Reklama

úterý 10. října 2017

Ať lithium dál zůstává s touto krajinou

Jiří Jírovec
10. 10. 2017    
"Teď, když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí" si možná nějaká pravicová zpěvačka zazpívá po volbách.
Podívejme se co o lithiu řekl genius hromadění slov Sobotka ZDE.
"Celkově ve státní bilanci evidované domácí geologické zásoby jsou cca 160 tisíc tun lithia, z čehož je téměř 142 tisíc tun vedeno jako zásoby nebilanční. Jedná se však o údaje, které pocházejí velmi často ze šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let 20. století. Relevanci těchto údajů v tuto chvíli kriticky analyzují pracovníci České geologické služby."K tomu je třeba dodat definici. Suroviny se podle těžitelnosti se dělí na:

bilanční - vytěžitelné a dostupné zásoby, které lze vytěžit a jejich těžba je rentabilní
nebilanční - nevytěžitelné z důvodů špatných geologických podmínek, ochrany přírody, odpisu zásob nebo nerentability těžby

Stát v současné době eviduje 18000 tun těžitelného lithia. Zbytek je nebilanční, ale tato klasifikace se může změnit podle toho, jak poroste cena lithia.

Výrok o České geologické službě lze interpretovat dvojím způsobem:

(1) Informací o geologii ložiska je dost, ale je třeba je vztáhnout k očekávaným trendům v použití lithia a tedy i jeho ceny; nebo

(2) Dostupné informace nejsou relevantní a potřebujeme další geologický průzkum.

Sobotka v další části zmíněného vystoupení prohlásil: "Ekonomická návratnost ložiska je v této době zpochybnitelná […] musíme mít studii proveditelnosti a složitě vypočítat zásoby […] je tedy nezbytné realizovat podrobný ložiskově geologický průzkum. Jeho úvodní fáze na tomto zmiňovaném území teprve probíhají."

Tahle obecnost v překladu říká, že zatím nevíme nic a proč se tedy vzrušovat miliardami, které možná nikdy nebudou. V tom má nepochybně pravdu, zejména, když lithium dáme na pospas cizím společnostem.

Do prázdné diskuse přispěl i Zaorálek ZDE:

"V tuto chvíli se pracuje na studii proveditelnosti, která by měla být hotová v říjnu příštího roku, a pokud se ukáže, že těžba lithia je perspektivní, stát podle Zaorálka pracuje na tom, aby tu vznikla infrastruktura na využití lithia přímo v Česku."

Opět potvrdil, že nevíme nic a zatím to víme přesně.

Dál říká, že když se budeme bít mezi sebou, "investor si může říct, že půjde jinam".

Jenže, co když to je jinak a investor sem jde, protože mu již bylo cosi slíbeno. Proč by nešel rovnou do Zaorálkem zmíněného Srbska?

Nejspíš to znamená, že po čecháčkovsku necháme ty australské či jaké blbce surovinu těžit a pak z ní uděláme výrobky s obrovskou přidanou hodnotou.

Jenže co investor přinese? Peníze (ale ty jsou teď levné i pro nás, zejména když jsou naše finance v pořádku), drahý management a co ještě? Levné horníky z Rumunska nebo jejich konkurencí "zlevněné" české?

Řeči o investorech, které tady vítáme, vždy vynechávají to podstatné, tedy kolik to bude Česko stát. Potíž je v tom, že media selhávají. ČT to je jedno a ostatně stejně většinou zvou "odborníky" z Bakalových medií a Babišova media pracují spíš proti němu.

Zaorálek ještě dodal, "aby se chytili za nos ti, kteří měli velmi dlouho čas se zabývat lithiem a teď se najednou probudili".

V překladu do lidštiny to znamená, že měli koukat politikům pod prsty, aby pak nebyli překvapeni, co s nimi tihle šizuňkové provedli.

Zaorálek má pravdu s držením nosu. Ono to opravdu všechno hodně smrdí.

