Reklama

neděle 3. září 2017

Ukrajině sklaplo: Malajsie požaduje připojení Ruska k vyšetřování zkázy MN17


3. 8. 2017     zdroj
Nová fakta ve věci vyšetřování havárie Boeingu MH17 na obloze Donbasu dohání ukrajinskou stranu ke stále větší nervozitě. Již v květnu 2017 list Přísně tajné vystavil v internetu materiály, které poukazují na skutečnost, že Ukrajina se snažila skrýt dokumenty, v nichž nejvyšší ukrajinské vedení píše o zničení všech faktů, souvisejících s zničením MH17 ZDE. List publikoval kopie tajných dokumentů SBU, v nichž se píše o provedení zvláštní operace na zničení důkazů masové vraždy na obloze nad Donbasem 17. července 2014.


Později, 31.srpna 2017, se ruský prezident Vladimír Putin a malajský premiér Najib Razak domluvili na uskutečnění vlastního společného šetření havárie Boeingu MH17. Když se o tom ukrajinské úřady dozvěděly, zjevně znervózněly, a to natolik, že na žádost prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka ministr zahraničí Pavel Klimkin telefonicky kontaktoval Johna Kerryho.

Kromě toho vyvolaly zvláštní pochybnosti výsledky vyšetřování a předběžné závěry nizozemských vyšetřovatelů, kteří odmítli přijmout důležité informace od Ruska a přijali jen fakta, poskytnutá ukrajinskou stranou. Ačkoli malajská strana trvala na tom, aby se členy komise stali i ruští zástupci a experti. Ale ti nebyli do komise začleněni.

Nahromaděná nespokojenost s průběhem vyšetřování dohnala Malajsii k vytvoření skupiny pro vyšetřování příčin havárie Boeingu. Ministr dopravy Malajsie Liou Tiong Laya poslal dopis nizozemským vyšetřovatelům, v němž opět požadoval, aby zahrnuli ruské zástupce do komise. A znovu odmítnou budou holandští vyšetřovatelé sotva moci.

Je zřejmé, že brzy se ukrajinské vedení bude muset zodpovídat mezinárodnímu společenství za připravený teroristický útok, ničení důkazů a manipulaci s důkazy. Co znamená poskytnutí Ukrajinou záznamu s Bukem, který jezdí po celé zemi na pozadí kvetoucího bezu, který kvete v dubnu a květnu, a ne v červenci, kdy došlo k tragédii s letadlem? Znamená to, že Ukrajina se připravovala předem.

Ukrajina bude muset odpovědět, odkud se Porošenko dozvěděl 15 minut po tragédii o "ruské raketě Buk", proč komise nepřijímá výsledky experimentů korporace Almaz-Antey, proč ukrajinští dispečeři změnili trasu letadla, kde jsou záznamy jejich rozhovorů s pilotem a kde jsou samotní dispečeři? Otázek se nahromadila spousta. Ale jak se říká, "pravda prorůstá přes asfalt".

A pouze Ukrajina z toho není nadšená. Neboť odplata se nevyhnutelně blíží.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. Otázkou je, zda Ukrajinu jejich "páníčkové" z USA teď "podrží" nebo "potopí" ?!

  OdpovědětSmazat
 2. Je hezké, že paní umí překládat, ale je notoricky známé, že se jedná o MH 17.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruština nezná hlásku "Há", ani pro ni není v ruské azbuce písmeno. Azbuka znak tvaru H čte jako "eN"...

   Smazat
  2. To je v pořádku, ale je hezké, že si dotyčný notoricky zavrtal.

   Smazat
  3. Re (19:17):
   Paní překladatelka je v tom nevinně! V ruských textech se vedle textů psaných azbukou často objevují i originální přepisy jmen, zkratek atd. psané původně latinkou. Pak je pro překladatele víc jak "snadné" podlehnout a převést i tu hlásku H jako lat. N.
   Rusové ji sice neužívají (ani foneticky), ale hláskují ji po francouzsku jako "aš". Ostatně Francouzi ji také ve svých slovech nečtou. A jak říkal J. Werich, "o hodně tím přicházejí ...".
   Podobně častý je i chybný převod typových názvů obsahujících písm. "C" a "P".

