Reklama

.

.

neděle 3. září 2017

Proč Mercedes a ne Volkswagen?

Yekta Uzunoglu
3. 8. 2017
V minulých týdnech jsme se dozvěděli, že turecké úřady doručily německým úřadům dlouhý seznam společností a fyzických osob pocházejících z Německa, které dle tureckých úřadů, prý podporovaly terorismus. V dlouhém seznamu je dle informací víc než 600 právnických či fyzických osob pocházejících z Německa se sídlem v Turecku a nacházela se tam i známá světová Daimler, to jest Mercedes.


Mercedes, který přinesl nesčetné inovace do motorových vozidel a proslul ve své kategorii těžko překonatelnou kvalitou.

Jak je obecně známo, Mercedes se po II. světové válce držel daleko od politiky, aspoň já nevím o tom, že by se snažil dostat do střetu s politikou a to nejen v Evropě. Proč se tedy právě Mercedes dostal na černou listinu Erdoganova Turecka? Proč Mercedes a ne Volkswagen? Volkswagen přitom významnější automobilkou a to nejen Německa, ale celého světa! Volkswagen ve svém koncernu slučuje světové značky jako je Porsche, Audi, "českou" Škodovku, ale i "španělský" Seat!

Přitom Mercedes čili Daimler je největším investorem v automobilovém průmyslu vůbec v Turecku, jeho investice přesahují 900 milionu eur, to jest víc než 20 miliard českých korun! Víc než každý druhý autobus a každé třetí nákladní auto jezdící na tureckých silnicích nese hvězdu Mercedesu, a jeho značka je v Turecku přítomna již od roku 1967! Už od roku 1968 tam vyrábí autobusy a obecně se ví, že část v Turecku vyráběných autobusů a nákladních aut, je následně prodána nejen v Evropě, ale i v řadě dalších zemí světa. To znamená, že Turecko je téměř centrálním místem autobusové výroby a výroby nákladních aut celého Mercedesu! Ale přitom právě on, čili jeho dceřiná společnost, je na tureckém seznamu podporovatelů terorismu?!

Ale právě proto to tak je! Po "nafingovaném pokusu o převrat" v loňském, roce co se vlastně odehrálo? Erdoganův stát přes noc neuvěřitelnou rychlostí zestátnil desítky soukromých universit, stovky středních škol, desítky novin a časopisů či televizních stanic a nezapomněl též na nesčetné velice úspěšné podniky, fabriky či banky! Proč? Protože přece ti všichni byli "podporovatelé terorismu"!  Až ke dni tzv. pokusu o převrat o tom Turecko nevědělo, ale hned druhý den, ano!?
Ani ne za pár dní se valná část těchto právnických subjektů včetně mateřských škol nacházela v rukou nucené správy, která následně tyto subjekty převedla do rukou "blízkých" Erdogana!

O tržní hodnotě těchto vyrabovaných podniků jsou jen odhady, které říkají, že daleko přesahuje 100 miliard eur. Tak rychle lze zbohatnout přes noc! Stačí jen na oko modifikovat hajdukovské způsoby na současnost a přitom křičet, že jde o záchranu demokracie před pučisty a teroristy.

To je jediný reálný důvod, který já vidím, proč se společnost, jako je Mercedes neboli Daimler, dostala na seznam podporovatelů terorismu.

 Jelikož Mercedes - Benz Türk a.s. je turecký právnický subjekt založený podle tureckého práva a tudíž podléhá se jako každý právnický či fyzický subjekt v Turecku tureckým zákonům a sultánským dekretům Erdogana, i když víc než 67 % držitelem akcií je mateřský Daimler Benz ve Stuttgartu.

