Reklama

.

.

pondělí 4. září 2017

Vnucená strategie

Jar. Loudil
4. 9. 2017
Nad počínáním Severní Koreje, která včera odpálila vodíkovou bombu o síle 50 až 100 kilotun TNT by bylo vhodné se zamyslet hlouběji. Nikoli jen tak, jak o ní hovoří náš mainstream !! Ani já nehořím nějakou zvláštní láskou k vůdci Severní Koreje a formě jeho režimu, nicméně se domnívám, že se chová velmi racionálně a prozíravě.

Každý stát světa, který po roce 1945 nebyl servilní vůči režimu v USA a nepoklonkoval uctivě Washingtonu, byl ve smrtelném ohrožení. Je totiž třeba doslova "lupou" hledat na dnešní mapě světa ty šťastné státy, které zatím nebyly žoldnéřskou armádou USA napadeny , okupovány, bombardovány ,znásilněny a nebo na jejich území alespoň neleží nějaká násilím vnucená americká vojenská základna. /I my jsme základně žoldáků USA  v Brdech roku 2009  unikli doslova jen o vlásek !!!"/ Těch šťastných tedy po roce 1945 mnoho nezbylo. Snad nějaké státy  v Africe ,Rusko, Čína ,...... Všude jinde jsou roztaženi američtí militaristé  a vnucují tam svou zvrhlou politiku.

V této zoufalé situaci pro malé státy /ohrožené  nepřetržitě invazí žoldáků USA/ se jeví jaderná bomba jako řešení poslední instance ! Ani Kim  v Koreji nepoužije svou bombu jako první, ale má dnes 100 % jistotu, že žoldnéři USA nikdy nevkročí na jeho území. A pokud by se snad někdy zbláznili, tak dostanou zásah 100 kilotunovou vodíkovou bombou ještě  než se vylodí z moře.

P.S. Můžeme si tedy položit otázky :

1. Bylo by roku 1999 napadeno vojsky USA Srbsko, kdyby měl Miloševič taktické rakety středního doletu vybavené jadernou hlavicí, zacílené třeba na Řím , Miláno či Neapol ?? Odpověď zní : NEBYLO !

2. Byl by roku 1964 žoldáky USA přepaden Vietnam, kdyby měla Hanoj jadernou zbraň ? Nebyl ! a byly by tak zachráněny 2 miliony životů a to včetně životů 50 000 žoldnéřů USA.

3. Byl by roku 2003 přepaden žoldáky USA Irák, kdyby měl jadernou zbraň ?? Nebyl ! Jen těžko by se tam chtěli američtí žoldáci prodírat krátery jaderných výbuchů v protiatomových gumových oblecích při 50 stupních ve stínu.

4. Napadlo by NATO roku 2011 Lybii ,kdyby měl Kaddáfí rakety středního doletu s  "A"  hlavicí zamířené na Barcelonu, Madrid a Marseille ?? Nikoli ! Vražedné bomby z letounů NATO by na Lybii nedopadly.

atd, atd, atd, atd,.......

Příčinou existence jaderných zbraní  v Koreji je zahraniční politika USA po roce 1945. Místo aby se USA staly díky své obří ekonomické síle -"SILOU DOBRA" a  pomáhaly ekonomice rozvojového světa , tak se rozhodly konat ZLO. Řada jejich skutků po roce 1945 snese plné srovnání s počínáním Adolfa Hitlera.

odkaz: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/448099-kimova-vodikova-puma-byla-silnejsi-nez-bomby-v-nagasaki-a-hirosime-dohromady.html

24 komentářů :

 1. Perfektní článek !

  OdpovědětVymazat
 2. Jistě, mít i my v roce 1968 na jaderné mušce Berlín, Varšavu, Budapešť a třeba Kyjev, NDRÁCI A UKRAJINCI Z Presidia Nejvyššího sovětu SSSR by si netroufli nás tak ponížit... a mít je my alespoň v 1989... nemuseli bychom být druhým Protektorátem BuM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nás rozvrátili zevnitř Havlovi svatoušci - lháři a Klausova kohorta! Atomovka by nám byla prd platní.

