Reklama

neděle 22. října 2017

Ceník protestu: kolik stojí uspořádání Majdanu


22. 10. 2017      (zdroj - kráceno)
"Profesionální majdanovci" prudce vyšroubovali ceny za své služby na pozadí protestních událostí, které probíhají v Kyjevě. Jak sdělil ukrajinský list Vesti, běžným účastníkům byly zvýšeny "mzdy" téměř o dvojnásobek: nyní obdrží za akci v průměru 100 hřiven, i když ještě před šesti měsíci "demonstrovali" za 50 hřiven. Po prostudování internetových stránek o pracovních možnostech, a také po diskusích s některými účastníky mítinků, novináři listu zjistili, že nejdražší jsou služby vojáků: za opravdového "ATOšnika" se musí zaplatit 50 dolarů za hodinu.


Avšak politologové poukazují na to, že při současných protestech se vydatně šetří, i když nelze vyloučit, že část peněz končí u zprostředkovatelů.

"140 hřiven se platí těm, kteří jsou s vlajkami". To je také mnohem obtížnější, z nezvyku budou ruce hodně bolet, ale nechat je klesnout není v žádném případě možné. Nemuseli by vůbec zaplatit", řekl listu jeden z aktivistů. Přičemž těm, kteří přijíždějí na několik dní, platí víc.

Novináři ukrajinských Vestí se vydali do reklamních agentur, které jsou ochotny uspořádat "mítink na klíč". Zatelefonovali do jedné z těchto firem pod rouškou zákazníka a snažili se zjistit, kolik bude stát "shromáždění skupiny na podporu jednoho vysoce postaveného generála".

Pracovník společnosti, který se pochlubil, že dával dohromady protestní akce i o 5 tisících osob, prohlásil, že je možné uspořádat akci z "babiček a studentů", ale je i dražší služba - "skutečný prapor". Hlavní je rozpočet akce a my už se pak s tím "vypořádáme".

Jak říkají ukrajinští politologové, na Ukrajině jsou dnes placená všechna shromáždění. Pro tento účel jsou do rozpočtů stran zahrnuty určité částky. Cena protestujících je závislá na funkcích - jenom stojí, provokují nebo se mačkají.

Připomeňme si, že 17. října začala v ukrajinském hlavním městě protestní akce, která již byla nazvána "Michomajdanem" podle jména bývalého gubernátora Oděské oblasti, Michaila Saakašviliho, jenž je duchovním otcem "akce".

Demonstranti, mezi nimiž nejsou jen příznivci strany Hnutí nových sil, ale i řada opozičních nacionalistických stran, požadují zrušení poslanecké imunity, vytvoření protikorupčních soudů a v případě odmítnutí hrozí, že svrhnou prezidenta Petra Porošenka a parlament.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Takhle to nefunguje jen na Ukrajině - takhle to funguje všude. Jsou agentury pořádající "struny na ulici", různé veselice na plážích u rybníků s programem, agentury pořádající trhy a tržiště, dobročinné akce a koncerty, a agentury pořádající protestní shromáždění, různé násilné akce, a povstalecké akce -jak to potom přeroste, už se postarají samotní občané, a za rohem už číhají ti, co si to objednávají a platí - aby se zapojili do "války". Tak dnes vznikají války, není to nic spontánního, ale jsou uměle vyvolávané za účasti medií. Dnešní svět už je perverze a deviace na nejvyšším stupni snesitelnosti, ale i tak už je obtížně slučitelný s normálním životem. Někde se to prostě musí zastavit. Zakázat media? Zakázat mediální šíření těch zhovadilostí? Zakázat činnost těch agentur? Zastřelit ty, kteří to objednávají a platí, a zmařit tak podobné aktivity na samém počátku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo zorganizují 19000 zakroužkování pro spícího eneuretica senilis a 15000 zakroužkování pro 21 letého maxikudrnáče v Praze, vše pro TOP 09... O TEMPORA, O MORES!

   Smazat
 2. To jsem tady psal asi před týdnem, víceméně z legrace, že teď Majdan už nebude tak početný, protože nejsou peníze na zaplacení demonstrantů, kteří by mohli měsíce vylehávat ve stanech a nikomu by ve škole a v práci nechyběli. A ono je to už venku i s ceníkem. No vida. To naši investigativci Slonková s Kubíkem asi valejí oči, protože by je něco takového ani ve snu nenapadlo.

  OdpovědětSmazat
 3. No kdoví, zda již Slonková s Kubíkem nestojí frontu u agentury na zaměstnání coby vlajkonosičů na mejdanech na Majdanu

  OdpovědětSmazat
 4. Kolik se bude platit za "majdan", až zvítězí ve volbách staronový prezident M.Zeman? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A možná již zítra začnou ve velkém městě protesty po vzoru SS. Tedy menšin, LGBT, extrémnich feministek, ultralevice, Sorosových neziskovek, Pražské kavárny, Putny a jeho indoktrinovaného stáda, Kocába, Štětiny, Zelených neomarxistů, výboru za správnou volbu prezidenta a Kalouska proti nedemokratickému výsledku voleb a jejich revokaci. Vyhrát měla přeci knížecí malá strana. To byla jediná demokraticky přijatelná volba.

   Smazat
  2. V.J.Horák Také jak vyřvávaly před rokem proti presidentovi určitě tam měly placený kompars.

   Smazat
 5. J.Horák- to se myslím, obešlo bez placení. Když vidím, co bezmozků bylo schopno nadchnout se pro dredy, kompars vyřvávačů asi není problém sehnat. Q.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.