Reklama

pátek 29. září 2017

Ruské speciální jednotky odrazily útok v Sýrii, odsoudily USA a vydaly ostré varování

The Saker
29.9.2017 Zvědavec

V Sýrii právě došlo k něčemu dosti nevídanému: „Dobří teroristé“, kteří jsou podporováni Spojenými státy, se pokusili o překvapivý útok na syrské vládní síly, které jsou nasazeny severně a severovýchodně od města Hamá. Tento útok je unikátní v tom, že se odehrál uvnitř tzv. „deeskalační zóny“, a navíc to vypadá, že jedním z klíčových cílů útoku bylo obklíčit a následně zajmout četu ruské vojenské policie, nasazenou za účelem monitorování a prosazování dodržování příměří v této zóně. Ruské vojenské policejní síly, složené převážně z vojáků z kavkazského regionu, bojovaly proti mnohem větší nepřátelské přesile a musely žádat o pomoc. Poprvé, alespoň oficiálně, byly nasazeny ruské speciální jednotky, které měly zachránit a osvobodit své druhy. Rusové zároveň poslali do akce několik letounů, které posloužily jako vzdušná podpora, a které údajně usmrtily několik stovek „dobrých“ teroristů a odrazily útok. (Ruské zdoje hovoří o usmrcení 850 bojovníků a zničení 11 tanků, tří pěchotních vozů, 46 vyzbrojených vozů pickup, pěti minometů, 20 nákladních vozů a 38 zásobovacích míst pro munici. Fotografie usmrcených bojovníků a zničeného vybavení můžete vidět zde). Tato akce je také jedinečná tím, jak na ni oficiálně reagovali Rusové.
Náčelník hlavní operační správy Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace generálplukovník Sergej Rudskoj prohlásil (http://tass.com/defense/966624):

Navzdory dohodám, které byly 15. září podepsané v Astaně, ozbrojenci z Jabhat al-Nusra a jednotky, které se k nim připojily, nechtějí dodržovat podmínky pro ukončení nepřátelství, a zahájily 19. září v 8:00 rozsáhlou ofenzívu proti pozicím vládních jednotek, které jsou severně a severovýchodně od města Hamá v deeskalační zóně Idlib… Podle dostupných údajů ofenzívu zahájily americké zpravodajské služby s cílem zastavit úspěšný postup vládních jednotek východně od Dajr az-Zaur.

Dnes k těmto obviněním přibyla další výhrůžka od jiných ruských představitelů, která již nebyla vyjádřena tak skrytě. Generálmajor Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany, prohlásil:

Ruští představitelé jednoznačně sdělili velitelům amerických sil na letecké základně al-Udeid (Katar), že nebudou tolerovat žádné ostřelování z oblastí, kde jsou umístěny jednotky SDF… Ostřelování z pozic v regionech [které jsou pod kontrolou SDF] bude nezbytně potlačeno všemi prostředky.

To je bezprecedentní na mnoha úrovních. Za prvé, Rusové jednoznačně věří, že tento pokus o usmrcení či zabití čety ruské vojenské policie naplánovaly Spojené státy. Skutečnost, že učinili toto obvinění oficiálně, ukazuje míru podráždění, jaké Rusové cítí vůči nečestnosti Američanů.

Za druhé, to je vůbec poprvé, přinejmenším podle mých znalostí, kdy byly nejelitnější ruské jednotky Spetsnaz vyslány k záchraně ruské dílčí jednotky, která byla obklíčena. Všichni členové jednotky Spetsnaz přežili, avšak tři z nich byli zraněni (Rusové se nevyjádřili, jak vážná zranění to jsou). Vzdušnou podporu velmi nízko létajících letounů SU-25 zřejmě koordinovalo řídící centrum jednotek Spetsnaz, které tak pravděpodobně zachránily situaci. Jinými slovy, bylo to o chlup, a všechno mohlo skončit mnohem hůře (jen si představte, co mohli takfirističtí blázni udělat každému zajatému ruskému vojákovi, přičemž by to ještě nahráli na video!).

A na závěr - útok, který zorganizovaly USA na území, považované za „deeskalační“ zónu, v kombinaci s pokusem zajmout ruské vojáky posouvá americkou nečestnost na zcela novou úroveň.

Hlavní otázkou teď je: „Opravdu to Rusové mysleli vážně?“ Jen lamentují, anebo jsou opravdu odhodlaní oplatit útok, pokud bude třeba?

Je zde hned několik problémů. Za prvé, objektivně je ruský kontingent v Sýrii malý v porovnání s obrovskou mocí CENTCOMu, NATO a stále přítomných Izraelců. A nejen to, ale v jakémkoliv americko-ruském konfliktu je Rusko jako země objektivně slabší stranou, ať už se na to díváme jakkoliv, kromě úplného výčtu jaderných zbraní. Takže Rusové nejsou v pozici síly. Navíc se Rusové z historických a kulturních důvodů mnohem více obávají začátku jakéhokoli incidentu, který by mohl vést k totální válce, než Američané, kteří vždy bojují své války v zemi někoho jiného. Může se to zdát paradoxní, ale Rusové se obávají války, i když jsou na ni připraveni. Na rozdíl od Rusů se sice Američané války neobávají, ale nejsou na ni připraveni. Z praktického hlediska to znamená, že by špatný odhad Američanů mohl velmi dobře vést k ruské vojenské odezvě, která by Američany šokovala a přinutila je vstoupit do eskalující spirály, kterou by nikdo nemohl ovládat.

