Reklama

.

.

pátek 6. října 2017

Česko optikou paní Němcové
Jiří Baťa
6. 10. 2017
Kdyby to bylo možné, chtělo by se říct: „Paní Němcová, vystupte z rychlíku a běžte se pěšky podívat mezi „pracující lid“. Chápu, že pojem „pracující lid, nebo pracující člověk“ je či může být pro paní Němcovou pojem víceméně cizí, připomínající jí neblahá léta budování socialismu, potažmo doby komunismu, nicméně paní Němcová vyslovila názor, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila. Tento názor je pravdivý jen částečně a platí pro lidi podobným paní Němcové. Tento názor je viděn z naprosto nereálného (odeesáckého) pohledu, protože už jen fakt, že se paní Němcová dlouhou dobu pohybovala ve sféře vysoké politiky, měla (a dosud má) k realitě skutečného života obyčejného člověka tak blízko, jak má jiný řadový občan daleko např. dělat předsedu Poslanecké sněmovny ČR.

Není těžké pochopit, z čeho paní Němcová vychází. Jednak z už výše zmíněných dlouhých let strávných v Poslanecké sněmovně ČR (jedno, zda na postu řadového poslance, nebo předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR), kdy se její soukromá sitauce a postavení rapidně změnilo z obyčejného odborného referenta, resp. knihkupce na političku, která v pravicové ODS spokojeně a „na vysoké noze“ víc jak dvacet let tráví svá „plodná“ léta. To, že se čas od času setkává s některými (nejspíše stejnými) občany ještě neznamená, že má naprosto přesný obraz o životě všech lidí v České republice. To jí ovšem nevadí, aby před blížícími se volbami nepoužila známou neobjektivní (možná i provokativní) předvolební rétoriku o pozitivech naší společnosti na jedné straně a negativních, či lépe pomlouvačných názorech na straně druhé. Taková už je totiž politika. Přesto nebo právě proto je od ní hodně odvážné tvrdit, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy naše společnost žila.

Pozoruhodná je však její odpověď na rozšířšený názor občanů, podle kterých jsme členstvím v Evropské unii přišli o národní suverenitu tedy, že tak jak nám v nedávné minulosti vládla Moskva, dnes nám zase vládne Brusel. Paní Němcová na tuto otázku reaguje slovy, že je to naprosto nesrovnatelné, protože v minulosti prý Varšavská smlouva byla vytvořena paktem z Moskvy a státy si tak nemohly svobodně rozhodnout, jestli budou nebo nebudou její součástí. Ale srovnávat to prý s dnešní Evropskou unií, kam jsme vstoupili zcela dobrovolně, vůbec nejde. I takto to lze po „odeesácky“ vysvětlit nebo zdůvodnit. Paní Němcová však pokračuje ve svých přesvědčovací názorech a říká, že by chtěla vzkázat všem, kteří vidí chyby na tom, v čem dnes žijeme, že to je normální (zvláště ty chyby, které má na svědomí ODS).

Každý člověk se prý dívá kolem sebe kriticky, ale přitom bychom prý neměl zapomenout i na tu druhou stranu mince a to, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké česká společnost kdy žila. Máme prý bezvadné, neustále se zlepšující ekonomické podmínky (možná ano, ale jak pro koho), na každé vesnici, na každém náměstí ve městě je vidět, kam se ten život pohnul (zatímco za komunistů zřejmě zůstalo všechno od války nedotknuté, podle paní Němcové se nic nezměnilo), dnešní opravené domy (ty tisíce panelákových domů a bytů, postavených za komunistů paní Němcová nevidí, nebo nechce vidět), fungující systém zdravotnictví, který nám prý v řadě států závidí (ještě měla dodat s dobře placenými doktory a zdravotnickým personálem!) No je docela možné, že se spletla a chtěla říct, že nám naše zdravotnictví v době totality opravdu v zahraničí záviděli. Zda to lze konstatovat i o dnešním zdravotnictví, je však otázka.

