Reklama

pondělí 30. října 2017

Chtějí ti, co vládnou našimi médii ještě demokracii????

Luděk Prokop
30.10. 2017
Od doby co si hrdinové listopadového jara zprivatizovali spacákovou revolucí ČT a následně zřejmě i ČR, není v těchto institucích klid, který by nevytáčel diváky nebo posluchače. Neklid, někdy i vyhlašovaný jako týden neklidu, proti různým státním institucím včetně presidenta.

Toho nejčastěji. Tento neklid a nikoli pouze ten, zhusta popouzí diváky i posluchače nejen masivností rozsahu trapných výzev, polopatické hlouposti. Ale hlavně a především připomínkou časů minulých, s jejich hesly a zejména stylem práce, kdy dnes, revolucí zprivatizované mediální prostředky nejenže nezůstávají za těmi totalitními pozadu ale naopak, výrazně, až bolestně výrazně je předčí. A tak to pokračuje nepřetržitě a bez oddychu.

Bez ohledu k tomu, že lidem se daný styl totalitních sdělovacích prostředků dávno znechutil, a sice tolik moc, aby pod jeho vlivem šel v roce 1917 k volbám a volil tak, jak volil.Zbývá dodat, že média si hodlají zmíněný totalitní styl podržet. Možná až na věky. Tentokrát ale v opačném gardu, nikoli v gardu pro-státním,ale v gardu proti státním – zarýváním a rytím proti státním symbolům, proti presidentovi, proti standardě, proti oceňování zásluh osobností, ku příležitosti státních výročí a tak dále a podobně.

Nelze nevzpomenout Sborové pištění podepřené mediálními fanfárami - vřeštěním kolem „veledůležité záležitosti“, dá-li prezident medaili nebo nedá. Medaile byla v daném případě odepřena strýčkovi ministra kultury. Tehdy jsem si dovolil k nastalému humbuku, v totalitním stylu, napsat:Malým pozitivem na tom všem může být skutečnost, že při neuctivostí nafouknutých bublinách kolem výroků a konání našeho prezidenta, se často dobíráme k podstatě problému a dozvídáme se fakta, se kterými bychom v jiném případě, se nikdy neseznámili. Po hříchu často jsou tato fakta v příkrém protikladu se záměry „ genetických inženýrů“ tvořících „velbloudy z komárů“.

Nicméně mám z toho i dobrý pocit. A sice ten, že zásluhou zmiňovaného, cca čtyřletého, většinou
trapného úsilí, pod jakoukoli záminkou dehonestovat našeho prezidenta, byla již munice víceméně
vyčerpána. A sice ještě před finální částí, před příštími volbami prezidenta. Nicméně mějme na zřeteli,že sveřepí pokračovatelé totalitní novinařiny a povahy, jsou schopni naprosto všeho. Nic z předchozích metod nezapomněli a ničemu novému se zřejmě nenaučili. Snad jen tomu, že v rámci přání svého zaměstnavatele, mohou beztrestně lhát a urážet každého, dokonce i prezidenta.

Závěrem již jen malá nezbytná připomínka toho, že ani premiér Sobotka neváhal přidat, tak jako již mnohokrát, (před i po pádu preferencí ČSSD, pádem preferencí stále nedotčen a nepoučen), svou proti-prezidentskou trošku do mlýna: Bez vyznamenání Bradymu to bude „festival hradní malosti a rozhádanosti. Nezapomeňme dlouhodobé proti-prezidentské snahy tomuto premiérovi, i kdyby mu vedení proradné strany na poslední chvíli před volbami,dávalo jakékoli pokyny ve věci přístupu k našemu prezidentovi. ČSSD se nemůže vylhat úplně ze všeho.

Tomio Okamura podobně jako tisíce posluchačů a diváků znechucen výše popisovaným stylem práce médií, v zájmu nápravy tohoto stylu vyslovil návrh pro nápravu v médiích, v těch alespoň veřejnoprávních, na zestátnění. A tu opět unisono nastává vřeštění o svobodě slova, kvičení pro obranu svobody pomluv, rytí a zarývání a okopávání kotníků.Média i politikové opět řičí jak protržení, proti návrhu Tomio Okamury o zestátnění ČT a ČR.

Ale něco s tím je nezbytné udělat. Nelze neustále útočit na státní instituce a symboly, na prezidenta - a ohánět se demokracií.Tedy, pokud tu demokracii, jejíž představitelem, málo platné, ten stát, jeho symboly i pan prezident, stále ještě a nevyvratelně jsou. Pokud tu demokracii stále ještě chceme – ne-li,chceme-li demokracii pouze pro sebe a proti všemu co ji symbolizuje, pak proti tomu všemu
útočme všemi prostředky, obvykle pak v takových případech nastupuje fašismus.

