Reklama

.

.

pondělí 18. září 2017

Předvolební politický punk

Václav Umlauf 
18.9.2017  zdroj

Předvolební boj a česká popová scéna tvoří spojené nádoby. Obojí je prolezlé bývalými hvězdami a hvězdičkami minulého režimu, které si vydělávají na chleba tím, že okupují za úplatu zdejší politický a mediální prostor.Předvolební boj a česká popová scéna tvoří spojené nádoby. Obojí je prolezlé bývalými hvězdami a hvězdičkami minulého režimu, které si vydělávají na chleba tím, že okupují za koncesionářský a autorský poplatek zdejší politický a mediální prostor. Zkrátka, jde o masové obtěžování občanů za masovou úplatu. Přitom tyto krávy obojího či jiného pohlaví nejapně řvou do éteru naprosté nesmysly, nemají ani hudební sluch, ani zdravý rozum. Ale tyto politicko-mediální nehoráznosti představují v dnešních časech politické pop-kultury doklad obecné způsobilosti pro obojí formu šou-byznysu.

Článek našeho kolegy upozorňuje, že prý máme vědět, do čeho jdeme, protože Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon. Co je špatné pro moje uši, to je jistě dobré pro nepsaný, leč o to více platný zákon dnešní politické a múzické sterility. Ale naštěstí na hudební scéně existuje nezávislá tvorba, stejně jako všude jinde na webu. A daří se jim také úplně stejně, protože je málokdo poslouchá a ještě méně lidí podporuje. A to prosím provozování kapely nelze z hlediska času a nákladů srovnat s provozováním nezávislého webu. A také vás mnohem snadněji zavřou za výtržnictví, chuligánství, šíření nepokojů a za jiné radovánky, které nezávislé weby zase znají skrze termín "fake news". Proto jsme před rokem s radostí konstatovali, že konečně Vstali noví punkoví bojovníci. Jako za komunismu, i nyní vznikla další vlna undergroundu a k ní jsme psali článek v roce 2013 pod názvem Je mi tě líto, republiko. Tak začněme dalším hitem kapely Svoloč, která i v roce 2017 nic neztratila na svém elánu.Jak zní v éteru, a dosud nevymazáno na Youtube: Jdem, proti vám všem...lžem, furt jenom lžem, týhletý zemi nepomůžem...začíná groteska, každý mi zatleská... sice jsem dareba, ale mám na chleba a ty makáš rukama, tak chcípni hlady. Hezké shrnutí volebního program u všech současných politických stran, které osvěžené a napojené vyběhly z vyhřáté a klimatizované stáje jednoho procenta ke zdejším volbám. A punkové kapely, na rozdíl od česko-slovenské nespolupráci v oblasti nezávislých webů, nemají žádný problém produkovat kvalitní věci společně. Další hezký klip s punkovou reálně-kapitalistickou muzikou nahrála česko-slovenská skupina El Nino ft. Kali a jmenuje se Na hranici chudoby.Opět zní základní volební téma o tom, že svoji zemi som prestal doverovať už dávno, kvoli kurvám, ktoré ničia nás... pretože normálny tu neni ani jeden z vás. A český kolega k notuje na podobnou punkovou strunu: Cítím se strašně divně, začínám mít strach. Místo prosperity cítím státu brzkej krach. Ti borci by fakt mohli dělat hlavní plakáty všem partajím k volbám. Punk se opravdu věnuje volebním tématům o sto šest a s plným nasazením. To rozhodně nelze říci o placených pankáčích příslušných politických stan, kteří ideologicky striptýzují v televizi. Podívejte na slovenské kolegy z Peter Pann ft. Kali x Majself x Strapo pod názvem Džungla.


