Reklama

středa 11. října 2017

Chcete-li odstavit od moci tradiční strany, přijďte k volbám! Čím vyšší účast, tím nižší zisk tradičních stran. Nenechte o sobě rozhodovat menšinu. Klesá volební zisk tradičních stran a ty ke svému vládnutí potřebují nové strany.

Jaromír Bradávka, publicista a spisovatel
11.10. 2017 Rukojmí
Za několik dní půjdeme k volbám. Někteří říkají, že k rozhodujícím, jiní že k posledním, další k nim nepůjdou, protože prý nemají koho volit. Podle posledního průzkumu volby vyhraje hnutí ANO, za ním se seřadí KSČM, SPD-Okamura, ČSSD, ODS, možná KDU a méně možná TOP 09. Při účasti 60% oprávněných voličů získají všechny tyto strany méně než 40% hlasů všech voličů a opět nám bude vládnout i opozičnit menšina a v našich životech se nic nezmění. Stranické sekretariáty si rozdělí pašalíky, zvolení poslanci si přidělí platy a odměny a bude po volbách jako před volbami.
Kdo, s kým, proti komu?
V zásadě jsou pravděpodobné tři povolební scénáře:

1. Volby vyhraje hnutí ANO, sestaví vládu s ČSSD a KDU-ČSL a pojedou dál ve starých kolejích. B. Sobotka a pár jeho nejbližších soudruhů ve vládě nebudou, neboť po prohraných volbách budou odvoláni a nahrazeni jinými kádry. Stát bude řízen jako firma a dojde k utužení všeho, co se utužit dá. „Disciplína musí bejt!“ řekl by Josef Švejk.

2. Volby vyhraje hnutá ANO a pokud SPD-Okamura, KDU-ČSL a případně někdo další získají dostatečný počet hlasů a mandátů, sestaví s nimi koalici a ujme se vlády. Stát bude řízen jako firma, parlament přijme zákon o referendu. Referendum o vystoupení z EU bude pro nízkou účast voličů prohlášeno za neplatné.

3. Volby vyhraje hnutí ANO a sestaví menšinovou vládu, která nezíská důvěru v parlamentu. Následovat bude pokus „druhého vítěze voleb“ a výsledkem bude koalice ČSSD + KDU-ČSL + ODS + TOP 09,. Budou mít v parlamentu většinu a začlení Českou republiku do „tvrdého jádra“ EU včetně přijetí Eura. Vládu bude de facto řídit duo M+M (Merkel+Macron) sídlící v B+B (Brusel+Berlín) a nic na tom nezmění ani (staro)nový prezident vzešlý z lednových voleb.

Jaký bude konečný výsledek voleb, ať se naplní kterýkoliv uvedený scénář?

Česká republika zůstane v Evropské unii, nezačlení se do Eurasijské hospodářské unie, nebude do ní ústit jedna z odboček Nové hedvábné stezky, do r. 2021 přejde na Euro a začne se podílet na sanaci řeckých, italských a španělských dluhů. Česká republika přijme imigranty z Blízkého a Středního východu (nejen) podle kvót Evropské komise, stane se nedílnou součástí „Das neue Europa“ národa německého, bude mít evropský rozpočet a daně, evropskou armádu, evropskou sociální politiku, evropské školství a konečně začne naplno vyznávat EVROPSKÉ HODNOTY.

Jak se výše uvedeným scénářům vyhnout?


1. Oprášit a připomenout „tradičním stranám“ jejich hříchy, lumpárny a podvody na občanech – divoká privatizace, církevní restituce, protiústavní vstup do obydlí za účelem kontroly kotlů nebo hledání legálně držených zbraní, snaha o libovolný a nekontrolovaný pohyb cizích vojsk na našem území, pohrdání soudem při placení dluhů, poklonkování zrádcům ze Sudet, podpora USA a EU státního terorismu v Jugoslávii, na Ukrajině a v Sýrii, prodej OKD a hornických bytů za pusu a mnoho dalších.

2. Dát ve volbách hlas tomu, kdo s těmito stranami nemá nic společného a nebude s nimi po volbách spolupracovat Existuje několik mimoparlamentních stran s programem, který ukazuje cestu ven ze současného politického, ekonomického, sociálního a kulturního marasmu – výsledku vlády tradičních stran v posledních 25 letech.

3. Pokud si zpětně vyhodnotíme výsledky parlamentních voleb v letech 2006, 2010 a 2013 dojdeme k těmto závěrům:


Klesá volební účast a o složení parlamentu rozhoduje stále méně voličů.
Chcete-li, aby byl zvolena právě Vaše strana, přijďte k volbám. Nenechte za sebe rozhodovat jiné.
Klesá podíl voličů, kteří volí tradiční strany.

Chcete-li odstavit od moci tradiční strany, přijďte k volbám. Čím vyšší účast, tím nižší zisk tradičních stran. Nenechte o sobě rozhodovat menšinu.
Klesá volební zisk tradičních stran a ty ke svému vládnutí potřebují nové strany.

Chcete-li, aby se splnily vaše potřeby a požadavky na lepší život, volte stranu, která má vaše požadavky ve svém programu. Nenechte vládnout toho, kdo prosazuje opak.

Nebojte se volit mimoparlamentní strany – čím více hlasů dostanou, tím spíše se stanou stranami parlamentními a budou lépe hájit Vaše názory a požadavky.

