Reklama

pátek 8. září 2017

Souboj ve Sněmovně


Jiří Jírovec
8. 9. 2017
     Vrchnost v nebezpečí, důvod k panice. Jan Werich, Rozum a štěstí.
Poslanci diskutovali o vydání dvou kolegů světské spravedlnosti. To není nic světoborného. Tu a tam o to policie požádá. Jenže tentokrát má záležitost další rozměr. Pojmenovávejme věci pravými jmény: Nejde totiž o "nějaké" poslance, ale o vedení hnutí ANO, tedy jeho předsedu a místopředsedu.


Co bychom neměli zapomínat
Preference hnutí ANO rostly tak dramaticky, že začaly ohrožovat živobytí tak zvaných "tradičních politických stran". Nejvíce tratila ČSSD, jejíž preference klesly zhruba na polovinu, tedy na úroveň KSČM.

Předseda ANO byl soustavně napadán nejméně od krajských voleb. Jeho jméno se v negativních souvislostech objevovalo v každém projevu všech stran, lhostejno zda koaličních nebo opozičních.

Bylo napadnuto Babišovo vlastnictví Agrofertu i medií, ale veřejnost se příliš nezajímala ani o Lex Babiš ani o odsunutí jeho majetku do svěřeneckého fondu.

A stalo se, že preference ANO neklesaly. Možná proto, že po volbách vznikly koalice čertů s ďáblem, jen aby se ANO ocitlo mimo hru.

Zoufalá doba vyvolává zoufalé činy. Sobotka přišel s demisí/nedemisí a následně i pokusem odvolat ministra financí Babiše. To ovšem nešlo udělat bez porušení koaliční smlouvy. Stratégové ČSSD asi počítali s tím, že se Babiš naštve a práskne vládními dveřmi. Sobotka by se pak obětoval, převzal by ministerstvo financí a dvojkoalice dovládla s tichou podporou Top09 a dalších opozičních stran.

Tento krok rovněž selhal. ANO neodešlo a nastala prohraná tahanice o ministerstvo financí. Sobotka odmítl pověřit vedením ministerstva první náměstkyni Alenu Schillerovou a nakonec mu nezbylo než souhlasit s Ivanem Pilným, který se jeví jako daleko tvrdší protivník.

Preference ANO dále rostly a tak došlo na ovykříčnikované varování: ANO znamená ohrožení demokracie, tak jak ji známe (čti: jakou ji tradiční strany chtějí mít).

Ani to nezabralo a tak přišla největší z prasáren, kterou česká politika zažila od Kubicovy zprávy. Objevily se anonymní nahrávky s Babišem. Tři, časově posunuté tak, aby je propaganda mohla pro veřejnost patřičně přežvýkat.

Politici i jejich strany časem mizejí ze scény. Zbývá ale po nich dědictví. Pro českou společnost systém, který přeje anonymům. Anonymní svědek udává Čapí hnízdo. Policie neumí nebo nechce odhalit anonyma, který pouští do světa nahrávky s Babišem. Politici je používají, přestože vědí, že moderní technologie umožňují sestříhat slova do jakékoli podoby.

Proč se Sobotka nepochlapil a neřekl, že je nepřípustné, aby naši společnost ovlivňovali anonymové? Odpověď je jednoduchá: politické zájmy potlačují mravnost.

V ČSSD poté došlo k Lánům II, tedy nahražení Sobotky Chovancem, účastníkem Lán I.
Nové vedení ČSSD má eminentní zájem na odstranění Babiše. Stejné lze tvrdit o ostatních politických stranách, tvořících antibabišovské koalici, která se vine napříč celým politickým spektrem. Z toho všeho čouhá faleš jako sláma z bot. Když padne Babiš a s ním preference ANO, bude se kořist dělit. A najednou se na protivníky ANO usmálo další štěstí: přišla žádost o vydání Faltýnka. To je druhý muž ANO.

Nejtrapnější úlohu ke své škodě hraje KSČM, tedy strana, které nehrozí, že by s ní někdo chtěl vládnout (ledaže je úplně nejhůř) a proto si mohla dovolit luxux kritizovat nemravnost anonymních udání.

