Reklama

.

.

čtvrtek 7. září 2017

USA opět zachraňují polní velitele ISIS v Sýrii

Sophie Mangal
7.9.2017  Global Research,  překlad Messin

Neustále přicházejí nové důkazy o tom, že mezinárodní koalice vedená USA v Sýrii namísto boje s ISIS sleduje jen vlastní politické zájmy. Existuje množství faktů, dokazujících pomoc speciálních služeb USA vyšším polním velitelům ISIS.

Na pozadí úspěšného postupu Syrské arabské armády (SAA) směrem k Dajr az-Zaur a porážce ISIS začal Washington evakuovat své agenty pro další použití v jiných oblastech.
Dne 26. srpna evakuovaly helikoptéry vojenských sil Spojených států dva evropské velitele ISIS s jejich rodinami z osady Al-Treif, která se nachází severozápadně od Dajr az-Zaur.

Také 28. srpna letectvo mezinárodní koalice přesunulo více než dvacet velitelů ISIS z vesnice Albu Leil na vojenskou leteckou základnu v severní Sýrii.

Ilegální americké letecké základny na svrchovaném syrském území slouží jako "překladiště" a azyl velitelů Islámského státu a jejich rodin.

Není to poprvé, kdy americká zpravodajská služba „zachraňuje“ polní velitele v Sýrii. V květnu 2017 americké helikoptéry vyzvedly desítky vůdců ISIS a zahraničních žoldnéřů z osady Al-Kasrah. Připomeňme si, že podobné operace byly provedeny v červnu a červenci 2017 v blízkosti města Rakká.


- - -

8 komentářů :

 1. Co na to napsat? Hnus největšího kalibru...
  Ale už se proti nim zvedá i počasí....

  OdpovědětVymazat
 2. USA potřebují kvalifikované žoldáky hlavně pro tu naši slavně neslavnou EU !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Takže vědí kde jsou a kde mají bombardovat IS,aby náhodou nezabili své velitele.Kolik těch velitelů je přímo z místních muslimů a kolik jich je přímo z USA.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak velitelský kádr jsme zachránili. Teď bude bojovat v naší Evropě proti islamofobii, za nenárodnê globální identitu a osvobození looserů od veškerého majetku a případně i zbytečných looserovských životů! Prostě bezva po všech stránkách!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pevně věřím, že v řadách našeho ISIL pracovali i naši lékařšťí odborníci, kteří po své záchraně vrtulníky našich přátel přivedou v naší Evropě na vyšší odborně kvalitativní úroveň i ženskou obřízku!

   Vymazat
 5. Po 2sv. válce zachraňovali fašisty . Dnes se nedivme že zachraňují islamisty . Hlavně že okupujî Sýrii . Naši politici stojí za ho... Asi musí držet hudbu a krok , tak jak za socializmu .

  OdpovědětVymazat
 6. Jo zachraňují americké vyškolené vrahy banditi jedni.

  OdpovědětVymazat
 7. Po druhé světové válce zachraňovali nacisty, aby se od nich naučili nacistickou ideologii. Dnes když již nacistickou ideologii ovládají dokonale, tak zachraňují svoje agenty, kteří vedli bojovníky IS. Kdyby je neevakuovali z oblasti bojů, tak by přišli o "dobře" vyškolené agenty. Není to hnus přátelé??? A z těchto hajzlů si my bereme vzor.

  OdpovědětVymazat