Reklama

.

.

středa 6. září 2017

Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko

Napsal/přeložil: Ruslan Ljapin
6.9. 2017   Eurasia24
USA pokračují ve zvyšování tlaku v „nové studené válce“, když obsadily ruská diplomatická zastoupení a provedly zde domovní prohlídky a vyšetřování. Čím odpoví Rusko, není zatím jasné, protože diplomaté zatím mlčí, čekajíc na řešení prezidenta. Avšak tato bezprecedentní diplomatická zvůle není hlavní úder USA. Tím je nový soubor sankcí vůči Rusku, který ruské oligarchy staví před volbu: buď prodat vlast-Rusko a zachránit „své“ peníze, nebo zůstat v Rusku a sdílet s ním všechny obtíže a porážky.


A nato dali Pindosové (hanlivé označení; pozn. překl.) přesně 180 dní, aby v březnu roku 2018, to jest těsně před prezidentskými volbami v Rusku, destabilizovali situaci v zemi a zasadili tak co nejcitelnější úder Putinovi.

„Ministr financí USA po souhlasu s ředitelem národní rozvědky a šéfem Státního departmentu (ministrem zahraničí) USA nejpozději do 180 dní od přijetí zákona a následně každoročně musí předložit příslušné komisi Kongresu otevřený dokument – seznam všech oligarchů a všech tzv. polostátních organizací Ruské federace. V něm musí být uvedeny údaje o všech klíčových politických figurách a oligarších Ruska (…) zejména o jejich „blízkosti“ k Vladimiru Putinovi a druhým členům ruských vládnoucích elit; u těchto osob musí být určen rozsah stavu jejich majetku i zdrojů příjmů; soupis všech jejich příbuzných včetně manželek, družek, dětí, rodičů a všechna jejich aktiva vč. investic, obchodních zájmů, majetku, který přináší zisky; vyjasnění zahraničních obchodních společnosti spojených s těmito osobami,“ říká článek 241 druhé části zákona o sankcích.

Co to znamená, je naprosto jasné. 18. března 2018 proběhnou volby prezidenta Ruské federace. K březnu roku 2018 ministr financí USA, ministr zahraničí a ředitel CIA musí dodat kongresu USA dokument – soupis veškerého majetku a finanční inventuru ruských byznysmenů a byznysmenů-politiků včetně čtyř ministrů vlády Ruské federace, jenž v souladu s jejich oficiálním přiznáním vlastní oni sami nebo členové jejich rodin v zahraničí.(http://static.government.ru...).


Jedná se o vicepremiéra Šuvalova, ministra komunikací Nikiforova, nejbohatšího člena vlády – ministra pro záležitosti Severního Kavkazu Kuzněcova a také o ministra Abyzova.

Mimo ministrů a poslanců dumy, kteří sami nebo prostřednictvím rodinných příslušníků vlastní majetek v zahraničí, pod účinnost prověrky vyplývající z přijatého zákona Kongresu USA spadají také oligarchové Ruska – bez ohledu na to, zda žijí nebo nežijí v Rusku, ale majetek v zahraničí je zapsán přímo na ně, členy jejich rodin nebo i na nastrčené osoby.

Krátce řečeno Pindosové sbírají informace o všech osobách, které mají majetek či peníze kdekoli v zahraničí. Stojí za to zdůraznit, že speciálně jsou zahrnuty také off-shory, kde je podle údajů Národního úřadu ekonomického vyšetřování USA uchováno více než trilion dolarů (více než 60 trilionů rublů).

Není žádným tajemstvím, proč se tyto informace sbírají. S každým, kdo bude uveden na „seznamu“, v závislosti na jeho vazbách k vládě Ruské federace bude provedena dílčí „beseda“ na téma „zlepšení rusko-amerických vztahů“.

Připomenu, že prezident USA Donald Trump jasně řekl: „Amerika je připravena ke zlepšení vztahů s Ruskem. Ale prezident i Kongres jsou jednotní ve svém názoru: pro lepší vztahy a zrušení sankcí požadují po Rusku, aby kardinálně změnilo své konání, které k sankcím vedlo, to v první řadě“.


