Reklama

.

.

středa 20. září 2017

„Tahle válka musí bejt!“


Zdeněk Hrabica
20. 9. 2017
Čtu reklamní předvolební hesla z úst Lubomíra Zaorálka: „Vyhlašujeme válku levné práci!“ O heslech, kterými se to nyní před našima očima při volebním humbukem jenom hemží, napsal výmluvnou stať O heslech hrozně dávno již Vladimír Iljič. A nejenom on. Nevěřím jim, tedy proklamovaným heslům ani slovo!


Cožpak vyhlašovat heslo o válce levné práci, lze tak jenom zčista jasna a pro nic za nic? Cožpak autor a autoři nevědí nic o konkrétní situaci v jaké se v České republice nalézáme; čtěte podvodné inzeráty o nástupních a o jiných platech, podvod nad podvod. Máme dostatek životních zkušeností o tzv. termínovaných smlouvách, o jejich vypovídání, o zcela nezaplacené práci.


Známe to konečně i z vlastní novinářské praxe, z autorského nehonorování duševní práce, včetně práce spisovatelů. O škemrání nakladatelů vůči autorům o bakšiš na vydání literárního díla. Cožpak jsme ztratili vědomí, že za každým skutkem, se skrývá i příčina? Tedy i za proklamovaným heslem! Zadarmo přece ani kuře nehrabe. A vyhlašují li hesla lidé, kteří už dávno ztratili pojem, co je to lopotná práce, vykořisťování člověka člověkem, práce bez odměny, strach ze ztráty zaměstnání a možnosti vydělat si na obživu, nelze nic jiného, než takovým žvástům vyhlásit válku.

Vím, že jsem snílkem a nepoučitelným Don Quichotem, ale budiž!

„Tahle válka přece musí bejt!“ prohlásil český literární klasik. Jaroslav Hašek! Tomu jedinému skutečně a na slovo věřím!

20 komentářů :

 1. Je nabíledni, že bez války je již EU nereformovatelná.

  OdpovědětVymazat
 2. Každoho, kdo jim ještě jakkoliv věří, by měli léčit! Od skotských střiků, přes valium a chobotomii až po lobotomii.
  Kdo ještě v druhé polovině roku 2017 je schopen věřit této jejich zvrhlé tisíckrát přehrávané inscenaci, je nepoučitelné hovado!

  OdpovědětVymazat
 3. Je to velmi hloupé heslo. Mimochodem, slovo VÁLKA je ještě ke všemu odpudivě zvýrazněno. Tohle mohl vymyslet jen hodně, hodně hloupý PR blbec.
  Soc.dem. by vůbec neměla slovo"válka" používat. V žádném kontextu. Použil to blb, který myslí stylem bulvárních titulků. Soc.dem. je stejně odpískaná a podobnými jevy to jen potvrzuje. Že se stala dávno šidítkem pro občany - paskvilem...

  OdpovědětVymazat
 4. Aby Zaorálek mohl "bojovat" s levnou prací, musel by po 3 a půl roce, kdy ČSSD vládne, aniž by jí koncepce levné práce dosud jakkoliv zajímala, střílet do vlastních řad. Uvědomuje si to vůbec? Laciná práce a nízké mzdy se nám pak promítají do nízkého příjmu státu ze sociálního a zdravotního pojištění, do ubohé úrovně důchodů, do nízké kupní síly obyvatelstva, do příjmů státu z DPH, do nemožnosti vůbec vážně uvažovat o budoucím zavedení nepodmíněného minimálního příjmu s ohledem na to, že by zatím vycházel na poloviny životního minima, a tak lze pokračovat. Kde byl tento "bojovník" celých 3 a půl roku? Kde byli jeho "spolubojovníci"? Zdá se, že ti hoši ještě stále nepochopili, jak jsou trapní.

  OdpovědětVymazat
 5. Je s podivem, že má z těchto lidí ještě někdo odvahu vylézt na veřejnost a vypustit z toho otvoru pod nosem takové žvásty. Jak já se stydím, za tuto vládu, to snad nejde ani popsat. Co bylo před 4 léty? Co slibovali? .........
  Zaměstnanost, přestanem zadlužovat stát. A podobné žvásty. A hlavně. Zvrátíme výsledek církevních restitucí. Co splnili???????????
  NIC, NIC a ZASE NIC. Tlachy, keci, pindy a pořád zkouší, tu svatou trpělivost lidí, co dřou od nevidím do nevidím, aby uživili své rodiny. Nehovořím o lidech na místech manažerů. Hovořím o lidech obyčejných, kteří na Moravě dřou za usr.... 12.000,-Kč hrubého. Max 15.000,-Kč.
  Od těchto lidí chcete podporu? Od těchto tvrdě pracujících a vydělávajících si na pouhé přežití chcete podporu? Není vám hanba? Vy se opravdu nestydíte? Vidím to naprosto špatně a výsledek je ten, že se sice určitě najde pár bezmozků, kteří vhodí hlas těmto lidem, kteří za 27 let totálně rozkradli tento stát. Jsem zastáncem jen jednoho, vyházet je všechny do jednoho až po posledního vrátného. Tyto lidi pozavírat, sebrat jim majetky, které si stejně nakradli. Stopku na konta, které maji v zahraničí a tyto použít na uhrazení národního dluhu. Pustit do sněmovny nové lidí. Okamuru poustit k předsednickému stolu. Přestat živit ( jak říkala jedna poslankyně) tu jus... mafii. Ani jeden hlas nedát ani jedné straně, který se dere o koryta v současnosti a řádně vybírat členy vlády podle odbornosti, a ne podle vlezdoprdelismu, jak je to v této společnosti zvykem. Očistit zem od zaprodanců a podobné haněti. Zavřít hranice. Posílit jednání V4. Zabránit rozkladu středu Evropy. A semknout se v jedno společenství, ve kterém bychom mohli zabránit tomuto rozkladu. A nejen z venku, ale taky zevnitř. Patolízalů a prospěchářů jsme už poznali od té "sametové" dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidíte, jak po volbách bude Morava zase oranžová a kde nevyhraje ČSSD, tam vyhraje KDU. Já ty lidi podezírám z masochismu.

