Reklama

.

.

pondělí 4. září 2017

Štěpán Kotrba: Kapitalista se nadhodnoty nevzdá. Je třeba mu ji vzít státem, nebo vidlemi. Odmítám sanovat průsery Merkelové, nechci euro. Ale pozor, toto nám hrozí od Sorose

ROZHOVOR
4. 9. 2017   ParlamentníListy

Zásluhu na tom, že do Česka migranti nechtějí, má pár lidí z vnitra a tajných služeb. ParlamentnímListům.cz to řekl politický a mediální analytik Štěpán Kotrba s tím, že pravda jednou vyjde najevo. Štěstí prý máme i v tom, že české soudy na názory sluníčkářů kašlou. Pokud jde o možné Babišovo trestní stíhání, upozorňuje Kotrba na zajímavou souvislost s evropským úřadem OLAF a tím, co už v roce 2013 věděl Sobotka, a nic neudělal.


Evropou nedávno opět otřásly teroristické útoky, tentokrát v Barceloně, kde se paradoxně v minulých měsících konaly demonstrace za přijetí uprchlíků. Na Deníku Referendum vyšel vzápětí komentář, podle něhož teroristé útočí v místech, kde je k uprchlíkům vstřícný přístup, ne tam, kde je odmítají. A právě proto si tento humanismus musíme ponechat a vzdorovat teroristům tím, že uprchlíky budeme dále přijímat. Je to rozumný postoj? Co k tomu říci?

Vy čtete Bohnický zpravodaj? Já už dávno ne. Ne, teď vážně. Odmítat zjevné bezpečnostní a zdravotní riziko není xenofobie, ale racionální předvídavost. To za prvé. Za druhé je zásluhou několika málo kreativních a předvídavých pracovníků Ministerstva vnitra a tajné služby, že do Česka nikdo z uprchlíků nechce. Podrobnosti jednou vyjdou najevo…

Kdysi dávno byly v Česku takové demonstrativně spektakulární preventivní zásahy policie a tajných služeb, že si o nich s respektem dodnes vyprávějí v moskevském podsvětí. Pamatujete si na zásah U Holubů či akci na mošnovském letišti? Od té doby už nejsou potřeba. Od té doby vím, že bezpečnostní riz(přesněji bosenských muslimů, islamizovaných Srbů - pozn.red.NR)iko se nejlépe eliminuje v zárodku, v době kdy rizikem ještě není.

Nechtěl bych ale jako někteří protiislámští fanatici konvičkovského střihu ztotožňovat náboženství s rizikem. Máme tady v Praze už dlouho minimálně tisícovku albánských a chorvatských muslimů (přesněji bosenských muslimů čili ve středověku islamizovaných Srbů - pozn.red.NR) stovky muslimů z Iráku a různých postsovětských republik, a bezpečnostním rizikem nejsou. Pokud kdy byli, někdo jim jejich jazykem vysvětlil, že v Česku se dobře žije, jen když své náboženské přesvědčení nechají před hranicemi. Ti, kteří to nepochopili, skončili se zlomenými žebry a natrženými ledvinami v nemocnici, a pokud to přežili, byli poté vyhoštěni. Co se jim následně stalo, když byli například odexpedováni do Moskvy do péče jejich trestních orgánů, si dovedete představit. Ti zbylí pochopili. Mimochodem, česká policie a české soudy většinou ke vzteku různých sluníčkářských neziskovek kašlaly na to, jestli to byli ubozí běženci před zvůlí tamních vlád, američtí agenti rozesírači na dovolené, předsunuté jednotky solncevské mafie na průzkumu či jaké krycí historky měli.

Premiér Bohuslav Sobotka dle informací médií chce ještě v samém závěru svého mandátu přimknout Česko blíže k EU. Konkrétně zajistit naše volné přičlenění k eurozóně, čímž dáme najevo, že stojíme o euro. Je to správný krok ve světle úvah o tom, zda máme být součástí „tvrdého jádra EU“? Robert Fico sdělil, že životním prostorem Slovenska je EU a chce být v tvrdém jádru, i třeba na úkor spolupráce s Visegrádem…

No, lepší být v piči než v prdeli. Hmm, berte to jako nepovedený pokus o hospodský humor. Jinak se to brát nedá, i když být v centru dění není nikdy k zahození. Což si začala uvědomovat i pobrexitová Británie. Víte, kdybychom měli v Bruselu racionálněji jednající politiky, tak jsem taky pro eurozónu. Ale sanace krize, vzniklé řeckou pravicovou vládou, z kapes Evropanů do kapes nenažraných německých bank prostřednictvím bruselských byrokratů mě naučila, že spoluodpovědnost bychom měli mít pouze za průsery, které jsme spoluzpůsobili.

Pokud Brusel hodlá sanovat špatná rozhodnutí českých politiků z kapes francouzských a německých daňových poplatníků, tak bych se za euro přimlouval. Ale to se nejspíš nestane. V opačném případě ne. Nechci sanovat Merkelové kotrmelce. I s rizikem, že útok na korunu s úspěchem provede i nějaký spekulant typu Sorose. Na druhou stranu… Chcete, abyste si nakonec kupoval euro za osmdesát českých korun? Je to reálná možnost v dnešní spekulacemi přesycené globální ekonomice… Rusové by po dohodě Saudů s Obamou mohli vyprávět. Měny už nejsou kryté „zlatom a dalšími aktívami Štátnej banky československej“, jak to bylo kdysi napsáno na stokoruně. Součástí „tvrdého jádra EU“ nebudeme tak jako tak, takže dnes fakt nevím. Ale mám pocit, že mi tu Evropu, do které jsem vstupoval, tu sociální Evropu, ukradli. A že je na její periferii svobodněji. Ale možná se mýlím.


Podnikatel, který neumí dobře zaplatit své zaměstnance a který se hroutí ze zvýšení minimální mzdy, je darebák a neměl by podnikat, řekl Lubomír Zaorálek.

