Reklama

neděle 29. října 2017

Blahopřání Petru ŽantovskémuRadim Valenčík
29. 10. 2017 RadimValenčík - blogg
Pokud čekáš, Petře, že Ti budu blahopřát k udělení vysokého státního vyznamenání (medaile Za zásluhy I. stupně), tak se mýlíš. Pro mě jsi nositelem zásluh prvního stupně už hodně dlouhou dobu, nejsem ani milovník oficiálního uznávání zásluh, ani nejrůznějších certifikací udělovaných shora. Ale – popravdě řečeno – mě to potěšilo. Chci Ti však blahopřát k něčemu jinému:


Za prvé: K tomu, v jaké sestavě jsi ocenění získal. Je to jedno z mála rozdílení vyznamenání, kde mezi oceněnými nebyli žádní slouhové, přikyvovači, slizouni, zkrátka vlezdoprdelkové.
 
A tím se může pochlubit jen velmi málo lidí, zejména pak těch, kteří Ti dnes závidí a pomlouvají Tě, Těch, kteří jsou pro získání oficiální uznání "shora" udělat spoustu podlostí, protože ve skutečnosti o svém přínosu k něčemu pozitivnímu vnitřně oprávněně pochybují. 
Za druhé: K tomu, že část slov prezidenta Miloše Zemana byla určena (a jsem o tom přesvědčen) z velké části právě Tobě a že měl na mysli zcela konkrétně také Tebe, když mluvil o statečnosti, o tom, že ocenění člověka vystavuje závisti nenávisti lidí malých, podlých, schopných kdejaké křivárny. V dnešní době přijatí takového vyznamenání vyžaduje opravdu velký kus odvahy.
Za třetí: K tomu, že se slova pana prezidenta v Tvém konkrétním případě skutečně naplnila a soudě dle řady vystoupení na sítích a v mediích jsi prostě jednička, vůči nikomu největší pokrytci a lháři neprojevují takovou zášť. A to je snad ještě větší ocenění Tvých zásluh. 
Za čtvrté: K tomu, že nikoli vlastní zásluhou, ale shodou okolností, tím, že Tvé příjmení začíná na poslední písmenko v abecedě a ještě je i s háčkem, se naplnilo známé "nejlepší nakonec". Tentokrát nejen po formální stránce.
Na závěr si dovolím trochu indiskrece. Těm, co neznají Tvoji tvorbu (skvělé, poctivě vědecké analýzy toho, jak mediální mainstream selhává) uvedu alespoň Tvou malou perličku z poslední doby. Z doby lithiové, cituji doslovný text mailu rozeslaný užšímu kruhu osob:
Přátelé,
jako někdejší přímý aktér arbitrážní kauzy CME (Lauder) versus ČR (ve věci TV Nova, 2003, ČR zaplatila cca 11 mld. odškodného, protože naši, mj. socdem., ale i KDU-ČSL atd. politici velmi aktivisticky vystupovali ve prospěch Laudera, nikoli ČR) si dovolím odhadovat, že tato "sranda" (lithium) bude republiku arbitrážně stát ještě mnohem větší ranec, protože je ve hře mnohem větší a hlavně dlouhodobý vývar. Odhaduji to na částku ve výši ne jednotek či desítek, ale stovek miliard. Ó, jak rád bych se mýlil. Máme ale však v naší zemi mnoho ochotných politiků, kteří přiloží ruku k dílu, když budou mít příslušnou provizi.
Teda udělat takovýhle kšeft století pár dnů před volbami,  to nezvládl ani nebohý S. Gross (ten taky prodal Telecom pár dnů před volbami, ale to byly jiné řády). Hezky to pořešil jiný klasik žánru. Vlastimil Ježek "bouchl" budovu nedostavěného rozhlasu na Pankráci a den poté rezignoval z postu GŘ ČRo. Pročpak asi?
Všem přeji klidné prožití víkendu a dnů následujících. Klid je to, co budeme asi v příštích měsících potřebovat (vedle zdraví samozřejmě), nejvíc. Řekl bych: stoický klid.
Kdyby přece jen někdo měl potřebu nebo to nezvládl, mám konexe v Bohnicích, rád pomohu
S poklonou
Petr Žant.

