Reklama

pátek 29. září 2017

Vražda ruského generála v Sýrii nabrala nečekaný obrat. Íránský ministr zahraničí vyjádřil to, o čem Lavrov zatím mlčí. Ruského generála zavraždily USA


29. 9. 2017         zdroj a zdroj
Ministerstvo zahraničí Íránu konstatovalo, že pro USA je mnohem důležitější omezit vliv Damašku než zvítězit nad DAEŠ. Expertka Národní zpravodajské služby se domnívá, že syrský ministr zahraničí vyjádřil i postoj Ruska. Pro USA je mnohem důležitější, aby se syrským orgánům zabránilo převzít kontrolu nad hranicí s Irákem než porážka DAEŠ (teroristické skupiny, která je v Rusku zakázána - pozn. Národní zpravodajské služby). Jak uvádí TASS, toto prohlášení učinil íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif. Zdůraznil také, že Teherán má zájem na mírovém urovnání syrské krize a že má cíle, které se liší od těch, které má Washington.


Vedoucí oddělení politologie časopisu Ruské akademie věd "Východ" Karin Gevorgjanová v besedě s Národní zpravodajskou službou vyjádřila názor, že íránský ministr zahraničí sdělil i postoj ruského ministerstva zahraničí:

"Poté, co byli z východního břehu Eufratu ostřelováni Syřané a představitelé našich ozbrojených sil, co byl záměrně zabit generálporučík Valerij Asapov, co byly včera v Dajr az-Zauru shozeny letadly koalice fosforové bomby, můžeme říci, že íránský ministr prostě řekl to, co ruský ministr dosud neřekl", řekla Gevorgjanová Národní zpravodajské službě.

Podle Karin Gevorgjanové vzniká v současné době v regionu velmi nebezpečná situace.

"Vím, že náčelník Generálního štábu Ruska Valerij Gerasimov řekl, že budeme reagovat všemi prostředky, které máme. Každý chápe, že je to nutné. Dajr az-Zaur zaujímá klíčovou pozici, průchod k hranicím s Irákem je strategicky důležitý. A pro nás je důležité, abychom v této situaci byli první, abychom společně se Syřany přišli k této hranici", dodala vedoucí oddělení politologie časopisu "Východ".

Gevorgjanová přiznala, že vzniklá situace ji děsí.

"Vražda Asapova není záležitost teroristů. Nemají takové technické prostředky, které by jim umožnily přesným navedením tak cíleně zabít našeho generála. Prostě to nemohli udělat. Je to akce USA", prohlásila Gevorgjanová.

Na závěr expertka poznamenala, že Íránci mají zájem na tom, aby syrští vojáci dosáhli hranice s Irákem a také mají zájem na tom, aby mezi Íránem a Sýrií byly pozemní komunikace. Pro ně to je nesmírně důležité, protože jižní část Iráku Írán v podstatě dobře kontroluje. A, zajisté, mají velký zájem na tom, aby syrští vojáci přišli k hranici, protože mají své plány v souvislosti se Sýrií. Ale ty nejsou nijak zvlášť v rozporu s našimi plány.

Připomeňme si, že dříve ministr zahraničí RF Sergej Lavrov prohlásil, že Spojené státy nebudou Rusku bránit v boji proti terorismu v Sýrii. V opačném případě čeká Američany odvetná reakce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. Už se ozvali i Francouzi, poté, co začali Rusové bombardovat v Idlíbu patrně i jejich poradce, tak se najednou začali ohrazovat proti brutalitě a násilí na nevinných žoldácích.

  OdpovědětSmazat
 2. Do pekla s usa a nato klamarmi a vrahmi , nech sa im vrati vsetka spina , ktoru roznasaju po svete desatnasobne ....

  OdpovědětSmazat
 3. Ti Rusové mají nekonečnou trpělivost a hodně rozumu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musia ju mať, aby sa neroztočila špirála "vzájomných "potyčiek".

   Smazat
 4. Oko za oko,zub za zub!Deratizovat americké buzeranty do jednoho!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Důkazy žádné jen křik poťouchlé chátry zablešeném zvěřinci.Gevorgjanová je politická novinářka,teda prodloužená ruka Kremlu a určitě není vojenská expertka,aby mohla své bludy tvrdit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato vy jste expert, co ví všechno, chápeme.

   Smazat
  2. Jawohl, herr kadet Biegler!

   Smazat
  3. Přišel jsi zase na šichtu, hňupe ?! (pro 11:06)
   Tady jsi špatně,
   ale nedáš pokoj a nedáš.
   Většina tě má u zadku, tak se nevzrušuj...

   Smazat
  4. Mistře, už tu zase vyšiluješ, kašpárku?

   Smazat
  5. Redakce Zpravodajství ČT je prodloužená ruka americké administrativy, potažmo NATO, potažmo EU. Žádní experti, jen papoušci bez řádného vzdělání. Takhle se na věc koukej, hlupče 11:06

   Smazat
  6. 11:06 jestliže není dostatečným důkazem, že šlo o letecký útok, když umírnění ani neumírnění povstalci letectvo nemají, tak nevím, jakých ještě důkazů se dožaduješ. Chápu ale, že ti nezbývá než přihlouple nadávat. Jako prodloužená ruka Washingtonu se takhle valně neosvědčuješ.

