Reklama

úterý 24. října 2017

Co vlastně voliči ve volbách (ne)vyřešili

Jaroslav Tichý
24. 10. 2017
Se zájmem jsem si přečetl článek doc. R. Valenčíka k volbám. Mám k článku, zejména ale k volbám a způsobu volby několik postřehů a poznámek, které si dovolím tímto dále rozvést:
1/ existuje jasný rozpor mezi zájmy a postoji voličů např. k migrantům (cca 90 % je proti) a mezi volební podporou stran, které ilegální migraci k nám podporují. Ať již přímo (TOP 09, KDU-ČSL či Piráti) či nepřímo (ČSSD a STAN). Celkem to představuje 34,35 % hlasů. Připočteme-li však pro globalistické ANO jsme rázem na 63,99 %. O postojích ODS si v tuto chvílí netroufám spekulovat, ač mám z jejich postoje rovněž obavy. Byť se zdají být u této strany nejednotné;

2/ zatím není zřejmé, zda bude možné potvrdit některé charakteristiky těchto voleb jako souboj oligarchů o ČR. A to Bakaly (TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD) proti Babišovi (s příp. podporou SPD).;

3/ všechny strany, které se dostaly do Sněmovny, jsou strany systémové. Nakonec to potvrdili jejich představitelé, když skládali slib do rukou V. Moravce po volbách (asi si dělal nácvik na budoucí roli prezidenta ČR).

4/ Alternativní nejsou strany automaticky tím, že stojí zatím mimo Sněmovnu. Alternativní jsou svým programem, pokud nabízejí nějakou alternativu ke stávajícímu oficiálnímu programu, který zde český establishment používá. Rozdělujeme proto „alternativní strany“ do 3 skupin, a to na:

a/ strany, které jsou jasně pro systémové a alternativu pouze předstírají (Piráti);

b/ strany, které navrhují jen kosmetické změny, a to při zachování stávajícího systému (SPD, Rozumní, Realisté apod.);

c/ strany, které navrhují systémové změny (vč. opuštění ekonomického modelu podle washingtonského konsenzu, obnovení a zrovnoprávnění 4 forem vlastnictví, obnovení a podpora družstevnictví, podporují české národní zájmy a obnovu vlastní české ekonomiky, vytvoření předpokladů pro zlepšení životní úrovně lidí u nás, zejména pak docílení srovnatelných mezd, platů a důchodů s průměrem v EU atd.). Příkladem je Aliance národních sil. Zajímavý program, byť ne tak komplexní, mají třeba v tomto směru ČSNS, DSSS a Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska.

(Omlouvám se těm, které jsem v tomto výčtu nezařadil).

5/ Antisystémové strany zůstaly mimo parlament. Byly předem spolehlivě mediálně zablokovány, nemohly nejen do debat jako jediní skuteční oponenti, neměly ani šanci prezentovat dostatečně své programy občanům. Neměly často ani dost potřebných prostředků k vedení větší kampaně.

6/ Je sice pravdou, že voliči „potrestali“ tradiční strany tím, že jim ubrali hlasy. Jenže je odevzdali jejich nástupcům, resp. jiným stranám, které mají prakticky obdobný program jako ty „potrestané“. Voliči tak nic nevyřešili a ve svém důsledku „potrestali“ nejvíce sami sebe.

7/ Jestliže teď voliči píší, že jsou nespokojeni s výsledky voleb, říkají tím, že jsou nespokojeni sami se svojí volbou. Proč? Opět nevolili podle programů, ani je nekonfrontovali se svými zájmy, nýbrž podle toho, co jim mainstream naservíroval. Avšak vyhověl jejich tužbě potrestat některé tradiční strany. (ODS již do toho nespadala, neboť někteří voliči mají krátkou paměť). Každopádně „vlk se nažral a koza zůstala celá“. Výsledky se nemohly nedostavit. Tradiční strany byly potrestány a jinak se nic k lepšímu nezměnilo. Ani nemohlo. Jen počet stran ve Sněmovně se tak téměř zdvojnásobí. A teď jsou voliči nespokojeni. A teprve postupně jim bude docházet, že opět naletěli. Pokolikáté už? Jsou se mnozí z nich vůbec schopni poučit?

