Reklama

úterý 12. září 2017

Žlutá karta pro Erdogana II, USA sbírají důkazy

Yekta Uzunoglu12. 9. 2017
V předešlém článku jsem psal o okolnostech tykajících se I. žluté karty, kterou Erdogan bezprostředně dostal od USA. Od dokončení a zveřejnění článku pokračuje proces s neuvěřitelnou rychlostí. V minulých letech jsem opakovaně psal o tom, že USA mají v rukou nezpochybnitelné důkazy a tím mají současně prostředky, které mohou Erdoganovi kdykoliv zlomit vaz.A teď jsem se dověděl, že Reza Zarrab či Zarraf není jedinou zbraní USA, i když dle všeho sdělil americkým úřadům vyšetřujícím tento skandální případ víc, než to původně vypadalo. Kauzu nastartoval a chtěl zdárně dokončit proslulý New Yorský státní zástupce Preet Bharara tak, jako stíhal mnoho dalších zločinů mezinárodních rozměrů, ale dle všeho byl pokaždé zabrzděn. Lze to "pochopit", protože to ještě v Bílém domě seděl Obama a probíhala jednání USA s Iránem o íránském jaderném programu a dle všeho politici nechtěli ztížit jednání nějakou nepodstatnou kauzou, jako je třeba porušení embarga a praní miliard černých dolarů. Od nástupu Trumpa do úřadu, dosadil na tuto kauzu státního zástupce, který má zelenou a tak konečně může pokračovat ve své činnosti, kterou má zákonem určenou, ta mu přímo ukládá, že konat musí. Ale jak se zdá, kdy a jak smí být zákon aplikován, to určuje politika a nikoliv zákon sám. Politika stojí nad zákonem a ne tak, jak se nám občanům ústava či ústavy demokratických zemí snaží vsugerovat.

 Po nástupu Trumpa do funkce se změnil státní zástupce čínského původu Joon H. Kim ze státního zástupce ze všech stran osočovaného (i od politiků), tlačeného do kouta a do stresu, z dravého státního zástupce na ještě dravějšího státního zástupce. Dověděli jsme se, že náměstek generálního ředitele státní exportní banky Haklbak Mehmet Hakan Atilla, je již od 28. března 2017 ve vazbě v USA a to je už druhá zbraň Ameriky, který zase ví a asi to, co už ví, Američanům sdělil, to znamená, jak všechno probíhalo na bankovní úrovni! Jak ho tam americké úřady dostaly, zatím nevím, ale v té souvislosti byl již v roce 2013 Mehmet Hakan Atilla vyšetřován a držen několik měsíců v Turecku ve vazbě, než ho Erdogan s ostatními členy gangu dostal ven i se svým generálním ředitelem, a tak musel vědět, že americké úřady po něm jdou. To všechno tento významný bankéř tureckých černých peněz vypověděl Američanům a vypověděl zřejmě mnohem víc i o dalších nelegálních operacích v samotné státní bance, která podléhá ministerstvu financí a předsedovi vlády...

Takže Američané nejen že mají Zerraba, ale i druhou klíčovou postavu v nelegálních operacích, kdy systematicky docházelo léta k porušování embarga vůči Iránu, k praní peněz a točily se přitom miliardy.

A generální ředitel této proslulé turecké banky, na kterého též byl minulý týden americkým soudem vydán zatykač. Toho v roce 2013 v rámci operace, o které jsem se zmínil v prvním článku, též zadrželi turečtí policisté a při domovní prohlídce našli v krabicích miliony! Krabici známe z případu Dr. Ratha, u něj to byla krabice na víno, ale v Turecku to byly krabice na boty a v nich nalezené miliony nebyly v Kč, ale v USD, přesně 4,5 milionů USD!

Na něj je též vydán zatykač ze strany USA. Seznam příkazů k zatýkání vydaný dne 6.9.2017 je dlouhý a přikládám ho jako přílohy tohoto článku.

A co teď dál? Turecká státní banka Halkbankasi, přes kterou byly dle tvrzení obžaloby provedeny nezákonné transakce, spadá totiž přímo pod ministra financí a předsedu vlády čili Erdogana. Kdo byl tehdy předsedou vlády? Erdogan sám!

Mohlo by vedení banky, které je dosazeno do funkce s tzv. trojitým podpisem, a to znamená podpisy ministra financí, ministra obchodu a následně podpis samotného předsedy vlády, celá léta porušovat zákon a provádět gigantické nelegální transakce bez vědomí rezortních ministrů a předsedy vlády?