Paní Němcová, aby svému konstatování dodala váhu také dodává, že prý má přátele ve Velké Británii a ti náš systém obdivovali, když byli konfrontováni s naším zdravotnickým systémem a prý říkali, že o takovém se jim ve Velké Británii může jen zdát. Chudáci Britové, ti mají zřejmě těžké sny když mají zdravotnictví na úrovni rozvojové Afriky! Nu což, nepochybně i lež je součástí předvolební rétoriky, ale tvrdit, že nám Angličané závidí zdravotnický systém je opravdu hodně odvážné, hodně mimo mísu!

Paní Němcová by chtěla všechny občany vyzvat, aby se na současnost dívali kriticky a srovnávali si, co a jak by chtěli napravit (podle ní toho mohou zřejmě občané napravit hodně, vždyť politici jen čekají, kdy je o to občané požádají), ale také varuje, aby si těmi manipulátory, jako jsou pánové Andrej Babiš nebo Tomio Okamura, nenechali vnutit představu, že za komunismu bylo líp, protože to není pravda! To, že žijeme svobodně a můžeme si sami o svém životě rozhodovat a že (rozuměj my politici) jsme tvůrci toho, co děláme dobře nebo špatně (hlavně to špatně!), podle toho také náš život vypadá (svatá pravda), je naprosto nesrovnatelné s minulým systémem (to má také pravdu). Ať prý lidé nevěří těm, kteří křičí, jak tady bylo všechno za minulých let rozkradeno, když přitom jeden z těch, kteří to kritizují, Andrej Babiš, se stal multimiliardářem. Zde není od věci se nad několika slovy paní Němcové pozastavit.

Především je nutné jí dát zapravdu, že téměř všechno bylo rozkradeno ale tvrdit, že díky tomu se stal Andrej Babiš multimiliardářem, je hodně zavádějící a ne zcela pravdivé. Ale jak už výše zmíněno, i ze lží je člověk živ. Zajímavá je však kategorie, kam paní Němcová A. Babiše zařadila – multimiliardář. Co asi vyjadřuje kategorie multimiliardář? Miliardář je ten, který vlastní majetek nebo má peníze v objemu víc jak miliardu korun. Pokud informace neklamou, A. Babiš má údajně na svém kontě (a majetku) 70 mld. Kč. Kde je tedy hranice pro multimiliardáře? Má snad A. Babiš bilion korun, aby mohl být přeřazen z kategorie miliardáře na multimiliardáře? Škoda, že paní Němcová neřekla, kolik těch multimiliard pan Babiš má, abychom měli představu, jak vypadá „multimiliardář“! Apropó, jestliže říká, že Babiš je jedním z nich, kdo jsou ti ostatní? Proč je také nejmenuje? Asi proto, že mají blízko k ODS (pokud zrovna nejsou přímo členy ODS)!

Dále paní Němcová burcuje lidi, aby se nenechali ohlupovat řečmi toho, kdo z režimu vytěžil takový majetek; ať prý otevřou oči a rozhlédnou se kolem sebe, co se od listopadu 89 změnilo, a ať se podle toho také rozhodují u voleb. Chce tím zřejmě naznačit, aby lidé spíše věřili jejím slovům, resp. těm, kteří to vidí stejně jako paní Němcová. Třeba z ODS panu Fialovi, Stanjurovi, Černochové, Udženiové a dalším, ale i z TOP 09 nebo KDU-ČSL.