48 komentářů :

 1. Nebuďte takoví krkaví, a buďte rádi, že lithium budou těžit zahraniční profesionálové a ne domácí ušmudlánci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:30 - Jsi emigrantský pablb s velkým komplexem! Jen urážíš naše lidi.

   Smazat
  2. nezučastňujte se diskuze pod tak odborným článkem,jedině to dokazuje vaši omezenost!

   Smazat
  3. Pravdu máš kolego 7:54
   Od uvedených dvou postaviček bych si nenechál spočítat ani nákup v potravinách za 200,Kč. Samozřejmě tím myslím odborníky ze strany těch dvou pánů. Rovněž by tam muselo být započtena: námaha z jejich strany,co budu mít do kapsy, co dostane strana, co půjde mimo kasu, a co budou stát nezdanitelné položky, jako že všimné pro kamarády a co bude stát schvalovací proces. Kamarádí přece musí dostat taky svůj podíl.No a konečně by se mohl splácet " ALTNER".
   No a když to všechno spočítají, tak zjistí, že ani jedna varianta není dobrá, protože to buhatství stejně nebude stačit. Ale podotýkám bohatství státu, ne bohatství strany, za kterou nyní bojují.
   No a když bude situace" špatná", no tak i za některou jinou, to ukáže situace.
   Tak už si konečně nenechme kecat od takových to lidí do věcí tak vážných a nenechejme rozkrást ten opravdu zbyteček ještě toho co tady zbylo a jdeme k volbám. 28 let neustále mleli o demokracii a po tomto čase zjitujeme, že ta totalita, které mají neustále plné huby, byla jen slabí odvar toho co tato neschopná parta zavedla nyní. Jo řídit stát se taky musí někdo naučit. Za posledních 28 let jsme tu měli tolik odborníků a znalců a dopadli jsme právě do situace ve které jsme.

   Smazat
  4. Akorát,že si vybrali malou australskou firmu,která nic neumí,skoro nic nedělá/práce si objednává/ a je strašlivě zadlužená.....dle plánů,vše se bude dělat tady-našima rukama,akorát jenom zisky půjdou pryč.....to je dílo ČSAD na odjezdu !!!!!!

   Smazat
  5. Mám tušení,že akorát čekají na peníze z těch žalob,ničeho jiného nejsou schopni.Řešení je jediné,že se jim vydají ti aktéři,když se domluvili,tak ať se domluví pořádně a prakticky.....MY O TOM NEVÍME NIC....

   Smazat
  6. Podejte trestní oznámení na Sobotku a Havlíčka kvůli lithiu - šablona zde

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/14700/

   Smazat
 2. 20,30 - není Vám občas špatně sám ze sebe??? Myslím, že ano, a dost často. Evidentně jste zatrpklý a osamělý člověk plný zloby, nenávisti a zášti, bez přátel a bez naděje. Nebojte, všechno to zlo se Vám násobně vrátí. Lidé,co nenávidí vlastní zem, jsou pro mne ODPAD.

  OdpovědětSmazat
 3. 22,30 je jasna provokace. Neblbnete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten blbec 22:30 byl vymazán.

   Smazat
  2. Je to provokace, aby se někdo sebral, a šel rozbít držku kreténovi, který málem prodal národní zlatou hroudu.

   Smazat
  3. Protože za Havla jsem byl na rozbíjení držky moc mladej a za Zemana už jsem na rozbíjení držky moc starej.

