Reklama

.

.

sobota 9. září 2017

Žlutá karta pro Erdogana

Yekta Uzunoglu 
9. 9. 2017  
Nedávno jsem psal ve svých článcích, že USA stojí na rozcestí a rozhoduje se, zda Kurdové, nebo věrný spojenec USA a NATO z doby polarizovaného světa, to jest spojenec proti SSSR a Varšavské smlouvě. Též jsem psal o tom, že USA mají v ruce eso, které může kdykoliv Erdoganovi zlomit vaz. Před rozhodováním o rozcestí Američané poslali svého ministra obrany (nikoliv zahraničí) do Bagdádu, do kurdského Erbilu a do Turecka, patrně aby před vlastním rozhodnutím ještě jednou prošel terén. Týden po jeho návštěvě se začala americká podpora Kurdům jak v Sýrii, ale také v Iráku viditelně násobit a někteří znalci to vnímali jako jistý signál, že USA se už rozhodly. 


 USA kvůli nevyzpytatelnosti Erdogana si pořídili meč na Erdogana a onen meč není nikdo jiný, než jistý pětatřicetiletý Reza Zarrab. Tento 35 letý multi miliardář je původně Ázerbájdžánec z Iránu a má iránské občanství. 

Když mu bylo kolem 20 let, tak přijel do Turecka podnikat a již v té době měl silné vazby i v Dubaji. Dle všeho se tehdy Turecko dohodlo s Iránem na tom, jak se dá prolomit na Irán uvalené embargo. Teď teprve chápeme angažovanost Erdogana v těch letech pro Irán, kdy dokonce přesvědčil brazilského prezidenta, aby se angažoval pro Irán, to jest sunitský Erdogan zapracoval v zájmu šíitského Iránu. Jak je vidět, jakmile jde o prachy, pro všechny strany jde náboženství, které cpou do mozkových tepen, stranou.


Potřebovali nějakého hráče a oním hráčem se stal Reza Zarrab, ze kterého přes noc udělali Riza Sarrafa, tureckého občana. Když zjistili, že jejich hráč má sklony k hudbě, tak mu naranžovali nejpopulárnější tureckou pophvězdu Ebru Gündeş, ale tu mu nešlo jen tak nacpat do postele, tak jako bezpečnostní opatřeni ho oženili, i když "nevěsta" byla o pár let starší, co na tom, že!

Asi Ebru Gündeş dostala pokyn od režisérů hry, že honem s ním musí mít dítě, aby tohoto hráče pro nebezpečné hry měli naprosto - i sentimentálně k dítěti - v hrsti. A to se psal rok 2010.

V roce 2013 přistálo na istanbulském letišti malé nákladní letadlo přilétající z Afriky a mělo pokračovat do Dubaje. Nějaký "blbý" celní úředník začal pátrat po celních deklaracích a po nákladu a co neviděl, tuny zlata v letadle! Šel se svou hloupostí dál a oznámil to letištní policii a celý horkokrevný dav Turků začal kolem letadla dělat turecký humbuk, tisk se hned také angažoval, onen celník vystupoval jako Bond, aniž by tušil, do jakého vosího hnízda píchl. Totiž onen mladý hráč noc předtím strávil se svou pophvězdou v nočním klubu a zapomněl sdělit svým dirigentům, že letadlo se zlatem je tak jako pokaždé již na cestě, aby režiséři měli čas zaranžovat vše potřebné. Tedy, to jest v roce 2013, náklad narazil na blbého celníka, který se chtěl vidět v televizních obrazovkách. Tenkrát ještě jakžtakž fungovala v Turecku justice, ta začala jednat a odhalili (což nebylo nijak obtížné), že majitelem tuny zlata je onen v mediích známý turko – Iránec. Letadla pravidelně převážela náklad z Afriky a "pomocníci" toho geniálního podnikatele a manžela turecké pophvězdy, jsou synové ministra vnitra, ministra obchodu a průmyslu a dokonce syn Erdogana.... V těch dnech ještě ministr vnitra dal pokyn, aby jeho syn a další jeho příbuzní z rodiny "státních zájmů" získali turecké občanství. 


Ale státní zástupci šli po svém a zatkli jak poturčence Riza Sarrafa, tak syny těch ministrů a chtěli zatknout i syna samotného Erdogana. V těch hodinách a dnech bezpečnostní složky v rámci své akce bleskově začali odposlouchávat telefony těchto podezřelých a z té doby máme proslulý rozhovor Erdogana s jeho synem, jak se dohadují o tom, kam mají schovat desítky a desítky milionů dolarů, během rozhovoru opakovaně přitom vyslovují jméno Alláha....

Erdogan byl rychlý, akci směrem ke svému synovi zastavil, ale ti ostatní už byli ve vazbě a strávili tam víc než tři měsíce, než se je Sultánovi podařilo dostat ven a než potrestal všechny statní zástupce, policisty a toho celníka, který se chtěl dostat na obrazovky a už tehdy Sultán označil celou akci za pokus o převrat! A Riza Sarraf? "Podnikal" dokonce dostal z rukou ministra nejvyšší ocenění jako nejúspěšnější podnikatel celého Turecka....


To, že se vztahy Erdogana s Amerikou (nechme stranou politické figury) minulé dva roky dostaly až na dno, bylo zřejmé. Při jedné cestě Riza Sarrafa do Dubaje začátkem roku 2016 ho údajně kontaktovali američtí agenti, kteří ho přesvědčovali o tom, že ho Erdogan dřív či později "nechá oddělat" kvůli své bezpečnosti, že jsou ochotni mu pomoct, ať jede do USA! Skutečně asi byli schopní profíci, že "náš mladík" jim věřil a přesvědčil pak v Istanbulu svou pophvězdu, že dítě by měli vzít do Miami do velkého kouzelného aquaparku a tak odletěli do Aquaparku do Miami, kde už na letišti na ně čekala FBI, ale i známí další agenti a od té doby sedí ve vazbě ....

