Reklama

.

.

středa 20. září 2017

Tajný plán USA na záchranu impéria

Igor Bukker
20.9.2017 Pravda, překlad ČeskéNárodníListy

Analytici z Pentagonu vypracovali svérázný přehled, přiznávající všechny těžkosti. Důvod: americká říše praská ve švech a její elita nechce ztratit vedoucí pozice. Obsahuje přehled nebezpečí pro Spojené státy.


Výraz "Washingtonský OBKOM (Washington DC)" je metafora, ale v principu špatná. Dokonce i proto, že sovětské oblastní výbory nejsou obecně vnímány jako orgány charakterizované zločiny proti lidskosti a válečnými zločiny. Naopak Bílý dům dal požehnání k bombardování Hirošimy a Nagasaki. Kromě atomových bomb má na svědomí další zločiny, včetně použití chemických zbraní. Nebudeme se dohadovat o tom, že to bylo možné, protože sovětská „říše" se blížila ke svému zániku a americká byla v kondici, vidíte-li to tak. Teď je vše jinak! Impérium made in USA vyčerpalo svou dobu rozkvětu a nachází se v úpadku.

Ztrácejíce vedoucí pozice po celém světě, uchyluje se americký establishment stále více k rozpoutávání vojenských konfliktů, k totální nadvládě a intenzivní propagandě prostřednictvím "strategické manipulace veřejným míněním". Odtud pramení ve všech částech světa vznik všech druhů "Arabských jar" a Majdanů.

Stratégové v Pentagonu a jiných, ministerstvu obrany blízkých, strukturách, tak zvaných „mozkových centrech“ (tzv. think tank) po dobu několika měsíců připravovali studii – „Hrozící nebezpečí: ministerstvem obrany odhadovaná rizika ve světě při ztrátě hegemonie USA ( At Our Own Peril: DoD-Risk Assessment in a Post Primacy World )“

Tato monografie byla připravena s podporou a finanční účastí oddělení strategického plánování a politiky ( Strategic Plans and Policy Directorate; the Joint Staff, J5 (Strategy and Policy Branch) ). Její hlavní poselství je, že světový pořádek, který ustanovil lídrovství USA po první a druhé světové válce se může zhroutit.

Vladimir Putin, mimochodem, věnoval pozornost ztrátě vedoucího postavení USA. Ve svém projevu na 1. petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (PMEF) ruský prezident poznamenal, že rusofobie v řadě západních zemích "vybičovaná přes všechny meze" je reakcí na potvrzení multipolárnosti světa. A to se monopolárníkům nelíbí." Zvláštní je, že monografie o 145 stranách, kterou jsme zmínili, byla zveřejněna přesně čtyři týdny po přesné charakteristice Vladimíra Vladimiroviče.

Studie je založena na předpokladu, že USA ztrácí svůj vliv ve čtyřech klíčových segmentech: ztrácí největší podíl na světové ekonomice, ztrácí převahu ve špičkové vojenské technice, ztrácí rozhodující vliv v politických a mezinárodních institucích a upadá globální přitažlivost americké kultury. Za těchto podmínek je stále obtížnější udržet bezpodmínečně dominantní postavení USA ve všech částech světa. Jinými slovy, hlas americké vlády na mezinárodní scéně zůstává silný, ale slábne.

Nebezpečí pochází nejen od globálních potenciálních konkurentů, jako jsou Rusko a Čína, ale také od regionálních mocností, jako je Severní Korea a Írán. Je riziko, že také léty prověřený spojenec v podobě Evropské unie bude stále více nezávislý na Spojených státech. Je pozoruhodné, že studie neposkytuje žádné konkrétnější údaje o údajné hrozbě pro bezpečnost USA, která by pocházela od Ruska a Číny.

„Tento světový pořádek a jeho nedílné součásti se vyvinuly po Druhé světové válce. Po zániku Sovětského svazu se přeměnil na unipolární systém a od té doby Spojené státy se svými západními a asijskými spojenci vše a plně ovládly. Až dosud USA s podporou svých spojenců mohly diktovat podmínky pro zachování mezinárodní bezpečnosti a zabránit vzniku konkurenčních center moci (rival centers of power and authority)", píše se v monografii.