… a má pravdu. Poprvé od doby, co ho znám, se přihlásil k odkazu krajana Vladimíra Vaška, známého jako Petr Bezruč. Chléb s uhlím beru si do práce, z roboty jdu na robotu… Při Dunaji strmí paláce, z krve mé a mého potu. Sto roků v kopalně mlčel jsem, kdo mi těch sto roků vrátí? Když jsem jim pohrozil kladivem, kdekdo začal se smáti… Hlubokých páni vy dolů, přijde den, zúčtujem spolu. Podnikání je společensky přínosem, tvoří-li nadhodnotu. Ne, okrádá-li se státní kasa o daně.

Jiní socialisté a odboráři říkají, že když máme nevídaný hospodářský růst, musí se zvýšit zaměstnancům platy, protože „kdy jindy už“. Je to správný přístup k věci?

Jak se to vezme. Jako zaměstnavatel otrokář si myslíte, že vydělat musíte vždy. A když, tak si přivezete ukrajinské gastarbeitery. Jako táta od dvou dětí s manželkou na mateřské se nechcete stydět, když přinesete domů výplatu. To jsou dvě stránky jedné mince. Nerovného stavu, ve kterém je společnost na straně slabšího a více ohroženého. Zúčtujem spolu…

Kapitalista se ani části vytvořené nadhodnoty ve prospěch dělníků dobrovolně nevzdá. Nutné je mu ji vzít. Státním zásahem, nebo s vidlemi v ruce. To víme už od hladových bouří přesně před sto lety. Tehdy, ještě v zahnívajícím „žaláři národů“ c. a k. monarchie, nechala police a vojenské jednotky střílet do dělníků a dělnic z prostějovské Wikovky. Zemřelo 23 lidí a dalších 80 bylo zraněno. Kromě Prostějova se demonstrovalo v Praze, Brně, Ostravě a na mnoha jiných místech. Za sociální práva. Za vyšší mzdy. A v demokratickém Československu s tatíčkem Masarykem v čele se policie nechovala jinak. Kdesi jsem se dočetl docela vypovídající čísla: 1920 – 17 zastřelených + 7 těžce zraněných, 1921 – 4 zastřelení, 1922 – 2 zastřelení, 1924 – 4 zastřelení, 1925 – 4 zastřelení, 1928 – 1 zastřelený, 1930 – 5 těžce postřelených dětí, 1931 – 15 zastřelených vč. žen a dětí + 34 zraněných, 1932 – 4 zastřelení + 18 zraněných, 1933 – 30 zastřelených + 101 zraněných.

Duchcovský masakr a frývaldovská stávka je jen několik málo událostí, které známe dodnes. A to jen proto, že tehdejší levicoví umělci či kritici jako F. X. Šalda sepsali výzvu Nelze mlčet a levicoví poslanci parlamentu viděli během sněmovních promluv tehdejší kapitalismus jako zločinný a státní moc jako zavrženíhodnou. Přečtěte si tehdejší parlamentní stenozáznamy. Pro žáky základních škol by měly být povinné. Postup četníků v Duchově byl uznán tehdejším vojenským soudem za správný a v dané situaci za jediný možný. Fakt je střelba do vlastních občanů jedině možná? Nebo si přečtěte 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida od Vítězslava Nezvala z roku 1936. Součást zlatého fondu české poezie, dnes v antikvariátu.

To je obecně platná teorie revoluce. Rozevírají-li se nůžky mezi zisky a platy, je načase obnovit rovnováhu v kupní síle zaměstnance na společensky přijatelnou úroveň. Na tom je dnes celospolečenská shoda, nechceme-li opakovat selhání systému z počátků 20. století a střílet do hladových. Otrokáři si holt nekoupí nové BMW nebo zkrachují, nicméně společnost neutrpí. Naopak. Či vám připadá normální, že někdo bere za poctivou práci na hodinu 100 korun hrubého a méně? Kolik by to muselo být, abyste se morálně rozhořčil a označil to za nemravnost?

Nastal rozruch kolem policejní žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Padají výzvy k jeho odstoupení z voleb, Babiš se cítí jako v 50. letech, političtí vězni proti tomu protestují, ANO zpochybňuje vyšetřujícího policistu a internet se baví tím, že Babiš půjde „do tepláků“. Co o tom všem soudíte vy? Jak vnímáte to, jak zprávu přijal Babiš i ostatní?

Od předvolební nabubřelé rétoriky bych se odklonil k faktům: žádost, kterou anonym poslal na bruselský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), nebude vyřízena včas, aby mohli tuto deset let starou dotaci použít Babišovi političtí protivníci jako „korupční“ argument při volbách. OLAF očekává, že své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo „uzavře do konce roku“, uvedl totiž v květnu šéf úřadu Giovanni Kessler. A pak už jen významně mlčel. Takže tváří v tvář srovnání preferencí ANO a ČSSD na tuto kampaň musela nastoupit česká policie, která je daleko „pružnější“, takže zpoždění evropských vyšetřovatelů určitě dožene. Je to ta samá policie, která prověřovala Jourovou, která mlčela k diletantské zprávě plukovníka Kubiceho. Je smutné, když o podobě české politiky rozhodují ze zákulisí tajné služby a policajti v roli politických aktivistů.

Porušil dle vás Babiš zákon čerpáním dotace na Čapí hnízdo? Je načasování žádosti „účelovka“ Chovancovy policie? Hne se ve voličích ANO svědomí a zváží svou volbu, jak předpokládá Miroslava Němcová? Anebo je pravda taková, že Babišovi voliči svůj „idol“ tak zbožňují, že mu přiřknou roli mučedníka a ještě více si ho oblíbí?

Pokud nejsou voliči hloupí, tak jim dojde, že takto slušná policie nepracuje. Doteď čekala na OLAF. Ten se dodnes neozval. Není vám to podezřelé? Babiše vyšetřuje OLAF už od roku 2015, kvůli anonymnímu udání. A od roku 2015 mají stále jen podezření. Nic víc. Dnes je začátek podzimu 2017. Předsedkyně Výboru rozpočtové kontroly Evropského parlamentu, členka CDU Ingeborg Grässle Českou republiku a její politiky varovala již v březnu 2013. Hovořila o tom i veřejně. A nic.

