Reklama

.

.

čtvrtek 28. září 2017

To byla ale zlá doba...

red
28.9. 2017  Eurasia24
Ach, jo... To byla otrava, jít do obchodu a vůbec se nezajímat o to, zdali tam prodávají bezpečné hračky pro děti, zdali jídlo v restauraci má stejnou gramáž, složení a cenu v Aši jako v Praze.
Ach, jo...
To byla otrava mít ještě před maturitou, vyučením jisté umístění a připravené pracovní zařazení hned po prožitých posledních prázdninách!
Ach, jo ...

Každý musel do práce a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu za to dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku.

Ach, jo...

A ve spořitelně po narození potomka mu odepíšou z novomanželské půjčky 4.000,- Kč.

Ach, jo...

Například jistota, že pokud budu makat a neudělám průser, budu mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala...

Ach, jo....

Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných. Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u lékaře a poté v lékárně včetně tučného doplatku jako v každé demokratické společnosti za léky, odbyli pacienta tím, že za jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu a operační lůžko bylo vždy k dispozici jak pro otylého, tak pro štíhlého. Léky byly podávány personálem nemocnice a nemuseli jsme běžet do lékárny, kde to zaplatíme z vlastní peněženky, abychom dopřáli svým blízkým předepsanou léčbu lékařem při pobytu v nemocnici!

Ach, jo...

A co teprve vnucování sociálních jistot, že si můžeme s rodinou vyrazit na podnikovou dovolenou a vybrat si z několika nabídek, kde uhradil podnik polovinu ceny. A po odpracování 25 let v pracovním procesu měl člověk právo na odměnu a také při dosažení různých životních jubileí.

Ach, jo...

Ženský si vybrečely oči, když odcházely do důchodu po porození dvou dětí již v 55. letech. Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli pracovat o 10 - 15 let déle.

Ach, jo....

Po operacích se dělo lidem také bezpráví. Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po návratu do práce hned nepropustí.

A co teprve, když vás do půl roku po operaci poslali do lázní. A ti komunističtí tyrani nám nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani třetinu.

Letci, horníci, policajti měli každoročně plně zdarma nařízeny lázně pro rehabilitaci organizmu.

Ach, jo...

A co to omezování osobní svobody, kdy každý člověk musel povinně bydlet a nemohl se ani zajít svobodně vyspat do kanálu, nebo pod most, a ještě byl nucen chodit do práce a také nemohl ani svobodně a demokraticky žebrat.

Ach, jo...

Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně z dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět.
Vždyť jsme si je tak v demokracii vychovali!

79 komentářů :

 1. Mravnost a etika východu a západu je nesrovnatelná. My na východě jsme trochu sedláci, ale to se zlepšuje, ovšem nikdy jsme se nepovyšovali a nerozdělovali lidí do kategorií a nepohrdali chudšími. Sice se tu rozmohlo maloměšťáctví a "kdo neokrádal stát okrádal rodinu", ale proti zcela morálně upadlému západu, kde byznys na lidském utrpení je norma, se to nedá srovnat, ale už se snažíme západ v tomhle směru rychle dohnat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozdíl mezi socialismem a kapitalismem je v tom, že motorem ekonomiky za socialismu byli lidi kteří vytvářeli výrobky, tedy nějakou hodnotu. Kapitalismus, tyto lidi nepotřebuje protože motorem ekonomiky za kapitalismu jsou zloději, podvodníci, veksláci a to i dnes už zákony chráněni. V kapitalismu jedno procento vlastní 99 procent majetku a 99% vlastní jedno procento majetku a to je ta největší kapitalistická demokracie.

   Vymazat
  2. V článku autor zapomenul napsat jednu z největších vymoženosti kapitalismu a to je být zadlužený až do své smrti a platit a platit už několikrát zaplacenou hypotéku, půjčku a úvěr. Za hluboké totality nebylo lidem dopřáno aby dlužili. Byt a všechno ostatní dostávali přídělem a když si vzali bezúročnou novomanželskou půjčku hravě ji do pěti let zaplatili. Dokonce na stavbu rodinných domků komunisti poskytovali nenávratné půjčky s podmínkou jenom toho aby s takto postaveným rodinným domkem se nespekulovalo a ten kdo ho postavil aby tam bydlel. Dnes stát dluží 1,7 bilionů korun, občané dluží 2 biliony korun a obce a města dluží 1,5 bilionů korun a státní dluh je přes 5 biliónů korun. To za komunistů nebylo a to bylo hrozné, protože kapitalismus dává možnost aby se z člověka stál otrok bez řetězů, který je donucen žít na dluh a zemřít zadlužený až po uši. Nyní již máme demokracií a tato nás jen ze svých dluhových spárů jenom tak nepustí.

