Reklama

čtvrtek 12. října 2017

Budeme je namáčet v záchodě

12.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj Rossija1, video - titulky


"Budeme je namáčet v záchodě", to je dávný (1999) výrok V. Putina, který zlidověl. 


Naznačuje, že končí čas tolerance a trpělivosti a na "hrubé díry přijdou hrubé záplaty". Nyní se v tomto duchu vyjadřují na MO RF - oficiální představitel ministerstva generál Igor Konašenkov řekl:"Jestli americká strana hodnotí takové akce jako nepředvídatelné "náhody", pak ruské VKS (vzdušně kosmické síly) v Sýrii jsou připraveny přistoupit k úplnému zničení všech podobných "náhod" v jimi kontrolované zóně"

Těmi "náhodami" je myšlena nejrůznější podpora nebo alespoň tolerance teroristů v Sýrii ze strany USA. Více viz video (titulky: Ďouba):
pozn.: v titulcích jsem udělal chyby
5:49 vyl - správně: byl
6:15 obrněná technika - správně: obrněnou techniku


Rozšiřující učivo:
Výraz:
"Будем mочить, мочить в сортире" (budeme je namáčet v záchodě)
je rozebrán do podrobností na wikipedii zde
Putin v roce 1999 v Astaně na tiskové konferenci odpovídal na dotaz ohledně bombardování Grozného. Řekl: "Budeme pronásledovat teroristy všude. Na letišti - na letišti. To znamená, promiňte mi, na toaletě je chytneme, v záchodě je namočíme, v konci konců. Vše, otázka uzavřena definitivně".


27 komentářů :

 1. Pane Ďoubalíku, hodnotný článek. Ostatně jako vždy.

  OdpovědětSmazat
 2. To 10:25
  Nebudu hodnotit zda je nebo není hodnotný článek, ale jen řeknu " Na hrubý pytel , hrubá záplata", platí to od nepaměti a každý kdo v současné době se snaží být slušný a vstřícný je pokládán za slabocha a hlupáka. Takže souhlasím s Putinem.Pokud to rusové vezmou vážně, může to jen zlepšit bezpečnost v celém světě. Vojenská i politická rovnováha ve světě je záruka míru pro zbytek světa, bohužel, jinak to nejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm čéče, to by se, v duchu tvých slov, mohli Rusové konečně stáhnout z východu Ukrajiny.

   Smazat
  2. 10,54 - dej si čípek a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš.

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 10:54,a ktorí Rusi by sa mali stiahnuť? Vojská RF, ktoré celý Záapd už 3 roky márne hľadá a nenašiel? Či Ukrajinci ruského pôvodu, ktorí sú tam doma? To zaváňa volaním po genocíde, ty dement!

   Smazat
  4. 11:27 Přítomnost vojsk RF na východě Ukrajiny potvrdil i Putin.

   Smazat
  5. Pochopitelně že mnohdy stačí pouze zásadový postoj při vysoce efektivních sanačních operacích, což na straně tvůrců a podporovatelů terorismu vyvolává panické dluhové financování účinnějších zbraní. Vypadá, to, že ve druhém kole se definitivně ukáže, kdo koho vlastně uzbrojil.

   Smazat
  6. Proboha ukažte mi už konečně někodo ruský tank s výsostnými znaky armády nebo vojáka na Ukrajině s označením pravidelné ruské armády! Já to fakt ještě neviděl. Jo kolony ruských tanků ano, ale kde to bylo vyfoceno ví pouze Bůh. Ruské tanky mají i Ukrajinci. To, že tam jsou profesionální zabijáci na obou stranách, kteří prošli vojenským výcvikem je neoddiskutovatelné. Ale dokazovat pasy (!?), že patřily vojákům pravidelné ruské armády je až úsměvné. Jiný důkaz jsem ještě neviděl.

   Smazat
  7. 12:18 - mně jako důkaz stačí, že přítomnost ruských vojáků potvrdil prezident Putin.

   Smazat
  8. 12.23 dej odkaz,jinak jsi prolhaný blb.

   Smazat
  9. Jistě ruští vojáci tam jsou. To si myslíte, že tam na stranu výhodňarů přišli na pomoc dělníci, rolníci nebo horníci z Ruska? A na straně ukrajinců jsou američtí rančeři? Neuhýbejte, viděl jste někde na fotografii ruského vojáka pravidelné ruské armády, kde by se dalo říci, to je vyfoceno na Donbasu třeba někde na ulici v nějakém ukrajinském městě, kde za ním jsou např. nápisy obchodů v ukrajinštině? Já to neviděl a takových novinářů ,,od nás" tam je. Pro mne jsou opravdu zatím jediným ,,důkazem" Porošenkem předložené pasy ruských vojáků pravidelné(!) ruské armády(jen podotýkám, že takoví vojáci pasy na misích sebou nemají).

