Reklama

pondělí 16. října 2017

Co vám neřekli na téma „vystoupení Zemana v Radě Evropy“


Tereza Spencerová
16.10.2017 Literárky

Úřadující předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy Roger Gale Zemanova slova dokonce označil za „moudrá“. Rada Evropy většinou hlasů odhlasovala rezoluci, která otevírá cestu ke zrušení politických sankcí proti Rusku, přičemž prý odmítla většinu připomínek ukrajinské delegace. To dodává ke kontroverznímu projevu Miloše Zemana v Radě Evropy Tereza Spencerová v pravidelném shrnutí týdenních událostí.To je zase křiku. Prezident Zeman na Parlamentním shromáždění Rady Evropy řekl, že Ukrajina by se měla smířit se ztrátou Krymu jako s hotovou věcí a maximum, co by měla žádat, je materiální kompenzace ze strany Ruska. Ukrajinská vláda návrh divoce odmítla a lídr krymských Tatarů navíc řekl, že oni „nejsou levné děvky“. Padají též příměry k Mnichovské dohodě a k roku 1968, Jakub Janda Zemanův projev označil za akt politické kolaborace. Co tomu všemu říkáte? Jste také pohoršena?

Mám dojem, že jsme o tom spolu už párkrát mluvili. Krym, Kosovo, Palestina, Tibet… To jsou „hotovky“, s nimiž už nikdo nehne, i kdyby se stavěl na hlavu. Novinkou, s níž prezident Zeman přišel, je tedy jen ta „kompenzace“ Ukrajině za Krym. Mimochodem, má něco podobného schovaného i pro Srby za Kosovo, pro Palestince za jejich území nebo pro dalajlamu? Jasně, vím, že je přítelem Izraele i Číny, takže žádné kompenzace nebudou, ale to Srbsko?


No dobře, teď vážně, zajímalo by mně, jestli je to čistě jeho osobní iniciativa, nebo jestli celý ten projev nebyl ve skutečnosti jakýmsi „pokusným balonkem“. A pokud to balónek byl, tak kdo si ho u našeho prezidenta asi tak objednal? Rusko sotva. Komentáře čtenářů v ruských médiích, která o Zemanově projevu informovala, ukázaly, že drtivá většina by Ukrajině nedala ani zlámanou grešli. Ale když se podíváte na aktivitu, s níž nyní státy EU brojí proti Trumpově snaze zrušit jadernou smlouvu s Íránem, je až tak od věci si představit, že je někde v Evropě relevantní síla, která zkouší vyjednat jakýs takýs smír kolem Krymu a vše to ukončit dřív, než tam Američané začnou lifrovat skutečné tuny nebezpečných zbraní a na zadním dvorku Evropy pak péčí různých banderovských fanatiků vznikne reálná hrozba války?


Nicméně když to shrnu: Zeman svým projevem naštval hysterizující ukrajinské nacionalisty, hysterizující český politický a mediální mainstream (plus Jandu), a k tomu i část hysterizující ruské veřejnosti. Dostat tyhle všechny do jednoho naštvaného pytle je svým způsobem frajeřina…


A teď zase vážně. Pokud se na celý ten projev podíváte trochu z nadhledu, tak zjistíte, že v samotné Radě Evropy proti němu nebo o anexi Krymu nikdo ani nemukl, a to po Zemanovi vystoupili ještě zástupci Francie, Británie nebo Srbska. Úřadující předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy Roger Gale Zemanova slova dokonce označil za „moudrá“. A šéf Rady Evropy Thorbjørn Jagland se nedávno vyslovil pro návrat Ruska do jeho organizace, protože je prý třeba „hlasovat o vedoucích postech“, jako kdyby to bez Rusů nešlo. Možná i šlo, ale dře to, protože Rusko před svým „krymským“ vyloučením z organizace platilo celou desetinu jejího provozu… A možná i proto včera večer ukrajinská agentura UNIAN oznámila, že Rada Evropy většinou hlasů – a jen pár hodin poté, co před ní ukrajinský prezident Porošenko kolovrátkově oddeklamoval zase cosi o „ruské agresi“ – odhlasovala rezoluci, která otevírá cestu ke zrušení politických sankcí proti Rusku, přičemž prý odmítla většinu připomínek ukrajinské delegace. A ty se týkaly „osvobození“ Donbasu a „návratu“ Krymu. Sankce by prý mohly skončit už v lednu. Jistě, tahle Rada není z nejvýznamnějších skupin, co v Evropě máme, ale její postup cosi významného naznačuje. Pustí se nyní „naši“ antizemanovci i do Rady Evropy? Chtělo by to, ne? Aspoň kvůli udržení image, ne?