Doufám, že se na ni nezapomene, až se bude sestavovat výběr z Tvého díla, případně a ještě lépe Tvé sebrané spisy, nebo alespoň antologie tvorby mediálních a odborných alternativců, kteří si dokázali uchovat dost rozumu a odvahy, když to naše země nejvíc potřebovala.

32 komentářů :

 1. Pane Žantovský, ocenění od pana prezidenta je u Vás zcela zasloužené. Blahopřeji Vám a panu prezidentovi děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Pan prezident je třída. Navíc všude dovede mluvit k věci, poutavě a z hlavy. Kdo na to u nás má?

   Smazat
  2. Souhlasím s vámi.

   Smazat
  3. Souhlas. jenže tenhle pán už měl dávno bejt někde jinde v našich mediích. Zasloužil by si to. Onu nezávislou žurnalistiku máme zapotřebí víc než soli.....

   Smazat
  4. Zeman vyznamenal novináře, to všichni čuměli. Tím ukázal, že přes své věčné nadávání na ně si dobře uvědomuje jejich nepostradatelnost v informování veřejnosti o světa běhu a že mezi nimi přeci jen rozlišuje a některé, bohužel spíše výjimky, nevhazuje do jednoho pytle s ostatním smetím. I já moc blahopřeji p. Žantovskému, loni jsem s ním jela v kupé do Ostravy, on ale frčel dál, asi na Slovač a celou dobu pilně ťukal do svého notebooku. Z letošního udílení jsem byla vůbec nadšená, skvělý výběr a odsýpalo to. Tak děkuji také Zemanovi a jeho týmu a samozřejmě i všem ostatním vyznamenaným. Tito lidé nás opravdu reprezentují, ne ty šeré karikatury z poslaneckých i jiných lavic.

   Smazat
  5. Pripájam sa k želaniu . Trefné a nezaujaté komentáre p. Žantovského tiež rád čítam . Potešilo ma aj to keď som zistil , že medzi ocenenými je aj Jarko Nohavica . Pán prezident to dobre utrafil . Vyznamenania sú v správnych rukách.
   Okoloidúci

   Smazat
 2. Všimli jste si, milí přátelé, jak se kamerám ČT dařilo vynechávat v záběrech celou levou stranu laureátů? Nejen pana Žantovského, o kterém jsem nevěděla, že medaili dostane, ale zvlášť jsem čekala, zda uvidím Jarka Nohavicu, o kterém jsem to věděla. V nedělních událostech jej v titulcích také vynechali, stejně jako pana Žantovského, Helenu Vondráčkovou, také Elišku Coolidge. Sice tam byl vteřinový záběr, jak Jarek říká, že si ocenění váží, ale pana Žantovského jsem dnes ve zprávách nezaznamenala. Já už jsem se ani nerozčílila, já jsem se už musela smát. Pan prezident všem Rejžkům a podobným neumětelům vyrazil klacek z ruky dopředu, když mluvil o závisti lidí, kteří sami nic nedokázali. Předpovídám velké ticho, na rozdíl od loňských orgií ve jménu neoceněného strýčka pana Herrmanna. Pan prezident je prostě číslo, a já ho mám moc ráda. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:08
   A to jste asi přišla o hodnocení Šídla a knihovnice Němcové které bylo zveřejněno na Seznamu. Opravdu výživné.
   Václav

   Smazat
  2. No jo Seznam. Další stoka.

   Smazat
  3. Ad 29. října 2017 21:17
   nemohl by se sem dát odkaz?
   dík

   Smazat
  4. 21:17 blíže pravdě a lépe zní "knihkupkyně" Miroslavy Němcové s nesporným talentem smuteční, teď nevím, snad řečnice? Česky snad i fňukny, plačky nikoli, i když i ty bývaly placené.

