Reklama

pátek 15. září 2017

USA nehodlají „předat“ Dajr az-Zaur syrské armádě

Anna Jaunger
15.9.2017 Global Research, překlad messin

Syrská armáda (SAA) minulý týden za podpory spojeneckých sil přerušila dlouhé obléhání města Dajr az-Zaur teroristy z ISIS. Obyvatelé města upřímně vítali osvoboditele města. Podle mnoha odborníků je úspěch SAA důležitým krokem k úplnému odstranění ISIS.

To lze samozřejmě považovat za porážku Západu a jeho „partnerů“, spolupracujících se syrskou ozbrojenou opozicí a radikálními skupinami včetně ISIS, které doufaly, že odstraní Asada.

Reálná šance SAA na opětovné převzetí kontroly nad územím s bohatými ropnými poli, byla pro Američany vedenou koalici důvodem k zahájení nové vojenské operace v Dajr az-Zaur. Zdá se, že Bílý dům dělá všechno proto, aby zabránil SAA osvobodit město od teroristů.

Syrské demokratické síly (SDF), podporované USA, oznámily v sobotu zahájení nové kampaně u syrského Dajr az-Zaur, jejímž cílem je obsazení venkovských oblastí na severu a východě a následný postup směrem k řece Eufrat.

Záměr USA zabránit dohodě o stabilizaci a přidružení potvrdil generálmajor Rupert Jones, zástupce vrchního velitele Američany vedené koalice. V neděli Rupert vyhrožoval, že zaútočí na všechny jednotky SAA, pokud překročí řeku Eufrat.

Současně USA učinily další krok, aby zabránily Asadovi ovládnout zemi. Dne 22. září uspořádá kurdská vláda v severní Sýrii volby do místních rad a regionálního shromáždění. V lednu 2018 Kurdové uskuteční volby pro region jako celek. To nepochybně nebude koordinováno se syrskou vládou.

Samozřejmě, že takovéto přísliby jsou činěny pouze Spojenými státy. Právě proto SDF bojují tak obětavě a plně podporují americké plány (V SDF mají silné zastoupení právě Kurdové, pozn. Mess).

Navzdory všem hrozbám syrská vláda drží pevnou pozici. V reakci na bezprecedentní jednání americké koalice uvedl náměstek ministra zahraničí Faisal al-Mekdad, že přítomnost jakýchkoliv zahraničních sil v Sýrii by byla nepřijatelná. Síly Spojených států by podle Mekdada měly raději samy opustit Sýrii, jinak budou považovány za „okupační síly“.

SAA plánuje kromě překročení řeky Eufrat po osvobození Dajr az-Zour a osvobození několika oblastí podél západního břehu řeky i osvobození více oblastí bohatých na ropu.

Je zřejmé, že se Dajr az-Zaur stane pro SAA rozhodujícím bojištěm nejen proti teroristům z ISIS, ale i proti pokryteckým ambicím Západu vedeného Spojenými státy.


- - -15 komentářů :

 1. Nech to zenu vsetko prec od Tureca,USA az po Izrael!!!V Syrii je Asad prezidentom a vlada rozhoduje o tom kto tam byt moze! Ostatne krajiny su okupanti na cudzom uzemi!! TAKZE HNAT VSETKO PREC DO POSLEDNEHO !!! SYRIA JE STAT!!

  OdpovědětSmazat
 2. RF v Sýrii už vyzkoušela kde co, včetně Kalibrů z ponorek. Ještě zbývá PVO, snad kromě "ztracených" Tomahawků. Takže je čas uzavřít nebe nad Sýrií a Amíci budou v kelu. Protože bez letadel nemohou škodit, jinak válčit neumějí.

  OdpovědětSmazat
 3. I z malého ohně může vyrůst velký požár. USA založily ve světě mnoho válečných požárů, ale zde v Sýrii, kde nebyly pozvány legitimní vládou (dle OSN), se snaží o nastolení svých vládnoucích loutek tak, jako již v mnoha jiných zemích, které kdys poslaly do "středověku", údajně pod rouškou nastolování demokracie. O tom,jak se jim to všude povedlo, netřeba hovořit. Ikdyž oni samotní na tom povětšinou profitovaly. Na osvobození Sýrie od ISIS, který vzniknul v Iráku ze sunnitských vojáků S.Husajna, ato jen díky naprosté neobratnosti USA (pokud v tom nebyl úmysl), se především kromě Syrské armády, ale podílely i jiná vojska, včetně vzdušných a raketových(kosmických) sil Ruska. V případě, že USA nyní "z dlouhé chvíle" budou útočit na syrskou armádu a zabíjet je i civilisty, jak mívají ve zvyku, potom se válečný "požár" může rozhořet docela klidně po celé Euroásii. Ato včetně Evropy. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se už stalo pravidlem :
   Jde přece o naftu...

   Státy,které se dohodly,podělit se se světovým parazitem o své přírodní zdroje,
   (např.Saudská Arábie přenechává 50% své těžby
   americkým parazitům), jsou ušetřeny agrese,války,sankcí nebo zničení.
   Státy,které tomu nechtěly rozumět,
   jsou dnes v rozvalinách a chaosu.

   Tak nezapomeňte, hlupáčkové, zajet na víkend do Mošnova a tu jejich donucovací techniku obdivovat.
   Ach jo...

   Smazat
  2. Tady nad Ostravou dělají ti gauneři už druhý den takový kravál jako by byli doma. Proto vy blbečkové co tam máte zítra cestu, nezapomente si vzít párek a pívo.Aby jste to řádně oslavili.

   Smazat
  3. 20:59 ano, všem těm čumilům, kterým není jasné koho a co se pohrnou obdivovat v Mošnově přeju, aby si to užili tak, že jim jejich kolaborantská ubohost dojde.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. To jsem zvědav co na tohle svinstvo řekne OSN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No co by řeklo OSN?Je to zločinecká organizace vedená režimy USA a Izraele.Takže oni podpoří válku .

   Smazat
 5. ONI nehodlaji - a KDO se jich bude na to ptat?????
  smesne...oni si uz fakt nevidi do huby...

  OdpovědětSmazat
 6. Z toho co planuji amici nic nebude, Syrska armada jiz prekrocila Eufrat a pokud ji Ti smejdi z USA napadnou pak budou mit co delat s Ruskym letectvim ktere Syrskou armadu doprovazi, a pri vseobecne znalosti ,,,bojeschopnosti,..... americkych moulu je jasne ze ,,,, Yankes,,, zustanou v klidu

  OdpovědětSmazat
 7. Kurdové dlouho odkládali útok na Deir az Zaur, ale přece jen se jim, po vážném zaváhání SAA, podařilo včas obsadit důležité body na východ od města, což určitě SAA pocítí v při případném postupu na východ od Eufratu. Škoda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.