Co nelze dokázat

Známe-li Trachtovy zbytečné otázky v kriminalistice (formulované ve hře Vražda v salónním kupé), víme, že ministr vnitra, policejní ředitel, vyšetřující policista i dozorující zástupce vždy odpoví, že nic neovlivňovali. Jde o patovou situaci, protože manipulaci nelze ani dokázat ani vyvrátit.

Před závorku spekulací tedy musíme vytknout "cui bono". V každé hierarchii existují oficiální (dokumentovaná) příkazy, ale jsou i neformální vzkazy shora dolů. To, co smrdí, je přidání Faltýnka na listinu sprostých podezřelých. Nikdy před tím se o něm nemluvilo. Stalo by se to, kdyby nebyl místopředseda ANO? Přidal snad nějaký anonym další udání?

Střet ve Sněmovně

Poslanci ANO vznesli ve Sněmovně dvě základní námitky.

První se týkala načasování policejní žádosti a okolnosti, že jde o deset let starou záležitost, kterou policie vyšetřovala rok a půl. Lze se tedy domnívat, že byla použita účelově, aby bylo ANO oslabeno před volbami.

Druhá výhrada byla k formální stránce policejní žádosti. Zejména tomu, že obsahovala informace, o nichž policie musela vědět, že neobstojí ve světle dokumentů, které jí byly dodány. Podle Faltýnka tedy poslanci nevěděli, že rozhodují na základě - a buďme k policii vlídní - nepřesných informací.

Strategie antibabišovců stála na několika, dokola opakovaných polovičatostech:

Opozice napadla Faltýnkův výrok konstatováním, že je neuvěřitelné, že ví co je v policejním spisu. On na to odpověděl, že to neví, ale že předpokládá, že by tam měly být dokumenty, které jim sám dodal.

Babiš by se měl celé věci postavit jako chlap a nechat soud, aby ho očistil. To je samozřejmě nesmysl, protože soud nečistí, ale když nemá dost důkazů, žalobu zamítne. Takový Rath čeká na rozsudek nebo "očistu" již 5 let. Vít Bárta byl obviněn z úplatkářství a čekal 3 roky než byl soudem osvobozen. Kdo z vás to ví?, lze parafrázovat Paroubka.

Sněmovna prý není soud a tak nepotřebuje znát detaily. To je reakce na výše zmíněné Faltýnkovo tvrzení o vynechání důkazů. To je stejný nesmysl, jako by učitelka nečetla žákovu práci a dávala jedničku, jen proto, že sloh měl kapitoly úvod - stať - závěr.

Zcela nesmyslný byl argument, že se Babiš a Faltýnek snaží skrýt za poslaneckou imunitu. Jejich projevy se zaměřily na nesmyslnost policejních argumentů a na dvojí metr, když jde o vyšetřování jiných kauz, zejména OKD.

Tečka za jednáním

Dolejšovi z KSČM se povedlo překroutit návrh usnesení, když řekl: "Sněmovna souhlasí s trestním stíháním…" Správně to mělo být, že "souhlasí s vydáním k trestnímu stíhání". To je samozřejmě něco jiného, jenže když je přání otcem myšlenky, je těžké ovládat se …

Je nutné dodat, že v době, kdy sněmovní komise zkoumá únik informací, měla média žádost o vydání Babiše a Faltýnka dřív než ji, silně kontrolovanou, mohli vidět zmínění politici. A všem to je, komise sem, komise tam, úplně jedno.

39 komentářů :

 1. A) samozřejmě, že jde o zcela účelovou kauzu
  B) samozřejmě, že to ta proradná velezrádná verbež, která si říká poslanci tzv tradičních stran bude zapírat, zapírat a zapírat a ohánět se kecy o ochraně svobod a demokracie, kteréžto v této zemi sami totálně zlikvidovali
  Výborně napsaný článek, palec nahoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jírovec se odkopal hned v úvodu: Nejde totiž o "nějaké" poslance, ale o vedení hnutí ANO, tedy jeho předsedu a místopředsedu. POVAŽTE!!! Kvůli takovým celebritám se přeci přepisují stanovy hnutí, ba i parlamentní zvyklosti. Jakže to napsal ten Orwel o rovnějších zvířatech? Všichni, co zde dáváte Jírovcovi palec nahoru, si ho (ten palec) vstrčte navzájem do rici (východní výraz, srozumitelný všem absolventům vojenské služby). sck