   Vymazat
  3. 0:02
   a aby jsme byli cool mnozí se snaží nejen západ dohnat, ale i předehnat ( český tunel je jeden z příkladů).
   Václav

   Vymazat
 2. Můžete tady vzdychat jak chcete, nesvéprávní komunističtí blbečci. Socík vám nikdo neukradl. Prostě skončil, zkrachoval, položil se. A to všude. Od SSSR až po NDR. Navíc, lidé tu vaši slavnou "dobu" prostě nechtěli a nechtějí. Tak komu to cpete?
  Jděte se s tím vaším trapným vzdycháním po době totality vycpat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potíš se strachy parazitickej parchante? Ano,jednou přijdeš o to, co sis nakradl. Když ne ty, tak tvoje děti. A jsou ty "tvoje děti" vůbec tvoje? Která ženská může milovat sobeckého sebestředného parchanta??? Ano žiješ marný život. Tvoje houniválská kulička se rozpustí! A tak prskej křečku, prskej.

   Vymazat
  2. 0:35 Zbytečná ztráta času, tobě něco vysvětlovat - Putnův klone. Ty seš odsouzen prožít zbytek života, jako BLB.

   Vymazat
  3. Nikdo, kdo si nakradl by se tady neztrapňoval nějakými ubohými, sprostými výlevy. To je právě nějaký zneuznaný, neúspěšný moula, kterému ujel vlak a tak si tady zvedá sebevědomí. A volí TOP, protože je to je strana pro ty, co mají pod čepicí.

   Vymazat
  4. ...Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků...

   Vymazat
  5. Zapomněls prášečky? Ten velký růžový jeden a ty malé zelené dva. Uleví se ti.

   Vymazat
  6. Obdivovateli kapitalismu, ten socialismus sice ideální nebyl, ale proti tomu co je dneska nám bylo dobře. Potřeboval by jsi tak rok být v kůži ČID důchodce, kterému je kolem 60, nemůže dělat manuálně, nikdo ho dnes do práce nevezme, protože pravice tu zrušila veškerý průmysl, jak lehký, tak těžký, zemědělství a stát nezaměstnanost neřeší, protože to vládnoucí třídě kapitalistů vyhovuje a ti si sem vozí levné dělníky , jak to bylo před rokem 1989 na Západě. Do starobního důchodu nemohu, přestože mám odpracovaných 35 let , mohu tam až 7 let, čož znamená živoření z malého 5560 tisícového ID a doplatku na bydlení.Nedivím se, že je v ČR zvýšený počet sebevražd, protože to člověka ničí také po psychické stránce.Evropa nebyla plná agresivních ekonomických migrantů a RVHP nás nešikanovala, jak to dělá EU, neboli 4 říše. Pan Evčáček byl jako to dítě co zakřičelo :Král je nahý a proto to nemohou korektní politici zkousnout, kteří díky své rádobykorektnosti neřeší terorismus v Evropě.

   Vymazat
 3. Jakto že dohnat? Před sametovým pšoukem přeci bylo heslo "Západ dohnat a předehnat", po pšouku zase heslo jiné "Hlavně neztratit stopu", no sice to trvalo pěkně dlouho, ale už ten západ začínáme skutečně předhánět. A vo tom to je.

  OdpovědětVymazat
 4. ZPOVĚĎ KRIMINÁLNÍKA PROPUŠTĚNÉHO PO LETECH Z LOCHU
  Ach jo, to byla otrava celý den nic neděla jen se válet na kanapi
  Ach jo, to byla otrava dostat 3x denně nažrat
  Ach jo, to byla otrava nemuset se vůbec o nic starat
  Ach jo, to byla otrava mít na cele pořád sucho a teplíčko
  Ach jo, to byla otrava mít stále vypráno
  Ach jo, to byla otrava mít k dispozici telku, posilovnu, psychologa, kněze.

  Ach jo, jak já bych se rád do toho kriminálu vrátil!!! Zlatej kriminál!!! Svobodu si strčte do zadku, té se nenajím. Na svobodě neumím žít, musím se o sebe starat a mít zodpovědnost a to není nic pro mě. Hrůza!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:50 Ach jo, to byl hrozný kriminál.
   Ale sláva, teď mám svobodu okrádat druhé, jak jsem po tom celá léta toužil a jak jsem ve své sociopatii přesvědčen, že na to mám plné právo. Díky takovéto svobodě se mám dobře a vy máte jen holé prdele.