Co všechno mají ještě americké úřady v rukávu, nevíme, ale asi dost a je tristní, že fakta vytahují dle potřeby a nikoliv dle zákona tak, jak zákon jim ukládá za povinnost.A Erdogan? Jak se česky říká , už má asi v kalhotách…. Včera večer se Erdogan donutil, aby telefonicky mluvil s Trumpem a proč? Aby si zajistil, že nebude 19. září, kdy jede do 72. Valné shromáždění OSN, případně v USA zadržen?! Soud má totiž právě v těch dnech pokračovat a státní zástupce dost pravděpodobně přijde s dalším rozšířením obžaloby.

A tak jsme se též z New York Times dověděli, že Erdogan je osobně telefonicky ve spojení s obhájci poturčeného Reza Zarraby, co za prachy udělá cokoliv.

Od MZV a od Senátu USA jsme získali informace, že Turecko v nejbližší době dostane NÓTU, aby Erdogan do USA nejel se svými ochránci. Ti nebudou do USA vpuštěni! Oficiálně kvůli poslední návštěvě Erdogana, kdy před jeho očima jeho ochranka doslova zmasakrovala pokojné demonstranty! Tady též státní zástupce zvažuje, zda nerozšíří obžalobu, protože vše se odehrávalo před očima Erdogana a stačilo, aby Erdogan jakožto hlava státu řekl: nedělejte to, či stop! Ale Erdogan nic takového neřekl a nechal tam své gladiátory útočit na bezbranné lidi a odjel... To vše je zaznamenáno nejen několika americkými policejními kamerami, ale jsou zaprotokolovány výpovědi nejen poškozených, ale i amerických policistů!

Je možné, že Američané nechtějí, aby při evt. zadržení Erdogana nedošlo k ozbrojenému střetu s jeho ochránci? Nevíme!

Má zvolené nastolení práva vůči zločincům z Turecka v USA právě v těchto dnech něco společného s kurdským referendem v Iráku?

Je otázkou, proč USA opakovaně ukazují „svému“ Erdoganovi žlutou kartu právě v těchto dnech, když o tom všem vědí už léta?


Fotografie:

- Generální ředitel turecké státní banky a v jeho domě zajištěné krabice na boty s miliony USD

- Nově jmenovaný státní zástupce této causy Joon H. Kim

- Bývalý státní zástupce Preet Bharara na titulní stránce TIME

14 komentářů :

 1. Máte smůlu , Kurdové žádný stát nikdy mít nebudou !!

  OdpovědětSmazat
 2. Je ovšem otázkou co je USSmanům do nějaké Turecké banky, jak tam hospodaří atd atd, ještě stále si myslí že mohou rozhodovat o čemkoli kdekoli na světě? Už by bylo na čase aby jim někdo "šetrně" sdělil, že zasahovat do všeho mohou pouze v tzv EU a přisluhovačům ostatní na ně z vysoka.

  OdpovědětSmazat
 3. Prostě vyhrožují za to že hraje na všechny strany.

  OdpovědětSmazat
 4. Yektající blbečku,
  přestaň tady zasviňovat českou politickou scénu svými kurdskými hovadinami ! Nikoho to tady nezajímá !
  Odstěhuj se do USA, když ti to vyhovuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Uzunoglu tak kouzlem nechtěného odhaluje tu skutečnou, tj. pokryteckou, povahu spravedlnosti à la USA.
  Dokud se totiž nějaký ten "zkurvysyn" netrhá s US řeťazu, je jimi tolerován, ba i podporován. K trestní odpovědnosti je pohnán jen tehdy, když se trhne. Erdogan není zdaleka jedinou takovou figurou.
  ---
  A s Kurdy i jejich státností se to v očích USA má asi tak, jak se mělo v letech 1915-18 s námi. Myšlenka vytvořit jakýsi stát Čechoslováků zaujala Wilsona až tehdy (či právě jen proto!!), že legie Čechoslováků mezitím vojensky ovládly velkou část sovět. Ruska i s dopravní tepnou - magistrálou. Mohly tak být pro americké (predátorské) zájmy užitečnými v souvislostí se zločinnou intervencí Západu proti sovětskému Rusku. Jejímž cílem bylo získání tamního přír. bohatství a mocenského podmanění si Ruska. Jako kolonie.
  Pokud tedu i Kurdové a jejich stát pro USA nenabudou nějaký smysl (tj. hmatatelný užitek pro USA!, nikoliv pro Kurdy), do té doby budou pod jejich rozlišením.
  Dnes mají pro USA určitou váhu užitečného kanonenfutru v bojích nejen proti IS(IL), ale zejména proti Sýrii (Asadovu režimu), Turecku, Iráku i Íránu. Tam všude totiž kurdské minority žijí, a tudy všudy lze v režii US korporací protahovat trubky energovodů. Kurdové jistě dokážou projevit patřičný vděk za svou státnost, a tak nějaké ty trubky, o které tam jde, snadno podpoří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro pana Opluštila.
   Přesně tak,Kurdům bylo něco slíbeno,když pomůžou porazit Assada,pak by je stejně hodili Erdoganovi do likvidačního mlýnku.Právě že Erdogan pochopil,co může čekat od USA,pokud nebude spolehliví,tak se jistí Ruskem.Tohle pochopil Assad,aby nedopadl jak Husajn,nebo Kaddáfi.