Chci říci, že Západ už se nejspíš v celé kauze posunul dál a stále častěji (třeba i z Berlína) „doporučuje“ Kyjevu, aby se se ztrátou Krymu smířil, zatímco tady u nás dál přežívá svého druhu myšlenkový skanzen, který vědomě odmítá současnost. A ta se za tři roky přece jen kamsi posunula. Té kritiky, která se tady u nás snesla na Zemanovu hlavu, bych si proto až tolik nevšímala; ti politici a média už investovali do „ukrajinské demokratizace“ a „boje proti Rusku“ tolik, že prostě mlčet nemohli, a co víc, mlčeli k nedávným „referendovým“ masakrům v Barceloně, takže si nyní někde tu nahromaděnou energii vybít museli. Je přitom jasné, že by ze setrvačnosti Zemana beztak kritizovali, i kdyby neřekl vůbec nic. Máme před volbami, tak je ona kritika ještě pochopitelnější, i když si vůbec nejsem jistá, že zrovna otázka Krymu je téma, které by tady u nás v hlasování opravdu nějak rezonovalo.


No, a jestli lídr Krymských Tatarů tvrdí, že „nejsou levné děvky“, tak samozřejmě souhlasím – na Ukrajině se správný úplatek počítá od milionu dolarů cash nahoru, takže levní fakt nejsou. Mimochodem, neumím si představit, že na kleptokratické Ukrajině není někdo vlivný, kdo by si na případnou „Zemanovu kompenzaci“ za Krym už nedělal zálusk… Vždyť představa, že o Krym přišli jen tak, „zadarmo“, je mnohem horší, než si ukrást kus nějaké kompenzace, ne?


Na druhou stranu, zase se o Ukrajině začalo mluvit v našich médiích. Co tam v tomto směru chybí a stálo by za to o tom vědět?

Mě osobně zaujal nový ukrajinský zákon o boji proti korupci, který omezuje policejní vyšetřování na pouhého půl roku. Národní protikorupční centrála už vyzvala prezidenta Porošenka, ať si celý ten svůj zákon zmuchlá a hodí do koše, protože je to jen výsměch jakýmkoli jejich snahám. V tamních dokonalých – po čtvrt století a vlastně ještě ze sovětských časů zdokonalovaných – korupčních schématech nerozmotá za šest měsíců nikdo nic. Ale díky „zákonu“ nyní může Porošenko svým západním loutkovodičům alespoň vykázat „snahu“. A loutkovodiči na veřejnosti sice zaskřípají zuby v rádoby šťastném úsměvu, jak že se to na té Ukrajině krásně „reformuje“, ale za rohem se vzápětí schoulí do klubíčka a tiše sténají něco jako „za co, soudruzi, za co…?“


Nezapomínejme, že je to od vyhlášení ukrajinské nezávislosti už podruhé, co tam Západ provedl „barevnou revoluci“. Podle Victorie Nulandové na „demokratizaci“ – v překladu „ovládnutí“ – této země jen USA vynaložily přes pět miliard dolarů, a přesto to dopadlo znovu stejně – jen jedny korupčníky neustále střídají v čele státu jiní. Všimněte si přitom, že podobně dopadají veškeré snahy Západu indoktrinovat „západní hodnoty“ (jako kdyby na Západě korupce nebyla) i do dalších postsovětských a tak zvaně prozápadních republik, ať už bude řeč o Moldově nebo o Gruzii, tedy „terčích“ tzv. Východního partnerství EU. V tomto regionu „nám“ to prostě „nějak nefunguje“.


A svého druhu naprosto výmluvnou byla i cesta maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártó do zakarpatského Mukačeva, kde ujišťoval etnické Maďary, že je Budapešť nenechá na holičkách tváří v tvář novému školskému „ukrajinizačnímu“ zákonu. Zajímavá na tom byla ale především skutečnost, že ... ... ...