   Smazat
  4. Hnidopichu (18:54) V.J.Horák

   Smazat
  5. jenom poznámka, v jižní polovině Ruska se znak azbuky pro "G" vyslovuje jako naše "H", stejně jako v ukrajinštině.I Horbačov ( původem z oblasti Kubáně )to tak vyslovoval

   Smazat
  6. A vám nedošlo, že titulok písal niekto iný? Zvyčajne grafik. V texte je to správne.

   Smazat
 3. Je na to opět odpověď. Bratříčkové z USA vymyslí a vytvoří další stopu směřující k Rusku. CIA už na tom určitě pracuje. Někoho podplatí, někoho k tomu donutí nebo přesvědčí, když na něj něco najdou, co by mohlo dotyčného diskreditovat. Hold zatím se Ukrajina s USA málo snažila, ale oni to doženou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Stará osvědčená metoda. Když hrozí provalení jedné aféry, uspořádá se další, na tu předchozí se rádo zapomene. Dalších pár desítek, set, tisíc... nevinných lidí zařve.
   Ex- nemo

   Smazat
 4. Účel světí prostředky. Cílem veškeré současné politiky a válek USA, NATO a EU vazalů je poškozovat maximálně ekonomiku a státnost Ruska a znemožňovat jakoukoliv jeho spolupráci s kýmkoliv. Příliš to zavání totiž mírem a to nejde Západu "pod fousy". Prostě jde o střet dvou: západního Kazisvěta a východního Miroslava. Nic jiného v tom nehledat a kdo ví, zda za sestřelením letadla nestojí dokonce NATO a za ním Pentagon.

  OdpovědětSmazat
 5. No jako v Turecku.

  OdpovědětSmazat
 6. Je jasné, že se sestřelení nestalo dle závěrů podivné vyšetřovací komise. A platit bude Ukrajina, tak , či onak,protože jejich ŘLP převzalo let a navedlo ho do nebezpečné oblasti, kterou už mnoho světových leteckých společností raději už několik týdnů oblétalo / Lufthansa, BAE a další/, proto také zmizely nahrávky ŘLP a také samotní řídící ŘLP Ukrajiny, které let MH 17 naváděli.

  OdpovědětSmazat
 7. "v roce 2014, když byl sestřelen boeing nad Ukrajinou, jsme se reálně ocitli na prahu války. Proč? Protože okamžitě následovala informační válka, že to Rusko ho sestřelilo, že je nutné ho potrestat. Pamatujete? K danému okamžiku existovala strategie globálního všeničícího jaderného úderu na Rusko. Všechno bylo připraveno. Bylo nutné to ustát a my jsme to dokázali, takže k válce nedošlo. Proč o tom mluvím? Protiruská hysterie je v podstatě prvkem západní kultury. Západ byl vždy proti Rusku. Současný poryv značí něco jiného. Když se nepovedlo Rusko zlikvidovat a byl zmařen plán z roku 2014, když se v Rusku hroutí plány na realizaci státního převratu a svržení Putina... "
  Pjakin 8.2.2016

  OdpovědětSmazat
 8. 300 obětí, to je tragedie.
  Desetitisíce (prokazatelně, minimálně) zavražděných občanů zločinným Kyjevským režimem ať už přímo, nebo jím podporovanými fašistickými bojůvkami, to jsou jenom imaginární čísla? To není tragedie?

  Tragédie letu MH17 posloužila dobře a teď, když se začnou skutečně nesrovnalosti vysvětlovat a odhalovat, poznenáhlu, tak už bude v oficiálních médiích ticho po pěšině.

