenty, organizuje pod vyhrůžkami ze všech stran a s holýma rukama snad nejtransparentnější referendum, co svět někdy a někde viděl.

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech!

Vůle kurdského národa by se měla stát vzorem, příkladem i pro ostatní národy v boji proti zlu, bezpráví, nespravedlnosti nejen tam v Kurdistánu, ale všude kde vládne zlo, bezpráví a nespravedlnost!

Den 25. září 2017 by se měl zapsat do našich pamětí jako den, kdy dobro zvítězí nad všemocným zlem !

16 komentářů :

 1. O výsledku kurdského referenda není pochyb.
  Ale co a jak bude dál?
  Jsem rád, že i pan Yekta Uzunoglu v článku potvrzuje, že k západním mocnostem nemohou mít Kurdové důvěru. Ten totiž vždy byl, je a bude pokryteckým. A sledoval, sleduje a také i bude pouze své mocenské zájmy. Nikoliv kurdské či jiné.
  Mnoho možností, o koho se opřít v otázce kurdské samosprávy či státnosti, tak Kurdové nemají.
  Příští měsíce a roky nám a také i jim napoví. Doufám stále, že se - v roli obětovaných pěšců - Kurdové nenechají vtlačit do US hybridních (nastrkávacích) válek proti svým sousedům (dnes spoluobčanům). Do válek, které USA s takovou lehkostí zahajují proti všem, kdo neskáčou dost dobře podle US not. A přitom nevynechají jednu příležitost k tomu, aby na svou stranu (účelově) získali ty, kteří se nerozpakují nastavovat smrti svá čela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez US zbraní a vojenské podpory by byli Kurdové dávno v prdeli, blbečku.
   Jo a Asada mají Kurdové také moc "rádi" a Asad zase je.

   Smazat
  2. Pro 214.09 : Nepište blbosti , právě s americkou podporou jsou nyní v pr... a s Asadem Kurdové vycházeli vždy dobře , obraťte se spíš na Turecko a další západní poskoky !

   Smazat
  3. Minule jsem Kurdům, kterým fandím, prostřednictvím "Yekty" doporučil "spolupráci" s Ruskem, chtějí-li mít svůj stát. Na tom nemám co měnit!

   Smazat
 2. napriek zložitosti "kurdskej otázky", každý jeden rozumný a morálny človek musí s týmito slovami pán Yekta Uzunoglu súhlasiť

  OdpovědětSmazat
 3. Ti samí debilové jako Opluštil a Slin tu kvičeli jak píchlé svině když naše vláda poslala Kurdům munici, že tím podporuje "teroristy" proti Asadovi.
  Prostě jak se to těmto "rovným" chlapům zrovna hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:12-snažíte se o obhajobu USA pozice, která je "passé". "Debil" nebo automaticky( se zastaralým softverem) odpovídající stroj jste Vy(vy).

   Smazat
 4. Každý národ má právo na vlastní území i Kurdové,příčina a viníci jsou známy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příčina a viníci jsou:
   Turecko, Sýrie, Irán a Irák, státy které o darování svého kusu země někomu nechtějí logicky ani slyšet.

   Smazat
 5. Sám jsi debil , anonyme. Kurdům se vzhledem k jejich touze po samostatném Kurdistánu náramně hodí územní zisky v Sýrii a Amíkům zase hraje do not, že si je svou podporou zavazují k akcím budoucím. Čemu na tonm nerozumíš-moulo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak podporují tedy Amíci Kurdy nebo ne? Zdá se, že v tom máte soudruzi trochu hokej.

   Smazat
  2. Prosím tě, neptej se mně na takové hovadiny. O tom snad nikdo nepochybuje.

   Smazat
 6. Kurdové by asi měli zformovat nějaké jednotné vedení, a nakreslit mapu navrhovaného samostatného Kurdistánu. Tuhle mapu by měli podrobně popsat a zdůvodnit demograficky, proč je ta která část, město Kurdské a nikoliv Turecké, Irácké, Íránské nebo Syrské, a předložit tento návrh OSN, která by měla vytvořit Výbor pro samostatný Kurdistán, nalézt schůdné řešení, a to odsouhlasit formou mezinárodní rezoluce, zavazující všechny dotčené státy tuto rezoluci respektovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (16:01):
   Konečně námět, který by mohl vést k řešení!
   Doufám, že si váš názor autor článku přečte.
   Problém bude v tom, že Kurdové se jen sotva budou moci opírat o nějaké "historicky doložitelné" hranice, takže jediné, co bude zbývat, je demografické zastoupení na "jejich" teritoriích, a potom (a to zejména) dobrá vůle a vstřícnost zúčastněných. Tamních států i mocností.
   A tu by svým jednáním Kurdové měli raději posilovat, nikoliv ji bourat, např. tím, že se v proti-syrské agresi USA staví proti legitimnímu režimu té země.

   Smazat
 7. Ano, je to tak. Když se jedněm jde na ruku, tak se jim zřídí stát s odvoláním, že tam před 2 tisíci roky žili a sestěhují se tam z celého světa. Když se jiným na ruku nejde, tak jich může být od pradávna do dneška na jednom území 35 milionů, ale nikdy se jim nedovolí, aby si zřídili svůj stát. To prostě je ta demokracie západního vzoru.

  OdpovědětSmazat
 8. Co dají Kurdové světu?
  Třetí světovou!
  Anebo Zidostan!
  Barzani?
  To je dneska těžký oligarcha s rodinnou stopou.
  A ted, Yekto, polemizuj.
  Tvůj lid bude svobodný asi tak jako halicti voli po halicskem majdanu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.