(celý text rozhvoru ZDE) 

44 komentářů :

 1. Zeman řekl to co jsi myslí většina normálních lidí.

  OdpovědětSmazat
 2. Při vší úctě a obdivu, s nimiž se vždy rád dozvím, co o světě kolem nás soudí paní Spencerová, nemohu nevidět, že na některé věci reaguje, řekněme, překvapivě. Jako kdyby neslyšela na Sorose, a když, tak jeho vliv zlehčuje jako nálepku ze strany jakýchsi konspirátorů. Na rozdíl od jejího komentáře si však dovoluji tvrdit, že Katalánský problém je Barcelonský Majdan, dlouho předem připravovaná a vyprovokovaná další barevná revoluce v Evropě a nejužitečnější idiot toho tažení za celosvětovým chaosem je zase Soros.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, akorát si nemyslím, že Soros je idiot, naopak, ten člověk je čiré zlo a dobře ví, co dělá a s jakým účelem.

   Smazat
  2. Soros je prodloužená ruka Rothschilda za kterého dělá špinavou práci. Rothschildové se na veřejnosti neangažují, mají na to své pohůnky ke kterým patří dnes i dříve opěvovaný Trump.

   Smazat
 3. Zeman svým projevem v Radě Evropy dosáhl jednoho podstatného a to, že naší přední politici jednohlasně projevili svoji slabost nemít na věci vlastní názor a papouškovat jenom to, co jim Brusel a USA povolí. Jinými slovy, Zeman donutil naše politiky, jako je Sobotka, Kalousek a další, že stojí plně za fašistickou vládou v Kijevě, která se k moci na Ukrajině dostala neústavní cestou, tedy pučem. Zeman dokázal, že naší parlamentní politici, kormě Okamury a KSČM, musí vždy počkat při vyjadřování se k politické situaci ve světě na to, co řeknou jejich loutkovodiči ze EU, jinak vlastní názor oni ani nemají a vědět to, je před volbami velice důležité. A to jsme si mysleli, že všechen ten vlezdoprdelismus skončil rokem 1989 a od onoho roku budeme mít jenom demokracii a samostatnost. 27 let po roce "revoluci" vidíme, že nemáme ani demokracii a ani tu samostatnost, protože si musíme přiznat, že jsme kolonie západu a jediný kdo je schopen vyjádřit svůj názor a nebát se kolonistů, je prezident Zeman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu.
   jen dodám, že současný režim je horší, protože CCCP nás nechtěl kolonizovat a neohrožoval nás bezprostědně na životě i existenci, stačilo mu, že patříme do jejich sféry zájmů a nic moc po nás nechtěli, to kolikrát naši "politici" byli až moc aktivní a dělali i to,. co nemuseli. A ti současní jsou stejní slouhové a lokajové, akorát že nyní páníčků mnohem horších, krutějších a bezcharakternějších, pro které život či svoboda nemá žádnou cenu, ničí a destruují nás i své vlastní země a obyvatele v nich, je to tragédie, kam svět v 21. století dospěl.

   Smazat
  2. Souhlas.Kdo z nás chtěl po těch lokajích-a všichni víme o koho jde,to přejmenování letišť,náměstí i ulic,to poturčování horší turků v mnoha dalších činnostech.(Nic proti Turecku)

   Smazat
  3. 10:45 Přesně tak já jsem to napsal víš a vy jste to dobře rozebral.

   Smazat
 4. Podstatou této části jeho vystoupení je: už neřešte něco, co se stejně nedá změnit.