   Vymazat
  2. 14:53 To BuM na konci je zřejmě od toho, jak jste spadl na hlavu. Neslavné konce jak roku 68 tak i 89 jsou výsledkem barevných revolucí. Jak je uvedeno v sousedním článku o těchto revolucích: "Všechno to začíná utopickými sny a končí ubohou realitou." Před lidskou hloupostí vás žádné A-bomby nezachrání.

   Vymazat
  3. Vážený, srpen 68 připravili a ZAVINILI ČEŠI. Už jste zapomněl na dopis 99 pragováků a podobný dopis s podpisem Jakeš, Indra, Kolder, Švestka, Bilak? A naŠalgoviče, který osobně dohlížel na koordinaci přistávání ruských vojenských letadel v Praze? Zeptejte se pamštníků, ti Vám potvrdí, že Brežněv se velmi vzpouzel vyslat vojska, ale nakonc ho přesvědčili právě předáci zemí Varšanské smlouvy -kromě Cauceska.

   Vymazat
  4. 18.48 Obdivuji vaši "vzdělanost" a vychovanost. Zřejmě pochází z povelvetového školství. Protektorát BuM znamená protektorát Böhmen und Mähren... Boďte rád, že jste spadl po hlavičce do demokratismu.

   Vymazat
 3. Velmi dobře napsaný článek. Každý normální člověk si může udělat názor, proč US a jiné státy můžou vylepšovat svoje rakety a a jiné útočné zbraně a používat je ve svých konfliktech a vyhrožovat jimi.
  Pokud vím Korea žádný stát nenapadla a pořád je jí vyhrožováno. Dokonce i náš president (kterého z nutnosti budu volit) hloupě kritizuje korejského vůdce a nikoli hloupého AMI presidenta kteý nařídil raketový útok na suverení stát. Prostě co je dovolene jednomu není dovoleno druhému.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, Severní Korea napadla Jižní Koreu v roce 1950. Dodnes tam trvá fakticky jen příměří.

   Vymazat
  2. Severní Korea si atomovkami, vodíkovkami a raketami vylepšuje pozici pro nadcházející diplomatické jednání. S Američany se dá jednota jen s pořádným klackem v ruce.

   Vymazat
  3. 15.35 Dříve než něco napíši, měl bych o věci vědět co nejvíce. Uvědomím si tak, že nic není černé, ani bílé ... L.S.

   "V červenci roku 1950 provedla jihokorejská vojenská policie hromadné popravy politických vězňů, které podezřívala ze sympatií ke komunistům. 3000–7000 politických vězňů bylo popraveno u města Tedžon a nejméně 1800 nedaleko Soulu. Celkem se odhaduje, že přibližně 100 000 politických vězňů bylo většinou bez soudu popraveno v polovině roku 1950.[15]"
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Korejsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Vymazat
 4. Díky za kvalitní článek.
  To je přesně ono,kdo se nepodvolí libovůli USA,tak ho obdarují bombardováním.S.Korej bude tvrdší oříšek,nikdo neví jak odpoví,ale to podstatné,Čína a Rusko jsou ve střehu,jsou nejen sousedé,mít pak za souseda nevypočitatelné USA,tak tomu musí zabránit.

  OdpovědětVymazat
 5. Nedá mi, abych nepoopravil poslední stať ve článku. Je prakticky zavádějící.

  Ekonomické "úspěchy" USA jsou založeny na tom samém principu jako jejich politika vůči zbytku světa!

  A jak ta jejich politika vypadá dnes, tak vypadala i o 100let dříve! Je to i odpověď na to, kde se vzala ta "obří" ekonomická síla!