„Ačkoli Spojené státy zůstávají globálním politickým, ekonomickým a vojenským gigantem, již nejsou v nezranitelném postavení vůči konkurentům“, běduje zpráva: „Stručně řečeno, současnému stavu, který po Druhé světové válce rozvíjeli a pečovali o něj američtí stratégové, a který byl po desítky let rozhodujícím faktorem pro Pentagon, nehrozí jen „rozpad", ale možná i skutečný „kolaps"."

Autoři monografie podrobně demonstrují, jak Pentagon zaspal vlastní úpadek a globální změny ve světě a že ministerstvo obrany nevyužilo výsadní postavení, které získaly Spojené státy po rozpadu Sovětského svazu. A nyní nejsou Spojené státy tak silné, aby byly schopny automaticky zasahovat do všech lokálních konfliktů vojenskými prostředky.

„Všechny státy a tradiční politické mocenské struktury jsou pod rostoucím tlakem od endogenních (vnitřních) a exogenních (externě působících) sil. ... Rozpad světového řádu po Druhé světové válce je téměř ve všech státech doprovázen dezintegrací politického, sociálního a ekonomického vnitřního pořádku."

Stručně řečeno, americká vojenská akademie věří, že šíření „faktů ", které zpochybňují legitimitu americké říše, je hlavní hnací silou jejího úpadku, a ne vlastní vývoj v říši, na který tato fakta ukazují."

Tato studie je navržena tak, aby nevyvolávala sklíčenost za beznadějného stavu věcí, ale je určena k tomu, aby vyvolala činnost. Analytici nabízejí jednoduchá a současně hrozivá opatření. Zejména – mnohem pečlivější monitoring - podle příkladu Národní bezpečnostní agentury, zvýšení výdajů na šíření „amerického pohledu na věc", rozšíření vojenského aparátu a některá další opatření. Novinář, zabývající se investigativní žurnalistikou, Nafiz Ahmed, udělal mnohem podrobnější analýzu.


Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

Pozn.red.NR: Analýza Nafize Ahmeda ze stránek webu Medium mezitím zmizela.

20 komentářů :

 1. No jo no, ona "nejednota slov a činů" nutně vede k úpadku. Plná huba humanity a vraždění, plná huba demokracie a omezování svobody slova, plná huba mezinárodního práva a rozvracení států a agrese, plná huba pravdy a samá lež, plná huba lásky a nenávist .... to se jeden nediví, že vliv upadá. Ono občanstvo není až tak blbé, jak doufali. Lidé jsou nas*aní, pár jiskérek a bouchne to. A´t si USA a Z-elity zůstanou pod ochranou saudskoarabských ochránců práva a svobod, v pevně "družbě" s Katarem a jeho pojetím lidských práv a podobných zrůd. Normální je mít rodinu (muž, žena a děti), normální je nekrást (ani dotace) a nelhat, normální je živit se vlastní prací, normální je plnit sliby (i ty předvolební) ... táhněte do .... bažinatá pakáži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, takto, bohužel, je! NAštěstí lidé už nejsou slepí králíčci, jako za Václava Letiště Ruzyně.

   Vymazat
  2. 6:57 ale letiste ma cesko furt havlovo

   Vymazat
  3. 11,36
   Máme taky Wilsonovo nádrží.-/////

   Vymazat
  4. 6:31 Souhlas a přeji usa co nejrychlejší bankrot.

   Vymazat
  5. Neustale se snazi vyprovokovat Rusko, Cinu , Koreu ke konfliktu /aby to nebylo na ne/ a hazarduji se znicenim celeho sveta a predevsim i sebe samych..Vrchol silenstvi samozrejme..

   Vymazat
 2. Ano je to přesné a netřeba moc komentovat. Zvyšování rozpočtu USA na obranu ( čti útok) a na americký pohled na věc, čili propagaci výsostných jen amerických zájmů, zabalených do krásného a voňavého obalu pro své spojence (ať po dobrém nebo po zlém), se rok od roku zvyšuje. Jak se říká, umírající kobyla nejvíc kope. Na druhou stranu v USA nyní označili (neověřeno) ANTIFU za teroristickou organizaci, takže zbytky zdravého rozumu jsou ještě pořád vidět. Ato na rozdíl od EU, kde například v Německu je ANTIFA m.j. placena i vládnoucí stranou (se Schultzem v čele) a samozřejmě zelenými a za to m.j. rozbíjí mítinky AFD,Pegidy a jiným, pro vládnoucí strany nepohodlných hnutí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I u nás berou "neziskovky" okolo 12 miliard kč ročně, přdevším ty, co politicky ovlivňují českou společnost ve směru nenávisti a lži a obdivu k dnešní neokonzervativí podobě kapitalizmu. (Člověk v tísni, Open society, Evropské hodnoty a mnohé další)