Ovšem připomeňme si, díky komu se Sobotka stal na podzim 2013 předsedou vlády: Proti Rusnokově vládě tehdy aktivně hlasovalo pouze 98 poslanců, pád vlády a vypsání předčasných voleb se neobešlo bez Kalouskem následně dodaných 42 hlasů poslanců TOP 09 a Starostů. 7. srpna se pak sešli zástupci ČSSD a TOP 09 ohledně podání společného návrhu k rozpuštění Poslanecké sněmovny. Sobotka a Kalousek.

Ve volbách získala ČSSD 20,45 % hlasů a 50 mandátů. Ministrem vnitra se stal sociální demokrat, sociální demokrat se stal i premiérem. Ten zlý Babiš se stal ministrem financí a místopředsedou vlády. Už tehdy Sobotka věděl o ministrově konfliktu podnikatelských zájmů – minimálně od křesťanské demokratky Grässle. Zůstal nečinný. Babiše potřeboval. Policie zůstala nečinná. Až do předvolební kampaně 2017.

Ostatně, hovoří se o tom delší dobu, nyní je to jen zvýrazněno: Kolem Babiše je mnoho stínů a pochybností…

Kecy. Jmenujte mi je. Konkrétně. Co je stín? A co je pochybnost?

…ale lidé ho stejně mají rádi, protože si o tzv. tradičních politicích nemyslí nic dobrého.

Já také ne. Až na mizivé výjimky. Ale u mě je to dlouholetá znalost.

Je to chyba zavedených politiků, hloupých českých občanů, nebo je to Babišovým marketingem?

Promiňte, ale vina je to všech politických stran, jejichž politici spojili lobbing za podnikatelské zájmy své a svých přátel s mandátem. Za provizi politickou či finanční, ono se to dá stěží odlišit. A řekněte mi, kdo to nedělá? Komunisté prodávají lokomotivy do Vietnamu, sociální demokraté vozí kakao z Ghany, pravicoví politici pomáhají Rusku v jaderném a plynovém byznysu s Evropou, čínské mise nyní podnikají všichni… A vy mi tady chcete vyprávět o morálce? Babiš se chová logicky jako politik a choval se logicky i jako podnikatel. Co není výslovně zakázáno, je povoleno. To je princip soukromého práva. On postavil svůj politický marketing na zjevných politických zlodějinách na pravici i na levici. Zde našel shodu s miliony lidí, kteří od začátku jeho kariéry věděli, že ty miliardy nejde za pětadvacet let vydělat poctivou prací. Přesto mu od počátku fandili, protože hovořil o tom, co je samotné žralo, a říkal to jazykem jim srozumitelným. Jako jediný. Kdyby byli všichni politici poctiví a jejich vyslanci po Babišovi nechtěli astronomické úplatky, myslím, že by do politiky ani býval nešel. A účelově přijatý zákon o tom, že politik nesmí podnikat, je nesmyslný. Bezzubý. Hloupý. Snad dokonce i protiústavní.

Babiš vykládá, jak chce stavět silnice a železnice, zvedat důchody a platy učitelům, vybírat daně, šetřit peníze státu…

To může udělat jen, když zabrání odlivu dividend z investovaného kapitálu do zahraničí před zdaněním. To je bonus nad rámec rozpočtu. Ošem je to klíčový problém, svázaný s mnoha mezinárodními dohodami a ztížený o tolerování daňových rájů. Jsme ve WTO, ruce máme svázané i jako členská země EU. S mnoha daňovými ráji máme diplomatické styky a bilaterální smlouvy.

Co když se lidem už zajídá slyšet o pravici, levici, konzervatismu, socialismu, liberalismu, demokratických disidentech v Rusku a v Číně, o sametové revoluci – a zkrátka jen chtějí řešit takovéto konkrétní, řeklo by se přízemní, věci?

No taáák… Spor pravice s levicí o míru přerozdělování veřejných statků skončil s pádem vlád ODS a kauzou Nečasovy manželky. Odchod Topolánka, Nečase, Tlustého, Kalouska, Julínka, Hegera či Dobeše. To bylo historické vyrovnání s pažravou a nenažranou pravicí. Od té doby nikdo soudný nepochybuje, že k sociálnímu smíru a Evropě patří péče o veřejné statky a služby.

Otázka konzervatismu či liberalismu není otázka pravolevá. Konzervativce najdete i na levici, i na pravici. Na levici k nim můžete počítat i mne. Dlouhodobě. Na pravici jste to byl vy ještě před několika lety. Liberálem byl a je například i Miloš Zeman. Alespoň v ekonomice. V politice byl a je konzervativec čerpající z Churchilla. On nechal zprivatizovat do zahraničních rukou český bankovní systém ve snaze ho ozdravit. Ekonomický liberalismus praví, že soukromé subjekty v ekonomickém prostředí konají zejména ve vlastním zájmu, což prý v konkurenčním prostředí vede k nejlepšímu výsledku. On nebudoval národní stát, on integroval – třebas i proti názorům většiny své vlastní partaje – Česko do NATO i EU. Oproti tomu Klaus byl v ekonomice konzervativcem, i když s liberální rétorikou. Udržoval bankovní socialismus až k hořkému konci. Chtěl národní podnikatelskou elitu, kterou ovšem vytvářel, aniž měla peníze. Takže to byl pokus vytvořit národní kapitalismus bez kapitálu na skrytě státní úvěr.

Popperovský liberalismus otevřené společnosti hájí dnes kde kdo. Od naivních vítačů uprchlíků po tvrdé zastánce finančního globalismu. .... .... ....(celý text rozhovoru zde)

65 komentářů :

 1. "Podnikatel, který neumí dobře zaplatit své zaměstnance a který se hroutí ze zvýšení minimální mzdy, je darebák a neměl by podnikat, řekl Lubomír Zaorálek.

