Reklama

středa 18. října 2017

Consortiumnews: Trump je loutka, ale nikoli Putinova


18. 10. 2017      zdroj a zdroj
Zahraničněpolitická rozhodnutí Donalda Trumpa neovlivňuje Moskva, ale Tel Aviv, řekl stálý dopisovatel Consortiumnews Robert Parry. Pokud by podle jeho názoru byl šéf Bílého domu opravdu "loutkou" Kremlu, nepřipustil by zhoršení severokorejské krize, domluvil by se s Íránem a skoncoval by s podporou syrských teroristů. Jak je dobře známo, v poslední prezidentské debatě v roce 2016 nazvala Hillary Clintonová Donalda Trumpa "loutkou" Vladimíra Putina. Ale každým dnem je zřejmější, že šéf Bílého domu má "jiného loutkovodiče, který je typičtější pro americkou politiku", izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, píše ve svém článku pro Consortiumnews Robert Parry.


Od zářijového setkání obou lídrů na Valném shromáždění OSN v New Yorku Netanjahu "tahá za nitky" amerického prezidenta a prakticky určuje všechny jeho zahraničněpolitické kroky. Možná, že tento "tajný vliv" existoval i dříve, ale Trump zpočátku odolával kontrole izraelským premiérem, někdy dokonce projevoval neposlušnost, poznamenává autor článku.

V létě vůdce USA naslouchal radám ohledně revize zahraniční politiky Washingtonu. Zejména mu bylo navrhováno, aby potlačil regionální ambice Izraele a Saúdské Arábie, otevřel diplomatické dveře Íránu a zabýval se jednáními o korejské krizi.

Tyto kroky mohly snížit mezinárodní napětí, ušetřit peníze americké vlády a osvobodit americké korporace ze spleti ekonomických sankcí. Bylo by to ztělesněním Trumpem slíbené strategie "Amerika především".

Ale místo toho, z nějakého ne zcela jasného důvodu, se americký prezident podrobil manipulacím Netanjahua a proměnil svůj první projev na Valném shromáždění OSN v "bojovnou tirádu". Urazil severokorejského vůdce Kim Čong-una, nazval jej "člověkem-raketou" a pohrozil, že "zcela zničí" jeho 25-milionovou zemi. Potom "kopírováním izraelského premiéra" vyzval ke změnu režimu v Íránu, říká Parry.

Zatímco Trump vyhrožoval válkou v sále organizace, zřízené pro předcházení konfliktům, většina diplomatů zachovávala hrobové ticho. "Jedinou příznačnou výjimkou byl Netanjahu, který pilně tleskal tomu, že se mu úspěšně podařilo zatáhnout amerického prezidenta do tábora neokonů", upozorňuje novinář.

Trump znovu předvedl svým nedávným "extremistickým projevem" o Íránu, že "se podřizuje příkazům" Tel Avivu. Ve skutečnosti zopakoval "veškerou izraelskou propagandu proti Íránu a spálil všechny zbývající cesty k tvořivému diplomatickému řešení", říká Parry.

Podle něj šéf Bílého domu zopakoval nesmysly o kontaktech Íránu s Al-Káidou. Avšak nepříjemná pravda spočívá v tom, že teroristická skupina je financována Saúdskou Arábií. Rijád podporuje tyto fanatiky od roku 1980. Právě v té době občan království Usáma bin Ládin začal svou "svatou válku" proti sovětské armádě v Afghánistánu, "která se pouze snažila ochránit sekulární vládu".

V posledních letech Izraelci vlastně vytvořili alianci se Saúdy. Tel Aviv nebyl proti vítězství Al-Káidy v Sýrii, pokud by to vedlo ke zničení šíitského "strategického oblouku" z Damašku do Bejrútu, tvrdí autor článku.

Podle něj se ve výsledku Trump ocitl na stopě války se Severní Koreou a Íránem. Putin, který hrál klíčovou roli při uzavření jaderné dohody s Teheránem, je spolu s evropskými vůdci proti zrušení smlouvy.

Ruský prezident trvá na urychleném ukončení syrského konfliktu s úplnou porážkou Al-Káidy a jejích spojenců. Je rovněž pro jednání se KLDR. Jinými slovy, "chování Trumpa je v přímém rozporu s ​​přáními a zájmy Putina".

"Kdyby měla Clintonová pravdu a Trump by byl Putinovou "loutkou", souhlasil by s jednáním ohledně řešení severokorejské krize, souhlasil by s konstruktivní diplomacií s Íránem a skoncoval by s veškerou podporou, kterou USA poskytují syrským teroristům vyzváním k co nejrychlejšímu ukončení krveprolití", uvažuje Parry.

