Reklama

úterý 26. září 2017

Solidarita s migranty? Přečtěte si, co dělala ČSSR, když Západ na chudých bohatl

Rafinerie v Bejdži - Basra (Irák)
Geo
26.9.2017 Eurasia24
 
Zatímco francouzský byznys navážel do země „levnou pracovní sílu“ z bývalých afrických kolonií a se stejným cílem Západní Německo organizovalo příliv Turků, Československo a další země RVHP se nejenže nijak nepodílely na zárodku budoucí migrační apokalypsy, ale dělaly přesný opak: po desetiletí vynakládaly z vlastních zdrojů značné prostředky, aby lidé z chudých zemí mohli rozvíjet své původní domovy a kultury. Sondou do přístupu socialistických zemí k otázce rozvoje zemí třetího světa, může být článek tehdejšího náměstka ministra zahraničního obchodu Jaroslava Jakubce. Vyšel v Rudém právu 18. května 1984 a v dnešních souvislostech je více než poučný.


„Rozmach národně osvobozeneckého hnutí po druhé světové válce vedl k osvobození převážné většiny bývalých kolonií a na jejich místě vznikly nové samostatné státy, které nastoupily cestu vlastního hospodářského a společenského rozvoje. Tím byly tyto státy postaveny před úkol překonat celkovou hospodářskou zaostalost a jednostrannou strukturu svých ekonomik, orientovaných převážně na využívání přírodních a nerostných zdrojů svých zemí podle zájmů a potřeb koloniálních mocností,“ píše se v článku.

Prioritami pomoci byly „zejména rozvoj vlastní průmyslové výroby a zemědělství“, „překonání kapitalistického dědictví zvláště v oblasti zdravotní péče a v oblasti školství“ a „usilování o snížení závislosti těchto zemí na bývalých koloniálních mocnostech“.

„ČSSR vybudovala v rozvojových zemích v posledních desetiletích řadu průmyslových podniků nebo se podílí na jejich budování dodávkami strojů a zařízení (…) Vědeckotechnické poznatky jsou předávány rozvojovým zemím v souvislosti s výstavbou průmyslových podniků a dodávkami zařízení za účasti čs. techniků. Jejich úkolem je současně zaškolit místní pracovníky v provozu a údržbě dodávaných zařízení,“ uvádí se v textu.

Československo na základě dohod o vědeckotechnické spolupráci vysílalo do rozvojových zemí množství expertů.

„ČSSR má dobré předpoklady pro vědeckotechnickou spolupráci s rozvojovými zeměmi. Náš vyspělý průmysl má k dispozici velké počty vynikajících odborníků, univerzity a ostatní vysoké školy připravují kvalifikované specialisty téměř ve všech oblastech. Máme rozsáhlou vývojovou a vědeckovýzkumnou základnu, kde pracují desetitisíce odborníků v základním i aplikovaném výzkumu.“

Začátkem roku 1984 působilo v 52 rozvojových zemích kolem 2100 československých expertů. Bylo mezi nimi i 600 lékařů v nejrůznějších specializacích – pomáhali například v Libyi, Alžírsku, Tunisku, v Kuvajtu, Zambii, Kambodži i jinde. A to vše mimo programy OSN.

Československo „vyváželo“ do rozvojového světa vysokoškolské pedagogy, především pro technické a lékařské obory. Na univerzitách a technických školách v Alžírsku, Tunisku, Iráku, Nigérii a dalších zemích jich tehdy vyučovalo okolo 150.

V rozvojových zemích působila také stovka československých geologů, řada inženýrů, kteří pomáhali s výstavbou bytů, silnic a další infrastruktury, experti z ČSSR se uplatňovali v oblasti energetiky, hutnictví, zemědělství, vodního hospodářství a lesnictví.

Naše výrobní podniky zase přijímaly praktikanty z rozvojových zemí – nikoliv proto, aby z nich vytvořily levnou pracovní sílu, ale proto, aby je – kvalifikované – vrátily zpět do jejich zemí.

