Reklama

středa 27. září 2017

Porošenko a Trudeau: Kanadský postoj vůči Ukrajině

Jim Miles
27.9.2017  Zvědavec

„Budeme i nadále stát při Ukrajině ve věci nezákonného nelegitimního vpádu Ruska na ukrajinské svrchované území a pokusů Ruska destabilizovat Ukrajinu ekonomicky i mnoha jinými způsoby,“ řekl Trudeau. CBC, 22. 9. 2017Donbas


Kanadská vláda má dvojí měřítko, stejně jako vláda USA a jejich spojenci z aliance NATO. Rusko nevtrhlo do Donbasu, ale je více než pravděpodobné, že poskytlo rebelským obráncům výzbroj (stejně jako to USA dělají globálně). A proti čemu se bouřili, to už se neodvažujete zeptat?

Nuže, bouřili se proti americkým tajným akcím, které byly namířeny proti demokraticky zvolené vládě Janukovyče, a nechtěli, aby nově dosazení neonacističtí majdanovští vůdci (např. Arsenij Jatsenjuk) ovládli jejich region v zemi. Kromě toho stejná skupina také používala výrazů, kterými naznačovali, že si přejí etnickou čistku a dokonce genocidu. Např. Julie Tymošenková, nový miláček vlády, podporované Západem, vyzývala k jejich úplnému zničení. Zločinec Saakašvili (hledaný za zločiny v Gruzii, jeho domovském státě) se nyní bude snažit - poté, co se vrátil do města Čerkasy, ležícího v geografickém centru Ukrajiny - překazit (samozřejmě CIA to bude sponzorovat) jejich první, v mezinárodním měřítku nezákonné operace?

Minská dohoda je dohoda, podepsaná mezi Doněckem-Luhanskem na jedné straně, a Ukrajinou na straně druhé; a zároveň ji podepsaly Francie a Německo – ale nikoli Rusko. Dohoda požaduje bezpodmínečné příměří, stažení těžkých zbraní z frontové linie, propuštění válečných zajatců a ústavní reformu na Ukrajině. Toto všechno závisí na ukrajinské vládě v Kyjevě (nikoliv na Rusku), aby podle toho jednala, avšak oni se tím vůbec neřídí.

Těžké zbraně nebyly staženy a ostřelování - většinou civilních cílů - pokračuje ve dne v noci od frontové linie až po oblast Donbas. Došlo k výměně několika vězňů (na základě Minské dohody), avšak mnozí z nich byli jednoduše civilisté, kteří byli zadrženi a využiti k tomuto „obchodu“. Ukrajinská Rada nevytvořila žádnou ústavní reformu.

Současné úsilí, spočívající v rozmístění mírových sil do Donbasu, je pro obyvatele této oblasti, kteří neustále zažívají dělostřelecké útoky, předem ztraceno. Pokud by byly mírové jednotky na linii příměří, mohlo by to být přijatelné, nebýt však Porošenka, který samozřejmě ví, že skutečný problém se týká spíše vnitřních záležitostí, a nikoli Ruska.


Integrita Kanady


Takže ohledně jaké země by měla mít Kanada obavy, týkající se územní celistvosti? Hm, možná ohledně Sýrie, kde podporuje americké akce proti Assadovi - formálně proti terorismu, avšak inteligentní a všestranný čtenář musí vědět, že skutečným cílem je Assad, rozkročený nad zlomovou ropnou cestou (stejně jako neustálé potíže s Izraelem, který nelegálně anektoval Golanské výšiny, což kanadská vláda nikdy nekritizovala).

Nebo snad ohledně Libye? Kanada byla jedním z hlavních udatných útočníků, který zničil tuto zemi, zhoršil situaci, týkající se teroristů ISIS a přistěhovalců do EU, opět podpořil americké mezinárodní zločinecké akce, vykonávané pod rouškou falešného obvinění z genocidy (žádná genocida tam však nebyla, Kaddáfí jen bojoval proti přičleněným organizacím ISIS ve východních provinciích).