   Smazat
 4. Směřujeme k vytvoření evropského superstátu

  Jako poslední z řečníků vystoupil asistent europoslance Miroslav Jahoda, jenž řekl, že jsou dvě cesty, jak bude Evropa v budoucnu vypadat. „Pokud se půjde cestou reforem, ať už to budou reformy zásadní, nebo menší, tak si myslím, že směřujeme k tomu, co je jedním z témat této diskuse – evropský superstát. Protože když posloucháte evropské politiky a evropské lídry, tak oni vlastně všichni mluví o nutnosti nějakých reforem. A všichni říkají, že to, co je dnes, není správně. Ale jim naprosto vyhovuje, pokud se debata bude držet částečných změn a reforem. Pro ně je důležité, aby se nemluvilo o alternativě. A když se podíváme na to, co nedávno představil francouzký prezident Macron, tak je to jednotný občanský průkaz pro celou Evropskou unii. Prezident Macron také cíleně ignoruje brexit a mluví o tom, že brexit nemusíme brát zas tak vážně, protože my Evropskou unii zreformujeme, uděláme lepší a Velká Británie se k nám bude chtít vrátit. Francouzský prezident mluvil o tom, že je třeba vybudovat společnou evropskou armádu, a to nejen na obranu, ale i pro intervenční boje. Takže Evropská unie bude zasahovat ve válečných konfliktech, možná je bude i sama vyvolávat a samozřejmě to všechno bude v rámci těch reforem. Francouzský prezident k tomu potřebuje i ostatní. Potřebuje k tomu hlavně Německo. Sám řekl, že chce souhlas Angely Merkelové, která také mluví o reformách a říká, že je to dnes špatně a musíme něco změnit. Takže pokud se budeme bavit o tom, jak Evropskou unii změnit, myslím si, že pokaždé nakonec skončíme u toho superstátu. Jedině pokud začneme hledat úplnou alternativu, tak poté máme šanci, že se začne diskutovat seriózně, jak by evropská spolupráce mohla vypadat, bez řečí o extremismu, rasismu a nacionalismu. A že by mohla být založena třeba na mezivládních smlouvách. Každý by se dobrovolně mohl připojit k tomu, k čemu by sám chtěl, a nikoliv k tomu, co někdo přikáže z Bruselu,“ řekl Jahoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovsem jak to souvisi s lithiem!!!!. Lithium je strategicka surovina a vy blbci ani nevite kdo to chce koupit: Americani , Cinane RUsove?? pod plastikem australie.
   Hadejte kdo ma v rukou uranove zasoby po svete???
   Jste jako tajtrlici ve vetru , hadate se o pitomosti , urazite se a mate ve vlade podvodniky a blbce. S vama to musi spatne skoncit, protoze jste neodpovedny!!! Neco jako jeden Arab v posteli v kazdem dome!!!
   BroukPytlik

   Smazat
  2. Rétorika bruselských a jejich poskoků mi silně připomíná rétoriku Jakeše a jeho ústředního výboru po té, co dorazila do Prahy perestrojka.
   Ano, bude se reformovat. Ale proč to nezkusit vedle u kolegy? Proč chcete začít hned u mne?
   Takhle nějak mluví téměř všichni z EK, nebo Evropského parlamentu.

   Smazat
  3. 23:32 Hele američane mi máme před volbami je třeba aby lidé věděli co chtějí udělat s naším státem. Takže jsi trhněte protézou.

   Smazat
 5. Ono nejde možná ani tak o líthium, jako o rubidium. A toho je pod Cínovcem za 103 bilionů. Nehledě k tomu, že v australské firmě, bez dohledatelných vlastníků, se angažuje nechvalně známá NWR , známého zloděje Bakaly.
  http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/11222-madera-akce-rubidium-kryci-nazev-lithium

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže přece jenom zase podraz? Není už těch podrazů ze strany toho holohlávka trochu dost? A nejen jeho? Ale mám za to, pokud se opravdu nevyčistí ten chlív i s tou pražskou kavárnou, nebude nikdy klid. Nechci tady propagovat slova jednoho s vládního činitele, ale v tomto měl naprostou pravdu. " P A L E R M O "
   Mají to opravdu pořádně ošetřené od zaprodaných vzdělanců práva a p. Benešová
   měla naprostou pravdu až po posledního vrátného. Mám za to, že snad není jediný pohlavár, který neprofituje z tohoto bordelu co tady ten pravdoláskař zacedl.

