Reklama

.

.

neděle 17. září 2017

Zabíjení dříve a nyní: Cigára a bombardéry

Jiří Jírovec
17. 9. 2017
Metody zabíjení jsou různé. Kopí, dýky, meče, pušky a bomby jsou zatlačeny do pozadí. Na scénu vstoupil tabák. Cigárko může kuřáka ohavně zabít. V novém tisíciletí víme na tutti, že zabíjí nejen to v hubě, ale dokonce i kouř, který se vždy line směrem k nám nekuřákům. Něco se s tím musí udělat. Už jen proto, že obzvlášť přesvědčení aktivisté vědí, že stačí pouhé jedno nadechnutí.


Pryč je doba, kdy mladý Ronald Reagan zvěstoval veřejnosti, že svým přátelům posílá k vánocům karton Chesterfieldek, protože to je "ten nejlepší dárek, který může kuřák dostat".

Mrtev je i poslední Marlboro Man, herec, který na krabičkách této značky ztělesňoval mužnost. Vypadl z obrazu koncem devadesátých let a zemřel, možná a tedy stylově, na rakovinu plic. Bylo mu 85 let, ale to se příliš nezdůrazňovalo.

I stalo se, že na krabičky cigaret byly umístěny obrázky hodné učebnic patologie.

Tedy v rámci metody mírného pokroku v mezích zákona, která nepoškodí lukrativní podnikání ani státní pokladnu. Zisky plynou, daně též. Cynik může dodat, že kuřáci zemřou dřív, než se dočkají nákladných by-pasů, nových kloubů a pobytů v DLNkách, čímž činí dobro nám ostatním.

Je to taková zvláštní situace, protože bojujeme proti činnosti, která přináší určité potěšení a na druhé straně zcela opomíjíme, že jsou kolem nás zbraně, které mohou zabíjet po tisících. Ve vteřině (v případě štěstí v neštěstí) nebo pomalu, když uškvaří či nechají vykrvácet bez pomoci.

V Ostravě proběhly Dny NATO. U exponátů samozřejmě nebyly panely s informacemi o tom, kolik lidí zabily bombardéry B1-B nebo B-52 s fotografiemi zabitých. V mediích nenajdete rozhovory s piloty a jejich pocitu z dobře vykonaná práce, když z bezpečné výšky vysypou na zem 30 tun bomb.

Kolem zbraní se točí soubor pitomců, kteří tam vodí i svoje děti, aby si, tu tančík, tu nějaké letadlo, pohladily. Motá se tam herec, který se umí naučit jakýkoli monolog. Když mu to dají přečíst, zvládne i Švejkův: "Tuhle vojnu vyhrajeme!".

Bývaly doby, kdy vědci a umělci protestovali proti válkám. Vědce s takovou odvahou postrádáme. Máme jen drahoše, kteří si netroufnou ceknout. Mohli by přijít o peníze. Ten největší z nich se vtěsná i do kokpitu, protože se potřebuje před volbami zviditelnit.Zatím se všichni tváří, že nevědí, že se arsenály plní tempem, které bude požadovat jejich vyprázdnění. Když se to šílenství nezastaví, vojna bude, veliká, převeliká.

20 komentářů :

 1. Soudruzi s čt tomu všemu dávají velkou reklamu.Je to reklama o zabíjení.90000 čumilů jsou nadšení čím vraždit nevinne lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tam šel, aby si prohlédl zbraně, které odstraší agresora, který překročí hranice, aby tady masově vraždil jako to známe z poslední skutečné okupace hitlerovským Německem.

   Vymazat
  2. 0:33 Jste zřejmě naivní člověk, který věří všemu, co mu jeho "páníček" předloží. Zbraně, které jste v Mošnově viděl, nemají za účel odstrašit agresora, ale v reálu zabíjet nevinné, což názorně "předvedly" ve Vietnamu, Laosu, Kambodži, Jugoslávii, Iráku, Afghanistánu, Lýbii, Sýrii, apod.

   Vymazat
 2. Svoboda končí tam, kde začíná norma, to je však v pořádku, neboť svoboda nemůže být bezbřehá. Diktát začíná tam, kde nastupuje hloupá norma, nebo zbytečná norma, nebo norma sloužící zájmům jednotlivce, či úzké skupině osob. Okovy hloupých norem se již dávno utahují kolem krku národa...... Co se týče obrázků na krabičkách cigaret, např. miminko s dudlíkem, v němž je zastrčena cigareta, tak toto vymyslet je hodno chorého mozku psychopata..... Buď jim prostě hráblo, nebo je to příprava na přísun dalších norem, které, jak jsem psal, budou sloužit úzké skupině, nebo jednotlivcům, k prosazení jejich vlastních zájmů na úkor většiny a to ve větším rozsahu, než jsme svědky dnes!