Tam už jsou přímo návody na revoluční jednání v dnešní situaci, kterou jsem teoreticky popsal v článku Vznik a vláda globálních parazitů. Punk si zajisté může dovolit výrazy a metafory, které patří k jeho vlastní poetické licenci. A v posledním klipu se podívejme na reálný výsledek voleb. Nechme mluvit punkového antipoda úspěšných politických veksláků, kteří ze zákulisí řídí naše živobytí. Viz kapela El Nino a její hit Druhá strana.Pokud vám vadí začátek písně, tak si poslechněte, co nám tlačí do hlavy volební žvásty našich politických stran. Partajní rapeři ve vázankách a v oblecích říkají totéž, ale v mnohem méně poetickém a účinném balení.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 300 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

32 komentářů :

 1. Výborný a podnětný článek. Doba Plastic People (které jsem ani nijak neobdivoval, ale byli) se vrací, vstávají noví disidenti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jací disidenti, bambulo? Můžeš si říkat či zpívat co chceš, jak chceš, kdy chceš, kde chceš. Dáš svoje dílo na internet a do minuty ho můžou sdílet všichni obyvatelé planety. Nikdo tě za to nebude nijak popotahovat nebo dokonce zavírat jak to dělali vaši oblíbení komouši. Samozřejmě pokud nebudeš vyzívat k vraždění někoho. Tak na jaké disidenty si chceš hrát?

   Vymazat
  2. To 10:09
   Ve slově vyzývat se píše obojí tvrdé,asi nedával pozor ve škole a nebo kapacita mozku už nestačila na českou mluvnici. Milý chlapče (musíš být ještě chlapec, protože muži mají ještě solidní vzdělání) výzvy k vraždění sledujeme v přímém přenosu, ne však z úst obyčejných lidí, ale politiků a sdělovacích prostředků, bohužel je nikdo nezavírá ani nepopotahuje. Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi, omlouvám se ty asi nevíš co je kmán.

   Vymazat
  3. 10:20
   Soudruhu s úžasným vzděláním, když už se chceš hrát na vzdělance, tak si ten svůj povýšený blábol po sobě aspoň pořádně přečti. slovo "vyzývat" jsi měl dát do uvozovek, za čárkou udělat mezeru, zapomněl jsi slůvko "jsi", za oslovení "milý chlapče" jsi měl dát čárku. Děláš ze sebe jen vola.

   Vymazat
  4. Ad Anonymní 10:29 & 10:20 - nemyslím si, že by 10:20 si hrál na vzdělance, pouze konstatoval fakta a jeho gramatika i sloh je správný, milý chlapče!

   Vymazat
  5. Jasně -primitivní žvatlo "z principu" - takových je všude na diskuzích i v reálu hafo. 10.29 - proč by se mělo slovo vyzývat dávat do uvozovek? Nic ve větě neuvozuje. Anonym 10.20 tě napomenul perfektně! Ano, hraješ si na chytrého, a přitom v psaném textu děláš hrubé - HRUBÉ - chyby! O mezerách za čárkou nikde není ani zmínka ( ani v pravidlech českého pravopisu), určitě nikde nechybí slovo "jsi" a navíc, tento anonym má NAPROSTOU PRAVDU ve svém názoru na věc. Takže - ty jsi jen momentálně vzteklý primitiv -to za tu výtku?( ten vztek dáváš naivně najevo) a za vola jsi právě teď ty. Měl jsi sklapnout a zalézt - ale to asi neznáš, dnes vás ve škole neučí seberealizaci a sebekritice.

   Vymazat
  6. 10:55 a 10:59

   Bože, raději zavřete vy vaše negramotné, ignorantské, ale o to víc chtrolínské huby. Vraťte se na ZŠ. Tolik blábolů na pár řádcích, to se hned tak nevidí.

   Vymazat
  7. 10:09 Jo to je vidět na bojkotu ORTELU. A sprostý cikán co nic neumí dostane od krnáčové ano vyznamenání.

   Vymazat
  8. Hlavně že tvoje bláboly jsou to pravé ořechové. Co si to dovoluješ? Ty se vrať do školy, ale pochybuju, že se dnes učí slušnýmu chování. To tedy rozhodně nemáš.Chvástáš se tady jak chvastoun, ostatním diskuzím nadáváš "blábol" zato ten tvůj blábol holt je ten jedinej správnej? Nevychovanče. Sereš se do slušných diskutujících - z jakého pověření? Jsi normální otrapa.

   Vymazat
  9. zase nekolik curaku z AV ceskeho jendzyka nam tu dela prednasku!

   Vymazat
 2. Článek je dobrý a rapeři a hopeři největší odpad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi odpad. Pusť si Šlágr TV.

