Reklama

.

.

sobota 30. září 2017

Sorosova stopa v Katalánsku: miliardář rozhoupává Evropu proti Rusku

Ilja Novický
30. 9. 2017     zdroj
Referendum o oddělení Katalánska se stalo dalším představením světoznámého mistra barevných revolucí George Sorose. Projev vůle Katalánců, který je v rozporu s evropskou integrační politikou, ukazuje "fiasko Evropské unie", o němž na počátku června mluvil samotný miliardář. Avšak jasno na účasti Sorose v nazrávajících nepokojích ve Španělsku učinily finanční doklady, které objevily barcelonské noviny La Vanguardia.


Jak katalánští novináři zjistili už v minulém roce, Sorosova nadace Open Society for Europe, známá svými sympatiemi k pravici, financovala společenské organizace, jež jsou pro nezávislost Katalánska. Peníze přicházely na provedení mezinárodního semináře o problematice xenofobie a euroskepticismu, který se konal v Barceloně před volbami do Evropského parlamentu již v lednu 2014.

Seminář byl organizován "Radou veřejné diplomacie Katalánska" Diplocat, což je orgán, vytvořený Generalitatem spolu s různými soukromými partnery. Ze Sorosovy nadace dostal více než 27 tisíc dolarů. Dalších téměř 25 tisíc dolarů bylo převedeno na účet CIDOB - Barcelonského centra pro mezinárodní vztahy. Podle údajů Voltaire Network slouží toto analytické centrum jako ideová laboratoř pro Ministerstvo zahraničních věcí Katalánska a provádí politiku Hillary Clintonové.

Mezinárodní seminář Diplocatu s názvem "Evropské volby 2014: vzestup xenofobie a hnutí euroskeptiků v Evropě" se konal za zavřenými dveřmi. Jak uvedl generální tajemník Rady veřejné diplomacie Albert Royo, probíhal v podobě otevřeného dialogu mezi akademickými experty a politickými představiteli a také s účastí vlivných novinářů a zástupců médií z různých zemí EU.

Únik o finančních injekcích Sorose do katalánských institucí se objevil v La Vanguardia v polovině srpna 2016, po schválení plánu na vystoupení Katalánska ze struktury Španělska 27. července. Je příznačné, že o tom informovaly noviny takzvaného katalanistického zaměření, tedy vystupující z pozic katalánského nacionalismu. Soros patrně znepokojil dokonce národní list, který prosazuje zásadu katalánské autonomie.

Na účast Sorose při rozpoutávání konfliktu v Katalánsku poukazuje také španělský politolog a právník David Romero Diaze, který jako první upozornil na podporu separatistů ze strany "západního bloku". Kromě toho Soros sám, počínaje Brexitem, anoncoval kurz na rozpad Evropské unie v důsledku ničivých dopadů finanční krize v roce 2008. Nazýval Evropu "společenstvím dlužníků a věřitelů", které je pod kontrolou "neadekvátních struktur", jež zavírají "cestu k bezpečné a perspektivní budoucnosti".

Avšak kromě realizace projektu na přestavbu Evropské unie přináší eskalace v Katalánsku světovému spekulantovi a provokatérovi mnohé politické dividendy proti hlavnímu oponentovi "hlubokého státu". Téma regionálního oddělení je ideální kulisou pro pokoření Ruska obviněním z podpory separatismu a k odvrácení od něj sympatizujícího obyvatelstva Španělska. Tuto verzi potvrzuje loňský skandál, kdy byla Sorosova nadace odhalena při shromažďování informací o "prorusky naladěných" novinářích a politolozích ve Španělsku a také uživatelích španělského segmentu internetu. Ba co víc, z úniku korespondence Demokratické strany USA vyplývá, že Soros požadoval, aby bylo vyčleněno 500 tisíc dolarů na boj proti rostoucímu vlivu Ruska v Evropě. Je zřejmé, že další mýtus o "ruské stopě", tentokrát v Katalánsku, si klade za cíl splnit objednávku a zasadit maximální ránu prestiži Ruska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Já jsem slyšel, že v tom Katalánsku má prsty Putin. Sákra,příští chytrák zas může napsat,že je to CIA práce.A kdy se bude dělit Čechy a Morava? Aha,to už prokremelský webové nepíšou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi slysel i travu rust, ty chytraku z CIA. Na deleni se zeptej J. Jandy, ten vi vsechno nejlepe.

