Reklama

.

.

úterý 19. září 2017

Zeď kolem Eiffelovky je vzkaz: Projekt EU je mrtvý.

Jana Zwyrtek Hamplová
19.9. 2017   Czechfreepress
Tak nám postaví skleněnou zeď kolem Eiffelovy věže, paní Milerová... Hned mne napadl název filmu – Skleněné peklo. Jenže zatímco ve filmu Skleněné peklo je to peklo uvnitř domu, ve kterém devastačně hoří, v dnešní Evropě je to přesně naopak. Peklo je všude venku kolem nás, a na opravdu devastační „požár“ se teprve čeká.


 Zatím se objevují ohniska – vraždí se, znásilňuje, čelíme invazi primitivních hord, které jsou nevzdělané, obscénní, agresivní a drzé… A evropští politikové nám s úsměvem kynou z balkonů, a mají pro nás zcela zásadní výzvy – hlavně tu, ať je opět volíme. Nebo karatelsky kážou, jak je musíme poslouchat, nebo bude zle – kvóty a podobné stupidity. Které jsou nejen za hranicí vkusu, ale jsou neuvěřitelnou drzostí. A Evropané se pitomě usmívají, a doufají v zázrak. Tedy v to, že ti politikové Merkel, Macron a spol. mají pravdu, a vlastně se vůbec nic neděje, nic se ve své podstatě nedá dělat, než to, platit, platit, platit - životy i penězi - a to, co se děje, přijmout. A klidně ruší vepřové ve školkách.

Ta slepá důvěra je ovšem vražedná. A je jedno, zda volí Němci nebo Francouzi. Frau Merkel není prostě žena, a páně Macron není prostě chlap. Evropě tak vládne mužatka a děcko. Proč nám nevadí, že pohřbívají naši krásnou Evropu?

Vrcholem té absurdity, zoufalství a trapnosti je totiž právě ta skleněná zeď kolem Eiffelovky. Proč to připustíme? Proč si ve svém domovském prostoru stavíme nové berlínské zdi? Protože si neumíme poradit s těmi agresivními bandami? Proč to dokáže Austrálie, proč to dokážou USA, a proč to nedokážeme my? Proto...

Frau Merkel je tuctová, frázemi obklopená bezdětná žena (pokud vůbec je žena!), které je Evropa ukradená. Jediné, o co stojí, je její politická kariéra, která, k mému úžasu, už dávno neskončila. A proč pochybuji o tom, že je žena? Protože ji nechávají klidnou znásilnění evropských mladých žen a dívek. Protože ji nechává klidnou vraždění. Jestli ono to nebude tím, že madam Merkel nikdy nerodila, a nikdy nevychovávala své děti. A protože je to nepochybně ona, kdo je v manželství chlap. Je vlastně nějaký pan Merkel?

O tom manekýnovi s drahým make-upem Macronovi nemá snad smysl už ani psát. Věčné dítě opírající se o generaci starší ženu je diagnóza. A opusťme řeči o tom, že muži mají také mladší ženy. To není soutěž pohlaví, ale rozumná úvaha s využitím mozku. Každý psychiatr vám řekne, že vztah, jaký má páně Macron, není normální. Jakož ani on proto není normální. Pokud muže zajímá více make-up než budoucnost Evropy, měl by se odebrat někam na pustý ostrov – a tam se oddávat hovorům či čemu všemu se svou femme fatal. Ale nikdy, nikdy by neměl vést evropskou velmoc, jakou je Francie. Že ho Francouzi zvolili? Ale vždyť je to jak u nás - není téměř z čeho vybírat. Takže tito lidé nejsou voleni proto, že jsou tak skvělí, ale proto, že ti ostatní jsou ještě horší.

Dáváme peníze na to, aby tu ta sběř žila (a nás ohrožovala!), zatímco bychom ty peníze měli investovat do jejich odsunu, i kdyby to měla být rezervace někde na břehu moře. Ano, může mi být některých líto. Ale cítím bytostnou potřebu chránit naše děti, naše dívky, naše ženy, naše muže. Evropany. Necítím potřebu stavět jakékoli zdi kolem Eiffelovky, ale zato cítím potřebu postavit zeď kolem Evropy. Které nikdo živý nepřejde. Cítím potřebu být v Evropě opět doma.