Kromě jiného paní Němcová vyjádřila také pozoruhodný názor na skutečnost, že jsou tu lidé, kterým se vede hůř než za minulého režimu. K tomu podotýká, že „Určitě jsou tady skupiny lidí, kteří to mají těžké, ať už proto, že udělali ve svém životě chybná rozhodnutí, třeba si vzali partnera, na kterého pak nebylo spolehnutí, zůstali sami s dětmi, pak musí přijmout jakoukoli práci. Ale i tak je paní Němcová přesvědčena, že „ v normálně fungující demokratické společnosti se tito lidé mají lépe než za komunismu!“ Paní Němcová tuto závažnou problematiku zlehčuje tím, že občan je na tom špatně často jenom proto, že si prostě vzal nevhodného partnera! A paní Němcová má vymalováno. Že dříve více, stejně jako dnes sice již méně, existovala či existuje nezaměstnanost, že velká část zaměstnanců dostává mzdu (almužnu) okolo 12 tisíc korun čistého (proti jejím po dvacet let poslaneckým sto tisícům), drahé (a často nekvalitní) potraviny, vysoké nájmy, drahá energie a celá řada jiných faktorů, které sráží jejich životní úroveň a možnosti na minimum, jí zřejmě vůbec nic neříká. Ani nemůže, protože z pomyslné výše poslaneckého křesla nemůže dohlédnout tam, kam nikdy nepřijde. Ale na druhé straně zase může plamenně (a přitom hloupě) mluvit o tom, že (z jejího pohledu) v normálně fungující demokratické společnosti se máme lépe než za komunismu , resp. že žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy naše společnost žila. Zde je však na místě toto konstatování poopravit a sice, že Já, Miroslava Němcová, žiji v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila. No, aby také ne!
zdroj: ParlamentniListy

38 komentářů :

 1. Jako vždy pane Baťa - do černého!

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, žijeme v nejúžasnější době. A ty se z toho, zkrachovalý komunisto, zlostí třeba poser.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty, zkrachovalej duševní mrzáku, už jsi se blažeností posral? Myslím nad tím, v jak úžasnej době žiješ.Nevím kde bereš tu drzost tady nadávat - a komu vlastně nadáváš - autorovi článku? Ale ten nevykazuje žádné známky zlosti, zato ty vykazuješ přesný známky duševního zmrzačení, ty psychopate sprostej. Němcová je odporná kráva, která se živí politikařením, na tom zestárla, z politiky půjde do tučnýho důchodu, a celou dobu je vyživovaná pracujícími lidmi tohoto státu - tedy i mnou. I já jsem nucen vyživovat politický parazity, kteří žijí z politiky jako červi z mrtvoly. Lidmi, kteří se nechávají živit ostatními lidmi, já hluboce opovrhuju, a jen lituju, že se nikdy nestane, že je někdo donutil, aby lidem, kteří je vyživovali, zaplatili odškodnění. Prostě jim zabavit veškerej majetek, ten prodat, a z toho uhradit pracujícím občanům odškodnění- samozřejmě i z výtěžku majetku všech podobnejch parazitů. Pak ty parazity zavřít do nějakýho gulagu, kde by pracovali o chlebě a vodě, a svou prací - dokud tam nezemřou - pořád spláceli pracujícím občanům to, co z nich vydřeli, a zůstali jim dlužni. Nikdo z nás takovou sebranku vyživovat nechtěl, a skutečnost, že musíme, je odporná totalita. Ty - duševní mrzáku - jsi jistě sám vyživovanej nějakýma dávkama, takže i na takový kretény se pracující lidi skládají, aby to u svýho počítače nechcíplo hlady, a i za to nám tady nadáváš. Ano - ty ano, ty si žiješ královsky.

   Vymazat
  2. 21:09 Mršina z neziskovky jsi žije skvěle stejně jako škeble a západní poskok němcová.

   Vymazat
  3. je to normální piča

   Vymazat
  4. Cha,cha, cha, chi, chi, chi.....pár stejných bláznů,kteří tvrdí totéž - "nejlepší doba" - znám taky.Pár = dva - Vy jste jedním z nich.

   Vymazat
 3. Toz pane Bato veserte sa na to Krávo a volte alternativo...........volim Milosa a teho Ykohamo......slonce v srdci .....howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jéje - pologramotný slonce opět na scéně. Ještě tě nepřešlo to blbnutí na diskuzích ty yokohamo přitroublej? Holt blb je taky jenom člověk že? ty slonce.