  … a má pravdu. "

  Pan Zaorálek, pan Kotrba, ale i jiní, neví o čem mluví, protože nikdy na vlastní kůži nezažili, co to ve skutečnosti znamená podnikat a mít zaměstnance.
  Naprostá většina z těch, které nazývají "darebákem", se denně potýká s byrokracií a neschopností mnohých státních úředníků, jejich "zájmy", neplacením za objednanou a řádně odevzdanou práci, a to i ze strany státu, nedostatkem zakázek a odborně zdatných zaměstnanců, nesmyslnými zákony a předpisy, atd.,atd.
  Je otázkou, kdo je u nás ve skutečnosti, tím "darebákem" ... ?!
  Ludvík Smýkal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vše vyjmenované nemá přece s mzdou zaměstnance nic společného!

   Vymazat
  2. 19:36 "Bohužel" má, když např. nedostanete 3 měsíce za řádně odebranou práci od státu zaplaceno, těžko můžete zaměstnanci vyplatit mzdu, odvést daně, zdravotní a sociální pojištění, zaplatit nájem, energie, akontaci vybavení, atd.
   A to je jen část "problémů" s kterými se většina podnikatelů musí potýkat ...
   L.S.

   Vymazat
  3. Ale to je chyba podnikatele, že obchoduje z neseriózními odběrateli, kteří mu nezaplatili, a že nemá rezervy, aby to období překlenul, než vymlátí dluh. Taky se v podobných situacích pánům podnikatelům jako bumerang vrací snaha podvádět se systémem ISO, managementem rizik, apod. Kdyby to brali vážně a nejako byrokracii, tak měli lépe zavedené procesy a stabilnější firmu.

   Vymazat
  4. A já myslel, že vymlátit dluh se praktikovalo pouze v divokých 90. letech. Tak vidíte 19:52 bude asi na únosy svých věřitelů a podnikání příliš útlocitný a úžernická mlátička 20:49 se přizpůsobila podnikatelskému prostředí divokého východu a považuje to za jeho ISO chybu.

   Vymazat
  5. Zapecnicky dreg co v cesku uvaz se pere mezi sebou

   Vymazat
  6. 19:52 Podnikatelé versus podnikatelé. Co s tím má společného dělník ?
   Chtěli jste kapitalismus, tak se starejte hošani.

   Vymazat
  7. 22:29 Problém je, že u nás žádný "kapitalismus" není. U nás je "bordel" !
   Kdyby jste si pozorně přečetl příspěvek v 19:52, tak víte, že dotyčnému neplatil stát ...

   Vymazat
  8. 19:52 Podnikatel má určitě velké starosti, když zisk utratí na svůj blahobyt místo vytvoření patřičné rezervy. Ale zaměstnanec má nemenší starosti, jak uhradit vše potřebné. Jen je na rozdíl od podnikale obrán o část jím vytvořené nadhodnoty. Žádný podnikatel nepodniká pro blaho svých zaměstnanců, tak se tu netvařte jako ublížený dobroděj. Jak je pravdivě uvedeno v článku: "Kapitalista se nadhodnoty nevzdá. Je třeba mu ji vzít státem, nebo vidlemi". Výmluv si najdete tisíce, ale dobrovolně nepřidáte zaměstnancům ani korunu.

   Vymazat
 2. T.j. velmi zajimava informace, ze policajti v Cesku a "tajne" sluzby mlati terroristy Islamce a deportuji do Ruska.
  Pani policajti, sklanim se v obdivu nad prudkym vzestupem vaseho I.Q. ! (Samozrejme si uvedomuji, ze je to i moje osvetova prace, protoze jsem psal o Africe mnohokrat.)

  PAMATUJTE ! Oni nerozumi nicemu jinemu nez nasili a kdyz se techto barbaru a vrahu dokazete zbavit, tak nejen, ze chranite vasi republiku a existenci, ale i vase zeny, babicky, deti atd.
  (Znam Afriku velmi dobre . Prozil jsem tam cele mladi.)

  Uvedena cinnost na ochranu vasi zeme je daleko hodnotnejsi nez zasahovat do voleb. Babis to stejne vyhra ! Snahy jeho nepratel jsou marne, nemaji co nabidnout a Cesi na to uz prisli !

  -------------------------------------------------------

  Strileni do zamestnancu v prumyslu o kterem autor Kotrba pise je ranny predatorsky neregulovany Kapitalismus ! Kapitalismus musi byt regulovany zakony nejen na ochranu majitelu prumyslu, ale i na ochranu pracovniku - nebot Bible kapitalismu rika, ze nejvetsi hodnata kapitalisty je produktivni pracovnik.
  nick HONOLULU - KEEN OBSERVER.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlas!!!

   Vymazat
  2. Nejuzasnejsi co Trump dokazal je ze ilegalove zalezli a boji se na ulici i otevrit dvere. Jen tak dal a pritlacit, zcela zrusit jakekoliv utociste pro ilegaly, krome Philadelfie, tam vyhostit ilegaly a predat mesto kralovne

   Vymazat
 3. 19:09... Pane Smykal, nevim jak je to v Cesku, ale zde v Americe je Kapitalismus, ktery pozaduje od zamestance byt prinosem pro firmu a pro managera zajistit zamestnanci hodnotny zivot.

  Nezaplacena prace je zlodejna a ti, co se k ni propujci riskuji zivot.

  Prozil jsem nekolik druhu Kapitalismu a osobne ho mam radej nez to, co jsem zazil pred utekem z CSSR.

  Kapitalismus t.j. Cadillac v garazi a Socialismus je Trabant v opravne.
  Kapitalismus t.j. kafe Kona a ananasovy dort na Waikiki a Socialismus t.j. termoska s cigorkou a rohlik s marmeladou, ale jen kdyz maji rohliky.

  Ja si vsechno pamatuji ! Moje pamet je zazracna !
  nick HONOLULU - pametnik !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:41 Zásady, které jste uvedl v první větě , byly vždy i mým krédem.
   Bohužel, realita mne "přesvědčila", že pro mnohé objednavatele a státní úředníky je řádně fungující firma spíše "přítěží" ...
   L.S.

