Reklama

pátek 29. září 2017

Proč válka? Protože americký průmysl potřebuje suroviny z KLDR

- rp -
29.9.2017 PrvníZprávy

Vzácné zeminy jsou základní surovinou pro výrobu mikroelektronických součástek. Většina prvků vzácné zeminy se těží v Číně. Velké zásoby by měly být v Afghánistánu a Severní Koreji.


Pro Severní Koreu je vývoz těchto surovin do Číny důležitým zdrojem příjmů.

"Vzácné zeminy", "kovy vzácných zemin" nebo "prvky vzácných zemin" jsou termíny pro chemické prvky 3. podskupiny periodické tabulky. Patří mezi ně skandium, lanthan, cer, praseodym, neodym, promethium, samarium, europium, yttrium, gadolinium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, thulium, ytterbium a lutecium. Protože tyto prvky byly nalezeny jenom v některých zeminách a minerálech, které jsou velmi vzácné, jsou nazývány "vzácnými zeminami".

Čínská lidová republika má dvě největší ložiska, kde se vzácné zeminy těží a to ve Vnitřním Mongolsku a v Mandžusku. I přes největší zásoby a největší produkci „vzácných zemin“ je Čína málokdy vyváží, ale většinu prvků z vytěžených vzácných zemin spotřebuje ve vlastní průmyslové výrobě (výroba počítačů, chytrých telefonů, mikročipy, zábavní elektronika atd.).

Čína dokonce vzácné zeminy dováží, aby měla dostatek surovin pro svou vlastní průmyslovou výrobu. Od koho? Ze Severní Koreje! Předpokládá se, že Severní Korea má neoficiálně druhé největší zásoby "vzácných zemin" - v hodnotě několika tisíc miliard dolarů.

Kim Čong-un si je vědom, že sedí na zvláštním druhu zlatého pokladu. Za "vzácné zeminy" může severní Korea koupit od Číny vše, co potřebuje. Tento obchod jistě hraje velkou roli v současné severokorejské politice.

Další zemí, kde se předpokládají bohaté zásoby "vzácných zemin", je Afghánistán! Objevy velkých ložisek v zemi změnily Trumpovu politiku vůči Afghánistánu. Donald Trump posiluje armádu Spojených států v Afghánistánu. Trump využívá tuto ekonomickou příležitost, aby zdůvodnil a také v budoucnu kompenzoval nákladnou válku v Afghánistánu.

Minerální bohatství Afghánistánu se odhaduje na 1 až 3 biliony dolarů. Afghánistán má obrovské zásoby mědi, železa, chromu, rtuti, zinku, vzácných drahých kamenů, stejně jako zlata a stříbra, a především nejdůležitější je lithium pro baterie a vzácné zeminy pro mikroelektroniku.


Související článek:
Bílý dům popřel, že by USA vyhlásily válku KLDR!

24 komentářů :

 1. Z SSA je mi špatně a už dlouho.
  Po dobrém s nimi asi nikdo nic nesvede.
  Už zbývá jen ten vulkán v Yellostonu ...........

  OdpovědětSmazat
 2. Tady si prostě může vymyslet každý jakoukoli hovadinu. A nazývá se to honosně "alternativní zpravodajství".
  Každý si může snadno dohledat fakta. Fakta jsou, že třetina exportu KLDR je uhlí a třetina textil. Nějaké vzácné kovy a zeminy exportují v řádu procent.
  Jděte už s tím alternativním lhaním do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Původní článek konstatuje že KLDR má velké zásoby... Nikde se tam nepíše kolik toho vyváží. Je pouze konstatováno, že vyváží. Vy víte o třetinách v uhlí a textilu. A ta třetí třetina obsahuje co? Myslíte, že Kim bude vytrubovat do světa všechno? Autor pomohl s informovaností lidí, kteří třeba nevěděli některé věci. Vy je víte a hned napadáte "alternativní" lhaním. Co kdybyste, mimo toho, že se tu zbytečně rozčilujete, něco užitečného napsal?