Pokud budete volit stávající parlamentní strany, přispějete k naplnění některého z výše uvedených scénářů a na budoucnosti této země nic nezměníte. Vaše děti a vnuci budou dál dřít za ubohé mzdy pro své koloniální pány a odměnou jim budou zbytky z panských stolů, o které se budou mezi sebou rvát stejně jako my teď.

Pokud chcete opravdovou změnu, volte toho, kdo naplní Vaše představy o životě ve Vaší vlasti.

Jaromír Bradávka
Publicista,spisovatel..


88 komentářů :

 1. Takže když to tak shrnu, tak zbývá volit komunisty.
  Nemusím je mít rád, nebudu koukat na nějaké programy, které jsou jen povinnou říkankou ale zvolím ty, kteří jsou PROTI VŠEM !
  A hlavně k zlosti naši fašounské pravici, podivných socialistů a zrádných lidovců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak , ale s tím co se děje v Evropě nebo u nás se vypořádá už jen další šílená válka !

   Smazat
  2. Česká strana národně sociální má tento program:
   1. ANO míru! Vystoupit z NATO! ​
   2. ANO vystoupení z EU!
   3. ANO zestátnění strategických odvětví národního hospodářství a přírodního bohatství (vody a nerostných surovin) a zrušení církevních restitucí!

   1. NE ilegální migraci!
   2. NE novodobému otrokářství nadnárodních firem a zničujícím exekucím! ​
   3. NE zrušení dekretů prezidenta Československé republiky Dr. Edvarda Beneše a snahám
   o likvidaci českého státu!

   http://www.csns.cz/volby#wrapper

   Smazat
  3. KOMOUŠI pohřbili ČESKÝ NÁROD!
   Černé svině stejně jako oranžové svině patří pohřbít zaživa. Jejich potomci, stejně jako modré straky patří na smetiště dějin!
   Je potřeba ten chlív vyčistit! Zavřít je do posledního

   Smazat
  4. 20:13 taky jsi takový naivní idealista jako byl Havel??? Tak se rychle prober, jinak se po volbách budeš tlouct do hlaby a plakat nad výsledkem.

   Smazat
  5. Otazka je, co chcete zmenit. Kazde volby neco zmenily a slo to vzdy k horsimu. Volte pravicove strany, bude to horsi a pak jeste horsi, jako doposavad. Nevolte, = volite pravicove strany se stejnym nasledkem. Zmenit hodne muze jen levice. i kdyz ani te z KSCM moc neverim, protoze zmenit vse muze jen DEMOKRACIE, vlada lidu (a ta byla nejsilnejsi v CSSR) ale tu zadna strana v programu nema. A ani o to neusiluje, vsem jde jen o moc. A pokud neco chteji napravit, tak prkotiny. Mam 20 let zkusenost z USA, tam kazde odstraneni jednoho nedostatku prinasi 10 novych. Tady to neni lepsi. A nebude. Ale presto budu volit tak, jak jsem tady volil od r. 1960.

   Smazat
  6. Jak se dělá politika:
   https://www.email.cz/web-office/p_ICGQdBewj8PPY6j-SOv8AQTFtbVL5DgjXP7Nq_vgorCavO1yJuzZqJ3JOmFegfg6H0h68/Tak%20se%20d%C4%9Bl%C3%A1%20politika%20nejen%20p%C5%99ed%20volbami.docx

   Smazat
  7. Pamětní deska v Českém Krumlově
   http://czechfreepress.cz/podoteky/pametni-deska-v-ceskem-krumlove.html#&panel1-2

   Smazat
  8. SV Společnost voličů se ptá proč nechcete vy z ČSNS dat do svēho polovičatého tz Programu dát DESATERO VOLIČE kde stoji na př.pod DV Nr.7,že nemá smysl žadat o vystup z EU,ae smysl má vyžadovat

   NIKDY NEVSTOUPIT DO TZV DVOURYCHLOSTNI NOVE EVROPY,která bude znamenat KONEC ČR JAKO STÁTU!

   Smazat
  9. Tvrdé jádro EU je MAĎARSKO a POLSKO a ne ty vyloučené lokality Německo a Francie.

   Smazat
 2. Kdo nepůjde k volbám, a neodevzdá platný hlas nad 5% klauzuli, zvolí svojí pasivitou vítěze voleb - ať jím bude kdokoliv... protože nevolil PROTI NĚMU.

  Ať pak nenadává...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoli, pokud bude mít nad 3%, bude dostávat státní příspěvek podle počtu hlasů, pokud bude mít více než 1.5% dostane aspoň tuším 100 korun za každý hlas. Já tak letos ulevím svému svědomí a hodím to FRČechovi, ať má na jednoho frťana. Moje rozdělené hlasy budou ostatním ať přijdu nebo nepřijdu.

   Smazat
  2. Pokusím se to říci přesněji:
   a) Půjdeš k volbám a budeš volit stranu vládnoucí (to jsou i strany tzv. opoziční, jejichž reprezentanti jsou vidět a slyšet v ČT např. v OVM a jejichž zástupci pobírají rentu od obecních a státních firem) => volíš NEzměnu, protože oni jen provedou rošádu.
   b) Půjdeš k volbám a budeš volit stranu, která se na vládně-opozičních hrátkách neúčastní a proto jsou v ČT NEviditelní a ke kterým nevedou obecní a státní penězovody:
   b1) vámi zvolená strana zvolena byla => váš hlas bude smysluplný!
   b2) vámi zvolená strana zvolena NEbyla => váš hlas bude rozdělen mezi vítěze voleb (ANO + ČSSD + KSČM + ODS) - to jste chtěl?
   c) Nepůjdeš k volbám => vzdáš se svého práva, neovlivníš výsledky voleb a vítězové voleb se domluví na tom, jak má společnost vypadat, co si máte myslet i dělat a co s vámi udělají, když neposlechnete. Jste otrokem z vlastní vůle a není vám pomoci, protože kdo si nepomůže sám, tomu nemůže být pomoženo.