   Vymazat
  2. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 20:05

   Na Vás americké důchodce by platil poslanec a ministr financí za ANO, který voličům tohoto hnutí přislíbil místo důchodu sekání trávy Arabům a Cikánům, jak už to ostatně funguje před jejich domy v Teplicích a Chánově.

   Vymazat
  3. 20:05 zavidis Americanum
   Jen si nech cesky bordel, cesko je dobre tak leda k smichu

   Vymazat
  4. LULU. ČSSR nebyla amerika. Měli jsme korunu která byla jen naše. Amíci petrodolar, který drží jen tou naftou, kradenou po celém světě, ždímané polokolonie v jižní Americe, Africe, Asií ...
   My jsme tady měli válku, amíci ji doma nepoznali. Rus který nás zachránil před vyhubením byl po válce na kolenou. Amíci na ni jen vydělali.
   Takže milášku, strč si své moudra do své huby, co máš místo řiti.

   Vymazat
 4. Jak to, ze mi dnes NENADAVATE Hurvinci ?
  To jste dnes nejaci nemocni, nebo se jeste neprobudili z alkoholickeho opojeni ?
  Musim vas rozcilit !

  Kdyz jsem zil v CSSR, tak jsem nemohl mit kolo. Nemel jsem na ne.
  Kdyz jsem zacal pracovat v JAR, tak prvni auto jsem dostal zdarma pro praci v bushi !
  Jmenovalo se DATSUN PICK-UP 1968. - Uplne nove !
  Od te doby jsem mel rad kapitalismus.
  Ja to auto vyfasoval v depu v Pretorii zaroven s botama do bushe.

  V CSSR jsem nedostal auto, ale kop do rite ve fronte na maso.

  To nebylo fain mezi vami zit a ted je to jeste horsi.
  Auta zdarma nedavate a kousete se jako primati v korunach stromu v Africe.

  Nikdo mi nanadava, tak jdu pryc a nagooglujte si Datsuna - byl zdarma.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady si lepší stravu a vyšší kapesné vymohou až migranti.

   Vymazat
  2. > 20:03 <

   =========================================
   HOVNO SE DIVÍ, ŽE NA NĚ NESEDAJÍ MOUCHY !!!
   =========================================

   Vymazat
  3. 20:30 tez mam strach ze cesi presi z faze sebelzi kdy si zizaly mysli ze jsou orlove a nahle pochopili v jakem pruseru jsou, a sypou si popel na hlavu
   Tento ukaz se v cesku opakuje pravidelne kazdych 25 az 30 let

   Vymazat
  4. 20:11 protoze se evropa nebrani
   Trump ilegaly zahnal do der
   Evropa zdegenerovala a voli si vitacku merklovou
   A cesi a evropani buci tleskaji a havluji

   Vymazat
 5. Pokud je Babiš Žid, pak je mnohé objasněno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. > Vlastimil Čech 4.září 2017 20:09

   Co je objasněno?

   Vymazat
  2. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 21:05

   Tady to máte objasněno vcelku jasně, koho mezinárodní Lžid prostřednictvím KGB ustanovil za správce ruského nerostného bohatství. Porošenko a Babiš z tohoto schématu nijak nevybočuje. A jestli se mezi sebou mlátí pravá a levá ruka vatikánské pedofilní lobby reprezentovaná fashingtonskou a jewyorskou klikou s maňásky Kalouskem a Babišem je nepodstatné. http://svyatoslav.50megs.com/OLIGARCHS.HTML

   Vymazat
 6. 20:30... Hovno t.j. proteinove bohatsvi a mouchy - Socialite, nerozumi hodnotam. Potom nemaji na najem a svadi to na Kapitalismus, nebo dokonce na Ameriku !

  Socialismus to neni myslenkovy prinos, t.j. vzdy jen, krknuti, prdnuti, vysteknuti.

  -------------------------------------------------------

  Slabomyslni Hurvinci !
  Ja nick HONOLULU svym prichodem mezi vas, jsem to nejlepsi co se vam stalo.

  Budu se vsak muset odmlcet koncem tydne, nebot podle zemepisnych odhadu moje area bude zasazena Hurricanem IRMA. (Unfortunately.)

  Ne aby jste si mysleli, ze jsem pred vami utekl !
  Bez elektriky se vam nemohu posmivat. Muzete si odpocinout , ale pouze docasne. Ja se vratim jako slunecni pocasi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 7. Česky dreg co zustal v Cesku po emigraci Matusky, Krale Nove Republiky Honolulu the Great a Voskovce a jinych, tak ti zapecnici se nemaji sanci ubranit ani pred Merklovou carodejnici ani pred kobylkami

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S Matuškou jděte někam! Zrovna jeho emigrace vůbec neželím, jestli tohle má být poznámka o tom, že zdrhli ti lepší, tak si to nemyslím. Většina to byla sobců, co kašlali na svou zem a táhli pryč kvůli prachům. Ty, co tu žili, pracovali, budovali, stavěli továrny, rozvíjeli zemědělství a vybudovali soběstačnou rozvinutou zem (ano, před 89 jsme takoví byli) nejsou žádní zápečníci, urážet umí kdekdo, ale makat a něco tvořit, to mnoha lidem nejde. Bez ohlwdu na to, jaká strana byla u moci, ti lidé tady se snažili udělat si to kolem sebe a pro sebe co nejlepší, ne pro režim, ale pro sebe a svoje děti.
   S emigrantama, co utekli a teď by rozdávali rozumy, jdětě někam!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Dobre, 21:58 tak zpomalim ale jen pokud me nebudete osobne urazet, jinak vypovim primeri
   Me mrzi, desi, hnusi, podivuje atd
   Jak se kontinent Evropa vzdala a nechava se znasilnovat
   A cesko do te prdele EU vlezlo
   Ceska vlada zavira za vlastenectvi a ceske onuce to toleruji
   To v Americe je jiny srumec
   Cesi jsou onuce
   A rict MAJE AMERICA GREAT AGAIN nebo AMERICA FIRST ale dosadit si tam Evropu tak za to se v Evropske mucirne zavira
   Tak se nediv ze se vam Honolulu smeje a ja nad vama bleju, blit se snad smi