Ročně šlo o stovky lidí z rozvojových zemí, kteří zde pobývali zpravidla několik týdnů nebo měsíců a jejich pobyt zde měl jasně daný program. A to už nemluvě o středoškolských a vysokoškolských studentech, kterých se v Československu před třiatřiceti lety vzdělávalo na pět tisíc.

- - -

36 komentářů :

 1. Byl jsem v sobotu v Německu a viděl jsem tam následky politiky kancléřky Merkelově. Všude po městech a vesnicích se pohybují negři ve věku 18 až 28 let, dobře živení a dobře oblečeni, bezstarostní, nic nedělající a je jasné každému, že nejde o žádné válečné uprchlíky. Je jich tolik, že jsou na dětských hřištích, v parcích, na ulicích. Průvodkyně v jednom muzeu, nám tiše sdělila, že ženám bylo doporučeno, aby nevycházely ve večerních a nočních hodinách, bez mužského doprovodu, lépe aby nevycházely vůbec. Ze zájezdu bylo hodně těch, co chtěli vědět, zda Němci vítají nadšeně, tuto vlnu mladých mužů z Afriky, tak jak nám to prezentují v naší České televizi. Bylo jim odpovězeno, že skoro nikdo z Němců to neschvaluje, ale Němci jsou disciplinovaný národ a sice po straně nesouhlasí, ale podřídí se příkazu. Ti kteří by nesouhlasili hlasitěji, jsou vystaveni hrozbě, že příslušné orgány je obviní z rasismu i třeba za to, že budou poukazovat na kriminalitu těchto příchozích Afričanů. Velký vliv má na Němce církev a když farář, řekne v kostele, při nedělní mši, aby všichni volili Merekelovu a její stranu, všichni tak udělají i když mají pochybnosti o tom co se děje s organizovaným dovozem mladých mužů v počtu milionů do Evropy a Německa. Ale bylo nám také naznačeno, že otevřeně se o této problematice doporučuje v Německu mlčet, takže vše co bylo řečeno, jako by nebylo!!!
  To vše, výše uvedené, není ojedinělé a potvrzují to i Češky a Češi pracující v hojném počtu v Německu. A nyní vlastní názor o tom, jak je takový disciplinovaný, velký národ, uprostřed kontinentu nebezpečný pro celou Evropu tím, že když jedna vůdkyně zavelí k provedení sebezničení, celý tento velký disciplinovaný národ sklapne paty a jde na pomyslnou porážku, což jestli se všichni dobře pamatujeme z učebnic dějepisu, není to poprvé, kdy Německo provedlo pod svým vůdcem svou destrukci. My máme tu smůlu, že jsme hned za rohem a následky poneseme, dřív nebo později, ale muže z Afriky mít tady budeme, chtě nechtě s tím, dopadneme možná jako Švédsko, které má podobný počet obyvatel jako my a černí muslimové z Afrických zemí, již tam rozvrátili celý stát, protože platí pravidlo, že jakmile jsou muslimové ve většině v některé lokalitě, okamžitě přebírají vládu nad danou oblastí a původní obyvatelstvo má na výběr, přizpůsobit se a stát se muslimy, nebo rychle z této lokality uprchnout. Jak víme a máme to dnes a denně i z naší televize, že příliv černých Afrických muslimů do Evropy nekončí, hranice Evropy jsou doširoka otevřené a v Africe je připraveno v první fázi 60 milionů muslimů a v druhé fázi až 300 milionů muslimů k přesídlení do Evropy, je naděje na spokojený život v naší vlasti, ten tam." Tož tak děcka." Píšu to z důvodu, že než se strana AfD nadechne, bude tady v Evropě několik desítek miliónů muslimů z Afriky a páchání trestných činu ze strany těchto Afričanů se stane normou na kterou nám budou politici, jako je Merkelová říkat, že si na to už musíme zvyknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německo je v prdeli . Nespasí je ani AfD . My by jsme museli postavit komunistický plot kolem Republiky . Nebo aspoň na západní a jižní hranici . Založit pohraničâře ale to by stálo plno prachu . Pokud jsou prachy na pandura , open card , promopro , kasa atd . Tak určitě pro bezpečnost našich dětí a žen to nebudou vyhozené penize . Volim SPD .