   Smazat
  3. Z toho plyne ,ze volit je stejne uplne k h..nu .Kdyby mohly volby neco zmenit ,davno by byly zakazany .(viz Katalansko )

   Smazat
  4. A co se srane v připadě,že půjdu k volbám a odevzdám prázdnou obálku tedy neplatn hlas na znameni a protest,že neni koho volit nebot strany budou stejně pokračovat v rabováni našich peněz a celé ČR,viz Lithium!

   Smazat
 3. No já nevím zda to bude fungovat podle výše napsaného scénáře, spíše nikoliv a proto je zapotřebí se soustředit na to aby vyhrála jedna strana s dostatečným silným mandátem, tak aby mohla vládnout sama. A proč nechtít aby stát byl řízen jako firma, co lepšího si může občan přát než být v úspěšné firmě. Babiš není hlupák, jinak by nebyl tak vysoko finančně, BABIŠ VÍ, ŽE POKUD BUDE SE DAŘIT REPUBLICE, BUDE SE AUTOMATICKY DAŘIT I JEMU a všichni na tom budeme lépe. No a jako doprovodný efekt , Babiš se spolehlivě za nás pomstí ODS, Socákům i Kalouskovi. Oni mají z toho že Babiš vyhraje strašný strach, bojí se o své nakradené.A ty jejich řeči o blahu pro republiku jsou už směšné, ukazovali nám to celých 25 let co tím míní. Takže ano, běžte všichni volit a volte rozumem ne prdelí jako dosud.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu.Stranu ANO bych volil ale na druhém místě jelikož nevěřím její záhraniční politice proto budu volit SPD.Samozřejmě pokud SPD neziská silný mandát ve sněmovně těžko bude prosazovat svůj program.

   Smazat
  2. Jste se sešli, přesně dva, ANO a SPD. Řehtám se, až se za břicho popadám! Jeden chce firemní demokracii, což je samo o sobě protimluv, a to do rukou člověka všeho schopného. No druhý chce nechat vládnout pana "všechno vím-řekněte mi co chcete slyšet" a megaagrobarona má až hned po něm. Auvajs!

   Smazat
  3. Anonymní11. října 2017 13:03
   „BABIŠ VÍ, ŽE POKUD BUDE SE DAŘIT REPUBLICE, BUDE SE AUTOMATICKY DAŘIT I JEMU a všichni na tom budeme lépe.“
   Jé, to by bylo hezké, ale nejdříve by museli v nějakém zařízení, AB odnaučit jeho současné heslo: CO JE DOBRÉ PRO BABIŠFERT, MUSÍ BÝT DOBRÉ I PRO REPUBLIKU.

   „No a jako doprovodný efekt , Babiš se spolehlivě za nás pomstí ODS, Socákům i Kalouskovi.“
   Já ve volbách za sebe nechám pomstít Okamuru, jako hlavní efekt. P.K.

   Smazat
  4. 13:28 T. Okamurovi nevěří ani jeho bratr a varuje před ním. Jak se vtom má jeden vyznat?

   Smazat
  5. Za pokus stojí dát p. Babišovi šanci předvést svoji vizi: Rozhodně nenapáchá za 4 roky tolik škody jako způsobil "plešounek". Nesplní-li půjde do kytiček. Voliči vyberou jiného. Snad by se i podařilo vyřešit OKD a jiné zlodějiny.

   Smazat
  6. 3. září 2017 1:28 Václav
   Podnikatel se vždy domluví. To je právě to že tradiční strany jsou schopny se domluvit s každým (když o peníze jde až na prvním místě). A Babiš jak je vidět na složení jeho strany je flexibilní. Od paní režiserky po Jouru kňouru.
   Kterou jen tak mimochodem pořad propaguje p. president. Já si myslím, že kdyby si byla hodila provaz byla by to pro nás jen úleva.
   Václav

   Smazat
  7. Voliči nevi,že ANO BUDE HŮŘ jedna jsko zastupce NWO v ČR tj bude vést republiku jao firmu ovšem POZOR PODLE ZÁSAD KAPITLISMU BEZ PŘIVLASTKÜnejhoršiho druhu kapitalismu který vzešel z gangsterismu,ovšem jeho aktiviste prozatim nemohou sedët za svė rabováni v base nebot si zákony krouti a odsouhlauji tak,aby ,aby se to nestalo viz DV Nr.6.

   NE KAPITLISMU BEZ PŘIVLASTKÜ!

   Smazat
 4. Není důležitější rady, než je ta v titulku;
  toto pravidlo by mělo oslovit všechny voliče.

  Aspoň na tomto málu bychom se my všichni, politikou dokonale znechucení, mohli shodnout; že přese všechno znechucení si nesmíme nechat sílu našeho jednoho hlasu ukrást.