8/ Snad si mnozí ještě vzpomenou na situaci po předminulých volbách. Tehdy se do Sněmovny dostaly Věci veřejné, krom toho se ve Sněmovně naráz obměnila 1/3 poslanců. Přišla „nová krev“, do níž byly vkládány velké naděje. Zbytečně a nesmyslně. Proč? Protože ti noví byli zasazeni do starého systému. V něm se rychle naučili chodit a nic se nezměnilo. Ani nemohlo. Proto se jako Aliance národních sil snažíme o systémovou změnu, což byl i hlavní důvod, proč jsme se z programových důvodů nemohli spojit s dalšími stranami kromě ČSNS a ČSNS 2005. Ty další strany totiž ve svých programech se snaží nanejvýš o kosmetické změny, které tento stát, jeho ekonomiku, životní úroveň obyvatel, připravenost na přicházející průmyslovou revoluci 4.0 atd. na nohy nepostaví. Usilujeme nejen o vytvoření podmínek pro změny, které umožní takový proces postupné nápravy zahájit, nýbrž i o formulaci českých národních zájmů. Usilujeme i o to, abychom všichni si mohli začít zase dělat nějaké své vize, své osobní a rodinné plány do budoucnosti, nejen přežívat ze dne na den. A to je jistě velký rozdíl.

9/ Před letošními volbami nešlo tedy ani tak o to, rozpoznat, v čem tkví u nás v ČR problém, jak po tom doc. Valenčík opakovaně volal. Jasně jsme totiž popsali, že někteří představitelé českého státu a širšího establishmentu se postupně propojili s českou ekonomickou mafií a následně z důvodu svého krytí i se zahraničí politickou mafií. Že volají po zachování našeho členství v NATO nikoliv kvůli naší bezpečnosti, ta je zajímá nejméně ze všeho, nýbrž kvůli své osobní bezpečnosti či spíše beztrestnosti za svoji činnost a činy spáchané po r. 1990. Problém spočíval v něčem jiném, a to ve velmi omezené možnosti to sdělit občanům. V tom nám až na výjimky příliš nepomohly ani některé alternativní sdělovací prostředky. Naopak tímto chci poděkovat těm, které nám publikovat či informovat pomáhaly. Problém ale spočíval i v tom, že nás prakticky nikdo z alternativní scény v tom nepodpořil. A jak jsem již dříve uváděl, čekat na to, že se této činnosti chopí ČSSD či KSČM, bylo čekání na zázrak. Na úhoru prostě nic nevyroste. Proto byly tyto strany též svými voliči po zásluze „oceněny“.

10/“Rozdílení cen“ již skončilo, vyčkejme, jakou vládu dostaneme. Nečekejme ale bůhví co. Bude to vláda adekvátní našemu společnému výkonu v těchto právě proběhlých volbách. Vezměme si z toho všichni poučení (a to vč. těch, kteří náš program, po němž opakovaně volali, podporovat mohli, avšak neučinili tak. Byl totiž od jiného subjektu, než očekávali). Je lacinější učit se z chyb druhých než z chyb vlastních. Kdo se však nepoučí ani z chyb vlastních, tomu není pomoci. Za současné mezinárodní situace je ale otázkou, zda k tomuto poznání nedojdeme jako celek již pozdě, a to definitivně.

60 komentářů :

 1. Na nesystémové strany dojde až v době, kdy bude zteč na bodáky na Rusa. To už ale bývá většinou pozdě a situace se vyřeší až "po válce ve dvě U kalicha", jak říkával Švejk.
  PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý si myslí, že Babišovo ANO je pravicové, ale ono je totálně levicové, nevěřím ani, že by se najednou sociálně cítící český národ najednou obrátil doprava.Však to ještě poznáme i když Babiš nebude mít takové pole působnosti s ohledem na výsledek voleb. Lidi chtěli vůdce a tím Babiš je. Proto ANO tak drtivě vyhrálo, už bylo dost liknavého Nečase a připosraného Sobotky.

   Smazat
  2. Kapitalista, velkovykořisťovatel, oligarcha a levičák? Berlusconi, Trump, Bakala, Kellner...taky kapitalističtí levičáci? Čím se od nich Babiš liší? Národ je trochu v tom politickém kapitalistickém bordelu zmaten a hledá to nejmenší zlo jako při volbě prezidenta.