   Smazat
  2. 8:12
   Napsal jsem co skutečně vyváží KLDR, což si můžete snadno dohledat ve všech statistikách.

   Autor nepomohl ničím, pouze fabuluje, vymýšlí si, ničím své tvrzení nepodložil.

   Smazat
  3. 7:35
   Tak třetina je uhlí, třetina je textil a nějak vám vypadla ta poslední, třetí třetina. To je co?
   Ivana

   Smazat
 3. 7,35
  Jedinej,kdo lže až se mu od lžidržky práší jsou USSA,okupanti posraný!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Myslite si , ze Korea ma litium?? kriticky prvek??? Nejvetsi zdroj litia ma jak jsem cetl Bolivia.


  OdpovědětSmazat
 5. Co by se asi stalo kdyby největší výrobce a kšeftman přestal produkovat zbraně ?
  Kdyby producent agresí rozpustil armádu vrahounů a žoldáků ?
  To jsou důvody proč nikdy nedají pokoj.
  Kim jako jediný muž na světě zná tu pravou rétoriku k tyranovi*

  OdpovědětSmazat
 6. pockejte na honolulu ten to ma zjisteny ten rekne jak to je s tou koreou doopravdy von tam stavet hajzly jako v angole

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..hovnolulu je odborník na hajzly,
   já se bavím o jediném opravdovém muži na světě :)))*

   Smazat
 7. Že-by USA útočila na S.K. kvůli surovinám se mi zdá už trochu ujetý. Nic se nemá přehánět, pak ty informace jsou na stejný úrovni, jak od druhý strany.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážení diskutující o Severní Korei, sedněte ke svým počítačům a googlujte si informace z oficiálních zdrojů, poslouchejte i náš rozhlas, občas uslyšíte zajímavé informace, které napovídají, že vše co do nás hustí propaganda o S.Korei je možná jinak. Dnes ráno oznámil český rozhlas, že Polsko už dále nebude povolovat pracovní víza severekorejcům. Na jedné straně je označována S.Korea za koncentrák, na druhé straně slyšíme, že severokorejci pracují houfně v západních zemích - to jsme za komunistů nemohli ani my.Hospodářské noviny píší, že severokorejci pracující na západě financují severokorejský jaderný a raketový program jedná se možná o miliardy, kolik tedy těch severokorejců pracuje na západě ? Miliony, desítky milionu ?Jižní Korea má jeden z nejvyspělejších elektrotechnických průmyslů na světě, nemá však suroviny, ty jsou v horách v Severní Korei..... Podle hospodářských novin neustále roste vývoz z Severní Korei, převyšuje dovoz.Až 30% vyrobených oděvů se značkou Made in China je prý vyrobeno v Severní Korei - rovněž informace HN. Hledejte dále a nebudete se stačit divit.Rusové tvrdí, že severokorejci nemají žádné atomové zbraně, jen blafují, i podle našich sdělovacích prostředků severokorejci nakupují raketové motory z Ukrajiny, čím platí ? Nejsou to motory jistě za hubičku, ale za těžké peníze. Nahledejte si průměrný plat v severní Korei a jaké jsou výdaje domácnosti. Nehledejte informace na podivných webech jako je Aeronet, Parlamentní listy.... hledejte v našich západních svobodných informačních zdrojích. Věřte jen tomu co si sami zjistíte a potvrdíte, nebuďte stádo.

  OdpovědětSmazat
 9. Pjakin 17.8.2017 :
  Jedná se o Overtonovo okno využívané ve velice krátkých intervalech. Začíná to poplachem, válka se určitě rozhoří do několika minut. A končí to tím, že Severní Korea zase dostane své potraviny a vše je vyřešeno. Když teď opět tvrdí, že se válka rozhoří, co by dup, tak by se lidé měli ohlédnout, jak to probíhalo od roku 1991.