  Ad 12:51 a 13:03 - samozřejmě, můžete rozumně argumentovat, určitě někoho svými argumenty oslovíte, ale mnohé jiné zase ne. A mám obavu, že právě ty obzvlášť znechucené oslovit nedokážete.

  Ale na to, že bez jejich hlasu se skutečná demokracie neobejde, na to by snad ještě uslyšet mohli; právě tito znechucení, kteří už opravdu nevědí!

  OdpovědětSmazat
 5. Výzva k nevolení "tradičních" stran, označovaných jako hříšníci vinní za vše od r. 1990 je nesmysl. (Nelogičnost - proč tam řadí KSČM?) a nabádání k volení mimoparlamentních pidistran je spolehlivým způsobem, jak zakonzerovat stávající situaci. Stačí si přečíst volební zákon a ujasnit si, jak se přerozdělují hlasy, udělené voliči stranám, které se nedostanou do parlamentu. Takže celý vtip článku je - zajistit vše při starém !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umíte si představit, že 4,5 milionu voličů to tentokrát skutečně nehodí té profláknuté smečce, ale vybere některou z mimoparlamentních stran? Tím okamžikem nastane úplné jiná a nová situace. Zbývá jediné: aby to aspoň polovina z těch, kdo přijdou k volbám udělala...nebo aby aspoň polovina z těch, kdo nechodí (3,5 mil voličů) přišla a zvolila - třeba Alianci národních sil.

   Smazat
  2. Uvažoval jsem volit KSČM nebo Alianci národních sil (ANS). Zvolil jsem si ANS.

   Smazat
  3. Anonymní11. října 2017 13:40
   Souhlasím s Vašimi výhradami. Strany, které hlásají sebelepší ideje, ale nemají sílu se dostat do parlamentu, vlastně svými propadlými hlasy podpoří odpůrce těch idejí. U některých z nich to dokonce může být úmysl. Proto je-li zde nějaký subjekt, u kterého je hodně vysoká pravděpodobnost, že se do parlamentu dostane a zastává názory hodně blízké těm idejím (třeba s výjimkou toho, že nechce říct, že chce vystoupit z NATO, ale podporuje vyhlášení referenda o vystoupení z NATO), je logické dát hlas jemu. Jiný postup je na škodu těm idejím, což nelze okecat. P.K.

   Smazat
  4. ANS a ČSNS dokazuji činy,že pordaji podporou informovaných voličů,kteři vÿtvořili DESATERO VOLIČE,které se tyto stvary zaměrnë nedaly do svých poloviačatých tzv PROGRAMŮ ačkoli o DESTERU dobře vī!
   Ted je už pozdě na to napsatjim,že vůle lidu je vůle boži.
   Zplati za to tim,že voliče zklamali!

   Smazat
 6. Já tedy k volbám půjdu! Mně k tomu stačí velmi málo. Stačí mně občas v bedně vidět takové politické velikány jako je Sobotka, Bělobrádek, Kalousek, Chovanec, Zaorálek atd. a je mně jasné, že k volbám tentokrát musím za každou cenu !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sorry, zapomněl jsem na Babiše, ale nikoliv kvůli Čapímu hnízdu, ale kvůli takovým velikánům jako je Jourová a Telička

   Smazat
  2. Ano, máte pravdu, ale koho proboha volit ? Ať si poslechnete kohokoliv, tak všichni chtějí pouze a jenom naše dobro a na sebe vůbec nepomyslí. Tolik hodných politiků, jako je u nás, před volbama, snad nikde na světě nenajdete. Ale nyní vážně s každou stranou již máme bohaté zkušenosti, tak by bylo nejrozumnější hodit to SPD.

   Smazat
  3. Česká strana národně sociální má tento program:
   1. ANO míru! Vystoupit z NATO! ​
   2. ANO vystoupení z EU!
   3. ANO zestátnění strategických odvětví národního hospodářství a přírodního bohatství (vody a nerostných surovin) a zrušení církevních restitucí!

   1. NE ilegální migraci!
   2. NE novodobému otrokářství nadnárodních firem a zničujícím exekucím! ​
   3. NE zrušení dekretů prezidenta Československé republiky Dr. Edvarda Beneše a snahám
   o likvidaci českého státu!

   http://www.csns.cz/volby#wrapper

   Smazat
  4. Hezky se to čte,ale je to neproveditelný program,jen pro získání voličů.

   Smazat
  5. Polovičatým nedokonalým naoleě sbitým tzv.Programem neni možné voliby vyhrát,zvláště,když se odmitá spolupráce s voliči a očividnė odmitnuti jejich DESATERA,aby se srany nemusely k NĚMU modlit!

   Smazat
 7. Dobrá ,tedy půjdu ,myslel jsem,že můj hlas nevoliče propadne a nebude tak rozpočítávám,volím menší strany ,ty se do parlamentu nedostanou,což je dle mého naše škoda.