   Vymazat
  2. 2:24
   Takže pro tebe jsou svoboda a kradení synonyma? No to vysvětluje vše.

   Ten vězeň se se vrátí ke kradení, protože neumí žít na svobodě normální život jaký žije drtivá většina lidí. Je líný a nic neumí.

   Vymazat
  3. Ba ne, tím to není. Tomu zlodějovi (čti kapitalistovi) se líbí okrádat ostatní a místo toho si platit Kraďousky, Fialy, Gazdíky, Sobotky a podobné típky.

   Vymazat
 5. Nickolase Honolulu už asi přestalo bavit mazání redakci nepohodlných názorů dvojičkou cenzorů D&D, jejichž jméno se nesmí vyslovovat. Bylo by fajn, kdyby se zde psané příspěvky zobrazovaly rovnou na Horniho Dolniho platformě, neboť narozdíl od havlisty a politického trafikanta nelže a přislíbil dodržovat svobodu slova a nedovolit pronásledování emigrantů a důchodců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš kraviny. Na Nové republice mazali jen sprosťárny a urážky. Ale ty je asi miluješ a bez nich se neobejdeš.

   Vymazat
  2. Zbytečně lžeš 4:41 redakční křiváku, mnohokrát jsi byl usvědčen zálohováním diskuze, kde beze stopy mizely nepohodlné názory, zatímco sprosťárny a urážky zůstávaly naprosto bez povšimnutí a jsou stále dohledatelné.

   Vymazat
  3. Jestli zůstaly nějaké "sprosťárny a urážky", tak se omlouváme. Redakce nemůže stále dohlížet na diskuzi. Honolulu a další byli mazáni především pro hrubé napadání spoludiskutujících. Mazány jsou také texty rasistické a náckovské. Děkujeme našim čtenářům, že to chápou a podporují. 19:51 se zbytečně rozčiluje. On ví přesně, co mu bylo smazáno. Ostatně, všechny inkriminované texty je to v archivu redakce

   Vymazat
 6. Ale za socíku byl nedostatek drog, heren, v hospodách chyběly hrací automaty a nešlo se za 5 hodin naučit anglicky, jako rodilý Brit. Což teprve, aby se vám za týden zvětšil penis o 10 cm:))) a byl nedostatek politiků, kteří to mysleli upřímně.

  OdpovědětVymazat
 7. 2:09 - C E N Z O R = IDIOT, ktery si nasral do vlastniho hnizda ! Ted tu vede monolog !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus to na Novinkách, tam je hodně pravdy a lásky, Sorošovi zaměstnanci mají více pochopení pro demokracii.:)

   Vymazat
  2. A hele, HoreDole je zde aby trochu zasmradil.

   Vymazat
  3. 3,21
   Ty Hovnodolní nesvéprávný retardovaný jelito,mazej na stránky Venzla Moravce nebo na Blicí listy a nesmrď tady ty přemřelo nedonošený!!!!!!!!

   Vymazat
  4. 7,48
   Ty počty ti dodal Člověk plísni nebo dokonce Venzl udavač Havel?????
   Jdi se bodnout s takovejma nesmyslama a začni jednou makat a ne chlastat!

   Vymazat
  5. 4:25 Hovinky jak novinky a spíš by měl jít domů, na iDnes hovno.

   Vymazat
 8. Dělám skoro celý život hajného. Na sklonku osmdesátých let si průměrný dřevorubec vydělával cca dvojnásobek mé čisté mzdy,to znamená nějakých 4-5 tisíc Kčs. Ti nadprůměrní i více. Každá parta měla maringotku. Někdy v roce 1988 se lidem začala dovážet mražená strava. Party nafasovaly vařiče a napařovací hrnce a za symbolický poplatek dostávaly denně jídlo podle vlastního výběru. Do lesa a z lesa jsme je vozili už roky. Lidi měli možnost čerpat ročně deset dní náhradu za špatné počasí. Když pršelo, dostali zaplacenou šichtu průměrem. Drtivá většina bydlela v podnikových bytech, do kterých se stěhovali při nástupu do práce. Nájem se pohyboval někde mezi 100-150 Kčs měsíčně. Motorové pily a traktory byly podnikové. Když se rozbily, dělník vyfasoval náhradní a jeho šla do opravy. Benzín a naftu samozřejmě dostávali také podnikový. Většina si stačila "ušetřit", resp. nakrást ještě část pro vlastní spotřebu.
  A dalo by se dlouze pokračovat, jen kdyby si člověk na všechno vzpomněl.

  OdpovědětVymazat
 9. Nemohu nadávat na "socialismus", ALE!

