Reklama

úterý 31. října 2017

Co volič chtěl a od starých stran nedostal

Radim Valenčík
31.10.2017 VašeVěc

V těchto volbách chtěl volič slyšet pravdu. Pravdu o tom, co se děje a co dělat. Každý normální člověk se neustále setkává s tím, že se staré problémy neřeší a nové, které ho ohrožují ještě více, objevují. Žijeme v době, kdy se "něco děje". A volič chtěl slyšet, co se děje. A také co s tím.

Místo odpovědi mu staré strany nabídly programy starého typu: Programy definování priorit, rozuměj nevážně myšlených slibů. S tím má občan více než dostatek zkušeností, a proto staré strany poslal k šípku. Již proto, že projevily necitlivost k tomu, co on sám cítil. Necitlivost, jak si občan vyložil, které je projevem jejich papalášství. A asi měl pravdu. Šíbři stran se skutečně odtrhli od lidí, ztratili s nimi kontakt, přestali cítit to, co lidé cítí, a reakcí na volební debakl to většina z nich – až na čestné výjimky – potvrzuje. Jsou úplně mimo.

Protože ani KSČM nenabídla program, který by vycházel z identifikování příčin rychle se množících problémů, začal ji volič podezírat z konformismu vůči establishmentu a hledal alternativu. ČSSD se ke slouhovství současné globální moci přihlásila, tak to odskákala nejvíce. ODS trochu pomohl euroskepticismus, byť rovněž limitovaný globálním slouhovstvím.

"Za všechno může Putin!", které znělo z krajního prava, zabralo asi tak jako "Za všechno může kapitalismus!", které znělo z krajního leva. Občan správně vycítil, že příčina problémů je někde jinde a že se ji staré politické strany svou hrou snaží spíše překrýt.

A tak volič hledal. Nemohl přehlédnout Babiše, proti kterému se spikli všichni darebáci. A Babiš odolal. Dvakrát frontální útok za pomoci mediálního mainstreamu, dvakrát prodemonstroval svou sílu. No nevolte ho, když je to aspoň naděje, že může něco změnit. A viděl také Okamuru, který mu nabídl aspoň něco – kousek spoluúčasti na budoucím řešení problémům formou přímé demokracie. Nebylo to moc, nebylo to objasnění příčin problémů, ale pořád lepší než sliby, že za občana někdo něco a pro něj udělá. Na takovýto přístup dělání z občana hlupáka už byl občan alergický.

Méně zkušení – a nebyli to jen mladí, ale i ti, kteří se dříve o politiku příliš nezajímali – hledali také něco nového a neposkvrněného. Nenašli nic jiného než Piráty. Proč právě je, když byla i řada jiných nabídek? Ze zajímavého důvodu, které si nikdo z mainstreamových komentátorů nepovšimnul, ale který normální lidé velmi dobře vycítili. Piráti totiž (aniž by si to sami uvědomili) ve svém programu i v předvolebním chování vyjádřili nejen kritičnost vůči establishmentu, ale i určitou pokoru, určitou ochotu učit se za pochodu ze zkušeností, které budou získávat, z toho, co je čeká v politickém světě, o kterém si nedělají iluze, do kterého však vstoupili. A dokonce se zatím tak i chovají. Nejsem si jist, zda jim to vydrží, ale může se jim to podařit.

Čas nelze zastavit a v důsledku jeho plynutí se doba mění. Volič je už nyní zkušenější a náročnější. Už nechce slyšet jen to, jaké jsou příčiny problémů. Už se chce konečně začít podílet na jejich řešení. Je nejvyšší čas. A k tomu nestačí, aby mu problémy někdo pojmenoval, už chce ucelenější představu o cestě jejich dlouhodobého překonávání. Ví, že to bude běh na dlouhou trať. Proto požaduje ucelenou, realistickou, srozumitelnou a také optimistickou vizi. Vždyť nakonec přece musí všechno dobře dopadnout. Vždyť přece kvůli tomu tady jsme.

