Reklama

neděle 15. října 2017

USA ani nepochopily, co natropily: politolog vysvětlil podstatu skandálu se stržením vlajek Ruské federace


Andrej Koškin
15. 10. 2017     zdroj
Skandál, způsobený stažením ruských vlajek americkými orgány ze zastoupení Ruské federace ve Spojených státech, pokračuje. Přičemž americké orgány nebyly dokonce schopny srozumitelně vysvětlit, co vyvolalo tyto akce, které Moskva považuje za velmi nepřátelský krok a, de facto, za zneuctění státních symbolů Ruska. Činy USA jsou pobouřeni ruští politici, blogeři, prostí občané. Proč činy amerických úřadů způsobily tak mohutnou odezvu, to vysvětlil Federální zpravodajské agentuře expert Asociace vojenských politologů, vedoucí Katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity Andrej Koškin.


"Z hlediska stávajících vztahů mezi Spojenými státy a Ruskou federací je příhoda s odstraněním ruských vlajek velmi vážný incident, zejména v té dynamice, která se nyní vytváří", řekl Andrej Koškin. Dnes jdou USA jednoznačně cestou zhoršování vztahů s RF. Američané neustále zvyšují sankce proti naší zemi, až do té míry, že to přenášejí do roviny zákonů schvalovaných kongresem. Vidíme neustálou snahu Washingtonu obviňovat Moskvu z jakýchsi údajně "nesprávných" akcí na Blízkém východě, přestože právě Rusko dosáhlo úspěchů v boji proti teroristům DAEŠ (v Rusku zakázaná teroristická organizace). Právě Rusko bylo s to stabilizovat situaci v Sýrii a zachovat státnost této země. Právě my jsme dosáhli stabilizace vztahů i mezi dalšími státy Blízkého východu".

Podle experta však růst vlivu Ruska ve světě, včetně na Blízkém východě, jak se zdá, nevyhovuje Spojeným státům.

"Ať vezmeme kterékoliv místo na planetě - dokonce Severní Koreu - všude chtějí Spojené státy najít "ruskou stopu", aby obvinily Rusko z nějakých údajně "nečestných" akcí, poznamenal Koškin. A to nemluvím o Evropě a NATO, které přímo obviňují Rusko z neexistující "agrese" na Ukrajině".

Podle něj právě na pozadí toho všeho došlo k skandálnímu odstranění orgány USA vlajek RF z ruských zastoupení.

"V této kritické situaci jsme se právě my od samého začátku snažili najít společnou řeč se Spojenými státy, připomněl Andrej Koškin. Rusko zdaleka ne hned reagovalo na činy předchozí administrativy Baracka Obamy, kdy bylo z USA během dvou dnů vyhoštěno 35 ruských diplomatů. Dali jsme jim měsíc, očekávali jsme, že se situace změní za nové administrativy. Dlouho jsme doufali, že administrativa nového prezidenta Donalda Trumpa bude vyvíjet snahu na návrat do výchozí polohy situace, týkající se diplomatických vztahů mezi Ruskou federací a Spojenými státy americkými. To se ale nestalo, naopak, vidíme narůstání nepřátelských akcí ze strany USA. Zabírají vlastnictví ruské diplomacie, a to navzdory skutečnosti, že Moskva odkoupila majetek, který je tím pádem podle amerického práva nedotknutelný. A na pozadí těchto i tak komplikovaných vztahů dochází k odstranění vlajek z našich budov, a jsou to právě naše budovy. Není proto divu, že v Rusku jsou tyto akce vnímány jako další velmi tvrdý útok Spojených států proti naší zemi, jako projev naprosté neúcty k nám. Právě proto ruští zákonodárci, politici, experti i veřejnost požadují adekvátní odvetné činy i od ministerstva zahraničních věcí, i ze strany ruského vedení s cílem přimět Spojené státy, aby respektovaly naše symboly, respektovaly náš stát".

Podle politologa vyřčená zdůvodnění orgánů USA, že, prý, incident s vlajkami byl čistě technického charakteru a neobsahoval politickou složku, jsou naprosto neopodstatněná, tím spíš, že jednotlivé složky moci USA, jak se říká, se pletou ve výpovědích.

"Spojené státy ani nepochopily, co natropily, a zdá se, že Američané prostě nepřemýšlejí o tom, co dělají. Ale to jsou, promiňte, již vnitřní problémy USA, musí přece vzít v úvahu to, jaká bude odezva na takové neuctivé chování vůči symbolice naší země a Ruska vůbec. Vidíme v tom jasně vyjádřenou neúctu k naší zemi, pokračování snah Spojených států nás nejen přemoci sankcemi, ale při první příležitosti i morálně poškodit. A dalším případem projevu této neúcty je odstranění našich vlajek", zdůraznil Andrej Koškin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Jsou to kurvy. Ubozí už úplně ve všem.