   Vymazat
  2. K 17:24
   A věříte, že na tom může něco být? Tam bylo vždy hlouběji do " žlabu". Už za totáče to byla vždy jen ta pauza mezi českem a Slovenskem. Po většině jsou tam dříči, jen pár co se dali na politiku se pokládají za elitu. Otázkou je,jestli to první písmeno si nespletli e - j. A co je tam nyní. Témeř nic, kde by si obyčejný člověk dokázal vydělat a jen pár parazitů na tom vydělává ještě více, že vypláci místo výplaty almužnu. Jo nějaká ta západní montovna za pár grošů a pomalu to jde ke dnu i v těch městech, o vesnicích ani nemluvě. No je z podivem, že se obrací na víru. No že je ten jedem z černoprdelníků ve vládě, taky není v celku normální. Ale jak říkal jeden z politiků opozice. Polož milion a si ve vládě. Tak tento ho položil a už je tam snad téměž deset let. Sice kříčí, pryč s migranty, ale je téměř sám. A ta banda prospěchářů jen vždy převálcuje.

   Vymazat
  3. To není odvaha, to je arogance co co jim umožňuje slibovat a slibovat. Arogance a hloupost se snoubí, jen hloupí jim dají zase hlas.

   Vymazat
  4. Stejně tak hloupí si myslí, že Okamura je zásadně jiný. Je jen tak jiný jak tmavě růžová je jiná od světle růžové.

   Vymazat
  5. Uz nejde jenom o vykoristovani , dnes jde o vyvrazdovani sveta..

   Vymazat
 6. Jo,jo, toto je má krevní skupina 17:11.
  Vyhlásit referendum o vystoupení z NATO a EU. Zbavit se těch vyděračů, ze " spřátelených" zemí, jak je nám neustále prezentováno. a zbavit se montoven za pár usr. grošů. Proč bylo embargo na cukrovary, chmel, strojírenství, zemědělství a vlastně na všechno, co bylo rozkradeno. Byli jsme samostatně fongující stát, který se byl schopen sám uživit. Za 27 let jste zlikvidovali vše, co sloužilo celému národu. Kdo vám dal opravnění toto likvidovat? Kdo vám dal mandát? Takto vedete zemi jako správný hospodář?
  Ani ta obyč. voda už tady není naše.
  Takto jste dovedli tuto zem, do totálního kerachu, nebo téměř před něj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:11- mluvíte mi od srdce pane, ALE, co myslíte, kolik těch lidiček,pracujících za 15 tisíc hrubého měsíčně bude volit KDU, Babiše(tady opravdu záměrně nepíšu název hnutí ANO)? Počkejte si po volbách.Myslím si, že celé volby jsou taškařice. Ti zástupci různých lobby, si jednoduše počkají na výsledky voleb, a ty zvolené lidi si koupí, nebo je prostě budou motivovat jinak.Každopádně budou tancovat tak, jak tamti budou pískat, koneckonců, kdo platí reklamní kampaně?

   Vymazat
  2. 18:05
   No tak nějak to asi bude, ale i trpělivost má své meze. Mám z toho neblahý pocit. Víte jak se to říká. Když je krysa zahnána do kouta. teď je otázkou, kdy skočí.
   Nejlépe ma to pasuje. DEFENESTRACE.
   http://www.yutoobpisnicky.cz/video/ortel-defenestrace/

   Vymazat
  3. cožpak lidi stále věříte že volby jsou o počítání lístků vhozených do uren? kfdepak... volby se finálně tvoří až v krajských volebních komisích kde už jim nikdo nevidí pod pazoury. demokracie je jeden velký podvod a Kryl to věděl. proto upadl v nemilost a byl odejít na infarkt, Běžte se podívat do Břevnova na jeho zapomenutý hrob...

   Vymazat
 7. 40.000Kč hrubá mzda, přidáme učitelům, přidáme zdravotním sestrám, zdravotnictví podle ČSSD (já myslel, že už je), koníčkovi obroku, slepičce zrní, prasátku sladké pomeje, kravičce šťavnatou travičku, horníkům vrátíme byty:))) Na koho jsem ještě zapomněl?
  Zarážející je, kde vzali peníze na billboardy, kdo jim na to půjčil? Myslel jsem, že jsou v bankrotu.

  OdpovědětVymazat
 8. Pod heslem pana Zaorálka chybí dodatek: kdo pracuje levně a nebude mít na úplatky, půjde válčit na východní frontu.

  OdpovědětVymazat
 9. Každej průměrně inteligentní člověk sleduje politiky po období jejich vládnutí a pak si udělá obrázek. Na sliby skáčou jen hlupáci a pak se diví. Stačí poslouchat dnešní sliby ODS či ŤOP a pak si vzpomenout, jak to bylo když byli u moci.

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo volí čssd volí eu makrelu migraci islamizaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta prolhaná verbež se nesmí dostat do parlamentu!

   Vymazat