   Vymazat
  2. 10:10 Milý studente, mám takový silný pocit, že i ten "Šlágr", je oproti Řezníkům a Bangům na velice vysoké úrovni Ale to tvůj vypláchnutý minimozeček není schopen vstřebat.

   Vymazat
  3. 11:17 Odporná špína z neziskovky tu opět prudí. Hoperský říkanky umí každý dement. Ale zpívat to je jiná liga. Táhni za bangou a jandou a nám dej pokoj.

   Vymazat
  4. akorat Banga a jeho grupa je klasa!
   hhh

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. Celá tzv kulturní fronta /umělci-Rusky správně chudožniky/ aby byly skutečnými umělci MUSÍ ŽÍT CHUDĚ protože to je to co je spojí s většinou občanů státu ve kterém žijí a budou to dělat jako své poslání a ne současný zdegenerovaný zvrhlý paraziti co se předvádí a předhánějí v perverznosti. Chytrý neznamená MOUDRÝ.

  OdpovědětVymazat
 4. 10:33
  Týhle ussacký okupaci a debilokracii říkáš Svoboda????
  Ty máš dost,havloide na tripu!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý výběr! Svoloči to hezky odsejpá. Rapu jsem sice nikdy nerozuměl, ale texty mají všechny tři písničky báječný. Možná bych se měl někdy mrknout na naši alternativní scénu. Můžete mi někdo něco dobrýho z česko-slovenské scény doporučit?
  Jirka

  OdpovědětVymazat
 6. 10:44
  No jasně,miláček havlobanderovskejch alkoholiků a udavačů a ussackejch agresorů by tady chtěl pindat????
  Kolik ti je mongoloidní strašidlo????:-)))
  Tipuju,že budeš kříženec Feriho a Farského z TROP09.....HOVNO DOKÁZALI,ALE JSOU PO PÁS ZALEZLÍ V USSACKÝ PRDELI A FUCKINGTOWNU SE NEMŮŽOU DOČKAT.....TAK HURÁ NA DEMOKRATICKOU PORÁŽKU!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč tak sprostě anonyme 10.55? Nedokážeš napsat argument nebo názor slušně? Asi ne - a kolik je ti let? Jestli jsi taky už dědek, jsi jen primitivní, sprostý dědek, který už nemá vůbec žádnou šanci v životě, a úmrtní list mu čouhá z kapsy. Takoví jako ty si nikdy dříve nedovolili veřejně být sprostí a urážet, vždycky jenom drželi klapajznu, ale teď si myslí, že svoboda je přesně to, že můžou být sprostí jak prase a urážet ostatní, tak si to v posledních letech života užívají. Proč ty nadávky "mongoloidní strašidlo" -kdes to sebral? Takhle se oslovujete u vás doma? - a dále ti kříženci, a prdel, a hovno - myslíš si, že když budeš sprostej, tvoje argumenty mají tím větší váhu? Nikoliv - váhu by měly obráceně. Asi máš pravdu, ale tím, že jsi sprostej jak kanál, svůj názor devalvuješ na vzteklou sračku. Jestli jsi toho vůbec schopen, příště napiš svůj názor slušně. V poslední době se i ty diskuze absolutně zvrhly na urážky, nadávky, a sprosté sračky bez argumentace a názoru - ne hudební skupiny, ale lidi na diskuzích obecně jsou svoloč.

   Vymazat
  2. No teď jsi mně rozesmál,mravokárce ala Gut-Jarkovský!!!!:-))))
   Tyhle souvětí si nech pro Hornodolní špínu a Hovnolulana z papundeklova:-)

   Vymazat
  3. No - ubožák jsi, 11.16 - to je pravda, ať se směješ nebo ne, směješ se svým ubožárnám. Nejsem žádný mravokárce, protože takovou žumpu, jako jsi ty, vůbec nemá cenu kárat. Jsi nevychovaná senkrůvna, sračky ti tečou z huby. Jestli si myslíš,že jsi borec, tak to se mýlíš - jsi jenom obyčejnej sebestřednej blbec.