   Smazat
  2. Ke 14:16
   Toto můžu jen potvrdit, a max. upřesnit v tom smyslu, že jakmile se některý z němců, jen náznakem projeví v tom smyslu, že nemá v oblibě migranty, nebo řekne několik slov proti nim, je okamžitě zatknut policií a přinejmenším pokutován. Jezdím tam již několik let a podle vyprávění místních a rovněž tak pracovníků z jiných zemí východu,Polsko,Slovensko, se tam rozmohlo v takové míře udavačství mezi obyvatelstvem, že si samotní němci bojí promluvit i jako soused se sousedem.

   Smazat
  3. A tak toto nám chce nastolit na nemocná "paní". CO TO JE? To je totalita narubý, nebo co to má být? Mám já jenom takový pocit, že toto už jednou tady bylo?, Nebo je nás více. A bylo to kruté pro všechny. Podle chování mi to značně připomíná toho již dříve narozeného, jen černý knír ji chybí.

   Smazat
 2. Svatá pravda ! Co na to paní Merkel ? Dostanete kvóty jinak nedostanete dotace z eu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ať si strčí celý dotace do p*dele!!!

   Smazat
  2. ... správně se píše "do Brusele" (podle stejného vzoru)

   Smazat
  3. Žádné dotace!!! Ať se s nimi v Bruselu zadusí.
   A jim tam už neposlat ani 1 Kč příspěvku!!
   A bude dobře.

   Smazat
 3. Ať Mer-Kheli udělá to,co po II.světové válce fašistický hlavouni.......Goebelsem počínaje a Himlerem konče!!!!!!
  A v tu ránu bude klid a pořádek....hlavně v celý Evropě!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Článek je pravdivý....Před 2 lety ve velkoměstě v Keni jsem měla možnost pozorovat úpadkové jevy v této zemi. Sídliště / již jen fragmenty / z 60.nebo 70. let připomínala trosky po živelné pohromě. veřejný park se symbolickou mapou Afriky jako /kdysi/ součástí výzdoby vypadal jako po 3.světové. tak strašná bída, špína, ubohost a nad tím billboardy s tvářemi místních politiků, zaprodanců a zkorumpovaných bestií, které tu zemi ždímou do mrtě. ...Obrovské smetiště, kde žijí lidé podobní stínům....Ano, ČSSR tehdy udělal obrovskou práci v Africe i doma na vysokých školách, ale liberální kapitalismus zničil všechny tyto snahy. Dekolonizace místo prosperity přinesla jen staré kmenové drancování- a hlavní je nevzdělanost, nemožnost se z toho vyhrabat ven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč tedy - 15.01 - ta spousta dobře vykrmenejch, mladejch, dobře upravenejch a ustrojenejch mlaďáků táhne jinam, a nevezmou raději do rukou klacky na ty svoje vyžerácký vlády? To odtáhnou, a nechají svoje rodiče v těch nuznejch sračkách? Navíc táhnou bez žen a partnerek - tedy jsou nadržení jak stepní koza - na to nikdo nepomyslel? Takže potom jsou to obyčejní poserové, když nedovedou zjednat si pořádek doma, a táhnou pryč. Já bych to viděl úplně jinak - od doby, kdy je v každý chatrči televize s obrazovkou přes celou zeď ( v Indii dokonce sledujou televizi i obyvatelé chodníků) tak všichni vidí v cizích městech a cizích státech obrovský lákadlo, a jenom se třesou na prachy zadara, na noční život, na prostitutky, a na to všechno, co doma nemají ani náhodou, a co jim taky všechno nažvaní a naslibujou lotrovské agentury, které je lákají na cestu, a inkasujou od nic nemalý prachy. Ty kdyby někdo střílel jako škodnou, našup by bylo po migraci. Když se potom někam dohrabou, teprve vidí, že se jich místní obyvatelé štítí, a že v těchto zemích se prostě pracuje a pak jí, nebo nepracuje, a pak nejí, a že není možné udělat si stany někde na chodníku, nebo si v parku postavit chatrč a lovit si k jídlu myši, a srát do křoví, jako je to u nich doma běžný. Tyhle zvyky a způsoby nikdy a nikde nelze slučovat, oni se nikdy nepřizpůsobí jinému životu, ani za sto let. Kdyby jim někdo dal prachy na cestu zpět, potáhnou zpět, a zase budou žít jako žili - horko, válet se, nedělat nic, občas ulovit myš, srát do křoví a každej večer chlastat, křepčit, a šoustat. To nikde jinde nemají. Ty žvásty kolem toho, jsou účelový, a nevystihujou pravý stav věcí.