Budou turbulence, budoucí vývoj lze obtížně odhadovat. Ale naše říjnové volby ukázaly, že náš občan, náš volič ve své velké většině došel k pochopení doby dál, než kdekoli jinde v EU. Volil rozumem a selhávání EU, migrační krize, lithium apod. bral jen jako dílčí projev komplexu problémů, na jejichž řešení se bude muset podílet. Občan se probudil a začal žít. I ten, který dříve s politikou nechtěl mít nic společného. Buďme na to hrdí a využijme mimořádně příznivé situace.

A také se dobře dívejme a pamatujme si ty, kteří nic nepochopili, kteří se zpupně považovali za elitu, ale ke skutečně elitě měli vždy hodně daleko. Ti jsou nyní výsledkem voleb – jak sami říkají – "zděšeni". Ve skutečnosti jsou vyděšeni z toho, že našinec chápe současnou realitu mnohem přesněji než ti, kteří si zvykli na to, že jejich "veledušství" (schopnost vyjadřovat se ke všemu) oslavované mediálním mainstreamem se projevilo jako obyčejné nabobství a hlupáctví.

- - -

54 komentářů :

 1. Čím více Radim Valenčík píše, tím méně toho řekne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele Kopecky, napsal jsi ty nekdy neco? Pokud ne, tak neprud.
   To, ze ti ten clanek nic nerekl neni chyba Valencika, ale tvoje. Holt komu neni dano, v apatyce nekoupi :):):)

   Smazat
  2. Floskulemi vašeho prohlášení spíše připomenete beznadějného před zrcadlem. Radim Valenčík snad poprvé konstatoval cosi, co od nikoho pravidelně publikujícího nezaznělo: Povšiml si panáčkování "tradičních" partají před globální elitou. Ta je totiž jediným skutečným hegemonem již po tisíciletí na této planetě. To ona požehnala absolutismu, první jakobínské a později druhé marxistické diktatuře, mezi tím pak zdánlivě libernálnímu, ve skutečnosti korporatokratickému kapitalismu. Radim za tento článek zasluhuje přinejmenším zpozornění publika, protože ač nezvládl KSB, tíhne k poznání tímto směrem a sociální supersystémy již zjevně zařadil mezi nanejvýše pozoruhodné fenomény. Pouze ignoranti poslouchají a čtou a ničemu z toho nerozumí, že, Jene Kopecký?

   Smazat
  3. Doporučuji neztrácet čas svůj ani těch,jimž nutíte své výplody. Ale je to i kouzlo nechtěného - jedna věta, a hned si vás, pane Kopecký, člověk zařadí.. IQ tykve, možná i houpacího koně.

   Smazat
  4. Pane pochlubte se. Jaká je vaše myšlenka, matel-li vůbec nějakou??

   Smazat
  5. Je spokojen. Vstávaje lehaje propagoval Babiše a špinil ČSSD, takže mu to vyšlo.

   Smazat
  6. Pan docent Valenčík si získal moje sympatie protože na fotce vypadá jako obživlý Marx. Já jsem technik a za studií na vysoké škole a pak z donucení (nijak na mne nenaléhali) na VUMLu jsem marxismus nemusel. Nyní na stará kolena mi dochází, že na tom něco je. Třeba nadhodnotu dnešní student ekonomie vůbec nezná. Když si na něco vzpomene, pak jen na odpapouškovanou frázi o tom, jaký to byl nesmysl.

   Smazat
 2. Článek má pravdu co má pošahaná makrela říkat Čechům jak mají žít a s kým mají žít.

  OdpovědětSmazat
 3. Piráti byli voleni nikoli kvůli nějaké své pokoře, ale na první dobrou. Jsou jako supernova - mohutně zasvítí, ale vzápětí uhasne. Na Islandu tenhle pirátský úpadek právě započal. Je to jen "poučení se z krizového vývoje"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z pocitů a dojmů podkovu nevykoveš. Piráti jsou vesměs dosud nepoučeni v oblasti globálnmí politiky a trpí stejně jako většina naší populace tím, že reagují více na fikci než na realitu. To se ale může záhy změnit, když stále více vyplývá na povrch, že tzv "levice" se chová jako pudlík před korporátními psychopaty, tzv. "pravice" kolaboruje s bruselskou pseudoelitou a že to jsou právě ony elitářské spolky, které bezprostředně řídí naši zemi do bídy nesvéprávného bezmocného davu. Proto i já dávám ještě Pirátům šanci na pochopení, že co se zdá je sen a že pravdu až příliš často halí pláštík lží.

