Reklama

.

.

neděle 24. září 2017

V.V. Pjakin o současné mezinárodní situaci (české titulky)

24. 9. 2017  překlad Irena Aneri

36 komentářů :

 1. Bodejt by se zde objevily nejake prispevky, kdyz nad naplanovanou tezkopadnou hlouposti zdejsiho davu na NR svedomite dohlizi zlomyslny cenzor prcek !
  Pjakin tam ma 3 veci spatne, po strategicke strance.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedržkuj hitlerovče a mazej chrápat.

   Vymazat
 2. Velký blábolista Pjakin je už tak trochu nezajímavý. Kecá nesmysly a když mu něco nevychází, tak vytáhne tajuplného ředitele Zeměkoule.
  Slabomyslní to možná hltají, rozumnější se smějí a chytří nesledují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mějte pochopení. Musí nějak uživit 3 děcka.

   Vymazat
  2. Zatím mu o ale dost vychází, tak se kousněte, tupý konzumní berane!
   Že Vás to nezajímá, je Váš problém, chcete žít v nevědomosti a tuposti, Vaše věc, ale svoji omezenost nemusíte demonstrovat písemně v diskuzi k článku, prtože na ni skutečně, ale skutečně není nikdo zvědavý.
   Napadat a kritizovat umí každý hňup. Rozumné a přínosné diskuze jsou schopni jen někteří. A Vy, milý zlatý, k nim tedy rozhodně nepatříte.

   Vymazat
  3. 22:28
   A jak se konkrétně ve vašem životě projevuje ta vaše vědomost, neomezenost, chytrost, rozumnost?
   Musíte opravdu hodně vyčnívat nad ostatními nevědomými tupany, musíte být úspěšný a bohatý muž. Je to tak?

   Vymazat
  4. 21,53 Píšete i gramaticky dobře Česky jenom jste asi geneticky parazit, že nechápete o čem tam mluví. Tentokrát je Pjakin úplně super. Hodně věcí které tam říká jsou jako přesné popisování marazmu a parazitizmu v řízení našeho státu. Také naše "ELITY" by si měly uvědomit, že může nastat situace že budou zbyteční. Lidé by měly zvažovat co se tady od převratu dělo a dát hlas tomu kdo chce o jejich věcech rozhodovat s nimi.

   Vymazat
 3. 21:53... On je pro tebe nezajimavy, protoze nerozumis ani petine toho co rekl !
  Patris k davu, ktery samostatne nemysli.
  Dale rekl, ze urednicka elita je zradna, zlodejska a zionisticka.
  Svoje intelektualni nedostatky zakryvas narcenim druhych ze slabomyslonasti.

  22:06 = stavitel oslych mustku a nebo pokadeny zionista zdeseny z projevu Pjakina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo. Génius co všechno ví, všechno zná, všude byl, špičkový analytik který dokáže vše předpovědět a kterému vše vychází.

   No a potom tento duševní gigant škemrá u svých českých oveček a zoufalců aby mu poslali nějaké peníze, protože nemá z čeho žít a kde bydlet. A oni fakt posílají :-D

   Vymazat
  2. 22:43 Oni mu vsechno ukradli tvoji bandite, tak se mu posilaji prispevky.

   Vymazat
  3. Kdybyste pane z 22,43, nebyl dement, tak byste věděl, že on sám o nic neškemral, výzvu dali administrátoři.
   A pomlouvat a kydat špínu a vysmívat se někomu, komu zahynula žena, je odporné, zbabělé a na zvracení. Pane, jdu z vás blít!

   Vymazat
 4. Souhlasim s prispevkem 22:28 ! Ted ho (Pjakina) parta hloupych hnupu a parta zlodejskych zradnych nepratel statu bude dehonestovat.
  Putin urcite posle na prazskou kavarnu tajnou sluzbu.
  To bude veselohra, uz se tesim.

  OdpovědětVymazat
 5. Vsetko, co pred rokmi predpovedal sa plni... Ale dusevny trollsky odpad s tym ma problem, ta picuju..