   Smazat
  2. Já 15-01 - myslím si totéž, měli by si udělat pořádek doma, což by ale vzalo pěkných pár desetiletí a to si řeknou raději hurá do Evropy. Rodiny nechali doma, ale pozor, ony za nimi přidou, viz snahy eurozmetků o slučování rodin. Evropa bude nafukovací? Pro celej svět?

   Smazat
 5. Hlavně zase tady přestaňte žvatlat ty krávoviny - proč si Němci opět a zase zvolili tu krávu Merkelovou? Přece nemuseli - ne? Stačilo by, kdyby byla vyhrála volby jiná strana a někdo jinej - ne? Ale volí ji znovu a znovu, a ať mi nikdo tady nevykládá, že jim to radí nějakej pan farář. To jsou povídačky naší kačky.A ať mi nikdo nevykládá, že se Němci stráááášně bojí zvolit někoho jiného. Nedávno jsem četl článek (teď už nevím jestli zde na NR nebo na Novinkách ( kde se píšou a neustále opakují články ne pro informaci, ale pro co největší počty diskuzí) že byla Merkel vyzvána, aby zdůvodnila, podle kterého zákona schválila příval utečenců do Německa, protože jí to prý neschválil parlament, tudíž to bylo neprojednané jednání jen na její vlastní zodpovědnost.A jsme u toho - co jsou tedy blafy a co je pravda? Proč si nikdo nevyžádal stanovisko? Proč nebyla vyslovena nedůvěra její vládě? Pořád se jen žvaní, žvatlá a žvaní -smysl toho už přestávám chápat.Aby byli lidi permanentně nasraní? A zas a zas tu bábu němečtí voličí volí - tak chápe to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolego 15:30
   Jen pro upřesnění. Mám takový dojem, že takto nás chce vychovat i ta naše současná vládnoucí garnitůra. Poslušně plnit nařízení, na nic se neptat, odpor už ani náznakem. Plnit nařízení bez reptání, bez diskuse. Ano, musím potvrdit, že takto je vychována většina obyvatelstva, nepřemýšlet o daném téma, jen plnit. Jen v příhraniční oblastech, kolem naší republiky jsou projevy nesouhlasu a to dost hlasité, ale o tomto stavu se nikde nepíše a nesmí o situaci nikdo hovořit.