   Smazat
 2. ANO jsem zatím nikdy nevolil, ale já to snad tomu Babišovi letos hodím, protože ta hysterie ostatních rádoby nezašpiněných parlamentních "demokratů",zde naprosto brilantně popsaná autorem, by neměla skončit jen odstavením Babiše, usazením parlamentního bahna a znovuzavedením smrádku a teploučka zapařených poslaneckých lavic.
  Zajímá mě totiž který z mravokárných zmrdů se poté, co ANO vyhraje volby, otočí po větru jak korouhvička a bude hledat cesty ke spolupráci.:-)
  S pozdravem Demokracii Zdar
  jansta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jansta Mě se zdá že otočí ano a bude podporovat makrelu a po tomhle toužíte?

   Smazat
  2. 1. Napsal jsem snad
   2. Strany které jsou silně proti EU-Makrelovské
   zatím nemají u voličů mnoho šancí.
   3. U Babiše jsem zatím nezaznamenal ani silně pro ani proti makrelovský přístup, ale z jeho dosavadních vyjádření se mi zdá vykukuje jistá opatrnost ohledně přijímání migrantů podřizování se všemu co přichází z EU plánů na přijetí Eura .
   jansta

   Smazat
  3. jansta Za babiše mluví jeho lidé zlatuška krnáčová stropnický telička jourová atd. Jinak čtu více alternativních serverů a hodně lidí bude volit SPD nějaké průzkumy jsi můžou strčit někam. Pokud zůstaneme v eu tak nám jsem migranty natlačí. Teď máme možnost to změnit. A kdo hlasuje pro sankce proti vlastní zemi je vlastizrádce.

   Smazat
  4. SPD? nepoužitelní, ti lidé dopadnou stejně jako VV s Vitkem Bártou. Proč? Protože Tomio staví na populismu; zavření hranic nic neřeší, řešením je nastavení podmínek pro přistěhovalce, řekněme, aby se museli "trochu víc snažit" než ti opravdu pracující domáci, kterých asi není většina; takže v tom by mohl být problém...
   Pro zničení stávajících mafiánských struktur je třeba použít sílu, schopné lidi, co mají jak peníze, tak zkušenost v businessu, a to je právě pan Babiš a Faltýnek, kteří zřejmě ve vládě něco dělali, jelikož se stali dokonce i nepřáteli všech "poctivých podnikatelů", kterým nevadí ani jejich odvěcí nepřátelé, komunisté.
   Je celkem jedno, jestli jsou pro, nebo proti muslimští, protože od přistěhovalců reálné nebezpečí nehrozí; mnohem větším nebezpečím než teroristé, jsou sebevraždy, alkoholismus, dopravní nehody. Pokud jde o záchranu lidských životů, naše společnost paradoxně neřeší zásadní problémy, ale jen ty zástupné; jak by ne, bojem proti alkoholu voliče nezískáte, že jo?:-)))
   V každém případě, vyhraje-li ANO a p.Babiš bude premier, a bude pokračovat s EET, apod, může dojít k jeho fyzické likvidaci, čehož si musí být vědom. Je tady někdo, kdo by riskoval jen tak, pro nic, život? Určitě ne, život se obvykle neriskuje ani pro peníze, zato z přesvědčení, tedy v podstatě "víry", to není tak neobvyklé. V co vlastně věří AB?
   Co bude Vaším dalším cílem po úspěšném vyřešení financí, vytvoření celkem úspěšné- funkční firmy? Budete trávit čas na jachtě v Karibiku? Tohle asi není "případ Berlusconi", ten se rozhodně příliš nezajímal o funkční chod státu. Je možné hledat za činností AB ambice vytvořit funkční, ekonomicky silný stát? A vůbec, jak takový stát vytvořit, když nejsme velmoc, opírající se o armádu? Jednou, a možná i jedinou možností, je právě a jen vytvoření státu, který funguje podobně, jako firma; i firma může přerozdělovat, a úspěšná mnohem víc, než opakovaně krachující, kterou následně sanuje celá společnost, protože bez ní by možná přestala existovat. Ale samozřejmě, rozhodující bude, kdo dostane hlasy; jako skeptik myslím, že tato naše společnost, není schopná změny: většina nedělá správná rozhodnutí, ale žije dle "osvědčených zvyků", což je v podstatě normální.