A viceprezident USA Michael Pence den po přijetí sankcí řekl: „V současné době se Rusko jako obvykle snaží narušovat mezinárodní hranice silou, podkopává demokratické suverénní státy a rozděluje svobodné národy Evropy“.

Prezident Trump dále vyzval Rusko, aby „ukončilo svoje destabilizační dění na Ukrajině a v jiných místech a ukončilo podporu vražedným režimům, jako je Severní Korea a Irán“.


To znamená, že Rusko se musí vzdát Donbasu, vrátit Krym, opustit své spojence v Sýrii, zpřetrhat své spojenectví s Čínou. A to je minimum, co po Rusku USA chtějí.

Jinak řečeno: Rusko má zcela kapitulovat – a jen s takovým Ruskem à la začátek 90. let, které odkývá všechno, je Trump ochoten se přátelit.

Nemalý požadavek. Ale i cenu vyhodil Trump vysoko – jinak použije oligarchy a činitele proti Putinovi. A to není jen nějaké zmražení ruských miliard v amerických obligacích. To je ten nejposlednější prostředek vydírání Ruska. Dál už nic – jen válka; přesněji „železná opona“, protože víc než „válku přes Twitter“ USA bojovat nebudou, když už i malá Korea jim ukazuje „kulový“.

Odkryté zneužití byznysu a s ním spojených činitelů – to je už poslední „level“ útoku. Vše ostatní, čím bylo Rusko strašeno, už vyzkoušeli – izolace Ruska se nekoná, plynové a ropné sankce nefungují, vypnutí SWIFTu rovněž nedosáhlo svého účinku, rakety a tanky všude u hranic také nevystrašily a Rusko stále vzdoruje.

A, jak říkají Rusové, „našim partňóram“ zůstal jen poslední prostředek – vydíraní přes ruské oligarchy a „elity“.

Podstata je v tom, že tento prostředek, byť poslední, je velice efektivní. Už dříve velice dobře vyzkoušený na takových osobách jako byl Saddám Husajn, u kterého nejprve koupili ministry a generály a teprve pak „našli“ chemické zbraně.

A také šáh Iránu Réza Pahlaví nebo diktátor Zairu Mobutu či prezident Filipín Marcos. Tento lídr východní země, veterán II. světové války, i když byl stěží velkým demokratem, v každém případě se pokaždé radil s národem v referendech, zrušil výjimečný stav, propustil z vězení politické odpůrce, uzavřel mír v jihovýchodní Asii, sotva se postavil USA, stal se „diktátorem“. Přišili mu kult osobnosti, zavřeli a zabavili veškerý majetek i majetek jeho příbuzných. Zabavili peníze, a třebaže byly uloženy ve Švýcarských bankách, do dnešní doby je odmítají Filipínám vrátit. Je spousta dalších případů.

Typické na tyátru kolem ruských diplomatických misí je, že je směřován jedním směrem – ukázat „potřebným“ lidem, že Pindosové zvysoka kašlou na libovolná pravidla a zákony, a jestliže budou chtít Abramovičovi zabavit jachtu, tak to udělají bez ohledu na cokoli. Dokonce kdyby tu jachtu měl v ruském Sevastopolu.

Toto vše je ruským oligarchům a činitelům naprosto jasné – už nyní, po deklaraci zákona Kongresem USA, budou zainteresovaní ministři ječet a rvát si vlasy s požadavkem „vrátit ten proklatý Krym“. A za nimi půjde celá armáda Abramovičů, Fridmanů, Chodorkovských a dalších oligarchů a činovníků, kteří začnou svůj boj přes média a vtáhnou mezi sebe i spoustu predátorských poslanců.

Je možné jednoznačně předpovědět, že budou prorokovat katastrofální ekonomické dopady a hrůzy i politické otřesy. A toto bude dva týdny před prezidentskými volbami.

A co jestli USA v tyto dny „čistě náhodou“ zmrazí 109 miliard dolarů, které má Rusko v amerických obligacích a „zruší“ Mistrovství světa ve fotbale 2018? Něco podobného skutečně nastane – stupeň eskalace napětí v dané situaci budou nuceny zvyšovat. A co až v tu samou dobu pošlou do ulic Navalného se „skákající pubescenty“, kteří se budou objímat s „tvůrčími elitami umělecké fronty“?