  Najděte jednoho horníka, (který byl během svých 25 let činných na šachtě) alespoň 5x v lázních na "křížek".

  To jen pro upřesnění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:35 Já třicet let, z toho dvacet na uranu. Na křížek nikdy.
   Zato co dva tři roky na týdenní zimní rekreaci, špindl, pec, petrová bouda, tatry, malá fatra atd.
   Tenkrát vše za 70,- Kčs na týden, s plnou penzí navíc s přesnidávkou a svačinou. Doprava zvláštním vlakem s platbou jen za cestu tam. Od vlaku autobusy pro rekreanty a pokud někam výš, tak doprava zprvu koňským povozem a později pasákem.
   Rakondice v lázních Bardějov, či v Soči.

   Vymazat
  2. Tady já další - z dolu Fučík.Byt 3+1 v Havířově v 26 letech, byl jsem v lázních každý rok, k tomu lístky na operu a operetu, rekreace. Chalupu za 6000korun na Oravě jsem si koupil sám. Do důchodu v 50! V 50!letech.Brzo to bude k nevěření.Lidi tomu nebudou věřit.

   Vymazat
 10. Tak mi soudruzi vysvětlete, proč jste ten svůj ráj museli obehnat ostnatým elektrickým drátem? Proč lidé utíkali ve velkém na západ? Proč jste je na hranicích vraždili?
  Ono to bude krapet jinak, viďte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:39 Měli jsme velikou partu v Brně, scházeli se na Střeláku. V roce 1978, 11 kluků s vlasy až na záda, uteklo do USA. Do roka jich bylo 10 zpátky, zůstal pouze jidiný, který tam je dosud a daří se mu. Těm co se vrátili, nikdo nezkřivil ani vlas.

   Vymazat
  2. Ano tady jsme udělali chybu. Kdo chtěl na západ - stát měl od něho vykoupit majetek, kdyby se chtěl náhodou jednou vrátit, aby mu to nemusel restituovat. Drát na hranici nebyl kvůli těm co chtěli zdrhnout, ale kvůli těm, kteří se sem jako nezvaní hosté chtěli dostat.

   Vymazat
  3. Kdo chtěl odejít, mělzaplatit za vzdělání a jít. ostatně to by se mělo na 100% zavést dnes.Lékař vystuduje za peníze daňových poplatníků a odejde na Západ. nemravné, sprosté.

   Vymazat
 11. 7,39
  Když zjistili,jakej je ten jejich vysněnej ráj v USSA nebo v NSDAP,tak si nestačili ani odplivnout ......bydlení v táborech,kde nebyla žádná hygiena je opravdu VYSNĚNEJ RÁJ!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč jste jim bránili? Proč jste je stříleli? Z vašeho ráje uteklo 200.000 Čechů a Slováků. Kolik sem imigrovalo ze západu?

   Vymazat
  2. 7:48 já jim pochopitelně v emigraci nebránil, je dokonce možné, že bránit emigraci bylo chybou režimu. On by západ asi ztratil zájem o její podporu a lidé by rozpoznali, že není moc o co stát. Jako nejeden z mých známých, jako mí příbuzní v těch rájích. On se ten socialismus nezhroutil, on byl rozvrácen za podpory hlupáků tobě podobných. Současná i budoucí realita ukáže, který režim byl prospěchu lidstva blíž a který lidstvo poškozuje až ohrožuje. Ostatně, ti co se krom padesátých let probíjeli přes hranice byli pitomci. Byly k dispozici zájezdy s CKM, bylo možné získat devizový příslib a s ním výjezdní doložku, když každý měl nárok na cestovní pas, stejně tak na vystěhovalecký pas, pokud kdo měl odslouženou vojenskou základní službu a odpracované vzdělání. S tím by ho ovšem ty západní demokracie zdaleka tak nevítali. Tehdejší i dnešní neználkové ať si tedy třepí pysky, žil jsem tehdy v klidu a spokojeně, existenční problém nemám ani dnes. Za vás, vy neznalí hlupáci, se ovšem stydím.

   Vymazat
  3. 7:48 Jak to že tě taky nezastřelili, joudo. Víš o tom hovno, co bylo tenkrát tak to jsi ještě nebyl.
   A jen škoda že jsi.

   Vymazat
 12. 4:41 LZES ! Ty sluho ve veprine !
  A vy ostatni POLOOPICE smirte se s tim , ze socialismus chcipl ! Diky Bohu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,48
   Jediná smradlavá poločokovopice seš tady ty,přemřelo smradlavý nesvéprávný věčně zlitý jako udavač chrchel!!!!!!!!