  OdpovědětSmazat
 8. Stranu ANO volí stejní hlupáčci a intelektuální snobi, jako ti, kteří léta volili prolhanou ČSSD. Jsou to totožní voliči. Kdo jsou proti členství ČR v NATO, toho budu volit. Ani Okamuru, ani Piráty, ale co komanče? Piráti jsou konformisté, podobně jako Věci veřejné a balamutí hodně mladých voličů dredama a řečmi o internetu / ten je i bez nich ú a o legalizaci konopí...Okamurovci jsou parvenu.Okamura nevznáší požadavek vystoupit z NATO. Dělá na mne navíc dojem, že se nevyzná v právních otázkách / stejně Piráti/ a jen hrne sliby, nikoliv metodiku, jak cílů dosáhnout, ne, tu nemá.Jak konkrétně chce bránit náporu migrantů??Komunisté zas dělají fatální chybu tím, že se nepřejmenovali a v budoucnu zmizí tím pádem ze zmanipulovaných dějin. Patří jim to. Neudělai nic, aby sundali psí hlavu, kterou na nich zejména mladí vidí.Mají nějaké PR odborníky? Zdá se mi, že nikoliv.---Tak koho volit? Velebu SPO? - možná.....Národ ovšem preferencemi Babišově straně dokazuje, že historicky vzato dohrál. Pokud lidem imponuje hlavně osobní majetek / Babiš/ a přestali kriticky myslet, tak nám není pomoci. nevím, jak my Moraváci, ale Češi se shlížejí v Němcích, pošilhávají stále po "vyšších třídách" a jsou to pitomci, kteří neznají vlastní dějiny a nepochopili, že si je Západ vždy jen namaže na chleba !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kuky : vidíte máte nás za pitomce a proto nám prodáváte přislazované vínečko ,řízlé vodou.Váš úhel pohledu mi přijde dosti podivný.

   Smazat
  2. Prostě jen používám životní zkušenost: Češi se shlížejí v Němcích , hercích, havlárně a o Pražácích raději nemluvit. Ti mi připadají jako dav zhypnotizovaný veřejným děním, přiblble stojící ve frontách na výstavy, mávající,zbožňující Svěráka , srocující se kde to jen jde a volící sudetomilného Knížete tmy.

   Smazat
  3. Anonymní11. října 2017 13:54
   „Okamurovci jsou parvenu.“
   Wiki praví: „A parvenu is a person who is a relative newcomer to a socioeconomic class.“
   Ano, jsou pravým opakem, politických dinosaurů. Však už je téměř čtvrt na jednu, v záležitosti odstranění těch dinosaurů ze scény.

   „Okamura nevznáší požadavek vystoupit z NATO.“
   Okamura požaduje používat naši armádu, k zajištění bezpečnosti naší země. Mimo naši republiku pouze v souladu s cíli OSN. Nikoliv s cíli USA, nebo EU.

   „Dělá na mne navíc dojem, že se nevyzná v právních otázkách ..“
   Současní dinosauři jsou jistě v právu honění, zcela dle Vašich představ. A jaký je toho výsledek? Zadlužená země, zbavená vlastního průmyslu i zemědělství, pracující ve mzdě pro koloniální Západ.
   Možná byste měl přestavět, Váš hodnotový žebříček, kvalit politiků.

   „Jak konkrétně chce bránit náporu migrantů??“
   Volební program: „Vážení přátelé, naše hnutí požaduje zásadní kroky k zajištění bezpečnosti naší země a jejich občanů. Především odmítáme vnuceně přijímat nelegální imigranty a odmítáme islamizaci naší země pod záminkou multikulturalismu. Nedovolíme v České republice vznik páté kolony radikálních muslimů. Právo šaría a islámský džihád jsou ohrožením naší svobody a bezpečnosti. Jejich propagaci a šíření postavíme mimo zákon a porušení budeme jednoznačně trestat.“
   P.K.

   Smazat
  4. Kdybys nekecal osle.

   Smazat
  5. 19:00 neurážejte a ještě jednou si přečtěte a promyslete příspěvek z 15:11.

   Smazat
  6. 13:54 jakou má logiku Vaše představa, že komunisté měli změnit název strany, když si ponechávají komunistický program, když si dnes leckdo uvědomuje, že reálný socialismus byl režim spravedlivější a lidštější, než kapitalismus, který máme tu čest si užívat? Že onen reálný socialismus bylo nutné bránit prostředky státu, aby nedošlo k čemu došlo, je tak logické tak, jak je logické, že prostředky státu je bráněn kapitalismus – přesněji: Právo na ty největší majetky, což má všechny ty důsledky, které žádné volby nevyřeší. Že to většina nechápe, je pod tlakem prolhané propagandy nasnadě.

   Smazat
 9. Komunisty bych v současné sestavě nevolil, podpoří menšinovou vládu ČSSD, budou "státotvorní" a zůstane tam to, co dnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, zřejmě je to už fakt zombie - strana.

   Smazat
  2. Kuky-dle mého byl hlas pro ksčm na škodu už delší dobu,bylo totiž evidentní ,že p.Filip a spol. v Parlamentu chtějí dožít - viz jejich hlasování .

   Smazat
  3. Dle mého názoru je naopak volba KSČM v současnosti nejlepší řešení. Mají šanci získat dosti hlasů, snobské proamerické sdělovací prostředky dostanou "do zubů", že jim nefunguje propaganda, každá strana bude muset s nimi nějak počítat atd.atd. Nemusíme mít moc fantazie, abychom si představili, že to bude muset být při dobré účasti změna k lepšímu. Ohánět se některými lidmi, kteří někomu nevyhovují je za daného stavu společnosti irelevantní.

   Smazat
  4. KSČM chce setrvat v EU, proto je nevolitelná.

   Smazat
  5. KSČM je jediná strana, která vystupuje už nyní zodpovědně proti agresivnímu paktu NATO. Ostatní na to nebudou mít tolik síly, pokud to vůbec myslí úplně vážně.