Není přeci možné, aby ta média veřejnoprávní napadala věčně státní symboly potažmo stát a demokracii. Navážela se poťouchle a stále do prezidenta, radovala se ze zesměšnění státní standardy, ze vztyčených prostředníků na Vltavě a nasírala těmito permanentními úlety občany a popuzovala je. Tomu se přeci přítrž udělat musí. Jak je možné, že tohle chápe jediný Okamura z politiků a z médií vůbec nikdo?

22 komentářů :

 1. Je již úsměvné, jak selhala propaganda proti udělování řádů a vyznamenání prezidentem Zemanem. Opravdové celebrity se nenechali otrávit a ukecat kýmsi, kdo jim udělení rozmlouval.Štvaní selhalo. Jak s odstuepem času ostudné protlačování Bradyho, jak ubohý postoj Kačera, který v sobě nenašel sílu chlapsky ocenění odmítnout(až tolik se tento ve filmech chlapák bál nějaké Štěpánové?) a poslal za sebe svoje kachničky.Nic se nestalo a nezměnilo, psi štěkají a karavana jde dál. Jen ti psi jsou čím dál více opelichaní. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Útoky na ČT připomínají tažení proti ČSSD, co nejvíce ji zdiskreditovat. Není dokonalá, ale poslední objektivnější než ty ostatní komerční. Barrandov již jakoby patřil Babišovi, NOVA mu také nadržuje, jen PRIMA se ještě jakžtakž drží.

   Smazat
 2. Ano, ale ve své režii!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Naprosto souhlasím s autorem. Zejména ČT je v oblasti zpravodajství a publicistiky doslova nepoučitelná žumpa. S výjimkou Okamury nikdo nedeklaroval,že provede nápravu. A pak se tzv. pražská smetánka diví, že jej mnozí volí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 30. října 2017 20:30
   je to prosté, nikdo z rádoby politiků nebude propagovat a hlavně ne prosazovat zodpovědnost za své činy a špatná rozhodnutí. Babiš který se holedbá , že stát bude řídit jako firmu, jenom kecá. No možná že ne tak úplně. Vlastně firmu lze zadlužit a vytunelovat a zřídit si jinou. Zamýšlí snad něco podobného s MAŠÍM STÁTEM??????
   Jedině přímá demokracie, tj. přímá volba a i odvolání zástupců lidu , plná zodpovědnost za poškození a zpronevěření prostředků obecních , zodpovědnost soudců, prokurátorů a ostatních státních úředníků stejná jako je odpovědnost zanměstnaců v soukromých firmách a to bez možnosti převést majetek na někoho z z rodiny. volební sliby jsou jen plácnutí do větru pokud nebude možnost je vymáhat. To totiž lze v občanském zákoníku pokud někdo něco před svědky dohodne je za to právně zodpovědný.

   Smazat
 4. čezko je země neomezenych možnosti zkusil už někdo vyhrat nad čete tvrdim že takovy se nenarodil a jestli se narodi tak stejně nevyhraje jen mě dostavaji do nepřičetnosti keci jakože zestatnit což je vlastně zakonzervovani současnych pelechu a zlatych koryt je přeci doba rozvinuteho kapitalismu a kdo chce či je jeji fanda muže si platit podle chuti a ne podle toho co soudruzi projebali zajimave jak v čete vědi kolik bere kdejaka hvězda či miliardař ale kolik berou oni nam vovčanum je zakazano vědět a dokonce ani rypak moravec ktery vi kolik kde a co si kopupil kdejaky miliardař a kolik mu ještě zbylo a jak by měl postupovat bankovni sektor děla jakože tam chodi na bezplatnou brigadu přestože děla řiditele nejen čete ale cele republiky jak defraudant moralky venca klaus zvany šlohpero

  OdpovědětSmazat
 5. Demokracie není hlas lidu. Demokracie není referendum, ve kterém by kde kdo zmařil tunely jelitám národa. Demokracie je to co říkájí v USA a na jejich ambasádách. Mít jiný názor, to je cesta k barevné revoluci, do které se amíci nebudou v žádném případě motat.A jestli vás za váš názor zavřou nebo odprásknou, za tím jejich poradci také nebudou stát. Je přece jasné, jak se snaží v USA prokázat, že jim Rusové zvolili Trampa. Ty holubičí křišťálově průhledné andělské duše by jinému státu v žádném případě do voleb nezasáhly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA, resp SSA končí a moc by mne zajímalo, co pak budou dělat tihle servilní slouhové, řiťolezci a všeho schopní zaprodanci a zmetkové, až přijdou o páníčka. Nebudou si vědět rady, protože bez rozkazů jsou tupí jak zákon káže. Pak bude hračkou se jich zbavit a totálně je odstavit.

   Smazat
  2. Odpověď na otázku v nadpisu článku zní - NE!
   Demokracii nechtějí, chtějí vládu jedné strany, a to té svojí, a na věčné časy.
   Nikdy se nepoučí a jediná možnost - totálně je ignorovat, ať si blábolí, co chtějí.