   Vymazat
  2. 7:48 Hovne. Jak může něco co nebylo, chcípnout.
   Byl to jenom pokus, podmínečně podpořený sssr.
   Amík na své zabrané a okupované evropě taky nedovolil nic jiného, než židokapitál.
   A jelikož dolaru je stále dost, tak se postaral o tu viditelnou část lidí, aby se odlišili od východu. Amík na válce vydělal. Rus byl zničen.
   Co nám mohl dát ? Ani ten rubl, který nemohl být podšprajcován ropou a rabováním skoro celého světa.
   Kdyby amík zabral celou evropu, tak by se mohl vysrat na lidi, včetně takových volů jako ty.
   Neměl by potřebu dělat nějaké výkladní skříně, jako v západním Berlíně.

   Vymazat
  3. Tupý blbe. Provokatére.

   Vymazat
 13. Socík byl HNUS.Každé ráno šedivou tramvají plnou šedivých lidí drncat do šedivé práce.A za železnou oponou celý svět, který nemáš právo vidět a ochutnat,přestože žiješ jen jednou.Prostě takový pocukrovaný koncentrák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:17 ...a navíc za šedesát halířů, z jednoho konce města na druhý.

   Vymazat
  2. 8:17 - ty jsi buď nežil nebo jsi "pracoval" v kanceláři. Nic nebylo šedivé. Ve společnosti vládla větší spravedlnost a byli daleko lepší mezilidské vztahy. Ale vykládajte to blbovi.

   Vymazat
 14. Západ byl a do značné míry stále je konzumním rájem. Bohužel, koupeným na dluh příštích generací. Naši reformátoři nám po sametu říkali, že komunisté křivili ekonomiku. Kéž by jsme jí dnes měli alespoň takovou, jakou jí měli ti komunisté. Místo ruky trhu řídí ekonomiku i náš současný blahobyt všudypřítomné dotace. Kam se asi posune západní blahobyt, až se jednou ty dluhy budou muset zaplatit? Jenomže to jsme tenkrát nevěděli a neuvědomuje si to, bohužel, ještě drtivá většina lidí.
  Pominu rozkradený majetek. Stát má dnes dluh cca 1,7 bilionu. Minimálně podobné číslo bude i zadlužení osob a obcí. Když si uvědomíme, že náš státní rozpočet je někde kolem jednoho bilionu, musel by stát dva roky vybírat stejné daně a odvody a nevyplácet ani korunu. Žádné platy státních zaměstnanců, žádné důchody, žádné investice. Opravdu těžko představitelné. Pokud by k něčemu podobnému došlo, byla by komunistická životní úroveň doslova rájem na zemi.
  Nemůžeme od sebe oddělovat něco, co je spolu spojené víc, než by jsme si přáli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč o tom socíku furt kibicuješ když prostě všude krachl? Co to věčné omílání má za význam?
   Proč o tom furt kibicuješ, když to prostě lidé nechtěli a nechtějí? Udržovali jste ten režim jen násilím a represemi. Dnes si lidé ve svobodných volbách volí něco jiného a komunisti mají kolik mají (pouze 11%)
   Není ti trapné to stále obhajovat a vychvalovat do nebes?

   Vymazat
  2. 10,27
   Nic neobhajuji. Jenom se snažím o co nejpravdivější obraz doby. Ano, komunisté drželi režim represemi. Měli v podstatě dvě možnosti. Represe, nebo na dluh koupený ráj na zemi. K jejich vlastní škodě si vybrali první možnost.
   Je historicky doloženou skutečností, že v "demokratické" společnosti byly komunistické myšlenky zakázány a komunističtí předáci pronásledováni. Jinak řečeno, myslete si co chcete, ale na náš majetek nám sahat nebudete. Ať už jsme k němu přišli jakkoliv. Třeba sprostou zlodějinou.
   Pokud si dnes budeme dál lhát, dopadneme stejně. Ne, dopadneme mnohem hůř. Ono totiž nejde dopřát blahobyt všem. Fabrikantům i jejich dělníkům. Tak že před sebou koulíme pomyslnou kouli problémů čekající na vyřešení, která se vůčihledně zvětšuje. Pokud problémy nezačneme řešit dnes, vyřeší ho jednou hladová lůza.
   Jak jsem už psal. Historie se stále opakuje. Jedni okrádají druhé a když ti okradení nemají už nic, uvědomí si, že nemají co ztratit.

