Reklama

.

.

pondělí 25. září 2017

Zpátky do jeskyně, aneb lidstvo úplně zblblo...Kam tedy myslíte, že lidstvo spěje a k čemu se vrací???

Ladislav Kašuka
25.9. 2017   posláno redakci NR
Je to tak přátelé, kolo dějin se již netočí vpřed, jak tomu bylo po celá dlouhá tisíciletí, nýbrž nabralo neúprosný zpětný chod a lidstvo se vrací do temných časů rozpínajících se impérií a náboženských a etnických válek!!!

Ještě před pár desetiletími se mohlo zdát, že je vše úplně v pořádku, lidstvo se sice pomalu, ale jistě ubíralo vpřed, otrokářství a teokracii vystřídal postupně feudalismus a absolutistické monarchie se měnili na konstituční. Pak přišla buržoasie a kapitalismus, kterou začal střídat socialismus vedoucí ke komunismu, až se to najednou všechno zvrtlo, něco zaskřípalo, kolo času se zastavilo a začalo se nejdříve pomalu, plíživě a nenápadně točit zpět...

Všechny výše zmiňované systémy měli své nedostatky a chyby, a proto je vždy po nějakém čase (ve zrychlující se tendenci) vystřídal nějaký nový o něco lepší. Koho by napadlo, že najednou se všechno změní a lidstvo se přestane vyvíjet a začne „couvat“. Sociální výdobytky nedávné doby jsou zašlapávány do země, zesměšňovány a označovány za komunistické, tedy automaticky špatné. Státní majetky jsou vraceny církvím, přestože jim je odebírali již feudálové a potom buržoasie, protože si každý dobře pamatoval, jakým ohavným způsobem je církev z lidí doslova vydřela...

Ekonomické a vojenské supervelmoci jako je Rusko a USA se angažují v náboženských válkách některých asijských a afrických „barbarských zemí“, ve kterých si sekají hlavy a střílejí se navzájem jern kvůli tomu, jestli budou uctívat bratra, bratrance, strýčka, nebo snad tetu Mohammeda, který jim kdysi nasadil do hlavy, že jen stoupenci Alláha mají právo vládnout celému světu. Do Evropy se valí se souhlasem evropské legislativy hordy muslimů, pro které je jediným zákonem šaría a jedinou knihou, kterou kdy přečetli je korán!!!

Schyluje se k etnickým a náboženským bouřím na starém kontinentě a některé národy proti tomu nedělají vůbec nic a jiné jako odpověď volí příklon ke kříži, tedy k dalšímu náboženství, které v dějinách způsobilo nejméně stejně škody a zla, jako samotný islám!!! Hlasy zdravého selského rozumu vyzývající k zastavení toho šílenství a volající po národních tradicích, vlastenectví a normální spolupráci se všemi civilizovanými národy, jsou nazývány populismem, nebo xenofobií a extremismem...

Kam tedy myslíte, že lidstvo spěje a k čemu se vrací???

19 komentářů :

 1. Pane Kašulka díky za článek, ale rád bych připomenul, že hlupáci ze západní byrokracie není celé lidstvo.
  lada

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasim,stejne to citim......ZWG.

  OdpovědětVymazat
 3. K náboženství a boji za pánaboha se lidé uchylují když ztratí reálnou budoucnost. Když vubombardujete školy a zničíte sekulární státy, obrat k náboženskému fundamentalismu je zákonitý. Proto nemohu souhlasit s Milošem Zemanem který zkratkovitě všechno svádí na Islám. Za obrat původně sekulárních a civilizovaných zemí ke klerofašizmu mohou "humanitární bombardování šířící demokracii" po nichž nenásledovala žádná snaha typu "Marshallova plánu" ale krátkozraké vytěžování dobytých zdrojů jakýmikoli prostředky, včetně podpory náboženského militarismu. Likvidace obyvatelstva, které by si mohlo zbytečně nárokovat za své přírodní zdroje část ceny pro sebe. Despotické z vnějšku korumpovatené vlády jsou pro těžaře levnější. Obyvatelstvo přesídlené do Evropy zatěžuje konkurenční Evropu a tím nastoluje další výhody pro "investora".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý snad již ví, kdo je tím hlavním viníkem, ale to neznamená, že my v Evropě si islamizaci musíme nechat líbit. Stejně jako dříve Kosovo, Libanon, severní Afrika, blízký východ nebo dnes těžce s vypětím všech sil vzdurující oba indické poloostrovy. Ato zadní indii, např. Barmu, ještě naši sluníčkáři označují za nacionalisty, když se jen brání agresivním a primitivním Rohingům, kteří k nim migrují z Bangladéše již déle než půl století. Karel z Plzně