   Smazat
  5. To vše je pravda. Problém vidím v tom co řekl už dávno AH !!! "Volby nevyhrává ten kdo získá nejvíce hlasů. Vyhrává ten kdo je počítá.

   Smazat
 3. Taky se přidávám ke kladnému hodnocení článku.Jsem zcela přesvěčen, že ani volby ten Augiášuv chlév zcela nevyčistí.Jedině, kdyby se voličum uráčilo příjít ve větším počtu než obvykle, a zcela se vypořádali ze stranami, které to zapřičiňují.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. lada Já věřím že lidé pudou k volbách nechtějí migranty a mají plné zuby eu.

   Smazat
  2. Taky chci věřit, že mají lidi rozum a nechtějí migranty a eu. Tak proč takový binec, když se mezi sebou perou zloději? Mezi těmi se nedá vybrat.

   Smazat
  3. 23:41 Protože havloidi vlastní média a naivně jsi myslí že lidé nebudou volit zloděje babiše. Ale charakterního kraďouska bělobrádka hermanna zadolárka fialu.

   Smazat
 4. Jirovec nepritel Ustavy

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlas s článkem, dokonce těch pochybností bylo ještě víc, než uvádí pan Jírovec. Dopustil se jen jedné nepřesnosti, když připisuje Dolejšovi nějaké překroucení výroku sněmovny. Faltýnek sice požadoval logicky správnou formulaci, že sněmovna "souhlasí s vydáním k trestnímu stíhání" ale Němcová jako předsedkyně imunitního výboru to odmítla s tím, že znění "Sněmovna souhlasí s trestním stíháním…" je dáno zákonem.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdybych už neměl vybráno, volil bych Babiše. Škoda že si hřeje na prsou hady jako je Tělíčka nebo Stropnický a jiné politické turisty a převlékače kabátů.

  OdpovědětSmazat
 7. Role komunistů je skutečně ostudná, zajímalo by mě, co je vede k tomu, že snad poprvé v dějinách se tak aktivně zapojují do nějaké problematické záležitosti. Vždycky si zachovávali odstup, ale teď do toho jdou po hlavě. Dnes ráno jsem viděl kousíček včerejšího přenosu ze sněmovny, mluvil Staňura a nadával několika poslancům, předsedak Filip a ani ho nenapadlo Staňuru umravnit, aby se neobracel rovnou na poslance.....známe to: prostřednictvím pana předsedajícícho..... Nic takového, nechal ho se vyřvat a ani nemukl. Ale to jenom tak k těm komunistům. Něco se tam děje a je to dost ošklivé. Ale co mě zajímá, odposlechy a jejich manipulace. Když se vynořily ty Sobotkovy, kde se vyjevuje, že ho úkoluje Merkelová, tak se nic vlastně nedělo. A co je pro tento stát důležitější? Babiš a jeho odkloněné peníze nebo to, že předseda vlády jedná v zájmu cizí mocnosti? Z čeho se udělala kauza a co se nechalo zapadnout? To je problém odposlechů. A Sobotka má ještě tolik drzosti, že to v případě Babiše rozmazává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že náčelník komančů má 33 ( pro gojim nejvyšší ) stupeň zasvěcení u těch zedníků, co nic nestavěj.

   Koloděj

   Smazat
  2. 11:09 Gojíme Kalousku, proč ne vlastním jménem, ty koloději.

   Smazat
 8. TAK VÍME, KOHO MÁME A KOHO NEMÁME VOLIT. BUDEME VOLIT ANO A SOUČASNĚ SI POHLÍDÁME, JAK BUDE PLNIT VOLEBNÍ PROGRAM, POKUD NĚJAKÝM OPĚT PODVODEM NOTORICKÝCH POLITICKÝCH KORYTÁŘŮ ZE ZABĚHNUTÝCH POLITICKÝCH PARTAJÍ NEBUDE ANO PŘES VOLEBNÍ VÍTĚZSTVÍ O VLÁDU PŘIPRAVENO. VÍME, ŽE JE TO BĚŽNÁ PRAXE LIDOVCŮ, SOC. DEM, TOP 09, ODS, KTEŘÍ DOVEDOU PO VOLBÁCH HBITĚ VYROBIT POLITICKÉ KARTELY PROTI TĚM, CO BY CHTĚLI DĚLAT TAKÉ NĚCO PRO OBČANY. PROSTĚ NEVOLTE POLITICKÉ PODSVĚTÍ!!!
  Už jen to, že se postavila sněmovna do role soudů + státních zástupců + policie, ukazuje pád politické kultury vládních partají a jejich zaprodanost kapitálu.