   Smazat
 6. Občané by měli dát politikům ve vládě na vědomí, že je sledují a že to nedovolí.
  Přidejme se ke sběru podpisů pod peticí:
  „Občané České republiky žádají Parlament České republiky o přijetí zákona, který zajistí těžbu a zpracování zásob lithia v České republice státní organizací, která bude svůj zisk plně odvádět do státního rozpočtu České republiky. Do přijetí zákona žádáme vládu České republiky, aby nečinila žádná nevratná rozhodnutí v této věci a odvolala platnost memoranda podepsaného ministrem Havlíčkem.“
  http://www.spd.cz/uploads/stranky/6/dokumenty/petice-obcanu-cr-proti-predani-zisku-z-tezby-lithia-do-zahranici.pdf
  P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tlachy, pindy, keci, petice,prohláčení, různé rezoluce a podobné hovadiny. Co to pomůže? Řekněte mi, kdy to pomohlo v minulosti. Kdy to pomohlo za posledních 28 let. N I K D Y Vůbec se nedivím, že jsme doma i ve světě pokládání za pitomce, na kterých se dá i dřevo štípat a budou vždy držet hobu a krok. Co se změnilo od revoluce? Ne, ještě jinak. Co se změnilo ještě před revolucí. Vždyť jsou tam z 80 % stejní lidé, jen převlékli kabáty. Jeden vedle druhého byli aktivními členy strany, za kterou se tak hned po revoluci styděli a stydí dodnes a stejně tak s ůctou a radostí plnili usnesení soudružské vlády. Akorát dnes to není moderní. Ale mi starší rozhodně víme, že to není vinou strany, ale lidí v nich. Vždyť se mohli pos..... jak mávali stranickýma knížkama. Dnes zase mávají jinýma knížkama a vyhrožovat že NEUHNEME. No fůj, fůj fůj. Nalezli do různých stran a myslí si , že lidé zapoměli? Tak to ani náhodou. Tady dávají jasně lidem najevo, že na ně ser.... jak na placatý kámen. Jsem tak nas..... že až běda. Řekněte mi jediný příklad, kdy se tato i předešlé vlády zastali obyčejných lidí, kdy opravdu přišli mezi pracující lid a povykládali o jejich problémech, vždyť jsou tam za naše prachy a mají nás zastupovat. Nezlobte se, ale já sleduji politiku 35 let, ale takový příklad neznám.

   Smazat
  2. 10:10 Lid je spokojen, když sousedovi chcípne koza. Pojem vlastizrady je mu neznámý. Proto bude jen hůř.

   Smazat
  3. No, něco na tom bude, každý si hledí jen svého korýtka a je mu jedno co se kolem děje. Smutné to zjištění.

   Smazat
  4. Anonymní11. října 2017 10:10
   „Tlachy, pindy, keci, petice,prohláčení, různé rezoluce a podobné hovadiny. Co to pomůže?“
   Jistě to pomůže více, než tlachy, pindy a keci zde. SPD, která tu petici organizuje, když získá sto tisíc podpisů, může žádat její projednání ve vládě. S těmi podpisy, může také po vládě požadovat nápravu, neboť nikdo nebude moci říct a vy jste kdo, že nás otravujete?
   Bez těch podpisů situace vypadá tak, že je to občanům ukradené a že má vláda volnou ruku v pokračování té zlodějny. P.K.

   Smazat
  5. P.K. 19:28

   Občanům to ukradené není ... ale bude. Jako předtím Poldi Kladno, OKD, atd.

