Reklama

úterý 12. září 2017

V Rusku se rodí dokonalý protivzdušný systém. Jermak sám vyčistí nebe a ochrání vojáky

Napsal/přeložil: mbi
12.9. 2017   Eurasia24
Ruští inženýři pracují na protivzdušném komplexu, který překoná všechno, co dosud v dané kategorii vzniklo.Výzkumný ústav přístrojové techniky V. V. Tichomirova představil na fóru Armáda-2017 koncept nového protivzdušného komplexu krátkého a středního dosahu Jermak.

Protivzdušný raketový komplex Jermak (dále ZRK – z ruského Зенитно-ракетный комплекс) bude předurčen k hloubkové obraně plošně rozmístěných jednotek pozemních sil a pozemních objektů před soustředěnými údery nepřátelských prostředků vzdušného napadení.

Maximální účinnosti hloubkové protivzdušné obrany má být dosaženo ve spolupráci s velitelskými stanovišti komplexů S-300, mobilních, na pásovém podvozku umístěných systémů typu Tor a kombinovaných mobilních PVO systémů Tunguska.

Podle vývojových pracovníků bude nový komplex obsahovat automaticky pracující vypouštěcí zařízení stejně jako automatický systém vyhledávání cílů nebo automaticky pracující moduly malého dosahu.

Díky automatizaci prakticky všech činností bude systém možné ovládat i dálkově z velitelských stanovišť. Ta by měla pracovat také v plně automatickém režimu – operátor by pak do jejich činnosti v případě potřeby zasahoval jen drobnými korekcemi.

Podle zveřejněných takticko-technických dat půjde o vysoce mobilní, odolný komplex krátkého a středního dosahu schopný registrovat a lokalizovat aerodynamické cíle až na vzdálenost 250 km (Buk-M2 do 140 km), zasahovat cíle na vzdálenost od 200 m až do 120 km (obdobný západní systém MEADS 3 – 100 km) ve výškách od 15 m do 28 km (Buk-M2 15m až 25 km).

Maximální počet protiletadlových raket připravených k použití a vezených spolu s komplexem by měl představovat 180 ks (u komplexu Buk-M2 80/48 ks). Jermak bude přitom schopen napadnout současně až 48 cílů (Buk-M2 24 cílů).

Jak oznámilo tiskové oddělení ministerstva obrany, experti zmíněného výzkumného ústavu doporučují přezbrojit jednotky PVO pozemních sil komplexy Jermak do roku 2030.

Zdroj: armstrade.org

31 komentářů :

 1. Každý den tu musí být minimálně jedna, ruské božské zbraně oslavující propagandistická sračka. Cítíte se tak silnější, soudruzi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, kreténe a hajzle, necítíme se silnější. Jsme jen rádi, že se rusové nemusí bát zlodějů a vrahů z USA a NATO. Hovado debilní.

   Smazat
  2. 18:31
   Tak proč pořád tak kvičíte, že je NATO obkličuje, když se díky zázračným zbraním nemusí ničeho bát?

   Smazat
  3. 18:39
   Jedinej,kdo kvičí jak prase a sere v síni jsou místní havlobanderovský hovada a usssacký uřvaný kolaborantský tdechliny!!!!!

   Smazat
  4. 18:51 zmrde od buzny. Kvičíš tady jenom ty,hovado putlerovský

   Smazat
  5. 19:19
   Co kvičíš ty Jandohovne ussackej prdeli???!!!!!
   Kuř,ať máš něco teplýho v držce!!!!;-))))

   Smazat
  6. Troubo 18:04, zaspal jsi dobu. Soudruzi jsou dnes v Bruselu a Washingtonu, nikoliv v Moskvě. Není to Moskva, kdo nás dennodenně masíruje neomarxistickou propagandou. Pokud to nechápeš, tak raději komentuj věci, na které duševně stačíš.

   Smazat
  7. 20:24
   Soudruhu, nezdržuj se tady planým žvaněním a raději běž oslavovat ruskou dokonalo zázračnou zbraň, blbe.

   Smazat
  8. Vy dva cesti pitomci, pozor at se neprekriknete
   Aby vam vydrzel hlas i dlouho do noci, az se budete hadat se mnou
   Nez vam nakope prdele Honolulu
   A k nametu, pozor aby vam to nespadlo za kosili

   Smazat
  9. Český jazyk neovládá,mluvit nikdy neuměl a je jen debil s rokem pomocný školy.....Hovnolulan a jeho vocas z Horní Dolní části předkožky nefunkční prostaty!!!!!!

   Smazat
  10. 18:04
   Každý den tady musí být alespoň jeden produkt
   předlistopadového svazáctví, překabátěného do havloidní podoby.
   Už ti rodiče řekli, že je možné, že jsi mohl po té akci, kdy tvému fotrovi ujely nohy, být i křeček nebo potomek jiného zvířete?
   A teď si vyndej tu kulmu z prdele a vyskoč!

   Smazat
  11. 21:02 cesky umim dost dobre na to abych ti mohl porucit, LESTI BOTY
   Jina vec je ze ty neumis nic jinyho nez cestinu, takze jsi zapecnicky ratlik odkazany na cenzora, mukla cenzora, zbabelicku nevzdelany
   No a ty pujdes za nim

   Smazat
  12. 21:05 over si jak hlavni cenzor Vaclav Dvorak, ratlik redakce, obcoval s Havlem
   A pochopis proc jsou tady prohavlovci

   Smazat
  13. 21:21
   Co znamená LESTI BOTY????
   TY HOVNOHŇUPRDE,ČESKY NEUMÍŠ ANI KDYBY SES POSRAL,USSACKEJ HOVNOPŘEMŘELO!!!!!!!