   Smazat
 6. Co je to za řečnickou otázku?? v titulku článku?
  Ale samosebou, že chtějí! Jenže tu svoji!
  Tu, co jí každý jiný člověk říká demokratúra. Systém, který dál a dál drží globální moc neoliberálů (ideologů, ekonomů, politologů, politiků, propagandistů aj. prostitutů ...) reprezentujících pro lid obecný nadnár. korporace a globální finanční/bankovní instituce, koupené mocenské struktury a média i "kulturní a vzdělávací" instituce.
  Tak toto všechno samosebou chtějí, protože právě za toto je také jejich zaměstnavatelé i zaměstnavatelé jejich zaměstnavatelů "slušně" platíííí ...

  OdpovědětSmazat
 7. Tak Okamura má naprostou pravdu čt žumpu je třeba vyčistit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaká žumpa? Jaké čištění? Až oxid křemíku - SIO zcela 100% zvítězí v ČT a ČR, pak teprve u nás nastane všude to pravé americké Silicon Valey. A jen to zaručí tu pravou demokracii (pro kšefty a kšeftíky všeho druhu)!

   Smazat
 8. Autorovi: Proč se tak blbě ptáte, když všichni, co chtějí vědět, vědí, že nechtějí,

  OdpovědětSmazat
 9. Jak tak pozoruji povolební vyjednávání, vychází mi, že Okamura chce připravovat zákon o referendu s Fialou a ne s Babišem.
  Možná dokonce se chce pošetile dohodnout s Kalouskem, že referendum vlastně nepotřebujeme.

  Kde je ten naiva, co v jednom kuse doporučoval volit SPD?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte si ty demagogie. zatím jednají všichni se všema a hledají průniky programů, oťukávají se jako lidi. Zatím nidko by neměl dělat závěry. Je jasné, že s Babišem nikdo do vlády nechce, ne pro to jeho trestní stíhání, ale protože být s Babišem ve vládě je jako dostat polibek smrti.

   Smazat
  2. Promiňte pane 6:52, z venku to tak vypadá, že Okamura je nakloněn Fialovi. To nemůžete popřít. Sám se tím Okamura netají. Nakonec se bude obětovat a v zájmu vlasti pustí Fialovy vyhladovělé vlky k vládě.

   Smazat
  3. 0:43
   plácáš nesmysly pravděpodobně jsi se vrátil z nalévárny a ještě se tě nechce spát. Jdi opruzovat jinam
   Václav

   Smazat
 10. Pokud někdo uplatňuje touhu po svobodu slova, jsou to posluchači ČRo a diváci ČT. Přece není možné, aby u mikrofonu a na obrazovce byli pořád lidé z oblasti TOPky či mrtvé ODA. Problém je ten, že tito lidé nalezli do vrcholových pozic vysokých škol a institucí a nechají se z nich vyexpedovat jen v rakvích. Takový je ten pravdoláskařský systém. Prožíváme dnes stejnou normalizaci společnosti jako byla těsně před rokem 1989. Stará generace se zatvrdlou rétorikou "jejich" pojetí svobody je všude a čeká se na toužebnou změnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve vedení vysokých škol se nelze udržet věčně. Dochází k obměně. Volí se akademické senáty a ty vybírají děkany a rektory. Rakovinou lhaní jsou zasaženy především filosofické fakulty. Příkladem je Univerzita Karlova a Masarykova univerzita. Mezi politology vybírá exemplární charakterové zrůdy snad tajná služba. Možná, že má kádrový odbor, který dobře ví, jak tyto lidi připuštěné na obrazovky vydírat.

   Smazat
 11. Abych navázal na nadpis - no samozřejmě, ale jen pro sebe a své páničky.

  OdpovědětSmazat
 12. VŠE SE DÁ V KAPITALISMU KOUPIT, SAMOZŘEJMĚ MEDIA A MEDIALIZÁTOŘI JAKBYSMET. POKUD SE ŘÍKÁ, ŽE POTŘEBUJEME MIGRANTY NA ŠPINAVOU PRÁCI, KTEROU ČECH NEBUDE "NIKDY" DĚLAT, PAK SKUTEČNOST NENÍ ANI TAK O TÉ ŠPÍNĚ, ALE O TOM, ZA KOLIK. A stejné je to s medii a jejími aktéry. Co si kapitál objedná a co zaplatí, to je publikováno. Snad byste nechtěli u nás mít znovu nějaké Havlíčky, či Čapky? To se dnes nenosí, charakter a ctnosti ve spojení s medializátorskou prací - novináři vymřeli a pokud jsou píší pro čest a slávu. Ale ti pak nejsou sluhy v oficiálních mediích.

  OdpovědětSmazat
 13. chceme-li demokracii pouze pro sebe a proti všemu co ji symbolizuje, pak proti tomu všemu
  útočme všemi prostředky, obvykle pak v takových případech nastupuje fašismus.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.