   Vymazat
  2. Každý ví? Já si tedy tak jistý nejsem. Rozhodně bych si netroufnul něco tvrdit kategoricky. Taky nevím jak islamizovat ateisty, ale u násilně rekatolizovaného obyvatelstva zblblého hollywoodskými pohádkami a povinnou servilitou k výkrmným vepřům je to stejně jedno. On si je neoliberalismus zkrotí už tím že je nechá vyvraždit se navzájem. Hlavně aby si ovečky nevšimly kde je a kým je vlk.

   Vymazat
 4. Hlupáci ze západní části EU, kteří ji ovládají, ovládají i zbytek EU. Nebo se o to hodně tvrdě snaží. Těmto hlupákům pak napomáhají davy sluníček, částečně zfetovaných, v každém případě budících dojem, že myšlenka je u nich sprosté slovo a jediné jejich počteníčko bude zřejmě jejich stejně sluníčkovými učiteli doporučená nebo povinná četba. Ostatně mezi vítači nové totalitní a bezohledné kultury jsou ponejvíce právě takovýto lidé, převážně mladé naivní děvy s kroužkem v nose nebo sluníčkoví homosexuálové mladého věku. Spolu se stejně "sečtělou" Pražskou a Brněnskou kavárnou a vedoucími politiky EU, slepě poslouchající představitele nového světového řádu, jsou tito ignoranti nebo placené elity zárukou naší velkolepé cesty do pekel již v tomto století! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:33 mladé děvy s kroužkem v nose? Ale jděte, spíš v klitorisu, řekl bych.

   Vymazat
 5. ach Kašuko, shoda podmětu s přísudkem vám ze školi neutkvěla. ... systémy měli... a mnodo dalších příkladů. pokud chceme být vlastenci, tak v první řadě nesmíme ku..it pravopis a gramatiku rodného jazyka.

  Slávek, BRNO

  OdpovědětVymazat
 6. No, chybička se vloudila a k myšlence autorova článku nemáte nic? Pakliže někomu vykáme, zpravidla při oslovení užíváme velké písmeno. Vy, Vás a pod. Rovněž je v češtině obvyklé na začátku věty psát velké písmeno. Zdravím Q.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo skvělý článek hlavně poslední odstavec souhlas.

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlas s autorem až na to, že lidé co používají mozek to vše už ví téměř 30 let a s převratem v roce 89 se nikdy neztotožnili.Vše bylo vyměněno za banány a virtuální svobodu což je počínání na úrovni lidoopů.Je to drsné, ale je to tak, přiznejme si to alespoň.

  OdpovědětVymazat
 9. Já si myslím, že jde o velký omyl. Lidstvo se nerozvíjí rovnoměrně, nekteří ani nechtějí, přesto globalizace je nutí ke změnám a z toho vznikají konflikty. Tak jak se vyrvářejí rezervace pro ohrožená zvířata, měly by být vytvářeny rezervace pro lidi. Prostě je nechat být, ať se pomlátí, ať se sami vypořádají s nemocemi a hladem. I obchod by měl být umenšen na minimum.

