Reklama

pondělí 16. října 2017

Dávám bolševikovi rok...

 Jaroslav Loudil
 16. 10. 2017
Asi každý se musí pozastavit nad stále rostoucím množstvím kamionů na našich dálnicích. Vysvětlení je celkem jednoduché. Uvedu názorný příklad, jak to to bylo a je s výkrmem  ,porážkou a konzumací vepřů u nás. Za časů "nevýkonného   a odporného" - socialistického zemědělství s JZD  se ve vepříně někde třeba u Berouna narodil malý vepřík, byl tam vykrmen do porážkové váhy a pak odvezen jen 10 nebo 20 km daleko na jatka. Český řezník ho naporcoval  a maso se objevilo  v krámech - " v dané oblasti".  Nic světoborného ! Selský rozum ,logika, staletí zažitá praxe. Poté jsme ovšem JZD s chutí zavrhli a přišla skvělá EU se svými dotacemi ! 

Jak to tedy  v Evropě probíhá - "po novu" - s výkrmem a konzumací vepřů ve 21 století ? Někde, tentokráte třeba u Mnichova  v Bavorsku se farmáři narodil malý vepřík.  Ovšem díky EU dotacím je  v Německu výhodné krmit vepříka jen do věku několika týdnů, poté je výhodné ho - "dokrmit"  -  v Dánsku. Jenomže v Dánsku  se už nevyplatí ho na jatkách porazit a naporcovat. To je zase výhodné v Polsku.  Takže Němci krmí vepříka několik týdnů, Dánové ho dokrmí, Poláci porazí na jatkách a řezníci tam ho naporcují. Pak je maso z Polska vyvezeno přes ČR třeba právě do Bavorska. Vepřový řízek, který mají Bavoráci k obědu má tak - "najeto" -  asi 2000 kilometrů v kamionech po dálnicích  přes území čtyř států : Německa, Dánska, Polska a ČR.

No, koneckonců proti našim - "bývalým ušmudlaným" -  JZD je to každopádně : "Úctyhodný výkon" !!! Poslat prase přes třičtvrtě Evropy v kamionech, než se nám dostane na stůl, to je - "skutečná unikátní  moderna". Bezpochyby se při tom - "hodně ušetří". Hlavně naše dálnice  i plíce. Ta prasata mají možná ročně na svědomí i životy pár našich řidičů, včetně dětí.  Kamiony to totiž  berou často na cestách - "hlava nehlava" a funebráci mají pak žně.

No, není to jen o prasatech. Vánoční jedle máme  z Dánska /asi 1000 Km/ , květiny v květinářství se zase vozí z africké Keni , tedy bratru nějakých 8000 Km. Vynikající ekonomika !

Ročně vyvezeme za hranice řekněme 4000 tun mrkve, ale také 4000 tun dovezeme. Ročně vyvezeme  možná 20 000 tun vepřového , stejné množství také dovezeme.

Takovéto  "výkony"  jsou ovšem jenom "slabým odvarem"  třeba proti snažení naší ČNB.  Ta se před 4 roky rozhodla uměle  zmanipulovat kurz naší měny  tak, aby to prospělo exportu.  Vytiskla proto ničím nekryté státní dluhopisy asi za 2 biliony Kč. Pak je prodala obratem asi za 80 mld. Euro do zahraničí. Jedná se  o 50 % hodnoty našeho HDP. Jak "vznikla"  tato obří suma ?? Tak, že  určený  pracovník ČNB  ve sklepě mačkal tlačítko tiskárny  po dobu   několik minut. Z jedné strany lezl do tiskárny čistý papír,  z druhé strany  "vypadlo"  během několika  minut ničím nekrytých 50 % HDP ČR, tedy asi 100 mld. USD.  Tyto nově vytvořené dluhopisy za 2 biliony Kč nejsou kryté ani jediným - "lopaty trhnutím" - ukrajinského gastarbajtra  na stavbě veřejných záchodků v Dolní Lhotě u Kolína.  Skutečná hodnota  je opravdu NULA. Každý člověk se selským rozumem totiž musí chápat, že hodnota 50 % HDP  se asi nevytvoří mačkáním nějakého tlačítka, nýbrž usilovnou prací 10 milionů lidí  po dobu 10 let. A to jen v ideálním případě,  když všechno klape. 