   Smazat
  2. No ale to bylo přece stejné i v minulém režimu, nebo dokonce ještě horší -ne? Alespoň se pořád o tom čvaňhá, jak byl minulej režim stráááášnej, jak jsme byli utiskovaní a pronásledovaní. A jak se snažili všechny občany převychovat k poslušným plněním nařízení, na nic se neptat, dokonce se chodilo i "jednotně k volbám" za zvuku budovatelských písní. A přesto z obyčejných lidí vychovali nejvýš rebelanty. Pokrytečtí s režimem byli jen ti, jimž solidárnost s režimem nesla dobrý vývar pro ně i pro jejich rodiny, ostatní národ reptal, a všechno se dělalo naschvál obráceně, a přesně se to ukázalo pak na zvonění v osmadevadesátym. Jak se mohl úplně celý národ tak najednou zablbat úplně obráceně? O čem se "nesmí" hovořit, o tom se hovoří nejvíc, a tak podobně. Ne, tak to není. O ustrašenosti obyvatel to vůbec není. Kdyby tady lidi nejvíc nadávali na Kalouska, a pak ho opakovaně volili za premiéra, nebo na Sobotku - a zas volili ty samé šmejdy, i tak by se dalo říci, že to není ze strachu a z připosranosti, ale z vychcanosti -Češi dělají všechno jen z vychcanosti. Z čeho kape, nebo kapat může, nebo si to jen myslí, za tím jdou jako diví. A opakuju, že to v tom Německu asi bude o něčem jiném, protože není možné, aby byla Merkel volena občany opakovaně. Přece tam ještě nejsou černé a hnědé kůže v početní převaze -ne? Přece je pořád ještě Německo bílé - ne? Tak kdyby byl proti ní takový odpor, určitě by jí a její vládu občané nevolili. Začínám brát úplně všechno, co čtu v mediích, s obrovskou rezervou - ale obrovskou!

   Smazat
  3. 15:35 - trochu píšete z cesty. Co to je za vychcanost, volit Kalouse či Sobotku? Vysvětlete, kde je pro voliče nějaká výhoda v této volbě? Mimochodem, Merklová svou politikou zavinila odchod 1 milionu jejích voličů do CDU. Má nejhorší volební výsledek od orku 1946!!!! Takže Němci zase tak blbí nejsou, a zvláště ne "osi", kteří mají po zkušenosti v předchozím režimem čuch na prvky začínající totality.

   Smazat
  4. Kolego 15:35, nebo jestli jste žena tak se omluvám. Ale přece je celorepublikově známo, že médiím, se dá věřit jen tak nadpis a to ještě s rezervou. Je přece všeobecě známo, že je to jen propracovaná mediální masáž na české obyvatelstvo. Rovněž je známo z čí strany tato propaganda probíhá a za jakým účelem. O místní " kavárně" ani nehovořím. Bohužel ta naše zem je různých vlezdo... stů a prospěchážů doslova protkána. A za pár éček, je v našem státě možné vše. Nebo jste ještě z generace " co řekli v telce přece musí být pravda?" To je potom smutné zjištění.
   A že to bylo za předešlého režimu stejné?
   Tak to ani náhodou. Ten kdo nebyl povaleč a poctivě pracoval a věnoval se normálnímu rodinnému životu, neměl problém. Nikdy není všechno dokonalé a nebylo ani v předešlém režimu, ale takový to doslova" bordel", kde se člověk podívá, nebyl ani z 10%. Jak je možné, že poctiví lidé problém neměli. Odpověděl jste si na tuto otázku někdy? Tak to zkuste. Jak byly zabezpečeny rodiny? Jak fungoval stát? Jo po té " sametové" bylo vše špatné, podle " zaprodanců. To jo. Jo , pár vexláků pobíhalo po Praze a nějaký ten komediant. Dnes pobíhá nejen po Praze ale po celé republice vexláků tisíce a různých podvodníků a to je v pořádku. I do funkcí se bezostyšně hlásí a vůbec jich hanba neliská.

   Smazat
  5. 15:35 k volbám jsem měl chodit tuším od roku 1954, že by se tam pochodovalo za doprovodu hudby a kolektivně jsem nezaregistoval. Byl jsem tam jen jednou, abych přeškrtnul kandidáta jménem Kempný, který se trapně vykecával v našem (berte to doslova) podniku o polední přestávce. Škrtnul jsem a víckrát k volbám nešel. A nic se nestalo! Vy kecálisti o tom, co všechno jeden za totáče musel. Být zaměstnán, to ano, ale málokdo věděl, že onen paragraf neměl trestní sankci! Kašpaři!