Parry pokračuje: "Místo toho směřuje americký prezident opačným směrem. I když kryje svou kapitulaci před izraelským premiérem tvrdými výroky, dělá Trump to samé, co většina amerických politiků - plazí se před Bibi Netanjahuem".

Všem, kteří pochybují, reportér radí, aby se podívali na to, jak se republikáni i demokraté "vymršťují" při projevu Netanjahua na společném zasedání obou komor Kongresu USA. Třikrát byl tímto poctěn, stejně jako britský premiér Winston Churchill.

"Tyto okamžiky amerického ponížení, kdy se 535 členů Kongresu USA chová jako loutky na neviditelných nitkách, předvádějí skutečnou podřízenost vlády USA cizí mocnosti. Ale není to Rusko", uzavírá Robert Parry.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. Nihil novi sub sole - jen po počátečním divadélku zapadl Trump do zajetých kolejí.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem stejného názoru, jako R. Parry. Asi budou muset "Honolulu s H-D přitlačit na pilu přímo v USA a neflákat se zde"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej si posypovou sul

   Smazat
  2. Ty si dej GMO frankenfood od Monsanta, HoDo.

   Smazat
 3. 20:40
  To se máte na co těšit od těch dvou ussackej diverzantů pane Povolný;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, schovej se za sukne cenzora, ten te kreje, hulvate

   Smazat
  2. 7:08
   Se nemusím nikam schovávat ty emigrantskej prolhanej volotrku!!!!!!

   Smazat
  3. 8:19 ty umis stekat jen z cenzorovy prdele, chodici mrtvolo
   Rozehral si hru kterou neprezijes

   Smazat
  4. 11:04
   Ty se starej o sebe chcípající ussackej ksindle!!!!!!

   Smazat
 4. Tak to je pravda taky na to dojedou.

  OdpovědětSmazat
 5. I když R. Parry úspěšně funguje jako nezávislý žurnalista po mnoho let a jeho mnohé postřehy jsou nepochybně správné (válka v Iráku..), přesto se domnívám, že naprosto není schopen vyhodnotit, o co dnes v pravdě v USA běží.
  USA jsou na konci se svými zdroji, které již nelze doplňovat, jako v minulých sto létech. Zde se nejedná vůbec o Trumpa, Netanjahua, Putina, ..ale o závažnou, domácí, jejich, „US-perestrojku“, která se musí provést, stejně jako kdysi v SSSR za Gorbačeva. Kromě celosvětového jaderného konfliktu totiž nemají jinou možnost, což ovšem je pro většinu amerických občanů překvapivým zjištěním a jsou zcela zmateni, Bohužel, R. Parry také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA jsou velke, otres neprezije Cesko

   Smazat
 6. Trumpovi je jedno co říká hlavně, že mluví dlouho a všichni kolem poslouchají. Nazval ho rocketman, to je něco jako superman přes rakety, takže si z něj utahoval, kdo to nepochopil, tak nemá smysl pro jemnou ironii.

  Izraelská loutka? Nesmysl. Donald není ničí loutka, a když to říká Hillary, tak proto, aby američanům připoměla Donaldovu naivitu a neamerickost. Trump není typický američan, jeho osobnost je značně ovlivněná německým původem, není to typický američan. Američani to vědí, vycítí to. Přesto se rozhodli dát mu šanci. Typická američanka je naproti tomu Clintonová, to je 100% destilovaná "Amerika", proto je vůči Trumpovi tak nabroušená. Dá se říct, že Amerika si zvolila "neameričana" a ten teď má za úkol Ameriku vést. Je to taková dost zvláštní situace. Amerika sleduje jak se jí reálně rozplývá pozice hegemona. Čína je rozjetá neskutečným způsobem a demografický potenciál, který má ... to je prakticky nezastavitelné, a konec konců, proč také. Takže USA si "pod Donaldem" zvykají na novou globální roli, mocnosti, ale už ne neomezené. Trumpova naivita a bezprostřednost, je pro tuhle "transition" vhodná vlastnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezvanit hloupe o Americe

   Smazat
  2. Amerika má dvě možnosti, nedělat nic a zůstat spokojeně taková jaká je, a druhou nechat si přihrávat míčky.