  OdpovědětVymazat
 6. I kdyby mu vycházelo jen 50% předpovědí tak je dobrý. Zatím jsem neslyšel a nečetl někoho kdo je lepší.

  OdpovědětVymazat
 7. Také se připojím k výbornému projevu Pjakina.
  Tady už měl také Pjakin říci o vměšování do voleb prezidenta v Rusku.Jistě se tam připravují různé akce,aby to Putinovi osolili.Pak zajímavě vysvětlil navyšování státní administrativy,co se podobně děje i u nás,že těch neschopných je i v naší administrativě hodně.Snad už nejde ani přehlédnout,všude jsou dosazování židé,na každé řídící místečko.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak se tak dívám resp. čtu, tak si trollové dali před spaním slet nad tímto článkem. No, Pjakin může být spokojený, když tak některým lidem zvedá adrenalin, že se musí ze svého těžkého myšlení vypsat. No, měli by se vždycky dívat do konce jeho pořadu, na závěr dává lekce ze základů řízení a hovoří o sociálních systémech a to je asi nad síly našich trollů.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může být spokojený, že vyškemral od svých přitroublých oveček peníze na bydlení a není z něj bezdomovec. Bezdomovec dává "lekce z řízení"? No leda troubům jako jste vy.

   Vymazat
  2. pane 10,05 - jste duševní mrzák a parazit, který si dělá legraci a vysmívá se cizímu neštěstí.
   Nechápat, co p. Pjakin říká a dělá, je jedna věc, ale pomlouvat, osočovat a urážet - to vypovídá v první řadě o vás - a nic hezkého. Z vašeho příspěvku je mi na zvracení. Musíte být skutečně hodně zlý a osamělý člověk, když jste tak plný zloby a nenávisti.

   Vymazat
  3. 10:24
   Nevysmívám se nějakému neštěstí někoho, ale právě pitomečkům jako jste vy.
   Nesvéprávným troubům, kteří zbožňují bláboly, pardon, "analýzy a předpovědi" člověka, který i se svými dětmi není bezdomovcem jen díky potupným a ponižujícím sbírkám. Finanční situaci "úspěšného analytika" si představuji skutečně jinak.
   Ani slovutný gosudar Putin tomuto "analytikovi" ani zbla nepomohl. Divné.

   Vymazat
  4. Odkud víte, co my zbožňujeme a co ne?
   Odkud víte, že pokud někdo něčemu rozumí a ví a sděluje ostatním ve snaze jim nezištně pomoci, co ví, musí být nutně milionářem?
   Na mém přesvědčení o Vašem charakteru se nadále nic nemění, naopak.
   To, že čemu nerozumíte a nechápete, tak to pro jistotu nazýváte bláboly, a lidi, které to zajímá (a ať už tomu věří nebo ne, na tom nezáleží, člověk by měl přeci získávat informace různé a z různých zdrojů) nazýváte nesvéprávnými trouby, to o Vás vypovídá vše.
   Kde berete tu jistotu, že Váš názor je ten jediný správný, a ostatní proto shazujete??
   Hodně moc zapadáte do této doby, nabubřelé ego, sebestřednost, nulová empatie ....
   Každopádně diskuze s lidmi Vašeho ražení není možná. Konec.

   Vymazat
  5. 12:04
   :-D
   Vím to, a teď se podržte, z toho co píšete v diskusi.
   Nikde jsem nepsal že musí být nutně milionářem. Ale pokud někdo umí výborně analyzovat, logicky myslet, umí předvídat a drtivá většina jeho předpovědí se plní, tak by se tyto jeho schopnosti a vlastnosti měly aspoň trochu projevovat i v jeho běžném zaměstnání a životě. Pokud se ten člověk ani nedokáže uživit, postarat o děti a aby nebyl bezdomovec tak musí pořádat sbírky, tak to logicky s těmi jeho schopnostmi nebude takové jak si namlouváte.

