Reklama

.

.

čtvrtek 28. září 2017

Ruzyně, přesněji Praha-Ruzyně


Jiří Baťa
28. 9. 2017
Zaujal mě článek pana Stanislava Novotného, který připomíná 5. výročí od úředního přejmenování mezinárodního letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha. Musím mu dát za pravdu všemu, co v souvislosti s Letištěm Praha-Ruzyně, resp. samotné obci Ruzyně píše. Dávám také plně za pravdu jeho názoru, že „...název Praha-Ruzyně nikomu nevadil, zato ten dnešní název rozděluje veřejnost. Naprosto zbytečně a to jenom proto, že nejrůznější kariéristé a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády, kterou pro ně personifikuje Havel“, dodává pan S. Novotný.


„Šetřeme názvy po čerstvě zemřelých nebo dokonce žijících mediálních hvězdách“, říká S. Novotný. Tento názor je aktuální už proto, že v souvislosti se smrtí J. Třísky se, byť zřejmě nemyšlen vážně, objevil návrh na možné přejmenování Karlova mostu na Most J. Třísky. Návrh je zcela absurdní a mimo rámec reality, ale protože mezi námi žijí lidé, kteří se v absurdnostech vyžívají a dokonce je umí prosadit (viz Letiště V.H., lavičky V.H. a pod.), mohlo by se stát, že s touto absurdností předstoupí nějaký havloidní pomatenec před (pražskou) veřejnost a bude požadovat její odsouhlasení. Jakkoli je to přitažené za vlasy, stoprocentně takovou pitomost nelze vyloučit, zkušeností máme víc než dost.

Nakonec si dovolím recesistickou poznámku. Václav Havel, pokud je mi známo, neměl k samotnému Letišti Praha-Ruzyně žádný zvláštní či výjimečný vztah. Pokud však jde o Ruzyni jako takovou, jistě daleko bližší mu byla Ruzyňská věznice. Proto s patřičnou nadsázkou bych navrhoval, aby se Ruzyňská věznice přejmenovala na Věznici Václava Havla, což by bylo k jeho osobě daleko adekvátnější a bližší, než Letiště V. Havla. Prostředí věznice bylo totiž Václavu Havlovi důvěrně známo a jistě by se přijetí této pocty nezdráhal vyhovět. Zcela jistě by to také udělalo dobře i historikům ÚSTRku, kariéristům a různým těm nezlomným pravdoláskařům, pražské kavárně a všem havloidům, kteří stále žijí a tyjí z Havlovy podstaty.

43 komentářů :

 1. No tak to je strašné Most J. Třísky ti šílení blbci to jsou schopni udělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praha je kurva a sexuálních turistů destinace.28. září 2017 15:50

   Jsem pro odebrání titulu hlavního města Praze. Dokud se tam bude se souhlasem magistrátu čůrat na mapu České republiky, létat z Letiště Havla místo Ruzyně, přemalovávat tanky osvoboditelů na růžovo, hostit banderovské vrahy českého národa o Pražském majdanu, páchat sexuální trestné činy /exhibicionismu, prostituce a kuplířství, pedofilie a propagace homosexualismu/ a šíření nakažlivých západních chorob během Duhového pochodu demonstrujícího věrnost zvrácenému zámořskému páníčkovi.

   Vymazat
  2. Taky nemocnice B Hrabala, spolu s "jejich" okny.
   A od Slováků koupit most a pojmenovat ho Most J. Schellingera.

   Vymazat
  3. A ještě větší průšvih je, že ten teatrální komediant postavil na hlavu rčení, "plave, jako tříska". Možná schválně.

   Vymazat
 2. :)) tragikomické.
  Žel Bohu podobně je to s Janem Nepomuckým a mnoha dalšími smyšlenými katolickými světci.
  Jeden z nástrojů jak vymazat naší kulturu a historii *

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak jako se národ nechával oklamat v době baroka, necháváme sebou orat i dnes.
   Místo aby jsme slavili státní svátek, tak jak se má, na náměstích. budeme je v příštích letech oslavovat v procesích na Sv. Václava. Už k tomu nemáme daleko .

   Vymazat
 3. Co takhle dělat to jako ti komedianti a nosit cedulku Letiště Václava Havla není moje letiště:)))

  OdpovědětVymazat
 4. To přejmenování letiště navrhl jeden nečeský teplý "režižér" přicucnutý na cecících veřejnoprávna a vzápětí se našel dostatečný počet trotlů na rozhodujících místech, kteří to "prosadili".

