Reklama

.

.

neděle 17. září 2017

Válka v Sýrii vstupuje do rozhodující fáze. Rusko začíná do USA "kopat"

17. 9. 2017     zdroj
Syrská vládní armáda za podpory VKS RF dosáhla významných úspěchů v provincii Dajr az-Zaur. Teroristé v Rusku zakázané organizace DAEŠ byli ze dvou stran stlačeni podél údolí řeky Eufrat. Mnozí experti již nepochybují o tom, že válka proti teroristům v Sýrii vstoupila do závěrečné fáze. To vše vedlo k tomu, že dokonce i v řadách proamericky zaměřených Kurdů jsou slyšet hlasy na podporu Asada a jednání právě s ním. A, což nejvíce děsí USA, pouze se zprostředkováním Ruska. 


Američany dorazil Sergeje Lavrov svým tvrdým prohlášením o výsledcích jednání s ministrem zahraničních věcí Jordánska Aymanem Safadi.

Lavrov vyřkl na této tiskové konferenci zajímavou myšlenku. Dá se říci že revoluční. Když krásně "podlíznul" Američanům, že jsou síla, která musí být použita v boji proti terorismu, Lavrov ihned stroze konstatoval protiprávnost přítomnosti USA v Sýrii.

Ministr zahraničních věcí RF poznamenal i to, že "zůstává dvojsmyslná situace s Džabhat an-Nusrou", kterou se celá řada účastníků koalice, v jejímž čele jsou Američané, z nějakého důvodu snaží chránit a odsunovat zpod úderů".

A posledním "úderem" se stala věta Lavrova o roli Rijádu při vyřešení syrského konfliktu. "Domníváme se, že Saúdská Arábie je připravena řešit syrskou krizi, což se potvrdilo na začátku astanského procesu, kdy Rusko, Turecko a Írán tento formát vytvářely. Když byl proces zahájen, obdrželi jsme od Saúdské Arábie potvrzení, že podporuje tento formát a že je připravena spolupracovat při vytváření zón deeskalace a při realizaci dalších iniciativ, které jsou v Astaně vypracovávány", prohlásil ministr zahraničí RF.
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Rusové nejsou žádní hlupáci, kopat do Amíků určitě nebudou. Svoje jednání mají dokonale promyšlené, ale faktem zůstává, že jim nezůstanou nic dlužni. Férového protivníka si váží, své spojence nepodráží což se o USA říci nedá. Takže suma sumárum, ta rovnice je celkem čitelná a to je dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím, do USA není třeba kopat, ale je možné je nechat, aby se samy zkompromitovaly a postupně vyhnily. Chce to jen čas. Jakýkoliv jiný postup je nebezpečnější, než tento, protože USA jsou stále světovou vojenskou velmocí č.1

   Vymazat
 2. Od jeho excelencie pana Lavrova su to len diplomaticke prekaracky,typu,ani ryba,ani rak!Treba nutit Osn-sro-Usa,aby vyzvala Usa k opusteniu Syrie.Ale,kto v Osn,ked je kupena a platena.Usa?Svet je jeden podvod!

  OdpovědětVymazat
 3. Evropa po Labe patri Rusku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa po Rýn patří Rusku

   Vymazat
  2. Tohle je hloupost. Evropa patří Rusku po ruské hranice, s výhradami po hranice Běloruska a tím to končí. Rusové mají jistě právo ovlivňovat všechny bývalé republiky SSSR, ale i to má své meze.

   Vymazat
  3. Hranice Ruska jsou na Podkarpandě se Slovenskem. Jestli's to takto myslel, tak máš recht.

   Vymazat
 4. Rusko v současnosti nestojí o to okupovat nějakou zemi ale spolupracovat při vzájemné úctě k dohodnutým mezinárodním právům. Proto se nemůžou snížit je nendodržovat, zas by jím nikdo nevěřil jako JUSEJ kde platí ZÁKON JSEM JÁ.

  OdpovědětVymazat
 5. Sša dopadnú v Syrii ako kupec benátsky . Svoju libru mäsa draho zaplatia.

  OdpovědětVymazat
 6. Jen ať se Rusko nedá už jsou daleko lepší než usa co tam nemají co dělat.

  OdpovědětVymazat