   Vymazat
 4. V jistém smyslu má paní Němcová pravdu. Když nebudeme brát ohled na to, čím se člověk liší od zvířat, mohou někteří říkat, že "žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila". Asi jako dobytek ve velkochovu.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 5. Osobně bych dal v mediích, této tetině mnohem více prostoru. Tím dřív potáhne ODS tam, kam již dávno patří. Do pr....

  OdpovědětVymazat
 6. Já se nedivím, že Němcová žije v nejúžasnější době, když si jako předsedkyně sněmovny přišla měsíčně na 250 tisíc korun. Nepočítaje v to příjmy z dalších postů.
  Naproti tomu tady jsou tisíce lidí, kteří mají plný invalidní důchod pod hranicí 5000,-Kč. Je to neuvěřitelné ale je to tak! A z toho musí vyžít!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měla by říci, jaký je rozdíl mezi ní a Babišem. Ona: 8 let poslankyně, 4 roky místopředsedkyně, 4 roky 1.místopředsedkyně, 3 roky předsedkyně. Za tu dobu si vydělala, když za poslanecký plat počítám 100 tisíc, jako poslankyně 8 milionů, jako místopředsedkyně pak taky 8 milionů, jako 1.místopředsedkyně pak 10 milionů, jako předsedkyně 9 milionů za 3 roky. Počítáno odhadem, ale řádově to je 35 milionů plus za toto období další 4 miliony. Odhadem, možná to nebude 40 milionů, ale bude jich jenom 30, ale stejně se ptám: ukáže nám Němcová výsledek své činnosti? Kromě toho podrazu, kdy prezidentovi při slibu předložila špatnou přísahu, protože nečekala, že to umí nazpaměť? Pokud předvede něco jako Babiš, tak prosím, může moralizovat, ale do té doby ať mlčí a modlí se, aby zasedla do sněmovny a tam už tiše zesnula v koutku.

   Vymazat
  2. 4:44 https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTUFBxNXN1Q0tZZUE/view?usp=sharing

   Vymazat
 7. Scházelo opravdu málo, aby se tato osoba stala předsedkyní vlády. Jen několik podpisů ....

  OdpovědětVymazat
 8. Rozežraní komunističtí důchodci s plnými bachory a lednicemi nacpanými k prasknutí u svých počítačů s internetem v teplíčku svých vyhřátých bytů a domů zuřivě piští jak se mají zle, jak mají málo a v jaké bídě žijí. Ztratili poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu. Táhněte konečně do prdele, vy bolševičtí pohrobci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Á máme tady 1:34, nahradil „kvičí“ inovativním „piští“ o komunistických důchodcích s narvanými lednicemi ... I kdybych byl onen komunistický důchodce, právem mohu konstatovat, že naprostá většina národního majetku je v cizích rukou a stát je zadlužen víc než bilionem korun, obce i města i obyvatelstvo je zadluženo biliony, úroveň života je ve psí a životní úroveň, za 27 let krytá zašantročeným majetkem státu a zmíněnými dluhy, nevzrostla zdaleka tolik, kolik rostla za srovnatelná období za komunistů, tehdy bez dluhů. Takže dovolím si kvičet i pištět, že tento režim je nejen hnusný, ale i neúspěšný. Ještě k narvaným lednicím ... za totáče představoval starobní důchod 52 % průměrných výdělků, dnes je to pouhých 41, 8 %. Při průměrné nominální hodnotě okolo 11. tisíc Kč, cenách bydlení, vody a energií, těch dobře vytopených důchodcovských bytů s počítači a narvanými lednicemi až tak moc asi nebude. 1:34 by konečně měl přiznat, komu konkretnímu ze sousedství vlastně závidí, že tak vytrvale kvičí a piští. Může to být i dělník od soustruhu, který si v úkolu, přesčasy a odměnami tehdy vydělával málem 5 tisíc, což by dnes bylo tisíců padesát. Takového dělníka dnes, ovšem pohledat.