   Smazat
 6. USA nemá jinou volbu, než vyvolat III. sv. válku, vzhledem k astronomickému zadlužení USA a jejich klesající vliv ve světě. Zatím se to USA nedaří, ale provokace neustále USA stupňuje. Sestřelení ruské stíhačky v Sírii, sestřelení dopravního letadla nad Ukrajinou což jsou obě akce uSa o tom není pochyb. Pokud se USA nepodaří vyvolat světový válečný konflikt je to prohra USA. Zatím Čína a Rusko dělají jako že nic, USA musí zuřit. Taky mluvčí bílého domu jednou prohlásila, že zločinnost Ruska spočívá v tom že nereaguje na vojenské provokace USA. Prostě se hraje o čas. USA slábne a ztrácí vliv ve světě. Jde to pomalu a pořád to pokračuje. Tak jak USA slábne stává se neustále agresivnější. Je otázkou zda se podaří Rusku a Číně vyčkat úplného konce USA, kdy USA už bude v rozkladu nebude mít možnost ohrozit atomovou válkou celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:09 V současnosti není žádný stát, ani USA, schopen vést, z řady důvodů, dvě velké konvenční války v různých částech světa proti velmocím jako jsou Čína a Rusko.
   Použití atomových zbraní by bylo pro USA v současnosti "sebevraždou", kterou si, věřme, dobře uvědomují.
   V podstatě by znamenalo zánik současné civilizace ...

   Smazat
 7. 11:06 No, ona o tom aspoň něco málo ví. Ale koukám, že ty jsi ve středu dění a víš všechno. Jo, takových přechytralých cocotů u nás je! Někteří si to jen myslí, někteří hledají stránky, kde by své blití realizovali v domnění, že někoho naserou. :o))

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Doufejme, že v brzké době zahyne recipročně nějaký generálský tajtrlík ušáků....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. generáli od ušiakov čučia v nore za morom, tí nejdú na front so svojimi vojakmi.
   A jeden ruský generál je hoden viac ako 100 pindosáckych ohviezdičkovaných gerontov.

   Smazat
  2. To sa musí urobiť nejako "asymetricky", ako na Kube.

   Smazat
 11. Ruský generál byl zabit sniperem USA a minometná palba byla jenom krytí..Na odplatu rusové rozstříleli pomocí raket 12 velitelských center v provincii iglib...proto řve slouha ussa Macron..Jinak ussa musí po této akci rozšířít pro své vojáky arlingstonský hřbitov...850 mrtvých je dost....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:39 tak jak, jinde se píše, že šlo o letecký útok s použitím fosforových zápalných bomb, při kterém ruský generál zahynul.

   Smazat
  2. Fosfor použili amíci na východní straně proti civilistům...generál byl na západní straně řeky eufratu...

   Smazat
 12. Davide jste ten samej padouch co Dvořák.Ta cenzůra vás dovede až k bolestným zítřkům a je otázka času až vám někdo ten ciferník srovná

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez hajzle.

   Smazat
  2. Dobrej Rus je mrtvej Rus,obrvášť když je to generál, Pakliže podobný potentát by měl frčky US tak mistní chamraď se potentučuje.Jste jen zloba z Kremlu a flusám na váš budoucí náhrobek a vzledem vašeho věku to nebude trvat dlouho

   Smazat
  3. 18:13 nenávistná zrůda, ať už stojí na té nebo jiné straně nemá mezi lidmi co dělat. Takoví se hodili do nacistických SS, za dozorce do jejich koncentrákú .... Že se vás po té „revoluci“ pravdy a lásky vítězící nad lží a nenávistí“ urodilo ... Nezávidím vám, musíte mít trpký život, žádné skutečné přátele, žádné sociální postavení ani lidskou budoucnost. Takových jako vy, se lze pouze štítit.

   Smazat
  4. Souhlas s příspěvkem 22,28.

   Smazat
  5. 22:28
   Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! S flaškou samohonky běž sám blábolit někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Smazat
  6. Takové jako ty nelze mít ani za lidi!

   Smazat
 13. Bylo dokazano svedky a vedecky , ze to byla Cina snazici se dostat USA do problemu s Ruskem a ukrast jim naftu. Sniper byl Cinan Korejskeho puvodu, bylo dokazano z chemickych rozboru ,ze bily fosfor pochazel z Manzurie. Nasla se po sniperovi cigareta , a podle rozboru DNA slin byl to 100% Korejec, geneticke skupiny Mung-CHi. Neco si o tom proctete.!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Blbeček trolíček 18:13, len si poštekaj, nič iné ani tebe a ani tvojím páničkom už nezostáva. Ste na smiech a opovrhnutie celému svetu, zovšadiaľ vás vyháňajú, nikto sa vás už nebojí. Smutný koniec, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má recht ten ze 17:45! Tu se totiž maže jen pravda a maže ji právě spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Smazat
 15. Pokud já vím to o těch mrtvejch říkal můj děda. Říkal "Mrtvej Němec dobrej Němec". 18:13 to má nějak popletený, tak co s Vámi, nepotěšil jste nás a ani další vývoj mezinárodní situace Vás nepotěší. A tak se polepšete.

  OdpovědětSmazat
 16. Ste sprostí! Satanizmus v praxi=vláda Pentagonu násilím zlomiť len vojnou, hoci aj nukleárnou. Už dávno ste si mali zabezpečiť vzdušný priestor Sýrie, neboli by ste prišli o generálporučíka. Vždy a všetko robíte POLOVIčATO!

  OdpovědětSmazat
 17. Americký prezident jasně řekl a všichni předcházející prezidenti jeho slova uváděli v praxi - USA first. USA podporují a obchodují pokud je to v jejich ekonomickém zájmu naprosto s každou zemí, bez ohledu na jejich přímou nebo nepřímou podporu islámským teroristům nebo ne. Šikanují a embargují jen ty země na jejichž suroviny mají zálusk jejich přímou těžbou v těchto zemích. Proto se také snaží v každé této zemi si vychovávat své Jelciny a podobné, aby jim "opatrovnictví" svojí země předali pokud možno dobrovolně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže lithium v Čechách ti političtí vlastizrádci odkáží dobrovolně a zdarma, pro potřebu USA?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.