Nebo možná ohledně Jugoslávie/Srbska, kde opět udatní kanadští útočníci zničili mj. civilní infrastrukturu, a mohli tak rozporcovat další zemi, která neodpovídala americké definici toho, jaká by země měla být - tedy podřízená USA, stejně jako je Kanada.


Krym


Trudeau a jeho stoupenci by samozřejmě vykřikovali, že na poloostrově Krym zjevně došlo k nezákonné mezinárodní intervenci. Ale uvažujte… Krym chtěl vždy být od pádu Sovětského svazu nezávislý na Ukrajině. Dvakrát o tom hlasovali, dvakrát to Ukrajina odmítla, a Rusko bylo tehdy tak slabé, že jim nedokázalo pomoci (vzpomeňte si, že původně byl Krym „darovaný“ Ukrajině Chruščovem).

Když tým USA/Jatsenjuk svrhli řádně zvolenou vládu, ruské jednotky - které již byly na Krymu - zablokovaly veškeré pokusy Ukrajiny o páchání násilností, jako tomu bylo na Majdanu, v Oděse a Donbasu. Ve skutečnosti jim patří dík za to, že zabránily mnohačetným ztrátám na životech v souvislosti s imperiálními choutkami Američanů. (Stejně tak jim patří dík za to, že zničily větší počet teroristů ISIS v Sýrii, víte, teroristické organizace, kterou podporují Saúdové, a také USA - avšak tajně.)

Také vešlo ve známost, že americké válečné lodě směřovaly do krymského přístavu Sevastopol, což byla akce, které zabránil rychlý přesun ruských jednotek, které tam byly nasazeny. Co by se ale stalo v případě, kdyby USA byly první a znovu by narušily mezinárodní hranici? Samozřejmě, že by lokajská kanadská vláda tuto akci schvalovala, a ukrajinské jednotky by se vyřádily na všem, co je na Krymu ruské - což je vlastně téměř vše.

Následovalo referendum o tom, zda se lidé chtějí připojit k Rusku. Velká většina řekla ano, a to nikoliv pod pohrůžkou střelnou zbraní, jak si západní mainstreamová média toužebně přála, a ruská Duma tuto žádost přijala. Vše proběhlo v klidu, nikdo nepřišel o život, a Krym je na tom mnohem lépe, než zbytek Ukrajiny a Donbas.

Trudeau může lamentovat, jak chce, ale v žádném případě se Krym dobrovolně nepřipojí k Ukrajině. Avšak pokud to budou chtít USA, bude to chtít i domácí ukrajinské lobby, a lamentování bude pokračovat.


Ekonomická destabilizace


Pokud se podíváme na akce zemí, kterých se to týká, pozorněji, hlavním faktorem, který destabilizuje ekonomiku Ukrajiny, jsou její vlastní akce. Byla to Ukrajina, která zablokovala dodávky uhlí z Donbasu. Byla to Ukrajina, která zabránila zemědělcům a občanům Chersonu, aby obchodovali s Krymem. Byla to Ukrajina, která zlikvidovala elektrické vedení na Krym a odstavila dodávky vody na Krym a zčásti i do Donbasu. Samotná Ukrajina neustále pokračuje v ostřelování civilních zařízení v Donbasu (vodní čerpací stanice, elektrárny, železnice, školy, nemocnice, atd.), což způsobuje vážné ekonomické škody v tomto regionu. Donbas nereagoval stejně, a naopak stáhl své těžké zbraně z kontaktní linie.

Samotná Ukrajina se propojila s různými oligarchy, kteří řídí politické, průmyslové a finanční akce na domácí i mezinárodní úrovni, a kteří zničili hodně z toho mála, co Ukrajincům zbylo. Továrny se zavírají (nedostatek uhlí, nedostatek objednávek - neboť z větší části jde o průmysl, který prodával zařízení do Ruska). Válečné úsilí Kyjeva proti Donbasu je samo o sobě nákladnou záležitostí - pokud jde o ztrátu lidských životů, i ekonomiky.