   Vymazat
  3. 22,13 - tak v tom s vámi souhlasím, také mě to mrzí, udivuje, děsí ... co se s Evropany stalo, ale Češi nejsou ještě tak daleko jako Západ, tady ještě stále přetrvává dost silný odpor vůči tomu všemu, co válcuje západní země, v mediích se dává prostor sice jen tomu opačnému proudu, ale mohu vás ujistit, že to je fakt menšina, jen je na ni víc vidět a je víc slyšet, ale to neznamená, že to lidi berou a nechají se převálcovat. ČR má ještě zdravé jádro, však to taky Brusel strááášně sere. Jen je potřeba zvolit jiné politiky, aby nahlas řekli to, co si tu lidé myslí, a vypráskat tyto řiťolezce Mutter Merkel a Bruselu.

   Vymazat
 8. Alkoholix a Geriatrix si tady zas vylévají svoje ussacké sračky??!!!!!
  Inu,eurohovnoty páně Jandy v podobě jeho semene mezi bezpohlavníma dutolebama vyklíčilo!!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:16
   Alkoholix debilix má palici v JandoPutnovo zadku a bude nadávat na ostatní???!!!!
   Jak""""mužné chování""""""!!!!!!:-)))))
   Jsi halt hovno,který tady zůstalo vypadlý z havlobanderovský prdele a jen smrdíš,celá tvoje existence má váhu SUCHÉHO HOVNA U CESTY,UBOHEJ POTRATE OPIČÍ KURVY!!!!!!!!

   Vymazat
  2. 22:35 to ty jsi cech jako janda a havel
   Ty uslapnuty zmrdicku

   Vymazat
 9. Čtu zde stesky asi podnikatelů, že se jim podniká špatně, že to nevynáší atd. Může být, ovšem táži se, jaký jste měli kvalitně zpracovaný podnikatelský záměr, jaká byla vaše představa rizika a ziskovosti? Asi mylná a vycházela z toho, že se nějak protluču, když budu platit malé mzdy a šidit daně, brát dotace....Tak takovému podnikateli bych řekl, neměl jsi do toho vůbec jít a nebo když už jsi do toho s takovým úmyslem šel, pak nefňukej.A hlavně neříkejte, že tím, že jste šli do rizika neúspěchu jste šetřili státu peníze jak často to slyším, protože ty dluhy co po vás většinou zůstávají platí stejně stát. Já sám jsem si to podnikatelské řemeslo za 25 let podnikání ošahal a dosytosti užil. Nezbohatl jsem, ale nebrblu, že za to může stát a zaměstnanci, protože vím, že za to jsem si mohl jen sám. Kotrba má v ledasčem pravdu, ale moc ho neberu, je to takový revolucionář i když neškodný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V cesku je to v prdeli se vsemi

   Vymazat
  2. 22;19
   Škoda,že s tebou ještě ne.....ty jsi totiž z tý ussacký prdele ještě nevylezl,hnědko!!!!!!!!

   Vymazat
  3. 22:37
   Pozdravuj matku soudruzku kurvu, bastarde, z kurvy synu

   Vymazat
  4. 23,54
   Ty alkoholickej hoňpéro za polívku,nauč se psát ty hovne z prdele opičí syfilitický kurvy!!!!!!

   Vymazat
 10. 21:58...= tento "soudruh" jde na nas s retorikou Klementa Gottwalda, Zapoteckeho a Novotneho.

  "Stavet tovarny a pracovat", skoro zdarma a prosazovat socialistickou moralku stylem sv. matky Terezi !

  O dovolene chodit na bramborovou brigadu a k rybniku za vesnici..
  To byl nejhorsi system co na svete byl a nejhorsi v dejinach lidstva.
  System co ubijel talenty , prinasel bidu a mrzacil psychiku.

  nick HONOLULU prosazuje lepsi system - regulovany Kapitalismus podle navodu T.Q.M. (Total Quality Management.) T.zn. nechodit na bramborovou brigadu, ale na oblibenou plaz u tepleho more.

  Investovat pozitky do duse , ktera zde v udoli slz nezustane.

  Pracovat v te praci, ktera pracovnika bavi a kdyz omrzi, tak ji zmenit bez potreby vystupniho razitka v obcance.

  -------------------------------------------------------

  Je zde zminka o panu Matuskovi. Tento velky cesky umelec si oblibyl okres Pinellas, Hillsborough a Manatee zde na Floride a jezdil za hudbou az do Tennessee - coz je poradne daleko.
  Po roce 89 mel moznost se vratit , kdykoliv chtel, on vsak nikdy nechtel.
  To asi kvuli "kvalitam" lidi, jake mate ve vlekem %.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jezdil do ČR jenom na operace.

   https://revue.idnes.cz/zpevak-matuska-se-uzdravuje-d18-/lidicky.aspx?c=A000816173326lidicky_pet

   Vymazat
 11. Článek je dobře napsaný souhlas.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Kotrbo, řada zajímavých postřehů. Pokud si Češi zvolí Babiše, v dobré víře věříc, že mnoho věcí vyřeš, zůstane nám vlastně jen jeden problém, že totiž budeme v krátké době utopeni v islámské invazi. Copak nevidíte, jak je Babiš propojený svým byznysem s EU a my jsme jen odrazový můstek, aby se do toho pořádného kšeftu konečně dostal? Opravdu si neuvědomujete, že jsme připravováni na porážku? Rozum uletěl? Pud sebezáchovy vymřel ve středověku? Má ty boží prostoto, jak řekl Mistr Jan Hus, když mu babka z davu přihodila na už hořící hranici otýpku.
  P.S.: máte, prosím, potomky?

  OdpovědětVymazat
 13. Jooooo OBLÝBIL???????
  Nemá se to psát takhle Feriatrixy Přenřelixy????
  OBLÍBIL???!!!!!!:-))))))

  OdpovědětVymazat
 14. "SOUDRUZI" vam stacilo k pohodnemu zivotu na ukor druhych kecat fraze a dohlizet na predepsane mysleni u souseda.