Těžko dnes říci, co z uvedeného Západ dokáže realizovat v plné míře, co z toho jim vyjde a co krachne, ale jedno je možné říci každopádně – příští jaro pro prezidenta a pro většinu ruského národa nastane v tu samou chvíli moment pravdy a my budeme muset jasně říci, kdo jsme my: suverénní stát, nástupce Ruské říše i Sovětského svazu, nebo jsme jen nesvéprávný surovinový přívažek Západu jako za Jelcina, teritoriální nula, něco na způsob Ukruiny?

Ano, za suverenitu budeme nuceni zaplatit a draze – to nám nikdo neodpustí. Ale na druhé straně, kdybychom kapitulovali, tak ztratíme absolutně vše: stát, vlast prostě nebude, tak jak se to stalo s Jugoslávií, Libyí, Irákem i dalšími. Úplná kapitulace a vláda loutkových oligarchů může v naší ohromné a mnohonárodnostní zemi spustit takové procesy, že – nedej Bože – bychom mohli Doněcku či Damašku jen závidět.

Věřím, že toto v Kremlu chápou, to znamená, že jsou připraveni na jarní návštěvu „drahých“ hostů.

Ruslan Ljapin

Zdroj: RIA Kaťuša

25 komentářů :

 1. Svobodný trh , to je něco !!

  OdpovědětVymazat
 2. Takhle dopadnou všichni oligarchové i u nás,jak nebudou poslouchat,budou z nich žebráci,stačí vychytrálkové s MUS.Můžu říci,podobně budou oškubání i vkladatelé do USA bank,až dojde v USA k nejhoršímu.Aspoň teď poklonkové USA poznají,jaké mají přátelé.Pevně věřím,že tyto Ruské oligarchy,nechá Putin ve štychu,jen ať o nakradený majetek přijdou,když je jim Rusko protivné.Pamatuji,je to možná dva roky,Putin oligarchy vybízel,ať si dolary převedou do Ruských bank,nestalo se zapláčou.

  OdpovědětVymazat
 3. Nesmysl.
  I ruští oligarchové vědí, že by si podřezali větev.
  Nyní žijí s ruským režimem v symbióze.
  A Putina podpoří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:46):
   Až takovým optimistou bych nebyl.
   Jidáš nebyl ani prvním a zdaleka ani posledním.
   Stačí se porozhlédnout jen u nás, a máte jich plné oči ...
   Putin však má podporu lidí. A pokud jej tito neprodají za pár koblihů, nemá Trump i s jeho čeládkou šanci.

   Vymazat
  2. Vedi a citi ze se blizi a rychle jejich konec /vedi to samozrejme daleko lip nez my/ a PODLE TOHO JEDNAJI...Chteji svetovou valku za kazdou cenu a stahnout celej svet do katastrofy...
   A NENI TO POPRVE, Uz to udelali mockrat...

   Vymazat
 4. Toto je posledne varovanie Ruskym oligarchom od dua Putin-Trump..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:56 - Co ot meleš za hloupost?

   Vymazat
  2. Anonymní6. září 2017 17:56
   V naší šílené době, je i toto možné. Na těch úrovních myslí (a připravují) několik tahů dopředu. Pro nezasvěcené, to je naprosto neprůhledné. P.K.

   Vymazat
 5. No a vy si myslíte, že si Adolf Hitler a nacistické Německo počínalo o moc lépe než nyní USA?

  OdpovědětVymazat
 6. Žádný Rus svou vlast nepodtrhne. V případě nouze se všichni spojí a nikdo nebude konvertovat k Americe. K fotbalu: Nebýt Rusů tak se UEFA bez jejich podpory zhroutí. To samé v hokeji. Bez podpory Rusů by nebyl Pohár mistrů ani náhodou!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rus snad ne,ale ti oligarchové,co si nakradli za Jelcina jsou skoro do jednoho židi,viz ten Fridman,Chodorkovskij,Abramovič atd.atd...a ti jak se zachovají je celkem jasné...v každém případě to bude zajímavé...