   Smazat
  3. Národ žádné moc velké sociální cítění nemá. To by tu nemohla vyhrát Kalusova ODS. To by tu beztrestně nemohl vykládat Bartošek , dnes předseda poslaneckého klubu lidovců (křesťanů!!!) o tom, že je dobře lidi postřílet a zahrabat někde u silnice, aby byl klid. Český národ je bohužel velmi hloupý a bojácný a to říkám já, Pražák, protože se s tím setkávám denně nejen doma ve Stověžaté, ale i na venkově, kde mám chalupu. Mladí jako staří.

   Smazat
  4. ČSNS se svými prý 1400 hlasy ani nenapadne poslat svoje pry vedení do kytek!
   Nikdy nemohou splnit své heslo K lidu níž a lidem výš!
   To by jim muselo dojít seno!
   A jak víme sena je dost a takovych,kteří se zabejči jak je vidět je ještě více!

   Smazat
  5. 14:06
   Máte zřejmě na mysli Václava Bartušku *1968, soudě podle citovaného výroku.

   Smazat
  6. Antibabiš smečka -fuj blééééé

   Smazat
  7. Pane Šmídle omluva. Máte pravdu. To není to hovado Bartuška, to je ten lidovec Bartuška. Sorryjako! Nejsou náhodou příbuzní, tihle Bartuškové?

   Smazat
 2. Pěkný článek pane Tichý.1- Došlo už oficiálně ke zpochybnění voleb a byl dán nějaký impuls na to podivné zvyšování se preferencí některých stran po výpadku?
  Lidi se čím dál vce zjednodušují- Kupříkladu babiš zavedl spolehlivý odvod daní- něco udělal oni jej chtějí za to potopit- veškerý další program číst nebudou, takto si to zjednoduší a s tím jdou k volbám.Myslím si, že to platí u velké části lidí.Platí i to co říkal prezident. Nevolíme anděly- ti došli.Volme nejmenší zlo.
  Osobně si myslím, že mnoha pracujícím lidem, a také mnoha důchodcům bude hůř.Zapomenout můžeme i na to, že se v zahraniční politice odkloníme od kurzu EU(NATO).
  Jedna poznámka- můj názor je, že změna se musí udělat odspodu. Jako každý dům musí mít především dobrý základ. Začít se bavit na fotbale, na srazech, v hospodách, začít dělat konkrétní kroky, a to i v jiných než politických věcech. Zastavíte stopařovi, pomůžete sousedům- hele tohle je slušný člověk si řeknou, a názory má zajímavé- a třeba najednou budete v obecním zastupitelstvu.Určitě bude i nějaká další lepší cesta, ale já to vidím takto

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národně sociální orientace překvapipě mnohých z nás má nyní mnohem lepší pozici k rozvoji. Předně, učíme se vnímat minulost jako zdroj poučení a případně nosných tradic a budoucnost jako časocý cíl svého snažení zlepšit významně život drtivé většiny lidí. Kdo si myslí, že národní socialisté jsou šovinisté, hluboce se mýlí. Kdo si myslí, že národní socialisté jsou proti mezinárodnímu obchodu a spolupráci, mýlí se ještě více. Kdo si myslí, že národní socialisté jsou jako E.Beneš, mýlí se přímo kolosálně již proto, že být někým, kdo konal v historicky podmíněné situaci, prostě nelze. Vnímáme jak kladné, tak záporné rysy národních socialistů minulosti. Spojuje nás ale pevná idea národních kořenů a lidsky důstojné mravné sociální ohleduplnosti a přirozeného kolektivismu. Nediktujeme druhým, naše svědomí disktuje nám. Jsme ti, kdo analyzují, koncipují a připravují k použití nezbytné reformy s vědomím komplexnosti a systémovosti socioekonomického systému. Prý voliče odrazoval Beneš. Co dodat, nám zase nevyhovují nepoučitelní voliči, kteří navzdory své inklinaci k národnímu socialismu podpoří marxistickou KSČM nebo narcisistického projektově neschopného Okamuru. Hodit to na jistotu Babišovi je pak ukázka voličské dětinskosti. Voliče je nezbytné vychovávat, a to zcela jinak než jak to činí média. Je čas ustavit vzdělávací národně sociální instituci, kde se budou moci lidé setkávat, zájemci sledovat kurzy a přednášky a všichni vést věcné diskuse ke globální politice a jejím dopadům v naší zemi. Když se vnitřně nedůvěřivý Čech ujistí, že eluroatlantický svět je světem fikce, zotročujícího systému biblické koncepce pastevce a jeho ovcí a vykazuje silné rysy psychopatie, pochopí, že není jiné cesty než národně sociální s lidmi, kteří jsou průvodci, nikoli diktátoři.