   Vymazat
  2. Katalánci jsou pomatení a domotaní kreténi...Už před více,než 30 lety se projevovali upjatým nacionalismem a na plnou hubu vyřvávali,že" nejsou Španělé,ale Katakánci" a když jim někdo řekl,že Španěly jsou,skoro se "šlo na nože".
   Tu svojí nacionalistickou pitomost ještě navíc zkombinovali se "sluníčkářským vítačstvím",které předvedli nedávno při demonstraci pro "odstranění bariér imigraci",kde se zúčastnilo 160.000 pomatenců v Barceloně,za což je musulmanští imigranti z Tunisu a okolí odměnili tou koridou na hl.třídě,kde rozzuřený býk nahradila pronajatá bílá dodávka,která řízená Alláhovým magorem usmrtila 16 lidí a spoustu jich zmrzačila...a kdy následně otec jedné z obětí,4 letého chlapce,aby tomu všemu nasadil korunu,tak objal imáma,který mu kondoloval...K tomu není už co říct.
   Soros tu stupiditu Katalánců využívá k tomu,aby se otevřela právě přes Barcelonu vstupní brána k islámské infekci celé Evropy...Je to v prdeli,jak jsou obyvatelé Evropy,jako např.tito Katalánci nacionalističtí vůči evropskému okolí, ale přitom naprosto zblblí a odevzdaní k tomu,co jim páchá ten proradný žid Soros ve službách Rothschildů a ostatních kabalistů...

   Vymazat
  3. Anonymní1. října 2017 13:00
   Takto to dostává smysl. Prostě další barevná revoluce, vůči centrální vládě, která není dostatečně vstřícná vůči výzvám doby. P.K.

   Vymazat
  4. 18:22

   Věčná škoda, že jim Okamura nejel pomoct -

   Vymazat
  5. Anonymní1. října 2017 18:29
   Byl by tam zbytečný, prý to tam zastřešuje ANS. P.K.

   Vymazat
  6. 20:05

   Tož to mi spadl kámen se srdce - aspoň tihle pochopili, že v Barceloně se bojuje za Prahu!

   Vymazat
  7. Anonymní1. října 2017 20:29
   Jenom aby ještě pochopili, na které straně. P.K.

   Vymazat
  8. 22:11 CIA?
   Metoda agentů CIA je vzorová pro případ pádu letadla, agentů CIA je v Česku a na diskuzích jak nasráno - VYTVOŘENÍ PROBLÉMU NÁSLEDOVANÉ NABÍDKOU ŘEŠENÍ. Tato metoda v podstatě zdůrazňuje symptomy, zatímco skrývá zásadní kauzy. Například poukazuje na násilí ve městech nebo na podrobnosti krvavých útoků, aniž by vyšetřovala příčiny těchto problémů. Vytváří a manipuluje také s krizemi, které se týkají ekonomiky nebo násilí, aby povzbudila veřejnost přijmout nezbytné zlo v podobě omezení občanských práv nebo postupného odstranění veřejných služeb

   Vymazat
 2. Pryč ze sorosem a neziskovkama parazité hnusní.

  OdpovědětVymazat
 3. Z všechno může Putin, Ty uragány které zpustošily Floridu, to je práce Putina. Když se někde pražské kavárně nepovedou volby, může za to automaticky Putin. Jinými slovy, ráj je na západě a zlo je na východě. My jsem tak nějak ve středu a tedy jednou tam po druhé jinde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsme přesně ve středu - přesněji mezi půlkami.