   Smazat
  2. 10:53 - Piráti jsou jako strana na jedno použití. Něco jako toaleťák. Vybouchnou a splasknou. To už známe (viď Věci veřejní, TOP09 a další politruckí trpaslíci).

   Smazat
 4. Valenčíku, sděl nám prosím, kde je tedy příčina všech problémů, když ne v současném vládnoucím společenském systému. Dík T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,ano!To,že je třeba zlikvidovat kapitalismus,jinak kapitalismus zlikviduje nás,se bojí i pan Valenčík říci na plná ústa.Zavání to totiž extrémním radikalismem,jenomže je to jediné řešení na odstranéní problémů současného lidstva.Vše ostatní je pouze mlácením prázdné slámy!!

   Smazat
  2. Ano, toto se bojí říct - že za vše může kapitalistický systém neříkají už ani"komunisté". A přece je to jediná pravda, jednoduchá, tak jak provdy už bývají a vyslovit se ji bojí ti konformisté, kteří jsou jakžtakž zajištění. Jíst musíme všichni. A propos, všimli jste si naprostího shnití Bělohrdaského , jeho vývoj jde od Pavla k Šavlu, už o sobě říká, že vždy podporoval neo-liberalismus, viz OVM. To je k po..á.í.

   Smazat
  3. Oprava: ...naprostého shnití Bělohradského

   Smazat
 5. Víte, děsivé a varující je právě to, že i slušný a výhradně v mezích zákona se pohybující Okamura je nálepkován jako extremista a největší rozvraceč zaběhaných nepořádků. Přesto je to to nejradikálnější (kromě nepoužitelných křiklounů), co bylo voliči nabídnuto. Ve volbách sice uspěl, ne ale zdaleka tak, jak by žádala vážnost situace. Nebojí se jen "tradiční strany" a pseudoelity, ale strach s nimi stále ještě sdílíme i my, voliči a to pořád bohužel veliký. Ano, je nám naháněn a je v nás živen. Strach ze zásadní změny. Tento umělý strach dokonce stále ještě přehluší strach jiný, o samotné přežití, tedy pud sebezáchovy, který by měl přirozeně zafungovat tváří v tvář nebezpečí. Tedy vlastně dochází k úmyslné záměně obou těchto strachů, takže umírněný volič v mezích zákona, což je prakticky každý, se bláhově domnívá, že volí tak, jak mu velí jeho pud sebezáchovy. Ve skutečnosti ale volí absolutně proti němu. Takže když už jednou za čtyři roky dostaneme milostivě tu možnost něco změnit, lekneme se sami sebe a raději volíme své zaprděné a krátkozraké "jistoty". Však víme, jak dopadají ti různí rebelové a všichni, které strhnou s sebou. Čí ale vinou končívávají obvykle špatně? To je k hlubokému zamyšlení. Prostě ten Hašek byl nadčasovej, s tou svojí Stranou mírného pokroku v mezích zákona. Ten to prokoukl už tenkrát a dal ve známost, ale my jsme se do dneška nepoučili. Tak se bojme dál, strachů máme na výběr...

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to mi je překvapení, když snad „levicový myslitel“, docent, pan Valenčík napíše, cituji: "... Za všechno může kapitalismus!", které znělo z krajního leva. Občan správně vycítil, že příčina problémů je někde jinde...", konec citátu. Už to někteří v komentářích naznačili. Rád bych od pana docenta slyšel, jak stačí kapitalismus přiopravit tak, aby všechny ty velké problémy a hrozby, které na nás padají, byly odstraněny. Pane docente, chcete tvrdit, že kapitalismus je reformovatelný? Že stačí odstranit korupci? Že stačí společnost lépe řídit? Že stačí prosadit referenda a přímou demokracií? Nebo přejít na čínský model? Pane Valenčíku, jsem si jist, máte sakra co vysvětlovat!