  OdpovědětSmazat
 9. Nějak nechápu - "všeci kradnú" - pan Babiš některé vyjmenoval.Jsou ti "všeci" i důchodci chudí jako kostelní myš? Ti si nenakradli. On nekradne, poctivě pilnou prací za čtvrtstoletí vybudoval impérium Agrofert. Nekradl, jen využíval možností při obcházení zákonů.To těm důchodcům njak nešlo udělat, proto jsou chudí. Etika je u miliardáře cizí slovo.Je mi úzko při pomyšlení, že takový člověk má být předsedou vlády.Jaká to bude vláda? Paragrafy jsou klikaté. Jeden soudce mi řekl "spravedlnost mi k soudu netahejte".Ano, žijeme v demokracii.Takže stejně neeticky se do něho pustila naše sněmovna a on se cítí ukřivděný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se cítí ukřivděný? Že to vykřikuje Zaorálek, tak je to pravda? A.Babiš se brání, jako by se bránil každý, kdo umí a je takovýmto způsobem vyřazován z volebního klání - nejde jen o něj, jde o celou stranu a její voliče.
   Možná si někdo myslí, že "spojenci" zatočí s Babišem, ale oni se snaží zatočit s námi - voliči. Zdeňka Radičová
   P.S. Etika není přímo uměrná bohatství - vždyť nám to ty strany ukazují již desítky let.

   Smazat
 10. Já budu volit ty co nic nemohou slíbit a taky nic splnit.
  A z toho mě hlava bolet nebude, jako vás blbouni nejapní co volí babiše, bohouše, fialu, kalouska, bílobradéhoholobrádka a všechny ty spasitelé lidstva, kapitalisty.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo - ten Babiš už je slavnej jako nějakej Karel IV. jen díky hnusné smečce odporných šmejdů, zlodějů, kteří se střídaj ve rvačkách o majetek státu od listopadu 1989 -kterej si co nakrade a naloupí. Loupežníci a vandalové non plus ultra, se dokážou semknout - poprvé a pokaždé když jde o jejich mzdy ( naplnění jejich koryt) a pak skáčou po krku každýmu, kdo by plnění jejich koryt zpomaloval, nebo se mu dokonce snažil zabránit. Politická břečka nemá mít vůbec žádný koryto, má sloužit lidu, a ne si z lidí dělat hadr pod svoje špinavý hnáty. Politika je služba lidu - a nemají tam co dělat hajzlové, kteří pro svoje pupky lid okrádají. Všichni pocházejí z komunistických hnízd - celá ta smečka lumpů, a v normálním státě, kde platěj zákony, už by to bylo někde v hladomorně na slámě s koulí na noze, nebo na konopným provazu. Za rozkradení a vydrancování majetku státu a za genocidu celé jedné generace bezpartijních lidí -polistopadová genocida byla zaměřena jen na bezpartijní, kdo byl komunistickej špindíra, ti všichni dostali příležitost u nového, ještě lepšího lizu, stačilo jen plivat na to,čemu 40 let sloužili, z čeho si rochnili a tyli. Ti z nich, kteří neplivali, nad těmi vyřkli ortel, že se nijak nesmějí podílet na vládě. A těmhle šmejdům národ věřil? Podobné představení předvádějí pravidelně, jen za hlavního aktéra a terč házení jejich hoven je pokaždé někdo jiný. A zkurvená a podplácená mediální mafie? Darmo mluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesedí mi to ,že pocházejí z komunistických hnízd.Oni seděli vedle těch hnízd a čekali"až to praskne".Když to prasklo byli nejblíže,proto za to můžou komunisti,že vzali do strany kdejakou veš.Ale na vládnutí jsou potřeba lidi-kádry-viz Babiš a jeho Zlatuška,Jourová,Stropnický atd.

