Reklama

pondělí 30. října 2017

Bruselská nemoc

Jaroslav Loudil
30. 10. 2017
EU je proslulá svým zaváděním dotací na všechno možné i nemožné . Deformuje se tak tržní prostředí a většina lidí už v případě EU nehovoří o kapitalistickém systému , ale o jakémsi - "nedonošeném hybridu mezi socialismem a kapitalismem". I Stalin s Leninem by se museli smíchy prohýbat, kdyby viděli, jaký nemožný paskvil dokázal Brusel v Evropě za pár let - "vyrobit". Máme dotace do zemědělství, dotuje se třeba pěstování řepky (všude máme žlutá pole), ovšem celkové dotace jsou vyšší na Západě, a tak může být německé máslo kupodivu levnější jak české, i když má německý sedlák 4 krát větší příjem než český.  Máme - "kotlíkové dotace" . Na ty se stály kilometrové fronty, daleko překonávající naše dřívější socialistické fronty na banány nebo novou Škodovku. Lidé si do nich dnes nosili dokonce plíny do kalhot, aby jim někdo "nevyfuknul místo", když si odskočí do nejbližšího roští - "na malou". Šlo totiž o dost, o 140 000 Kč , které vám český úředník zdarma strčí do kapsičky, jen když frontu úspěšně vystojíte. Váš soused nedostane nic, když se do fronty neobětoval. No, kdo by v kapitalismu nestál a "neležel s chutí na zemi " frontu 36 hodin v kuse, když si za těchto 36 hodin s plínami v gatích a pod gumovou celtou nějakého čundráka spokojeně přijde na bratru - 140 000 ?? Je to každopádně jistější jak hrát automaty a nebo dokonce , Fuj !! Musím si s chutí odplivnout!, vydělávat snad peníze nějakou poctivou prací !

Zemědělci dnes dostávají dotace za to, když leží a nepracují . Tedy, když ponechají ladem část svých dříve obdělávaných polí ,která pak nesou jako neobdělávaná slušné výnosy. Kdysi jsme se mylně domnívali, že výnosy může přinášet jen pole, na kterém se v potu tváře pilně pracuje. Nyní nás EU vyvedla z omylu.

Máme dotace na obnovitelné zdroje solární a větrné energie. Příběh solárních dotací u nás je dobře známý. Ukradené miliardy řeší soudy dodnes !!

Není v lidských silách vyjmenovat, na co všechno dává a nebo bude dávat EU nějaké dotace. A tak jenom - "malý bombonek" - na závěr. O tomto velmi větrném víkendu spadly tržní ceny prodávané elektřiny v Německu díky dotacím pro obnovitelné zdroje do mínusu !!!! Čtete dobře, dodavatelé elektřiny v Německu museli sami platit těm, kdo nakupovali, nikoli obráceně !! I dříve chrabré a ve všem precizní Německo tak už dávno chytilo - "Unijní prašivinu" .

Jak k tomu došlo ?? Silný vítr zvýšil výkon německých dotovaných větrných elektráren , které mají jako obnovitelné zdroje přednostní právo dodávek do sítě" - na 40 000 MW, což je výkom dvaceti Temelínů !! Tím se síť zahltila přebytkem proudu a nedotovaní výrobci /uhlí,plyn, atom/ museli , aby vůbec prodali jít do mínusu !! A to až na mínus 83 Euro ,což je bratru 2000 Kč za jednu MWh.

Výsledek ?? "Kup" si ode mne 1 MWh elektřiny a já ti k tomu ještě přidám 2000 Kč.

Dějiny EU 28 budou v budoucnu jak doufám zachyceny v románu s přiléhavým názvem : "Bláznova kronika". Výstižnější název totiž neexistuje. Všichni jsme dnes obětí šílenců z Bruselu. Do učebnic ekonomie by měl být zaveden nový pojem : "Bruselská choroba".

http://g.denik.cz/43/28/kotlikove-dotace-547_denik-630.jpg

http://img.cncenter.cz/img/3/full/2091161-img-rx382014-v0.jpg?v=0

http://www.kurzy.cz/zpravy/436466-vyrabite-elektrinu-zaplatte-80-eur-za-mwh/

18 komentářů :