  OdpovědětVymazat
 3. Vtipný a pravdu potvrzující článek. Jistěže je ta válečná technika zajímavá, ovšem jmenuje se to "Dny NATO"! Celé to je jistě nákladné, a jako propagandu, kterou si objednal bůhví kdo, to platíme. Byl bych nemyslící blbec, abych tam šel.

  OdpovědětVymazat
 4. Na takové akce v současnosti a ještě pod zn NATO codí jen vypatlanci. Co se týče cigaret, jak jsem již dávno psal, měly by být cigarety za cenu nákladů a problémy se zdravím z kouření léčeny jen za hotové. Vyřešilo by to problém této domokracie s důchodovým účtem. Proč mám přispívat na někoho kdo si sám vědomě poškozuje zdraví. Chytráci vysvětlete mě jaký přínos má stát z kouření a nemluvte jen o tabákové dani, je to celé podvod.

  OdpovědětVymazat
 5. Jdi si lehnout, blbečku Jírovče. Sám a dobrovolně jsi emigroval ze socialistického Československa, člena Varšavské smlouvy do kapitalistické země, člena NATO, Kanady.
  Že ti na základě toho není trapné psát o "souboru pitomců, kteří tam vodí i svoje děti, aby si, tu tančík, tu nějaké letadlo, pohladily."
  Ale kanadské chcechtáky ti nevadí, že? Za ně rád přehlédneš členství tvé zločinné Kanady do které si emigroval v NATO.
  ===========================
  Copak? Pravda se ti nelíbí, cenzorský zmrde? Můžeš ji mazat kolikrát chceš. To jsou ti "bojovníci za svobodu slova" v praxi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bylo škoda vymazat,dalšího takovýho vola,jako ty,by bylo zatěžko najít na NR...

   Vymazat
 6. To ale neznamená že ti lidé souhlasí s terorismem usa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,kdyby nesouhlasili,tak by v té us.pojebané army zcela jistě nesloužili a to platí i o těch našich volech,co jich kdysi sv.Václav posílal i se stříbrem do Braniborska ročně 200 kusů,zatímco ti dnešní demokradi jich tam teď poslali rovnou celou brigádu...

   Vymazat
  2. Kdyby nesouhlasili,tak by v té us.army s největší pravděpodobností ani nesloužili a to samé platí o těch našich volech,co jich sv.Václav posílal do Braniborska kromě stříbra 200 kusů,kterých kromě 400 miliard dnes odvádíme do stejných míst rovnou celou brigádu a to ještě speciálního určení...

   Vymazat
 7. Na takové dny chodí snad jen tupci, kteří si snad myslí, že je a jejich rodiny následky případné války minou. I já mám velké obavy z toho, že vypukne válka, která však postihne i agresora na jeho domácí půdě, což doposud Velký bratr nezažil.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 8. Všechno je po demokraticku v pořádku,kreténi s volebním hlasem mají,co chtějí:
  Hodný tatínek,robotící v německé montovně za čtvrtinu platu,neboť zbytek zvyšuje životní úroveň skopčákům,kteří nám usilují o státnost i životy celých 1000 let a protože je tatínek pracovitý,zbývá skopčákům dost i na to,aby mu do Čech cpali imigranty,na které hodný,pracovitý tatínek odvádí daně a ti mu za jeho ochotu pošukají ty jeho roztomilé dcerky,které ty jim předváděné americké bombardéry zcela jistě neochrání,jak idiotsky píše ten trotl z 9:58 a nadává Jírovcovi...
  Tatínek,kterému brzy přijde povolávací rozkaz půjde na jatka za anglosionistickou finanční mafii a on se na to ještě bude těšit,tak už je ten plebs dnes zblblý...,když měl bránit svoje,tak honil "papír na hlavu",aby dostal "modrou knížku",zato za žida Rothschilda a jeho rodinu zdechne se stejným nadšením,jako mu dnes platí přes firmu Veolia za pitnou vodu a za odvod té,co spadne z nebe...no není to génius,ten hodný tatínek ??!!...

  OdpovědětVymazat
 9. A nad tou prostoduchou paní z Ostravska, která na otázku ČTV reportéra "Jak se vám ta akce líbila?", odpověděla to dnešní zaklínadlo "Bylo to supeér!", může člověk jen nechápavě zakroutit hlavou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:04
   Ty už jen hlavičkou Jando!!!!!;-D

   Vymazat
 10. Kdo maže ten jede si asi myslej. Mě se Jírovec líbí, moc mu rozumím.

  OdpovědětVymazat
 11. A pokud si někdo myslí že ti co chodí na dny NATO nemusí nutně souhlasit s expansivní vražednou politikou USA, tak proč tam teda chodí? Copak si neuvědomují co tím vyjadřují? Jo kdyby nikdo nepřišel možná by to něco znamenalo, ale pitomci se vždy najdou. Hanba.

  OdpovědětVymazat
 12. Koment z 9:58 je dokonalou ukázkou výtvoru hlupáka, který místo argumentace proti názoru, který je vyjádřen v diskutovaném článku, dehonestuje jeho autora.

  OdpovědětVymazat