Pamatujete na to, jak Hillary slibovala, že nad Sýrií jednostranně vytvoří takzvanou „bezletovou“ zónu? Slibovala nejen to, že v Sýrii nasadí větší počet amerických letadel, než mají Rusové, ale také že donutí Ruské letecké a kosmické síly, aby opustily syrský vzdušný prostor. Díky bohu, že tato bláznivá čarodějnice nebyla zvolena, ale vypadá to, že lidé se stejně arogantním a upřímně řečeno zcela nezodpovědným pohledem na věc jsou nyní zpátky u moci, v Trumpově vládě.

Mé obavy se týkají toho, že nekompetentní, arogantní, ne příliš bystří a obecně spíše ignorantští velitelé Pentagonu a CIA budou jednoduše ignorovat jasné a varovné signály od Rusů, včetně veřejného prohlášení, že Kreml udělil ruským velitelům v Sýrii pravomoc použít sílu k ochraně ruských vojáků. Jednoduše řečeno, pokud budou Rusové v Sýrii napadeni, nebudou muset žádat Moskvu, zda mohou na svou ochranu použít sílu. Taková pravidla jsou mimochodem běžnou záležitostí, není na tom nic překvapivého. Avšak fakt, že to bylo zveřejněno, je opět vzkazem pro anglosionisty a „dobré“ teroristy, kteří se snaží dobýt Sýrii.

Tentokrát jsme my (celý svět) měli štěstí. Syřané tvrdě bojovali a „dobří“ teroristé byli pravděpodobně překvapeni bezmezným odhodláním ruských vojenských policejních sil (ve skutečnosti to jsou převážně čečenské speciální jednotky) a speciálních jednotek Spetsnaz. Jedna věc je bojovat proti syrským rekrutům, ale bojovat proti otrlým válečníkům je něco úplně jiného. Avšak příště by mohl být výsledek úplně jiný.

Poměrně velké starosti mi také dělá širší kontext. Syřané za pomoci Íránců, hnutí Hizballáh a Rusů osvobodili Dajr az-Zaur a překročili řeku Eufrat, a postupují dále směrem na východ. To znamená, že USA a Daeš prohrály válku, a že poslední oblast Sýrie, kde mohli anglosionisté rozdělit zemi (jejich současný „plán B“) a prosadit trvalou americkou vojenskou přítomnost, je nyní ohrožena syrským postupem. Vzdálenost mezi ozbrojenými silami USA, které jsou v současnosti rozmístěny v severovýchodní Sýrii, a syrskými, íránskými, ruskými silami, včetně hnutí Hizballáh, se každým dnem zkracuje. Dokážu si představit, jak například íránské síly nebo hnutí Hizballáh, které již „cítí“ blízkou přítomnost amerických vojáků, slintají po okamžiku, kdy budou moci konečně vztáhnout ruce na svého starého a nejvíce nenáviděného nepřítele. Upřímně lituji první americké jednotky, která se dostane do kontaktu s íránskými jednotkami nebo členy hnutí Hizballáh.

Právě teď se Američané schovávají za Kurdy, ale dříve či později si je Íránci nebo členové hnutí Hizballáh najdou. Pokud jde o Kurdy, jejich situace je v Sýrii nejistá, mírně řečeno. Ze všech stran je obklopují Turci, Syřané a Íránci, a jejich jediná, více či méně stabilní zóna je v Iráku. Američané tomu rozumí dokonale, a proto se zoufale snaží zastavit Syřany.

Je to velmi nebezpečná situace: Přestože jsou CENTCOM a NATO zdaleka „největší hoši“, v Sýrii jsou Američané zatlačováni do kouta - a jejich kout se rychle zužuje - takže zůstává nejasné, jak tento proces zastavit. Z tohoto důvodu zaútočili na deeskalační zónu, čehož jsme právě byli svědky.

Doufám, že nakonec Američané udělají to, co udělali v Al-Taifu, a jednoduše to zabalí, prohlásí se za vítěze a odejdou. To by byla jediná rozumná věc, kterou by měli udělat. Ale poté, co jsem poslouchal projev Trumpa na půdě OSN, nemám pocit, že by byl zdravý rozum umístěn nahoře na seznamu amerických priorit. Všechno je to spíš děsivé.


Foto: Ruský SPECNAZ v Sýrii
 
Russian special forces repel a US-planned attack in Syria, denounce the USA and issue a stark warning vyšel 21. září 2017 na thesaker.is. Překlad v ceně 507 Kč Zvědavec.