  OdpovědětVymazat
 6. KLDR ví co dela, co ji hrozí od USA. Lybie, Jugoslavie,Irack, Syrie státy ktere byli rozbombardované ,zničeny byli made in USA, NATO k nepoznáni. Kdysi z prosperujícich státu zbyli miliony mrtvých civilu, miliony uprchlíku, vypalené státy, města, infrastruktura. Dúvodem bylo to že týto státy neohli páteř před eurofašistickou diktaturou NATO a USA a proto byli vypálení s požehnaním našeho bombardáka svatého Václava Havla. USA prská zlobou co si to ten Kim z KLDR dovoluje protože USSA Killers nebudou moci jen tak zlehka napadnout tento stát tak jak rozvrátili , Vybombardovali,vyvraždili státy Blízkeho východu i Sever. Afriky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu kvalitní a pravdivý článek.
   Korea to neměla nikdy jednoduché.Měla problémy i s Japonci.Možná pokud by všichni jako S.Korea měli zkušenost s kobercovými nálety, napalmem,Orange,atd atd., tak by mluvil jinak. nemají dodnes ani mírovou dohodu, jen příměří. Proč jsou několikrát do roka demonstrativní obří cvičení těsně na hranicích? Jak by se choval jakýkoliv suverénní stát? Protože měli vše zničené a vybombardované, mají podzemní s흡 všeho .... Pomalu se i přes sankce vzpamatovávají ... Podívejte se na dohledatelné fotky a videa z měst. Ano všechno nezáří neony a pozlátkem, ale jejich zem je jen jejich. A jsou hrdí na to, že ji třeba budou bránit. Kolik našich lidí by bylo v dnešní době ochotno položit svůj život za obranu vlasti (vlastně korporací) ? A není pravda, že v S.Korei nic není. Mají dost nerostných surovin. Uhlí, zlato, wolfram atd.... Taky sankce... Dokážete si představit, že se do USS,Francie nesmí nic dovážet a nic vyvážet? Jak dlouho by vydrželi?
   A navíc poznámka,že jediní, kdo použili bombu byli právě jen a jen jediní američani. A ten obrat velmoci po r.1945 může být také tím, kolik vlastně fašistických zločinců amerika i s Vatikánem zachránili a dali jim pak prostor...

   Vymazat
 7. Přesně řečeno. A SOUHLASÍM I S DISKUTUJÍCÍMI - NECHŤ JDOU VELMOCI PŘÍKLADEM V ODZBROJENÍ! Ale stále si mi vtírá otázka, jak objemným zlatým teletem museli být zkorumpováni intelektuálové Světa- především vědci a umělci - aby zradili idee MÍRU. Kam se podělo mírové hnutí, tak účinné před 50 roky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten starý maďar v usss přeplatil všechny...
   Teď mají lidi vymyté mozky nebo jsou dobře placeni v neziskovkách....
   Taky nechápu, že mnoha lidem nedochází, že pokud konflikt, tak bude globální a nebude si vybírat, kdo smýšlí pravicově nebo levicově. Zemřou všichni..

   Vymazat
  2. Jednoduše- pud sebezáchovy.Když někdo podřízne vašeho psa, nebo usmrtí člena rodiny jako varování nejvyšší stupeň nátlaku- a pak už měkké metody dobré místečko možnost publikování apod. To co nám tu předkládají že dělala jen a pouze komunistická tajná služba, stejné metody jsou platné na jakékoliv homo sapiens

   Vymazat
 8. Správné připomenutí dvojího metru, ale přesto drobná chybka se vloudila. Do vietnamské války se i rukovalo na povolávací rozkaz, takže nikoli jen žoldnéři. Viz C. Clay a další, ostatně je o tom hromada filmů (Vlasy, Četa,...)
  KR

  OdpovědětVymazat
 9. USSA rozumí pouze takovému jazyku, kterým Kim a jeho režim v současnosti disponuje.Babrak Bombama to řekl zcelA jasně, že zkroutí ruce všem, jež se nepodvolí ameerickému diktátu v jejich sféře vlivu a zájmu!

  OdpovědětVymazat
 10. Ohledne sily vodikove bomby znacne pridejte.