   Vymazat
  3. 10:27 Jsi smrkáč, narozený těsně před hadrou či po ni. O tom proč to tak bylo víš hovno.
   Teď jsi lichvář, volíš čtyřprocentního kalouska a zatím se ti asi vede.
   Takoví lidé byli i za mé doby, první republiky. Půjčovali či stáli před zastavárnou, mleli palci a ptali se kolemjdoucích, máte zlato ?
   No a po osmačtyřicátém dostali po hubě, pokud včas nezdrhli do bývalého rajchu, ke svým.
   Dnes jsou z nich mnohdy "neznámí hrdinové", samá cnost.
   No, možná se dožiješ.

   Vymazat
  4. 10,27
   Jak by ten tvůj havlobanderovskej kripl Kraďousek těch 11% bral,že????!!!!!
   Nasrat!!!!!!!.-D

   Vymazat
  5. 10:28 značná nechápavost má tu výhodu, že jeden nemusí zaznamenat nepříjemnou pravdu. Račte mi vyvrátit, že onen socík nebyl rozvrácen těmi, co toužili po majetku, za pomoci Vám podobných hlupáků, když čím dál víc lidí zjišťuje, že to co máme, vlastně nechtěli. Dnes lidé vesměs v zoufalství zkoušejí volit něco jiného, zas něco jiného a zas něco jiného, když nakonec jim musí dojít, že nic jiného než současný nemravný systém možného není. Rád bych věděl 10:28, jak si představujete, že náš rozkradený stát vyřeší svoje vnější zadlužení, jak obce a města vyřeší svoje dluhy a jak se s dluhy vyrovná obyvatelstvo, když celý ten kapitalismus se topí v dluzích a po současné konjuktuře nás samozřejmě čeká deprese, spíš ale hluboká krize. Co lidé chtěli nebo nechtěli, nerozhoduje. Ty konce jsou ovšem jasné. Namísto dehonestace vysvětlete, že to tak není.

   Vymazat
  6. Nic se řešit nebude vždyť nám nepatří ani to na čem stojíme a příjde čas kdy budeme muset platit nájem za to na čem stojíme. Konec je jasný nemáme právo tady být.

   Vymazat
 15. Moc pěkný článek naprostý souhlas hned bych se tam vrátil.

  OdpovědětVymazat
 16. není potřeba nic psát protože cenzor vám to smaže

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbější, než jsme doufali, viď?!

   Vymazat
  2. Z více jak tři roky co tady píši mi nebyl smazán ani jeden příspěvek i když nejsem všeznalec.

   Vymazat
 17. 13,00
  Co ti zas kdo smazal ty ublíženej nesmysle???.-D

  OdpovědětVymazat
 18. Tichá většina si to myslí ... právem.

  OdpovědětVymazat
 19. Když bych to zkrátil,
  s dosti lidmi se shoduji že krom povinnosti makat a hermetickému uzavření hranic, bylo všechno lepší.
  Bolševik jen podcenil úlohu katolické církve jakož to generátora fašizmu a nedocenil církev Československou pravoslavnou, jakož to bojovníka proti fašizmu - důležitý to duchovní faktor společnosti.*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahahah. Tak jak to, že komouši mají neustále už od revoluce jen 12% preferencí?
   Vím, že je těžké přiznat si pro vás smutný fakt, že o přiblblý komunismus skoro nikdo nestojí.

   Vymazat
  2. 23,48
   Ha, ha . Až bude jednou lidem předložený účet za jejich současný blahobyt na dluh, budou mít komunisté nadpoloviční většinu.

   Vymazat
  3. Ano. Dneska si myslím, že měli náboženství vymýtit radikálně, blbé kostely přeměnit na galerie umění-to myslím doopravdy. Faráře poslat všechny do práce, zrušit celibát, zrušit spojení s Vatikánem. Zrušit obřady, zrušit ministranty, ono by to během 20 let vyhnilo. Dělá se mi špatně při pohledu na velehradské nebo staroboleslavské davy vypatlanců.

   Vymazat
  4. 23:48 Těch 12% zhruba odpovídá počtu lidí, kteří mají v hlavě rozum. Ten zbytek se chová jako tupé, využívané stádo, které bučí podle toho, jak bučí sdělovadla. Tak, jako tady předvádíte vy. Myšlenka žádná, jen hloupé opakování stále stejných "jediných pravd".

   Vymazat
 20. Nebylo v tom socíku vše lepší. Například oblast zdravotnictví, dříve byl v okresním městě sotva jeden psychiatr, dnes je jich v okresním městě deset a někdy i více. No, je to pokrok, či to snad chcete popírat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za komoušů chípali lidi o 8 let dříve než dnes. Chceš to snad popřít?