  A ted z mnohych z vas jsou sice kapitaliste, ale na vetsinu z vas se kapitalistickych pozitku nedostalo.

  Takze vam nestoji Cadillac v garazi, a tak jako jsme my jezdili s termoskou cigorky na vylety, tak vy ted jezdite s termoskou na "kafe" do Vidne.

  Proto kousete, prskate a dupate, zde na NR a posrpnovi emigranti slzy smichem.
  (V nasem veku je to uz stejne vsechno jedno - ale meli jsme definitivne lepsi zivot.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 15. 23:19
  Ještě pár krát se tam.prožene HURIKÁN IRMA A JEDINÝ,CO TI BUDE V GARÁŽI STAT BUDE VODA PO STŘECHU!!!!!!:-))))))

  OdpovědětVymazat
 16. Pokud nekdo chce tvrdit, ze policie neni nezavisla a vysetruje na pokyn ministra Chovance politicky motivovane,

  a zaroven druhym dechem rika, ze Financni sprava je zarucene zcela nestranna a rozhodne ne na pokyn ministra Babise zlikvidovala firmu Fau,

  nejak mi unika, kde tam je jaka vyvazenost ?!

  (On totiz ten pokyn ministra nemusi vubec byt pisemny a dolozitelny, to se nekde utrousi poznamka na obede... Zrejme v obou pripadech... Ale vyzdvihovat jeden a zapominat na druhy pripad je evidentni neobjektivnost...)

  OdpovědětVymazat
 17. 23:12 ..Pan prof. cestiny "Travnicku" !
  Je treba seznamit ceskou verejnoust ctenaru s vasi malichernou a zlomylnou povahou FICKA z
  Cachticke pani !

  Zrudneho opicaka, ktery nikdy nedokazal vystihnou myslenku, ale vzdy se utopil v nepodstatnem detailu.

  Vy jste dedek malicherny odporny, ktery nema ani na tu thermosku s cikorkou, tak zde na sebe upozornuje dokonalou gramatickou vyslovnost se slovnikem v ruce.
  Jste dedek osel ! My vime, ze podvadite se slovnikem.
  nick HONOLULU - propadlik v cestine, ktery ma co rict a vy ne.

  OdpovědětVymazat
 18. "Kecy" jsou, kdyz autor tvrdi, ze stiny okolo Babise jsou jen "Kecy".

  ----
  Babis jako nejhorsi GANGSTER v politice ma co komu nadavat... Vsechen svuj giganticky majetek ziskal postupnymi PODVODY, pocinaje Agrofertem, Lovochemii, nakonec i ty Kostelecke uzeniny pry dostal s pomoci bankovniho podrazu...

  A pak tu jsou takove "Optimalizace", jako kdyz si ulil 10 Mld Kc do Synbiolu pred zdanenim, aby si z toho vyplatil nezdanene dividendy... To je jeste vetsi podvod, nez ty korunove dluhopisy za miliardu...
  Velke Ryby Kradou ve Velkem, a Babis predevsim...

  http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
  http://www.novarepublika.cz/2017/06/zdanim-vam-kazdou-korunu-sam-jsem-pred.html

  OdpovědětVymazat
 19. 23:37
  Ty máš co říct?????
  No,tak teď jsi mně rozesmál ty PŘEMLELA GERIATRICKÁ """THERMOSKO""""!!!!!!!:-DDD

  OdpovědětVymazat
 20. Honolulu, jdi na clanek Obchodni Embargo, pobavis se

  OdpovědětVymazat
 21. Pan Zaorálek, pan Sředula ... a bohužel i pan Kotrba víc nebo méně vyznávají buď neuvěřitelně hloupou, nebo pouze propagandistickou tezi: "Podnikatel, který neumí dobře zaplatit své zaměstnance a který se hroutí ze zvýšení minimální mzdy, je darebák a neměl by podnikat ...“ Buď nevědí, nebo zamlčují, kolik lidí vstoupilo do podnikání z nezbytí, nevědí, nebo zamlčují, že tak jako ve všech lidských činnostech, tak i v podnikání je dosahováno výsledků v normálním rozložení (viz Gaussova křivka), chcete li, tedy nadprůměrných, průměrných a podprůměrných. Pak zbývají bankrotující, ti ale opouštějí trh. Ponechme stranou, jak a jakými prostředky dosahují někteří té „nadprůměrnosti“ a řekněme jednoduše: Všichni zájemci o pozici zaměstnance, neucházejte se o práci u průměrných a podprůměrných! Ovšem, otázkou je, jestli jste se svou nabídkou práce nadprůměrní? O jednom nadprůměrném vím spolehlivě. Je to politik. Vrcholný kecálista. Zaměstnává ho, nyní na vrcholném postu, ČSSD. Dnes už a bohužel, nikoli nadprůměrná instituce.
  JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:29 Ponechat stranou, jak a jakými prostředky dosahují někteří té "nadprůměrnosti" by byla a je chyba. Ta tzv. jejich "nadprůměrnost" jim často umožňuje zaměstnávat ty průměrné a podprůměrné za průměrnou a podprůměrnou mzdu. Najít, vychovat a udržet si nadprůměrné zaměstnance není vůbec "jednoduché". Už jen z důvodu, že i podnikání funguje jako Vámi uvedená Gaussova křivka.
   L.S.

   Vymazat
  2. Špatní podnikatelé, co neumí důstojně zaplatit zaměstnance, skončí přirozenou cestou bankrotu. Míst a práce je teď dost, tak se bude mezi špatnými firmami prosívat a prosívat.

   Vymazat
 22. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
  Budte opatrni a bdeli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trollíku pacholíku, zkus si vymyslet něco onačejšího. Tohle je jak zadrhlé eLPíčko. Urazili tě, že ti smázli tvoje zvratky? Tak odlez onanovat někam jinam,ju.