   Smazat
  6. Myslel jsem tím, ty staré zapšklé nevolitelné strany, ODS,ČSSD,TOP,KDU-ČSL Samozžejmě SPD s Okamurou, to je snad poslední naděje jak vytáhnout tuto zemi z průseru. Píšu o tom neustále. Buďto jsme se špatně chápali nebo nevím co se stalo,
   jen mám strach z toho, že ho ta proradná banda spláchne, nebo vymyslí nějaký podraz. Snad když se spojí s KSČM, nemají špatný program. No snad se to povede.

   Smazat
  7. 19:47

   Vkládat naděje v Okamuru je opravdu k pláči. Kdo pláče naposled, ten pláče nejlépe.

   Smazat
  8. Anonymní11. října 2017 19:54
   „Vkládat naděje v Okamuru je opravdu k pláči.“
   To určitě, minimálně pro Kalouskovce, Bělobrádkovce a jim podobné. Takže je nechme plakat nejlépe a volme SPD. P.K.

   Smazat
  9. Anonymní11. října 2017 19:43
   „Občanům to ukradené není ... ale bude.“
   Ve hře jsou různé zájmové skupiny, takže výsledek bude dle jejich aktivit. Je si třeba uvědomit, že občané jsou také regulérní zájmovou skupinou. Ta se sice může z hlouposti, či pohodlnosti vzdát svých práv, anebo se také může o ně ucházet a prosazovat je. Např. i tou peticí. P.K.

   Smazat
 7. Cezor se probral s mrakot a smazal nekolik prispevku.
  To ho trapi svedomi - toho parasita, ze nedelal celou noc nic.

  OdpovědětSmazat
 8. 6,36
  Ty parazite,tebe trápí leda podělaný trencle a pazoura v plným nočníku,ussáckej ksindle přemřelej!!!!!!!!
  Dneska už se píše slovo parazit se Z ty havlotrole!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. velice fundovaný odborný i populárně vysvětlený článek(klasifikace zásob)

  OdpovědětSmazat
 10. ČSSD darovala české lithium v hodnotě 3 bilionů korun firmě na schránku.

  https://aeronet.cz/news/cssd-podepsala-memorandum-o-cinoveckem-lithiu-s-firmou-ktera-nema-zadnou-historii-jeji-akcie-drzi-schrankove-spolecnosti-a-v-cele-jeji-dcerinne-firmy-v-cr-sedi-clovek-ktery-pracoval-pro-bakalu/

  Někdo by mohl spekulovat o zbavení svéprávnosti, ale toto je organizovaný zločin v přímém přenosu! ČSSD se pod vedením Sobotky proměnila v organizaci typu Kosa Nostra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EMH nemá s těžební společností nic společného! Dokonce toho má pramálo společného s Austrálií!
   Údajně je tam za tím schovaná vedle Bakaly i Albrightová!

   Výpis hospodaření European Metals Holdings Ltd za fiskální rok 2016-2017.:

   Finanční shrnutí:
   BRIEF: Za fiskální rok končící dnem 30. června 2017 zůstaly příjmy společnosti European Metals Holdings Ltd na úrovni 13.000 Kč.
   Čistá ztráta se zvýšila z 1,6 milionu USD na 4,1 milionu dolarů. Výnosy odrážejí tržní podmínky.
   Vyšší čistá ztráta odráží zvýšení akcií o 557 tisíc dolarů na 3,1 milionu dolarů (výdaje).
   Ostatní výdaje se zvyšují z částky A$ 59.000 na 335 tisíc dolarů,
   náklady na zaměstnance se zvyšují o 37% na částku A$ 301.000.