  Kolikrát se řešila otázka, jak vyřešit tuto konfliktní situaci? Je to vypilováno do nejmenších podrobností, a proto také po tom raketovém útoku na Sýrii pozornost lidí rychle přesměrovali na Jižní, tedy Severní Koreu. Tím spíše, že už by opět potřebovali nějaké potraviny a ještě tak i odpoutali pozornost. Prý se na ní řítí celá armáda, tři útočné skupiny v čele s letadlovými loděmi! Které se však nacházely v různých částech světového oceánu, a vůbec ne u břehů Severní Koreje. Což média také okamžitě zjistila. A proč? Protože ty technologie jsou dnes už natolik rozvinuté, že i obyčejní lidé si to mohou prověřit, a proto se jim to řízení založené na lži také hroutí. Nebo tu Koreu zmáčkneme jinými prostředky. Zkoncentrujeme se, a provedeme armádní jihokorejsko-japonsko-americké cvičení. To všechno je hra, ve které každý zná svoji roli a podle ní jedná.

  A ten konflikt? Vždyť se podívejte. Mluvilo se už jen o minutách zbývajících do ostrého válečného střetu. Nic z toho se nekonalo a všechno se to opět vstřebává. Je prostě nezbytné ve společnosti neustále udržovat to hysterické napětí, pocit ohrožení. No a Severní Korea se teď stala tím strašákem, který po zhroucení „impéria zla“, jak nazvali SSSR, tím zlým hochem, který musí celý svět udržovat v napětí. No a ona svoji roli plní.

  OdpovědětSmazat
 10. Pjakin 17.8.2017 - pokračování :

  - Když byl proveden ten raketový útok proti letecké základně v Sýrii? –

  Ano, v Sýrii. To minulé vyostření, tak byla Korea tím zastíracím manévrem pro ten v podstatě krátký zpětný obrat, aby Trump mohl vyřešit všechny problémy s vedením USA.

  - A co se má zamaskovat teď? –

  Tak především teď… Zaprvé, Severní Korea je tím zlým hochem, který má udržovat v napětí veškeré řízení, celou planetu. Teď přece vznikají velké potíže při přestavbě mezistátních vztahů. A přestavba vztahů mezi Evropou a USA by byla na prvním místě, kdyby nehrozilo nebezpečí, že Severní Korea zaútočí svými raketami. Kdyby uvnitř Ameriky mělo dojít čistě k potyčce mezi globální a státní elitou, tak by to mohlo způsobit veliké potíže a vygradovat až do občanské války. Aby se to nestalo, je využíván pocit společného ohrožení vnějším nepřítelem, který by je měl stmelovat a nutit je se někde dohodnout a někde někoho nechat zmáčknout.

  To je celý komplex úkolů, které jsou tím řešeny. Také je třeba do popředí dostávat Čínu. A Čína tedy jednou slibuje USA, že si se Severní Koreou promluví a podruhé jim řekne, že se s ní bavit nebude, ať si to řeší sami. A Američané jsou potom nuceni jít k Číně s prosíkem: „Prosím, nějak to vyřešte. Jinak bude válka, která velmi ohrozí i vás…“ Takže i tady to vede ke změně vzájemných vztahů. A vzpomeňte si, jak se nedávno Čína bouřila, když americké lodě propluly spornou zónou v blízkosti, ano, v blízkosti těch umělých ostrovů, které tam vytvořili Číňané. Chápete? To vše se tím řeší, je to jedno a to samé.

  Vyvolávání napětí v celém světě maskuje všechny procesy globálního řízení a redukuje to vše pouze na oblast vnější politiky, na problémy mezistátních vztahů.

  – KLDR a USA… -

  Ano, a tento proces bude pokračovat, protože potřebují maskování. Víte, to je jako v té nudné pohádce, co začínala pořád od začátku. Všechno se to cyklicky a bez konce opakuje a tak to bude s různou mírou intenzity pokračovat. Už to tak běží z konce devadesátých let.