 1. Pořád jsem v tom, co se kolem děje, hledal nějakou logiku. Spravedlnost, nespravedlnost, pravdu, lásku. Kdepak, vovovotom to není ....likvidují lidi a je jím jedno kde, protože lidí je jak ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nová evropská šlechta (europapaláši)!30. října 2017 18:09

   • https://zpravy.tiscali.cz/diplomate-z-bruselu-nic-nevyjednaji-ale-platy-maji-kralovske-302779?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2017/08/p-margin-bottom-0.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/08/humanitarni-otrokarstvi-1-cast.html
   • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
   • www.pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker
   • http://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji-bohate-agrofert-neni-jediny-nejvic-dotaci-konci-u-velkych-firem?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   Kdo řídí Evropu?
   Hloupá otázka. Je to přece Evropská komise, jejímž předsedou je od roku 2014 Jean Claud Juncker. Ten řídí kolegium komisařů, což jsou de facto resortní superministři. „Pod sebou“ má de facto rovněž Evropský parlament, který má za úkol schválit to, co vymyslí EK. Podle sociologických teorii každou společnost /tedy i EU/ řídí elity. Elity se dělí podle moderní sociologické teorie na dvě skupiny: 1/ Servisní pomocnou, obslužnou elitu, kterou tvoří řídící špičkoví politici, úředníci, novináři, právníci, drobní podnikatelé. Do této skupiny patří tedy politici Evropské komise apod. 2/ Elita skrytá je tvořená lidmi ovládajícími síť globálního kapitálu. To jsou ti mocní, kteří mají peníze a bohatství. To jsou ti, kteří rozhodují, i když je nikdo nevolil. Ti řídí pomocnou elitu, kterou uplácejí zlomkem svého bohatství. Pomocná obslužná elita by měla sloužit lidu, ale bohužel má jiné vlivnější pány.
   Kdo jsou představitelé skryté elity? Jestliže z USA například pár nejbohatších jmen z této sítě známe /Rockefeller, Rotchild apod./, ale o těch evropských toho mnoho nevíme. Ale jsou to představitelé finančních kruhů, bank, fondů, většinoví akcionáři významných podniků apod.
   • www.aliancens.cz/single-post/2017/07/28/Humanit%C3%A1rn%C3%AD-otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-1-%C4%8D%C3%A1st
   • www.aliancens.cz/single-post/2017/08/20/Humanit%C3%A1rn%C3%AD-otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-2-%C4%8D%C3%A1st

   Smazat
 2. Dotace je nesplatitelný dluh. Může se stát nebezpečným nástrojem k vydírání. Němci mají pro dluh i vinu stejný výraz - die Schuld. Ano, příjemce dotace je vinen příjmem dotace - nesplatitelného dluhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné dotace nejsou, nedejte se vysmát. To je jenom maskování, aby se zaplatili lidé, kteří tunelují a dělají z České republiky neokolonii. Bez dotací by nám bylo mnohem lépe, protože naši místní paraziti by ztratili zdroje. Dotacemi se zaplatí třeba zničení konkurence ve výrobě másla a také se postupně ničí soběstačnost, aby jsme se nemohli vysmeknout z otroctví nadnárodního řízení.

   Smazat
  2. Jednim z nejvetsich prijemcu dotaci je u nas Agrofert. Presto dostala jeho "pobocka" ANO temer 30%. Nesvedci to o urcite ovcovitosti volicu? Kdyz jsem tady burcoval, aby lide volili podle cile (vystoupeni z EU), vsichni hledali ruzne pseudoduvody, proc bych jako nemel mit pravdu. Ted muzeme akorat plakat.
   Jura

   Smazat
  3. To mu ty dotace závidite? Není jedinej co je pobírá. A já rozhodně nepláču z jeho 30%. Vystoupení z EU se musí pořádně promyslet, to není hurá akce.