  OdpovědětSmazat
 9. Hlavně že se "Novorsijci" ihned po sestřelení chlubili, že sestřelili ukrajinský vojenský Antonov.
  Je to úplně jasné a to vaše kroucení, vymýšlení absurdních hovadin a obviňování jiných už je jen směs trapnosti a směšnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:29 No, tak ses zasmál a teď můžeš pokračovat v "krasojízdě" zase někde jinde, "všeználku". Tady tě to není opravdu, ale opravdu, hodno :oD

   Smazat
  2. Re (19:29):
   Komu se měli chlubit? Jsou pro takové tvrzení věrohodné a nezpochybnitelné(!) důkazy?
   Nebo se stále jedná jen ty trapné tzv. odposlechy, kterých i tajná služba Zanzibaru dodá na mancáry, kdykoliv jí kdo za ně zaplatí? ...

   Smazat
  3. 19:42
   Zaplnili těmi oslavami VEŘEJNĚ twittery, facebooky, všechny sociální sítě. Nic neskrývali, nic není tajné. Jak se zjistilo, že nesejmuli Antonova, ale dopravní Boeing tak všechno hned rychle vymazali. Ale všechno je to dobře zaznamenané. Internet má paměť.
   Takže smolík, Opluštile.

   Smazat
  4. Re (19:42):
   Svatá prostoto! Vždyť twitterový či fb účet si můžete vytvořit ve chvilce!, a třeba deset!, a psát si na něm polibosti, co vám jen slina na jazyk donese.
   A toto je (jakože) ten důkaz?
   Jste trapný / -á jak lopuch! ...

   Smazat
  5. 20:39 Logické myšlení je vám cizí, proto ani nechápete, že radost nad zprávou o pádu letadla byla zcela přirozená. Každý věděl, že v té oblasti nemají civilní letadla co dělat, takže si řadoví občané DLR z této zprávy jen ODVODILI, že to byl ukrajinský Antonov a že ho setřelii jejich vojáci. Vůbec to neznamená, že ho opravdu sestřelili. Přání bylo otcem myšlenky. Pokud jste ty záznamy četl tak víte, že to bylo, jak říkám. Všechny ty hovory jen reagovaly na to, co někdo někde slyšel a zbytek si přimyslel. Když zjistili, že si to přimysleli nesprávně, tak to pochopitelně smazali. To se vám stát nemůže. Vy si nikdy chybu nepřiznáte, jako každý sociopat.

   Smazat
  6. Re (21:38):
   Radost je ošidným úkazem. I proto bývá často doplňována přídavným jménem.
   Zkuste se zamyslet na tím, na jakých výškových (letových) hladinách létá ten váš hypotetický Antonov (máte na mysli turbovrtulový? či jiný?), a na jakých zas běžné dálkové proudové dopravní letouny.
   ---
   Při vašem myšlení si také zkuste odpovědět na otázku, proč v té době ukři do operačního postavení (v oblasti Donbasu) prokazatelně uvedli postupně 3, 5, 7 jednotek se systémy BUK, když jejich protivník (domobrana) nepoužíval ani dvojplošník, natožpak cosi, co by létalo tak vysoko? Na co tam ty BUKy banderistán vůbec rozvinul?!!, aby je ihned poté z oblasti stáhnul?
   (fotozáznamy o místech rozvinutí i o rdl. aktivitě ukrů uveřejnili Rusové po té akci a k tomu uveřejnili oněch 10 jednoduchých techn. dotazů k zodpovězení. Odpověď dodnes nedostali ani na jeden z nich ..).
   Tož tak, "logiku".

   Smazat
  7. 21:58 Pane Františku. Příspěvek 21:38 nebyl adresován vám, ale 20:39. Jen logicky vysvětluje, proč opolčenci "oslavovali" po zprávě, že havarovalo nějaké letadlo. O skutečném pachateli sestřelu jsem nic nepsal, proto je zbytečné s tím polemizovat. Zvláště když mám na věc stejně logický názor, jako máte vy :-).