   Smazat
  6. Je zajímavé, co tu tvrdíte o hlasováním KSČM, aniž byste měli povědomí o souvislostech. Co tu tvrdíte o KSČM, EU a NATO, když jde o jedinou stranu, která byla proti vstupu do NATO od počátku a vstup do EU podmiňovala daleko náročnější vyjednávací pozicí, především co zajištění státní suverenity. To bylo tenkrát řevu o škůdcích! Jestliže jste nic nesledovali, nic nepamatujete, tak tady nemachrujte. Můžete si ovšem laskavě povšimnout, že programovým cílem KSČM zůstává socialismus, což NATO vylučuje a se současnou EU se neslučuje. To je to, co Vám skutečně může vadit, ale když, tak to řekněte otevřeně.

   Smazat
 10. 14:45 asi tak jako ty - i s kalousem a kníšetem

  OdpovědětSmazat
 11. Stále za nejhorší volbu považuji KDU-ČSL a TOP-09, vždy blokovaly rozumné návrhy, které měly oslabit moc římskokatolické církve a zamítnout nároky sudetských Němců.

  OdpovědětSmazat
 12. Moc se mně líbí program "Svobodných" a podle hlasování v EU, mě nikdy pan Mach nezklamal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I mně se zamlouvá. Celou dobu v Bruselu hájil naše zájmy a nebál se jít proti proudu.

   Smazat
  2. Anonymní11. října 2017 15:58
   Také se mi líbí jeho některé názory. Např. že není problém zavedení Eura, ale je problém ztráta koruny. Obě měny můžou platit současně. Koruna pro vnitřní ekonomiku a euro pro mezinárodní.
   Ovšem jeho teze výrazného snížení daní „pro všechny“, je ožebračení státu a zpoplatnění všeho, školství, zdravotnictví, doprava, atd. Nízkopříjmoví na tom příliš nezískají a cálováním za všechno hodně ztratí. Silně příjmoví, či dokonce firmy na tom vydělají silně.
   Podle mého názoru se ve Svobodných připravuje nová krev, pro výměnu zprofanovaný pravicových dinosaurů. P.K.

   Smazat
 13. Svobodní chtějí setrvat v EU i v NATO, takže jsou NEVOLITELNÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl Svobodní nechtějí být v EU a nechtějí ani Euro.

   Smazat
 14. Česká strana národně sociální má tento program:
  1. ANO míru! Vystoupit z NATO! ​
  2. ANO vystoupení z EU!
  3. ANO zestátnění strategických odvětví národního hospodářství a přírodního bohatství (vody a nerostných surovin) a zrušení církevních restitucí!

  1. NE ilegální migraci!
  2. NE novodobému otrokářství nadnárodních firem a zničujícím exekucím! ​
  3. NE zrušení dekretů prezidenta Československé republiky Dr. Edvarda Beneše a snahám
  o likvidaci českého státu!

  http://www.csns.cz/volby#wrapper

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel chybi tam DESATERO VOLIČE,kdy právě tim se zdá,že je voliči a spolupráci s nimi pohrdano!
   Pro koho je tento polovičatý program neni tedy známo!

   Smazat
 15. 16:41- jakkoliv Vám můžu přát aby jse měli zastoupení v parlamentu- stejné body má i KSČM.- kde nemáte průniky s komunisty?Proč jste nevstoupili do této strany a nesnažíte se prorazit? Bojíte se toho stigma? Tyto body by jste prosazovali i u nich. Kde je teda problém? Pořád se to zužuje- budou to u mně komunisté, nebo SPD.Momentálně v tomto pořadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také to tak vidím - komunisté nebo SPD. Komunisté jsou čitelní, SPD kromě Okamury nejasní a ČSNS jsou zatím mediálně neznámí. TES

   Smazat
 16. V těchto volbách jde o přežití Česka jako národa. Obrana před převálcováním migranty je nenechat řešení na EU, která řešení asi plánovitě sabotuje a naopak podporuje. Volit strany s výstupem z EU a plánem zákazu islámu jako nám nepřáteského náboženství. On ten západ je již zřejmě kulturně ztracený. Účast v NATU je také problematická a nám neprospívá. TES

  OdpovědětSmazat
 17. Mám pocit, že strach z migrantů je umělé vystrčené strašidlo, které má přebít ty podstatné věci jako, že se z našich daní každoročně ztrácí miliardy do soukromých kapes firem spřátelených s tradičními politickými stranami.Vysavač státního rozpočtu jede na plný výkon, obsluha Socani, ODS a Topka si mnou ruce a těší se, že lidé v zoufalém strachu z migrantů si vůbec nevšimnou, že jim tady už nic nepatří, že jsou zadluženi na desítky generací dopředu.Myslím, že Fučík by v dnešní době už nevystačil s heslem "Lidé bděte".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono ekonomika jde opravit, ale ty nogo zony asi ne.

   Smazat
  2. 18:02 naprostý souhlas. Zoufalý strach z migrantů je výrazem u nás, aspoň u části občanů ještě fungujícího pudu záchovy. Tedy toho, co západní Evropa v drtivé většině ztratila. Tak si, prosím, před volbami DOBŘE srovnejte své priority a oživte si pohledem na pár videí volně na utube, sociální a psychické projevy těch, co sem za poslední roky dorazili.