   Smazat
 3. V současnosti jsou možnosti produkce na takové úrovni, že je možno všechny bez problémů uživit, ubytovat, ošatit. To však není cílem majitelů peněz. Jejich cílem je stále zvyšovat svoji moc, dokud nebude absolutní. K tomu vedou v současné fázi, direktivy z centra, z Bruselu. Každý se musí naučit pracovat podle direktiv, nikoliv podle svého zdravého rozumu. Že se tím snižuje výkonost a efektivita výrobních prostředků? To není důležité, je jich stejně zbytečně moc. Důležitá je centralizace řízení a ztráta schopnosti těch řízených, samostatně, bez centra, existovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Mám dojem, že je to tak napolovic. Bez dotací by v kapitalismu zaniklo hodně důležitých věcí. Neprodukční pole je také zisk-uchová si do budoucna schopnost produkce. Dříve se to dělalo také. Otázka je třeba dotace 800Kč na jedno sedadlo v divadle apod. Levnou elektřinu z obnovitelných zdrojů by současné technologie také mohly zvládnout. Problém je myslím v nenasytnosti těch bohatých. To známé, že není problém nasytit chudé, ale bohaté (Tereza)platí stále víc. Dovolím si dokonce tvrdit, že právě nějaký "hybrid" mezi socialismem a tržní ekonomikou je do budoucna pro naši konečnou planetu jediný možný.

  OdpovědětSmazat
 5. Kapitál vedle sebe nesnese jiný sytém ekonomického vývoje. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík30. října 2017 17:58

   15:52 - A co tak kapitalismus s nelidskou tváří a socialismus s lidskou tváří?

   Smazat
 6. Naprostý souhlas a navíc i odkaz na Zemana, který kritizoval dotace EU na to že se nic nevyrobí, nevypěstuje, aloe pokrok zde je, není tomu tak dávno, co EU platila dotace za úhorování, tedy ponecháním půdy ladem, což byly praktiky před 3 stoletími u nás běžné - tehdy pro zotavení půdy. A tak si z nenažranosti části zemí EU vzali poučení kolonisté z Afriky a Blízkého východu a začali stěhovat své kmeny a národy do zemí EU, arciť nemají zájem o ty "nové", vykradené a vyždímané kapitálem těch "starých" zemí EU.

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych rád viděl naše politiky, kteří Stalinovi nesahají ani pod podrážky bot, jak by během války a bombardování přemístili zbojní výrobu o třeba jenom dva kilometry. Kritizovat a dehonestovat toho kdo již není mezi námi jde velmi snadno. Zvláště našim "kulturním a vojenským" expertům. Vždyť oni umí jenom za státní peníze zlikvidovat fungující vepřín. Zlikvidovat stáda skotu, zlikvidovat učňovské škkolství, a místo kvalitních technicko hospodářských pracovníků vytvořit velkovýrobu právníků a komediantů.

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, myslím, že Zeman měl dnes v rozhlase pravdu, když řekl, že vysoká cena másla přes 60 Kč je zaviněna tím, že EU - "Dotuje, když nic neděláte" . Mínil tím likvidaci stád českých dojnic - "V zájmu Evropy". Navíc prvotní výrobci mléka v ČR stále dostávají za litr jen 8 Kč, ovšem cena másla v obchodech stoupla ze 30 na 60 Kč ! Kdo si tady tedy "mastí kapsu" na náš účet ? Ti, co chovají krávy to nejsou. Těm zůstala jen dosavadní fyzická dřina , kapsu si tak - "mastí kancelářský někde v teple". To je dnes normální.

  OdpovědětSmazat
 9. Bohužel lidé jsi zvolily otroctví v eu v těchto volbách.

  OdpovědětSmazat
 10. EU není kromě volného obchodu k ničemu dobrá. byrokracie, zákazy, buzerace, kvóty... .Doufejme že EU brzy zanikne, páchá čím dál tím víc škody.

  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

  OdpovědětSmazat
 11. neni daleko doba kdy zvas pisalku uděla evrohujer )hitlermerkel) nežadouci jev spravněji kastraty

  OdpovědětSmazat
 12. Když jsou ve vládě Jurečkové, Herrmanni, Sobotkové, Bělobrádkové a pomáhají jim držet tužku Filipové, Dolejší ..... Pak se nedivme.

  OdpovědětSmazat
 13. Nejen do učebnic ekonomie, ale též psychiatrie, bude spadat ta bruselská nemoc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.