  OdpovědětSmazat
 11. Afghanistán je nešťastná země od té doby co tam byli ruskými geology prozkoumány nerostné zdroje. Předtím je tam předpokládalo Anglické impérium, ale těžba by byla složitá a obyvatelstvo jim dávalo co proto, tak spráskaní odtáhli. Nejdřív se těchto zdrojů chtěl zmocnit SSSR a po jeho vykopnutí se tam nakvartýroval americký zloděj s bandou vlezdoprdelů. ten tam bude otravovat ať to stojí co to stojí a dělat "mír" do posledního afghánce. Tomu na lidech nikdy nezáleželo. Ani na vlastních.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tam "svoje" lidi prostě neposílá... a ty ostatní jim daroval jejich Bůh k exploataci jako ostatní faunu.

   Smazat
 12. Jak někdo napsal,doba je tak daleko ,že stačí projít internet,sjednotit informace a je vykukáno.Dezinformační kampaň idiotů USA má trhliny.Dnes jde během malo chvilek zjistit jak to ve skutečnosti je a lživá kampaň USA je v čmoudu.Jenom naše média pořád žlou o sto šest a nahusto a to si je ještě platíme.Jednoduše na telku se nedá vůbec koukat.Inteligence národa začíná na úrovni kuřete,ordinace v rúž.zahr.,vyprávěj,soudkyně barbara a spol......Rostou z nás tupouni!!! trolove polibte si a gramatikové též.

  OdpovědětSmazat
 13. Důvodů, proč SSa označují Severní Koreu za "toho zlého hocha, který udržuje v celou planetu" a pod touto záminkou sami vyostřují mezinárodně-politickou situaci je samozřejmě mnohem víc.
  A většina těch důvodů je spojena se zadržováním Číny.

  Trump se dostal k moci nejen díky vlasteneckým heslům, ty byly důležité pro voliče. Ale aby měl šanci předvolební boj ustát, musel mít podporu aspoň části korporátní mocenské elity a to té, která si uvědomuje, že cesta šílené aliance korporátní mocenské elity stojící za Obamou, Clintonovou a taky Sorosem, nedává do budoucna žádnou naději SSa a odsuzuje SSa k přímé cestě do záhuby. A pravděpodobně to i věděli a vědí, jenomže jejich kapitál je již natolik nadnárodní, že záhuba SSa pro ně není podstatná.
  Elity za Trumpem nejsou ani trochu lidumilové, jen mají jiné priority a z toho odvozenou strategii.
  Pro ně je především Čína jediným skutečným nepřítelem, až pak Rusko nebo Korea.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak to bude v Sýrii též chtěly jejich ropu a plyn také se zdržují u nalezišť a těží jak vzteklý.

  OdpovědětSmazat
 15. Doplnil bych toho nepřítele Čínu. Čína je především ekonomický nepřítel pro spojené státy, ale i rusko. Kdo ovládá ekonomiku ovládá všechno, to můžeme vidět u nás na vlastní oči.
  Nemám rád příklady z dějin,bible ale přišla mi na mysl jedno biblické proroctví, že svět ovládnou šikmoocí a vypadá to, že to tak bude, žádní islamisti, šikmoocí se zmocní všeho.

  OdpovědětSmazat
 16. Mají ohromné nerostné bohatství, ale přitom lidi nemají co do huby. Tomu nerozumím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta si vygooglujte význam slova EMBARGO... Nikdo do vás nesmí nic koupit, nebo mu zavřou firmu... Nikdo vam nesmí prodat ani sousto chleba, když vaše děti umírají díky neúrodě hlady, ...

   Smazat
 17. No, odborník z oboru tenhle článek určitě nepsal. Druhé největší ložisko vzácných zemin na světě v Kalifornii se vůbec netěží, protože majitel firma Molycorp zkrachoval, nemůže vůbec čelit levné čínské konkurenci. Asi tak.
  O velkých ložiscích REE Severní Koreji jsem nikdy neslyšel. Kdyby je měli, tak je těží jak posedlí, vždyť nemají světu skoro co nabídnout, komouši tu zemi změnili v chudobinec.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.