  OdpovědětSmazat
 2. Ještě se budeme divit co bude.Bohužel.A jedná se o v kontextu lidstva velmi úzkou skupinu těžce postižených retardů co si myslí že vládnou světem a jsou nesmrtelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totéž u nás s tou standartou na Hradě....to může pominout jen nějaký Komický Miliprd,jako jsme MY.....

   Smazat
  2. 21:09 sv.pravda.Když mají takové experty jak A.Koškin,lháře Lavrova,Pesova atd,co si mysleji,že svět bude tancovat jak oni piskaj.Jo nejčko mají aspoň radost z toho,že další významná země KLDR jim uznala Krym za součást Ruska.KLDR si také myslí,že svět před nima padne na prdel.Holt svůj k svému.

   Smazat
  3. US homo-mentále 8:58, kdyby jsi uměl číst a jak vidím i psát, tak Rusáci za ty budovy zaplatili a je to jejich majetek. Ten Krym už uznala i EU komise. Takže retarde, ještě jednou přečíst a možná to pochopíš i ty IQáči.

   Smazat
  4. 9:23 i ty lingvisto,oprav si optiku a opakuj si lekce slušného chováni.Tvůj názor ohledně majetku,nebo na uznání Krymu "komisí EU"ti nikdo nebere.I když vše je jinak než se píše a záleží na každém,co si z té mediální masáže vybereš.Nevim proto proč,když není po tvojem,každeho hnedka označiš za retarda a homo mentál.Ono totiž kolik lidí tolik pravd.

   Smazat
 3. Solověv diskutuje tuto událost
  https://www.youtube.com/watch?v=57bTqRtDA2M

  OdpovědětSmazat
 4. USA jsou v bankrotu a po Hitlerově vzoru chtějí svou situaci vyřešit válkou

  OdpovědětSmazat
 5. Moc dobře vědí, co dělají, představte si, kdyby tak si někdo dovolil šáhnout na jejich flág, to by byl ten nejhorší možná přečin vůči jejich americké důstojnosti. Dokud si to Rusové nechají líbit, jakože nechají, dávají tím signál všem, že si o ně může každý šupák otřít špinavé boty. A bude se to stupňovat. Na co Putin čeká? Až ho seřeže nějaká americká ochranka? Je to nedůstojné toto. Tím jenom dokazují, že to nejsou žádní šachisti, ale jenom masochisti.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo největší blbci na světě usa nejhorší že to papouškují o zlém Rusku slouhové u nás.

  OdpovědětSmazat
 7. Přijde na to kdo, kdy a kde vlajky sundavá.
  Tady je příběh mého spolužáka:
  http://www.pametnaroda.cz/story/vilim-ivan-1946-4871

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kokotko, ze zvědavosti jsem se na toho vašeho kamaráda podíval. Jak se zdá, byl to kvelurant. Lidé jako on mi v roce 1989 změnili život. Nebylo to k lepšímu, ale přesto byste mi záviděli. Na vaší Paměti národa nebudu, nepatřím tam.

   Smazat
 8. Kokotko 22:02 tak jsem si to přečetl. Je na tom zajímavé, že stát si onehdá hájil svoje zájmy i důstojnost, že onen bojovník za lidská práva se co student pohyboval tu z hospody, tu po studentském baru, kde bylo nahusto i alkoholu ... No, já taky narazil a narážel, jenže dodnes to neberu za křivdu, protože chápu, že onehdá se stát bránil těmi prostředky, které měl. Dnes tytéž nepotřebuje, když i bez přičinění státu, režim ještě účinněji chrání totalita peněz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:41

   Co na to říct? Nejste Vy trochu křečovitý? Či ještě spíše - pitomý?

   Kokotko

   Smazat
  2. Ale kokotko, vás netrápí, že na ulici umírá ročně předčasně asi 100 bezdomovců? V rodině máme případ předčasné smrti. Bylo to důsledkem práce na čtvrtletní opakovaně uzavírané pracovní smlouvy. Vás a vašeho spolužáka tento výdobytek nového režimu netrápí a necítíte za to vinu?

   Smazat
  3. 22:41 jo milej Kokotko, každému není shůry a zdarma dáno, že. Nějaký argument krom nadávky by nebyl? Mějte se, mistře

   Smazat
 9. Sankce nezničili Kubu .
  Putin také získává na popularitě . Jenom mňupy v Praze to nepochopí . Hitler nás skoro vyvraždil . Brežnev potlačil Pražské jaro . Ale Pražská kavárna nenávidí Rusy . Přitom díky rudé armádě žijeme . Tak to je sokolíci . Nezapomeň SPD

  OdpovědětSmazat
 10. Vlajky?
  Do konce roku valka

  OdpovědětSmazat
 11. Kdy jste říši zla nelezli do zadní části těla, tak by jste nemuseli brečet. Celý svět ví, inteligenční koeficient totalitních vůdců USA je 00 nic.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.