Erdogan zmobilizoval všechny prostředky nejen tureckého státu, aby ho rychle dostal zpátky. Byli proto najati ti nejslavnější obhájci amerického kontinentu .... leč marně!

Obžalobu jsem nestačil přečíst, ale dle těch, kteří ji prostudovali, v ní figuruje nejen Erdogan, ale i několik jeho ministrů, mimo jiné syn ministr obchodu a průmyslu Zafer Çağlayan, který byl též v této souvislosti v roce 2013 zatčen.

Erdogan chtěl kvůli této cause, aby tito nejdůvěrnější v nové vládě už nebyli ministry před kamerami, aby byli zapomenuti, i když jsou stále jeho nejdůvěrnějšími. Ale ani toto, ale ani ti nejdražší obhájci a mnoho a mnoho i arabských politiků či miliardářů nepomohlo a před pár hodinami americký soud vydal na Zafer Çağlayan zatykač!

Soud požaduje za úmyslné a systematické porušování embarga, praní peněz a podvod pro poturčence Rizu Sarrafa trest 75 let!

Zůstane Amerika se žlutou kartou, nebo se ještě přebarví pro Erdogana do červena?
Uvidíme ...

Fotografie:

1) Rodinný portrét: Reza Zarrab, Erdogan se svou chotí a Erdoganovi ministři

2) Reza Zarrab dostavá nejvyšší ocenění z rukou ministra obchodu, místopředsedy vlády a předsedy obchodní komory
3) Reza Zarrab s dohozenou pophvězdou Ebru Gündeş a jejich haciendou v Bosporu za 130 mil. USD

4 komentáře :

 1. pane Yekto, vy nějak zapomínáte, že kromě amerických Źidů za ten váš svobodný Kurdistan kopou i izraelští Źidé, ti co zabíjí islámské Palestince po stovkách. Co je snahou této party? Rozbít Syrii na cimprcampr a s tím, jak bude USA prohrávat v Syrií, bude stále více kolem sebe zlostně kopat, a Kurdové jim ted´ budou dobří. Není to tak dlouho, tak 1,5 roku, kdy se v tureckém parlamentu mluvilo o tom, že kradenou ropu ze Syrie převáži ISIL do Iráku, kde na teritoriu pod Barzániho dohledem se míchá s tou kurdskou a pak smíchanou ji Barzáni prodává na světovém trhu.

  OdpovědětVymazat
 2. Proc sem furt leze tenhle prizivnik s jeho propagandou , kdyz my mame starosti nad hlavu sami...Proc nejde odkud pribeh s tema svejma kecama...
  Uz tady dlouho nasaval z prace a bidy jinych, tedy cechu !! At jde radsi se naucit pracovat ...A poctive..bez zvanenei..

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Yekto, víme přece, co se dělo v 90. letech v Turecku, myslím, že to bylo za Čilerové, komando přišlo do vesnice, vystřílelo obyvatele, zavolali televizi, natočili film, že to bylo PKK, a potom s tímto filmem jezdilo po školách. Víte, co je zajímavé, že když bylo Turecko spořádaným členem NATO, tak nikdo z těch „demokratických“ státu v Evropě neřekl ani popel. Víme také, že Čilerová byla profesorkou na americké universitě atd. Ale v tom tenkrát Erdogan nejel. Naopak Erdogan spustil Ačilim v Turecku- usmíření a víme, kdo do toho hodil vidle přes případ Uludere. Podobně v Syrii, víme, kdo udělal plynový útok v Damašku, do dneška vidím tu bombu od plynu, na které bylo načmáráno červenou barvou něco v azbuce, aby se dokázalo, že to byli Rusové se Syřanama. Víme, jak Powel ukazoval v OSN ty podvržené snímky o tom, že Huseyin vyrábí atomové zbraně a vyvíjí chemické zbraně apod. Každý přeje Kurdům nějakou tu autonomii, v tom je podporují i Rusové, ale aby nakonec vznikl na základě všech těch amerických „fake“ důkazů kurdský stát, tak to asi ne. Zdá se, že Američané projeli válku v Sýrii, a projedou ji i v Iráku a Turecko pochopilo, co s nimi Američané hrají od začátku za taškařici, a přiklonili se k Rusku. Takže aby válka v tomto teritoriu neuhasla, tak už USA nakonec zůstali jen ti Kurdové, a to je problém, vytvoření Kurdistanu, to je ten poslední nástroj v rukou USA, jak nenechat válku zde uhasnout. Na vytvoření nezávislého Kurdistanu, za kterým bude stát USA s Izraelem, na to ted´ není ten správný čas. Můžete o Erdoganovi říkat, co chcete, on dnes stojí na té správné straně. Jen ještě musí pochopit, co s ním hraje Evropa za komedii s tím přijetím do EU. EU Turecko nikdy přijmout nechtělo, to si přece nebudeme namlouvat, jen to Turecko tahají jako osla za mrkví. Poslat EU někam,tak to bude ten poslední chytrý čin, který Erdogan může udělat.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud budou za některými Kurdy stát američané, tak to bude pro ostatní Kurdy velmi nebezpečné. A takový, eventuální Kurdistán zase zdrojem vzájemné nenávisti.

  OdpovědětVymazat