Reklama

sobota 28. října 2017

Bakalův hvězdný komentátor Fendrych: plné pero demokracie, ale jen když je po našem!

Tomáš Vyoral
28.10 2017 Rukojmí
Je zajímavé, jak na demokratické volby reaguje (zpochybněním) řada komentátorů, kteří mají jinak plnou hubu liberální demokracie, svobody, Ruska, Babiše. Zářný příklad je M. Fendrych: obdivovatel EU, Merkel, uprchlíků či Halíka.Jen pár postřehů k příspěvku hvězdy komentátorského nebe Martina Fendrycha: Vyhrála demokracie? Vyhrála její karikatura, hlas Okamury zní jako šepot ruských tajných služeb (zdroj: Aktualne). Chápu, že komentováním komentáře neobjevuji Ameriku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o novináře (údajně) hájícího demokratické principy a vymezujícího se proti autoritářství, komunismu atd., chci přispět do diskuze.
Vůbec nejzajímavější a všeříkající je jeden z prvních odstavců: "Vyhrála demokracie? Povrchně nahlíženo ano. Volby proběhly svobodně, každý volil, koho chtěl. Druhou věcí je, jak se lidé před volbami rozhodovali, podle čeho, co je ovlivnilo, a třetí, klíčovou věcí, kdo se do dolní komory dostal.Demokraté, když je to vítězství demokracie?"
Minimálně z mého pohledu Fendrychova slova demokratické volby zpochybňují, jelikož nevyhráli jeho (a Bakalovy) koně. Alias "demokracie je krásná věc, ale jen když je po našem", že pane komentátore?
Další peckou je: "Nepopiratelným faktem je, že volby ovlivnily fake news, ruské tajné služby a jejich dlouhodobě vedená hybridní válka."
Jsem si vědom, že novinařina pana Fendrycha je "odkojena" komunismem, nicméně já tak nějak nemám úplně v lásce "nepopiratelná fakta". Co tak nějaký důkaz (nejlépe z několika nezávislých zdrojů)? Stejná nepopiratelná fakta (ty správné komentáře, za něž dostává pan Fendrych plat) čiší z většiny jeho komentářů. Za všechno může Putin, jeho agenti a hackeři, migrační invaze je v pohodě a uprchlíci jsou inženýři, lékaři, ženy a děti ze Sýrie (jen malinko opálení, děti trochu vyspělejší a inženýři a lékaři teprve budoucí).
Abych ilustroval výše zmíněné, tak uvádím další bonmoty pana novináře:
"Vítězství demokracie, když jsou občané denně masírováni lživými servery útočícími na EU a NATO, posilujícími nacionalismus, když i demokratičtí politici kývají na odpor k EU, připojují se k Rusy živené antiimigrantské kampani či zpochybňují protiruské sankce, tedy souhlasí s okupací Krymu? Vítězství demokracie s putinovcem Zemanem na Hradě?Ruští agenti u nás uspěli. Demokracie díky nim zahnívá."
A já jsem prý konspirátor. Myslím, že do pánů Fendrycha, Kundry nebo Jandymám míle daleko. Pan Fendrych by měl ještě dodat, že by se voliči měli dobrovolně nechat více masírovat pravdivými médii opěvujícími EU a NATO Zejména nejideologičtějším bakalovským duem Aktualne a Respekt podpořeným videozpravodajstvím DVTV.
Malinko víc jsem už alergický na newspeaku ve smyslu nacionalismus = vlastenectví, EU = Evropa, migranti = uprchlíci, xenofobové = skeptici... Četl jste Orwellovo 1984? Bradburyho Fahrenheita 451? Nebo nebo Huxleyho Konec civilizace?Přečtěte si a možná poznáte svoji údernickou roli.
Pro zajímavost si můžete přečíst dva starší příspěvky, v nichž jsem na pejorativně řečeno kontroverzní komentátorskou kvalitu pana Fendrycha poukazoval:
Je Fendrych novinář, nebo lobbista za multikulturalismus a migranty?
Ozvěny Rudého práva. Novinář (Fendrych) opěvuje soudružku (Merkel) coby dar z nebes

20 komentářů :

 1. Ať jsi tenhle havloid lže dál těm pár lidem co ho čtou.

  OdpovědětSmazat
 2. Že se tím hovadem zaprodaným vůbec ztrácíte čas. Většina lidí ho nezná nebo jen z doslechu. A ti, co u čtení jeho sraček onanují, ať si políbí buď šos nebo prdel, dle libosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fendrych je obyčejná prodejná novinářská děvka, gauner bez morálky. V demokratickém světě už by byl dávno v lochu, kam patří. Ale hlavně, nejen on. Kriminály by přetékaly....