Kanadský postoj vůči Ukrajině


Kanadský postoj vůči Ukrajině - tj. protiruský postoj - je kombinací jak domácí politiky, tak i podřízené role americkým zájmům prostřednictvím NATO. Konečným cílem USA je „rozebrat“, pokud ne přímo zničit, Rusko, aby se stalo součástí amerického impéria, které usiluje o globální hegemonii. Bohužel pro svět je to právě tato silná imperiální touha USA, která napáchala velké škody v mnoha zemích na všech kontinentech světa.

Osobně podporuji akce Ruska v Sýrii, v oblasti, kde Rusové působí v rámci mezinárodního práva - na rozdíl od USA, Kanady a dalších nezvaných národů, které bojují (teoreticky) proti terorismu. Vzhledem ke globální metodě, kterou USA používají k destabilizaci národů - prostřednictvím ekonomiky (sankce, embarga, atd.) v kombinaci s tajnými vojenskými prostředky, které se často stanou zjevnými vojenskými prostředky - podporuji rostoucí pozitivní vztahy mezi Ruskem a Čínou, a jejich úsilí vybudovat infrastrukturu a ekonomické vztahy napříč Eurasií (a Afrikou a Latinskou Amerikou) bez použití armády.

To je samozřejmě další důvod, proč je Ukrajina využívána tak, jak je - aby Eurasie nerozvíjela svou nezávislost na americkém ekonomickém systému a rezervní měně amerického dolaru. S pomocí Ukrajiny - další loutky, sloužící vládě USA/EU/NATO -bude totiž snazší pokusit se zablokovat čínskou iniciativu „Jedno pásmo, jedna cesta“ (Belt and Road Initiative). To se potom globálně rozšíří na americké akce v Sýrii, Íránu a kdekoli jinde na Středním Východě, kde Kanada hraje svou podpůrnou roli ve všech imperiálních věcech. Koneckonců je to přeci přirozené, vždyť Spojené státy a Kanada jsou dětmi tehdy nejskvělejší imperiální koloniální říše na světě - Spojeného království.

Stručně řečeno, kanadský postoj vůči Ukrajině je podporován vnitřním ukrajinským stoupencem a v širším slova smyslu štváčským imperiálním nezodpovědným jednáním USA, které se chtějí zmocnit… inu, celého světa.


Poroshenko and Trudeau: Canada’s Ukrainian Attitude vyšel 25. září 2017 na Global Research. Překlad v ceně 528 Kč Zvědavec.

39 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Amerike ludia hladuju maju dlhy nezamestnanost. Ale Ukravincom treba predat naboje aby sa mohli branit pred svojim obyvatelstvom.TO JE PARADOX VSAK???

   Smazat
 2. Hlavně když podle toho kanadského blba byl vpád jeho zasraných předků na území indianů právopaltný. Doufám, že se jim denně omlouvá a žádá vládu aby se dohodla, zda mohou zůstat.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave, plný súhlas . Inak veľmi dobrý článok Jim Miles

   Smazat
  2. Čtyři anglosaské země-následek anglické rozpínavosti před staletími-dělají stejnou politiku(United Kingdom,USA,Kanada,Austrálie a někdy také Nový Zéland.Od nich nelze čekat ohledy k zájmům a názorům jiných států,hlavně proti jejich zájmům-a proti Slovanům.

   Smazat
 3. Je to jedna imperialistická verbež a banderovci jsou pro ně dobrý spojenci.