Přijímáním tisíců neznámých lidí živíme bandy pašeráků, a taky všemožné pseudoneziskovky (pseudo proto, že jsou sakra ziskové!), jejichž členové se z nějaké životní frustrace rozhodli udělat z Evropy sebevražedkyni. A prý že proto, abychom nevymřeli. Ano, nevymřeme - vyvraždí nás.

Proč ale potom nedáme ty neuvěřitelné peníze, co plynou na migranty, našim mladým rodinám, aby ty děti měly? Protože to, co odrazuje mladé od toho mít více dětí, je nejistá doba, nejistý příjem, a zvyšující se povinnosti – ovšem jen pro ty, kteří je plní. Už tyto dny zní – do školek nenastoupily právě ty děti, pro které byla povinná docházka do školek určena. A jsem vysoce zvědavá, jak se bude tato povinnost po těch nechodících vymáhat. To ty děti budeme unášet z jejich rodin do školek? Budeme dávat rodičům, kteří žijí z dávek, pokuty? Svatá prostoto…. Nebylo by lépe nechat ty rodiny dýchat? I kdyby některé v maringotkách, jako je běžné například v oné Francii?

Zkrátka žijeme v podivné době – jak jsem už napsala v jednou blogu. Která nám bere radost ze života.

Patří se položit ale tu podstatnou otázku. Proč tam ty otřesné Frau Merkel a páně Macrony Němci a Francouzi volí? A proč my volíme ty, kteří v dnešní době řeší věci, jako je povinná docházka do mateřské školy?

V každém případě jsem po oznámení stavby skleněné zdi kolem Eiffelovy věže, která pro mne symbolizuje novou berlínskou zeď, definitivně pochopila, že tato Evropa není moje Evropa. A že si přeji, aby Frau Merkel otravovala život jenom Němcům, a manekýn Macron aby zdobil jen Francii.

Ale hlavně aby nám tito politikové nemluvili do ničeho, co se děje v našich českých hranicích. Dlouho jsem se zdráhala to vyslovit, protože jsem neutuchající optimista, a spojená Evropa, nebýt její dnešní podoby, je ve své podstatě opravdu skvělá věc. Jenže není vyhnutí. Toto není spojená Evropa, ale spojený žalář, který z nás dělá bezmocné oběti nájezdníků (ti jsou tím devastujícím ohněm), na kterých si kde kdo dělá kariéru na úkor života Evropy.

To, co si dnes nechá líbit Evropa jako celek, by si jednotlivé státy nikdy líbit nenechaly. Tedy za mne jednoznačně – CZECHZIT. Projekt EU je po stavbě skleněné zdi kolem Eiffelovky pro mne mrtvý.

35 komentářů :

 1. Psal jsem o tom pred tydnem. Kdo neni v akvariu je sebevrah, Evropa zkolabovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTWmJBNjNObGdxOFk/view

   Vymazat
 2. Do akvária (lépe však za mříže) by měli zavřít všechny ty macrony a merkelky aj. EU papaláše. Zn.: ihned!, již včera bylo pozdě!
  Ti jsou pro nás nebezpečnější než všichni, co se do EU hrnou. Proti těm se totiž dá i bránit, pokud je vůle. Proti macronům a spol. jen sotva, když už si je většina těch mediálně zdebilizovaných ovčanů-vypatlanců sveřepě volí a volí ...
  Jak to kdysi odtušil Putin, je zhola zbytečné z vody tahat toho, kdo se chce utopit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se ti nelíbí život mezi spoluobčany které nazýváš "mediálně zdebilizovaní ovčani - vypatlanci" tak táhni někam jinam. Třeba za tím svým milovaným Putinem. Tady je takového génia fakt škoda.

   Vymazat
  2. Akvarium je posledni zoufaly pokus o zachranu zivotu, ted ve vlne nasili, vrazd, znasilnovani ktere v Evrope cinni migranti
   14:13 nelibi se nam zivot mezi zradci a havlisty a merklisty
   Ano, Putin by vzkutku mel prevzit vladu nad CELOU Evropou

   Vymazat
  3. Re (14:13):
   Ano, i na vás jsem pomyslel, když jsem použil ten příměr o zdebilizovaných ovčanech.
   Narozdíl od vás, nikam vás nevyháním (to pro nás plánovali jen nacisti!), ale prosím. Neškoďte svou brudelskou multi-kulti debilitou!!
   Mnoha lidem této republiky se uleví. Hodně uleví!