  Jenomže o to stejně těm lidem ani nejde. Těm jde jenom o to, trestat Rusko za cokoliv, pod jakoukoliv záminkou, co nejvíc, bez ohledu na negativa pro jejich vlastní evropské národy, Rusko tlačit, drtit, rozbíjet, kde se dá a jak se dá. Protože moc západu nad světem je založena na imperialistickém vykořisťování a Rusko je přece tak lákavé sousto...
  Bez ovládnutí Ruska budou mít sami rychle namále.
  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 5. Ano - ještě nikdy jsem nikde nečetl, co se o České republice a Češích obecně říká a ví, že tady u nás se všechno dotahuje do úplného extrému, my se doslova předháníme, abychom se zalíbili a zašmajchlovali, asi jako když skáče k smrti oddaný pejsek kolem svého páníčka, a po jeho smrti smutkem zcepení. My plníme zadané úkoly od nadřízených byrokratů nejen svědomitě a horlivě, ale dokonce ještě dřív, než jsou skutečně zadány. My dokonce děláme dopředu, co byrokratovi nebo nějak nadřízenému či vládci, na očích uvidíme. Na cestě po Francii jsem viděl spoustu všelijakých "kavárniček" - to když se před dům vynese stůl a židle, a hospodyně tam lidem nalévá polévku kterou uvařila doma na plotně. Na záchod se chodí k nim do patra, nikde jsem neviděl "povinně zřízené záchody, umyvárny, ohřivače vody" a podobné sračky, kvůli kterým v ČR muselo ukončit hospodské podnikání stovky malých hospůdek. Když jsem se ptal na problémy s nařízeními EU, zaslechl jsem "nojo Češi!" - Tam je domácí horlivá byrokracie horší a pitomější než jakákoliv vrchnostenská Kdyby EU nařídila všem lidem amputovat palec u nohy, v ČR se rovnou bude řezat celá noha. Chováme se jak "poturčenci" - vždy horší Turka. Prý odjakživa. A proč? Toť otázka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi jsou už vývojově natolik sami sebou, že odmítají slepě věřit v jakékoliv náboženství a to je jen pozitivní a dobře. Na druhé straně to ale má za následek jejich odpor vůči vlastním autoritám, které odmítají právě protože jsou už natolik sami sebou a nemají tedy zájem kohokoliv jen následovat. I proto Čechům chybí jejich "vládce", vůdce,... kterého sami odmítají-likvidují už jako vznikajícího. Chce to prostě ještě čas, aby nabrali větší moudrost a k té jistě dopomohou kruté zkušenosti. Snad přežijí do té doby, pokud se nerozplynou v EU, směji se, v touze po zlatě, které se z dálky ale jen třpytí a především, ta západnější a mocnější EU, si ho dobrovolně nenechá vzít. Ženete se do "otroctví", to v tom lepším případě. Já osobně, si vážím svobody, je mi nade vše, je základem mé existence, protože znamená mou osobnost a mé vlastní možnosti a vám ostatním nejen v Česku, se divím.

   Smazat
  2. Ovšem zapomněl jste, že Češi vždycky dojdou až do stadia, kdy nevědí, jestli jsou jaloví nebo březí, začnou pochybovat o všem, a zatracovat taky úplně všechno. Zhruba třicet let po osmačtyřicátém - tedy někdy kolem roku 1978, se už nadávalo na komouše poměrně veřejně, lid rebeloval, zpívaly se krylovky, maximálně mládež z toho všeho měla vánoce, a všemi těmi "perestrojkami" anebo " budováním "socializmu s lidskou tváří"!!!??? bylo jasné, že to pomalu ale jistě jde do kopru. Nikdo nevěřil ničemu -asi to vždycky nějak souvisí s dospěním další generace. Dnes je situace tak nějak stejná -ba řekl bych, že úplně stejná. Liší se tím, že dřív bylo "in" nadávat na imperialisty, dnes je "in" nadávat na Rusko, jiný rozdíl bych neviděl. Kdyby se odněkud vynořila řekněme Godzilla, a několika vytypovaným stranickým aparátčíkům ukousla hlavu v přímém přenosu, bude český "lid" nadšeně hýkat a řvát, a Godzillu dotlačí na trůn ( než se zjistí, že se hlavama obecně živí) -a potom co?

   Smazat
  3. 12:14 Češi se vyvíjeli rychleji než ostatní národy a nechci nyní sdělovat proč. Nicméně, to mělo za důsledek změny v jejich pojímání světa a obecně vlastní existence v něm. V roce 1948 lid Československa rozhodl o důležité změně a to ve věci spravedlnosti vůči těm, kteří ho sta let diskriminovali, okrádali a žili z něho a na jeho úkor. Nelze tedy akceptovat posametové rozhodnutí jen několika lidí - Parlamentu ČR o navrácení majetku těmto historickým "zrůdám". Nešlo tedy po roce 1989 o změnu v myšlení Čechů ale jen o akt zvůle moci vlády.