   Kompletní zprávu o hospodaření firmy za fiskální rok 2016-2017 lze najít na:
   https://www.topcz.net/lithium/20170929-EMH-2017-Annual-Report.pdf

   Smazat
 11. Mnoho lidí žije v iluzi, že je v našich horách zakopán poklad v hodnotľ bilionů a díky němu zplatime dluhy, bude na dôchody a budeme si žít jak v dubaji. tak tomu není. je dokonce dos´t možné, že díky technologickým inovacím bude v budoucnu lithium bezcenné.

  http://www.epshark.cz/clanek/151/causa-lithium

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmíš skočit na špek každýmu propagandistickýmu žvástu. Ta fingovaná diskuse oblbne možná tak děti do patnácti let a bambulely z kavárny.
   V tom propagandistickým žvástu stále operují s Australskou ťežařskou firmou, dnes už víme, že se o žádnou ťežařskou firmu nejedná, nemá žádný zisk a ani není z Austrálie. Většina akcií je psaných na anonymní schránky v Anglii.

   Smazat
 12. Nejvíce se mi líbí hloupé argumenty typu: technologie těžby a zpracování je velmi složitá a nejsme schopni ji zvládnout, pokud se budeme hádat firma odejde jinam a podobné nesmysly.
  Doobravdy jsme tak zaostalý stát, že už neumíme ani těžit a zpracovávat suroviny? Vždyť od hadráku se sice naše školství a vzdělávání řítí řízeně do pr...le , ale jsou zde ještě lidé a odborníci kteří vystudovali za minulého režimu a nikdo mi nepřesvědčí, že všichni buď vymřeli nebo záhadně zblbli. Mimo jiné australané mněli stejné problémy s tím jak jejich zmně byla drancována a dodázali tyto odborníky ze své zemně vyhnat.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že to umíme. Chybí politická vůle. Na vině je bezbřehá servilita k západu a prostituující kolaboranti.
   Stavěli jsme jaderné elektrárny, vyváželi vysoce sofistikované technologické celky ze všech oblastí průmyslu. Teď z nás jsou pouze nádeníci, poskoci a levná otrocká síla. Po listopadu 89´jsme se vrátili evolučně o 200 let zpátky.

   Smazat
  2. Český stát dnes v podstatě funguje jako tržiště s otroky.

   Smazat
  3. Tady úplně chybí celková koncepce státu.

   Smazat
 13. Pokud zůstaneme služkami a sluhy EU, nemůžeme být v superstátě, který by měl znamenat rovnost.

  OdpovědětSmazat
 14. SOBOTKA: Poníženě prosím, nepostavil byste u nás gulag? Otroci zdarma, státní pobídky, daňové prázdniny na 10 let, ochrana investic do výše desetinásobku vložených prostředků a časově neomezená permanentka do bordelu pro celý management zdarma.
  ZI: Jsou to riskantní a tvrdé podmínky, budeme to muset promyslet. (pro sebe si zamrmlá: ten chlap je cvok, co asi za to budeš chtít ty šmejde?)
  SOBOTKA...visí mu na jazyku a čte myšlenky: Jenom skromný příspěvek do naší stranické kasičky.

  ZI - zahraniční investor

  OdpovědětSmazat
 15. Jiří Jírovec11. října 2017 10:56

  Když se podíváte na stránky firmy Geomet s.r.o. (http://www.geomet-cz.com/index.php), tak skoro zaslzíte dojetím, že se 4 čeští geologové pustili v roce 2007 do tak riskantního podniku, jako je možná těžba lithia na Cínovci. Připomeňme si, že v té době byla u moci Topolánkova vláda.

  Slzy vás neopustí, když čtete o tom, že do hry vstoupila australská společnost, European Metals Holdings Ltd, aby se stala matkou té české. Zase risk a dokonce roční ztráta několk miliónů dolarů.

  Sobotka kdesi řekl, že jsme otevřená ekonomika a tak nemůžeme bránit jiným, aby u nás podnikali. No jistě, jenže právo na průzkum (a se vším co s ním dále souvisí) nemusela dostat soukromá firmička.

  Je pravda, že tehdejší vláda jen podala důkaz, že stát je opravdu špatným hospodářem. Současně musíme připustit, že hloupostí politiků byl po roce 1989 narušen, ne-li zlikvidován geologický průzkum.