   Smazat
 10. V. V. Putin patrně dobře věděl, která bije, když nedlouho po té ohavnosti odtušil, že svět dělil od válečné katastrofy jen vlásek. I ten dávný yucatánský asteroid je proti tomu sranda.
  O tom, kdo se ke spáchání té obludnosti propůjčil - zdá se - není nutno pochybovat.
  Otázkou ovšem zůstává, kdo a proč tu operaci naplánoval?
  Měla to snad být rozbuška typu Gliwického vysilače nebo Tonkinského zálivu?
  Pak by se o to ovšem měl zajímat nikoliv jen nějaký okresní návladní, ale Haagský tribunál, a také i OSN a její RB, která byla zřízena ne pro to, aby odkývala cokoliv, co si USA zamanou, ale pro udržování míru na základě mezinár. práva, Charty OSN.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo,kdo věří na lži je zločin. Pravda je taková,MH je práce Russů a nějakej Oplusstil a spol si můžou trhnout

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ta jsi co za debila? Placenej nebo blbej ...
   A jak si libuješ v používání dvou s za sebou. Že b ssuulin?

   Smazat
  2. Ne, to píše nějaký protiruský cizinec s pomocí doktora profesora Gůgla. Inu, to že MH17 sestřelili Rusové nebo opolčenci dnes věří jen opravdové hovádko s IQ tykve.

   Smazat
 12. Malajský diplomat vyšetřující záhadné zmizení letu MH370 Malajských aerolinií byl ve čtvrtek zavražděn, kdy jej zastřelili v hlavním městě Madagaskaru Antananarivo.

  Zahid Raza, honorární konzul Malajsie, varoval přátele a rodinu, že mu hrozí smrtí, když nepřestane se svým vyšetřováním zmizení letu MH370.

  Pan Raza byl v době svého zavraždění uprostřed své neúnavné práce na svážení kousků vraku pocházejícího ze zmizelého letounu do Kuala Lumpa.

  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11002-malajsky-diplomat-mh370-zmizeni-zastrelen
  Zdroj: metro.co.uk

  tak by to putin mohl vzít jedním vrzem.....

  OdpovědětSmazat
 13. "Že situaci s boeingem sestřeleným nad Ukrajinou držíme pod svou kontrolou a to samé teď začíná i s airbusem, který se zřítil nad Sinajem. Nemáme důkazy, že šlo o teroristický útok, a pokud nebyl? Mimochodem hodně informací, které proběhly bezprostředně poté, co to letadlo spadlo, ukazovalo na to, že byl sestřelen protiletadlovou střelou. Všechno poukazovalo na raketu, která se trefila do motoru, a vůbec ne na bombu. Vyvstává otázka, a kdy to bude oznámeno? Až to bude potřeba. Teď je čas na dohody. Je to dobrá nebo špatná taktika? Ti, kteří si nevidí dál než na špičku svého nosu, a jsou zvyklí uvažovat o řízení pouze z pozic 6. priority, jako že "moc je na konci pušky" apod., si vůbec neuvědomují, že dnes ani jeden stát ve světě, včetně Ruska není schopen vést bojové akce v plném měřítku. To znamená, že se okamžitě zhroutí všechno, jakmile s tím někdo začne. Všechny státy se okamžitě rozloží a dojde k totální válce, kterou nemusí přežít celá civilizace. To všechno mohlo začít i poté, kdy Američané torpédem potopili naši ponorku Kursk. Putin tuto skutečnost moudře využil a dosáhl tak velice mnohého při zpětném získávání ruské suverenity. "
  Pjakin 8.2.2016

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V letadle spadlém na Sinaj byly nalezeny prokazatelné stopy po výbuchu bomby v zavazadlovém prostoru.