   V roce 1968, například, došlo k několika dějinným událostem, které jsou ale doposud v podstatě tajeny a potvrzují ten výše zmíněný přirozený lidský-duchovní vývoj. Především šlo o akt přímé agrese proti národu-státu a to ze strany především Sovětského svazu, umožněný ale snahou Slováků o vlastní sebeurčení, o suverenitu ve formě vlastního státu. Tají se i to, že se ihned ze stejného důvodu o totéž pokusila i většina Moravy a Češi ztratili možnost vlastní válečné obrany, respektive účinného odporu. Důkazem této dějinné skutečnosti je Zákon o Československé federaci přijatý v tomtéž roce okupace krátce po ní. Ale tím nejpodstatnějším vývojově, ve vývoji Čechů tehdy, to bylo právě to Pražské jaro, které odpovídá svým "socialismem s lidskou tváří" neodvratné a zákonité budoucnosti celého lidstva v jeho existenci ve společenském systému DEMOKRATICKÉHO SOCIALISMU, ke kterému přece směřuje už zřetelně. Češi jednali a vyvíjeli se správně ale předstihli celý tehdejší svět o sto let. Proto jsme se rozhodli, že budeme s nimi i válečně, pouze pro obranu jejich státní - národní svobody, aby mohli existovat a vyvíjet se dál tím směrem I V NAŠEM VLASTNÍM ZÁJMU! O krizi, kterou nyní procházejí jsem ale už napsal v předešlém textu 11:45. Jsme stále s nimi, s Čechy, protože jde jen o vývojový problém, který je logicky jen přechodný.

   Smazat
  4. Vy nejste Čech? Že píšete ..."Češi si vyvíjí, Češi si myslí, Češi jsou"... atd.? Tak co jste vy? Nastudované dějiny jakž takž máte, co se vám z nich účelově hodí k vaší vlastní doktríně, jste si pečlivě vybral, a jak píšete .."jsme stále s nimi, s Čechy"... odkud jste stále s námi - z nějakého druhu psychiatrické léčebny pro duševně postižené? To by nás Čechy zvlášť potěšilo.

   Smazat
  5. Jo takhle! Že mně to nenapadlo hned - ten vesmírnej pablb! No - ty už nám tady opravdu pomůžeš, ty psychopatickej blázne. Už dlouho bereš invalidní důchod na hlavu? A kolik to měsíčně hodí? Že jsi způsobilej k nějakej práci, to tady ani nepiš, protože u takových imbecilů je to vyloučené. Na tebe ten vesmír musí bejt opravdu hrdej. Bože - co to za blbce dřepí u těch počítačů, to svět neviděl. Kdejakej invalidní blbec dřepí u počítače a píše sračky na diskuze. To jsou opravdu diskuze - věcné a podnětné. Jdi do hajzlu retarde!

   Smazat
  6. 13:42 Zrovna udeřil Hurikán Ophelia na Evropu, dnes 16., ničí Irsko, přesně na den třicet let po tom minulém, který udeřil 15./16.10.1987 a ve stejný den šestnáctého po tom hurikánu Debbie z roku 1961 (16.9.1961), ale nyní je Ophelia dokonce tím historicky nejsilnějším, jaký kdy udeřil ve východním Atlantiku. Klimatické podmínky se mění před očima, hurikánů rekordně přibývá a jsou nesrovnatelně ničivější než dříve ... ale ta příroda útočí na Irsko na den přesně. To budí respekt. Pokud nejde o něco jiného a pokud tedy ten datum nemá být důkazem, že nejde o náhodu, směji se. Zkuste také, uvažovat.

   Smazat
  7. Vždy byl největším hrdinou ten, kdo stejně jako všichni ostatní tvrdil, že je Země placatá a to až do toho okamžiku, kdy někdo ještě odvážnější prokázal, že je blbec, protože tomu tak není. Nechci se Vás dotknout, většino, ale život ve vesmíru je vyloučen jen proto, že vy to tvrdíte.