   Vymazat
  2. VLÁDY KGB/GRU, VEDOUCÍ LID DO BÍDY HMOTNÉ, DUCHOVNÍ PLUS MRAVNÍ, MUSÍ ZABRÁNIT PŘEDEVŠÍM TOMU, ABY LID MYSLEL V BÍDĚ NA KGB/GRU!!!! PROTO VEŘEJNÁ ANGAŽOVANOST NA STRANĚ PRAVDY A SPRAVEDLNOSTI JE TOU NEJZÁKLADNĚJŠÍ POVINNOSTÍ KAŽDÉ OPRAVDOVÉ DUCHOVNÍ A MRAVNÍ LIDSKÉ BYTOSTI!!! PŘEKONÁNÍ VLÁDNOUCÍHO MARX-SATANISMU, KTERÝ CELOU ZÁPADNÍ CIVILIZACI NIČÍ A ODLIŠŤUJE, MUSÍ ZAČÍT POZNÁVÁNÍM MODERNÍ DUCHOVNÍ VĚDY ...

   Vymazat
 4. DOKEDY BUDE ZIT TENTO MADARSKY ZID SOROS DOVTEDY BUDE PEKLO NA ZEMI.Hodiny tikaju kazdemu a tento Pes vie ze toto nedokaze jedine zastavit peniazmi!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soros o ničem nerozhoduje, musí držet hubu a krok a dávat peníze na to, na co jeho páníček ukáže. Ten kdo tahá za nitky není vidět. To je takový divadlo pro ovečky, že za všechny problémy světa může jeden člověk, jednou je to Putin, po druhé Soros po třetí Asad. Ano jednotlivec může za určitých okolností mnoho a o těch nejlepších se ani nedozvíme, ale nové a spravedlivé společenské uspořádání vyžaduje změnu myšlení všech. V mediích se zaměřují na nastrčené šašky a na obětní beránky. Na někoho se to musí hodit, aby paraziti mohli dál v klidu parazitovat na lidstvu. Když tam nebude Soros, dají na jeho místo kurátoři někoho jiného (protože jim, ale cvičení debilové docházejí, musejí toho dědka udržovat při životě).

   Vymazat
  2. Prosím pěkně, sdělte mi, kdo jsou ti "kurátoři" za Šorošem? Jsem moc zvědav. Děkuji.

   Vymazat
  3. Pro 12:43. Jsou Ti, kteří vybírají umělce, vědce a politiky. Dělají to šikovně, prostě podpoří ty nejchtivější, ty nejctižádostivější, nejposedlejší, kteří jsou ochotni zajít tak daleko, že jdou proti svědomí. Lze dohledat nepřímo sledováním dějin a v literatuře jsou taky na nich náznaky (umělci čerpají informace z noosféry více než ostatní). Třeba o tom, že faraonové řízeni těmito kurátory jsou historické správy. Nevysvětlím Vám to jednoduše, protože to nejde, tak jenom naznačuji. Lidská společnost existuje už nějakou tu generaci a za tu dobu se vytvořila složitá struktura, která je na principu zasvěcených v různých úrovních až po nejméně informovaný dav. Nemohu to vysvětlit jednoduše, protože to je jako snažit se naučit vyšší matematiku někoho kdo neumí ani počítat do deseti, trvá to roky než bytost prohlídne, že všechny konflikty jsou řízené a skutečná spontánní nespokojenost obyvatelstva je tvrdě a nemilosrdně potlačována. Řízený chaos. Samozřejmě nejsou všemocní a všechno jim nevyjde a čas a pokrok nelze zastavit a tak je možné, že pravá tvář ďábla bude odhalena již za našeho života.