   Vymazat
  2. Není třeba nic popírat. Před sto lety se svítilo petrolejkama a před tisíci bukovými loučemi.
   Všechno se vyvíjí, pitomo. Možná tě to překvapí, ale i medicína a farmakologie.

   Vymazat
  3. Zrovna dnes v novinách píší, že máme nižší věk dožití, než západní Evropa. Čím to asi je po těch slavných 28 letech od plyšáku?

   Vymazat
  4. Hricáku a ty hňupe v 8:10, vy tu ale neustále vypisujete nesmysly, že nejen potraviny, ale i zdravotnictví je u nás dnes daleko horší než za socíku. Což je tedy vzhledem k věku dožití zjevná lež a hloupost. Kdybyste měli pravdu tak by to muselo být přesně naopak.

   Jak vysvětlíš, že za celých 30 let od roku 1960 do roku 1990 se zvýšil věk dožití u nás o pouhý jeden rok, kdežto za pouhých 25 let od roku 1990 do roku 2015 o 8 let!!!

   Jak vysvětlíš, že v roce 1960 se Němci dožívali o rok méně než Češi, ale v roce 1990 už o 4 roky déle!!!

   DUKAZ!!!

   https://goo.gl/uhgGdY

   Všimněte si toho obrovského zlomu právě v roce 1990. Asi náhoda, že?

   Hricáku, jděte s tím vaším neustálým lhaním do prdele!!!

   Vymazat
  5. 9.15 A co warfarin?

   Vymazat
  6. 9.15, 23.48 Zkuste na to jít od lesa, tzn. vraťte se k článku jděte odstavec za odstavcem a zamyslete se nad tím, KDO by dnes protestoval proti tomu, o čem se píše v článku. Můžete brát jeden odstavec po druhém a položit si tu otázku - jsem proti tomu? Třeba: jsem proti našim ochranným normám pro potraviny? Jsem proti bezplatné lékařské péči? Jsem proti tomu, aby mladé rodiny byly podpořeny tak, aby měly zájem o to mít děti... a tak pokračujte dál a dál a třeba pochopíte, že vymírání našeho národa není zákonitá nutnost a dá se mu zabránit.

   Vymazat
  7. 11:39
   Jenomže ty vaše otázky jsou bohapusté, propagandistické bláboly které nemají se skutečností nic společného.

   Dnes je přece také bezplatná lékařská péče! Jen si musíte sem tam doplatit zlomek ceny léků. Jenomže k takovým lékům jste za socíku vůbec neměl přístup! Ty byly jen na západě a byly drahé a za devizy které náš stát neměl. Proto jsme taky chcípali o 4 roky dřív než Němci nebo Rakušani!!!
   Takže vy vaše otázky změňte nebo doplňte. "Chci bezplatné zdravotnictví jako za socíku, ale bez přístupu k moderním lékům, bez přístupu k rezonanci a jiným moderním ale superdrahým diagnostickým metodám, bez nejmodernějších lékařských postupů? Chci bezplatně chcípnout o 5 let dříve než bych zemřel na západě?
   To je správně položená otázka a tak to je se všemi.

   Vymazat
  8. 12.23 A právě teď jste prozradil podstatu vaší demagogie. Aby bylo možné dosáhnout takové odpovědi, kterou vyžadujete, musíte měnit, překrucovat a posunovat v čase i jednoduché otázky. Jestli to stačí vám, ostatním to stačit nemusí. Navíc jste poslední otázku mého komentu vynechal, přestože ta je hlavním, řekl bych rozhodujícím kriteriem pro naši budoucí existenci.

   Vymazat
  9. 12,23
   Ano, máme bezplatnou zdravotní péči. Ano, máme bezplatné školství. Už jste si někdy sepsal a sečetl "jenom" doplatky za léky, Jenom nákup učebních pomůcek do školy, jenom poplatek za revizi komínů, jenom poplatek za revizi kotlů, jenom.... Možná se tomu podivíte, kolik toho "jenom" musíme platit.
   A teď k té podpoře mladých rodin s dětmi. Všechno stojí a padá v otázce bydlení. Těsně před sametem jsem bral 2350,-Brutto. Měl jsem v té době dvě malé děti na které jsem bral cca 600 Kčs přídavky, které mi vpodstatě vyrovnaly daň. Za byt 3+1 jsem platil 140 Kčs měsíčně. Inkaso, což byla elektřina, rozhlas a televize bylo dalších 140. Popelnice a voda mne stály necelou stovku měsíčně. Topili jsme dřevem, které stálo pár korun, ale vedle v bytovce se skládaly na uhlí, kdy každá rodina dávala 1000-1200 Kčs ročně. Suma sumárum se dalo bydlet v podnikovém bytě za cca 500 Kčs měsíčně, včetně energií a služeb. To znamená cca čtvrtinu mého platu.
   Už chápete, jak vypadá skutečná podpora rodin s malými dětmi?