   Smazat
  2. A za nár.soc se podepsal velkohubý anonym. No to je pěkné! To má vzbudit důvěru? Nár.soc. dostali ve volbách pouhých 1400 hlasů po clé republice. Co s tím chcete dělat, pošuci?

   Smazat
  3. Pane)í) epfe Vy jste ale naivní, na fotbale určitě nic rozumného neuslyšíte a v hospodě
   už vůbec ne, tam se jenom vedou řeči,a bez cigárka,to už není ono. V.J.Horák

   Smazat
  4. Přesně, pane Horáku, bez cigárka hospoda už nikdy nebude jako dřív.

   Smazat
  5. Epfe 10:17 „...najednou budete v obecním zastupitelstvu!“ a přiznáte pro všechny zájemce stav svých bankovních účtů i ostatní majetek a stanete se trestně odpovědným za neúspěšná rozhodnutí. Věru úspěch. Takže si myslím, že jestli donedávna byl, zejména na venkově docela problém naplnit kandidátky, napříště nebude problém, jsa prostá duše, stanout na kandidátce celkem opuštěný, na výsostném, volitelném místě. Vystaven tichému posměchu těch mazaných, kterým když nebudete po vůli, vynutí si referendum, nebo na vás něco hodí, nebo budete mít to štěstí, že vás jenom odvolají. Už je ten systém rozpracován, první kroky v běhu a co zbývá, Okamura dorazí. Hádal bych, politické Aikido!

   Smazat
 3. Pravicový volič, navíc tahaný jako kačer na provázku mainstreamem, upřednostňuje vlastní sobecké, vykořisťovatelské či přímo zlodějské zájmy před celkem a starost o národ přenechává mlčící většině, která pro změnu nechodí k volbám, aby nebyla spojováno s asociálním polistopadovým režimem a nelegitimizovala kapitalistickou zvrácenost, na které se svého času podíleli a dodnes z ní těží i zdejší cenzoři - bývalý havlista a politický trafikant.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:21 - výborný postřeh (až na závěr, podle mne).
   Ale ještě horší je, že Pravicový volič, navíc tahaný jako kačer na provázku mainstreamem, upřednostňuje NIKOLIV vlastní, ALE CIZÍ sobecké, vykořisťovatelské či přímo zlodějské zájmy...
   Ale jak píšete, ...tahaný jako kačer na provázku mainstreamem.

   (K té Vaší poslední osobní poznámce, tohle až tak jednoduché určitě není, doba je turbulentní, důležité aspekty jsou různorodé a často protichůdné a jejich důležitost se mění a tím spíš dnes platí, ještě víc než dříve, že jenom idiot nemění některé své názory).

   Smazat
  2. K té mé poslední poznámce - berte ji spíše jako konstatování, hroší kůži a kachní žaludek jakožto charakterové rysy vyčítat nelze.

   Smazat
 4. Smutný, Tichý muži. Pravdu díš, jenže to je tak všechno, co můžeš i se svými, a 0.xy procenty dělat.
  K tomu tvému, a nejen tvému nářku nad komunisty bych jen dodal.
  Vy kdyby jste se se svými názory, byť dost liberálními, dostali na těch "odměněných" cca sedm procent, byli by jste stejně nazváni bolševiky.
  Co se socanů týče, tak to jejich "sociálno" bylo sice na první pohled dobré, jenže z toho trčel populismus jak sedlákovi sláma z bot. Ve skutečnosti je to partaj oligarchů, jako ti od koblih. A jelikož jsou koblihy lepivé, nalepily se na ně spousta hloupých a ještě hloupějších, kteří svou hloupost už brzy poznají.
  Socani sociální, kteří ztratili svou svou červenou barvu karafiátů ale i název socialisté hned po začátku lísání se k "národnímu" kapitálu, se stali opravdu hořčicově hnědí. Přilnuli ke germánům, "západu" který nás mnohdy zradil, ke globalkapitálu, zprofanované EU a hlavně americkému Natu. To bych považoval za hlavní příčinu jejich porážky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aliance národních sil by mohla KSČM, jež dříve přitahovala protestní hlasy, pomoci obnovit zašlou slávu.