   Smazat
 3. Fendrych je mluvčí kavárenských povolečů.Co od něho chcete? Jednoduše nečíst..

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo platí tomu hrají.
  Pokud by Byl Okamura nakloněn Rusku,to by mě spadl kámen ze srdce.
  Babiše bych nepřirovnával k Trumpovi,ale pražská kavárna,byla zase zaskočena,tak co může z novinářské žumpy vyjít,jenom smrad.

  OdpovědětSmazat
 5. K dobré propagandě je užitečných idiotů třeba. To už věděl soudruh Lénin. ;-)

  OdpovědětSmazat
 6. O nějakým Fendrychovi jsem něco kdysi slyšel, že se motal kolem BIS.
  To je ten samý, nebo má jmenovce stejného ražení ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. As10:59 Ten samý a náměstek ministra.

   Smazat
  2. A teď si představ,
   že tenhle člověk má 4 děti !
   CO z nich asi vyroste ?!

   Smazat
  3. Stejní zmrdi?

   Smazat
 7. NEPOPIRATELNÝM FAKTEM je, že pan Fendrych je hlupák a tuplovaný.

  OdpovědětSmazat
 8. Fendrych není novinář , je to sprostý Zloděj , vlastizradce a nemakacenko , je stejný jako cigani , Africani , muslimové , stejne tak natahuje sve drapy jako prizivnik , odporný ksicht ......  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žvásty vlastizrádného presstituta ignorovat.

   Smazat
 9. Fendrychu, jak to bylo s tim vykradanim zavazadel na Ruzyni? Napis a sver se. Jooo, chapu, kradl jsi v ramci 3.odboje proti komousum. Tak Tak kradl jsi a tim bojoval proti komousum. Uz jsi dostal 100 000 Kc jako primy zaslouzily ucastnik toho III. odboje? Jako ostatni?

  OdpovědětSmazat
 10. Proto u Fendrychových článků zmizela diskuse, ohlas na jeho názory byl jednoznačný. Ten člověk by se měl ze sebe pozvracet, pokud by měl svědomí a rozum. Nemá ani jedno.

  OdpovědětSmazat
 11. Fendrych byl náměstkem ministra vnitra Rumla; počínal si velmi arogantně, byl to velký pán a nějaké nedovolené parkování? Víte, kdo já jsem? Snad jednou výjde najevo čeho se dopustil před rokem 1989? To nebylo vymyšleno! Tedy kozel zahradníkem. Autorita v dnešní společnosti? NIC!

  OdpovědětSmazat
 12. Feťak a zloděj zavazadel na letišti vency flašky....a kuřák kozomrda rumla...

  OdpovědětSmazat
 13. Fendrych není žádný komentátor, ale obyčejný pražáčkovský povaleč.

  OdpovědětSmazat
 14. Fendrych píše do nějakého humoristického časopisu? Na něj – na rozdíl od Putina – se totiž hodí definice, že lže tak, že dokonce ani opak není pravdou!
  Možná, že by bylo lepší si vždycky dát nejdříve studenou sprchu, a pak se teprve zabývat politikou. Aby se člověk neocitl v souřadnicích víry. To je konec rozumu. A tam asi začíná Fendrychova humoristická doména. Když dostanete politické problémy do této oblasti, pak je možné všechno – argumenty nehrají roli, důležitá je jen víra.

  OdpovědětSmazat
 15. Fendrych, známý to rozmetávač hnoje, má, jak je vidno neutuchající zdroj nenávisti ke všem, kdo si dovolují myslet vlastní hlavou a především se nenechávají ovlivňovat jeho „pravdami“, jež jsou ve skutečnosti zmíněným hnojem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.