   Vymazat
  4. Rudocancy! Kříženec seš leda sám ty užgrynadanej čechomužiku! Chcípneš nakonec s flaškou samohonky někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)

   Vymazat
 7. Jsem desorientován, co je pražská kavárna, co je retrogarda a co současný popík.
  Pokud jde o češtinu, tak u mnohých sice vázne, ale nevadí to tak, pokud to má obsah a smysl. Proč by nemohli vyjádřit svůj názor i prostí lidé, když mají co říci. Podstatně horší je, když kvalitní češtinou se pisatel projeví jako intolerantní hulvát a jiný smysl jeho psaní nemá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I prostý člověk absolvoval základní školu, kde ho naučili správně mluvit a psát, tak proč by tak neměl činit.Zkomoleným jazykem a písmem to začíná, vulgárností, netolerancí a násilím to obvykle končí.

   Vymazat
  2. Diskuze - a prostí lidé? Asi jste upadl na hlavu 12.24. Prostí lidé nemají na počítač, většinou nemají na základní životní potřeby, a ještě i k důchodu chodí někam makat, aby měli jakýs takýs standart. Ti nevydřepávají celé dny u počítače a nežvaní kokotiny ke všemu co je kde napsáno. To páchá jinej materiál -ti závisláci, kteří si navíc mohou dovolit dřepět u počítače celé dny. Ano, to jsou ti sprosťáci, a dementi, kteří vůbec nerespektují obsah článků, k nimž mají vyjadřovat názor - naopak, nečtou články vůbec, jenom číhají co kdo napíše do diskuze, aby ho mohli vulgárně napadat a urážet. Sami názor nemají k ničemu, do všeho motají migranty, Babiše, a další emoční žvásty. A mně docela vadí, když lidi píšou svoje žvásty, přestože dělají hrubé chyby, nebo neovládají slovosled - taky přece nebudu skákat přes překážky, když to neumím. Nikdy jsem se nesnažil dělat co neumím, vždycky jsem se to napřed naučil. Kdybyste v Anglii žvatlal češtinou, a nesnažil se domluvit se anglicky, nedostanete nikde ani sklenici vody. Kdybych byl pologramot a bývalá lopata, nepsal bych mocí mermo na diskuze.A koho se vlastně tak ujímáte? Podívejte se někdy na Novinky -a diskuze "prostých lidí" k tragediím a nehodám - je to hnus všech hnusů, i když ne vulgární. K tomu už čtenář potřebuje plivátko. Tak nechte na hlavě.

   Vymazat
 8. Většina z té vzdělané společnosti je chytrá až je z ní špatně. Děda mi říkal: když chceš vědět co jsi, podívej se za sebe a co uvidíš to jsi". Když se podívám za sebe, přesto že neumím pořádně gramatiku, tak je za mnou docela slušné dílo a jsem spokojený z celým životem. Kdybych vyděl perspektivu pro své vnoučata a pravnouče tak je vše v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A váš děd - otroku 21.století - dřepěl celé dny u počítače a psal tam nesmysly a bláboly? Asi sotva. Tomu muselo být krajcvajc, že neumí pořádně gramatiku, protože nikomu nevnucoval ke čtení napsané bláboly s hrubkama - představte si, kdybych chtěl lidem šít boty, tedy být švec, a přitom to vůbec neumím - jak bych byl asi spokojen se životem a jakou bych viděl perspektivu? To, co jste uvedl asi pro srovnání je zatraceně mimo mísu, i když evidentně jste si oblíbil diskuze na NR - jste tady se svými moudry pořád. Nebo vás na novinkách zablokovali? Jste přece diskutér novinek - nebo se mýlím?

   Vymazat
  2. Pokud je autorem textu pan Umlauf, docela nepříjemně překvapuje použitím sousloví "za komunismu". Žádný komunismus nebyl ani na území ČR, ani nikde ve světě, takže přijatelným pojmem pro určení období 1948 až 1989 může být hovorově leda "za komunistů". Možná i v korektně psaném článku. A celý ten punk, postadolescentní taškařice nesená pocity a dojmy, poznáním vesměs nepolíbených. Že tudy může být hledáno racionální východisko? Z čeho?

   Vymazat
 9. 21,51 čtěte pozorně, jsem praděda, jak mohl můj děda sedět bu počítače? Víte co to jsou novinky, já ne. Asi je za Vámi prdlajs, proto ta nervozita.

  OdpovědětVymazat