   Smazat
  2. Komunisti někdy dostávali nějaké protestní hlasy? Neznám nikoho, kdo by kdy proti něčemu protestoval volbou komunistů.
   Kromě toho spojení národních socialistů a s komunisty by asi úplně nefungovalo. I když, dneska je všechno možný.

   Smazat
  3. 12:15 no zrovna já jooo. a určitě nejsem sám, kdo je nestraník, moc je v době jejich vlády nemiloval ale nyní nemá na vybranou. a k tomu filipovi či jiným strécům. ti tam dlouho nevydrží.

   Smazat
  4. 13:58 Neměl jsi na vybranou? Kandidovalo jednatřicet partají a tys neměl na vybranou? A když máš máš pocit, že nemáš na vybranou, volíš komunisty? K tomu není moc co dodat.

   Smazat
  5. 14:03 Hloupé děcko. Co kdybys raději šel vymačkat uhry a šlehl si.

   Smazat
  6. 17:29 Kdybys aspoň napsal, v čem nemám pravdu.

   Smazat
 5. Voliči mysleli asi něčím jiným než hlavou. Vůbec nemyslí na své děti a děti svých dětí. Pár pěkných "kulantních slibů" povětšinou neurčitých, bez jednoznačného vyjádření k ožehavým tématům a hurá k urně. Nechci hovořit o mladých (prvovoličích) ti mají ještě problémy s pubertou a nemají žádnou zodpovědnost, ale střední generace a senioři?
  Tunely v ekonomice, církevní restituce, prapodivná rozhodnutí soudů, účast našich "žoldáků" na misích NATO,propustné hranice, migranti a teroristi v davu do EU proti kterým je prý NATO bezmocné (jinde bombarduje a vraždí) . . . .!
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 6. Lidé nemohou, protože ani nesmějí něco v kapitalismu změnit. Pokud chtějí něco zásadně změnit musí odmítnout kapitalismus a nastolit demokracii To žádná strana ve svém programu neměla, nemá a mít nebude, protože by přišla o možnost mít moc. Jak moc je to těžké pochopit?

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Tichý zde opět šernuje s termíny, jako je systémovost, nebo alternativnost a mlátí tím své oponenty. Vytvořil k tomu pěknou stupnici, ve které na vrcholu spočívá ANS. Užasná reflexe voleb.
  Buffer charakterizuje Okamuru jako „narcisistického projektově neschopného“, ale prokázala ta jejich ČSNS, že je v něčem z toho lepší? Snad ne tím omílaným tvrzením, že jsou nejstarší, 120let trvající stranou?
  SPD měla z reformních stran největší šanci nějaké změny dosáhnout. Podle mého názoru, voličská podpora nedostačující, pro důslednější prosazení svého programu, byla zapříčiněna nedostatečnou volební účastí.
  Ti nespokojení opět zůstali doma. Sem bych směroval kritiku, všech reformních stran. Nedokázaly přesvědčit občany, že mají na to, změny prosadit. Pouze se vzájemně napadaly, což jim žádnou důvěryhodnost nedodalo. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože můj, zase PK a jeho přihlouplé a navíc úplně zcestné argumenty!

   Smazat
  2. Anonymní24. října 2017 16:58
   Ty argumenty jsou platné. P.K.

   Smazat
  3. P.K. ,škoda, že admin nebo "velký bratr" mi neumožnil odeslat "rozbor" animozit mezi Vámi a ANS, asi to tak hloupé nebylo!