P.S. Opravdu - "virtuální ekonomika".  Vše je založeno nikoli na reálné  hodnotě , ale jen na všeobecné důvěře. Když padne důvěra, zhroutí se všechno  a to rychle.  Dne 18.září 2008 nastal  v USA  "run na banku" , lidé i firmy vybírali peníze  z bank stále rychlejším  a rychlejším tempem. Hrozilo totální zhroucení  USA. FED i politici horečně a zoufale jednali . Pak nachytali občany na slib plné garance uložených peněz v bankách. Což je samozřejmě  nesmysl a věřit tomu může jenom nesvéprávný blb. Pro tentokráte to ovšem zatím ještě vyšlo. Možná naposledy. Virtuální ekonomiku nelze udržet věčně. Čím déle bude existovat, tím hrozivější bude konečné zhroucení.

"Dávám bolševikovi rok, maximálně dva." 

Loudil

12 komentářů :

 1. Z EU je mi už hodně dlouho špatně a je to čím dál horší. A špatně je mi i z našich lokajských servilních představitelů, kterým ze zadku EU čouhají akorát tak špičky bot, bez ohledu na zájmy naší země a zájmy lidí, kteří je volili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Servilní představitelé podepsali smlouvu se Satanem a odměna bude přesně, jako v pohádkách.

   Smazat
  2. 22,43 - kéž by to už bylo, s radostí přiložím pod kotel

   Smazat
  3. 22:31 Jo to je i můj názor.

   Smazat
  4. Kde jsou ty časy kdy obyčejní rozumní Češi alespoň po cca 20ti letech povstali a rozehnali tu bandu "zkorumpovaných nenažranců". Bohužel i tato doba je pryč.
   Pajko

   Smazat
 2. Toz dopadne to tak, ze Bohos pode kópit slonecnicové olej, oklozne a prejede ho salina a samozrejme mo oddeli hlavo vod tropo a Ánuska s tem nic neodelá....neb to je oz v jine kompetenci ten oz si ho prebral..........oz má tak rikajic glejt......slonce v srdci.....howk.....doprdele deg to je kazdech sto roku stale stejné!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a to máme teprve 17 rijna coz teprv v listpádo..........

   Smazat
 3. ČSSD se virtuální politikou začli zabývat dva týdny před volbami,kdy je jasné že po volbách budou mít, díky zubaté pleši,útrum. Tak abychom si na ně vzpomněli v arbitrážích tak narychlo podepsali memorandum s nadnárodní společností zastupovanou budkou z Austrálie.Doufám, že ten vývar co za to dostali odevzdají v sankcích, která bude uvalena na náš stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom obrázku je Bohuš hned po tom,co mu sundali rovnátka,že ...

   Smazat
  2. co blbnete , pokud vyhraje Babiš - bude potřebovat ČSSD ( nebo bude muset přizvat Kalouska a ODS) i KDU - ti si vybrali cestu do pekla než do nebe.

   Smazat
  3. 10:39-Vaše obavy sdílím.Tady to zase,jako vždycky díky tuposti značné části národa opět tradičně "padne na hubu" i po těchto volbách...

   Smazat
 4. To je pořád dokola. Když je slabý stát, který neumí nebo nechce říct : "tohle se dít nebude", tak se to bude dít, protože kapitalista zvysoka kálí na logiku, ekologii, vlastenectví, bezpečnost, emise, regionální zaměstnanost, atd.

  Nic nového pod sluncem...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.