  Zadnych 100 kilo-tun, ale mozna az 1 mega-tuna, ale ne mene nez pul mega-tuny !
  (podle obvykle dobre informovaneho zdroje, podle srovnani EQ magnitudy 6.3 s jinym podobnym vybuchem)

  A ovsem jadernou bombu na vlastnim pobrezi by pouzil leda idiot, coz Norkove nejsou... Jiste ze ji maji na nejake vetsi mesto, je otazka, jestli v jizni Koreji, v Japonsku nebo US mainland. (Na obranu vlastniho pobrezi maji pres milion vojaku...)

  Rovnez se dali slyset, ze vedi o fenomenu "Argus" a pouziti bomby nad atmosferou pro vyvolani velmi silneho EMP, ktere nejen vyradi (roztavi) elektricke rozvody (grid), ale znici veskerou elektroniku v dosahu mozna az 1000 km.
  (Tedy ne silou EMP z jaderneho vybuchu, ale tlakem UV zareni zvrchu to pohne celou ionosferou, a kdyz se tato vraci zpatky do puvodniho tvaru, tak vyvola postupne dva giganticke impulsy...)

  ---
  Ohledne vojenske zakladny USA u nas - neni sice v Brdech, ale dle urcitych informaci je pry nekde na Morave a neni mala... (presneji nevim, sam jsem tomu sotva veril)

  ---
  Na ty ocislovane otazky, alespon na jednu z nich, se bohuzel da taky odpovedet: "MOZNA ano".
  A byl by to pak mnohem vetsi pruser, nez z toho byl takhle. Jeden z tech ruznych silencu po svete by urcite tu globalni jadernou valku rozpoutal, kdyby ty jaderne bomby meli vsichni...

  NPT rozhodne neni spatna vec, naopak by se spis mela lepe dodrzovat...

  K tomu odkaz:
  http://www.infiniteunknown.net/2017/09/03/jpost-exclusive-israel-nuclear-program-has-less-oversight-than-other-democracies/
  (tam s odkazem na puvodni clanek v Jerusalem Post...)

  Uz bez udani odkazu, mozna(?) jen pomluva: vzhledem k tomu, ze z Israele nemohou dobre startovat rakety (protoze by mely startovat na vychod, ale tam nemohou narusovat letecky prostor sousedu), tak maji sve jaderne bomby na ruznych ambasadach v metropolich vsude po svete, pro tzv. "Samson option".
  Je to jen pomluva ? Dost mozna, ze ne...

  -----
  K agresivite USA:
  http://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051
  jeste opomijeji cca 5 milionu obeti rezimu ve Rwande (vcetne jejich obeti v sousednim Kongu), instalovanem za pomoci CIA, a svedenem na obeti te genocidy, a dalsi drobnosti...

  http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  http://www.washingtonsblog.com/2015/02/america-war-93-time-222-239-years-since-1776.html
  (za 240 let existence USA jen celych 17 kalendarnich roku s nikym nevalcili)

  OdpovědětVymazat
 11. Naprostý souhlas s článkem a proto Kim ukázal světu vodíkovou bombu nic jiného mu nezbývá.

  OdpovědětVymazat
 12. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
  Budte opatrni a bdeli.

  OdpovědětVymazat
 13. Jest to s podivem. Když jsem ve stejném duchu psal reakci na tradičně výborný článek pana Davida (tedy proč KLDR dělá to, co dělá), byly mé řádky smazány...

  OdpovědětVymazat
 14. U komoušů sem nebyl, necinkal jsem, hned v listopadu jsem věděl co nás čeká a nemine ale psát že jsme si to z angažovaly sami /dopis pragováků/ je slabomyslnost. Na rozvratu se pracovalo od vzniku ČSR jen se časem měnila situace a proto i podmínky. Honolulu napsal co do Severní Koreje USA nacpala doláčů a já mu napsal, že to bylo proto aby tam vziklo něco, proč to tam bude potřeba bombardovat. Jako obvykle co se mu nehodí do krámu, tak na to nereaguje. Stále platí "KOMU TO SLOUŽÍ". PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat