Reklama

neděle 24. září 2017

Vítězství Sýrie je naším vítězstvím

Mark Taliano
24.9.2017  Global Research,  překlad messin

Před rokem jsem byl v Sýrii a právě na mé narozeniny dne 17. září jsem se dozvěděl, že západní „koaliční“ síly, které již léta v Sýrii nelegálně bombardují, zrovna zavraždily asi 100 vojáků Syrské arabské armády, kteří byli nasazeni v oblasti Jabal Thardeh (1), kde chránili životy svých kolegů Syřanů před teroristy z ISIS/Daeš.

Útok byl nepochybně proveden ve spolupráci s ISIS, protože okamžitě po masakru byl ISIS schopen obsadit strategicky důležité místo.

Pokud jde o západní vojenskou strategii, změnilo se jen velmi málo, s výjimkou toho, že Sýrie a její spojenci jsou nyní velmi blízko k obnovení suverenity země a její územní celistvosti, protože drtí „opozici“, která je celá podporovaná Západem a jeho spojenci.

Západ pořád chce rozdělit Sýrii, a proto používá „pomoc“ jak Kurdů, tak ISIS. Koaliční síly dříve bombardovaly řeku Eufrat a ISIS dělal to samé, aby mohli lépe obsadit a terorizovat oblast bohatou na ropu. Mezitím bude kurdská pomoc používána k opětovnému obsazení a „legitimizaci“ toho, co legitimní není. Kurdové, ISIS a koalice se při své snaze zničit a vyrabovat Sýrii dopouštějí válečných zločinů.

Dr. Bouthain Shaaban (2), politický a mediální poradce prezidenta Asada, nedávno poznamenal, že síly SDF, podporované USA, dobyly území Daeše v severozápadní oblasti Sýrie „bez jakéhokoliv boje“, což dokazuje (opět) tajnou strategickou dohodu mezi SDF a Daeš o okupaci a vyrabování oblastí bohatých na ropu ve prospěch svých imperiálních pánů.

Zločinnost Západu se stává každým dnem transparentnější. Investigativní reportérka Dilyana Gaytandzhieva (3) například v poslední době odhalila originální dokumenty, ze kterých plyne, že Pentagon zfalšoval papíry kvůli dopravě zbraní v hodnotě až 2,2 miliard dolarů (4) pro teroristy v Sýrii.

Dvojitá hra Západu na předstírání boje proti terorismu, stejně jako podpora terorismu, může v Sýrii brzy skončit. Bude důvodem oslav v Sýrii a měla by být důvodem oslav i pro obyvatele Západu.


Zdroje:
1 Leith Fadel, “US Coalition knew they were bombing the Syrian Army in Deir Ezzor.” AMN September 27, 2016. (https://www.almasdarnews.com/article/us-coalition-knew-bombing-syrian-army-deir-ezzor/) Accessed September 18, 2017

2 “ ‘Syria will be Freed Completely from any Aggressor’ ” – Dr Shaaban Challenges US Proxies.” 21st Century Wire, Setember 16, 2017. (http://21stcenturywire.com/2017/09/16/syria-will-freed-completely-aggressor-dr-shaaban-challenges-us-proxies/) Accessed September 18, 2017.

3 Dilyana Gaytandzhieva, “350 diplomatic flights carry weapons for terrorists| Azerbaijan’s Silk Way Airlines transports weapons with diplomatic clearance for Syria, Iraq, Afghanistan, Pakistan, Congo.” July 2, 2017. (https://trud.bg/350-diplomatic-flights-carry-weapons-for-terrorists/) Accessed September 18, 2017.

4 Tyler Durden, “Bombshell Report Catches Pentagon Falsifying Paperwork For Weapons Transfers To Syrian Rebels.” September 13, 2017.( http://www.zerohedge.com/news/2017-09-13/bombshell-report-catches-pentagon-falsifying-paperwork-weapons-transfers-linked-orga) Accessed September 18, 2017.


11 komentářů :

 1. Tento Mark Taliano píše dost divně! Jestli on nebude dalším Putinovým agentem?!!
  Protože to jediné, co US hoši po světě tak sveřepě dělají, je přece šíření demokracie a hodnot ...
  A jsou až tak věrni svým ideálům, že dokud nedosáhnou toho, že v Sýrii nebude jediného ropného vrtu, který by nebyl dost demokratickým a proamerickým, nedají pokoj. I kdyby tam měli nasadit další tisíce demokratizačních džihádistů, a vrazit do nich další miliardy "kvantitativně uvolňovaných" žabích kůží.

  OdpovědětVymazat
 2. Už aby tam ISIS a ostatní umírněná opozice, všichni podporovaní USA dostali konečně na prdel a aby tam byl klid.

  OdpovědětVymazat
 3. Jo už aby Syřané+Rusko vyhrály a západ vyhnaly.

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel to nebude tak snadné. Ušáci bez války neustoupí a RF zase do války svět nezatáhne.Minimálně dokud vládne Putin.

  OdpovědětVymazat
 5. Na slovensku zacina totalita. FB ide blokovat mazat clanky.!!!! Najskor sa im nepacilo ze ludia nemohli kricat Freedom a dnes nam idu lepit na hubu naplast aby sme uz o tej slobode nekricali.Budu mazat clanky nase nazory a presvecenie.Ta VENDETA urcite raz pride no dufam ze sa toho aj ja dozijem.!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:47 Jo zvolily jste si pěkný hajzly fico+kiska . A ten blb fico řekl že eu je víc než Slovensko. Doufám že Češi takovou chybu neudělají.

   Vymazat
 6. 1918 vznik ČSR a 2018 to je přesně 100 roků od vzniku ČSR.Historie se opakuje stále dokola.

  OdpovědětVymazat
 7. Trump je svetovy vrah a svet s tim nemuze nic udelat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo by si to myslel v roce 1991,jak bude svět vypadat po rozpadu železné opony,západ hrál jen divadlo,před oponou za oponou nikdo nesmí stát bo nebudu hrát....a hrajou už xtou reprízu stejného scénáře.

  OdpovědětVymazat