   Smazat
 6. Kapitalismus je humanitu a bezpečí devastující společenský systém. Mnohem, mnohem, mnohem horší než komunisty vynucený "socialismus".

  OdpovědětSmazat
 7. Socrates a jeho slova o demokracii sa naplnili mierou vrchovatou

  OdpovědětSmazat
 8. Já to vidím takto: Nevolit profláknuté strany tj.
  socany počínaje a TOP 09 konče. Volit KSČM, a neparlamentní strany, a to ty, které mají vlastenecký program. Zároveň se tyto strany zaváží k tomu, že poslanci budou mít vázaný mandát, nikoliv volný. Buď dočasně zúžime demokracii, anebo s námi bude navždy konec. Obávám se, že se blížíme k poslední křižovatce, kde se lze ještě zlu vyhnout. Na pomyslném semaforu svítí oranžová. Svoji budoucnost ještě máme ve svých rukou.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dolejš je čítač a slunickarka, tak opatrně

   Smazat
 9. Rovněž jsem za to, vyházet je všechny. Kalousovi už dochází argumenty, a nejen jemu. Tlachali tu téměř 28 roků o demokracii a skutek? To slovo je už tak profláknuté, že tomu nemůže věřit, jen pár zoufalců. Bylo nám představeno několik vlád modrých, červených ,růžových a kdoví jakých ještě a co udělali za tuto dobu pro republiku.
  Bohužel shola nic, jo pozor, něco přece, totálně jí dokázali rozkrást, zdevastovat,zničit. To
  jo.
  Komunisté-možná a především SPD a Okamura. To by mohla být ještě naděje. Vysoutení z EU a NATA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura ale chce jen referendum a podivnou "odvolatelnost politiků", ale nikdy neřekl, že chce z NATO či z EU!!!! Stejně ho zradí jeho vlastní lidé, jako už jednou. Ale kdo chce 2 x do stejné řeky - račte!

   Smazat
  2. Za koho, že kopeš?

   Smazat
 10. Souhlas skoro se všemi předchozími příspěvky.
  K německým volbám - myslím, že byly zfalšované, nevěřím, že by tolik Němců mělo chuť dál sledovat tuto ježibabu v křesle kancléřky a nechat si lézt do země tu černou línou a agresivní havěť.
  P.Pjakin říká ve svých pořadech, že manipulace voleb se provádí, ale nejde to úplně do krajnosti, v určitém bodě to musí přibrzdit, a to je podle mě důvod, že volby baba sice vyhrála, ale s tak špatným výsledkem.
  Škodit bude dál, pokud ji někdo nezastaví manuálně.

  OdpovědětSmazat
 11. Že je článek pravdivej, na to vemte jed. Že se státy Varšavské smlouvy snažili pomoci rozvojovým státům zbídačelých kolonisty je také pravda ještě to dobře pamatuji. Černoši asiaté i arabové, kteří tady studovali byli inteligentní a vděční za naši pomoc, žádný rasismus xenofobie atd., to tady prostě neexistovalo, vždyť i ti cikáni všichni pracovali. Kde asi udělali soudruzi z OF a ODS chybu, že teď je tomu naopak. Kdepak je ta svoboda a demokracie o které obvzláště před volbama mele vládní klika neustále a nejenom ta. Kolonií jsme dneska my a vlastně tak sponzorujeme aby se Němci a jiní kam, proudí miliardové zisky zde vytvořené, měli nad poměry a měli nás za špinavou slovanskou lůzu. A proč je tedy jako hlupáci volíme? Mají v rukou massmédia, sport, školství, zdravotnictví, průmysl, banky, prostě všechno. No a o tom mluví také dobře V. Katasonov ve svém citátu. "Nejcenějším zdrojem je hlupák! A protože se hlupáci rodí v přírodě poskrovnu, jen zlomek procenta, je třeba je vyrábět ve velkém. Dnes tato výroba začíná už v mateřských školách. A vo tom to je.