  OdpovědětSmazat
 7. Tady není kapitalismus a demokracie už vůbec ne, tady se staví pomocí dluhů a nesmyslných opatření armáda proti Rusku a tu nepostavíte ze spokojených nezadlužených států. Nechcete imigranty? Následují totalitní sankce. Dnes jsou u nás tři politické strany. ANO, SPD a zbytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:47 Neplácejte nesmysly. To, v čem žijeme, je kapitalismus. To je to, co jsme si v roce 89 vyzvonili (já, trouba, ostatně také). Že jsme o kapitalismu měli naivní představy, to je věc druhá. Pokud se mnou nesouhlasíte, tak napište, jak si takový správný kapitalismus představujete!
   Jinak ale s tou demokracií máte asi pravdu. Ta tu není a nikdy nebyla. Vždycky to byla jenom taková hra na demokracii.
   Jirka

   Smazat
  2. 15:50 - dokud potřebovali porazit východní blok, tak to fungovalo, protože kdo by lezl do systému zadlužených států, kam jim navíc lifrují imigranty. Když se východní blok položil, začali likvidovat samostatnost států Evropy... s tím plácáním nesmyslů opatrně. Něco si přečti o tom, co bude následovat, až se Evropa zhroutí. Hitler by se nedostal nikdy k moci, kdyby nebyla krize!

   Smazat
  3. Zpověď bezdomovce31. října 2017 17:01

   15:50:
   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi zvesela štrngalo! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné! Mám na krku exekuce! Mám prázdní ruce bez klíčů a nemám čím už štrngat. Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holou prdelí! Občas přespávám u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak postaral! Děkuji všem politickým politrukům z protilidových vlád po r. 1989!

   Smazat
  4. 16:30 Když už si tykáme, borče, tak mi konečně vysvětli, jak si ten správný kapitalismus představuješ, nebo sděl důvod, proč tu žádný kapitalismus není.
   Jirka

   Smazat
  5. 17:24 - a v Číně mají dolarové socialistické bilionáře?

   Smazat
  6. Je tu pravý, nefalšovaný kapitalismus: S vykořisťováním lidí, válečnými choutkami, krizemi ekonomiky a pokažením mezilidských vztahů. O pokleslé kultuře už ani nemluvě.Život jako brak, člověk zredukován na spotřebitele a pokud nemáš prachy, jsi podčlověk. Oni to už i ten dávný Balzac a Victor Hugo a další popsali, už oni měli jasno ve století 19- a vy budete stále mít o kapitalismu, vládě zisku, iluze???

   Smazat
  7. 17:24 - rozdíl mezi socialismem a kapitalismem je stejný, jako třeba mezi Severní a Jižní Koreou. V SK řídí továrny ten, kdo má v kanceláři nejvíce obrázků Kima a stranickou knížku, v JK ten, kdo je nejschopnější. Funguje to v Číně, Japonsku, které je největším věřitelem USA a stačí maličkost - jiné oči, protože Zlojedi je nemají a nepomůže jim, ani kdyby se někdo z TOP přejmenoval na Chuj Kung Pao.
   Pokud máte problém s tím, že Čína není kapitalistický stát, tak v Občanské nauce jsme se učili, že mezi kapitalismem a socialismem je ve vlastnictví výrobních prostředků.

   Smazat
  8. 19:51 to co tady je, není kapitalismus, ale nějaký paskvil, kde jsou schopným a pracovitým lidem házeny klacky pod nohy pod záminkou, že je třeba dělat reformy. Nejdříve řvali zdroje jsou, dělali dluhy a potom začali dusit ekonomiky tzv. reformami. To co je tady, opravdu není kapitalismus.

   Smazat
  9. Tak že by to ještě nebyl ten pravý kapitalismus? Aha, ona ještě není válka...

   Smazat
  10. Ano, jsi Havlisticky trouba, Jirko, ja na rozdil od tebe havlovi necinkal
   A trouba jako ty chce aby se mu vykalo?
   Troubum se nevyka

   Smazat
  11. Naprosto souhlasím s 19:51. To, co tu máme, je kapitalismus a pokud někdo tvrdí že ne, dělá si stejné iluze jako já několik prvních let po roce 89.
   A pro 23:07 - samozřejmě, zdůvodnit se dá všechno i vlastní nevychovanost. Vy jste to udělal tak, že jste komusi neznámému nesmyslně přiřadil nesmyslnou nálepku a z toho jste odvodil, že ktakovému člověku se můžete klidně chovat, jako hulvát. Dosti průhledné a ubohé.
   Jirka