   Vymazat
  2. Milej zlatej 10:35, takhle mohou fungovat všechny diskusní www stránky, nejlépe ty, které vyžadují různě adresnou registraci. Identifikace osoby podle IP je právně problematická, když každé to připojení nijak neurčuje osobu u klávesnice, může být z podsítě, WiFi a podobně. Ostatně, že jste a jako osoba budete stále víc dohledatelný není pochyb. Nakonec, většina z nás se o to sama vehementně přičiňuje. Jinak smekám před novým nápadem trollů, jak poškodit přitažlivost NR. Je ovšem zajímavé, že i tyto stránky znemožňují přístup, který kryje IP. Je to, z principu vzato, demokratické?

   Vymazat
  3. >> 16:02

   A copak má vlastně anonymita (s výjimkou tajného hlasování) společného s demokracií? Můžete vysvětlit - co ??

   Pakliže v zemi existuje demokracie (nehádejme se teď, prosím, o to "kolik" demokracie, protože demokracie je VŽDY spojena s občanskou aktivitou, úsilím, poctivostí a odpovědností, bez toho nemá vůbec smysl o ní mluvit) - k čemu anonymita?

   Pokud se někdo bojí vystoupit z anonymity, jaký je jeho vztah k demokracii ("z principu")?

   Kokotko

   PS: A proč to vůbec píšete anonymovi, kterému jde očividně o jediné - provokovat?

   Vymazat
  4. 16:02 je zřejmě nemožné některým hrdinům vysvětlit, že existují situace i lidé, kteří mohou mít nejen z existenčních, ale i morálních důvodů potřebu zachovat anonymitu, dokonce nelze vyloučit skromnost a nulovou potřebu osobně se jakkoli prosazovat. Příkladem je historie uměleckých pseudonymů. Jeden si také může myslet, že v diskuzích jde o názory, nikoli o autory, že nejde o osobní souboje, ale o argumentaci, kterou se všichni zúčastnění na korektní diskuzi vzájemně obohatí. Rozumí se, že podmínkou demokracie, krom osobních svobod, je i odpovědnost, která znamená jistou morálku. Dosaďte si sami. Především ale vymezte, s kým diskutovat a s kým ne, demokrate. Zdravím srdečně.

   Vymazat
  5. NR chce přejít na registraci diskutujících. Anonymita, chcete-li bude zajištěna (každý, ať si rozhodne, zda chce vystupovat pod svým pravým jménem nebo pod pseudonymem), ale dovolí to ztížit přístup trollů, sprosťákům a podle uvážení redakce i blbům. U nás není demokracie, především v "práci" čili na pracovišti, a někdy i uvnitř rodiny. Je zbytečné rozdmychávat spory v běžném životě, proto asi většina diskutérů zůstane v anonymitě. Budiš. Ale po zkušenostech se Zorrem, Horni Dolnim, Honolulu, Dantonem a jak se všichni tu psychopati jmenovali a jmenují, je nutné k změně přikročit co nejdříve! To je pro vás v redakci výzva!!!

   Vymazat
  6. 20:02 a splní se Vám takový, pro Vás velký cíl. Jenže se octnete na dalším ze seznamů, který je víc nebo méně dostupný a v koncích vždy nějak zneužitelný. Račte to domyslet. Povšimnul jste si vůbec, jak jste se svými osobními údaji lákán do všemožných seznamů, za kolik jsou takové databáze prodávány, jak jsou zneužitelné a jak se EU zákonodárce snaží, tentokrát celkem oprávněně, ale marně, jejich zneužití zabránit? Račte si prosím uvědomit, že nejste v mateřské školce. I když ani tam to pro každého tak úplně jednoduché nebylo.

   Vymazat
 23. Zase jenom HON HO DO sračky a zarytá nenávist ke svým kořenům. Paralíza postupuje, ukájí se v exkrementech co mu lezou z huby. JUSES zdegenerovaný zvrhlý paraziti co jsou velkými AMERIČANY čekajícími na prdel TRAMPA.

  OdpovědětVymazat
 24. Kotrbo, Kotrbo, vy pytlačíte u komunistů. To oni tvrdí, že kapitalista se nikdy dobrovolně nevzdá nadhodnoty. V sociální demokracií takové hříšné myšlenky vůbec nekolují. Když už jste nechtěl být (jako já) "ukomunista", neměl se z vás stát "usocan" a mohl jste dožít jako nestraník (zase jako já).

  Na druhou stranu vaše tvrzení, že budování kapitalismu (a přeměnu země na kolonii) završil Zeman zašantročením bank do ciziny. Teď na severní Moravu tlačí pneumatikárnu a cizího investora pro Vítkovice. Oba tito investoři nepřijdou, aby nám pomohli, ale pro sebe vydělali. Zase utřeme hubu.

  OdpovědětVymazat
 25. Bylo by to jednoduché, kdyby kapitalista byl nucen dosahovanou nadhodnotu vracet do podniku, kde vzniká, popř. investovat v té ekonomice, kde zisku dosahuje a nakonec, pro osobní spotřebu nevyužívat větší část zisku než je, například, desetinásobek průměrných příjmů jeho zaměstnanců. To by ovšem vlastně byl něčím jako zaměstnancem toho kterého státu a samozřejmě, struktura kapitálu a vlastnických vztahů není zdaleka tak jednoduchá. Zkrátka, kapitalismus je z principu nemravný systém, který svůj přínos vyčerpal a evidentně se přežil.

  OdpovědětVymazat


 26. Dobrý deň, ja som James Gabriel z USA, niekedy predtým, keď som potreboval úver, keď pristupujem k mojej banke, ale môžem získať pôžičku od nich kvôli mojej kreditnej hodnote, takže sa rozhodnem použiť on-line cez odpoveď yahoo Mám odpoveď od niekoho, kto ma odkazuje na WORLD WIDE FINANCE potom som im dal trier na moje najväčšie prekvapenie som dostal pôžičku od nich, takže ak budete potrebovať pôžičku, poradím vám, aby ste ich kontaktovali prostredníctvom e-mailu, tu je e-mail:worldwidefinance@outlook.com

  OdpovědětVymazat