   Vymazat
  2. Diagnoza: sebestředný, nesoudný, sociálně zvrácený, nevzdělatelný a nevzdělaný idiot.

   Vymazat
  3. Upozorňuji psychopata 1:34 že redakce nehodlá tolerovat urážky čtenářů Nové republiky. Váíš "příspěvek do diskuze" tu nechávám jen proto, že se vám na něj dostalo patřičné odpovědi. Příště budete za šíření urážek smazán!

   Vymazat
  4. 4:44
   Jaký "národní majetek" je v cizích rukou? Myslíte ty podniky, které jste vy, hloupí neschopní komunisti, dovedli za 40 let vlády zu grunt? Ty podniky které byly po krachu socialistického východního bloku zcela bez odbytiště a svými zastaralými a nekvalitními výrobky nemohli těm západním vůbec konkurovat? Ty podniky které ty západní koupili jen kvůli levné a relativně kvalifikované pracovní síle, daly jim potřebné investice a know how a tím je zachránily? jako třeba Volkswagen Škodovku? Jste to právě vy, komunisti, kdo může za to, že národní majetek díky vašemu "kvalitnímu" řízení musel být po 40 letech prodán aby se aspoň něco z něj zachránilo.
   Průměrný starobní důchod není 11.000, ale 11.800 a od příštího roku 12.300. A víš co? Bere ho dnes 2.4 milionu lidí na rozdíl od 1.4 milionu na konci 80. let. Tzn, že starobních důchodců a tím i objem vyplácených důchodů, je o 70 % víc než za komoušů!!! Protože lidé se dnes dožívají o 8 let déle než za vás, kdy chcípali o 4 roky dřív než Němci!
   A tak bych mohl pokračovat do nekonečna, ale nemá to cenu. Váš slavný socík prostě krachl, zhroutil se všude od SSSR až po NDR, lidé ho nechtěli a ani nechtějí, jak vidno podle pouhých 12% které komouši dostávají ve volbách. A už se nikdy nevrátí. Můžete brečet do polštáře, kvičet či pištět jak chcete, zoufalci.

   Vymazat
  5. Necelých 12 tisíc za x let práce je skutečně ranet ty ussackej kriple bez mozku za to stále zlitej Chujmer debilovič v akci!!!!!!!
   A ty neziskový podniky ti nakukal Kraďousek nebo herr Poserplína???!!!!
   Po hadráku ty pitomci dovedli tenhle stát za 5 let tam,kam se to komunistům za 40 let nepovedlo ty havlobanderovskej odpade!!!!!!

   Vymazat
  6. Editorovi, jste moc slušný, mazejte ho okamžitě, bez varování, přece na to nemá nárok, aby tady urážel a ponižoval.

   Vymazat
  7. Hloupému děcku z 9:10 Naopak. Komunisti tady mají stále převahu. Všichni kromě kalousků, fialů, černořitných s tím ze suché ho z nosu, jsou komunisti. Bývalí, dnešní a budoucí. Jen se modně zhlídli v koblize, kafebrand do zelena rúži a spoustě jiných minimalistů.

   Vymazat
  8. Václav Dvořák Konečně toho nacistu budete mazat je to nejhorší člověk kterého jsem poznal.

   Vymazat
  9. Pro 9.10 :Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 3.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni a také jsme si zanadávali.

   Vymazat
  10. Pro 13:40 Vážený(á) 9:10 je Vůl

   Vymazat
 9. Mirka by tolik nejásala, kdyby nebyla v politice. ODS je stranou, která je už opravdu stranou od reality. Václav Klaus měl kdysi nějaké páky cosi změnit, taky skončil v půli cesty, kvůli kmotrům a přiblblé části strany, která tíhla buď k pomateným havlistům, nebo k pouhému mamonu. To, co zůstalo, je skutečně jen zbytek, který se nikdy nereformuje. Žvásty pana profesora Fialy možná mají účinek na studenty, kteří potřebují zápočet, ale na většinovou společnost už nepůsobí. Naše společnost potřebuje se oprostit od politiky, sjednotit se na národní úrovni a vybudovat skutečnou státnost, která by konkurovala Německu. V jiném případě si z nás silnější státy udělají smeták.