   Smazat
 14. Za sestřelení letadla múže stát nad územim kterého letadlo přeletávalo. V tomto případe je to bezesporu Ukrajina. Nad Doneckem a Luhanskem letali útočne letadla
  Ukroušú které shadzovali bomby i stŕíleli raketami civily a civilní objekty Donecka i Luhanska . Hororové záběry z tychto jatek sme videli na internetu. Samozřejme že domobranci k obrane civilu i infrastruktury sestřelovali útočici Ukroušské letadla. Bylo vrcholním cynizmem že Ukroušská sfanatizovana Banderovská svoloč nasměrovala Malajzyjské dopravní letadlo do vzdušného prostoru nad Doneckem i Luhanskem. UA - Banderovská svoloč chcela sestřelení MH 17 využít na proti Donecku i proti Luhansku propagandisticku hystériu samozřejme i s vinou Ruska. Pamatujeme na to mediálni šilenství, sancke itd. Sestřelení MH 17 jde v plné míře na vrub UO- Banderovské svoloči která ve jménu propagandistické hysterie obetovala pasažery letadla MH 17.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jasný , pár hodin po sestřelení USA prezident Bombrack Bombama referoval o ruské stopě a šilenci na ČT TV metali propagandistickí sračky na opolčence i Rusi . Ani zmínkou o tom že MH17 nasměrovali do vzdušného frontového prostoru poddaní Velkého protektora z ÚSA Ukro - Banderovci.

   Smazat
 15. 20:11 máš pravdu,to sestřelený letadlo s Alexandovcema v Rusku je práce Ruska.Kdo tě porodil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že letadlo s Alexandovcami bylo sestřeleno nebylo potvrzeno . Ale Iransky Boeing na palubě s 380 pasažery byl sestřelen USA Killers nad Perzskym zalivem daleko od USA pevniny je známo. Je známo taky že Izraelský letoun s 200 pasažery na palube byl sestrelen nad Černým mořem Ukroušskou raketou tedy UA Army. No co přiblblej šuline ? Kdo tě vyprdl ze zasráný prdele?

   Smazat
 16. Dost hloupě se zde hádáte, kde a jak sestřelil, i když problém je zcela jinde! Předpisy civilního letectví jsou hodně přísné a stát, který na hranicích "převezme" civilní letadlo / podmínky "eurokontrols" / za něj po celém svém území plně odpovídá! Za přelet svého území a radarové navádění také vybírá poplatky, které nejsou úplně nejmenší! Třeba za každý přelet ČR vybere ŘLP přibližně 20 000 korun, záleží na typu letadla.
  Proto také ŘLP Ukrajiny je plně odpovědné za havárii, protože navedlo civilní letoun do oblasti, kde už několik týdnů nebylo ve vzdušném prostoru zcela bezpečno a ŘLP mělo možnost let odklonit mimo prostor, což neučilo a bude hradit škodu a odškodnění za lidské životy a to nebude málo ,ať již letadlo sestřelil kdokoliv!
  Proto se také "ztratily" nahrávky povelů ŘLP Ukrajiny a nakonec i samotní pracovníci ŘLP v té době pracující na středisku v Kyjevě, což měl být nějaký Španěl, protože ukrajinské ŘLP nemělo dost svých zaměstnanců a pracovali zde cizinci.
  Velké letecké společnosti v té době již nad Ukrajinu nelétaly, protože nechtěly riskovat,i když měly vyšší náklady za palivo, proto také soud
  pro odškodnění bude pro Ukrajinu hodně přísný!!
  Pokud by byly plně dodrženy předpisy civilního leteckého provozu, k havárii by vůbec nemuselo dojít.
  Všechno ostatní jsou kecy a hloupá politika, která u soudu pro vyčíslení škody nebude hrát žádnou roli a Ukrajina bude platit jako mourovatá! V současné době je však Ukrajina jako stát v technickém bankrotu, takže jsem velmi zvědav, jak to vlastně s platbami bude a kdo nakonec celou "legraci", hrajeme si na vojáky a válku, zaplatí!!

  OdpovědětSmazat
 17. Jen ať jsi to fašouni z banderistánu odskáčou dobře jim tak.

  OdpovědětSmazat
 18. otázkou je, zda příčinou není prosáknutí předání technologie KLDR pro rakety a tak to může být trest za hloupost

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.