   Věc se má tak, že ten člověk vypráví na internetu ne to co je objektivní pravda. Vypráví jen přesně to co vy chcete slyšet a co chcete aby byla pravda. Neposloucháte ho abyste se dověděli pravdu, ale proto abyste si jen vaše předem dané "pravdy" potvrdili. Podobně jako PC Roberts a podobní exoti.

   Ano, s lidmi vašeho ražení diskuse není možná, s tím souhlasím.

   Vymazat
  6. Anonymní25. září 2017 10:32
   „Nevysmívám se nějakému neštěstí někoho, ale právě pitomečkům jako jste vy.“
   Ani to není na místě. Naopak pouze pitomeček může hledat souvislost, mezi přechodným problémem s bydlením a kvalitou těch analýz. Znáte jiného analytika, který by měl vyšší procento úspěšnosti?
   Navíc, zde nejde pouze o ty analýzy, ty jsou jenom takovým magnetem. Důležitá je snaha věci měnit, samozřejmě vzhledem k zájmům Ruska. Ani zde nevidím problém. Je v zájmu středně velké středoevropské země, aby Rusko vyvažovalo Západ. Ale to samozřejmě není v zájmu západních mocností, které si oblíbily rozbíjet a vykrádat státy dle libosti.
   Proto se domnívám, že bychom se neměli zúčastňovat žádných (nejenom vojenských) útoků Západu na Rusko, ale naopak mít vyvážené vztahy na obě strany. P.K.

   Vymazat
  7. 12,52
   Promiňte,ale s ussáckejma okupantama rozlezlýma všude po světě nezle mít vyvážené vztahy!

   Vymazat
  8. Anonymní25. září 2017 13:05
   I Putin jim říká „partneři“ i když si je vědom, že by ho nejradši viděli pod drnem. Nelze jinak, Západ má na nás nespočet pák a když by se jejich síla napřela proti našim zájmům, tak by nás zničila. Přesto bychom měli navazovat vztahy také na východ, k Rusku. Protože my nejsme Západ, ani Rusko, jsme demokratický středoevropský stát. P.K.
   P.S. V současnosti (alespoň tak bylo za TOP09) je trapným rysem naší politiky, vštěpovat Číně lásku k lidským právům. Podobně trapně bychom působili, když bychom „napravovali“ USA. Ale trapné není, nenechat se využívat k praktikování jejich politiky, se kterou nesouhlasíme.

   Vymazat
  9. 12:18
   Základní problém je už v tom, že myslíte pouze na majetky. Abyste byl schopen hluboké analýzy je potřeba nečeho jiného (jinak, právě ten majetek je kontraproduktivní). A to se nedá naučit, nedá se to vnutit.
   Buď to máš, nebo ne, ale může to přijít i během života.

   On to Pjakin nezmiňuje přímo, pouze říka o čtení těch knih (nikdy jsem je nečetl, ale vím, co asi obsahují), no jde o rozvoj kognitivního myšlení. Přesněji tedy o schopnost vytváření kognitivních map. A to buďte rádi, že je zadarmu. FUK toto po revoluci zrušila, protože pro nastolený systém by se stalo nechtěné - mít moudré oponenty. V USA se sice zaměřují i na toto, pouze na nejprestižnějších školách, kvalitativně to nebude nic moc, jak je vidět.
   V jednom díle se ho ptaly, zda se nebojí, že bude to učení použito nepřátely proti Rusku, odpovědel jednoznačně - ne. A já s ním souhlasím i s tím zdůvodněním proč.

   Jako první věc bych Vám doporučil přestat myslet rovnítkem bohatství = moudrost.
   A vůbec v nějakém snění o tom, že každý chce být bohatý. Od toho se oprostěte, je dobré zažít vzlety i pády a to několikrát. To rovnítko neplatí a nikdy neplatilo. Jinak by v Bílem době neseděly věčne Trump-ety.