  OdpovědětSmazat
 4. Kanada je svobodná a demokratická země, která se svobodně a demokraticky rozhodla k sankční politice vůči Rusku, které porušilo integritu Ukrajiny, coby suverénní země. Je to jediný způsob, kterým dát Rusku najevo, že takové chování v mezinárodních vztazích není a nebude tolerováno. Až to Rusko pochopí, přestane podporovat Ruské separatisty a vrátí Krym, vše bude zase jako za starých časů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,23
   Ty se mi snad zdáš ty slabomyslný ussácký pazgřivče,Krym NIKDY NEPATŘIL BANDEROVCŮM,TEN JIM DAROVAL V 50.LETECH CHRUŠČOV TY JELIMANE!!!!!!!!
   A starý časy si ty kolaborantský zblblo představuje stejně,jako ussácký okupanti a agresoři......ZA JELCINA JIM RUSKO UDĚLALO POMYŠLENÍ,PUTIN JE HNAL SVINSKÝM KROKEM A TO MU ANI KANADSKÝ ŽABOŽROUTI NEMŮŽOU PODLE USSÁCKEJCH NOTIČEK ZAPOMENOUT!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Podle Českého práva dochází k vydržení nemovitosti po 10ti letech, spočítejte si, kolik let je to v otázce Krymu.

   Smazat
  3. Tak vzkaž těm kanaďanům aby hlídali you es ej - ty porušují mezinárodní pravo na denodenní osnově, pak se můžeme bavit o tom kdo porušuje celistvost jaké země

   Smazat
  4. 9,50
   A co tady děláš ty ussácký vemeno z kachny??!!!!!
   Banderovci se hrnou do Čech dělat bordel a my si toho nemáme všímat????Ussácký zmetci nám vyhrožujou a vraždí po celým světě a my si toho nemáme všímat???
   Tak poslouchej ty ultrahavlotrotle,zalez zpátky na nočník a modli se,ať si konečně utřeš zadek a vyhodíš papír do hoven do koše a ne do huby,neužitečnej idote havlobanderovskej!!!!!!!!!

   Smazat
  5. 9:23 - podle vaší "logiky" budou sankce proti Rusku platit navždy. Proč by se Rusko zbavovalo svého území? To nechápu. A co se týká Novoruska, podpora kohokoli proti náckům je správná. Až to všechno pochopíte, dost se vám uleví a naleznete nové obzory. Leo

   Smazat
  6. 9:47 - Krym je území, není to ani baráka ani záhumenek. Krym je autonomní republika a ze zákona vyplývá, že je suverénní ve svém rozhodování. V tajných volbách (referendum) pod mezinárodním dohledem se občané Krymu dobrovolně a bez nátlaku rozhodli o vystoupení ze svazku s Ukrajinou a následně parlament Autonomní republiky Krym požádal o přijetí do svazku Ruské federace. Nyní je Krym jednou z federálních entit RF. Nevím, proč pořád naříkáte a Rusku vyhrožujete. Že vás to baví, psát hlouposti.

   Smazat
  7. Re (09:23):
   To, co tady pokrytecky píšete, pochopili velice dobře i Rusové!
   A zejména ti Krymští. A poté, co se napotřetí svobodně a drtivě vyjádřili k otázce svého (politicko-správního, nikoliv územního!!) odloučení od Ukrajiny, konali. Krym totiž vždy byl samostatnou (autonomní) územní jednotkou. I podle ukrajinské ústavy.
   A přitom Krymští využili všech svobod, kterých má Západ plnou hubu, pokud jsou to svobody jeho a v jeho mocenském zájmu. Pokud však by zájem Západu "utrpěl", svoboda s železnou předvídatelností končí. A nastupuje síla.
   Krym se tedy k Ukrajině nikdy nevrátí! A právě tímto se ty záležitosti kolem něj staly normálními. Krym totiž byl, je a bude ruským.
   Může se vám to i nelíbit, ale to je tak vše, co proti svobodné vůli těch Krymských můžete dělat.

   Smazat
  8. Odkdy se svobodná vůle nalézá pod hlavněmi automatických zbraní?

   Smazat
  9. 11:37
   Ty havlobuňko,tys tam byl,že zas pleteš nesmysly???!!!!!