   Vymazat
  4. 15:38 Mám za to že kolega z 14:13 spíš narážel na tu zcela zbytečnou poznámku o Chujlovi z Kremlu, kterej ve svým Moskvabádu má problémy s muslimskou invazí daleko netušenější než kterýkoliv město střední Evropy Berlín nevyjímaje ...

   Vymazat
  5. 17:04 Tam de fakt do tuha, tam by si nepomoh:) - http://rys-strategia.ru/1/mikheev4.jpg

   Vymazat
  6. Re (17:04):
   Jen poznámku, advokáte toho anonyma "14:13"!
   Nemám potřebu kádrovat výroky podle toho, kdo je vyslovil.
   Mohl to řící i Mahátma Gándhí nebo strýček Brady, a byl bych to použil. Řekl to však Putin, tak proč to zapírat nebo si to přisvojovat? ...

   Vymazat
  7. František Opluštil Kašlete na toho havloida my jim to u voleb spočítáme kraďousek půjde do kopru a když se tam nedostane i kdu budu jenom rád. Putin je nejlepší státník a macron s makrelou jsou zástupci nového pohlaví pro které potřebují nové záchody.

   Vymazat
  8. 14:13 pokud má kdo jiný názor než třeba i většina, nebo dokonce ty sám, nemáš ho co posílat kamkoli jinam, nebo dokonce tvrdit, že je milovníkem Putina. To je typický, vulgární pokřik primitivního zaprodance.

   Vymazat
  9. 23:37 Tady si ty "havloide" (nikoho jinýho asi neznáš co? Se ti do tý tvý mrňavý rudý škeble moc informací asi nevejde) přečti celej článek! - http://iks2010.info/?p=123010

   Jo táááák! Ty neumíš rusky! No jo, další prorusáckej putinčik co rusky neumí žblebtnout, ani přečíst písmenko z azbuky:)))))))))

   Vymazat
 3. Amerika je trhana na kousky, Saint Louis 90 arestu, Amerika prestava drzet pohromade, rozpad,

  OdpovědětVymazat
 4. Čert vem Eifelovku aj se skleněným "oplocením". V tom není krach myšlenky EU; ten je v neochotě, mnohaleté, chránit Evropu a Evropany... ano, evropské NÁRODY, před naplaveninou z Afriky a z primitivova. Dokonce drzé vnucování vetřelců na byt, stravu A ZA PRIVILEGOVANÉ MENŠINY NA KRMNÍK, jako by těch dosavadních příživníků bylo málo a nestáli nás moře potu, krve a prostředků, jinak využitelných pro vlastní národy, pro jejich vlastní potřebné.

  Ano, myšlenka Evropského sjednocení byla zmařena zásahem zvenčí... již dávno. Lisabonský diktát otevřel oči všem myslícím, do té doby naivním věřícím...

  V Čapkově Válce s mloky nabídli Salamandři lidstvu spolupráci na likvidaci pevniny... lidského světa. Evropanům vnucují neevropané spolupráci na likvidaci Evropy a bílých evropských lidí, a to za jejich vlastní, bílé evropské peníze... poctivě vydělané PRACÍ... a prostřednictvím svých slouhů vyhrožují sankcemi těm, kteří ODMÍTAJÍ SEBEVRAŽDU SVÝCH NÁRODŮ, SVÉ RASY, SVÉHO KONTINENTU!

  14.13 Ovčan je volič s občanskými právy, který se chová jako dobře vyšlechtěná ovce. Dává se bez odporu stříhat, nechá se klidně, mírumilovně, halal i kashrut podřezávat... a volí své katy a jejich přisluhovače.

  Já mám raději vlky, než ovce. Vlčí smečka není tupé stádo bílých ovcí hnané bačou na porážku.

  Vlčí smečka by donutila bačova psa vylézt na nejvyšší strom a z bači by dávno udělala trhací kalendář rozvěšený po jednotlivých listech na hranicích.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby tu Eiffelovku předali našim cikánům, tak by ušetřili.
  Beztak měla být zbourána hned po té jejich světové výstavě.