   Smazat
  8. Co pořád nadáváte na Čechy. I já jsem Čech a
   nestydím se za to, protože jsem se tady narodil a také asi zemřu. Vždyť ten problém jsou jen politici, kteří mají svoje zájmy (koryta) a my ostatní jsme pro ně jen hlupáci, kteří je volí. V.J.Horák

   Smazat
  9. 12.14 proč si myslíte, že všechno šlo do kopru ? Já osobně si myslím , po tom co jsme si museli následně prožít, že šlo o nesplněná očekávání. Dneska tu máte něco, co se režimem v pozitivním smyslu dá nazvat jen vzdáleně a všichni držíte klapky. S odstupem času je v vidět, že komunisti nebyli tak velké kurvy, jako dnešní samovládci doma i zejména v zahraničí. Ale to už je pozdě, tohle se už, zejména s přihlédnutím k vývoji v ČR, nedá změnit.Ale klid, možná vás ten Mohamed vynechá, ne ?

   Smazat
 6. Česko se také mělo smířit se ztrátou Sudet, a maximálně žádat po Hitlerovi materiální kompenzaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč? "Sudety" byly české odjakživa ( pokud ve své filosofii nedojdete až někam do třetihor a k lovcům mamutů) stejně jako Krym byl odjakživa Ruský, něco jako Kosovo je úplná blbost, neexistovalo nikdy, mohlo by se zpochybňovat i rozparcelování Afriky, a co takhle USA? Z kolika států se skládá, a co kdyby i jim se zachtělo samostatnosti? Žvásty jsou od toho, aby se žvanilo, a tam, kde vznikl a rozkvetl "mediální průmysl" se žvanit a žvatlat prostě musí. Čím by se jinak ty davy novinářů a komentátorů živily? A že se živí dobře, o tom žádná. A čím? Žvaněním - jen žvaněním. Postoje, názory, komenty, stanoviska, žvásty. I lid žvaní, protože může. To je ta svoboda. Žvaní se. Ale to je tak všechno. Co je na tom všem pravda, a co má reálný podklad, co není účelově vyfabulované - to už je jiná. Ale to je dobře - dokud se bude vždycky sáhodlouze rozebírat, co který prezident řekl nebo neřekl, co měl říci, a co říci neměl, co hodlá říci příště, ( rozebírání nepodstatných nesmyslů) žádná válka nebude. Svět, který začaly ovládat mediální sračky, se bít nebude. Už ve starém Římě platilo, že "lidu" je třeba dát chléb a hry, aby se odvrátilo nebezpečí válek a bitev - inu, a platí to do dnes. "Lid" má v korytu přiměřeně nasypáno každý den ( jako se sype slepicím) a hry má zajištěny žvaněním - diskuze - a tak dále. Proto je dobře placena obrovská hromada žvanilů, s účelem rozpoutávat diskuze vhodně mířenými články, neustále to přihřívat, doplňovat, a udržovat v chodu. O mír máme vystaráno. Kdyby skončilo žvanění, vypukne válka okamžitě.

   Smazat
  2. Každý padesátník by o Krymu a Ukrajině řekl totéž, pane Vymaštěný. Krym patří Ukrajině, podle všech platných mezinárodních úmluv a závazků, včetně závazků Ruska, které vám do hlavy vytočilo smradlavé lejno.

   Smazat
  3. Hele - ty prasáku! Jsi jasnej sympatizant Ukrajiny, tak těm hnusným zmetkům asi patřil celej svět? A že jsi jen obyčejnej, sprostej, nevychovanej, a ještě zkaženej prasák, je jasný hned jak se vybleješ na diskuzi. Ty jsi celej smradlavý hovno - ty nadávky si nech pro svojí bábu. A že si starej pazour, o tom žádná. Mladý lidi totiž na všechny tyhle a podobný sračky kašlou. Kašlou na celej Krym, Ukrajinu, Rusko, a bla bla - jen staří, zpráchnivělí a skrz naskrz zkažení důchodci u počítačů se pořád rochní v tom samým. V podstatě je ti do toho hovno. Kdyby obyvatelé Krymu nechtěli patřit k Rusku, nepatřili by tam. My sice taky nechceme patřit do tlamy USA, jenže my, jako už tradiční a odvěká čísi kolonie, nemáme do svého uspořádání a budoucnosti co žvanit - za nás vždycky budou rozhodovat jiní, a my budem poskakovat podle příkazů, ať se nám to líbí, nebo ne. Jak zpíval Kryl "hopsat tak dlouho, až zlámem si vaz"! Přijeď do Plzně - v Plzni je Ukrajinských zmetků tři prdele - na každým kroku ukrajinskej zmetek. Tady by se ti líbilo, mohl bys jim vykládat o Krymu od rána do večera místo oplzlýho a sprostýho psaní na diskuze, ty šmejde.