   Smazat
 18. Volte prdel, volte stehna. Jen nevolte číslo "1".

  OdpovědětSmazat
 19. Celkem rozumný návrh: VOLME ANO JAKO STRANU VLÁDNÍ A KSČM JAKO STRANU OPOZIČNÍ. PROČ VYBÍRAT MEZI VÍCE JAK 30 PARTAJEMI?! TO JDEME PAK NA RUKU OLIGARCHII, KTERÁ JIŽ PŘED VOLBAMI TŘÍMÁ V RUKOU ŠPAGÁTKY POLITICKÝCH LOUTEK.A za 4 roky se uvidí, koho poslat do kytek a pak třeba můžeme zkusit Okamuru či Piráty. Soic. dem, TOP 09, ODS a lidovci potřebují dlouhý odpočinek pro rozjímání, "co jsme udělali špatně, že nás lidé tak nenávidí" A třeba přijdou na to, že holt neměli přece jen totálně rozkrást majetek občanů a státu, že neměli těch 28 roků setrvale lhát a dělat si z národa blázny.
  ANO, LIDÉ BDĚTE A NEDĚLEJTE ZE SEBE VOLEBNÍ IDIOTY PRO NACPANÉ TĚŘICHY KAPITÁLU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě, zvolte nečitelné ANO s Babišem, který mění názory jak košile, zatímco jeho pohůnci jedou jak s NATO, tak s EU věrně, aby celé to ANO spolu s nějakými poskoky přistoupilo na nevratné změny, definitivní ztrátu zbytků státní suverenity a národní kultury. Hlavně, jako v dobře fungujícím podniku, aby zorganizovalo elektronický dozor nad každým jedincem tak, že kdo nebude makat jak žádáno, bude ekonomicky izolován natolik, že nebude muset být ani propuštěn. Pardon, souzen.

   Smazat
 20. Jestli zvednu svůj línej zadek, tak to hodím Tomiovi, je to bojovník.

  OdpovědětSmazat
 21. ANO je nevolitelné, protože to není jen Babiš, ale také Stropnický, Zlatuška, Pelikán,donedávna Telička a spousta dalších eurohujerů.
  Takže NE 2011!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:30 Ten Telička bude zřejmě jen "na oko" před volbami ...

   Smazat
  2. Bratislavčan (Blavak)11. října 2017 22:32

   ANO NEvoliť, NEvoliť, NEvoliť !!! Voliť ho znamená spadnúť z blata do kalúže!

   Smazat
 22. No tak pánové pěkně se hádáte ale největší problém je migrace. Volím SPD pro mě jsou záruka že tu slimáci nebudou. Další problém je eu jestli toužíte aby vám vládly makrela+ macron tak volte jinak. SPD má v programu referendum a to je to hlavní. A až vám euhujeři vezmou Českou vlast tak pak nebrečte potom už bude pozdě. Potom jsi jako Češi ani nevrznem.

  OdpovědětSmazat
 23. No to by mne zajímalo, jak mi pomůže malá strana, která se nedostane do parlamentu? Jak pomůžu jí, to je jasné, má za můj hlas stovku, tomu říkám byznys !!!

  OdpovědětSmazat
 24. Novinky.cz informovaly, že maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že do roku 2020 zamíří do Evropy 60 milionů migrantů. „To, čeho jsme byli svědky doposud, bylo pouze zahřívací kolo,“ dodal. Důsledkem chybné imigrační politiky Bruselu je dle něj zhoršení bezpečnosti, teroristické útoky a změna kulturní identity některých států EU. Kvóty na imigranty označil za znásilňování států, které je nechtějí. Kvóty jsou dle něj „Sorosův plán“, který naplňují bruselští byrokraté, kteří „Sorosovi zobou z ruky“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. října 2017 22:26
   politik Orbán to řekl dosti otevřeně. Skoro bych řekl, že se v Sorosově režii realizuje Kalergiho plán, islamizace a rozbití národnostní a státní struktury evropského prostoru. Realizace tohoto plánu, již má i své hrdiny, držitele Kalergiho řádu. Těmi jsou Rompuy a Merkelová. P.K.

   Smazat
 25. Cesi, behem roku budete mit 200 000 bezencu a budete je zivit 25 000 za mesic

  OdpovědětSmazat
 26. Nechcete-li se stát otroky NEVOLTE STÁVAJÍCÍ takzvaně tradiční strany do tohoto seznamu bych připočetl hlavně "Taradiční stranu TOP a slepenec tzv KDUČSL"
  nevolte strany které se vyrojily těsně před volbami a zelené mužíky a karibské bukanýry. Volte s rozumen je jedno zda SPD nebo Komunisty. Dvě strany které mají normání názory a jsou jinak soc. založené. Je to normální. V každé soutěži proti sobě stojí dvě mužstva a ne třicet. Neumím si představit (s výjimkou gladiátorských bojů) souboj více stran. Ztrácí se tím přehled kdo je kdo. Prosím přijďte k volbám a volte srdcem a rozumem.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 27. Volit pidistrany nemá smysl, myslím. Tihle prckové by se měli spojit a dohodnout.
  Ale! Ony strany by všechny v zásadě s takovou taktikou asi souhlasily. Ovšem každý vůdce takového houfečku prohlásí:
  "Výborně! Sjednotíme se POD MÝM VEDENÍM!" a je to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to jinak. Některé strany se prostě nechtěly dohodnout a chtěly jít solo. Pak škemrají o podporu. Vezměte si firmu Behavio
   https://mapavolicu.behavio.cz/ a uvidíte, která strana na kterém konci spektra se tam nachází. A budete se divit, kde tam jsou i ty protěžované a medikálně vystrkované vpřed a ještě dál. Jediným řešením je dostat k volbám i ty občany, kteří v životě nebyli ochotni jít volit. Mně se to zatím daří a oni skutečně půjdou.