   Smazat
  4. Miroslav Povolny24. října 2017 20:21
   Pane Povolný, jak velká škoda tím vznikla, nedovedu posoudit, ale můžu Vás ujistit, že žádnou animozitou k nikomu, se snažím netrpět. Na ANS, která má dobrý program (opajcnutý od SPD), mi Vadí, že při jeho prezentování si nikdy neodpustí plivnout na SPD. Nepovažuji to za animozitu. P.K.

   Smazat
  5. P.K. -úvod mého "rozboru" začínal-Je po volbách, začíná čas spolupráce národních stran! "dobrý" program = spolupráce, "opajcnutý od SPD" = animozita. Ještě jedna zásada, vítěz podává ruku ke smíru!

   Smazat
  6. Miroslav Povolny24. října 2017 21:26
   Pane Povolný, vypadá to, že žádná škoda nevzniknula. Ten „rozbor“, byl asi hodně tendenční. Je po volbách, nechtějte po mně, abych opakoval mnohá „hodnocení“, kterých se dopouštěly ANS, vůči SPD. Ten Váš příklad, je proti nim úsměvný.
   Přesto musím opakovat, že žádnou animozitu vůči nikomu nepociťuji, pouze se zastávám SPD, když je napadáno. Snad jste nikdy neviděl, že by někde nějaký příznivec SPD, sám od sebe, hledal nějaké chyby na ANS. Vždy to byla pouze obranná reakce. P.K.

   Smazat
 8. Voliči pod vlivem propagandy si myslí, že čím více názorových rozdílů, tím více demokracie a z toho navíc pak odvozují, že čím více partají, tím také více demokracie. Ale tak to nefunguje. Čím více partají, tím pro oligarchii je snadnější národ štěpit a opanovávat. Podstatný rozdíl mezi Babišem a Bakalou je v tom, že Babiš do politiky vstoupil vlastními názory a stranou, zatím co Bakala, sám skryt v zákulisí, vstupuje do politiky přes řadu "klasických" partají, jako ODS, TOP 09, soc. dem., lidovci. ANO má skutečně i slušný program tíhnoucí k sociální spravedlnosti. Má ale i program tíhnoucí k spravedlnosti mezi kapitalisty a asi dokonce jeho nevraživost k podlostem, nekorektnosti ba zločinnosti části kapitálu v Česku (často ne českému) ho u partají ovládaných Bakalou, činí málo přijatelnou. Proto by ANO mělo dostat šanci k vládnutí na 4 roky a pak se uvidí. Měli bychom mít ovšem i silnou opoziční stranu a ne hromádku nešťastných volebních propadlíků, partajních veksláků a tlučhubů, jaké reprezentoval nejdokonaleji Kalous. No a také bychom měli mít veřejnoprávní televizi, která není zbakalizována ani zbalkanizována. Ale to bychom museli mít i její Radu ne pro srandu občanům, ale pro objektivní vyváženost, což se v průběhu 27 roků trvale a s akcelerací zhoršuje, tedy rovněž bakalizuje.

  OdpovědětSmazat
 9. Musím uznat, že pan Tichý má pravdu, ač byl před volbami peskován za tříštění sil. Neuvažuje médii opomíjená Aliance národních sil, že by vstoupila do sněmovny zadními vrátky - podpořena zakroužkováním vlastenců na kandidátce nějaké parlamentní strany?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč by je nějaká parlamentní strana brala na svoje kandidátky? A kdo by je tam kroužkoval?

   Smazat
  2. Žádná - opakuji ŽÁDNÁ! strana neměla o kandidáty ANS zájem (kromě ČSNS a ČSNS2005, kteří vytvořili společnou kandidátku) a to proto, že ŽÁDNÁ z tzv. alternativních stran neměla ve svém programu okamžité vystoupení z EU i z NATO a zestátnění strategických odvětví národního hospodářství! ANS jednala se všemi stranami a všechny strany se toho bály!!!! VK

   Smazat
  3. 16:45 A tím je to dané. Nikdo o ně nemá zájem, protože drtivá většina jejich voličů nestojí o okamžité vystoupení z EU ani z NATO.