   Smazat
  4. 12,12 - je mi padesát a říkám jasně - Krym UKrajině NEPATŘÍ!!!!!!!!!!!! A ani nikdy nepatřil, vždy to bylo autonomní území s vlastní samosprávou.
   Už mě nebaví tu číst lži a evidentní nesmysly!!!!

   Smazat
  5. Co to meleš ty blbe 12:12, nahlédni ty padesátníku do historie, komu patřil Krym. Sami obyvatelé Krymu si odhlasovali ke komu chtějí patřit, vždyť ti tví ukradinci tam nic nevybudovali. Buď jsi retardovaný nebo dobře vymletý mainstreamem, případně hodně ovlivněn pornoherce Džandy.

   Smazat
  6. Kdyby se Vás všech v roce 2013 zeptal televizní reportér sondující vědomosti národa ke které zemi přináleží Krymský poloostrov, tak byste se dmuli jak krocanové a suverénně vystřelili Ukrajina, a vytahovali se v hospodě, jak jste zabodovali.

   Smazat
  7. 15:08 v roce 2013 by měli pravdu. Tehdy Autonomní republika Krym skutečně patřila do sestavy Ukrajiny. Ale doby se mění, v Kyjevě byl mezitím protiústavní fašistický puč, dosazena vláda-junta, parlament vznikl v nesvobodných volbách a obyvatelstvo Oděsy a východní Ukrajiny začalo být masakrováno pro odlišné politické názory na uspořádání Ukrajiny. V situaci propukající občanské války vedení Krymu zorganizovalo lidové hlasování (referendum) o odtržení poloostrovní republiky od Ukrajiny. Občané Krymu rozhodli, že v banderovské Ukrajině nehodlají zůstat. Toď vše. Referendum bylo tajné, svobodné, všechny názory v kampani před referendem zazněly jak v rádiích, tak na mítincích, tak v televizi. Hlasování proběhlo pod dohledem nestranných zahraničních pozorovatelů. Bandervské bojůvky na Krym nepustili příslušníci ruské posádky. Vše proběhlo podle mezinárodního práva. Hotovo, Tečka. Jen blbci piští.

   Smazat
  8. Jedna věc jsou dětské nemoci demokracie, a zcela jiná vměšování cizích států, do suverenity a integrity země, kterou, nota bene, předtím samy garantovaly a potvrdily. Představte si, že by Ukrajina bránila aktivně Krym, víte jaký by to byl masakr? Putin by je tam všechny postřílel a dneska už bychom se tu nebavili, protože by Ruská agrese spustila řetězovou reakci. Jenom trpělivost a ústupky zachraňují situaci, ve které Rusko začalo používat vojenskou sílu.

   Smazat
  9. 16:58 Byl už si na světě. když se celá Evropa a USA vměšovali do dění v Jugoslávii.
   Kosovo ti nevadí? Někdy mlčeti znamená zlato. V.J.Horák

   Smazat
  10. Nemáš ponětí jak rád bych mlčel.

   Smazat
  11. 18:22
   Nikdo a nic ti v tom nebrání!!!!!

   Smazat
  12. A budete mluvit místo mě?

   Smazat
  13. 18:32
   Tapetovaní havlobanderovskejch lží je podle tebe psaní????
   Leda pro Eurohovnotný jelita na Čt!!!!!!

   Smazat
  14. 16,58 je blbý, jak daleko vidí ....
   Válečný štváč, zaslepený mediální propagandou a nenávistí. Je mi z Vás stydno.