Mercedes Benz Türk a.s. je největší tureckou automobilkou a desítky let byli turečtí inženýři ze všech oborů kolem výroby a obchodování až k reklamě školeni v Německu a bylo jim poskytnuto ze strany nejen Daimleru, ale i německého státu, to nejlepší vzdělání a Erdogan ví, že i při zestátnění či svěření do rukou nucené správy bez mateřské firmy ze Stuttgartu, jsou Turci schopni tyto Daimlerovské závody v Turecku vést a dost úspěšně! Víc než 80% všech zaměstnanců Daimlerových závodů v Turecku jsou vysokoškoláci, každý z nich mluví nejméně jedním cizím jazykem! A takových vysokoškoláků v závodech Mercedesu v Turecku je víc než 10.000. Nemluvě o dalších tisících Turků (či Turko-Němců), kteří pracují ve všech stupních daimlerovských závodů v samotném Německu a kteří by se na Erdoganův povel vrátili do Turecka do tamějších závodů v duchu svaté války proti Káfirům!

Chudák Daimler se nyní otáčí v hrobě, kam až jeho dílo jeho následovnici dostali.

Které ještě další významné podniky se nacházejí mezi těmi víc než 600 subjekty, je nám občanům utajováno. Tak, jak znám způsob myšlení Erdogana, tak tam jsou výlučně podniky, které mají v Turecku své investice a tam rozhodně nejde o nějaké malé nebo zanedbatelné investice.

Nad německými podniky v Turecku a i v Německu visí Erdoganův meč a tím pádem nad celým Německem. Zákon o zestátnění podniků či jejich svěření jako "podporovatelů terorismu" do rukou nucené správy mu to umožňuje a když potřebuje "nový zákon" přes noc, umí si to zařídit, jelikož i v Poslanecké sněmovně má absolutní většinu hlasů společně s ultranacionalistickou stranou - z obavy o persekuci ze strany poskoků Erdogana v české statní správě, raději neříkám fašistickou - MHP. Je to ten další důvod, proč německá vláda přes veškeré urážení, nadávaní, vydírání ze strany Erdoganových poskoků a samotného Erdogana, mlčí?

Proč není na tomto seznamu VW koncern? Evidentně proto, že VW v Turecku žádné investice nemá, i když v minulosti na mezinárodních hospodářských konferencích dokonce Erdoganovi ministři odpovědní za průmysl a obchod opakované vyhrožovali, že když nebudou do Turecka investovat, tak Turecko zvýší dovozní daně pro jejich vozidla. Koncern VW je do Turecka nejvíc vyvážející značkou a ještě k tomu víc než 14 % akcií patří Kataru (o volně obchodovatelných akciích nevíme, ani nevíme, kolik dalších procent volně obchodovatelných akcií má ve svém sejfu Katar), a Katar je už dnes snad jediným přítelem Erdogana, co mu zůstal.

Tak je nám, občanům v demokratickém systému dokonale vsugerováváno, že JE demokratický, nezbývá nic jiného, než dokola nad tím přemýšlet a hledat, jak to skutečně je, proč ten či onen vrcholný politik se chová pro nás smrtelníky nepochopitelně a to v těch zásadních otázkách naší civilizace, a proč nehájí elementární zájmy svých řadových občanů!

Nemáme to v té demokracii lehké….

Fotografie :
- Sultán Erdogan má tak rád Mercedes že by ho chtěl mít i se závodem
- "Turecké" Mercedesy  
 -Výroba autobusů Mercedes v Turecku
 - závody Mercedes v Turecku

11 komentářů :

 1. Zahrávat si s Turkem a muslimy se nevyplácí.To dávno naši předkové věděli a taky si je drželi daleko od Evropy nebo aspon tak daleko jak se dalo.

  OdpovědětVymazat
 2. On ten Jekta je Turek a pak věř mu....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:08

   To je omyl. Uzunoglu je Kurd, a Kurdy označují za ("horské") Turky jenom turečtí nacionalisté.

   Vymazat
  2. Moudrý Brouk Pytlík3. září 2017 20:52

   20:08 - Hele, hombre, zde máš link: https://search.seznam.cz/?q=yekta+uzunoglu&oq=uzunoglu&sourceid=szn-HP&sgId=DXEmxxIakZfCDeknpGuM6OwoknwjkSpjknRMYGmakw%3D%3D&thru=sug&su=c&aq=0
   Na napříště, hombre, nebuď tak lenivý a vyhledej si to sám!