   Smazat
  4. 22:25 Právě naopak, drtivá většina jejich bývalých voličů tyto zavedené politické strany nepodpořila, protože nesnáší europrotektorátní kolaborantsví a natismus. Nebýt válečného štvaní a obkličování Ruska, sáčkování migrantů a nebránění hranic, tak by nikdo nemusel požadovat vystoupení z rozpadající se EU (vznikajícího Evropského chalífátu) a nefunkčníího NATO (agresora přepadávajícího vzdálené země za účelem jejich vyrabování).

   Smazat
  5. 23:11 A proto ČSNS dostala ve volbách 0,03% hlasů.
   Tak to dává smysl, to se musí nechat.

   Smazat
 10. Kalousek dostal nového papouška,že je s toho na mrtvici,sice mu zachránil pozici,ale raději opouští kormidlo.Papoušek zaujal mládež peřím,ale zpěv žalostní,co bude spíš škodit TOPce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem četl, že Kalousek Feriho těžce nesnáší, možná i to byl důvod jeho odchodu. Mimochodem, to jsou taky demise, když podal demisi Paroubek, šel od válu okamžitě. Kalousek zůstává měsíc předsedou a bude vyjednávat. Jak to dopadne, je každému jasné. Něco uhraje a pak ho přemluvějí, aby zůstal, aby je neopouštěl, že je nenahraditelný. A všichni novináři mu to žerou, prej je to chlap jak je patří a odvážný politik. Ten z nich musí mít teda srandu.

   Smazat
 11. http://literarky.cz/komentare/ostatni/25049-jak-pirati-a-guru-oklamali-volie

  OdpovědětSmazat
 12. Neumite vystihnou podstatne !
  ANO neni globalisticke, kdyz usiluje o kontrolu immigrace.

  Prirovnavat Bakalu a Trumpa je velka
  hloupost ! (12:27)

  SPD je separtisticka (vlastenecka) a v rozporu s Globalisty - ideove.

  Dopadlo to v Cesku DOBRE !
  Prazska bazina byla zeslabena a Babis ma stejny nazor, napr. na dane, jako president Trump !

  Samozrejme, ze ted, na neho ti, co neuspeli, zacnou utocit.
  Propad CSSD je na zasmani. Cesko se priblizilo k te casti Ameriky, kterou representuje Trump !

  Pane Tichy, Okamura vas porazil, tak je treba revidovat strategii a blahoprat mu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamurova SPD je na hovno! Váš velký guru řekl v ČT, že de facto chce setrvat v EU a že nechce vystoupit z NATO. Vám to asi vyhovuje, protože mentálně jste na tom evidentně stejně jako on. A co se týče apelu na p. Tichého, tak jste vůbec nepochopil smysl článku. Ale tomu se nedivím, když vzhlížíte k Okamurovi, tak se to od vás ani čekat nedá.

   Okamura je především podvodník a vy to nechcete vidět. Blahopřeji vám k takové slepotě.

   Smazat
 13. Tak zrovna já ČSNS volil. Pokolikaté už? A furt nic. Tak určitě by tam ve sněmovně nedělali takovou ostudu jako lidovci, co choděj onanovat na revanšistických sjezdech, že?

  OdpovědětSmazat
 14. Co je babiš vyhrál volby prohlášením že nechce migranty. A volbám už nevěřím všichni havloidi se tam dostaly. Multikulturní čssd ztratila tak vytvořily piráty. To není možné ve státě kde 91% občanů je proti migraci. Zahraniční voliči = manipulace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... to je jasný, bylo to cinknutý... ten americkej software to prostě spočítal tak, jak mu bylo zadáno... už k těm volbám příště ani nechoď...
   :-O

   Smazat
  2. 14:00 Smolík just pudu.

   Smazat
 15. Konečně pozitivní zpráva:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-uz-je-to-tady-Zdeseni-z-referenda-o-EU-Zacina-to-byt-vazne-vime-vice-509373