   Smazat
  15. Individuu 16:58 bylo vše slušně vysvětleno. nenapravitelně lže a manipuluje s fakty "poukrajinsku". Ukrajina žádné "dětské nemoci demokracie" neprožívá. Na Ukrajině je již docela dospělý nacizmus. A ještě jedno: kdyby v historii neplatí. Platí to, co je, co se stalo. A to je popsáno v 16:39 docela dobře.Ale argumentace globalistů a rozvracečů států je dvojí: Bui chtějí rozvrátit "neposlušný" stát, pak vyrukují s "ochranou lidských práv" (Bosna, Kosovo, Irák, Sýrie, Libye, Jemen, nejnověji Barma...), když ale potřebují posílit či uchovat svůj satelit, pak se na lidská práva vykašlou (jako na Ukrajině) a hrají odrhovačku o "územní celistvosti a nenarušitelnosti hranic"). Ruské obyvatelstvo Krymu a Donbasu jim nastavilo zrcadlo a hel, je po celé slavné US-propagandě. Jen duševní omezenci ještě melou hlouposti, ale lidi se tomu už jen smějí.

   Smazat
  16. 11:35 nepozorujete tam nějaký ten rozdíl? Pak ovšem máte problém s intelektem, obávám se.

   Smazat
  17. rozdíl je jen ten, že Hitler před odsunem nestačil zorganizovat referendum

   Smazat
  18. 21:18 - asi jste nějak sjel z cesty. O čem měl, podle vás, Hitler organizovat referendum? Prosím, rozveďte svou myšlu.

   Smazat
 7. Miloš Zeman otevřel bezpečnostní ventil, kterým uniklo něco přetlaku mezi dvěma nesmiřitelnými názory, ten se však zastavil o kompenzační podmínku. Je to takový Zemanovský úkrok na deváté políčko šachovnice, ze kterého je možno získat nezaujatý přehled o chuti vymanit se z patu. Ta definice kompromisu, který pro ilustraci uvedl, je, myslím, nejlepší možná. Materiální kompenzace může být důvodem k vrácení Krymu Ukrajině, i finálním argumentem ad absurdum pro zachování stavu beze změny, složení karet a odvolání sankcí. Rusko zatím neprojevilo známku toho, že by zpytovalo svědomí a uvažovalo nad kompromisy, Miloš Zeman jim materiál k těmto úvahám poskytl, byť vně vymezeného prostoru pro legální šachové tahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16,31 - Váš pohled tedy rozhodně nezaujatý není, jinak byste nemohl psát takovou do očí bijící lež. Pro by proboha někdo VRACEL Ukrajině Krym, když ten si sám svobodně v referendu odhlasoval, že s ní být nechce??? Krym Ukrajině nikdy nepatřil, byl k ní jen připojen jako samosprávné autonomní území bez souhlasu tamních obyvatel - ale jelikož to tehdy byl jeden stát SSSR, tak to byla jen formalita. Nyní chtějí patřit k RF, tak Bože už jejich vůli respektujte a neopakujte do omrzení západní mantru o jakémsi ukradení.
   RF nemá proč zpytovat svědomí, udělalo to nejlepší a nejrozumnější, co mohlo. Postaralo se o své občany. Kéž by i naše republika dělala totéž, místo míchání se do problémů kdesi daleko ve světě, do kterých nám nic není, a tancovala podle not napsaných nám EU. pak by bylo dobře.

   Smazat
  2. Kéž by všichni lidé přemýšleli jako vy.

   Smazat
 8. Krym byl Ruský včetně ukrajiny od dohledných časů, kdy se formovala Evropa. Tatarští poturčenci se tam vyskytovali od časů hordy. Krym a ukrajina byly sovětské a v těchto dobách se mohly dělat věci, které dnešní rusofobové nemohou pochopit. Po válce byla sověty posunuta ukrajina na západ, dříve polské území, které bylo ukradeno po první válce Rusku. Byl to snad taky zločin Ruska ?
  Krym měl zvláštní statut. Rusko do doby majdanu udržovalo jeho postavení v rámci ukrajiny a udržovalo by ho asi i dále, nebýt protiruského, profašistického a prozápadního postoje pučistů, kteří protiústavně svrhli řádně zvoleného prezidenta. A že byl proruský ? Co je potom ten žid "Porošenko". A o tom, co by se stalo s Krymem po majdanu ? Pogrom na rusky mluvící obyvatelstvo, jako v Oděse. A do doby před majdanem pronajaté přístavy vojenskému námořnictvu Ruska, by se obratem staly novými základnami US Navy. Nebo ne ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.