  OdpovědětVymazat
 6. Já jako nevím, ale dokonce i ve Švýcarsku je povinná přeškolní docházka hrazená státem, a to jinak Švýcaři platí absolutně za všechno.

  OdpovědětVymazat
 7. Napiušme to tvrdě: Merkelová je amorální kunda a Macron gerontofil...a takovýhle lidé chtějí vést Evropu a nám určovat pravdila...Rychle pryč z EU.Dokud je čas.Oplotit hranice,nikoliv Eifelovu věž.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoda dratu na hranicich, co?

   Vymazat
 8. 15:23
  Měl tam zůstat.....dneska bychom mohli přidat střílny!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Přece nebudeme čekat, až se z Bruselu ozve zoufalé: zachraň se kdo můžeš! A kdyby se tak náhodou stalo, budeme schopni se zachránit ?

  ...s tím jejich Bruselem
  furt to smrdí průserem!!!

  OdpovědětVymazat
 10. 14:13
  No vidíš to, vygume, jak to on perfektně trefil, hned ses ozval, mediálně zdebilizovaný ovčane-vypatlanče. Řeč byla o tobě.

  OdpovědětVymazat
 11. Havlistická demogracie schcípá a kope. To ji ale nic nepomůže. Chcípnul reálsocialismus, chcípne i havlistická demogracie. Tak postupuje evoluce.

  OdpovědětVymazat
 12. Rád jsem jezdil do Francie. Rád jsem jezdil do Paříže. Klid, pohoda, nádherná atmosféra v uličkách Mon Mártru. Dnes vyjímečný stav! Šmitec! Rád jezdím po Čechách, rád se procházím starou Prahou, Malou Stranou, Kampou...M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen dodám večerní Paříží, večerní Prahou...

   Vymazat
  2. Pokud nevypadneme z EU i NATO,tak nam do Čech potažmo do Evropy ussacký okupační"přátelé" budou ty slimaky lifrovat....do posledního dolaru!!!!!!

   Vymazat
  3. 23:37 Na volby ti seru zvysoka - my máme programu je zakázat! Jsme pro samoděržaví! Pro staré zlaté časy kdy jsme s xindlem nevolnickým tvýho ražení zatápěli na magistrále v kotlích lokomotiv jako s dřívím! To je náš program! Staré zlaté časy ... ony se vrátí! Věř tomu.

   Vymazat
 13. tomu sa povie IDIOTIZMUS, prečo? a čo keď teroristi budú hádzať bomby s pomocou dronov? dúfam že ich to nenapadne!, potom budú dávať sieťky na strechy domov?

  OdpovědětVymazat
 14. Proc je ti lide voli ?

  Protoze se maji dobre (za Merkelove krom-obycejny ekonomicky uspech), nebo veri, ze se budou mit dobre (za Makrona, volici si slibovali predevsim praci a snizeni nezamestnanosti, dost absurdne vzhledem k proti-delnicke politice, kterou predtim vedl Macron na ministerstvu) ...

  A tak si za vidinu dalsiho profitu lide zvolili sve dobre koryto misto sve lidskosti a prava na zachovani...

  Je to stary znamy Archetyp:

  Pracujici Esau ("muž znající lov (~hru, ~hon), muž pole") za misu cocky prodava sve Lidství oligarchovi Jákobovi ("muž jemný obývající stany").
  Gn 25:27

  -----
  Jinak tedy ne-muž Merkelova a ne-žena Makron jsou idealni loutky, ovladane lidmi z pozadi. Ostatne jako vetsina "Žen" a "Slabochu" ve vedoucich funkcich (Merkel,Mogherini,May,aspon ze k tomu ne Clinton!, a bez-kouli Macron, komicky opilec libajici sve soudruhy, predseda nejvyssiho sovietu Evropskeho Svazu (rusky "komise" se rekne "soviet" a "unie" se rekne "sojuz", abychom lepe pochopili, jak pouze odlisnym prekladem tech samych slov se ztratilo zdani podobnosti)...),
  za nez mysli a planuji jejich skryti "poradci" a pripadne i "sponzori" nebo proste "Mocní".
  Za Obamy se verilo, ze Merkelovou ovlada Prezident Obama, za Trumpa se ale ukazalo, ze Prezident to neni, kdo ji a nas s ni tady ovlada... Trump ostatne neovlada ani "svoje" generaly v Pentagonu, natoz pak agenty v CIA nebo karierni diplomaty...