   Bohatí, nebo slavní, jsou pouze prostředky k prosazení záměru, udržení moci, ideologie atd. Když nejsou potřeba, končí v base, skačou z oken, nebo bydlí v krabici.
   Ono, v té krabici může skončit každý, stačí rozvod, důvěra v někoho, v něco...

   Užívejte si svého pohledu, majetku a můžete se ve volné chvilce pokusit o analýzu sám.

   Víte, kdyby cokoli, přecejen je důležitější informace a Pjakin jich řadu poskytuje pokaždé. Na základě informací si každý může analyzovat co chce. Není nutné souhlasit, ale na základě nových, resp. doplněných informací myslet.

   12:52
   Dnes není vyvážený nikdo. Není na to doba a k smíchu i pláči je pouze jedna strana.
   Snaha o vyváženost neexistuje aní na diplomatické úrovni, převláda lež ze strany západu. Být objektivní přece neznamená být nevyvážený. Máme zpívat špičkám NATO ještě pohádky na dobou noc po jejich vražedném dnu?

   Vymazat
  10. Anonymní25. září 2017 14:26
   „Dnes není vyvážený nikdo.“
   Převažovat to nebudu, ale takové Německo si hledí svých zájmů, směrem na Západ i na Rusko. Takových států bude více, třeba BRICS, Egypt, atd.

   „Snaha o vyváženost neexistuje aní na diplomatické úrovni, převláda lež ze strany západu.“
   Zdá se, že jste nepochopil můj příspěvek. Nezmiňuji se o tom, jak se kdo chová, ale jak bychom se měli chovat my, středně velká, středoevropská země.

   “Být objektivní přece neznamená být nevyvážený.“
   Měli bychom se snažit být subjektem na poli politických vztahů a to nelze být objektivní. Je nutno hájit vlastní zájmy, to za nás nikdo neudělá.
   Naopak při tom hájení svých zájmů, bychom měli hledat podporu vyváženě na všech stranách. P.K.

   Vymazat
  11. 12:18 a podobní nám ukazují, že svoji potíž efektivně argumentovat pro nebo proti v tematech daných prezentovanými články nedovedou řešit jinak, než že se zabývají osobou autorů nebo osobou diskutujících, pokud jim jejich názor nekonvenuje. Jdou dokonce tak daleko, že autoritu názoru podmiňují „úspěšností“ autora měřenou nejlépe penězi. Nevědí, kolik světových géniú za známou lidskou historii bylo zcela nemajetných? Tuší vůbec v čem je lidská velikost a co je lidská šmíra? 12:18 a spol. - zaostalci.

   Vymazat
 9. Souhlasím s odpověďmi V.V. Pjakina. Zajímavé je, že ve všech post.kom. státech se rozrůstá státní úřednický aparát. (i náš president toto konstatoval).Dokonce je zda ukázáno, kde je jádro pudla. Neschopný vedoucí který potřebuje více náměstktků a tito potřebují pro zdůvodnění své práce další podřízené. Pro snížení úředníků se vytvoří komise, která má několik členů a ti si najmou za státní peníze několik poradců a tak to jde do nekonečna. Navrhuji ještě zřídit ministerstvo pro poradce a ministerstvo pro řízení ministerstev.
  Proč ne naše armáda která má celkem asi 30 tis.
  bojeschopných vojáků má pro své zabezpeční na každého vojáka cca dva byrokraty a rozpočet 80 miliard Kč. Generály bychom mohli vyvážet, kdyby o ně někdo stál.

  OdpovědětVymazat
 10. Ten rozhovor je naprosto brilatní a ta nejcenější myšlenka, která Pjakin řekl, že každý z nás by měl každou informaci kriticky analyzovat a nechovat se jako stádo, které nemyslí a bezhlavě implemntuje každý sebeblbější nápad jen proto, že to řekl vůdce stáda.

  OdpovědětVymazat
 11. Zaujala mě v rozhovoru věta kdy Pjakin říká či vlastně zpochybňuje, že severní Korea vlastní atomové zbraně. Celá situace až moc připomíná Irák a Sadáma a vyfabulované chemické zbraně.