  Tak to vzali do ruky čtyři geologové a od roku 2010 začali provádět průzkum Cínovce. Jejich vyjádření neříká jestli nešlo jen o shrnutí již dříve provedených průzkumů.

  V úžasu nad ciframi, s nimiž politici žonglují, uniká zcela základní věc:
  v principu jde o tři na sebe navazující kroky, tedy těžbu - extrakci lithia - jeho další zpracování. Česká vláda si prý memorandem tak nějak pojistila, že druhý krok proběhne u nás doma. No aby ne, kam by někdo vozil 1.8 miliónů tun rudy, která se má ročně vytěžit, a pak ji zase vozit zase zpátky, protože má přijít do dolu.

  Otázka tedy je, co se stane s čistým produktem, tedy uhličitanem lithným. Komu bude patřit, kdo bude mít právo rozhodnout, kde se bude zpracovávat do produktů s velkou přidanou hodnotou a hlavně, kdo shrábne zisk. O tom současná vláda mlčí.

  Odpověď je v nedávném prohlášení Sobotky o bytech. O těch z OKD řekl, že s tím vláda nemohla nic dělat, protože ztratila většinu ve správní radě. O bytech ČEZu pak řekl, že stát je sice jeho většinový vlastník, ale nemůže do jeho hospodaření zasahovat.

  Stát by asi ještě mohl vycouvat, protože prostředky vložené do průzkumu jsou minimální a naděje na budoucí zisky, jak sám Geomet s.r.o tvrdí, nejisté.


  OdpovědětSmazat
 16. Přátelé, a proto všichni svorně k volbám a volte ČSSD. Kdybyste někdo váhal, proč zrovna ČSSD, tak si přečtete toto: https://aeronet.cz/news/cssd-podepsala-memorandum-o-cinoveckem-lithiu-s-firmou-ktera-nema-zadnou-historii-jeji-akcie-drzi-schrankove-spolecnosti-a-v-cele-jeji-dcerinne-firmy-v-cr-sedi-clovek-ktery-pracoval-pro-bakalu/

  OdpovědětSmazat
 17. Kolego 11:57 ty si se snad pos..... v kině ne?
  Uvědom si jasně, že většina lidí padá na zadní část těla( tzv. prdel ) jen někteří padají na hlavu. To jen pro zasmání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. člověk chápe, že se tu potká s celou škálou diskutujících, ale zarážející je skutečnost, že se najde někdo tak natvrdlý, že nerozumí ironii. Nebo ani neumí číst. Nebo číst umí, ale nechápe obsah přečteného. Je holt na hlavu, jak sám o sobě píše. Je prostě jen pro zasmání :-)

   Smazat
  2. Hele, nejsi náhodou z Prahy, to by snad odpovídalo tvému vyjadřování13:27.
   Samozřejmě, že šlo o ironii, jen ty to tady musíš všem vysvětlovat, jak by byli ostatní méněcenní. Jediný kdo to nepochopil, jsi ty, Mě se tak jeví, že máš k tomu ještě min. titul MBA. Sice blb jak troky, ale přece jen náš.

   Smazat
 18. Popravit je na místě, všechny.
  To je horší vlastizrada, než kolaborace s Hitlerem.

  OdpovědětSmazat
 19. Že je stát špatným hospodářem to je ten nejblbější slogan Nejblbějším hospodářem jsou pohadrákové vlády včetně té M. Zemana. Ani on genialní prognostik vůbec nedocenil agresivitu západu . Tak ať se nesere do využívání nerostného bohatství. Oproti Mému soukromému názoru neustále propaguje nesmyslné setrvání v EU NATO a vykrádání nerostného bohatství tj. včetně vody je pro něho celkem asi nepodstatné. Nelze přece vykrátak to co pokud to nemůžeme zpraovat my tak to ukrást našim potomkům.
  Je to to samé, jako když rádoby matka vykrádá dítěti částky alimentů na vlastní potřebu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.