11 komentářů :

 1. Rusi urcite podniknu kroky a opatrenia aby sa uz taketo podobne nieco nastalo.Velkou zahadou je to ze tieto boje neukazuju na Markize Jojke Nove Prime.Zahadna je aj vec ked sa olobodzovalo ALLEPO vsade kde spadla bomba bola Nemocnica,dieta alebo civilista vtedy vsetky media kricali ako prasata o Ruskom vrazdeni!NO TATO MEDICINKA IM AKOSI PRESTALA CHUTIT!!!AMERICANIA V SYRII NEMAJU CO HLADAT!!! A Tesim sa na to az Syrske vojska budu tutu bandu vrahov a barbarov hnat zo svojej zeme ktoru im tieto osipane rozvratili obcianskou vojnou !!!!!Ten cas sa uz krati!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Obavam se ze cela ta teroristicka kriminalni banda (ISIL/USSA/NATO) jiz definitivne stratila jakekoliv zbytky zdraveho rozumu. Zavrazdit a ukrast. To je jedine co umi. A jedine cemu rozumi je zjevne hruba sila. Je to nase historicka katastrofa ze jsme zase na te spatne strane. Karma je zdarma.

  OdpovědětVymazat
 3. Bijte ty kurvy žido americké!

  OdpovědětVymazat
 4. Kavkazané mají boj v krvi fašisté u Stalingradu se o tom přesvědčily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to sibiřská armáda, která to tam otočila ;-)

   Vymazat
  2. Byly to divize sestavené ze sibiřských Rusů a malých národů Sibiře, které drželo vedení SSSR proti možnému otevření "východní fronty" Japonci. V době rozhodnutí o nasazení strategických záloh bylo již jisté, že Japonci po porážce na Chalchyn Golu (Mongolsko - 1939) si podruhé na SSSR netroufnou.

   Vymazat
 5. Tady je lepší rozbor z usa než od ho do a honolulu:

  http://svobodnenoviny.eu/demokracie-v-americe-je-cista-fantazie-stephen-lendman/

  OdpovědětVymazat
 6. SS čest nemají, přesvědčily nás o tom již od dob zcela zbytečného vraždění obyčejných lidí v Hirošimě, Nagasaki, Drážďanech, Lipsku, Plzni a okolí, Praze,v Koreji, Vietnamu, kde například napalmem zničily kolem 30% lesních porostů, podporou teroristů od Afganistánu( Al Kajdá), Pákistánu (Taliban), Čečenska, Iráku, Sýrie až po majdan(Pravý sektor) na UA. Žádná velmoc nikdy neměla čest, vždy pouze a jenom dobývala a kořistnila a jakožto vítěz měla vždy pravdu, tu píší vítězi. Kdysi se čekalo, že vznik OSN bude regulovat dobyvatelské choutky mocných, ty ale reguloval ještě nedávno pouze strach ze sebe samotných. Dnes, když není SSSR, pak slovy profesora Parkinsona, je zničení světa na dosah. OSN, ta směšná instituce, která má například v čele výboru pro lidská práva jejich největšího porušovatele, tedy zcela totalitní Saudskou Arábii, tak ta OSN už je jen jedna z mnoha loutek, těch nejbohatších, co ve světě skutečně vládnou. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. Sýrie je stále suverénní stát podle mezinárodního práva a tento stát požádal Rusko o pomoc, takže žádné jiné vojenské jednotky mimo syrské a ruské armády nemají na území Sýrie co pohledávat! Čím dříve to pochopí , tím lépe, protože jak je vidět Rusko má v Sýrii dostatek vojenských prostředků, aby si území Sýrie od nezákonných agresorů očistilo. Zatím si myslím jede Rusko v Sýrii jenom tak na čtvrt plynu a spíše si testuje novou vojenskou výzbroj. Pokud se do toho pustí na plno, tak nezůstane kámen na kameni.Otázkou je , proč by to dělali, Rusům stačí, co již v Sýrii drží a nechají spíše vyniknout Assáda,aby měl také "vítěznou" slávu. Jenom si tak přemýšlím, co by jenom dokázaly dislokované ruské vrtulníkové síly při plném nasazení v otevřené ploché krajině.To se spíše takový boj podobá honu na koroptve! Myslím, že by "válka" s teroristy na přetahovanou skončila velice rychle! Nevím, jaké má IS protiletecké prostředky, ale myslím, že už o všechno přišel, protože to bylo asi to první, o co se Rusové postarali! Docela "bojovníky" IS "lituji" protože budou jistě dobrými mučedníky, pokud je jejich páníčkové z USA a dalších zemí, rychle nestáhnou a letecky nezachrání, protože až se Rus doopravdy "nase@re", tak jim nepomůže ani "svěcená" voda a velké modlitby k nebesům! To už jednou předvedl odpálením salvy raket s plochou dráhou letu z lodí v Kaspiku a všichni vojenští odborníci koukali jak kůň do lékárny. Jenom jak to všichni, co si na Sýrii brousili zuby, "vydýchají"? Asi fakt prohlásí, že zvítězili, zrovna tak , jako vítězí v Afganistánu, stáhnou ocasy a pojedou "bojovat" za demokracii někam zase úplně jinam!

  OdpovědětVymazat
 8. Za vše můžou jen kolonisté Velké Británie ,Francie a ostatních kolonistu ! A na Ameriku patři už jen vrásnění - potopit Ameriku !!!!!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.