Reklama

úterý 12. září 2017

Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů kam se podíváš!

Radek Rozvoral
12.9.2017 Rukojmí

S letošním létem se roztrhl pytel s navyšováním platů ve státní sféře a ministr financí nedělá v současné době nic jiného, než že prohledává každý kout ministerstva a hledá každou zapadlou korunu, aby všechny ministry uspokojil.


Vláda Bohuslava Sobotky arogantně celé čtyři roky podporovala levnou práci, čímž šla na ruku hlavně všem zahraničním montovnám, které každým rokem vyvádějí na dividendách mimo Českou republiku miliardové zisky, za které pak mohou, jak se lidově říká „žrát koňská vejce“.

Veškerou tu aroganci vlády s levnou prací podporovaly celé čtyři roky i oranžové odbory řízené sociálními demokraty, které se z čista jasna společně s vládou těsně před volbami probudily z tvrdého zimního spánku a začaly agitovat a lobovat, aby se společně s vládou zavděčily co největšímu počtu voličů.

Je přeci před volbami a takováto činnost je jednoduchou volební kampaní, která vládní partaje nestojí ani korunu, jelikož všechny ty finanční prostředky na zvyšování platů půjdou ze státního rozpočtu, tedy z peněz každého z nás.
Peníze na to ale ministerstvo financí nenajde, a to i kdyby zašel pan Pilný do sklepních prostor ministerské budovy. Ty peníze prostě nejsou a tak vládě nezbude nic jiného (aby svých slibů dostála) než si na tu předvolební maškarádu opět vypůjčit a tím zase o něco více zadlužit naše příští generace.
Zvyšování platů je zcela jistě na místě, ale je to potřeba dělat systematicky, koncepčně, bez rozkrádání a ne si na tom stavět volební kampaň. Slušní lidé si zaslouží spravedlivou mzdu za práci a férové podmínky pro podnikání.
 
- - -

18 komentářů :

 1. Každý státní zaměstnanec by měl za přidané peníze každý měsíc nakoupit zlato. Až bude stát v pr.eli, tak by ho měl dát do státního pokladu, jak to dělali kdysi naši předci. Tímto vláda nedemisního Bohuša zatne za státní zaměstnance větší sekyru. Pak zas nějakej chytrák bude kecat - každý občan dluží 200 000,- bez ohledu jestli ho zaměstnává stát nebo pracovní agentůra. => V dluzích jsme si rovni.
  Vážení i nevážení spoluobčané, osud podobný Řecku se blíží stále rychleji.

  OdpovědětSmazat
 2. Jo dobrý článek zrádci národa jsi kupují voliče.

  Osud podobný Řecku se blíží stále rychleji. Tak to dopadne.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsem přesvědčen, že většina z nás těm dnešním starým strukturám, ČSSD,KDU,ODS,Kalouskovcům,Gazdíkovcům a dalším, již dávno nevěří vůbec nic. A bylo by ještě hůře, kdyby se jejich sliby, které naštěstí nikdy nerealizovaly se skutečně uskutečnily. Musím jen souhlasit s tím, že scénář Řecka by se pak přibližoval ještě mnohem rychleji, ostatně tak je to v celé EU, s vyjímkou Německa,které celou EU dávno nenápadně "vycucává"(tam je však slovy Angely Islám doma,takže oni ještě přiberou pár miliónů džihádistů a budou na tom hůře než my ostatní, spálená země, ato doslova). Nakonec jen řeknu, že nechápu proč tito profesionální sluhové (staré struktury jako je Sobotka, Zaorálek aj....) svých soudruhů v Bruselu a velících zemí EU v čele s Berlínem, si dovolují vůbec lidem něco slibovat, když přeci o všem u nás již rozhodují, jak říkám soudruzi v Bruselu a Angela. A mají páky, jak nás přinutit ke všemu co oni chtějí a potřebují. U nás už je tady pouze hra na demokracii(čili vládu našeho lidu). Takže již ani nemůžeme přemýšlet o tom kdo by nás zachraňoval jako teď Řeky, ale co by nás zachránilo! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíš mocí mermo žvanit o džihádistech a islámu? Co to s tím má společného? Jestli jsi nemocnej, jdi se léčit. " V čele s Berlínem..." bla bla - co má Berlín společného s našimi předvolebními sliby?

   Smazat
  2. 16:15 Naprosto všechno pokud vyhrají euhujeři bude s náma ámen. A ty to moc dobře víš provokatére.

   Smazat
 4. Jediné rozumné řešení, zvolit drtivou většinou Babiše a jeho partu, které zlikviduje ty stávající mumie. Babíše si pak pohlídat a v případě, že zklame , zlikvidovat ho v dalších volbách. V současnosti lidé jsou rozděleni podle různých stran a to nejde pak uhlídat kdo škodí více, protože se jeden vymlouvá na druhého viz poslední výmluvy třeba takového Bělobrádka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono k tomu dojde a ti jimž pomocí EET Babiš šlápl na kuří oko a že jich je. Stačí se podívat jak reagují na volební preference ANO na jiných stránkách.