   Smazat
 7. Venca ma zase nocni,maze a maze .Jak je zminka o zidomafii,ze?Jinak reakce na mlejnek o Trumpovi ,vis velke hovno priteli a specielne o Killary .Ona je puvodem ze severske zeme v Evrope (rodham ) odkud asi? A trump je jako kazdy jiny privandrovalec proste american .Venco ,dle hesla :ve sluzbe sem kurva a ve sluzbe sem furt
  Ale zase jsi jinak prebornik se svymi 35 cm vice nezli je skolni drevene pravitko specielne s vyskou 145 cm vysky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udejte čas vymazaného a uveďte prvních několik slov, aby bylo alespoň poněkud potvrzeno, že bez příslušné hlášky došlo k vymazání ... Snad jste schopen si svoje příspěvky na př. v Excelu archivovat ...

   Smazat
  2. 10:31 neboj, na dukazy o cenzorske diskriminaci to staci

   Smazat
 8. Tak to ho muze uzivat pri brzdeni na kole jako brzdu "na pekare" pri te delce . Co na to Vlastovka Videnska ??

  OdpovědětSmazat
 9. Tak ho vidite, VOLA 2:21 !
  On napise ze honolulu nema nazor ! Samozrejme, ze nazor ma, ale neni mu dovoleno ho zverejnit ! !
  honolulu je sice "fasista", ale veri ve svobodny
  projev.
  2:21 nema rad Fasisty , ale cenzura mu nevadi ! T.j. jeho logika ! Lepsi ma i ten kun, co stoji na
  Vaclavaku !
  1 ) Trumpa nikdo neridi !
  2 ) Mexikanky NEJSOU spinave ! Jsou vsak rozkastovane !
  3 ) Nektere Zidovky maji domaci vypomoc ? No a co ?
  My Katolici ji mame v daleko vetsim mnozstvi.
  Kdo si najme domestic - tak ji musi zaplatit ! Dnesni cena je $ 15 na hod.
  Nacionalni-socialismus v Americe ? NIKDY se nestane !
  Zatim vse co jsi napsal, a je te snadno poznat, se NEVYPLNILO !
  Citim nechut sem psat, jako drive. Kvuli mazani, tak, BYE BYE, ty UKRIVDENE nemehlo !
  honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. obhajovať neobhájiteľné - to poznáme - hlavne je veriť, pravdu nepotrebujete

   Smazat
 10. Tys proste jen idiot ,nevidici si na spicku sveho bramboroveho frnaku vemeno ze Smichova ,kdes mel bednu za nadrazim na spani

  OdpovědětSmazat
 11. 3:54... Posluz si ty opozdeny nedomrdku ! Ty muzes nadavat kdy chces - a ja nikdy.

  5:36...Kdyz nemate informace, tak nemuzete nic
  posuzovat ! My NEobhajujeme vnitropoliticky boj v Americe ! My ho podporujeme ! T.j. spravna Demokracie.
  Agenda presidenta Trumpa je sabotovana, ale stejne inch po inchu se vse dari podle planu a ocekavani.
  Podivejte se na DOW ! To je teplomer zeme !
  Vztah k Cine, Koreii, Israeli, Eskymakum, Krovakum a Cechum, zde malokoho zajima. To neni priorita.
  Cist vase prispevky je dukaz toho , ze nevite nic.
  Koncim zde, nadavejte jak chcete !
  Retardi maji vzdy privilegie. Ja je nemel nikdy !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. Bedna za nadrazim a bramborovy nos. Tak "genialni" prispevky pise vase "elita" (3:54) !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. Pracky pryc od Trumpa
  A novou republiku pozenu pred soud
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:04
   Každej soudece na světě tě pošle do prdele a do blázince ty mamrde zdegenerovaný kurvy!!!!!!!

   Smazat
  2. 8:21 tak to vyzkousime, cesky zmrde
   Ty zkurvy synu to cenzorovi nezlehcujes
   Hlupaku
   Jinak pripad je sepsan, systematicka diskriminace, americky soud, budou se tam Dvorak a ti dalsi zmrdi branit
   Pak ceska exekuce

   Smazat
  3. 10:58
   Ty zkurvený hovno z kolaborantský svině,my na ty tvoje ussacký agresory z vysoká sereme.....a vaše soudy jsou jen pro smích,vohráblo podělanej!!!!!!

   Smazat
 14. Jen hlupákovi, většinou mladému, nebylo jasno o co v těch amerických "prezidentských volbách" jde.
  Ta šaškárna s Killary byla jen o zábavě hloupých američanů. Show, show ...
  Trumpeta se poslušně zařadil a už ho ani ti "demokraté" nijak neobtěžují.
  Jeho hlavní úkol je snížit nezaměstnanost, to znamená zvýšit stav armády a posílat je hlavně do světa, šířit demokraticko-republikánské myšlenky.
  Chudáci osli a sloni. Určitě nechápou, že se za ně vydávají takové lidské kreatury.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nezvan do Ameriky o ktery nic nevis a starej se o cesky volebni svajnerajn uz za tri dny

   Smazat
  2. Rozhodně to nebude taková směšná fraška jako americké "volby". Us presidenti nejsou voleni, jsou dosazováni svymi zidovskymi pány. Blbe HoDo.