   Smazat
  10. Když Američané v roce 1994-5 vedli válu proti Jugoslávii a Srbům, dělali to následovně: svým vybraným plukovaníkům a generálům dali neplacenou dovolenou, oni odevzdali vojenské knížky a byli vyřazeni ze seznamu vojáků US-Army. Vstoupili do soukromé "bezpeečnostní" firmy (Blackwater - dnes Academi a podobných). Od ní dostávali žold a v praxi naplánovali a potom i vedli genocidní útok na Chorvatské Srby v Krajině, východní Slavonii a v těchto oblastech. Když operaci pod názvem "Bouře" (Oluja) Chorvaté a Američané dokončili (250.000 vyhnaných a povražděných Srbů - největší etnická čistka v Evropě do skončení 2WW), tak se plukovníci a generálové vrátili na svá místa a do svých funkcí, které jim US-army celou dobu držela. Proč by to Rusové a jejich armáda nemohla dělat stejně?! Po právní stránce je to čisté a Poroš se svou kamarilou a NATO-kumpány musí hledat či spíše falšovat "důkazy",což mu je stejně na nic. Rusové prostě jen Amíkům ukazují jejich metody a ti spolu s banderovci vyšilují. Jak úsměvné, jak elegantní, jak překvapivě neruské i když ruské.

   Smazat
 3. Hmmmm,a ussácký okupanti z CELÝHO SVĚTA!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Naprostý souhlas s článkem i V. Putinem!!!!!!!!!
  Závidím RF tohoto politika.

  OdpovědětSmazat
 5. Ďoubalíku ty seš zase ruštinář. Močit je rusky sejmout, kromě toho má i jiné významy, což je základ téhle hlášky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, nicméně zde nejede o otrocký překlad slova, ale o překlad celého Putinova výroku, který svou měkkostí ponechává otevřený tvrdší podtext pro znalce ruského jazyka.

   Smazat
  2. Já jen, že to je blbý překlad a ne otrocký :p

   Smazat
  3. Anonyme 11:22 a 12:16, já jsem dobrovolný amatérský ruštinář, na nějakou tu chybku mám právo. Jestli umíte rusky lépe, překládejte, titulkujte, všichni vám poděkujeme. Budu jen rád, když mi vysvětlíte, jak jste zjistil význam "sejmout", neboť žádný z mých slovníků, byť nových a tlustých, tento překlad nezná. Ani z opačné strany, z českého "sejmout" se na "močit" nedostanete. Pokud je to hovorové a slovníky to nezachycují, mohu jen těžko sloužit. V SSSR jsem byl 2x (1980, 1988), od té doby ne. Před 4 lety jsem už rusky prakticky neuměl. Tedy si myslím, že se musím pochválit, že zvládám alespoň takové titulky, jaké zvládám. A díky vám jsem zas o něco chytřejší a naši čtenáři také, díky, Ď.

   Smazat
  4. Ja zase nejsem cestinar, ale podle me, "sejmout" sem nepatri.

   Minulost - sejmul
   Budoucnost - sejmu
   Soucastnost - .... Sejmovati?

   Putin totiz rekl, ze kdyz bude potreba, tak je (teroristy) budeme zabijet (likvidovat) i na zachodech.

   Snazil jsem se spravne nasklonovat do teto vety "sejmout" ale nepovedlo se mi to.

   Smazat
 6. https://cz.sputniknews.com/svet/201710126114424-usa-rozmisteni-hranice-pobalti-divize/

  OdpovědětSmazat
 7. 12:39 Nechci je nikterak omlouvat, ale na Ameriku se prý chystá už sama příroda, tedy příroda s velkým "P". Podle katastrofických (zdatně tutlaných) scénářů si mohou vybrat, co bude dříve - megatsunami z Kanárů, zemětřesení na západním pobřeží jako součást Ohnivého kruhu, nebo nějaký ten vulkán (StHelene, Yellowstone). Americká elita už svoje bejváky v zahraničí má, ještě ve velkém evakuují armádu, stejně by došla k úhoně a pomohla elitě v cizích zemí žít i nadále podle vysokého standardu na úkor původního obyvatelstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-O
   Jo ono se prý něco chystá? Tak to potom jo.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený Timure Timure, už se tím příliš netrapte. Já překládal, jak jsem nejlépe uměl (i v časových možnostech), dokonce jsem použil wikipedii, kde je tento výrok podrobně rozebrán, viz odkaz v samotném článku (doporučuji!). Můj překlad se moc nepovedl, to musím uznat, teď si myslím, že nejblíže významu by opravdu bylo "sejmeme je třeba i na záchodě". Celá Putinova historická věta byla ve smyslu "chytíme je na toaletách a na záchodě je sejmeme (tedy zlikvidujeme)", ale nemá smysl to dále pitvat. Ruštině nazdar! Zdar! Ď.

   Smazat
  2. Ono je to úplně jedno, jak to udělají, hlavně aby už tam byl klid.

   Smazat
 9. Toz a me zacneme namacet v hajzlo vytecne ceské politiky, které za náma stále stojá a chcó pre nás obcanó enem to nejlepsí aj na vlastnó ójmo....toz hurá....slonce v srdci....a Bohosa do hajzlo....howk

  OdpovědětSmazat
 10. Jak se tu pekne hadate bez meho zasahu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.