   Smazat
  2. Na předvolební reklamě se ODS Babiše skutečně bojí.
   Obávám se ale , že volič má větší hrůzu z exekutorských bestialit, než že moc získá zkušený (protřelý) matador, který tu alespoň platí daně. Jako pozdější president by (po ,,rezignaci" na podnikatelské aktivity) by se jistě udržel dvě volební období.

   Smazat
 5. Kdyby pec nechcal, tak praskne. Ale na kdyby se nehraje! Jenže jednou už to tu bylo, vysoký růst a přesto vzrůstalo zadlužení státu. Bylo to za kralování ČSSD. Nebýt finance v dikci ANO, tak se situace opakovala!!!
  Ach jo, ten Bohuš, snad bude mít dost času na to, aby mohl "domnívat se" a "myslet si" až do skonání světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: kdyby pes nechcal, tak praskne.

   Smazat
  2. Presne tak! A ty kdybys nebyl blbej, tak bys nezvanil kraviny. ;-)
   Jura

   Smazat
  3. Domnívám se, že ti to jméno padne jako nočník na prdel, ty Juro.

   Smazat
 6. Ano, zleva doprava všude na nás jako ta sláma z bot vyčuhuje téma zvyšování platů. Hit sezóny! Se kterým tito povedení slibovači světlých zítřků vyrážejí do boje o jejich koryta.
  Kde však na ně vzít? To již neříkají! A také ani neprozradí, odkud je budou příště, pokud dnešní mírná konjunktura opadne.
  Jen u těch echt pravicových lze odhadnout jejich úmysl zvýšit platy snižováním daňové zátěže a povinných odvodů. A tím poslat příjmy do státního rozpočtu do kytek. Ostatně, jako i vždy před tím ..
  No, nevolte je!!

  OdpovědětSmazat
 7. NĚJAK SE ALE NAJEDNOU ZAPOMNĚLO NA DŮCHODCE. JE REALITOU, ŽE VLÁDA SI STANOVILA STROP PROPADU STÁTNÍHO ROZPOČTU 2017 A HNED NATO TITÍŽ MINISTŘI TÉŽE VLÁDY MĚLI POŽADAVKY, PŘEKRAČUJÍCÍ TENTO STROP O VÍCE JAK 40 MILIARD. Jak by pak mohl min. financí toto vykouzlit? 27 roků máme jen a jen vlády podvodníků, až na nějaké "drobné". Kapitalismus se ukázal jako zločinný režim a jeho kolaboranti nemohou být jiní. Co bylo slibů, slibů a slibů, že budou dorovnány důchody starodůchodcům. A co místo toho? Vláda Topol-ánka vykradla důchodový účet těchto starodůchodců o 80 miliard. A v dalších obdobích je na důchodech ještě o pár set miliard Kč okradla. V r. 2010 zavedla možnost přepočtu důchodů na základě dalších odpracovaných roků, ale to se zrovna starodůchodců za roky 1996-2009 netýká a tím je opět okradla o desítky či snad stovku miliard. Ano, starodůchodců je již málo, aby ovlivnili volby - snad 80 tisíc, tak co by se kapitalisté a jejich poskoci a politické loutky měli rmoutit, když mohou vesele volat "jděte dědci a báby do hrobu!" TO JE PROČ BY DŮCHODCI NEMĚLI VOLIT ODS, SOC. DEM., LIDOVCE A TOP 09, KTERÉ TAKOVOU OKRÁDAČKU DŮCHODCŮ STVOŘILY A UDRŽUJÍ.
  Mimochodem - je kuriózní, že právě těch 5 bilionů, které diktatura kapitálu v ČR rozkradla po r. 1989, vytvořila a uspořila právě generace dnešních starodůchodců.

  OdpovědětSmazat
 8. Odbory v současné době fungují naprosto stejně jako před válkou. Říkalo se jím "žluťácké odbory", které nikdy nic nevyřídily. Ať se pan Středula přizná, kolik má. Pak byly tzv."tudé odbory", které něco prosadily. A teď nude na to reakce: levicový, komunistický či jiný blábol. Předem děkuji.

  OdpovědětSmazat
 9. No myslím si, že by důchodci to měli spočítat těm politickým matadorům, ostatně všichni politici kašlali na důchodce a přitom je dnes důchodců pár milionu, kdyby se rozhodli pro zásadní změnu tak ji ve volbách provedou bez velkých problému, ale to by museli chtít a ne jen naříkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, hlavně aby ti důchodci nevolili lidovce a socany, protože jedni jsou za pánbíčka a druzí jsou hodni socánci, kteří přidávají penízky, vždyť Bohoušek a Marksová jsou přeci tak hodňoučcí.
   Sims.

   Smazat

 10. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.