   Vymazat
  2. Otázkou je, zda je srovnatelná ANTIFA v USA a v Německu, zda je srovnatelná naše představa o ní, stará deset let, s tou současnou. V Oděse ze střechy domu odborů útočili a upalovali ze zálohy, přitom se snažili vypadat jako anarchisti.

   Vymazat
 3. Amerika upadá především plánovaně na vzdělanosti, ztrátě přehledu, kulturnosti prostě na ohlupování a zprimitizování národa, aby tento byl ovladatelný a ,,nezlobil". Pryč jsou doby šedesátých let minulého století, kdy miliony mladých lidí povstaly proti válce ve Vietnamu. Dnes se mladí lidé sotva umí podepsat, žerou z papíru, neví, kde na mapě leží Česko(jen ti vysokoškolsky vzdělaní vědí, že existuje někde nějaké Československo - navíc úpadek výuky na VŠ v USA je katastrofický a všeobecně znám). Ani všeznalec honololo to tam nezachrání. Navíc zřejmě pochází od nás. A pak vyber z těchto blbců nějakého vůdce. A toto se bohužel přenáší k nám...M.R.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak se v tom zmatku zorientovat? Nejspíš si určit naše národní zájmy a ty sledovat a prosazovat. Ten náš zájem vidím v zeslabení vazeb na EU. Ponechat hospodářskou spolupráci a odmítat sebelikvidační politické ovlivňování. Takto by se měla zachovat celá střední Evropa. EU již nemůže apelovat na nějakou „solidaritu“, při vedení států do záhuby a likvidace. To už je newspeak, zastírající realitu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sledovat naše národní zájmy bude velmi těžké. Jako samostatná země se již od roku 1989 neprezentujeme. Rozhodnutí našich vlád byla zakoupena západem a provedena ve prospěch západu. Ukázali výkladní skříň svého domu, nelibá místa ukázat opomenuli. Ukázali spokojené obyvatele, ty nespokojené stávkující ukázat také opomenuli.
   Potom hodili na zem banán a slíbili nás jimi zásobovat. Nyní, pokud nám banány nedovezou, budeme trpět hlady .... umíme se o sebe postarat a nebo jsme závislí?
   Jsem optimista, ale vidím to černě .....
   ABC

   Vymazat
  2. Škoda pane PK,že si prozatim nevšimáte tvorby DESATERA VOLIČE!
   Naadlo vás také,že LISABONSKÁ SMLOUVA je obdoba HITLEROVA Pověřovaciho zákona jimž došlo nakonec k realizaci světové války desitkami milionů mrtvol?

   Vymazat
  3. Už jsem se zorientoval.
   Především hrozí zánik islamizací (pomalý a jistý),
   a zánik válkou vyvolanou USA a NATO (rychlý ale nejistý).
   Všechno ostatní jsou prkotiny snesoucí odklad!
   Závěr: budu volit SPD.
   Děda.

   Vymazat
 5. 20. září 2017 10:04
  Ano, je třeba být alespoň trochu optimistou. Vždyť to samé rozkradení jsme již zažili po Bílé Hoře. A po době tmna se náš národ vzchopil a okovy přetrhl. Hlavně je třeba nenechat naši zemi rozvrátit. A ti co utíkají do ciziny by si mněli uvědomit, že pokud udečou naše milovaná vlast zahyne. Bez takových ji bude lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen svadej vlastizradu na Honolulu
   To ti pomuze

   Vymazat
 6. Nezahyne! Opustíš li mne nezahynu, opustíš li mne, zahyneš!

  OdpovědětVymazat
 7. 11,33
  Analfabet zase tapetuje nesmysly!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Zminovana studie na webu furt je, jen mate blby odkaz (mezery na konci).

  https://medium.com/insurge-intelligence/pentagon-study-declares-american-empire-is-collapsing-746754cdaebf

  OdpovědětVymazat