   Vymazat
 3. P/an Dr. Uzunoglu není Turek, je Kurd. Máme věřit anonymovi?

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Yekto, vy přitvrzujete, tak já budu přitvrzovat také. Takže kdo bude mít větší výdrž. Jak už jsem vám dobře poradil, na Bakalově chazarské stránce aktualne.fuj tam najdete souznějící uši, zde pláčete na špatném hrobě. Je vašim skutečným úkolem zde rozkládat alterntivní stránky, tím, že tu podsouváte takové nesmysly? To, co tady melete ve smyslu CIA instrukcí a v zájmu vymývání českých hlav, to už opravdu přesahuje meze inteligence. Já už tu jednou vysvětlil, že ten pokus o likvidaci Erdogan byl sakra reálný, a mě v tu noc zde padaly ty vaše CIA bomby téměř na hlavu, takže už nechte těch keců, že si tady Erdogan připravil sám pokus o své vlastní zabití, to nemáte kouska cti v těle? Už jsem tu také řekl, že se Erdoganovi podařilo rozkrýt celou tu strukturu, kdo zde v zájmu CIA podporoval tento pokus o převrat. Dnes se pánové důstojníci, kteří se podíleli na pokusu o převrat, předhánějí v tom, aby vyjádřili svoji lítost nad svojí účastí, než jim u soudu napálí tresty, takže zpívali. A jak jsem už napsal, že centrem přípravy puče byla vojenská základna NATO, na které pobývalo více než 200 Němců, a Němci, jak víme, mají zkušenosti z Gliwic, jak organizovat takovéto akce. Erdogan podle toků peněz přece dokáže dodatečně zjistit, která ta společnost posílala prachy na konta Gulena, potažmo CIA. Nedělejte z lidí, kteří se zapojili (a to třeba jen posíláním finančních částek na CIA účty v USA) do přípravy puče proti legálně zvolené vládě, žádné chudáčky, hráli si s ohněm, a ted´ se popálili. Proč by likvidoval Erdogan lidi a firmy, kteří se ničeho nedopustili? To přece nedává žádný smysl. Kdyby se ten puč podařil, tak zase dnes jsou vězení plná těch, co byli legálně zvoleni ve volbách jako poslanci. Již jsem tu řekl, že Erdogan není žádný Janukovič, aby si nechal organizovat puč od CIA přímo pod svým nosem. A pokud jde o Německo, Merkelová dělá stejnou špinavou politiku jako USA, když ji CIA odposlouchávala, druhý by se ohradil, ale po ni to steklo, fuj, ta bába nemá ani kouska cti v sobě. Jak jsem již říkal, já měl ke Kurdům velké sympatie, ale ještě tu budu chvíli číst ty vaše řeči, a změním svůj postoj. Turci by měli vyhodit ze země NATO, dokud tu bude, tak nebezpečí dalšího puče tu stále existuje. Vy, jako Kurdové, jste se dali do spolku s d´áblem, to je USA a židovský stát a když už ISIL zkolaboval, tak vy máte hrát tu další rozkladnou sílu v Syrii a v Iraku. Třeba dokážete Źidy přechytračit, to pak před vámi smeknu.