  OdpovědětSmazat
 16. V Právu Mitrofanov radí prostřednictvím čtenáře a voliče VM socdem z Bohumína, že tento se rozhodl, že nesmějí socdem podporovat Zemana, nesmějí vzít zpět Haška, Onderku, Zimolu a další zkrachovance a nesmějí jít do vlády s ANO. Pokud socdem tyto rady nevyslyší, odebere se do krematoria (tato strana, ne ten VM z Bohumína. Tak se podívejme na čísla. V roce 2013 v Bohumíně čssd 35%, voličů 3293, nyní 13,83% a 1241 voličů. Gratulujeme panu VM z Bohumína, protože tento výsledek dosáhli tím, že okopávají Zemana, že vyštípali Zimolu, Onderku, Haška a další. A přicmrdával předseda vlády Sobotka Babišovi. Že je zaslepený volič VM z Bohumína, no to je zřetelné, že je Mitrofanov demagog a populista v jedné košili, to víme taky, ale že si myslí, že i čtenáři jsou pitomci, to je smutné. A jako předplatitel si říkám: stojí mi ta sranda za to, Sašo? Stojí mi ta tisícovka za čtvrt roku, nebo kolik to platím, za to, abych četl nekvalitní práci tupého demagoga? Co říkáš, Sašo? Otevři vlastní oči a jdi už do důchodu, už je čas.

  OdpovědětSmazat
 17. K 14:03 ( potažmo 15:38). Na co to (předstírané?) zděšení ? Prostě na každé ze všech ostatních partajích mu asi vadilo něco víc než na KSČM.

  OdpovědětSmazat
 18. ANS, jste príma, ale není vás slyšet. To SPD už slyšet bude a konečně bude někdo veřejně nastolovat otázky, o kterých nechtějí mluvit ani ve sněmovně ani v médiích. A příště snad dostanou tyto i vaše názory více sluchu. Ten rozpor mezi zájmy a postoji voličů např. k migrantům (cca 90 % je proti) je opravdu divný. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD už byla ve Sněmovně v minulém funkčním období, takže Okamura s Fialou (Radimem) mohli být slyšet už poslední 4 roky.

   Smazat
 19. V Otázkách vymývače mozků Václava Moravce na ČT padlo, že 97% národa si dle průzkumu veřejného mínění nepřeje migranty. Trochu si věřte vlastenci na putlerovo homopuťky demonstrující věrnost zvrácenému zámořskému páníčkovi, vatikánskou pedofilní lobby čerpající církevní zlodějinu a islamistické kozomrdy s 3% pravicově klerofašistickou deviací podporovanou vládním spolkem přátel krymských Mongolů a Tatarů.

  OdpovědětSmazat
 20. Miroslav Povolny 24. října 2017 20:21 píše: „P.K. ,škoda, že admin nebo "velký bratr" mi neumožnil odeslat "rozbor" animozit mezi Vámi a ANS, asi to tak hloupé nebylo!“
  Bylo by možné tu událost popsat konkrétně, a jestli šlo o formát příspěvku do diskuze udat datum a čas, aby bylo možné ověřit, zda editor zanechal příslušnou hlášku?
  To doporučuji všem, kteří si stěžují, že jsou mazáni právě proto, že se považuji za příznivce co nejlepší prezentace NR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem IT, po dopsání a kliknutí "publikovat", se mi objevilo okénko od "B", se sdělením, že mi "někdo" pozměnil(sáhl) do příspěvku. Má další snaha vedla již jen k návratu na stranu NR ovšem již bez textu. Totéž se mi stalo již jednou a neumím od mého "Blogera" vytáhnout informaci o osobním hekrovi. Jak říkám, nejsem IT.

   Smazat
  2. Pro 1:58- cca 5 minut před příspěvkem, na který reagujete.

   Smazat
  3. Pane Povolný 9:26 a 9:32, jestli svůj příspěvek postupně vyťukáváte do okénka, může se dít leccos. Lepší a obvyklá praxe asi bude, vypsat si zamýšlený text na list Word/u, ten vyznačený (přejet kurzorem při stisknutém levém tlačítku myši) vzít Ctrl+c do clipboardu, pak kurzor do okénka NR a Ctrl+v, „Publikovat“, atd. Nejspíš nepíšu, co by se nevědělo, ale i tak se stane, že věc se příčí, jenže pří troše trpělivosti (zavřít prohlížeč, vstup opakovat, přistoupit z jiné IP ...) jsem se vždy prosadil. A jestli jsem p. Dvořákem vymazán bez hlášky, tak to na daném místě vykřičím. Pro pořádek. Jestli je to složitější, rád se dozvím.

   Smazat
 21. Pane Tichý, jak jste slavil svůj úspěch ve volbách?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.