  Eurabie je zrejme jiz ztracena (Nemci se s Migranty sotva potkavaji, vyuzivaji sva Mesta v jinem rezu casoprostorem, bili chodi do prace rano ale migranti lelkuji az dopoledne),
  v Americe Media a SJW propaganda Skol a Elity mocne dmychaji rasovou valku (na obou stranach), snad aby mohli postrilet vsechny "konzervativni" bile lidi, kteri by se tomu mohli vzbourit? (nespravne nazyvane "pravice", protoze zejmena v USA byt "pravice" znamena byt "cestny a konzervativni", tedy nebyt Humanista a nechtit pomahat vsem "human" bez rozdilu puvodu a typu, ale nema to nic moc spolecneho s neoliberalni naklonnosti k Oligarchum nebo Bussinesu, jak si mozna nekdo predstavi pod nalepkou "pravice" nebo dokonce "krajni pravice"), ale Armadu a Statni policii (nemecky "gestaats polizei" lidove receno "gestapo") s miliardou kulek ma v rukou Establishment,
  tady (na Vychode Evropy) se ale ted bude spis hrat o to, jestli se podari udrzet alespon bilou enklavu na vychode Evropy, kdyz jsme pod ochranym kridlem nasich dlouholetych pratel v Israeli (nebo alespon tedy pratel nasi Kavarny a Establishmentu),
  nebo nas spis chrani hrdinna Beáta Šídlová (az prilis evidentni loutka Kaczynskeho) spolu s rozhodnymi vudci Slovenska a Madarska...?
  Nebo aspon doufejme, ze si nas nadchazejici Koblížkový Oligarcha spocita, ze se mu tady v Montovne s.r.o. vyplati vic Pracujici nez Konfliktni Povaleci, jejichz mozny prival prakticky nema dno - "jen dva prstíčky tam strčíme?"...
  S "Dočasným pobytem" tu mame bohatou zkusenost, a s "Na věčné časy" taky, jen "ámen" tam chybelo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gn 25:27 A vyrostli ti mladíci a byl Pracovali (=Esáů) muž znající lov (~hru, ~hon), muž pole (--tedy pracující), a Náhradník (~Zrádný, =Jaaqób) muž bezúhonný (~jemný) obývající stany (--tedy oligarchie).
   Gn 25:28 A miloval Smích (=Isaaq) Pracovali (Esáů), neboť lov (~hra, ~hon) v jeho ústech, a Spojení (=Ribqáh) milovala Náhradníka (~Zrádného, ~oligarchii, =et Jaaqób).
   Gn 25:29 A pyšnil (~uvařil) Náhradník (~Zrádný, =Jaaqób) pýchu (~kaši) a vešel Pracovali (=Esáů) z toho pole a on vyčerpaný (~malátný, ~mdlý).
   Gn 25:30 A řekl Pracovali (=Esáů) k Náhradníkovi (~ke Zrádnému, =el Jaaqób): způsob mě pohltit (~pohlť mě) prosím, z toho člověka (~z té lidskosti, ~z toho červeného, =min há ádám) toho člověka (~toho červeného, =há ádám) tohoto, neboť vyčerpaný (~malátný/mdlý) já, proto nazval jeho jméno Být Lidský (~Člověk, ~Červený, =Edóm).
   Gn 25:31 A řekl Náhradník (~Zrádný, =Jaaqób): prodej (~obchoduj) jako dnes ve tvém obchodování (~tvé prvorozenství, ~"ve tvém rozseknutí (uzavření smlouvy)") mně.
   Gn 25:32 A řekl Pracovali (=Esáů): hle, já jdoucí zemřít, proč toto mně (~pro mě) v obchodování (~prvorozenství, ~v oslavě/koupi)?
   Gn 25:33 A řekl Náhradník (~Zrádný, =Jaaqób): buď slíben (~způsob slíbit, ~zda sytost) mně jako dnes, a byl slíben (~a slíbil) jemu a prodal (~obchodoval) své prvorozenství (~v jeho obchodování) pro Náhradníka (~pro Zrádného, =l Jaaqób).
   Gn 25:34 A Náhradník (~Zrádný, =Jaaqób) dal pro Pracující (=l Esáů) chléb (~boj) a kaši čoček (~a pýchu kořisti položil) a jedl (~pohltil) a pil (~založil) a zvedl se a šel a opovrhl Pracovali (=Esáů) to prvorozenství (~to v obchodování).
   ...
   ...
   Gn 27:38 A řekl Pracovali (=Esáů) ke svému otci: zda požehnání jedno ono tobě, můj otče?, Požehnej mě, též mě, můj otče. A zvedl Pracovali (=Esáů) svůj hlas a plakal.
   Gn 27:39 A odpověděl Smích (~Výsměch?, =Iccháq "Laughter,Mockery") jeho otec a řekl k němu: hle síla (~tuk, ~z osmi, ~bohatý talíř?) té země bude tvé obydlí (~sedadlo) a z rosy (~a svrhávající, ~a nesoucí/zvedající) těch nebes (~ta nebesa) zvrchu (~...?).
   Gn 27:40 A na svém meči (~zpustošení/vysušení?) přežiješ (~budeš žít) a svému bratru (~s tvým bratrem) budeš sloužit a bude, jako což svrhneš (~způsobíš sestoupit/klesnout, ~způsobíš vládnout/ovládat?, ~způsobíš neklid) a rozlomíš (~strhneš) jeho jho (~nad ním) z nad šíje své.