   Smazat
 6. "Mekto Yekto", přeji Kurdům samostatnost ale jsou rozptýleni ve třech státních útvarech! Samotné USA vám nepomůže, zkuste zapojit i Rusko a stát Kurdů vytvořit při mírovém řešení Sýrie a Iráku. V další válce, budou-li poraženi Turci se scelíte. Možná je i varianta "velké války" teď ale kolik národů zbude, je předčasná "debata".

  OdpovědětSmazat
 7. Co stat,to svinska politika!To plati take o nas.S jednou svinarnou jsme skoncili a druhou,jsme zacli.Cert nam byl dluzen spolku jako Nato a eu!Zel,je to jako na lodi...blijeme,no vystoupit
  se neda.

  OdpovědětSmazat
 8. ..prostě ještě že máme USA které se stará o pořádek na zemi*

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Yekto, vy jste velký naivka, tak vy si myslíte, že když se dostane do rukou CIA nějaký ten ředitel banky a je z něho v USA něco vymláceno to, že tam na ten účet odešly takové peníze a tam zase odešly takové peníze, že to je podklad pro soudní řízení? K dokázání toho musíte mít přece v rukou důkazy, to je doklady z té dané turecké banky, to je kopie dokumentů, které leží v bance v Turecku, a jak se tyto dostanou do toho vašeho milovaného USA? Ano, USA může pokusit o nový puč v Turecku, ale na žádné soudní řízení proti němu neseženou důkazy. Asi si myslí, že to udělají jako s generálem Noriegou, že ho unesou do USA a pak za zavřenými dveřmi ho budou soudit. Turecko ale není banánová republika, a už tu také nejsou ty „zlatá“ léta CIA minulého století, kdy CIA mohla kdekoliv kohokoliv unést. Ještě k otázce tzv. porušování sankcí obchodem s Iránem. Víte přece sám dobře, že v Turecku s Iránem obchodoval kde kdo, když nemohly jít peníze přes banku, tak se nosili bud´v kufříku a nebo se to dělalo přes banky v Dubaji. Takže to chcete pozavírat statisíce Turků, za to, že obchodovali s Iránem? A dobře, že obchodovali. Dokud nebude Clintonová běhat po vězeńském dvoře v teplákách za to, že si se starým zřídili Clinton fond, a že když se chtěl některý arabský švejk a nebo Ukrajinec sejít s Clintonovou, tak ji poslal nějaký ten milion dolarů na fond, tak nemá to zas.. USA koho co poučovat o korupci. Tož takto, pane Yekto.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak říkal docent Chocholoušek, "vy nás tady pane Yekto zásobujete", ne tak zblázněnými úplatkáři, ale ptákovinama.

  OdpovědětSmazat
 11. Erdogan to může udělat jako Putin. Jednoduše se na celé OSN vy..at. Stejně to nemá cenu se tam něčeho domáhat. OSN je jen pobočka vlády USA. Je k ničemu a škoda času poslouchat tu bandu USA vazalů.

  OdpovědětSmazat
 12. Ještě jsem zapomněl okomentovat tu věc,jak jste minule psal, ta zpěvačka, co jí strčili tomu iránci do postele, to je přece Kurdka, to přece musíte vědět,s tou i její dcerou si můžete promluvi Kurdsky. Pokud by potřebovali američané někoho potrestat za korupci, já mám dvě jména těch, co v Turecku brali úplatky, a po puči utekli do USA a žijí tam nyní pod ochranou CIA.

  OdpovědětSmazat

 13. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.