   Smazat
  14. Když si vzpomenu, jak jsem soudruhům nadával, vrazil bych si pár facek. Když dnes vidím tu havloidní svoloč co dokazuje. V televizi vládnou hovada placená CIA. V Plzni šašci ve válečnýc US autech se klaněji fašounovi Patonovi, který chtěl vyzbrojit esesáky a ovládnout s jejich pomocí evropu. Nakonec ho museli sami amíci odkráblovat.Svět už zachrání snad jen nová revoluce.

   Smazat
  15. Pro 18:04 atd. Ono té Ruské federaci opravdu nezbývá než zbrojit a vyvíjet zbrojní systémy, když zejména USA a jejich podřízenci si neustávají brousit zuby na její přírodní bohatství i území. Ostatně, je dost těch reprezentativních občanů USA, kteří to nejen naznačili, ale otevřeně řekli.
   Pak lze soudit, že třeba 18:04 se svými „soudruhy“ zřejmě netuší, že nejde o SSSR s režimem KSSS, tedy komunistickým se „soudruhy“, 18:39 s opravdu hloupým „proč tak kvičíte ..., když se díky zázračným zbraním nemusí ničeho bát?“ jako by všechny ty zbraně a armáda byly zadarmo, třeba taky 20:33 opět se „soudruhem“ o doporučením k oslavě ještě neexistující „dokonalé“ zbraně. To, korunováno blbem.
   Ne, nemůže jít o placeného trolla. I při známé propagandistické prostotě USA, nenáročnosti ostatních „západních“ služeb, něco tak stereotypně hloupoučkého by neplatili. Je evidentní, že jde o omezené, zapšklé individuum, kterému ujel vlak doby, které si neuvědomuje, že pryč jsou ty časy, kdy platilo za všeobecné přijímané, že USA jsou kolébkou demokracie, a ta nezpochybnitelně je jediným reálně fungujícím, spravedlivým a prosperujícím systémem, jak ho přináší „Euroamerická civilizace“.
   A teď se těším, naivko 18:04, 18:39, 20:33 na otitulování soudruhem a Putinovým agentem. Pravda, Ruské federaci přeji, aby svou suverenitu a územní celistvost v plném rozsahu uhájila. Tak mi radí prostá úvaha. JiH

   Smazat
  16. Musí někdo ukázat něco nového,když USA už toho nejsou schopny a ani nebudou....i proroctví se začíná naplňovat,je zřejmé,že ty neuvěříš vůbec ničemu,dokud se sám neocitneš úplně v prdeli......už se brzy dočkáš!!!!!

   Smazat
 2. Ano, veškerý strach z Rusů, toliko pro hovada dobrý jest.

  OdpovědětSmazat
 3. V roce 2030 už nebude zapotřebí.

  OdpovědětSmazat
 4. Co takhle odbornejsi komentar

  OdpovědětSmazat
 5. Putin se nejak Irmou netrefil

  OdpovědětSmazat
 6. Toz aspon bode jarmark.......toz na zdarovje....oz belo dost tech spojenech státo teroristickéch a bratru jufú ejchuchú........slonce v srdci...howk

  OdpovědětSmazat
 7. Juesej si sami nezacnu,potrebuju okolo seba poskokov,aby zatiahli do svojej vojny pol sveta.
  Ak sa Ruski ludia daju chytit na tzv.demokraciu,bude to ich koniec.Ak je to tisicka okolo Navalneho,treba ich odstavit,nepredstavuju vacsinu naroda,len pindusnikov zapadu.Dakujem sssr,ze odialila o 27
  rokov nastup holeho udu,ranneho kapitalismu...jozka.zo slovenska

  OdpovědětSmazat
 8. Jo to je skvělá věc proti usa oni umí jen zabíjet civilisty z letadel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem chtěl napsat něco podobného. Amíci bez možnosti všechno rozbombardovat neumějí válčit. Při "osvobozování" Francie zabili víc Francouzů, než Němci, když jí dobývali. Proti zemi s dokonalou PVO nemají šanci. Proto také podobné zprávy působí na ami-poskoky jako červený hadr na bejka.

   Smazat
  2. 23:48 Já mám pěknou knížku jak válčily proti Japonsku. Nejdřív létaly B-29 s tříštivýma bombama a nemělo to velký efekt. Poté je napadlo bombardovat zápalnýma bombama. To bylo jiné kafe po každém útoku 10000 a více mrtvých civilistů. Baráky z bambusu hořely jak fakule.

   Smazat
  3. RAF taky umi sve, ohnova boure, Drazdany

   Smazat
  4. 1,00
   Co znamená OHNOVA BOURE ty zakomplexovaná usssácká filcko bez mozku???!!!!!!

   Smazat
  5. 1:00 RAF bombardovalo Drážďany v noci, Amíci ve dne, protože v noci by netrefili ani domů. Copak si nepamatujete, jak "zabloudili" a místo Drážďan bombardovali Prahu?

   Smazat
 9. Na každou zbraň dokázalo lidstvo vymyslet protizbraň. Jenom je škoda, že tohle nechtějí pochopit ti "dole". A tak se po staletí navzájem vyvražďují ve válkách pro mamon a zvrhlé choutky hrstky mocných, kteří jim vcelku úspěšně vždycky dokázali implantovat myšlenku, že za jejich bídu může stejně chudý žebrák od sousedů. A tak po tisíce let, místo zbavení se vlastních zlodějů, hledají chudí zlepšení vlastního mizerného života okradením jiných chudých.
  Vcelku žalostná bilance, miliony let trvajícího evolučního vývoje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Vždyť homo sapiens je vrcholný predátor a podle hlavního samce všichni ostatní panáčkují a ti mladší samci hledají stále příležitost, jak toho hlavního zakousnout.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.