   -----
   (V podstate "krychlovy" text s dalsim rozmerem paralelnich vyznamu... Ne, neni to o "kaši" ani o davno bezvyznamnych "antickych pastyrich"...)

   Amen.

   Vymazat
 15. Cesko nikdo chranit nebude
  A ochrane se rika protektorat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Onehda jeste sli pres Balkan, na chvilku se na obrazovce mihla mapa trasy do Nemecka (jeste ze na IP-TV se to da vratit a zopakovat), Cesko bylo na jinak ruzove mape cervene a cela jizni hranice preskrtana...
   Dostali mapu na cestu do Nemecka, a meli instrukce, aby se nam tady vyhnuli.

   Nevim, jak moc reprezentativni vzorek ta mapa byla, jestli to byl ojedinely exemplar nebo jich dostali vic (Sorosovy ne?ziskovky a Usaid jich rozdali dost)...

   Nebo si snad myslite, ze tu Migranti nejsou kvuli hrdinnemu postoji nasi reprezentace pana Sobotky predevsim? Nebo snad kvuli nasemu drzkovani ve forech jako zde?
   Ano, castecne se jim sem nechce proto, ze tady jsme spis chudi pracanti, Bandu Povalecu bychom hure snaseli. Kdyby byvali sli za "Bezpečím", sotva by nas takhle vynechavali...
   Jenze protoze (zrejme?) vsichni vime, ze se nezvedli jen tak vsichni najednou sami od sebe, nekdo je poslal, platil mobily na jedno pouziti, posilal penize do pristi zeme po ceste, tisknul mapy, organizoval prevozy.
   Takze kdyz nas (zatim?) vynechali, asi to neni jen tak ani "samo sebou"...?

   Tedy - jestli nas chranit budou nebo nebudou nastesti nezavisi na vasem mineni o tom...

   Vymazat
  2. ... presneji receno: zatim nas chranilo jasne "NE", ktere reklo Polsko a Madarsko Bruseli, a my jsme tak nesmele zpozadu kyvli, jako ze s nimi souhlasime, ...
   Nejmene do voleb to pomuze, nikdo se predem neztrapni tim, ze by priznal, ze nas se na to pak nikdo ptat nebude... ?

   Jak v reklame na nas Budvar:
   NE z nás dělá to, čím jsme.

   Vymazat
 16. Autorce děkuji za skvělý článek. Naprosto souhlasím.Musíme se ale dostat od slov k činům. Zvolit reprezentaci, která Czexit zorganizuje a zrealizuje. Ničeho se nesmíme bát. Dotace si mohou strčit...

  OdpovědětVymazat