Reklama

.

.

pondělí 18. září 2017

Poslední zprávy: SAA s aktivní podporou VKS RF překročila Eufrat. VKS RF zničily lodě a čluny DAEŠ na Eufratu

18. 9. 2017    zdroj a zdroj a zdroj (kráceno)
Dnes 18. září ve 3 hodiny ráno přešla Syrská arabská armáda (SAA) pod vedením ruských poradců a za aktivní podpory VKS RF Eufrat. Syrské vládní jednotky s aktivní podporou VKS RF ze vzduchu v noci na dnešek přešly Eufrat jihovýchodně od města Dajr az-Zaur. Uvádí se také, že operace byla provedena pod vedením ruských vojenských poradců. Jak informuje list Al-Masdar News, jako první se na levém břehu upevnila elitní jednotka speciálních sil Lovci DAEŠ.


"Konečně tam jsou! Lovci DAEŠ jako první překročili a upevnili se na levé straně Eufratu", potvrdil oficiální zdroj elitní speciální jednotky vládních vojsk na Twitteru.

Po sérii ničivých vzdušných útoků VKS RF a dělostřelecké přípravy na pozice DAEŠ na východ od řeky, byli teroristé vytlačeni k severu. V současné době se vládní síly upevňují na obsazených hranicích a začínají postupovat na území, které kontrolují teroristé DAEŠ.

Vojenský expert, šéfredaktor informačního a analytického centra Kassad Boris Rožin, v besedě s korespondentem Federální zpravodajské agentury uvedl, že v operaci, která probíhá v oblasti Dajr az-Zaur, jsou akce syrských pozemních sil velmi úzce spjaty s údery ruského letectva:

"Přičemž působení VKS RF je spojeno nejen s činností samotných pilotů, ale také s akcemi pozemních naváděčů a působením průzkumných skupin, které s použitím dronů provádějí zjišťování cílů pro letecké údery, a to jak na souši, tak i na samotné řece. Na řece ničí čluny, které mohou být potenciálními prostředky sebevražedných atentátníků při útoku na, řekněme, pontonový most, který tam bude uložen".

Expert poukázal na to, že s podporou Ruska se vytvářejí nové opěrné body, se kterými syrská armáda bude moci osvobozovat území i na druhém břehu Eufratu, nehledě na hrozby "Syrských demokratických sil", že Rusko a Sýrii tam nepustí.

"Ale teď není rok 2015, abychom těmto hrozbám věnovali pozornost".

Podle odhadu experta, i když teroristé budou podnikat určité kroky proti vládním silám, těžko se jim podaří vytlačit syrskou armádu zpět za řeku.
VKS RF zničily lodě a čluny DAEŠ na Eufratu
Vojenské a kosmické síly Ruska zasadily sérii bodových úderů na pobřežní vody Eufratu, kde se nacházely lodě a čluny, které patří v Rusku zakázané teroristické skupině DAEŠ.

Údery byly zasazovány bombami FAB-250 a FAB-500 na místa, která byla dříve prověřena rozvědkou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Dobré zprávy vyhnat vše včetně demokratických sil a bude války konec.

  OdpovědětVymazat
 2. Toz Rusko drtí opet Ádolfa......tentokrát bez jakehokolvek sócito toz na dren.....aj ceská repoblicka sa pomale zaciná ocistovat vod teho neziskoliberalneho slamo...holahoj......slonce v srdci.....howk

  OdpovědětVymazat
 3. Syria drti svoho nepritela!!!!Karta sa obrattila.Dufam ze Turecko je pripravene na kurdov.

  OdpovědětVymazat
 4. Rusko ma dost pravdepodobne nejvetsi pozemni armadu, jestli dojde ke kontaktu s armadou USA, tak planeta shori

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemá - dokonca Turecko má viac vojakov v zbrani, počty nie sú všetko

   Vymazat
 5. Nerikal tu nekdo ze pokud prekroci Eufrat tak bude boj?

  OdpovědětVymazat
 6. V Nemecku pocut staznosti pravych syrskych utecencov,ze im je nenapadne branene v navrate nazpet domov do Syrie.Pokial sledujem spMravy,tak z okolitych krajin Syrie sa vracaju tisicky Syrcanov domov.Nemecka vlada podporuje aj financne z ostatnych statov utecencov,ktori chcu dobrovolne domov,ale syrsky utecenci sa stretavaju odmietnutim financnej pomoci,neochotou uradov pri organizovani navratu.maju proste pocit,ze nie je politicky zaujem,aby sa prave syrski utecenci vratili do svojej domoviny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je velmi zajímavá informace. Plyne z ní, že od začátku nešlo o pomoc lidem ve válkou zasažených oblastech, ale o nasunutí cizích etnik a kultur do Evropy.
   Jirka

   Vymazat
 7. Juesej a jejich deti daes,nebudou povolovat.kde
  SAA a Rusko vstoupi,nebo ne!Nikto se jich ptat nebude!Je nasim stestim,ze akce v Syrii,vede muz
  c.1 ve svete,podle us magazinu Forbes,Vladimir
  Vladimirovic Putin.

  OdpovědětVymazat
 8. Od Turecka přecházejí hranice silný počet Turského vojska který jsi to z Kurdana radostně vy řikaji

  OdpovědětVymazat
 9. Syrským vládním s radostí připíjím - tak na konečné vítězství! Nad džihádisty i US šváby.
  Ať žije svobodná Sýrie!

  OdpovědětVymazat