   Smazat
  12. Anonymní31. října 2017 19:51
   Vystihnul jste to správně, ovládá nás kapitál. Ale nějaký rozdíl mezi tím devatenáctým stoletím a dneškem je. Již je nějaké sociální zajištění. Tehdy byla tím zajištěním jenom vlastní rodina. O nějaké nemocenské, nebo důchodu, neměli ani tucha.
   Ty jakési sociální jistoty, které jsou dnes v Evropě standardem, nejsou darem majitelů kapitálu, ale výsledkem boje, generací ožebračovaných námezdních pracovníků. Ze strany kapitálu je trvalý tlak to omezovat. Ty takzvané reformy, prosazované TOP09, nebo Lidovci nejsou ničím jiným, než tyto „ztráty“ kapitálu snižovat.
   Pokud někomu přijde současné sociální zajištění málo, musí si vybojovat více. Žádné dary nikdo od kapitálu nevydiskutuje. P.K.

   Smazat
 8. Já jako volič jsem nic nechtěl, protože nějaká strana mi nic dát nemůže. Volil jsem proto komunisty, od kterých to něco, tím tuplem nemohu dostat. A proto si nemohu naříkat ani nic litovat. Ba ani lkát nad Filipem, či Dolejšem.
  Není doba na nějaké revoluce či volání socanů po dražší práci.
  Vše záleží na tom, zda kapitál udrží spotřebu a pojede dle slavného výroku Paroubaka že, dluhy se nemusí platit.

  OdpovědětSmazat
 9. Věřím tomu,že Radim Valenčik a nejen on může být nakonec s výsledkem voleb spokojen.

  1,Fašistě v čele s Okamurou výrazně posílili.

  2,Pod vedením stalinisty a jeho přítele Skály dojde v KSČM k ,,obrodě"(radikálně konzervativní strana).

  3,ČSSD pod vedením Chovance a Foldyny se stane bečkem SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1,Fašistě v čele s Okamurou výrazně posílili.

   A idioti s kompletně vygumovaným mozkem, kteří by se měli vrátit do školy a naučit pravopis, tady plodí takové kraviny...

   Smazat
  2. 16:06 Vivat slepičí rozum ! Třikrát hurá !

   Smazat
  3. 17:55
   Co měl idiot s vygumovaným mozkem jako ty na škole za známky ?
   Zopakovat si v jakém případě se píše y a i než začnu někoho známkovat z pravopisu.
   Překlep ve slově jsi nikdy neudělal ty hnědý vlastenče ?

   Smazat
  4. 18:59
   Tady už se nefandí české krajní pravici a náckům ?

   Smazat
  5. 19:12
   Kdo nechce africký slimáky je nacista????
   No v tom případě seš Kokotus maximus havlodebilus!!!!!!

   Smazat
  6. Je cas veset

   Smazat
  7. 16:07 jak víte a podle čeho soudíte, že Jasef Skála je stalinista? Jste vůbec schopen definovat co je stalinismem? Musíte být skutečný tupec, když jste schopen známkovat pojmy, o kterých nemáte ani tušení.

   Smazat
  8. Anonymní31. října 2017 16:06
   Extrémní jsou strany, které byly doposud u moci. To co prosazovaly, není něco blízkého zdravému selskému rozumu, tedy je to extrémní. SPD prosazuje návrat ke zdravému rozumu. P.K.

