Reklama

.

.

středa 6. září 2017

Srovnej dvě válečná tažení!

Jar. Loudil
6. 9. 2017
30.září tomu jsou dva roky, co se na pozvání legální syrské vlády prezidenta Asada, zapojily do bojů syrské války bojové jednotky RF. Ti, co Putinovi nepřejí ihned vyrukovali s tvrzením, že to bude pro Rusko "druhý Afganistán", že už z bojů nevycouvají, že je čekají těžké ztráty, ...atd. atd. Je třeba také připomenout, že Putin rozhodl o pomoci syrské vládě v době poklesu ceny ropy na třetinu a v době ekonomických sankcí Západu. O to to byl úkol těžší.


Uběhly dva roky a tedy je možné hodnotit dnešní skutečnost.

Srovnejme Putinovu akci s akcí mezinárodního válečného zločince G.W.Bushe proti Iráku z roku 2003. Bush přepadl Irák v noci jako kdysi Hitler Polsko a také pod vylhanými důvody /Hitler lhal roku 1939 o přepadení rozhlasového vysílače v Gliwici ,Bush roku 2003 o existenci ZHN v Iráku/. Bush poslal do Iráku přes 100 000 invazních okupačních žoldnéřů , kteří v Iráku vyvolali hlubokou a vleklou občanskou válku , které dosud padlo za obět 500 000 civilistů. V Iráku pokapalo 4.450 žoldáků USA a spolu s dalšími podržtašky USA z NATO celkem na 5000 mrtvých okupnatů. Výsledek ?? Kupy mrtvol, chaos občanské války , neorganizovanost, vznik Islámského státu. To všechno během roků 2003-14.

A nyní Sýrie a Putin. Za dva roky. Bylo nutné bojovat na jedné frontě proti IS a na druhé frontě proti Páté koloně USA a NATO v Sýrii, tedy proti tzv. "Umírněné opozici. Všichni víme, kdo je to ona - "Umírněná opozice". Jak tedy dopadl Putin za 2 roky ??

1. 30.září 2015 ovládala syrská vláda jen 19 000 km čtverečních území Sýrie, ke 22.srpnu 2017 ovšem už 74 200 kilometrů. Od té doby došlo k dalšímu výraznému zisku území. Během dvou let má tak vláda pod kontrolou 4 krát větší území.

2. Ruské ztráty vojáků jsou v řádu několika desítek.

3. Postup syrské armády během srpna a září 2017 proti IS stále zrychluje a zdá se, že Putin chce ke dvouletému výročí začátku bojů IS v Sýrii zcela vymazat z mapy. Zbývá mu necelý měsíc, možná to i vyjde.

Během dvou roků a se ztrátou několika desítek vlastních vojáků Putin znovu ovládl Sýrii.

P.S. Zbývá než Rusku pogratulovat k další brilantní a dobře promyšlené vojenské akci. Zničení IS přitom zvýší i naši vlastní bezpečnost v Evropě.

Odkazy : Největší atomová ponorka světa Dmitrij Donskoj , vybavená 20 ks mezikontinetálních střel Bulava a největší válečné plavidlo světa /bez započtení letadlových lodí/ - atomový raketový křižník Petr Veliký, připlouvají Baltským mořem na námořní přehlídku do Petrohradu.
https://www.youtube.com/watch?v=dRNGp-1fkUA
https://www.youtube.com/watch?v=IQ4pUxGQ--o
https://www.youtube.com/watch?v=Y3pJlk_V2J4

14 komentářů :

 1. Zase Loudi
  Ale ze Evropsky soud vyhodil Madarskou zalobu na povinne kvoty migrantu to nevite
  Uz jdou
  Vymazte Honolulu, ten vas soustavne varoval

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu soustavně urážel čtenáře a exhiboval. Dobře, že byl a bude mazán. MM

   Vymazat
  2. 10:25 Už jdou naštěstí jsou za měsíc volby.

   Vymazat
  3. 10:42 cenzura je moralni blato, s cesko na ni stoji, holt cesi strkaji hlavy do pisku
   Honolulu je nepohodlny
   Jini urazeji vic, ale ti urazeji dle havlistu a tak je Dvorak sanuje
   Cenzura horsi nez za komunistu

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Clanek je tendenci, cenzor by ho mel vymaznout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem je tendenční? Jaká je to tendence? Proč píšeš hlouposti?

   Vymazat
  2. Hlouposti pises ty
   Cenzor maze dle ideologie, havlistickoceske
   A mnohem horsi urazky duchodcu, emigrantu a Americanu nejen nemaze ale i podporuje

   Vymazat
  3. 13,53
   Ty seš neskutečnej debil množící se .....bujením!!!!!
   Ať ti nějakej posel z eurohovnot napíše nějaký nový pitomosti ty havlobanderovskej negramote!!!!!!

   Vymazat
 4. Ano, Rusko spolu s dalšími z Asadovy koalice v Sýrii skutečně (a docela efektivně) bojuje za územní integritu té země, za legitimní vládu a proti všem odnožím tamního fanatismu.
  A (zejména!) také proti nájemním zmetkům, kteří byli "napěstováni", financováni a vyzbrojeni USA a jejich tamními vazaly (vesměs region. despociemi), aby Asadův režim svrhli a ze Sýrie vytvořili loutkový proamerický stát (tedy i proizraelský).
  Koridor pro trubky tažené ze Saúdské Arábie a Kataru. A nástupiště k dalšímu postupu proti Íránu a libanonskému Hizballáhu.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano přátelé,věci jdou správným směrem,alespoň některé...Ale je s podivem kolik idiotů stále žere těm grázlům to,co dělají se světem...I ti hubení jemenští "sandálníci" vždy,když upytlačí nějakou tu saudskou plechovou obludu dodanou z USA, neprovolávají hanbu Saudům,ale přejí smrt Izraeli a USA..ti v tom na rozdíl od většiny našich občanů mají jasno...

  OdpovědětVymazat
 6. Vše je jasné Sýrie+Rusko vyhrají a podporovatelé terorismu usa a spol prohrají.

  OdpovědětVymazat
 7. A zrovna dnes nás masíruje ČT jakousi zprávou OSN, že syrská armáda použila nejméně 20x bojový plyn. Co to znamená, všichni víme! Fašistický Západ se chystá k dalšímu ataku vůči Asadovi.

  OdpovědětVymazat