  OdpovědětVymazat
 5. V podstatě i přejmenování letiště Ostrava-Mošnov o kterém celá Evropa ví, kde to asi je, na "letiště Leoše Janáčka" je naprostá pitomost, která nikomu v ničem neprospěla.
  Ani Janáčkovi, který měl raději lesní ticho a bublání splavů, než řev motorů a pach benzínu, a jistě se tím nezvýšila ani kulturnost Čechů či přespolních.
  Prostě jen další debilita hodná naší doby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty dny serNATO by ho přivedly k předčasné smrti.

   Vymazat
  2. Spojovat L. Janáčka s NATO snad může jen zvrácený tvor (úmyslně nepíši "člověk"). Havlovi pohrobci jsou však všeho schopni.

   Vymazat
 6. Bylo období, kdy se názvy ulic měnili. Na letiště Ruzyně dojde také. Ale napřed se musí označit migrace do Evropy, že je to "obchod s lidmi".

  OdpovědětVymazat
 7. to vam řika cirkev svata že vaclav byl světec no a při vědomi že cirekv nikdy nelže to musi byt pravda i kdyby to byla tisikrat lež lež

  OdpovědětVymazat
 8. S tím letištěm Ostrava-Leoše Janáčka máte 100% pravdu, všichni ostraváci používají jen Ostrava- Mošnov. Logicky, lidé se budou v řeči vždy vyhýbat dlouhým názvům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohybuji se mezi lidmi, kteří používají v hojném leteckou dopravu. Ještě nikdy jsem ve svém okolí od nikoho takového neslyšel: Jedu na letiště, odlétám z letiště Václava Havla...

   Vymazat
  2. Ano, i v letadle před přistáním letuška hlásila, že do 15 minut budeme přistávat na letišti Praha Ruzyně, lidé odlétající říkají taxikáři, odvezte mě na Ruzyni. Myslím, že by měla být iniciována petice, kterou určitě podepíše drtivá většina obyvatel ČR za navrácení původního názvu letiště. Já jsem přesvědčen, že sám Havel kdyby mohl, tak nikdy nepřipustí, aby se s jeho jménem dělo co velezdoprdelisti předvádějí, když on už se nemůže nijak bránit, ne že bych se ho chtěl zastávat, ale nikdo nechce, aby po smrtí psi očůrávali lavičku na které je jeho jméno.

   Vymazat
  3. 9:14 Dobrý názor. Když už jsme u té petice o navrácení původního názvu, zpět, na letiště Ruzyň, nebylo by vůbec na škodu navrátit zpět, tedy na Slovensko i samotného autora, Fero Bukviče.

   Vymazat
  4. Skvělé, souhlas se všemi výše uvedenými názory!!

   Vymazat
  5. "Já jsem přesvědčen, že sám Havel kdyby mohl, tak nikdy nepřipustí, aby se s jeho jménem dělo co velezdoprdelisti předvádějí..." Já jsem zase přesvědčen, že by to velice přivítal jako důkaz své velikosti. Též říkal že u nás nebude nezaměstnanost, že majetek nechce. Jak to dopadlo????

   Vymazat
 9. V roce 1966 v jedné základní škole, která byla v jednom objektu z uměleckou průmyslovkou, na podstavci byla umístěna železná socha ze starého železa o smyslu které nikdo nic nevěděl a tak jednoho dne, když jsem šel do školy, bylo na podstavci velkými černými písmeny napsáno:
  "BLBOST JE VĚČNÁ." To přesně vystihuje stav s přejmenováním letiště PRAHA RUZYNĚ na letiště Václava Havla. Pamatuji si doby, kdy lidé oprávněně kritizovali přejmenování Škodovky na Závody V.I. Lenina a podobně. Zavedená značka byla vymazána a nahrazená, iniciativními blbečky, názvem, který v obchodním světě nikomu nic nikomu neříkal a lidé, kteří měli prodávat naše výrobky v zahraničí, měli s tím problémy. Rokem 1989 se myslelo, že tohle je už za námi a nikdy se to nebude opakovat. Jenže, jak je vidět, sametovou revolucí blbost, která je věčná, nejenom nevymizela, ale naopak pod hesly, jako je neustálý boj za demokracii, za západní hodnoty, za humanitární bombardování, za pražskou kavárnu, za Havloidy, za USTRk, blbost nejenom roste, ale roste do abnormálních rozměrů. Důkazem jsou lavičky Václava Havla za které města musí odvádět peníze Havloidům, za to že lavička, ulice, letiště, bylo pojmenováno po géniovi prohlašujícímu, že zabíjení nevinných lidí je humanitární bombardování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda.

   Vymazat
  2. To proto, že před r.89 vládli stejní, jako po r.89.