  OdpovědětVymazat
 12. Ještě se chci vrátit k troubovi, který rozehrál štvanici na p. Pjakina - viz výše (10,05, 10,32 etc). Docela se mne dotýká, když někdo dělá z p. Pjakina nějakého žebrajícího bezdomovce. Ten člověk co jej napadal za to, že si jako analytik nepořídil slovutné "miliony" za svou práci je opravdu k politování. Po nešťastné události, která jeho rodinu potkala se dostal do velmi svízelníé situace a určitě nežebral, lidé byli požádáni o určitou solidárnost s jeho stavem a záleželo na každém, jak se zachová. Jakmile se stalo, že byla situace vyřešena, obratem ukončil jakoukoliv fin. pomoc. Když si to promítnu do myšlení našich lidí, mnoho by jich to nedokázalo. Sama jsem hledala cestu, jak určitý fin, obnos dopravit na Altaj. Nebylo to zase tak jednoduché, ale ví to jen ti, kteří se o to pokusili. Ten pán, který na p. Pjakina plive zlou slinu mu určitě žádnou pomoc neposkytl, tak až raději mlčí.
  Když se tak člověk dívá na to chování některých lidí mezi námi, tak si říkám, že si asi zrovna moc dobrého nezasloužíme. Těch 25 let demokratizace společnosti napáchalo opravdu hodně zla, za vším hledejme jen majetek a prachy. Na nic jiného v myslích některých jedinců nezbylo místo.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Sims.
   Jasně napsané.
   Jak víte,také sleduji Pjakina a opravdu,snad na 99% můžu souhlasit.Beru to tak,že se Pjakinove analytické schopnosti a vyjádření,mnohým zajídají a proto tak na něj plivou.To řekl naprosto jasně,Rusko nemá přátelé o co se stará propaganda z USA a další to musí rozšiřovat.Už jsem někde napsal,Rusko,Putin,svoji střízlivou,pravdivou politikou,stejně si nakloní mnoho přítel.
   Zdraví S.J.

   Vymazat
 13. Pana Pjakina sleduji už asi 3 roky, jeho přehled, myšlení a úroveň jsou na neskutečné výši. Vždycky už čekám na nové videa a hned s tím mažu Novou republiku aby o novém videu věděli všichni kdo mají zájem být v obraze. Ve svých videích občas používá ruská přísloví, které jsem začal sbírat. Jinak pro ty kteří mu nemůžou přijít na jméno, už v předposledním videu bylo uvedeno, že jeho videa začínají překládat do angličtiny a němčiny. A to bude teprve fičák až se jeho věhlas rozšíří více, to bude skřípání zubů těch kteří nechtějí znát pravdu. Nakonec jedna docela dobrá myšlenka, "Lidi nechtějí znát pravdu, chtějí jenom slyšet, že to co si myslí, je pravda". A vo tom to je.

  OdpovědětVymazat
 14. Velmi poučná a osvícená přednáška. Zaujala mě významná negativní role a kritika zkorumpované úřednické třídy. Nelze si nevzpomenout na našeho Otce vlasti, pro kterého jedním z hlavních důvodů pro založení univerzity v Praze bylo poskytnout zemi vzdělané úředníky, kteří budou dobře spravovat říši. To je silné poselství přes propast sedmi století, bez 30 let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když právě smutnou záležitostí je, že ač je to tak stará záležitost, tak jsou naši úředníci stále větší voli. Některým lidem ani vzdělání nepomůže, zvlášť to dnešní. Potom se to musí dohánět množstvím Zkrátka když kvantita pak zvítězí nad kvalitou. Kdyby se myslelo, tak by výborný úředník velmi dobře zaplatil a bylo by jich potřeba polovina a myslím si, že by stát ještě ušetřil.
   Sims.

   Vymazat
  2. Anonymní26. září 2017 0:35
   To není špatná myšlenka, ale co by potom dělalo příbuzenstvo politiků? P.K.

   Vymazat