   Vymazat
  10. 12:23 Stejně jako jiní "uvědomělí" porovnáváte stav techniky, nikoliv stav společnosti. Proč neporovnáte úroveň zdravotnictví, bydlení, aut, elektroniky atd v 80. a 50. letech? Je velmi oblíbené porovnávat třeba dnešní auta s těmi za socíku, ale je to stejná hloupost, jako porovnávat auta z osmdesátých let s těmi z padesátých let. Nebo turbínovou zubní vrtačku s poválečnou na šlapací pohon. Nedochází vám, jak ubohá je to pitomost, i když třeba v pořadu ČT "Retro" velmi oblíbená?

   Vymazat
  11. Hňupovi z 9:15 Jsi určitě mladý a tudíž blbý hňup.
   Jak je možné srovnávat generace které se narodily těsně před válkou, (jako já) či ve válce a taky po ní. Stres a nervozita z nového, zatím nepoznaného nacistického nelidského režimu. Z počátku sice války jako by vzdálená ale s časem stále blíž se vším co k válce patří.
   Spojenecké bombardování a na zemi fronta, která nebrala ohled na obyvatelé. Nemohli jsme nikam uprchnout, jako dnešní "uprchlíci", nikdo by nás nevítal, jako ta Adolfka makrelová.
   Po celou dobu bída a nedostatek všeho, hlavně kvalitních potravin, o jiných věcech nemluvě.
   A po válce ještě pár let to samé.
   Pracovalo se mnohdy nepřetržitě, samozřejmostí byly pracovní soboty, minimum svátků a všelijakých kumulovaných třech, či čtyřech dní volna.
   Tak co na to blbečku. To všechno co jsem jen trochu popsal, pomáhalo lidem k vyššímu věku dožití ?

   Vymazat
 21. 9,15
  Tak popořadě. Nic si nevymýšlím. Popisuji co jsem osobně viděl, nebo zažil. Pokud bylo za socíku u nás zdravotnictví na nějaké úrovni, bylo na západě pravděpodobně na o něco vyšší, ale určitě ne na té současné. Co se kvality potravin týká, a nejenom jich, existovaly v oné době oborové normy. Fabriky vyráběly většinou podle nich. Neexistovalo systematické okrádání zákazníka prostřednictvím náhražek v potravinách, nebo kurvítek v průmyslové výrobě. Pokud ony normy říkaly, že v buřtech má být 70% masa, pokud to maso nerozkradli zaměstnanci, tak to maso tam i bylo. Ano, kradlo se. Ale na to bolševík myslel dnes oním paragrafem za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, za který seděla celá řada dnešních odbojářů. Průmyslová produkce nebyla pravda "in". Ale v řadě případů slouží ještě dnes.
  Že jsme se dožívali a stále dožíváme nižšího věku, než Němci a jiné národy? Je otázkou, zda je vyšší věk dožití takovou výhodou. A to jak pro společnost, tak pro konkrétního jednotlivce. Asi jsme každý někde jinde, ale já si nepřeji dožít za každou cenu stovky. Za cenu, že budu krmen denně hrstmi léků a prdel mi bude muset utírat zdravotní personál, tak za takovou cenu o ní nestojím. Asi máme každý jiný žebříček hodnot. Vy lpíte na životě za každou cenu, já na životě, kdy budu soběstačný a budu moci dělat co mne baví.

  OdpovědětVymazat
 22. Hňup z 9:15 slintal něco o poplatcích ve zdravotnictví. Ano, momentálně už krátkou dobu jsou zrušeny.
  Jenže předtím julínkovné existovalo a přivedlo mnoho lidí do nesnází, ba i k exekuci.
  Teď se o zpětném zavedení znovu silně uvažuje a po volbách bude skoro jistotou.
  Tak co na to blbe ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.04 no když mluvíte jen o 1 člověku, je to jiné, než, když mluvíte o všech Slovanech v naší zemi. To je problém toho pána z 9,15, kterého nezajímá, že vymíráme. A místo toho, aby uznal, že základním kritériem pro naši další existenci v budoucnosti bude zastavení procesu vymírání, tak vytrvale srovnává vývoj techniky a léků z roku 1989 s rokem 2017 a používá to jako argument.

   Vymazat