   Smazat
 10. Ve stručnosti: 1/ Nežijeme "pouze v kapitalismu", nýbrž v jeho vrcholící formě, která se vyznačuje rostoucím počtem konfliktů ale též (a to zejména) dříve neuvěřitelnou manipulací se světovými financemi s jejich tvorbou, se způsobem emise oběživa atd. Peníze přestaly být prostředkem k vytváření zisku a moci, peníze se přímo staly mocí. A moc má ten, kdo si je může vytvářet z "ničeho". Jen tak na počítači, dokonce již i bez emisí ničím nekrytého oběživa. Jde o způsob, jak rychleji a dokonce i bez války ovládnout lidstvo. Ne všichni takovou možnost mají, bez násilí se to nakonec stejně ale neobejde. 2/ Vstoupili jsme důvěřivě do organizací, které nás do tohoto systému přivedly a v něm přikovaly. 3/ volíme podle mainstreamu zásadně osoby nevhodné pro nás a naprosto vhodné pro tento systém. Tedy ony "šedé myši" bez invence, bez snahy o formulaci českých národních zájmů, bez skutečné starosti o tento stát a jeho občany; 4/ tito lidé nahrazují nedostatek schopností svojí zvýšenou servilitou. Ale upřímně, copak ve vedení EU je tomu jinak? A komu je poplatné vedení EU? No loutkovodičům za oponou. A lze sledovat jejich počínání a dohadovat se, komu se vedení EU snaží více zalíbit. Zda světovým globalistům či americkým neoconům. Mnozí lidé u nás dosud nepochopili, že jsme byli naroubováni do určitého systému zaměřenému k naprostému podmanění členských států. S tím byla EU i v minulosti zakládána. 5/ A pokud jde o výsledky voleb, povolební reakce občanů má značně daleko k nadšení autora článku. 6/ Nejlepším vtipem na závěr je pak tvrzení o neposkvrněnosti Pirátů (co by Sörösovou mládeží). Tak to opravdu nemá chybu. Zvláště když si uvědomíme, jak agitují pro naše zavezení migranty. Tady došlo k jednomu z největších omylů těchto voleb, který neregistruje bohužel ani autor článku. 7/ Rozhodně nehoruji pro vznikající "Panskou jednotu", nelze však nevidět nebezpečí spojení oligarchy s prosazováním přímé demokracie bez pravidel a omezení. Stejným způsobem se totiž dostal k moci v sousedním Německu Hitler. 8/ Nepoučili jsme se z dějin a jsme na nejlepší cestě si je zopakovat. Tady bych očekával od autora varování, nikoliv hledání kladů na tomto vývoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:33 No vidíte, tak přece žijeme v kapitalismu a to v jeho jedné vývojové formě. Ve 14:47 jste tvrdil, že tu kapitalismus není. Až na tuto drobnost bych s Vámi v bodech 1) až 5) více méně souhlasil.
   Nechápu ale Vaše nesmysné vývody k bodu 6) O Pirátech něco málo vím a můžu Vás ujistit, že to doposud je vnitřně demokratická strana, kde se důležitá rozhodnutí dělají kolektivně a demokraticky. Jejich financování je průhledné a velmi úsporné. Volební kampaň si vedli svépomocí bez najatých agentur pouze prostřednicvím vlastních členů a za vlastní peníze, které dostali od státu za volební výsledek před čtyřmi roky. Vyjímu měli pouze v tom, že si najali za celkem směšný peníz jednoho volebího manažera. Nechápu proto Vaší poznámku o Sörosově mládeži, protože od něj nikdy nic nedostali. Jejich stanovisko, že mezi migranty je nutno rozlišovat, se mi zdá velmi rozumné a rozhodně nesvědčí o tom, že by nás jimi chtěli zavalit. Jinak v mnohých otázkách jsou možná poněkud naivní, ale po srážce s realitou je mohou vždy úspěšně korigovat. Základní vnitřní mechanismy na to mají, prozatím, nastavené.
   Co mi připadá, jako největší omyl současných voleb, je úspěch stran vůdcovského typu. Tím myslím ANO a SPD. Pokud má Okamura ve štítě přímou demokracii a v jeho straně se bez jeho schválení nehne kolo, pak mám o cílech této strany velké pochybnosti. Právě taková forma strany se dostala pomocí řádných voleb v Německu ve třicátých letech k moci! A právě to by mělo být i pro nás poučení z dějin. Mnozí si to ale, pod dojmy z líbivých řečí a jednoduchých řešení, nejsou ochotni připustit.
   Jirka

   Smazat
  2. Piráti, jak chtějí r o z l i š o v a t mezi migranty BEZ dokladů, tvrdících, že jsou váleční uprchlíci ze Sýrie? Nezletilí s plnovousy? Jak je chtějí Piráti identifikovat????Blbost, lež, volební žvást.Ve skutečnosti prostá podpora migrantů - jsou taky mladí, takže V POHODĚ !!!Jsou to pohodáři !Toto je vymývání mozků mladých Čechů a zbavování pudu sebezáchovy.