  OdpovědětSmazat
 12. Joo, říkejte takové věci dnešním mladým, ti neznají a tak nemohou posoudit. Staří provokatéři sice znají ale tvrdit opak je jejich poslání.

  OdpovědětSmazat
 13. Máme dlouhou historii v přijímání uprchlíků: Řekové, celé rodiny přišly po prohrané občanské válce v r. 1948, ve které s podporou Západu zvítězili pučističtí generálové, obdoby to španělského Franka či chilského Pinocheta. Za Vietnamské války přišly k nám lidé ze severního Vietnamu, od dělníků až po doktory, naučit se všemu - a že byli až neskutečně přičinliví a řada z nich pak u nás zakotvila. Po prohrané válce Srbska s USA a vazaly NATO přišli k nám uprchlíci z jihu a opět bez problémů. V rámci občanské války na Ukrajině k nám přišla řada utečenců - ale také řada gastarbeitrů - již jsme si vzali vzor na báj(eč)ném Západě, ale stále není vidět žádný český odpor k utečencům, uprchlíků, migrantům a správně kolonistům! Všichni uvedení se integrovali, aniž by se zbavili své kultury a náboženství. Současná nechuť k tomu, čemu se dnes říká migranti, nebude tedy asi v nás. I já souhlasím, že budeme muset pomoci v někdejších koloniích, i když jsme války a náboženskou nesnášenlivost my nevyvolali. Na druhé straně bychom měli maximálně tlačit na země, které žily z kolonizace zemí jiných a odmítají nést za své zločiny odpovědnost a myslí si, že tyto země jsou pro ně dobrým zdrojem nových gastarbeitrů.
  Evropa, její původní obyvatelstvo ovšem vymírá, nebývalým tempem, včetně ČR a je tedy nasnadě, že dojde ke stěhování národů do tohoto lebensraumu - zbytkové původní obyvatelstvo by ovšem asi lépe ochránili Hunové či jiní Asiaté, neb jsou ztotožnění s životem v práci.

  OdpovědětSmazat
 14. Černí umněji jen válčit a plodit nechci být s nimi solidární navíc to je řízená migrace eu žádná uprchlická krize. Volím SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD, SPD, SPD toto zaklínadlo musí platit.Pokud nás EU vtáhne do 4.říše multikulturního blahobytu, je s tímto státem a námi-Slovany, amen.

   Smazat
  2. 0:24 Pokud by se to vlastizrádcům povedlo tak by byl konec. Zaplevelení země migranty a jako národ by jsme si ani nevrzly zrovna mi hraje ORTEL.

   Smazat
  3. "Etnické války" v Africe vyvolávají nejčastěji konkurenční nadnárodní společnosti usilující o využívání nerostného bohatství v daných zemích. Korumpují vlády a politické strany. Nebožáci se vzájemně vraždí a nevědí ani proč, zbraní na to mají dostatek, ačkoliv je nevyrábějí a většina obyvatel žije v bídě. Země je však bohatá na nerostné suroviny.

   Smazat
 15. Bylo by dobré, kdyby byli lidé před volbami dobře informovaní, kam odvádějí daně firmy podnikající v ČR. Je zveřejněn takový seznam?
  Ve Francii zjevně situaci nezvládají několik let, stále tam platí výjimečný stav - kdo ho způsobil? - nic takového tady nechceme, pro naše potomky jen mír a klid.
  Poučný by byl i seznam evropských a severoamerických zahraničních firem a společností podnikajících v Africe a Asii a kde vlastně tyto firmy odvádějí daně. Naprosto nemorální jsou daňové ráje. Na to by se mělo veřejně poukazovat a odsuzovat to.

  OdpovědětSmazat
 16. Neodvádět daně v zemi, kde firma podniká, je novodobá forma vykořistování, otrokářství.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.