   Smazat
 3. Taky vyznamenal Vlastimila Vondrušku, Milana Zeleného, to byl taky provokativní výběr a hlavně toho přeživšího z Osvětimi, že v 17 bojoval za svobodu. To byl políček směrem k Brodymu, který si udělal živnost z toho, že jeho sestra zahynula a on sám přežil. Celkově vybral lidi, kteří jsou v oblibě u dolních 10 milionů, protože ti ho budou volit a navíc věděl, že se elitáři nedovedou ovládnout a budou dštít oheň, jakože to je póvl a žádné umění. Čímž zase dá prostému lidu jasné znamení, že je to banda, kterou si musejí držet od těla a jejich protéžé nevolit. Dobře to vymyslel a udělal. Akorát místo toho prvoplánového slova o závistivcích měl naopak mluvit o tom, že naprostá většina lidí jim bude vyznamenání přát, protože si jich váží a pokud budou nějaké jiné názory, že budou marginální a nedůležité. To by bylo určitě účinnější než provokovat a zbytečně konfrontačně vystupovat. Panu Žantovskému gratulace, jestlipak malý Žantovský taky dostal od svého páníčka nějaký ten metál?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte zajisté na mysli " SKUTŘÍKA ".

   Smazat
  2. No ale to je Zeman, jak ho známe a máme rádi. Rád si zaprovokuje, ono to totiž nutí ty, o kterých mluví, reagovat a tak se lid pak tak nějak lépe vyzná v tom, kdo je kdo a jaké "hodnoty" vlastně hájí. A vo to de!

   Smazat
 4. Gratuluji Vám, pane Žantovský, zejména za skutečně veřejnou práci ve prospěch ČR, jako jsou například Dualog na SV.SK nebo práce v RRTV. Jen tak dál. PK2

  OdpovědětSmazat
 5. Prezident opět dokázal, že je prezident, nikoli P-rezident. Publicista Petr Žantovský opět dokázal, že je publicistou a novinářem na slovo vzatým. Ta smečka stěkajících pudlíků US nadnárodně lačného Deep State už nemá ani na kosto dhozenou psům pod stůl.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý den.
  Také jsem radostí poskočila, když se ozvalo jméno pana Petra Žantovského. Nevěděla jsem o tom, a o to byla moje radost větší. Napsala jsem mu na facebook do soukr. zpráv svou malou gratulaci, kterou uvádím níže.
  "Vážený pane Petře Žantovský. Co nejsrdečněji a upřímně si dovoluji Vám pogratulovat k vyznamenání, které jste včera obdržel na Pražském hradě od našeho pana prezidenta, pana Miloše Zemana. Zasloužíte si je. Čtu Vaše články na PL, a včera jste "vysekl i poklonu" panu Borkovi z ČT 24. Jste objektivní, díky za to. Já se již na Události nedívám a závidím Vám Vaše nervy. Já bych si asi novou TV rozbila. Ale to je vedlejší. Víte, mnohokrát jsem přemýšlela (jsem již starší dáma - 74 let), proč ti naši novináři mluví co mluví. Mám na mysli maistream. Ale k panu Borkovi. Když jsem ještě sledovala Události a konkrétně pana Borka, tak jsem si říkala, on ten člověk je asi nemocný. Takový neslaný - nemastný, asi je fakt nemocný. Houby nemocný, což mu samozřejmě nepřeji. On jednoduše MUSÍ tak mluvit, stejně jako i ti ostatní. Buď se bojí o zaměstnání nebo se chce zalíbit vrchnosti. Copak ti lidé nevidí co se ve světě kolem, ale i u nás děje? Vidí. A jestliže pokládal dobré otázky, jak jste v článku na PL psal a vy jste to kvitoval téměř v šoku, tak mi došlo, že se na krátkou dobu v něm hnulo SVĚDOMÍ a jednoduše se zapomněl. Je mi ho docela líto. Svědomí dožene každého, každý z nás, lidí, neopakovatelných originálů, se narodí se svědomím. A je jen a jen na něm, jak s tím darem od Boha, naloží. Krásně o tom hovořil i V.V.Pjakin na závěr posledního videa z 23. 10. 2017. Hledala jsem místo, kde bych Vám mohla pogratulovat k ocenění Vaší práce pro nás. Já Vám za ni děkuji a přeji hodně zdraví. S úctou Věra Jelínková."
  Všem přeji hezký a hlavně bezvětrný týden.