   Smazat
  2. Vlastimile vol ty kteří vyhrají, "určitě ti poděkují" .
   Jsi ten nejlepší volič dostaneš plaket a diplom.

   Smazat
 28. Chcete-li odstavit od moci tradiční strany,

  nevolte !!!

  Jediným řešením je generální stávka do odvolání senátu, parlamentu a vlády.
  Uzavřením hranic.
  Ostatní jsou jen do kola se opakující iluze*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo ji bude organizovat,kdyžodbory jsou chodici mrtvoly!

   Smazat
  2. Jasně,
   kdyby nám západní demokracie nezorganizovala ,, Sametovou revoluci,, pořád tady sedíme a pláčeme že je v západním Německu lépe :))
   Lidé jenž se umí domlouvat na veřejných fórech nikdo organizovat nemusí,
   lídři vyvstanou sami.*

   Smazat
 29. Pro nadšence Tomia Okamury, přímá demokracie: 1/ referendum – zajištění účasti, vidíme u voleb. 2/ přímá volba a odvolatelnost politiků – kohopak známe natolik, jak dalece zná dav problematiku, je schopen myslet koncepčně, s perspektivou? Takže obstojí jen politik s okamžitými efekty bez ohledu na budoucnost. 3/Trestní odpovědnost politiků – každé rozhodování nese riziko chyb, takže od každého zastupitele požadujme genialitu, dál, aby ze zákona provedl majetkový striptýz před celou vesnicí, takže soused má vědět kolik má na účtu, nebo kolik dluží bance. Chci vidět ty obětavce, co kdo uloví do komunální politiky. Okamura je buď fantasta bez znalosti společenské reality, nebo vědomý demagog. Hlavně, že se vymezil vůči komunistům. Demokrat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura je konečník církve.
   Brojí proti islámu a prosazuje náboženství do škol.
   Idiot bez znalosti dějin*

   Smazat
  2. Je mi jedno co jsi zač. Ale Okamura neslibuje nic Chce jen přímou volbu, zodpovědnost, odvolatelnost politiků a v první řadě,všeobecné referendum. Samozřejmně pro tebe je to striptýz protože ty by sez asi nomohl odhalit. To je tvůj problém ale ne náš. Tak táhni tam kam patříš. To že se vymezil proti komunistům mne také překvapilo, ale protože jsou jednak komunisté dnes úplně mimo mísu(Filip rádoby právník a Dolejš rádoby podnikatel ) tak ho celkem chápu. Já jsem několikrát psal, že KSČM zradila své poslání a je jenom připosrana aby ji nedzařadili kreténi do spolku s nacisty. Zradila své idee stejně jako soc.dem. Tedy nemyslím jako že idee zradili členové těchto stran . Ti se prostě jenom nechají vést krétény ve vedení svých stran a proto jsou pro nás tyto strany těžko volitelné. Ještě se vyjádřím k 15:24 UNKNOWN jenom stručně BLBEC
   Václav

   Smazat
  3. Václave 2:39 vážně a v klidu. Račte si představit, jak v tisíci nebo dvoutisícihlavé vesnici seženete možná 2 krát možná čtyřikrát patnáct kandidátů do zastupitelstva, kteří si nechají úředně odhadnout cenu svých nemovitostí a kteří zveřejní stav svých bankovních účtů, popřípadě svoje závazky. Rozumí se, že mezi nimi i místní nebo v místě přihlášení podnikatelé. Po zvolení zasednou v zastupitelstvu či Radě a při každém hlasování budou vážit všechny existující právní okolnosti a ekonomická rizika vědouc, že jsou pod trestní odpovědností, to všechno v rozsahu obvyklých občanských znalostí, v čase poskytovaném buď zdarma nebo za bezvýznamnou snad několikatisícikorunovou, zdaněnou měsíční odměnu. Pozici starostky či starosty v riskantním a v podstatě bezmocném postavení ponechávám stranou. Je nasnadě, že v zájmu obce je rozhodování s perspektivou, v zájmu obce jsou často i rozhodnutí nepopulární a možnosti skandalizace osob jsou téměř neomezené. Dejte si to dohromady s principem odvolatelnosti.
   A na závěr – jestliže jste schopen tak nenávistné a nepodložené reakce na věcný názor jako je Vaše „Samozřejmně pro tebe je to striptýz protože ty by sez asi nomohl odhalit. To je tvůj problém ale ne náš. Tak táhni tam kam patříš“. Václave 2:39, já jsem ve své obci v několikáté generaci rodákem, mí předci i já jsme všemi těmi historickými změnami prošli se ctí. Sedím na dobře udržovaném rodovém majetku bez toho, že bych cokoli zprivatizoval, získal od obce nebo státu. Okolí dobře ví co dovedu a v mnohém se za mnou obrací. Podpásovky neprovozuju, to se ví. Nakolik jste korektní tak se, s pokud možno důstojnějším pravopisem, omluvíte. V plné úctě, JiH

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.