   Smazat
  2. Je úplně jednou , jestli byl za totáče komunista nebo ne , všechny ty zlodějny umožnil až kapitalizmus !!!

   Smazat
 12. Jírovce celkem snáším, ale nechápu tu jeho bezvýhradnou zamilovanost do Babiše. Že miluje Babiše bych pochopil, protože na první pohled vypadá jako Jánošík, co bohatým bere a chudým dává. Jenže to ANO není jen Babiš. Ale o tom už pan Jírovec nepustí ani chlup.
  A to komentovámí liberálního ukomunisty Dolejše je podpásovka. A i kdyby, tak nevím z jakého důvodu by měli adorovat Babiše a hlavně ten jeho manšaft, v čele se Stropnickým. Pokud vím, tak komunisté v parlamentu nekamarádí vlastně s nikým. Oni s nimi také ne. Jsou pro ostatní jen "komunističtí zločinci", říkají pravicoví zločinci, lichváři, zloději a západní prostituti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:15

   Nečetl bych to jako zamilovanost.
   Spíše jde o alergii - jen není úplně jasné - alergii na co?

   Smazat
  2. 13:17 Třeba alergii na špinavosti, které proti Babišovi používají už od jeho vstupu do politiky. Začali s tím Kalouskovci a Fialovci. Sobotkovci a Bělobrádkovci se k ochotně přidali, až když jim kvůli jejich politice začalo téct do bot. Pozici komunistů správně okomentoval 13:15. Ti se Babiše nezastanou kvůli squadře, kterou za sebou táhne. I když jsou mezi nimi také slušní lidé, to nelze popřít.

   Smazat
 13. Problém je, že kdo se blíže seznámil se soudním procesem, ví, že pravda nemusí být hájena. Naopak pro tvrdé potrestání neviné oběti nemusí být ani důkazy, stačí, když se to někomu hodí do krámu.Ale pokud se začnete hájit a dokazovat, že jste nevinen, začnou vás zastrašovat svou mocí, že se budou mstít, pokud se budete hájit. Potom věřte, že pan Kramný je odsouzen spravedlivě na tolik let. Stejně tak věřte, že pan Babiš a Faltýnek někomu nevadí a policie to chce spravedlivě vyšetřovat.Kam se to naše společnost dostala a kam chce kráčet, v takovémto stavu? Budeme do nekonečna uhýbat před darebáky a ziskuchtivými psychopaty? Nebudu volit oana Babiše ale nevěřím, že nejde o komplot.

  OdpovědětSmazat
 14. Proč si neposlechnout třeba Pečinku?

  http://video.info.cz/strunc/babis-brutalne-zastrasoval-policii-mesice-pred-stihanim-moniku-do-kauzy-navezl-rika-pecinka-15554.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59 Pečínka z Reflexu je ten pravý. Onehdá se v ČT pohoršoval nad tím, jak je nebezpečné, když oligarcha (Babiš) vlastní média. Zřejmě pozapoměl, kdo vlastní Reflex a jak "objektivní" je jeho obsah. Před tím nevaroval, protože Reflex určitě publikuje ty "jedině správné" názory.

   Smazat
 15. ČR má tři strany, které se mohou dostat do parlamentu ANO, Okamuru a Zbytek. Zbytek, tam je jedno, koho volíte, to je jedna strana. Škoda Svobodných, kdybych věděl, že se dostanou do parlamentu, mají můj hlas.

  OdpovědětSmazat
 16. Babiš - Bureš si kupuje zastánce mezi lidmi, které jsem považoval za normální a morální - Lorencová, Michálek a teď Jírovec. Nevím co nebo kolik, ale co múže Jírovec, žijící v Kanadě vědět o pracovních podmínkách a hlavně platech v Burešových otrokárnách v Česku???
  Ať jde na měsíc na brigádu k lince do Vodňanské drůbeže. Při 8°C kuchat kuřata za 12500 hrubého!!! Jen za tohle by měli slovenského estébáka zavřít!