  OdpovědětVymazat
 10. Všechny systémy měly své nedostatky, ale nikoliv od začátku. Nedostatky těch systémů s časem systémově narůstají spolu s tim jak se v nich projevuje vliv nepotismu. Pravidla která mají společnosti obstarat do rozhodujících funkcí kvalitní lidi jsou deformována tak, aby zajistila pokračování v rodové linii. Prestižní školy pro děti rodičů stranického původu, pro děti těch, kteří se nestyděli využít privatizace a zhodnotili těžce vyvexlované úspory. Pro převlékače kabátů, a politické turisty kterým konvenuje každá strana která dosáhne do koryta. V neposlední řadě musím zmínit ptesstituty, přesvědčené o tom, že když všechny noviny budou psát svorně totéž, tak tak ráno i slunce poslechne a nevyjde.

  OdpovědětVymazat
 11. Pokud by se někdy hledalo kdo největší měrou přispěl k posametovému marasmu, mohlo by se zjistit, že to jsou prodejní presstituti, čili novinářské kurvičky, píšící za mrzký peníz bohatých a vlivných grázlů,k oblbnutí národa. |Kde je investigativní novinařina, kde je vlastenectví. Dneska je to u nás jedna žumpa a to nemluvím jenom o bulváru. Víte proč to Rusové vyhrajou, ať se to někomu líbí nebo ne? Jsou to vlastenci a chtějí mír pro celý svět.

  OdpovědětVymazat
 12. Možná by stálo za to podívat se do dějin starých předkřesťanských slovanských kultur, které žily v naprosto jiném uspořádání než dnes my. Ono hroucení systému není ničím jiným než návrat ke kořenům. Bude to bolestná a dlouhá cesta, než lidé pochopí, že se soběstačností souvisí i svoboda. Dnešní svoboda je jen domnělá. Stačí, aby někdo zmáčkl pomyslný knoflík a nebudeme mít přístup k vodě, penězům, lékům, energiím, potravinám... Tohle naši předci věděli, proto žili v državách, které je udržovaly při životě a o které se starali tak, aby udržely při životě i jejich potomky. Država měla zdroje vody, dřeva, půdy i promyšlené duchovní vedení (dnes bychom mohli říct šamany), kteří, napojeni na energetické vesmírné zdroje, ostatním zprostředkovali vesmírná pravidly života. Tohle jsou naše dějiny. Vnucovaná historie vycházející iz tory nemá s našimi skutečnými a zamlčovanými dějinami nic společného. A na závěr jednu malou, ale o to zajímavější informaci. Pokus jste si poslechli hymnu Ruské federace, jistě jste nepřeslechli, že je v ní vlast Rusů nazývaná državou. Probíhá velkolepý návrat ke kořenům....

  OdpovědětVymazat
 13. Lidstvu chybí cíl, idea, směr, prostě důvod proč něco dělat a budovat. Honba za penězi se nedá považovat za cíl, to je příliš málo.

  OdpovědětVymazat
 14. A že Vám to , mudrlanti, dává zabrat, než přijdete na to, jakou pravdu měla poválečná levice se znárodněním, jakou pravdu měli komunisté v poznání, že kdo má moc hospodářskou, má i politickou, jakou pravdu měli, když nepřipouštěli velké majetky. Možná si i vzpomenete, že každý, kdo na tyto principy přísahal, měl úměrně ke schopnostem, otevřenou cestu v kariéře, důsledně vzato do libovolné, třeba i té nejvyšší státní funkce. Popírat to budou všichni pamětníci s ambicemi, které daleko překračovaly jejich schopnosti. Včetně těch podrazáckých. Tuším, kdo všechno se ozve.

  OdpovědětVymazat
 15. Zlo pochází z vesmíru. Nejvíce kontaktů s UFO je v prostoru zla - v USA. Proto dochází až k absurdním procesům směřujícím k sebezničení Evropy a její civilizace - až v totalitním rozsahu. A proto nemá lidská společnost v Evropě žádné obranné mechanizmy, takže spěje nevyhnutelně ke svému zániku a zhoubě. Všechno co s tím lze dělat je - pouze přihlížet. Nulový entusiasmus - absolutní prázdno "vcítění" absolutního zla - je na úrovni predátora, který má hlad. Civilizační procesy chvátají opačným směrem od svých počátků. Můžeme to vzít na vědomí a to je tak všechno, co s tím lze dělat.

  OdpovědětVymazat