   Smazat
  3. Anonymní1. listopadu 2017 5:02
   Piráti jsou nestoudní vítači. Jsou fotografie i přiznání pana Bartoše, že se zúčastňoval vítacích demonstrací a demonstrací Antify. To není rozumné stanovisko, to je vítací fanatizmus a snaha zavalit Evropu migranty. Ovšem pan Bartoš je inteligentní, tak se těmto tématům raději vyhýbá. Ty Vaše demokratické mechanismy vypovídají pouze o tom, že těmi vítači, je celá pirátská strana.
   Takže chápu, že nemůžete souhlasit s programem SPD, Nulová tolerance nelegální migraci. Druhý bod jejich programu, zákon o referendu a odvolatelnosti politiků, se snažíte oslabit nějakými nepravdivými postranními pomluvami. P.K.

   Smazat
 11. 17:33 Výborný komentář. Lidé zhoubnost EU prostě nechápou, i lidé inteligentní. Jedovaté hučení mainstreamu je narkotizuje.

  OdpovědětSmazat
 12. Anonymní 17:24: Ač nejsem ten komu odpovídáš, musím se vyjádřit k "když už si tykáme, borče". Evidentně ses neseznámil se základy internetu. Již v základní bibli internetu (Barbara Kasser: Internet v praxi, vydáno u nás v r. 2000) je uvedena základní poučka: Na internetu si zásadně tykáme! VašeK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený VašKu Anonyme 19:25. Já jsem byl, bohužel, ještě tak hloupě vychován, že pokud diskutuji s člověkem, kterého neznám, tak mu zásadně vykám. A to i na internetu. A nějaká bible internetu je mi v tomto případě naprosto ukradená.
   Zdraví Jirka

   Smazat
  2. 20:01 ty si vykej jak chces
   Ja muklum tykam, a cesi v bananovem nevolnickem cesku jsou muklove

   Smazat
  3. Anonymní31. října 2017 22:56
   Že to trvalo, než jste se odhalil. Že by náš milý Honolulu?

   Smazat
  4. 15:32-kdy už se je naučíte rozeznávat? 22:56 je H-D s jeho počítačovou "češtinou". Jednou jsem si dal práci a vypsal si časy jeho "příspěvků". V jedné fázi 5-7 za minutu! Kam se na něj "hrabal" Ondřej Dvořák, blahé paměti.

   Smazat
 13. A proč by si anonym s anonymem, resp. nick s nickem měli vykat?

  OdpovědětSmazat
 14. Jak sedi a poucuje, cech nevolnik
  Legracni

  OdpovědětSmazat
 15. Myslím, že pan Valenčík byl v tomto souhrnu ještě velmi diplomatický... Ve skutečnosti naprostá většina voličů již nemůže ty (promiňte mi) korupčně zprofanované ksichty ani vidět, a je ochotna za jejich odstranění bohužel zvolit téměř kohokoliv - tedy i Babiše. Ti, kterým tvář "slovenského dobromyslného robotníka s bilakovskou slovní zásobou" a rétorikou o dobrém hospodáři nezastínily jeho korupčně-obchodní minulost, ti volili Okamuru, s nadějí, že bude šance tu politickou galérku nakopat do zadnice. Příštipkáři a drobní podnikavci zase sedli na lep ODS, kvůli EET (ale jak je vidět za Fialy toho bohdá nebude, ten raději pukne svou korektností). Protože všechny větší strany prdí na prvovoliče a mladé, stačilo pro Bartoše a spol. být "ONLINE" (což je asi tak jejich celý program). Soudruzi - dnes i dělný lid ví, že bez peněz to nejde a pokud se k tomu nějakému majetečku dopachtí, byli by neradi znárodněni. Ona totiž žádná "nová" vize od nich nevzešla. No a kavárna se svým snem o připojení k reichu volila svou trojhlavou saň - černoprdelníky a jejich dceřiné spolky TOP a STAN. Nevoliči - část se má tak dobře, že je to nezajímá pokud se nebude znárodňovat, a část opravdu nevi koho + nějaké ty "menšiny"...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.