  OdpovědětSmazat
 17. Jiří Jírovec10. září 2017 10:22

  Pro 20:56

  Babiš si mě nekupuje. Můj článek je především o prasárně anonymních udání. Shrnul jsem v něm známá fakta, která naznačují, proč se ČSSD snaží Babiše a nově i Faltýnka zbavit. Ta by Vás měla zajímat.

  Českou situaci posuzuji zblízka, protože od roku 2014 žiji převážně v Praze.

  Babiš dělá jen to, co mu kapitalistický systém umožňuje. Kritizujte tedy podstatu! Kdyby bylo dost pracovních příležitostí a hodní zaměstnavatelé dobře platili, tak by u Babiše nikdo nepracoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On u něj třeba ve Vodňanské drůbeži už skoro žádný Čech nepracuje - kromě trestanců. Jinak Rumuni. Teď. Až přijde krize budou muset jít k němu. Nic jiného nebude. Samozřejmě jsou daleko lepší zaměstnavatelé. Ale všechny nepoberou! Například prodavačka v Lidlu při 35 hodinové týdenní pracovní době bere víc, než chemik u Bureše, který polyká jedy a karcinogeny a má noční směny.
   Bývalí řezníci z Kosteleckých uzenin jezdí pracovat do Rakouska. Jejich následníci už neberou až 50 tisíc měsíčně jako v dobách , kdy zaměstnanci byli akcionáři své firmy a než jim Bureš akcie ukradl (Vyloboval si zákon, podle kterého může vlastník 90% akcií zbytek nuceně vykoupit za cenu, kterou si určí. Majetek je prý nedotknutelný haha).
   No a třeba to anonymní udání. To když uvidím vraždu a budu se bát, že mě také sejmou, bude její anonymní oznámení také hnus???
   Nenapadlo vás, že se lidé Babiš - Bureše prostě bojí?? V nejhorším případě mohou dopadnout jako slovenský ministr Ducký, který neustále prohlašoval, že "dostane Amdreja do teplákov" . Nedostal. Skončil rozstřílený nájemným vrahem. Nemusel ho najmout Bureš, ale už ta souvislost nebojácných prohlášení a smrti lidi zastraší. Sám jsem pracoval v Burešově firmě a jako všichni jsem věděl o podvodech s dotacemi na likvidaci starých ekologických zátěží. (větších než Čapí hnízdo) Bál bych se i anonymně něco oznámit, protože i tak by si mne mohl najít. Stejně jako si najde toho anonyma, který upozornil na podvod s Čapím hnízdem. Nechtěl bych být v jeho kůži.
   Pane Jírovče!
   Hájíte jednoho z největších gaunerů v ČR. To neokecáte. A že mu to systém umožňuje ho neomlouvá. Systém umožňoval v USA vlastnit otroky, systém umožňoval v Německu beztrestně zabíjet židy. Systém umožňuje vlastníkům Lidlu dávat prodavačkám 15 tisíc. Lidé by se našli. Ale dává jim 22 tisíc.
   Pane Jírovče,
   Málokdy po listopadu jsem z někoho zažil takové rozčarování jako z vás. A už mi neodpovídejte. Ještě to víc zhoršujete...

   Smazat
 18. Asi jsem na to přišel. Jírovec není jen tak nějaký amatérský glosátor. On píše za prachy. Narazil jsem na internetu na jeho nabídku - kolik za stránku atd. V Britských listech ho neberou, byl pro ně málo proimigrantský a vůbec "proevropský" . Na 99.9% na jeho nabídku narazil i nějaký poskok z Agrofertu a ten poslal hlášku Burešovi (s podrobným popisem, včetně odkazu na Jírovcovu relativní popularitu mezi protisystémově naladěnými. Nabídnout minimálně o 100% víc než je Jírovcova taxa jistě nebyl problém. A tak se objevily Jírovcovy články velebící do nebe estébáka Bureše. ... Není jiné logické vysvětlení, proč inteligentní Jírovec najednou píše přihlouplé články, většinou opakující hesla z propagandistického oddělení Agrofertu. Nevím ale, jestli to Burešovi k něčemu bude. Jírovcův bývalý fanklub (já k němu patřil) , rozhodně neobdivuje slovenského mafiána a ani Jírovcem se nedá přesvědčit. A pro ty ostatní je to opakování všeho, co už jim koblihář sdělil prostřednictvím jiných poskoků.
  Takže pane Jírovec: jdu blejt...