   Vymazat
 7. Amerika je nejsvinstejsi stat sveta...tohle jsou praktiky demokracie.Juesej vynalozili mld.$ na rozvrat Syrie...a ejhle,vysledek,0 bodu!Tohle je tva krajina Honolulu a tvuj xsindl trumpeta...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se mylně domnívá, že Putin si nechá rozvrátit zemi ussáckýma nýmandama dle vyzkoušených scénářů v arabském světě do chaosu a války a Rusko tak dobrovolně odevzdá dobrovolně svou zemi, jako kolonii USA do správy?USA vůbec neví, s kým si to hrají.

   Vymazat
  2. Mne jen zajima , jak vis co tvrdis , ze to tak si byt co pises a tvrdis!! Byl jsi v Americe delsi dobu ? to je asi 5 let a pochopil jsi , o co jde ??? a mluvil jsi plynule anglicky ?? bez prizvuku?? Jak jsi pochopil co lid mysli ?? Ja se o to snazim delsi dobu a jsem zcela bez uspechu!!

   BroukPytlik vlastni rukou

   Mne se to nezda

   Vymazat
 8. Amerika je ryzí elitokracií! Demokracii jen předstírá. Jak dlouho jí to bude svět baštit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud bude mít páky na ty oligarchy.Připravovali to od začátku minulého století, ale v Rusku se škaredě spletli a kovbojové a židáci dostanou hubu konečně.

   Vymazat
 9. Je čas na nový dopis (tentokrát) americkému sultánovi.

  OdpovědětVymazat
 10. Rusofe, fsdejte se, doprofolně odefsgdejte Krymeu a faši zemi nám, U.S.A. a nyc se vam nestane, myslime to s fami dobže!Mrs. Trump and U.S. Congres

  OdpovědětVymazat
 11. Věřím že se usa nic takového nepovede Rusové jsou vlastenci.

  OdpovědětVymazat
 12. Rusku se ultimáta nedávají!

  OdpovědětVymazat
 13. Co je lepší mít? Velký sud vody, nebo studánku, byť malou? Plato zlatých vejcí, nebo slepici, která ta zlatá vajíčka snáší? To si budou muset ruští oligarchové rozmyslet, zdali se kamsi mimo Rus vystěhují za nikoli bezedným trezorem se svými penězi, nebo zůstanou u fabrik, dolů a vrtů, které jim přinášejí zisky, které oni potom vyvádějí mimo Rusko.
  Amíci ve virtuálním světě svých představ už vidí, jak se Rusko štípne, když oni přitlačí na pilu. Zuby se budou lámat na letokruzích mužické odolnosti a na sucích partnerství BRICS promítnutého do vědomí nutnosti bránit si svobodu tohoto sdružení a každého jeho z členů. Tak tupci zostří vzájemné vztahy, leč judisto-šachista Putin bude mít dost času na promyšlení reakce. Vítěz bude těžit nerostné bohatství Ruska - a zájemců o tento kšeft je zástup. A lehko se může stát, že Amíci včetně Tillersona přijdou o místo ve frontě. Pak teprve bude psina, až se bumerang bude vracet.
  KR

  OdpovědětVymazat
 14. Putin může taky na útok odpovědět protiútokem !Má nejdokonalejší špionáž ve světě (kromě MOSSADU) a ví jistě taky dost o amerických demokratických činitelích. dost co bude veřejnost zajímat.A jistě není tak hloupý, aby nevyužil současného "trumpovského" rozkladu americké politiky.
  S úctou ex- nemo

  OdpovědětVymazat
 15. pre autora: trilion znamena v anglictine realne bilion v matematickom ponimani!!!! Ich bilion je zase u nas miniarda!!!bacha na vec, to su zasadne veci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:45 Správná technická poznámka, ale ne na autora. To je Rus a ti to mají stejně, jako v angličtině. Chybu udělal překladatel. Ten měl jednotky korigovat tak, aby odpovídaly češtině.

   Vymazat