   Vymazat
 5. Nelíbí se mi, že ČT informuje o Kataláncích jako o separatistech. Slovo "separatista" má alespoň pro mě hanlivý nádech, a to v souvislosti s jinými separatisty, tentokrát na východě Ukrajiny. Označovali jsme někdy naše bratry Slováky jako separatisty? Neoznačovali! Proč tedy o Kataláncích, ale i obyvatelích Dombasu neinformujeme jako o lidech prahnoucích po své národní suverenitě a vlastním státě? V takovém případě by už ona zpráva byla jinak zabarvená a měla i nádech pochopení pro snahy tamějších obyvatel. Jaká licoměrnost! Bývalá Jugoslávie byla NATem bombardována, jen aby chudáčkům (nikoliv separatistům) Kosovským Albáncům bylo umožněno vytvořit si svůj vlastní stát. Proč něco takového Evropa nepřipustí také v případě Katalánska či Dombasu???? Udržovat někoho násilím v nějakém nefunkčním svazku je nesmysl, který bude mít za následek jen a jen nárůst nenávisti i násilí. To přece nikdo nemůže chtít a myslet vážně!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:09

   Myslím, že to vidíte moc zjednodušeně. Můžete samozřejmě zastávat Leninovu zásadu "sebeurčení až po úplné oddělení", jenomže 1) ono není dobré dění věci poměřovat abstraktně (srovnáváte hrušky s jabkama), quasi na nějakém čtverečkovaném papíře, a 2) neměli bychom se řídit jen naší sympatií či antipatií, ale také rozumem. - Např. když je ČT jednostranná, budu taky jednostranný, jenom v opačném gardu.

   Podobně zjednodušené je i tvrzení, že "Evropa" něco "nepřipustí".

   Je lépe se trochu víc zajímat o historii a aktuální situaci v zemi, ke které se vyjadřujete.

   Různé názory na věc najdete třeba tady:

   http://denikreferendum.cz/clanek/26156-na-obranu-katalancu

   http://casopisargument.cz/2017/09/28/tri-myty-o-katalanskem-referendu/

   https://www.socialeurope.eu/three-myths-catalonias-independence-movement

   https://www.socialeurope.eu/catalonia-dreaming

   PS: Ta řeka se jmenuje Don, tudíž kraj DoNbas.

   PPS: Udržovat NĚKOHO v nefunkčním svazku - to je zrovna v případě Katalánska stejně přehnané tvrzení jako třeba v případě Skotska nebo Vlámska. Všechny tyto země jsou v názoru na samostatnost rozdělené (zhruba) napůl. (Naproti tomu Lega Nord v Itálii svou kampaň za odtržení už opustila, protože nezískala podporu.)

   Vymazat
  2. Jak je vidět v dnešní době si každý může operovat s pojmy a dojmy jak chce.Dosud jedinou pozitivní činnost Sorose vidím v tom, že Katalánsko podporuje. Ano buď národy mají právo na sebeurčení - viz vznik ČR, nebo nemají-Katalánsko,Donbas, Krym. Pak to žvanění levičáků ,středu i pravičáků je k ničemu.

   Vymazat
  3. Pro 9:44. Souhlasím, že národy mají právo na sebeurčení a že to vyhlášení je v současnosti pouze fraška, kdykoliv je potřeba to někde "rozjebat" vytáhne se tahle karta a uměle vyvolá a lidé jsou do toho manipulovány penězi. Když je to skutečné a lidem hrozí smrt a zánik (Krym, Donbas) tak je to separatismus. Pokud má být jakékoliv právo funkční musí být nejdříve stanovena povinnost, nic nefunguje samo sebou, jen tak (ani tržní ekonomika - tak si lidi hrajte na podnikání, alespoň nám dáte pokoj a kdykoliv budeme chtít Vás oškubeme - viz střední třída V USA a zavedeme takové technologie, které se nám hodí, bez ohledu na Vás).