  OdpovědětSmazat
 19. Jiří Jírovec10. září 2017 12:34

  10:31
  Až si vyčistíte hlavu a útroby, tak vězte, že i výdělečné servery nerady platí honoráře. Do Britských listů jsem psal zadarmo, protože to bylo před érou Dolejšího, Kartouse a Veselého. Ti ovšem nesmějí publikovat nikde jinde, zejména ne v Parlamentních listech.

  Něco jsem dostal za rozhovory pro PL, to byly peníze, které jsem obratem dal na Centrum Paraple.

  Je pravda, že jsem se nabídl ke koupi, už si ale nepamatuji kde a za kolik.
  Důvod byl ten, že jsem všude četl, kolik peněz proudí ke komentátorským prostitutům a napadlo mě trochu ulevit svému rozpočtu. Myslím, že jsem zmínil i ruble, protože nejsem rusofob a Putin prý je štědrý. Odezva ale byla nulová.

  Peníze nepotřebuji pro sebe. Věc se totiž má tak, že poměrně značnou částkou dotuji český sociální systém. Vedle Paraple přispívám i dvěma potřebným lidem.

  Babiše, ani jeho poskoky neznám. Možná si přečtou Vaše hodnocení a přijdou s pořádnou nabídkou. Kdo ví...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, co píše Jiří Jírovec mohu potvrdit. V době, kdy byla ukrajinská krize, vedli jsme (jak čtenáři tak i autoři) s redaktory BL diskuze, které je měly přesvědčit, aby psali objektivně. V té době řada autorů od BL odešla, protože jejich názory nebyly zveřejňovány. S JJ jsem se seznámila později a z osobního rozhovoru vím, že některé potřebné podporuje - bylo pro něj velkým překvapením, že třeba vysokoškolák po odchodu do důchodu najednou nemá na zaplacení nájmu. Sám žije velmi skromně.
   Ti, kdo jej tady napadají, asi nemají životní zkušenost - člověk, který takto exaktně uvažuje, nebývá na prodej. Možná by to lépe vysvětlil Ivan David.
   Zdeńka Radičová

   Smazat
 20. Jiří Jírovec10. září 2017 15:18

  11:03

  Píšete, že si Babiš vyloboval jakýsi zákon. Budu naivní, ale přece máme 200 poslanců a z nich má ANO zhruba čtvrtinu. Když někdo vlastní nadpoloviční část akcií, má danou společnost pod kontrolou. Tak přece zdůvodňoval Sobotka, proč vláda nemohla cokoli udělat v případě bytů OKD. Jestli Babiš vyloboval něco ve svůj prospěch, muselo to jít přes vládu, Sněmovnu, Senát a presidenta.

  Napadá mě jeden důvod, kdy by vykoupení zbytku akcií dávalo smysl. Vzpomeňte na Lety. Většina akcionářů schválila prodej vepřína vládě, ale zbytek do toho vstoupil soudní žalobou. Možná to prodej nakonec zlikviduje (možná k potěšení současné vlády).

  Nekomentoval jsem Čapí hnízdo. Někde jinde jsem se pozastavil nad tím, že media nemají vlastní analýzu toho, jak to bylo. Tedy právní názor na to, jestli existuje postup, který by nebyl v rozporu se zákonem. Nevím o něm.

  Jsem přesvědčen, že z principu nelze zákon zneužít. Týmy právníků vždy hledají mezery (loopholes), které určité věci umožňují. Některé z nich tam nechají zákonodárci úmyslně.

  V případě ČH se zdá, že právní experti policie mají problém opačný, protože nemohou najít v čem mohl být zákon porušen. Rok a půl se vyšetřuje jednoduchá situaci, kdy se odštípne jedna společnost, změní se její jméno i majitele, jsou předány akcie (v té době legálně anonymní) a tato společnost velikostí i dobou trvání dosáhnou splní podmínky EU.

  Tohle česká media nekomentují. Nevím, jestli existuje článek, podobný tomu mému, který by se zabýval otázkou "cui bono".

  Jestli se někomu zdá, že je můj souhrn událostí nepravdivý, ať napíše v čem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.