  OdpovědětVymazat
 10. Úžasná doba vytvarovala paní Němcové postavičku hezčí než Věstonické Venuši.
  Ve zdravém těle, zdravý duch*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi někdo ze Žďáru napsal, že se u nich Němcové přezdívá Pinočetka. Zajímalo by mne proč?

   Vymazat
  2. ...jistě,
   je dobře že jste se otázal právě mě :)))
   Přezdívka je od slova PINA-píča.
   Gynekologické potíže téhle piny jsou přímo úměrné myšlenkám jenž produkuje...Pinočetka jedna*

   Vymazat
 11. Úžasná doba teprve nastane, ale to se lidem typu Němcová líbit nebude. Tím jak bude odstřihnut petrodolar a USA odejdou do pr.yč, ANO bude lépe a někteří to vědí a jiní tuší proto takhle vyvádějí lžou a lidem se snaží vymýt mozky. Jak říká V. V. Pjakin, záchrana tonoucích je v rukou tonoucích, až toto konečně lidi pochopí a vezmou rozum do hrsti, zatím alespoň u voleb, bude skutečně lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby mohly volby něco změnit, tak by se nekonaly, byly zrušeny nebo zakázané z důvodu ohrožení demokracie.

   Vymazat
 12. Myslím si, že v mnohém má Němcová pravdu. Například zdravotnictví nám mohou i na Západě závidět. V mnohém jsme je již předehnali. Za dob socializmu byl v okresním městě sotva jeden psychiatr. Dnes jich naše zdravotnictví má v okresním městě více než deset. O takovém množství psychiatrů ve zdravotnictví se občanům v západních zemích může jen zdát. A o množství lékáren ve městech se mi ani nechce mluvit. V každé ulici dvě až tři. A co různých přípravků, relativně levných (z pohledu p. Němcové) si v nich mohou důchodci koupit. Tak nechápu, proč si ti důchodci stále stěžují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano , dnes máme na poliklinice 11 psychiatrů a dva psychology , za totáče byl jenom 1 psycholog , v čekárně sedí většinou mladí , vystresovaní lidé !!

   Vymazat
 13. Co čekat od škaredé zlodějské zákeřné svině s ODS Milky Němcové. Nakradla si miliony proto ona a její guruové mafiáni z její modré tlupy se mají jako nikdy předtím. At ta stará vypelichaná obluda mluví za sebe a svý modrobolševiky.

  OdpovědětVymazat
 14. Nemyslím, že by za socíku Moskva dělala zákony pro ČSSR a náš parlament je povinně "implementoval". Že by nám Moskva ukládala pokuty a vydírala nás za to, že "směrnice" neplníme, že si dáváme pohov, když velí pozor. Máme té suverenity stejně jako za protektorátu Böhmen und Mähren a parlament u nás je zbytečný luxus, na to by mělo stačit pár úředníků se středoškolským vzděláním. Možná, že i nějaký ten student plzeňských práv by se mohl přiživit. Souhlasím se Zemanem, že by měl byrokratický aparát zeštíhlet na stav z doby jeho premiérství a pak by se měly těm upotřebitelným zvednout platy třeba o 50 %. Růst byrokracie se čtvercem času odpovídá Parkinsonově chorobě s demencí v tomto systému, ne Parkinsonovým zákonům! Je na čase začít s léčbou, i když víme, že má omezené možnosti.