   Vymazat
  4. Kdykoli Světový četník chce něco rozmlátit (většinou to, co ho neposlouchá), tak si začne vymýšlet nové národy (Kosovaři, Bosňáci) a odvolává se na "právo národů na sebeurčení". A je zcela jedno, že v prvním případě jde o Albánskou menšinu, která má svůj národní stát hned a humny, tedy nikoli jedinečný národ. V druhém případě jde o náboženskouo islamistickou sektu poturčenců, která nesplňuje ani jedno kriterium národa. Přesto "naše" vlády stojící před Svě+tovým četníkem v haptáku uznají nejen Kosovo a Kosovary, ale i džihádisty z Bosny! To naše politika je nemocná.

   Vymazat
  5. Ano,je potřeba Evropu,pokud se nepodvolí siofašistům a neprovádí iniciativně jejich plány jako Německo,rozmrdat a rozeštvat a potom v podřízenecké roli k tomu Německu přilepit,jako to bylo provedeno s ČSFR,Jugoslávií a po scelení ve 4.říši, všechen ten pitomý evropský dobytek nahnat na východní frontu proti Rusku,jako ve 2.sv.válce...vše se jen opakuje,cíl,plán i aktéři jsou stejní,jen jsme se posunuli po spirále v času...

   Vymazat
 6. Soros a další ilumináti vědí, že jejich šance na ovládnutí světa, v tomto případě Evropy jsou mnohem větší, když státy budou rozdrobené a tudíž méně funkční a oddolné vůči vnějším vlivům, například obsazení země muslimy. Separace Katalánska nepřinese nic dobrého Madridu ani Barceloně (nemyslím tím Realu a FC ani Aletiku a Espaňolu), navíc to bude další precedens například pro Iry, Skoty, Basky, Korsičany, Sicilany, Frankokanaďany a národnostní menšiny v různých státech po celém světě. Toto vše vyhovuje především Sorosovi a spol, ale i Saudské Arábii a spol, ikdyž navzájem se přímo nenávidí - jeden z mnoha paradoxů všech našich dob (využití spolupráce se svým nepřítelem ku svému prospěchu). Soros v průběhu svého života vždy velice parazitoval na potížích a bankrotech jiných lidí i států, a proto se vždy snažil tyto potíže a problémy způsobovat a znásobovat a následně z nich těžit. Nikoliv naopak někomu pomáhat, jak si mnohá sluníčka a kavárenští.. dosud stále myslí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. Nejvetsi pocet nelegalnich islamskych imigrantu (desetitisice) je v Katalansku. Proto ty snahy o samostatnost u zblble mladezi a zkorumpovanych politiku. Az bude dosazeno samostatnosti, pak nastane boj o ustanoveni islamskeho kalifatu ve Spanelsku, misto hrdeho Katalanska....prave o to usiluje madarskej
  smejd. Katalancum nezbyde nic jineho nez se odstehovat z Katalanska nebo prijmout islam se vsim vsudy. Ted se to mlzi jen snahou o samostatne Katalansko nezavisle na madridske vlade. Ne ne, umysl S. a jemu podobnych je jiny a islamisti to pochopili velmi rychle.Samozrejme to vitaji a podporuji, zatim skryte. Po ziskani samostatnosti by do 10 let byl z Katalanska chalifat se vsim vsudy. A proto fandim Spanelske ustredni vlade, ktera je proti tomu. Zblbla mladez, ktera je v cele "boje" za nezavislost....si nevidi ani na spicku sveho nosu. Nechape, ze budou prvni na rade radikalnich perzekuci ze strany imamu a islamskych privandrovalcu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Závidím Vám, Vy by Jste dokázal i přesvědčit, že Hitler byl komunista.

   Vymazat
 8. 18:04
  Naucte se cesky a neplette do toho Hitlera, nestaci zavidet, musite na sobe pracovat a vzdelavat se nebo zustanete porad jen placenym / neplacenym provokaterem v hotelu maminka :):):):)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:33
   Domluvime si schuzku ano? Muzes mi to zopakovat do oci ano? Jen my dva, ty a ja ano?

   Vymazat
 9. Morava a Slezsko už jsou také ve startovních blocích.

  OdpovědětVymazat