   Smazat
  10. Pro 9:23
   Ty nevzdělaný, ušatý, havloidní péro, pokud chceš psát na tyto stránky, tak si přečti něco o dějinách a přestaň opakovat u ussáckou sprostou lež. Jo tento bordel potřebuje takový zmetky, opakující slova těch zaprodanců a vlezdoprd... listů amíkům. Jo, to je propaganda a ten hegemon si myslí, že to sežerem. Takový blbové, jak jses právě prezentoval, jo, pro ty to opravdu platí. Ale pro většinu národa opravdu ne.

   Smazat
  11. 11.37 ... Vrátit Krym? Už se stalo. Krym byl demokratickým rozhodnutím naprosté většiny svých občanů RESTITUOVÁN RUSKU v souladu s mezinárodním právem.

   Až Kanadský Trud-eau (trud = rusky "práce"; eau = francouzsky "voda") vrátí Indiánům Kanadu a vyhlásí POUZE PRO INDIÁNY KANADSKÝCH KMENŮ REFERENDUM, ZDA A ZA JAKÝCH PODMÍNEK SMĚJÍ neindiáni zůstat v Kanadě... pak ať se ozývá.

   Zatím jeho Trud eau de parfum "voní" jako eau de Toi Toi... a má asi stejný obsah rozumu.

   Smazat
  12. Re (11:37):
   Zkuste ty Krymské ve jménu Ukrajiny či té Kanady osvobodit! Poženou vás vidlema, a nezastavíte se až v té vaší kavárně!, nebo jeskyni ...

   Smazat
  13. Pane 9,23 - jste buď dement, nebo placený provokatér. Krym nebyl NIKDY součástí Ukrajiny, vždy šlo o samosprávné autonomní území!!!!
   Vtlučte si to už proboha do těch svých prázdných makovic a nezdržujte normální lidi.

   Smazat
  14. 13,16 - moc děkuji za Váš příspěvek!!!
   Mimo to, že zcela a naprosto souhlasím s tím, co píšete o kanadských indiánech, s návrhem jim vrátit území Kanady, tak mimo to se už asi 20 minut výborně bavím slovní hříčkou ohledně toho trouby Trudeaua - jinak lokajského řiťolezce amíků. Díky moc.

   Smazat
  15. 9:23, Rusom daj pokoj, staraj sa o seba a o svoje. Napríklad také Kladsko kde v roku 1918 nebolo vidno Poliaka je napotvoru dnes suverénne poľské......

   Smazat
 5. Co je vám vy bolševičtí zoufalci do Ukrajiny a co je vám do Kanady? Nemáte vlastních starostí dost? Nebo jste tu všichni ruští kolaboranti a užiteční idioti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hňup z 9:50 vás pohrobků Adolfa Hitlera je tady určitě míň. Vrať se domů na i Dnes hovno, a tam si notuj se svými fašouny.

   Smazat
  2. Ja jsem normalne Rus. Bolsevici nejsou uz ani v Rusku. Tady zrejme nekdo zamrzl v case, tzv. havloid ;-) Hele, havloide, jestli pak vis kolik druhu statni moci existuje? 3? Ne. 4. Ve wikipedii o tom nepisou? Aha. Tak to bude zrejme lez vid. Ale schvalne, kdo uhodne, jaky 4. druh statni moc mam na mysli? Ten, kdo zna koncepsi socialni bezpecnosti, vi o cem mluvim.

   Smazat
  3. Timure, 2.nejsilnější politická strana v Ruské federaci jsou komunisté, není-liž pravda?!

   Smazat
  4. 9:50 Kuli takovým jako ty nás bohužel takové věci musí zajímat.

   Smazat
  5. 10:14 Adolf Adolf. 4tvrtá moč v rusku jsou, ty.
   Takoví zkurvenci jací byli v rusku před sednáctým.
   A bylo jich hodně, že jich nestačili bolševici vystřílet. I přes ten pláč o snad dvaceti milionech, se ukázalo, že to bylo nedostatečné.
   No a teď po více jak sedmdesáti létech, se logicky museli zkurvenci zase vzedmout. Čistá setba časem zplaní a plevele přibývá.