   Smazat
 15. Je to tedy stejné, Clintonovou vodily a pokud by byla presidentkou, tak by ji zase vodily tytéž opratě, jako dnes Donalda. Tedy z bláta do louže či naopak. Přece jen Israel stále dokazuje, že po staletí se vlekoucí antisemitismus (nejen tedy nacistů) nebyl až tak bez důvodů. Škoda, že si Izraelci nevzali z osudů své rasy nikdy žádné poučení a že se naopak v chování k druhým národům od nacistů hodně přiučili.

  OdpovědětSmazat
 16. My, Židi, vládneme Americe a američané to vědí!
  Ariel Sharon.
  Jen slabomylsní hodo a honohuhuuuu, to neví. A pardon, oni nejsou američané, jsou jen zasmrádlí emigranti kterymi rodilí americane pohrdají a pokládají je za obtízný hmyz.
  Ze Trump bude skákat jak mu Satanyahu píská bylo jasné od začátku, jen trouba si mohl myslet ze se něco změní.

  OdpovědětSmazat
 17. ZAMYSLETE SE nad vasi "deduktivni logikou" ! ! !

  Proti nasemu oblibenemu presidentu Trumpovi se vede SILNA atrocitni kampan.
  Kdyby byl loutkou v rukou kohokoliv, tak vam zarucuji, ze by byl velmi chvalen.

  Zmanipulovane loutky jste proto vy a rozhodne ne on !
  JAK ja mohu popsat jeho snazeni a boj, kdyz nikdy nevim, budul-li, nebo nebudu-li smazan ?

  Upozornuji vas na to, ze i kdyz se v budoucnosti stane neco vazneho, ze to NEBUDU komentovat.

  11:25 Americe vladnou WAPS. Zide jsou politicky rozdeleni na ty ktere jsou na strane Trumpa a ty druhe, ktere jsou na strane globalistu.
  Hvezdy, ktere se hlasi k Zidum a ktere se silne za stavi za Trumpa jsou oblibene. (Stephen Miller, Mark Levin, atd.) Zide nejsou problem, ale ISLAM je velky problem. Zide nikoho nenuti zit podle jejich nabozenstvi ! Islam vam bude rezat krky pro jejich nabozenstvi ! (Vsak se dockate.)

  Pozdraveni HORNIMU DOLNIMU ! Jsem rad, ze se nekdy ozves.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. Je mnoho Zidu, kteri se silne stavi proti existenci Israele ! Oni jsou tak rozhadani, jako jsme my !
  Demonstrace Zidu, proti Zidum jsou na videich na YouTube.
  Proc se hadaji i kvuli nabozenstvi - nevim !
  Nikdy mi nenapadlo se jich zeptat - protoze jsem Katolik a vzdy budu !
  Krist zarucuje prosperitu a civilizaci. Vse ostatni nestoji za povsimnuti ! (Ani papez, ani Halik, nejsou Katolici , ale nateraci globalistu.)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 19. ZASNU, jaci jste "experti" na Ameriku a nikdy jste zde nezili a jeji problemy, jsou vam uplne nezname !

  Vsimne te si, ze ja nikdy nepisi o Rusku ! Neznam jazyk a nikdy jsem tam nebyl.

  Vezmete si priklad ze me a neposuzujte to, co neznate.

  Krivdite sami sobe, protoze mnozi z vas by zde byli uspesni a dobre uchyceni, tak jako vetsina lidi co prisli z Evropy. A ted se zde hadejte beze me.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 20. Tak ses vyžvejknul ty genitalisime Hovnolulu z Honidolní?!!

  OdpovědětSmazat
 21. 14:26 KUS TY HOVNO !
  (Pssst ! Uz jsi nastavil prdel cenzorovi ? - Ze te nesmazal ?)

  OdpovědětSmazat
 22. 4:56
  Ty honiči chcíplýho vohonu z Trumpetova a Hovnolulova,sám máš až po pás vraženou retardosobu v ussacký prdeli,jsi jen malomocná kurva,kterou od počátku výskytu NIKDO NEBERE VÁŽNĚ A JE K SMÍCHU NEBO LÍP,K LIKVIDACI!!!!!!!:-D

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.