   Vymazat
  3. 9:45 a ty ses taky nezměnil. + - 0

   Vymazat
  4. 9:56-tím naznačujete, že jen vy, vyvolení jste 1, za každé situace?

   Vymazat
  5. Fortuna vypsala sázku na změnu názvu 1:1000000, běžte si vsadit, než to začne klesat.

   Vymazat
  6. 10:57- a která "Fortuna" mi výhru vypatí?

   Vymazat
  7. V Kutné Hoře byla pořádána sbírka na lavičku V.H.Po roce zrušeno, nevybralo se téměř nic.

   Vymazat
  8. 12:50 Občanů v Kutné Hoře si vážím!

   Vymazat
 10. Havel byl symbolem doby, srozumitelným pro veřejnost a známým v zahraničí. Když sem někdo přilétá ze zahraničí, tak si řekne, a kdo to byl ten Havel? Aha, první prezident po pádu komunismu, tak to tady asi opravdu chtějí, aby se komunismus nevrátil. Mohlo by to být letiště Karla Kryla, jenže to by musel být prvním polistopadovým prezidentem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:59-a víte, že je to jen konjukturální název, který dlouho nevydrží? Mne spíš zajímá, zda známý "navrhovatel" bude dehonestován(oprávněně) dříve, než se budou "bourat(jejich) idoly!

   Vymazat
  2. 10:24
   Nic takového se nestane, leda ve Vašich mokrých snech.

   10:26
   Další slib, který se nedá splnit? To by skutečně mohlo zabodovat.

   Vymazat
  3. 10:24
   Konečne niekto udrel klinec po hlavičke. Palec hore.

   Vymazat
  4. 10:33- to už říkalo věřících(volů), nikdy neříkej nikdy,pokud nejsi "jepice"

   Vymazat
 11. Obnovení původního názvu, by byl myslím velice úspěšný bod volebního programu.

  OdpovědětVymazat
 12. Nevím, proč jste smazali příspěvek o podstatě změny názvu! Je snad pravda nenávistná? Nechápu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se redakci, spletl jsem si články. Promiňte.

   Vymazat
 13. Jsou dvě pravdy, realistická a idealistická. Pravda realistická nemusí být tak pěkná a dokonalá, ale můžete se na ni spolehnout.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem pro petici, aby se Dny zločinecké organizace NATO ( podle vyjádření pana Dr. Obrtela) přesunuly z Mošnova na Letiště Václava Hajzla.
  To by více odpovídalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si ji založte! https://www.petice24.com/uploads/images/vtip24%5B1%5D.jpg
   https://www.petice24.com/uploads/images/kqG0X4qIFs4%5B1%5D.jpg

   Vymazat
  2. Praha je kurva a sexuálních turistů destinace.28. září 2017 15:57

   Jsem pro odebrání titulu hlavního města Praze. Dokud se tam bude se souhlasem magistrátu čůrat na mapu České republiky, létat z Letiště Havla místo Ruzyně, přemalovávat tanky osvoboditelů na růžovo, hostit banderovské vrahy českého národa o Pražském majdanu, páchat sexuální trestné činy /exhibicionismu, prostituce a kuplířství, pedofilie a propagace homosexualismu/ a šíření nakažlivých západních chorob během Duhového pochodu demonstrujícího věrnost zvrácenému zámořskému páníčkovi.

   Vymazat
 15. Letiště se bude jmenovat dál letíště havla s přídavkem.kde doletěla jeho šavla.

  OdpovědětVymazat
 16. Řev médií"zemřel vynikající herec Tříska a celý národ brečí" .Kouknu z okna a nikdo,prijdu do práce a slyším" prosim tě co ten idiot vyváděl".Chtěl jsem pustit slzu ale holka se vrátila do oka a řekla za idiota padat nebudu.V tom přišel kamarád a říká.Umřela mě tchýně ,měla 85let.Každý den vodila své pravnoučata do školky a odpoledne je hlídala aby mladí mohli makat a nakrmit tu svou drobotinu.Ze své penze 8500kč je ještě podporovala.A ejhle,nekráplo ji,zemřela ve spánku"šťastná to žena".V tento momet má slza ukápla a padala a padala a za ní další,národ netruchlil.Naučili jsme se jedno,truchlit nad smrtí každého idiota který si vzal život ale skutečné hodnoty a lidi kolem sebe nevidíme a to nás řadí do kategorie idiotů.Trolové a gramatikové polibte si.

  OdpovědětVymazat
 17. Nápad na letiště Václava Hajzla rád podpořím.

  OdpovědětVymazat