   Smazat
  6. 10:56 politicky system je stvoren tak, aby to lidi nemohli ovlivnit. A to vsude ve svete.

   Proto nam vsem zamlcuji 4. druh statni moc - moc ideologicka. Vypravi se nam o moci zakonodarne (nejvyssi), moci vykonne a moci soudni.

   Jenze nejvyssi moci neni moc zakonodarna - politik prece premysli, JAK dosahnout toho ci oneho vysledku, no a kdyz premysli, tak se drzi urcite ideologie - bud uz to komunisticke, liberalni anebo nejake jine.

   Takze nam vsude ve svete zamlcuji pravdu o nejvyssi statni moci - moci ideologicke.

   Zkuste hadat, k jake pak ideologii inklinuji predstavitele USA a EU, dale pak Ruska? Ciny? S. Koreji? Ten clovek, ktery spravne trefi ideologii techto statu ma u me jeden bezvyznamny bod.

   Smazat
  7. Timur Timur nebo Timur a jeho parta nebo Tamerlán, tentokrát rozumem kulhavý, co si hraje na vzdělance a nesmysly blábolí.

   Smazat
 6. Ten "trido" je tak dalece blbý, jak je daleko z kanady na okrajinu. Měl by se spíš zajímat o Aljašku. Ta "patří" jusákům i když s jues nemá hranici.

  OdpovědětSmazat
 7. Akce američanů na Ukra(d)jině daly právní rámec návratu Krymu do náruče Matky Rusi. Následné pečlivě vybrané sankce, útok na ropu a rubl ( a pečlivě vybrané protisankce ) daly Rusku impuls, aby se zbavilo naprosté závislosti na vývozu ropy a rozvinulo vlastní lehký průmysl a zemědělství. Vše jistí pečlivě vybraný gosudar, kterého z klobouku vytáhlo na svět třetí (!) křídlo GP, jenž v minulosti takřka zaniklo v poslední atomové válce ( 20-25k pnl). Hon na Rusko není dán nerostným bohatstvím ( ok, je to ale jen bonus), ale touhou konečně se s tímto křídlem vypořádat. Protivenství možná pramení z dob, které dalece přesahují pozemskou historii, a zřejmě tato historie zahrnuje jiné planety naši slunečné soustavy.
  Existence 3. křídla je samozřejmě zamlčována, ale pohled a historii Rusi, na neskutečnou výdrž její duše ( chcete-li egregoru ) dává tušit silnou vůli stojící v pozadí. Toto křídlo má zcela jiné zásady než zbývající dvojice ( i když kořeny nejspíše stejné ).
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvěle napsáno, moc zajímavý pohled. Díky.

   Smazat
 8. Do Kanady jsem přijel za jeho otce, Ten se chudák musí v hrobě obracet. Moc se synek nevydařil.

  OdpovědětSmazat
 9. Trudeau je syn Fidela Castra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:08 tvýho fotra znám. je to noční hlídač v kauflandu, pepa vyskoč. jako ty.

   Smazat
 10. Ten žabožrout asi zapoměl, kdo ukradl indiánům celý kontinent.
  Ruský Krym není možno ukrást Ruskem. A ukrajinci ruského původu na Donbase se nechtěli stát lovnou zvěří ukrofašistů a pohrobků Bandery.

  OdpovědětSmazat
 11. Ukrajina? To je ta země, kde vše řeší diplomatickou cestou...????
  https://www.youtube.com/watch?v=Q-Ysf2Ph3m8

  OdpovědětSmazat
 12. Máme v Kanadě s Amerikou nehlídanou hranici přes 3000 km dlouhou. Oponovat USA dokázal zde málokterý politik, otec dneštního Trudeaua, Chretien. Ti věděli jak a proč, že za pochlebování se Amerika odvděčí jedinně zradou. A hle je to tu, 25 procentní daň na vývozu dřeva a 200 procentní daň na letadla Bombardier. Na Ameriku platí pouze dvouslabičné slovo, NE.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.