  OdpovědětVymazat
 15. Pokud jde o pana Babiše - na něm je sympatické, že se nechová jako oligarcha. Že se vytrhl z té smečky, odkryl hledí a vyjádřil své názory. Samozřejmě v tom okamžiku parta oligarchů a jejich politické loutky, rozeseté ve všech stranách, se do něj pustily a nejvíc křičí - jak je v přísloví - ti největší zloději, že Babiš je zloděj.
  Neznám současné zdravotnictví na Západě. Ale že by bylo o tolik horší, než to naše? Jde o to, co na zdravotnictví posuzujeme. Technické vybavení - zásluhou fyziků - a farmakologické vybavení - zásluhou chemiků - máme určitě lepší nejen jako za 1. republiky, ale také jako za tzv. socialismu. Ale co je to platné, když máme hůře vzdělané lékaře a zejména v hlubokém mravním úpadků. Na medicinu nechodí samozřejmě dávno nejlepší maturanti, je spousta méně náročných, méně odpovědných a více vynášejících povolání a když se semo tamo najde doktor s dobrým vzděláním, tak odejde či přímo uteče po promoci do zahraničí, kde je umožněno - díky ještě lepší technice a farmacii - daleko lepší popromoční růst. Takže naše krajské nemocnice čeká redukce oddělní, odborností a postupné zavírání. Ti, co neutečou, jdou do "soukroma", kde se hbitě předělala péče lékařů o nemocné v péči lékařů o klienty, tedy v čirý byznys. Jen kolik nemocný lékaři "hodí" bodů a z toho Kč je měřítkem jeho zájmu o nemocného. A navíc těch asi povinných 35 hod. práce týdně - a ve špitále někdy i 2x tolik? Kdo by dělal v nemocnici, jen blbec - a tím pádem se samozřejmě "mozkový trust obecně v nemocnicích zhoršuje. Omlouvám, se, věřím, že i u nás jsou ještě nadšenci ze staré generace a možná i několik produktů současnosti, kteří se novému "mravnímu" kodexu vymykají. Jaká je dostupnost lékařů v ambulancích? Lékařů specialistů, jaká je dostupnost lékařské pohotovosti, zkuste si zavolat v noci doktora domů, zkuste se dostat v noci ke specialistovi s dítětem, které má horečku a třeba zánět středního ucha a nemáte zrovna státní nemocnici v dosahu! Zdravotnictví je lepší svými možnostmi, horší svým vzděláním a mravy. Zdravotnictví určitě neprospěl klientský vztah lékař - nemocný, určitě mu neprospěla bezúzdná privatizace a propad výkonnosti soukromých lékařů, neochota sloužit noční pohotovosti a koneckonců neschopnost třeba nemocného vyšetřit poslechem, poklepem, pohmatem - a zejména neschopnost vyslechnout od nemocného jeho potíže, tyto vyhodnotit a dělat další kroky. Dovedou dobře prohnat nemocného všemi stroji na zobrazení všeho možného, všemi biochemickými, mikrobiologickými a hematol. laboratořemi, ale stejně mnozí civí na výsledky, jako když neví oč se jedná. Naštěstí stroje jsou již tak chytré, díky ing., že doktorovi napíšou, co je v člověku špatné. Vraťme medicíně humanitu a pak budeme skutečně moci říkat, že jsme dobří mezi nejlepšími. Mimochodem podle doby dožití je zdravotnictví i reálně lepší např. na Kubě!

  OdpovědětVymazat
 16. Pro 9:10: Na příspěvky 13,40 a 17,51 lidé jako Vy, tedy Vašeho rozhledu nemají co napsat. Zkuste se zmoci na nějakou smysluplnou odpověď. Mimochodem mám dvě hypotézy na čim opíráte své "znalosti". Budto jste mladý a to co jste napsal, jste slyšel, nebo jste starý a to co jste napsal, jste také slyšel - ve Svobodné Evropě. Tu jsem poslouchal i já, starý. Mimochodem zdá se, že tato stanice pořad existuje. Kdo ji tak asi poslouchá dnes a za další - kdo ji tak asi věří. Já již ne.

  OdpovědětVymazat
 17. Pro Němcovou je bezpochyby současnost tou nejlepší dobou. Ve kterém jiném režimu by mohla čtvrt století do všeho kecat, aniž tomu rozumí a především rozhodovat, aniž k tomu má kvalifikaci.

  OdpovědětVymazat