  OdpovědětVymazat
 5. Takže pane Yekto, já to uvedu na pravou míru, to co jste tu vylíčil. Podniky, jejichž majitelé se zapojili do sponzorování akcí Gulen /CIA, tedy pokusu o puč, byly tzv. znárodněny, tedy majitelem těchto akcií se stal stát a správcem těchto podniků státní spořící fond tzv. TMSF. TMSF bude podniky nabízet k veřejné dražbě (už nabízí) podle tureckého zákona o zadávání veřejných zakázek. Tedy, každý zájemce se bude moci přihlásit do soutěže a nabídnout cenu a potom i třeba přihazovat. Takže všechno bude průhledné, výherní ceny budou známy a vyjdou i v oficiálních novinách. Takže žádné přesouvání majetku od nebožáků, kteří neměli nic společného s pučem ke kamarádům Erdogana, ale čistá a průhledná soutěž o majetky, které byly využívány, aby shodily z voleb vzešlou vládu. Podívejte se, ti příznivci Gulen/CIA byli v Turecku známí již dávno před pučem, o tom se to povídalo, a o tom se to povídalo, že byl v USA na stáži na universitě a pobyt mu tam platil Gulen, jenže tenkrát opravdu na ně Erdogan ještě nemohl, ale znal je, pořád přece mluvil o paralalní struktuře (která tu existovala mimo té oficální struktury podle turecké ústavy) a tedy struktuře připravené převzít řízení státu po puči. Pane Yekto, nic ve zlém, vy byste se hodil do české televize, vy umíte věc naprosto otočit o 180 stupńů. A jestli chce někdo tvrdit, že v Č.R. to funguje lépe, to přihrávání podniků na ty podnikatele, co jsou s danou stranou spřáteleni, tak ted´ je zrovna aktuální případ OKD, Chazar Dlouhý a Chazar Sobotka přiklepli výhodně majetek českého státu Chazarovi Bakalovi, to byla spolupráce na chazarském principu. Takže Č.R. je neméně turecké, jako vlastní Turecko. Ono, aby nebylo mýlky, to nebyli osamocení příznivci Gulena, to byla samo podpůrná organizace, kde měl jeden každý za úkol podporovat své bratry v triku. Když se někdo z nich dostal na vysoký post, tak si kolem sebe jmenoval lidi ze stejné organizace. Takže to byla zde opravdová mafie, a proto bylo potřeba dostat ty tisíce lidí z různých postů na ministerstvech, v soudnictví, u policie, ve školství atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:12 / 13:11
   Tobě koukám ty monotónní bláboly o "Chazarech" stačí k vysvětlení běhu světa.

   Gülen má "mafii"...
   Naproti tomu Erdogan je starej poctivec, kterej ve dne v noci myslí jen na blaho své země a hraje vždycky s otevřenejma kartama.
   - Zákulisní čachry a manipulace jsou mu cizí.
   - Novináře zavírá jen pro jejich dobro, aby to konečně pochopili!
   - Miluje všechny své poddané a Kurdy ze všeho nejvíc, že?

   Kdo tě za ty tvé propagandistické žvásty platí, ty blbe?!

   Vymazat
  2. Já si na rozdíl od tebe o tom něco přečtu. To, co Erdogan ví o těch, co ho chtěli zaříznout, to nevím já ani ty a kdo k nim patřil. Nepochopil jsi, že Erdogan je pořád stejný, jen jaksi se vykašlal na EU a NATO, a proto najednou ta nenávist proti němu, i když se chová pořád stejně. To ti nevadí, jak účelový řev o lidských právech se najednou zvedl? Když tu kropil protestující před 3 roky a řezal do nich pendreky a slzným plynem, tak nikdo neřekl ani slovo, všichni ti zasraní Zaorálkové, Kocábové, Štětináči a další verbež, poté přišla Ukrajina s jejimi Chazary v čele, hlavně aby Janukovič neužil násilí proti demonstrujícím. A ted´se najednou zatáhlo loutkám za nit a oni hopsají jako tajtrdlíci. Tak at´si nezlomíš nohu.

   Vymazat
 6. Takhle jak to udělal Erdogan,musí udělat více států,pokud nechtějí,aby všechen zisk odcházel do ciziny.Perfektně vymyšlené zestátnění,kolik toho Erdogan prodá domácím podnikatelům nevím,ale snad si je pohlídá lépe,než cizí vlastníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:42

   Jasně! Myšlenka čistá jak křišťálová studánka - a ty, komu se to nelíbí, pozavírat.

   Vymazat