Reklama

neděle 24. září 2017

Vítězství Sýrie je naším vítězstvím

Mark Taliano
24.9.2017  Global Research,  překlad messin

Před rokem jsem byl v Sýrii a právě na mé narozeniny dne 17. září jsem se dozvěděl, že západní „koaliční“ síly, které již léta v Sýrii nelegálně bombardují, zrovna zavraždily asi 100 vojáků Syrské arabské armády, kteří byli nasazeni v oblasti Jabal Thardeh (1), kde chránili životy svých kolegů Syřanů před teroristy z ISIS/Daeš.

Útok byl nepochybně proveden ve spolupráci s ISIS, protože okamžitě po masakru byl ISIS schopen obsadit strategicky důležité místo.

Pokud jde o západní vojenskou strategii, změnilo se jen velmi málo, s výjimkou toho, že Sýrie a její spojenci jsou nyní velmi blízko k obnovení suverenity země a její územní celistvosti, protože drtí „opozici“, která je celá podporovaná Západem a jeho spojenci.

Západ pořád chce rozdělit Sýrii, a proto používá „pomoc“ jak Kurdů, tak ISIS. Koaliční síly dříve bombardovaly řeku Eufrat a ISIS dělal to samé, aby mohli lépe obsadit a terorizovat oblast bohatou na ropu. Mezitím bude kurdská pomoc používána k opětovnému obsazení a „legitimizaci“ toho, co legitimní není. Kurdové, ISIS a koalice se při své snaze zničit a vyrabovat Sýrii dopouštějí válečných zločinů.

Dr. Bouthain Shaaban (2), politický a mediální poradce prezidenta Asada, nedávno poznamenal, že síly SDF, podporované USA, dobyly území Daeše v severozápadní oblasti Sýrie „bez jakéhokoliv boje“, což dokazuje (opět) tajnou strategickou dohodu mezi SDF a Daeš o okupaci a vyrabování oblastí bohatých na ropu ve prospěch svých imperiálních pánů.

Zločinnost Západu se stává každým dnem transparentnější. Investigativní reportérka Dilyana Gaytandzhieva (3) například v poslední době odhalila originální dokumenty, ze kterých plyne, že Pentagon zfalšoval papíry kvůli dopravě zbraní v hodnotě až 2,2 miliard dolarů (4) pro teroristy v Sýrii.

Dvojitá hra Západu na předstírání boje proti terorismu, stejně jako podpora terorismu, může v Sýrii brzy skončit. Bude důvodem oslav v Sýrii a měla by být důvodem oslav i pro obyvatele Západu.


Zdroje:
1 Leith Fadel, “US Coalition knew they were bombing the Syrian Army in Deir Ezzor.” AMN September 27, 2016. (https://www.almasdarnews.com/article/us-coalition-knew-bombing-syrian-army-deir-ezzor/) Accessed September 18, 2017

2 “ ‘Syria will be Freed Completely from any Aggressor’ ” – Dr Shaaban Challenges US Proxies.” 21st Century Wire, Setember 16, 2017. (http://21stcenturywire.com/2017/09/16/syria-will-freed-completely-aggressor-dr-shaaban-challenges-us-proxies/) Accessed September 18, 2017.

3 Dilyana Gaytandzhieva, “350 diplomatic flights carry weapons for terrorists| Azerbaijan’s Silk Way Airlines transports weapons with diplomatic clearance for Syria, Iraq, Afghanistan, Pakistan, Congo.” July 2, 2017. (https://trud.bg/350-diplomatic-flights-carry-weapons-for-terrorists/) Accessed September 18, 2017.

4 Tyler Durden, “Bombshell Report Catches Pentagon Falsifying Paperwork For Weapons Transfers To Syrian Rebels.” September 13, 2017.( http://www.zerohedge.com/news/2017-09-13/bombshell-report-catches-pentagon-falsifying-paperwork-weapons-transfers-linked-orga) Accessed September 18, 2017.


11 komentářů :

 1. Tento Mark Taliano píše dost divně! Jestli on nebude dalším Putinovým agentem?!!
  Protože to jediné, co US hoši po světě tak sveřepě dělají, je přece šíření demokracie a hodnot ...
  A jsou až tak věrni svým ideálům, že dokud nedosáhnou toho, že v Sýrii nebude jediného ropného vrtu, který by nebyl dost demokratickým a proamerickým, nedají pokoj. I kdyby tam měli nasadit další tisíce demokratizačních džihádistů, a vrazit do nich další miliardy "kvantitativně uvolňovaných" žabích kůží.

  OdpovědětSmazat
 2. Už aby tam ISIS a ostatní umírněná opozice, všichni podporovaní USA dostali konečně na prdel a aby tam byl klid.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo už aby Syřané+Rusko vyhrály a západ vyhnaly.

  OdpovědětSmazat
 4. Bohužel to nebude tak snadné. Ušáci bez války neustoupí a RF zase do války svět nezatáhne.Minimálně dokud vládne Putin.

  OdpovědětSmazat
 5. Na slovensku zacina totalita. FB ide blokovat mazat clanky.!!!! Najskor sa im nepacilo ze ludia nemohli kricat Freedom a dnes nam idu lepit na hubu naplast aby sme uz o tej slobode nekricali.Budu mazat clanky nase nazory a presvecenie.Ta VENDETA urcite raz pride no dufam ze sa toho aj ja dozijem.!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:47 Jo zvolily jste si pěkný hajzly fico+kiska . A ten blb fico řekl že eu je víc než Slovensko. Doufám že Češi takovou chybu neudělají.

   Smazat
 6. 1918 vznik ČSR a 2018 to je přesně 100 roků od vzniku ČSR.Historie se opakuje stále dokola.

  OdpovědětSmazat
 7. Trump je svetovy vrah a svet s tim nemuze nic udelat....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo by si to myslel v roce 1991,jak bude svět vypadat po rozpadu železné opony,západ hrál jen divadlo,před oponou za oponou nikdo nesmí stát bo nebudu hrát....a hrajou už xtou reprízu stejného scénáře.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.