  OdpovědětSmazat
 7. Všichni jste se asi zbláznili. Gratulujete panu Žantovskému k vyznamenání a přitom Jiřího Černého málem trefil šlak.

  OdpovědětSmazat
 8. Panu Žantovskému gratulace.Je jeden z mála novinářů,kteří se čtou.Jak jednoduché-mluvit pravdu a být důvěryhodný.
  a TAKOVÝ JE I PREZIDENT ZEMAN A JSME RÁDI ŽE TAM JE A JEŠTĚ DALE BUDE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím pánem na Hradě je ho hodně sporné.

   Smazat
 9. 12:36
  Co si představuješ pod pojmem SPORNÝ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že jako zdaleka ne všichni jsme rádi, že tam máme právě tohoto pána a rádi bychom tam po Novém roce viděli někoho jiného.

   Smazat
  2. 12:53 To je sice pravda, ale díky bohu je vás valná menšina, takže se s tím pánem na Hradě budete muset opět smířit.

   Smazat
  3. 14:05 Ok, jsem demokrat, výherce voleb respektuji.

   Smazat
  4. Doufám, že se nám podaří pana prezidenta znovu zvolit navzdory jeho odpůrcům. Žádného kývače ani falešného hráče na hradě nechceme.

   Smazat
  5. 12:53 "Někdo jiný" ale nekandiduje. Můžete uvést konkrétně, koho byste tam z přihlášených kandidátů "vy" rádi viděli? Ať se pobavíme.

   Smazat
  6. 17:52 Seznam kandidátů doposud nebyl uzavřen, jak všeobecně známo.

   Smazat
 10. Koho nechceme vidět rozhodně na hradě: loutku typu molekulárního významu, veksláka a hazardního hráče, kladeče věnců a poklonkovače před oligarchií, sladkoslanohořkokyseloumamonutého kabaretiéra, řiťolezce EU a NATO a zejména USA, bohapustého žvanila a prezidenta, kterému jeho projevy budou psát sluhové či služky kapitálu.
  Nám vyhovuje prezident myslící, znající, vzdělaný a schopný mluvit spatra. A že na jeho ironii nedokáží potrefení odpovědět věcně a s klidem, svědčí jen o jejich sralbotskovství a schopnostech z "pozabuku" páchat podlosti. Znáte mimo Zemana někoho takového u nás? Pokud ano, sem s nim, předveďte ho publiku. A že Zeman nevyhovuje velkokapitálu? Že nevyhovuje ani jejich sluhům a služkám, jejich politickým loutkám, že není kašpar a nechce si nechat nasadit chomout a uzdu, No tím to právě vyhrává u myslících občanů. Jen litujeme, že štvanice české kavárenské spodiny mu nepřispívá ke zdraví, ale víme, že pro tu radost soudobých Emanuelů Moravců musí něco obětovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:52 Právě štvanice a vztek kavárníků přihrává panu presidentovi čím dál víc hlasů. Připadá mi to jako hon na Babiše (Čapí hnízdo),konečný efekt byl v závěru naprosto opačný. Což je velice dobře.

   Smazat
 11. Pán Žantovský je slušný člověk, který se neprodál. Takže pane, velmi za vaši práci děkuji.

  OdpovědětSmazat
 12. Než jsem se v tom vyznal, tak jsem si myslel, že se ten havloid Žantovský zbláznil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.